x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در مونته نگرو

کشور مونته نگرو یک سرزمین کوهستانی باشکوه با منظره های ساحلی و بسیار نفس گیر است. این کشور دارای جذابیت های خطوط ساحلی فراوانی است و به طور کلی در تابستان و زمستان گزینه بسیار عالی محسوب می شود. زبان رسمی در مونته نگرو مونته نگرویی است، واحد پول این کشور یورو اعلام شده است و از نظر زمانی این کشور در حدود 2 ساعت جلوتر از ایران است. افراد شاغل در کشور مونته نگرو به تعداد 19 درصد بیشتر از قبل دیده می شود و مشخص است که وضعیت شغلی در این کشور در سال های اخیر بهبود بهتری داشته است. در این کشور دستمزد برای افراد در حدود 772.00 یورو برای ماه در نظر گرفته شده است. در نظر داشته باشید که حداقل دستمزد در این کشور نیز 288.05 یورو در ماه است، دستمزد در تولید در کشور مونته نگرو به طور کلی 827.00 یورو برای هر ماه اعلام شده است. میانگین درآمد در کشور مونته نگرو به طور کلی بر اساس رویکردهای جدید در سال 2019 در حدود 3 درصد بیشتر از قبل شده است اما هنوز هم نرخ بیکاری در این کشور به نسبت سایر کشورها بیشتر است و نیاز به ارزیابی دقیق دولت خواهد بود. حال برای ارزیابی دقیق در زمینه میانگین درآمد در کشور مونته نگرو ارزیابی های پله ای با ایران خواهیم داشت. وضعیت درآمد برای افرادی که در رشته های مهندسی در این کشور ورود داشته اند تنها 3 درصد از ایران بیشتر است. شما برای صرف یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت در کشور مونته نگرو باید در حدود 5 یورو هزینه در نظر داشته باشید این در حالی است که هزینه غذا برای یک رستوران متوسط در این کشور برای دو نفر بین 20 و 25 و   30یورو اعلام شده است، وضعیت حمل و نقل در کشور مونته نگرو به این صورت است که تعرفه برای بلیط های یک طرفه در این کشور در صورتی که حمل و نقل عمومی در نظر گرفته شود هزینه مورد نظر در حدود 0.90 یورو ارزیابی شده است. اجاره خانه در کشور مونته نگرو از موضوعات بسیار مهمی است که برا مهاجران بسیار سوال برانگیز است. حقیقت این است که شما برای اجاره آپارتمان در کشور مونته نگرو در مرکز شهر می بایست در حدود 236.09 یورو هزینه مدنظر قرار دهید، آپارتمان انتخاب شده از نظر متراژ و نوع ابعاد دسته بندی های مشخصی دارد و اینطور که شواهد نشان می دهد طبقه بندی برای آپارتمان ها از نظر متراژ افزایش تعرفه خواهد داشت.

مشاوره زندگی در مونته نگرو
فهرست

حداقل حقوق در مونته نگرو

حداقل حقوق در مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ بیکاری در کشور مونته نگرو در حدود 10 درصد اعلام شده است و وضعیت کار در کشور مونته نگرو خوب نیست! این آمار نشان می دهد که در بین روش هایی که برای مهاجرت به کشور مونته نگرو دیده می شود به طور کلی سرمایه گذاری و همینطور تحصیل بهتر است. وضعیت کاری در کشور مونته نگرو در سال های اخیر بهبود داشته است به طوری که نرخ بیکاری در این کشور در ابتدا 31 درصد بوده است که امروزه در وضعیت 10 درصد گزارش شده است. 

افراد شاغل در کشور مونته نگرو به تعداد 19 درصد بیشتر از قبل دیده می شود و مشخص است که وضعیت شغلی در این کشور در سال های اخیر بهبود بهتری داشته است. در این کشور دستمزد برای افراد در حدود 772.00 یورو برای ماه در نظر گرفته شده است. در نظر داشته باشید که حداقل دستمزد در این کشور نیز 288.05 یورو در ماه است، دستمزد در تولید در کشور مونته نگرو به طور کلی 827.00 یورو برای هر ماه اعلام شده است اینطور که شواهد نشان می دهد وضعیت نرخ بیکاری بلند مدت در کشور مونته نگرو در حدود 17 درصد بوده است که امروزه این نرخ در وضعیت 10.50 درصد دیده می شود و مشخص است که کشور مونته نگرو از دسته کشورهایی است که توانسته ارزش های فعلی بر روی داده های بیکاری را بیش از 78 درصد اعلام نماید. کار در کشور مونته نگرو از نظر حقوق بسیار خوب است. 

 وضعیت کار در کشور مونته نگرو در سال های جدید بهبود داشته است این موضوع در شاخه های بهداشت و درمان کشور مونته نگرو بیشتر از سایر کشورها دیده می شود و مشخص است که مردم این کشور در زمینه بهداشتی علاقه تحصیلی بیشتری دارند. در زمینه افزایش میزان درآمد در کشور مونته نگرو به طور کلی شاخص های روتینی دیده می شود و به گزارش داده های آماری این کشور توانسته وضعیت بیکاری را بیش از 11 درصد به بهبود برساند. یک موضوع بسیار مهم از سوی دولت کشور مونته نگرو در زمینه افزایش حقوق برای افراد با مهارت بالا لحاظ شده است. روند کاری به این صورت است که اگر فرد از نظر مهارت کاری در رتبه بالایی باشد و بتواند به سود اقتصادی این کشور کمک نماید طبق نظر دولت کشور مونته نگرو می تواند از رویکردهای اقتصادی و همینطور بودجه های دولتی در زمینه اخذ وام نیز استفاده کند. مشخص است که کشور مونته نگرو دارای شاخص های خوبی در زمینه حقوقی است. 


 
 

میانگین درآمد در مونته نگرو

میانگین درآمد در مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

میانگین درآمد در کشور مونته نگرو به طور کلی بر اساس رویکردهای جدید در سال 2020 در حدود 3 درصد بیشتر از قبل شده است اما هنوز هم نرخ بیکاری در این کشور به نسبت سایر کشورها بیشتر است و نیاز به ارزیابی دقیق دولت خواهد بود. حال برای ارزیابی دقیق در زمینه میانگین درآمد در کشور مونته نگرو ارزیابی های پله ای با ایران خواهیم داشت. وضعیت درآمد برای افرادی که در رشته های مهندسی در این کشور ورود داشته اند تنها 3 درصد از ایران بیشتر است شایان ذکر است که هزینه زندگی نیز در کشور مونته نگرو از ایران بیشتