x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در مغولستان

کشور مغولستان از سمت شمال با روسیه و از سمت جنوب با چین همسایه است. پایتخت مغولستان اولان باتور است که در لیست سردترین شهرها قرار دارد. بیش از 38 درصد از جمعیت مغولستان در این شهر زندگی می‌کنند. مساحت مغولستان 1.566 کیلومتر مربع اعلام شده است. آب و هوای این کشور سرد و خشک است و ارتفاع آن نیز از سطح آب زیاد است. بلندترین نقطه در مغولستان کوه تاوان بوگد نامیده می‌شود.

میانگین زمان کاری در کشور مغولستان 40 ساعت کار برای هر هفته اعلام شده است که گاهاً با شرایط اضافه کاری به 43 ساعت در هفته نیز می‌رسد. به طور کلی مردم این کشور سعی می‌کنند که به مدت 5 روز در هفته مشغول کار باشند اما بسیاری از شرکت هایی که در کشور مغولستان وجود دارند که 6 روز کار در هفته را در برنامه کاری خود قرار داده‌اند، در برخی از روزهای سال، کار در ایام تعطیل نیز دیده می‌شود. وضعیت نرخ بیکاری در کشور مغولستان 11.80 درصد اعلام شده بود که امروزه به 10.10 درصد رسیده است و دولت سعی داشته وضعیت کاری در کشور مغولستان را بهبود بخشد. ریتم کاری در این کشور به طور کلی در دسته بندی های مختلفی دیده می‌شود و افراد بیکار در کشور مغولستان در حال حاضر 131100.00 نفر هستند. وضعیت نرخ مشارکت نیروی کار در کشور مغولستان 60.80 درصد اعلام شده است، کشور مغولستان بیش از 3 میلیون نفر جمعیت دارد. شما برای خدمات اصلی شامل برق و آب و گرمایش و سرمایش در خانه ای 85 متری در این کشور حدود 144.034.20 توگروگ هزینه خواهید داشت؛ البته این عدد بستگی به سبک زندگی شما و همینطور میزان مصرف شما دارد. در نظر داشته باشید که خدمات اصلی زندگی در کشور مغولستان در زمینه میزان مصرف انرژی در کشور مغولستان کمتر از ایران است. در این کشور اگر بخواهید برای  یک ساعت آخر هفته از باشگاه تنیس استفاده کنید، نیاز است که حدود 43.397.35 توگروگ هزینه پرداخت نمایید. برای اجاره خانه در کشور مغولستان توجه داشته باشید که قیمت خانه در کشور مغولستان بیشتر بر اساس متراژ ارزیابی می‌شود و موقعیت مکانی در کشور مغولستان چندان تأثیری بر روی اجاره خانه در کشور مغولستان نخواهد داشت. شما برای اینکه بتوانید یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در کشور مغولستان اجازه کنید باید 831.962.53 توگروگ یورو هزینه در نظر داشته باشید.

 

مشاوره زندگی در مغولستان
فهرست

حداقل حقوق در مغولستان

حداقل حقوق در مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت نرخ بیکاری در کشور مغولستان 11.80 درصد اعلام شده بود که امروزه به 10.10 درصد رسیده است و دولت سعی داشته وضعیت کاری در کشور مغولستان را بهبود بخشد. ریتم کاری در این کشور به طور کلی در دسته بندی های مختلفی دیده می‌شود و افراد بیکار در کشور مغولستان در حال حاضر 131100.00 نفر هستند. وضعیت نرخ مشارکت نیروی کار در کشور مغولستان 60.80 درصد اعلام شده است، کشور مغولستان بیش از 3 میلیون نفر جمعیت دارد، وضعیت سن بازنشستگی مردان در این کشور 60 سال و سن بازنشستگی بانوان در کشور مغولستان نیز 55 سال اعلام شده است. دستمزد در کشور مغولستان به طور کلی 1120.30 توگروگ است. دستمزد در تولید در این کشور به 1183.80 هزار توگروگ در ماه رسیده است. این وضعیت حقوق و دستمزد در کشور مغولستان به طور جدی دنبال شده و خوشبختانه وضعیت اقتصادی در این کشور بهبود جدی داشته است. در نظر داشته باشید که تعداد افراد شاغل در کشور مغولستان به 1162200.00 رسیده است. مشخص است که نرخ اشتغال در کشور مغولستان نیز 54.60 درصد اعلام شده است. وضعیت حقوق و مزایا در کشور مغولستان در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است. اشتغال در کشور مغولستان در سال های اخیر در بخش خدمات بیشتر از سایر بخش ها است. وضعیت درآمدزایی در کشور مغولستان به طور کلی شاخص‌های روتینی دارد. شاخص های حقوق و مزایا در کشور مغولستان به طور کلی در سال های اخیر به صورتی است که اشخاص می‌توانند در این زمینه به نتیجه خوبی دست یابند. مشخص است که درآمدزایی در کشور مغولستان به شکل ارزشمندی پیش می‌رود و وضعیت درآمدزایی در این کشور در سال های اخیر بهتر شده است. یک اصل اقتصادی بسیار مهم در کشور مغولستان این است که دولت سعی در حمایت از کارآفرینان داشته و در این زمینه بسیار جدی است. خرید ملک در کشور مغولستان از نظر قیمت در وضعیت خوبی قرار دارد.

میانگین درآمد در مغولستان

میانگین درآمد در مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

میانگین زمان کاری در کشور مغولستان 40 ساعت کار برای هر هفته اعلام شده است که گاهاً با شرایط اضافه کاری به 43 ساعت در هفته نیز می‌رسد. به طور کلی مردم این کشور سعی می‌کنند که به مدت 5 روز در هفته مشغول کار باشند اما بسیاری از شرکت هایی که در کشور مغولستان وجود دارند 6 روز کار در هفته را در برنامه کاری خود قرار داده‌اند، در برخی از ماه های سال کار در روزهای تعطیل نیز دیده می‌شود و البته که اضافه حقوق برای این بخش در نظر گرفته می‌شود. کشور مغولستان از دسته کشورهایی است که به طور کلی در زمینه درآمدزایی به رتبه خوبی رسیده است و روند درآمدزایی در این کشور نرمال است؛ یعنی افراد برای ورود به کار مسیر دشواری در پیش ندارند و خوشبختانه می‌توانند در زمینه های مشخصی فعالیت داشته باشند. به طور کلی افرادی که در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کرده‌اند، برای کار در کشور مغولستان مشکل کمتری نسبت به سایر گروه ها دارند. دولت کشور مغولستان سعی کرده تکنولوژی را بخش مهمی از شرایط سرمایه گذاری خود در نظر بگیرد. مشخص است که روند درآمدزایی در این کشور به صورتی است که افراد بتوانند در یک دوره زمانی مشخص صاحب خانه شوند. دولت روند اقتصادی خوبی برای رشته های پزشکی و شاخه های وابسته به آن در نظر گرفته است. اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد شما برای تشخیص بیماری های نادر از طریق هوش مصنوعی می‌توانید درآمد خوبی در کشور مغولستان داشته باشید، هرچند که این رشته بسیار تخصصی است اما درآمد آن بیش از 112.26 دلار اعلام شده است. در کشور مغولستان م‌ توانید فیش کارمندی خود را برای خرید محصولات اساسی زندگی و یا سایر طرح های تخفیف دار استفاده نمایید. کار در کشور مغولستان با حقوق بالا به ندرت دیده می‌شود. در روش های کاریابی در کشور مغولستان استفاده از سایت های مختلف می‌تواند گزینه خوبی باشد.

در این کشور بهداشت در ابتدا مشکلات زیادی داشته است اما امروزه روند اقتصادی این کشور سبب شده است که وضعیت بهداشت و درمان به شکل ایده‌آلی پیش برود. ورود به شغل های پرستاری و پزشکی در کشور مغولستان می‌تواند یک قدم بزرگ باشد که شرایط بسیار عالی فراهم ساخته است. گردش مالی در کشور مغولستان بیشتر در بخش های پزشکی و بیمارستانی دیده می‌شود. مشخص است که تحصیل در این کشور می‌تواند بازده مشخصی داشته باشد. در صورتی که برای کار وارد کشور مغولستان شده‌اید، بهتر است بدانید که مسیر کاری در این کشور بر اساس نیاز کشور تعیین می‌شود و افراد باید در این مسیر شرایط مختلفی را مدنظر قرار دهند. افراد باید باید بدانند کدام شغل از نظر مالیاتی در وضعیت بهتری قرار دارد و کدام شغل می‌تواند به اقتصاد کشور مغولستان کمک کند. درمانگری در کشور مغولستان به طور کلی در زمینه های مختلفی دیده می‌شود به این ترتیب ورود به بیمارستان‌های کشور مغولستان می‌تواند یک انتخاب خوب باشد. شرایط زندگی در کشور مغولستان دارای ریتم کاری درستی است. شرایط زندگی در مغولستان می‌تواند شاخص های درستی داشته باشد.

 

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در مغولستان

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که بخواهید در یک شرکتی وارد شوید و بیش از 5 روز در هفته کار کنید نیاز است که اضافه‌کاری شما بر اساس شرایط دولت مشخص شود. در نظر داشته باشید که کارفرما تا سقف مشخصی می‌تواند روند اضافه کاری شما را ارزیابی کند. مشخص است که در کشور مغولستان مدیران شرکت نیز باید 8 ساعت در روز مشغول کار شوند. یک روند کاری صحیح که در این کشور دیده می‌شود در بخش بیمه است. دولت کشور مغولستان سعی کرده بیمه و فضای بیمه‌گذاری خود را بهبود بخشد به این ترتیب اگر شما بتوانید به ثبت شرکت بیمه ای در کشور مغولستان مشغول شوید، امتیاز خوبی خواهید داشت. مشخص است که ویزای کاری کشور مغولستان در این زمینه ارزش زیادی دارد. یک موضوع مهم را در نظر داشته باشید در کشور مغولستان مرخصی های سالانه کاری نیز در ابتدای هر سال مشخص می‌شود و برای ارزیابی آن نیاز است که روند درستی در این زمینه صورت بگیرد. کسانی که به ویزای کاری کشور مغولستان فکر می‌کنند باید بدانند که در ماه، یک روز و نیم مرخصی دارند. وضعیت ساعت کاری در کشور مغولستان در برخی از شغل های حساس کمتر است، به طوری که سختی کار بیشتر اعمال می‌شود. هزینه زندگی در کشور مغولستان ارزان و مناسب است.

شما برای کار در کشور مغولستان، نیاز به رزومه قوی ندارید اما باید حداقل یک فن یا مهارت بلد باشید تا بتوانید در کشور مغولستان کار کنید. هنر آشپزی در این کشور به طور کلی مهارت زیادی را در بر می‌گیرد؛ حقیقت این است که رزومه کاری شما در بخش آشپزی می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. توجه داشته باشید که شما باید با کارفرمایان ارتباط درستی بگیرید و سعی کنید که آن ها را مجاب کنید که از پس کاری که به شما محول شده است بر خواهید آمد. در نظر داشته باشید که ارتباط گیری صحیح با کارفرمایان در کشور مغولستان سبب می‌شود که روند کاری شما بهتر شود. کشور مغولستان از دسته کشورهایی است که به مهاجران بهای زیادی می‌دهد و معتقد است که تیم های مهاجر بهترین گزینه برای کار هستند.

شما برای اخذ ویزای کاری کشور مغولستان، باید حدود 6 ماه زمان در نظر بگیرید. سعی کنید شرایط کاری درستی داشته باشید، حساسیت برخی از شغل ها را شناسایی کنید و به طور دقیق ریتم کاری صحیحی داشته باشید. کشور مغولستان از دسته کشورهایی است که توانسته سابقه کاری درستی را فراهم سازد و در نهایت مهاجرت به کشور دیگر را برای شما آسان‌تر نماید. در این کشور میزان حقوق افراد بر اساس نوع عملکرد آنها ارزیابی می‌شود و کسانی که دقت بیشتری در کار دارند عموماً موفق تر هستند.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در مغولستان

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اینکه شما در کشور مغولستان در هزینه‌های خود صرفه جویی داشته باشید، بهتر است که جدیدترین اطلاعاتی که در زمینه هزینه زندگی در کشور مغولستان اعلام شده است را به دقت بررسی کنید. اول اینکه زندگی در کشور مغولستان ارزان است و به جرأت می‌توان گفت که ارزانتر از وضعیت فعلی زندگی در ایران است. در این کشور روال های صرفه جویی زیادی دیده می‌شود. یک بررسی کلی نشان داده است که هزینه زندگی در کشور مغولستان به طور کلی تنها 1 درصد از ایران بیشتر است که البته این افزایش قیمت تنها به دلیل گران بودن سیستم حمل و نقل در کشور مغولستان است. مشخص است که هزینه مسکن در کشور مغولستان ارزان و مناسب تر از ایران است. وضعیت نرخ بیکاری در کشور مغولستان نیز بهبود داشته است و این موضوع سبب می‌شود که نظام اقتصادی کشور مغولستان بهتر شود.

در صورتی که شما بخواهید یک وعده غذای ارزان قیمت در کشور مغولستان سفارش دهید، 6.000.00 توگروگ هزینه برای شما لحاظ می‌شود. قیمت ساندویچ مک دونالد در کشور مغولستان به طور کلی 13.162.11 توگروگ است که ارزان به صرفه است. در این کشور وضعیت حمل و نقل خوبی دیده می‌شود، کیفیت دستگاه های حمل و نقل شهری و همینطور تعداد آنها افزایش داشته است که سبب شده افراد بتوانند با اطمینان خاطر از این وسایل استفاده کنند. البته هزینه حمل و نقل در کشور مغولستان 1 درصد از ایران بیشتر است. شما برای استفاده از سرویس های حمل و نقل در کشور مغولستان نیاز است که بلیط های ماهانه خریداری کنید که از نظر قیمت در وضعیت خوبی قرار دارند. اینطور که مشخص است، طرح های تخفیف خرید بلیط اتوبوس برای افرادی که در کشور مغولستان تحصیل می‌کنند و دارای کارت دانشجویی هستند نیز فراهم شده است. هزینه تاکسی در کشور مغولستان از تاکسی در ایران بیشتر است. قیمت خانه در کشور مغولستان ارزان است و شرایط زندگی در این کشور برای دانشجویان بسیار مناسب است.

قیمت برخی کالاهای اساسی در مغولستان

قیمت برخی کالاهای اساسی در مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور مغولستان به شرح زیر است:
 
شیر: 2.516.21 توگروگ
نان تازه سفید: 1.495.52 توگروگ
برنج: 3.484.17 توگروگ
تخم مرغ ( 12 عدد ): 4.369.16 توگروگ
پنیر محلی: 21.514.32 توگروگ
سینه مرغ: 12.640.69 توگروگ
گوشت گوساله: 9.256.29 توگروگ
آب (1 و نیم لیتر): 1.416.12 توگروگ
سیب: 5.099.94 توگروگ
موز: 5.558.99 توگروگ
سیب زمینی: 912.50 توگروگ
کاهو: 2.443.23 توگروگ
سیگار(20 عدد): 5.063.21 توگروگ

اقتصاد در مغولستان

اقتصاد در مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور مغولستان خوب است و این روند سبب شده است که کشور مغولستان یکی از کشورهای خوب اقتصادی برای زندگی محسوب شود. در این کشور به طور کلی افراد مشغول به کار افزایش پیدا کرده‌اند و اقتصاد این کشور نیز تحت تأثیر قرار گرفته است. اینطور که ارزیابی‌ها نشان می‌دهد وضعیت نرخ بیکاری در کشور مغولستان نیز نسبت به سال های گذشته تغییرات مشخصی داشته است. آمار کمی از مردم کشور مغولستان زیر خط فقر هستند و این رویه به طور کلی از سوی دولت قابل ارزیابی است. نرخ تورم در کشور مغولستان به طور کلی به 1.15 درصد رسیده است. مشخص است که شرایط زندگی در این کشور ثبات خوبی دارد اما وجود تورم در کشور مغولستان یک بخش جدا نشدنی بوده که دولت سعی در تغییر آن دارد. اینطور که مشخص است آینده اقتصادی این کشور کمی بهتر خواهد بود. در نظر داشته باشید که رشد اقتصادی قیمت توگروگ کشور مغولستان نیز به طور کلی تغییر کرده است.

صادرات و واردات از بخش های بسیار مهم اقتصادی در کشور مغولستان محسوب می‌شوند؛ حقیقت این است که افراد برای واردات مواد غذایی به این کشور دست به قراردادهای تجاری بسیار بزرگی زده اند که می‌تواند اقتصاد کشور مغولستان را تغییر دهد. در نظر داشته باشید که کشور مغولستان در زمینه  مصالح ساختمانی نیز اقتصاد خود را قوی کرده است. سیاست های اقتصادی در کشور مغولستان شامل دسته بندی های مشخصی است. در اصل باید این موضوع به شکل دقیقی ارزیابی شود که سیاست های چند منظور وارد کسب و کار افراد شده و چرخه اقتصادی در کشور مغولستان را تغییر داده است. اینطور که مشخص است ساخت و ساز در کشور مغولستان در فضای دولتی بیشتر دیده می‌شود. مشخص است که از محصولات مهم اقتصادی در کشور مغولستان می‌توان به محصولات چوبی نیز اشاره نمود که کیفیت خوبی دارند. پشم و سنگ در کشور مغولستان به طور کلی بخشی از محصولات صادراتی محسوب می‌شوند.

امنیت مالی و اقتصادی در مغولستان

امنیت مالی و اقتصادی در مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در کشور مغولستان به طور کلی 17.50 درصد اعلام شده بود که این نرخ در سال‌های اخیر کاهش داشته و به 6.10 درصد رسیده است. نرخ تولید ناخالص داخلی سالیانه در کشور مغولستان طبق آخرین آماری که به دستمان رسیده، 7.30 درصد است. تولید ناخالص داخلی در کشور مغولستان به طور کلی 13.01 میلیارد دلار ارزیابی شده است. وضعیت تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در کشور مغولستان به طور کلی 1689312.10 میلیون توگروگ کشور مغولستان است. وضعیت برای تولید ناخالص داخلی سرانه در کشور مغولستان نیز به طور کلی 4197.80 میلیارد دلار آمریکا اعلام شده است، این در حالی است که PPP تولید ناخالص داخلی سرانه در این کشور 12209.20 میلیارد دلار آمریکا است. در نظر داشته باشید که تولید ناخالص ملی در این کشور افزوده شده است و به 24103349.30 میلیون دلار رسیده است. تولید ناخالص داخلی از کشاورزی نیز در کشور مغولستان به طور کلی به 1083025.10 میلیون توگروگ رسیده است.

ارزش های فعلی و همینطور تقویم اقتصادی این کشور نشان می‌دهد که در سال های پیش روی رتبه اقتصادی کشور مغولستان بیشتر خواهد شد. موازنه تجاری در مغولستان 19.10 میلیون دلار آمریکا است و حساب جاری در این کشور 239.50- میلیون دلار آمریکا ارزیابی شده است. وضعیت حساب جاری به تولید ناخالص داخلی در کشور مغولستان نیز به طور کلی 14.60- درصد ارزیابی شده است.

وضعیت صادرات و واردات نیز در این کشور به ترتیب 632.49 و 613.43 میلیون دلار براورد شده است.

ذخایر طلا در مغولستان 15.80 تن و شاخص تروریسم در این کشور 0.00 است.

امنیت در مغولستان

امنیت در مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رتبه راحتی زندگی در کشور مغولستان خوب است؛ این یعنی مردم در یک فضای آرام و با امنیت نسبی در کشور مغولستان زندگی می‌کنند و از وضعیت زندگی خود رضایت کافی دارند. حقیقت این است که ریتم اقتصادی در کشور مغولستان بهبود زیادی داشته است و این موضوع سبب می‌شود که سرمایه گذاران خارجی در کشور مغولستان بیشتر در زمینه امنیت فعالیت داشته باشند. امنیت در بخش حمل و نقل ارزش درستی دارد و یکی از بهترین مکانیزم های حمل و نقلی برای کشور مغولستان در سال 2019 لحاظ شده است.

امنیت در بخش مدارس و مهدکودک های این کشور نیز دیده می‌شود، به طوری که کودک آزاری و کودک دزدی در این کشور به حداقل رسیده است و دولت سعی کرده رویکردهای دقیقی را در این زمینه فراهم سازد. روند سرمایه گذاری در کشور مغولستان بهتر از سال های گذشته پیش می‌رود. حقیقت این است که کشور مغولستان درگیری های زیادی را پشت سر گذاشته و اگر هنوز ریتم امنیتی در کشور مغولستان تغییرات زیادی نداشته است به دلیل آثار مخرب درگیری های گذشته است؛ اما دولت در این زمینه ثابت قدم بوده و سعی در بهبود وضعیت موجود دارد.

 

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در مغولستان

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

شما برای اقامت کشور مغولستان در ابتدا باید هدف از سفر خود را مشخص کرده باشید، مشخص است که اقامت از طریق سرمایه گذاری بسیار سریع تر از اقامت از طریق پناهندگی به نتیجه می‌رسد و حتی خطرات کمتری نیز دارد پس نیاز است که هدف اصلی از اقامت کشور مغولستان مشخص شود. در نظر داشته باشید که شما نیاز به اخذ ویزای کشور مغولستان دارید، ویزای شما باید توسط پلیس های محلی مورد تأیید قرار بگیرد و بسیار مهم است که در ارزیابی این ویزا رویکردهای دقیق و اصولی وارد شود. به طور کلی اگر شما سرمایه گذاری در کشور مغولستان را انتخاب کرده باشید نیاز است که حداقل یک دوره یک الی دو ساله از سرمایه گذاری شما در کشور مغولستان گذشته باشد تا بتوانید برای اقامت درخواست دهید، همه چیز به سهم اقتصادی شما و میزان سرمایه‌تان بستگی دارد. اینطور که مشخص است که روند صدور ویزا در کشور مغولستان با تغییرات مشخصی همراه بوده است. در صورتی که فکر می‌کنید نیاز به مدارک کاری یا مالی دارید باید سعی در تنظیم دقیق این مدارک داشته باشید. سرمایه گذاری در کشور مغولستان به طور کلی می‌تواند هم برای اقامت خودتان مناسب باشد و هم گزینه بسیار مهمی برای اقامت همراهان شما محسوب شود.

ویزای کاری کشور مغولستان نیز همین روال را دارد، یعنی شما در ابتدا اقدام به اخذ ویزای کاری کشور مغولستان می‌کنید؛ رشد کاری شما امتیاز مهمی از اقتصاد را در بر‌می‌گیرد، باید سعی کنید که تمکن مالی در کشور مغولستان را به طور دقیق پیش ببرید و سعی کنید در زمینه های دقیق و صحیح اقتصادی قدم بردارید. وضعیت تمکن مالی در کشور مغولستان به طور کلی بر اساس رویکردهای جدید اهمیت زیادی دارد. لازم به ذکر است که همسر و فرزندان شما می‌توانند در کشور مغولستان زندگی راحتی داشته باشند زیرا هزینه زندگی و تحصیل در این کشور ارزان است. معمولا صدور ویزای کاری کشور مغولستان به طور کلی 9 ماه طول می‌کشد که البته می‌تواند کمتر نیز باشد.

ازدواج خارجی ها در مغولستان

ازدواج خارجی ها در مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

می دانیم که یکی از روش های مهاجرتی، ازدواج است. در این راستا بسیار مهم است که شرایط به خوبی دنبال شود. اول از هر چیز باید بدانید که همسر شما در کشور مغولستان دارای چه شغلی است و اوضاع درآمد وی در چه وضعیتی قرار دارد. در نظر داشته باشید که ازدواج در کشور مغولستان باید در یک فضای قانونی صورت بگیرد.

شرایطی که برای ازدواج با یک فرد از تبعه کشور مغولستان لحاظ می‌شود از قرار زیر است:

1-      اول از هر چیز نیاز است که افراد سعی کنند رتبه های اقتصادی مشخص داشته باشند و نیاز به نامه تمکن مالی هر دو شخص است.

2-      از نظر سنی هر دو شخص باید متناسب باشند و اختلاف سنی زیاد نداشته باشند.

3-      نیاز است که فرم درخواست توسط شخص اصلی در کشور مغولستان تکمیل شده و برای فرد در کشور دیگر ارسال شود، این گواهی نوعی دعوت نامه بوده و امتیاز مشخصی دارد.

4-       ارزیابی های اقتصادی در کشور مغولستان در زمینه ملک و املاک شما نیز باید صورت بگیرد.

5-      در صورتی که قبلاً ازدواج کرده‌اید نیاز به ارائه گواهی طلاق با مهر و امضای دادگستری دارید به طوری که ثابت شود پرونده طلاق شما بسته شده است.

6-     در صورتی که همسر شما فوت شده است نیاز است که گواهی فوت ارائه شود.

7-     در نهایت پس از گذشت یک دوره زندگی 4 ساله فرد می‌تواند درخواست اقامت دائم خود را ارائه دهد، در نظر داشته باشید که در این راستا رویکردهای دقیق و صحیحی دیده می‌شود و فرد در طول زندگی در کشور مغولستان باید مشغول به کار شده باشد و یا منبع درآمد مشخصی داشته باشد.

 

در نظر داشته باشید که اگر شما قصد دارید با یک شخص در تبعه کشور مغولستان ازدواج کنید بهتر است یک دوره حداقل سه ماهه با وی نامزد باشید و یک سری مدارک و تصاویر در این زمینه داشته باشید که بتواند به واقعی بودن ازدواجتان کمک نماید.

 

اجاره خانه در مغولستان

اجاره خانه در مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افراد برای اجاره خانه در کشور مغولستان باید یک سری مسائل را مدنظر قرار دهند. اول اینکه قیمت خانه در کشور مغولستان بیشتر بر اساس متراژ ارزیابی می‌شود و موقعیت مکانی در کشور مغولستان چندان تأثیری بر روی قیمت خانه در کشور مغولستان نخواهد داشت. شما برای اینکه بتوانید یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در کشور مغولستان را اجازه کنید باید 831.962.53 توگروگ هزینه در نظر داشته باشید، این مبلغ شاید کمی گران به نظر برسد اما حقیقت این است که قیمت خانه های یک خوابه در کشور مغولستان کمی گرانتر از سایر خانه ها هستند.

مورد بعدی برای اجاره خانه در کشور مغولستان انتخاب خانه های قدیمی تر است که نسبت به سایر گزینه ها ارزانتر محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید که قیمت خانه به طور کلی در کشور مغولستان گران نیست. در صورتی که به فکر اقامت در کشور مغولستان با خرید خانه هستید. در صورتی که بخواهید یک خانه سه خوابه در مرکز شهر در این کشور خریداری کنید، باید 1.614.974.30 توگروگ هزینه در نظر داشته باشید. اینطور که مشخص است امکانات و وسایل منزل در این راستا ارزش زیادی دارد، این اصل مهم را مدنظر داشته باشید که اغلب خانه ها در کشور مغولستان به صورت مبله اجاره داده می‌شوند. شایان ذکر است که برای اجاره خانه در کشور مغولستان بهتر است که در ابتدا از قیمت ملک اطلاع داشته باشید.

خرید ملک در مغولستان

خرید ملک در مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افراد برای خرید ملک در مرکز شهر در کشور مغولستان نیاز است که مبلغ ثابت 3.204.609.96 توگروگ برای هر متر مربع را در نظر داشته باشند. مشخص است که افراد برای صرفه جویی در هزینه، باید بتوانند به سراغ آپارتمان هایی بروند که از نظر متراژ در وضعیت متوسط یا کوچکی قرار دارد. اینطور که مشخص است هزینه برای خرید هر متر مربع خانه در کشور مغولستان در بیرون از شهر 1.868.690.83 توگروگ است که رقم خوبی است. شما برای ملک خریداری شده باید مالیات پرداخت کنید و مالیات شما نیز بر اساس نوع ملک ارزیابی می‌شود. از یاد نبرید که تعرفه ملک در کشور مغولستان به طور کلی به صورت پیش فروش ارزیابی می‌شود. حقیقت این است که از نظر اقتصادی شرایط سازه ملک در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است. در هر صورت هزینه نهایی در کشور مغولستان رویکردهای دقیقی دارد، کشور مغولستان از دسته کشورهایی است که برای خرید ملک سعی در بررسی دقیق رویکردهای مالی دارد و سعی کرده است که نرخ ملک را در  یک وضعیت ثابت و مشخصی قرار دهد.

ثبت شرکت در مغولستان

ثبت شرکت در مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سرمایه گذاری در کشور مغولستان از روش های خوبی است که در چند سال اخیر بسیار رایج شده است و به طور کلی شرایط خوبی را نیز مدنظر قرار داده است. حقیقت این است که شما برای ثبت شرکت در کشور مغولستان باید یک سری مراحل را طی کنید؛ اول از هر چیز می‌بایست ارزیابی کنید که به طور کلی کدام نوع فعالیت کاری در کشور مغولستان می‌تواند سود بهتری داشته باشد، سودآوری در کشور مغولستان به طور کلی رویکردهای دقیقی دارد و فعالیتی که انتخاب می‌شود باید متناسب با نیاز جامعه صورت بگیرد. در نظر داشته باشید که نیاز است که یک مکان کاری انتخاب کنید و برای آن اجاره بها پرداخت کنید. بسیار مهم است که اجاره بهای شما از سوی دولت کشور مغولستان ارزیابی شود. میزان سودآوری در کشور مغولستان به طور دقیقی ارزیابی می‌شود. انتخاب نام شرکت نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. شایان ذکر است که توانایی مالی در کشور مغولستان از موارد مهمی است که می‌تواند در مسیر ثبت شرکت ارزیابی شود. شما برای اینکه ثبت شرکت به صورت واقعی داشته باشید، باید سعی کنید طرح اقتصادی درستی را مدنظر قرار دهید و طرح اقتصادی شما باید به شکل دقیقی ارزیابی شود. روند پرداخت مالیاتی در کشور مغولستان به طور کلی در یک مسیر قانونی صحیح دنبال می‌شود. از یاد نبرید که برای اقامت دائم در کشور مغولستان باید سه سال از کار شما در شرکت مورد نظر گذشته باشد.

انتخاب شرکت با مسئولیت محدود دارای امکانات خاصی است و می‌تواند روند ثبت شرکت را به شکل دقیقی پیش ببرد. مشخص است که افراد برای این نوع شرکت باید سهامدار و دو مدیر تعیین کنند. سرمایه اولیه برای این شرکت ها ارزان‌تر از سایرین اعلام شده است. شما برای ثبت شرکت در کشور مغولستان باید بدانید که ریتم ثبت شرکت می‌بایست به صورتی باشد که بتواند در یک مسیر اقتصادی درست پیش برود. بسیار مهم است که سود شرکت و نرخ مالیات بر شرکت درست ارزیابی شود. توجه داشته باشید که طرح توجیه اقتصادی شرکت شما به شکل دقیقی ارزیابی خواهد شد پس نیاز است که روند اقتصادی درستی را در پیش بگیرید. در هر صورت ثبت شرکت در کشور مغولستان از مسائل بسیار مهم محسوب می‌شود و دولت در این زمینه به شما کمک خواهد نمود.

 

انواع ویزا و انواع اقامت در مغولستان

انواع ویزا و انواع اقامت در مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش های خوبی که به شما اجازه می‌دهد تا با فرهنگ و شرایط اقتصادی و مالی مغولستان آشنا شوید ویزای توریستی مغولستان است. شما با ارائه مدارک لازم می‌توانید ویزای توریستی این کشور را دریافت کنید. همچنین در نظر داشته باشید که شما می‌توانید انواع ویزا در زمینه کاری و سرمایه گذاری را نیز در نظر داشته باشید و از آن ها استفاده کنید.

ویزای سرمایه‌گزاری در مغولستان به این صورت است که فرد می‌تواند طبق یک روال سرمایه ای درست مسیر خوبی برای سرمایه گذاری در مغولستان فراهم سازد. در این زمینه طرح بیزنسی که ارائه می‌شود بسیار مهم است، یعنی افراد باید از نظر اقتصادی در وضعیت خوبی باشند، نیاز است که طرح توجیه اقتصادی خوبی داشته باشند و همینطور ارزیابی مالیاتی آن ها نیز مشخص باشد.

ویزای کاری مغولستان یعنی شما بتوانید با سابقه کاری خوب خود در مغولستان مشغول به کار شوید، در این مسیر یافتن کارفرما و همینطور سایر شرایط کاری از موضوعات مهمی است که باید ارزیابی شود. کارآفرینی خود زیر مجموعه ای از ویزای کاری مغولستان محسوب می‌شود. ویزای کاری این کشور در صورتی صادر می‌شود که رتبه اقتصادی شما مشخص باشد؛ یعنی شما در دوره های گذشته در کشوری کار کرده و دارای مهارت کاری خوبی باشید و از لحاظ مالی نیز تامین باشید.

ویزای تحصیلی مغولستان وابستگی مستقیمی با رزومه تحصیلی شما دارد و باید رزومه تحصیلی خوبی ارائه دهید. در مسیر تحصیلی این کشور شما باید تمکن مالی داشته باشید. تمکن مالی شما از اهمیت زیادی برخوردار است. مشخص است که دولت در این زمینه مسیر سودآوری را نیز به شما نشان می‌دهد و می‌توانید ورود به کار داشته باشید. کار ضمن تحصیل در مغولستان از مواردی است که در سال های اخیر توانسته وضعیت اقتصادی درستی ایجاد نماید. ویزای شرایط خاص نیز در این کشور صادر می‌شود.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم مغولستان

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هر یک از بیمارستان های دولتی در مغولستان دارای طرح پوشش بیمه مشخصی هستند به طوری که در این کشور روال خوبی در زمینه بیمه دیده می‌شود. اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد افرادی که قصد دارند عمل‌های جراحی بزرگ و سنگین در مغولستان انجام دهند از طرح پوشش بیمه و تسهیلات ارزشمندی برخوردار می‌شوند و دولت کمک‌های مالی مشخصی را مدنظر قرار می‌دهد. برای ارزیابی دقیق و اصولی بیمه گذاری های موجود در مغولستان نیاز است که بودجه مالی افراد مشخص شود. از یاد نبرید که به طور کلی وضعیت درمانی در مغولستان مشخص است، حقیقت این است که درمان در این کشور می‌تواند هزینه های بیمه مشخصی را شامل شود. حق بیمه دولتی که از سوی دولت ارزیابی می‌شود نیز در سال های اخیر با تغییراتی همراه بوده و دولت سعی کرده مسیر درمانی را به چندین شکل ممکن پیش ببرد.

 

خدمات بانکی و مالی در مغولستان

خدمات بانکی و مالی در مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بانک های خصوصی مغولستان بهتر از بانک های دولتی عمل می‌کنند. در واقع وضعیت بانکی در این کشور بر اساس روال تجاری پیش می‌رود به طوری که شاخص های قیمت بانکی در این کشور به شکلی است که دولت می‌تواند ورود به سیستم های اقتصادی خوبی داشته باشد. وضعیت بانکداری در مغولستان به طور کلی در سال‌های اخیر زیر نظر مدیر عاملان تغییرات زیادی کرده است. حقیقت این است که خدمات اقتصادی که در مغولستان دیده می‌شود بر اساس وضعیت پرسنلی مشخص می‌شود. سرمایه گذاری های چند حوزه ای در این کشور به طور کلی سبب شده است که فعالیت های مشخصی در پیش گرفته شود. به طور کلی خدمات بانکی در مغولستان بیشتر در راستای تعداد شعب دنبال می‌شود و البته که سرویس های خدمات بانکی و ارزی نیز در این زمینه صورت می‌گیرد. به طور کلی بانکداری در این کشور می‌تواند از نظر اقتصادی در وضعیت خوبی دنبال شود. بانکداری کلان در مغولستان از موضوعات مهمی است که برای افرادی که به قصد سرمایه گذاری وارد این کشور شده‌اند ارزیابی می‌شود.

 

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در مغولستان

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما با پاسپورت کشور مغولستان می‌توانید به 72 کشور دنیا رفت و آمد داشته باشید.

تشابهات فرهنگی مغولستان با ایران

تشابهات فرهنگی مغولستان با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این کشور شرایطی که برای فرهنگ مردم دیده می‌شود بسیار متفاوت از ایران است. مردم این کشور طعمی در مال و اموال ندارند و علت ارزان بودن خانه در کشور مغولستان نیز همین موضوع است.

اعیاد و تعطیلات رسمی در مغولستان

اعیاد و تعطیلات رسمی در مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1 ژانویه در کشور مغولستان روز سال نو محسوب می‌شود و مردم سعی می‌کنند دعا کرده و با خدای خود ارتباط بگیرند.

7 ژانویه در مغولستان روز ارتدوکس است؛ در این کشور مردمان زیادی ارتدوکس هستند.

1 مارس در مغولستان روز استقلال ملی محسوب می‌شود و به طور کلی صندوق های بهره گیری اقتصادی در مغولستان نیز شرایط خوبی دارد

8 مارس روز جهانی زنان است.

 

دین در مغولستان

دین در مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جمعیت این کشور بیش از 3 میلیون نفر است که 95 درصد از آن‌ها مغول و حدود 4 درصد از قوم قزاق هستند. حدود 53 درصد از مردم کشور مغولستان پیرو دین بودا هستند، 38 درصد از مردم بدون دین بوده و 3 درصد مسلمان هستند.

2 درصد پیرو شمانیسم مغولستان بوده و2 درصد نیز مسیحی در این کشور دیده می‌شود.

0.4 درصد از مغول ها، پیرو سایر ادیان هستند.

تفریح در مغولستان

تفریح در مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 اردنت

اردنت یکی از مکان های تفریحی بسیار زیبا در مغولستان است که دیدنی های زیادی را در بر می‌گیرد. این مکان پیشرفته بوده و بازسازی شده است و یک معبد زیبا برای بازدید به شمار می‌آید.

 

پارک ملی گوبی

پارک ملی گوبی در مغولستان از دیدنی های عجیب است. این پارک زیبا در جلگه های برف زده قرار دارد که به ماسه های صحرایی گوبی منتهی می‌شود. این پارک ملی در بخش جنوبی مغولستان قرار دارد و پوشیده از برف است. به طور کلی این بخش دارای فضای بسیار عالی برای چادرنشینی بوده و از تپه های و غارهای تراشیده شده‌ای پوشیده شده است. به طور کلی این بخش برای شتر سواری گزینه بسیار خوبی است و فضای دیدنی دل‌انگیزی دارد.

 

پارک ملی خانگای نورو

پارک ملی خانگای نورو یک پارک زیبا در دشت اورخون است که بزرگترین پارک این کشور محسوب می‌شود و به طور کلی در غرب کشور قرار دارد. این پارک دارای یک جلگه پهناور بوده و چمنزارهای خوبی دارد. در میان چمنزارها نهرهای روانی وجود دارد که به آبشارها منتهی می‌شوند. در این روستا فضای سبز زیادی دیده می‌شود.

 

پارک ملی خورگو

پارک ملی خورگو یک منطقه محافظت شده در بخش های بکر شمال غرب مغولستان است که دارای آتشفشان‌های زیبایی است و کوه های بلند و مرتفعی دارد. چشم انداز دامنه ها و دریاچه ها در این بخش بسیار زیبا هستند.

 

شهر اولگی

شهر اولگی یکی از شهرهای بسیار خاص در مغولستان است که توسط رشته کوه های وسیع احاطه شده است. این شهر دارای سنگ های ایستاده 12 هزار ساله است.

 

دشت اورخون

دشت اورخون در بین درختان کاخ قرار دارد؛ این دشت به طور کلی دارای خرابه های قدیمی بوده و برای عکاسی گزینه خوبی محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید که این دشت دارای معبد های کوچکی است که از سال های گذشته به جای مانده‌اند.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در مغولستان

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حمل و نقل شهری در مغولستان به طور کلی در تمام سطح شهرها وجود دارد. تاکسی های شهری در این کشور به طور کلی دارای سیستم های امنیتی مشخصی هستند و برای رزرو تاکسی ها نیاز است که اقدامات امنیتی درستی صورت بگیرد. تعرفه بر اساس کیلومتر سفر شما ارزیابی می‌شود، البته هزینه مسیر های دشوار بیشتر است. حمل و نقل در مغولستان ارزان نیست و سیستم حمل و نقل این کشور پیشرفت خوبی در سال 2019 داشته است. لازم به ذکر است که هزینه حمل و نقل در ایام تعطیل بیشتر است. مشخص است که هزینه تاکسی در این کشور در سال های اخیر به چندین شکل مشخص دنبال شده است.

هزینه‌ی تهیه بلیط یک طرفه در این کشور 500.00 توگروگ است.

هزینه‌ی تاکسی به ازای هر کیلیومتر حرکت نیز 1.000.00 توگروگ برآورد شده است.

هزینه‌ی عبور ماهیانه در مغولستان، 30.000.00 توگروگ است.

توجه داشته باشید که تعداد کمی از راننده های این کشور می‌توانند انگلیسی صحبت کنند.

برای استفاده از اتوبوس در این کشور هم می‌توانید مستقیم کرایه بدهید و هم می‌توانید از کارت اتوبوس استفاده کنید.

فرهنگ مغولستان

فرهنگ مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فرهنگ مردم این کشور تا حد زیادی تحت تاثیر فرهنگ روسی و چینی قرار دارد. در فرهنگ مغولستان دیده شده است که مردم سعی می‌کنند با احترام با یکدیگر رفتار کنند.

احترام بین کوچکتر و بزرگتر در این کشور بسیار دیده می‌شود و مردم مغولستان در این زمینه بسیار سخت گیر هستند.

در فرهنگ زندگی مردم مغولستان، کودکان جایگاه بالایی دارند.

مردم این کشور علاقه زیادی به داشتن ماشین دارند.

در این کشور زندگی به صورتی است که افراد حتما باید سعی کنند زمانی را برای تفریح و مطالعه در نظر بگیرند.

 در فرهنگ شهر نشینی در مغولستان رعایت حقوق افراد اهمیت زیادی دارد. مشخص است که به طور کلی فرهنگ زندگی در مغولستان دارای مشخصه های دقیقی است.

هنر مغولستان

هنر مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در هنر مغولستان دیده شده است که مردم علاقه بسیاری به چوب و حکاکی بر روی چوب دارند. حکاکی های چوبی در این کشور در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است. بانوان در مغولستان از نقاشی های ظریف بر روی سنگ نیز استقبال کرده‌اند. ادبیات، سینما و موسیقی از دیگر هنر هایی است که مورد استقبال مغول ها قرار گرفته است.

سینمای مغولستان به شدت تحت تاثیر سینمای روسیه بوده است به شکلی که پیشرفت‌اش با توسعه سینمایی در باقی بخش‌های آسیا متفاوت است.

از فیلم‌های مطرح مغولستان می‌توان به غار سگ زرد و داستان شتر گریان از آثار بیامباسورن داوا اشاره کرد.

از جمله دستاورد های موسیقی مغول ها می‌توان به ساز زنبورک اشاره کرد، زنبورک یکی از سازهای تیغه‌ای از رده خودصداهای دهانی است. این ساز از یک میله یا زبانه قابل انعطاف فلزی یا از جنس خیزران تشکیل شده که به یک قاب متصل است. نوازنده این میله را در دهان خود قرار داده و با انگشتش میله را به لرزش در می‌آورد.

معماری از هنر های قدیمی این کشور است که تحت تاثیر معماری چین قرار دارد.

ورزش در مغولستان

ورزش در مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ورزش اسب سواری و به طور کلی سوارکاری در مغولستان اهمیت زیادی دارد، به طوری که مردم اغلب سعی می‌کنند روزهای تعطیل خود را به این ورزش اختصاص دهند. این ورزش به طور کلی دارای شرایط خاصی بوده و از ورزش های گران قیمت در مغولستان محسوب می‌شود. ورزش اسب سواری در سال های اخیر مورد توجه تیم های بین المللی سوارکاری این کشور نیز قرار گرفته است.
بسکتبال و فوتبال در این کشور طرفداران زیادی دارد و این کشور در این رشته ها دارای تیم های ملی است.
زنان نیز علاقه زیادی به فوتبال دارند و تیم های فوتبال زنان در این کشور به دو شاخه تیم ملی فوتبال زنان و تیم ملی فوتبال زیر 23 سال زنان تقسیم می‌شود.
ژیمیناستیک در این کشور رشته ی پرطرفداری است.
رشته های رزمی نیز در این کشور فراگیر بوده و جودو از رشته های محبوب رزمی در مغولستان است.

خرافات در مغولستان

خرافات در مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1-      در مغولستان مردم از ارواح حساب می‌برند و احترام زیادی برای ارواح قائل هستند به طوری که بی‌احترامی به ارواح حکم از دست دادن زندگی و مرگ در مغولستان را دارد.

2-      مردم مغولستان به طور کلی سعی می‌کنند در زمان غذا خوردن صحبت نکنند زیرا فکر می‌کنند با این کار گویی گوشت مرده خود را می‌جوند.

3-      در صورتی که یک زن بعد از ساعت 3 شب از خانه خارج شود، حکم خوبی ندارد و از خانواده طرد می‌شود

4-      اینطور که مشخص است مسیر خرافات مغولستان در سال های اخیر به سمت پرستش یک سری نمادها پیش رفته و بت پرستی های مقطعی در مغولستان بسیار دیده می‌شود.

شایعات در مورد مغولستان

شایعات در مورد مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1- مغولستان یکی از کشورهایی است که توانسته شایعات را کنترل کند اما هنوز شایعات زیادی در مورد درآمدزایی کم در مغولستان دیده می‌شود.
2-      شایعاتی که در زمینه خرید ملک در مغولستان وجود دارد ناصحیح است.
3- درست است که تحصیل در مغولستان مثل کشورهای اروپایی نیست اما شرایط خیلی نا مناسبی هم ندارد.
4- شایعات در مورد هنجارشکن بود و وحشی گرایی مغول ها نیز ناصحیح است و بهتر است فرهنگ کنونی مردم این کشور را مانند گذشتگان و تاریخ آنان نبینیم.
5- امنیت در این کشور هنوز صد در صد نیست اما در حال پیشرفت است پس شایعات در مورد سطح بسیار پایین امنیت در این کشور را باور نکنید.

موارد ممنوعه در مغولستان

موارد ممنوعه در مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

هر نوع بی احترامی حتی بسیار سطحی در مغولستان ممنوع است و با افراد درصورت بی‌احترامی برخورد می‌شود.

مردم مغولستان حق ندارند از بوق ماشین زیاد استفاده کنند مخصوصا در نزدیکی بیمارستان ها و خامه سالمندان.

صحبت کردن با صدای بلند در مغولستان بسیار مشکل ساز خواهد شد.

بی‌توجهی به قوانین رانندگی در این کشور تبعات بدی به همراه خواهد داشت.

مردم این کشور احترام زیادی برای چنگیز خان مغول قائلند و او را شخصیت اسطوره‌ای و ملی خود می‌دانند پس هر گونه بی احترامی به او جرمی سنگین بوده و ممنوع است.

 

خطرات احتمالی برای افراد مقیم مغولستان

خطرات احتمالی برای افراد مقیم مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1-     هنوز هم درگیری هایی در مغولستان دیده می‌شود که سبب ایجاد خطراتی خواهد شد پس به افراد پیشنهاد می‌شود وارد این درگیری ها نشوند
2-      وضعیت آب آشامیدنی در مغولستان خوب نیست و پیشنهاد می‌شود از آب معدنی استفاده کنند نه آب شیر.
3-    خمیرهایی که برای تهیه نان در مغولستان استفاده می‌شود هنوز استاندارد خوبی ندارد.

تشابهات قوانین مغولستان با ایران

تشابهات قوانین مغولستان با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موردی یافت نشد.

گواهینامه و خرید ماشین در مغولستان

گواهینامه و خرید ماشین در مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که برای خرید ماشین در مغولستان اقدام می‌کنید، باید سعی کنید چندین موضوع مهم را ارزیابی کنید؛ اول از هر چیز خرید ماشین در مغولستان دارای شرایط خاصی است یعنی افراد برای خرید ماشین در مغولستان باید سعی کنند 70 درصد از هزینه کامل را پرداخت کنند. همینطور نیاز به 2 ماه زمان برای اخذ گواهینامه است.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در مغولستان

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت مغولستان در ایران هنوز راه اندازی نشده و افراد برای اخذ ویزای این کشور باید به کشور های همسایه از جمله ترکیه مراجعه کنند.  

نوع پوشش مردم مغولستان

نوع پوشش مردم مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

استفاده از لباس های تک رنگ در این کشور بسیار دیده می‌شود.

حجاب کشور مغولستان در وضعیت معمولی قرار دارد و نمی‌توان گفت که شرایط پوشش کامل در این کشور حاکم است. مشخص است که مردم علاقه زیادی به حجاب های سنتی دارند و این موضوع از طرز لباس پوشیدن بانوان در مغولستان پیداست.

در عروسی هاي سنتی مغولستان عروس و داماد هرکدام لباسی می‌پوشند که «Deel» نام دارد. دیل شکلی از لباس‌های طرح دار هست که قرن هاست توسط مغول ها و دیگر قبایل کوچ نشین آسیای مرکزی پوشیده می‌شود.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی مغولستان

جغرافیا و شرایط آب و هوایی مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مغولستان از سمت شمال با روسیه و از سمت جنوب با چین همسایه است. پایتخت مغولستان اولان باتور است که در لیست سردترین شهرها قرار دارد. مساحت مغولستان به طور کلی 1.566 کیلومتر مربع اعلام شده است. آب و هوای این کشور سرد و خشک است و ارتفاع آن نیز از سطح آب زیاد است. بلندترین نقطه در مغولستان کوه تاوان بوگد نامیده می‌شود. در بخش های جنوبی این کشور بیایان گوبی وجود دارد که بسیار دیدنی و خاص است. رودهای شمالی این کشور به اقیانوس آرام می‌ریزند. جنگل های بخش شمالی مغولستان بسیار زیبا هستند. بخش‌های جنوبی این کشور کوه های بلند دارند و مشخص است که روند گردشگری در این کشور بسیار زیاد است. در این کشور اغلب کارخانه ها در مرکز شهر قرار دارند و وضعیت مدرنی نیز در مغولستان دیده می‌شود. زندگی در مغولستان رنگ خوبی دارد و مردم این کشور امید به زندگی بالایی دارند و مشخص است که زندگی در شرایط خاصی دنبال می‌شود. بخش های جنوبی مغولستان از نظر آب و هوا کمی گرم تر از بخش های شمالی هستند. آب و هوای مغولستان به شکلی بوده که میزان بارندگی در این کشور بسیار کم است. در هر  صورت شرایط جوی در مغولستان به صورتی است که سبب می‌شود افراد زیادی به بازدید از این کشور بروند.

 

 

غذاهای مغولستان

غذاهای مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

در بیشتر غذاهای کشور مغولستان از لبنیات استفاده می‌شود و محصولات لبنی بخش مهمی از مواد اولیه غذاهای مغولستان را شامل می‌شوند. به طور کلی محصولات گوشتی و چربی های حیوانی نیز از دیگر علایق مردم در غذاهای مغولستان محسوب می‌شود. مردم این کشور علاقه زیادی به ادویه دارند و به طور کلی ادویه ها در مغولستان کمی تند هستند. در این کشور استفاده از غذاهای بخارپز زیادی دیده می‌شود و استفاده از روغن بسیار کم است. در مغولستان مردم علاقه زیادی به پیراشکی دارند و از گوشت فراوان در این غذا استفاده می‌شود. مردم مغولستان علاقه زیادی نیز به پاستا دارند به طوری که برای طعم بهتر آن از گوشت بز نیز استفاده می‌کنند. بیشتر غذاهای مغولستان دارای طعم کره ای است و از کره به جای روغن در این کشور استفاده می‌شود. به طور کلی بین مردم مغولستان استفاده از سبزیجات بسیار کم دیده می‌شود و مردم علاقه ای به غذایی که در آن از سبزیجات استفاده شده ندارند. استفاده از غذاهای مایع در مغولستان کم است و مردم غذاهای سفت و خشک را گزینه خوش طعم تری می‌دانند. در این کشور غذاها طعم خوبی دارد.

آخرین ویرایش: 2020-01-31 18:44:09 6,341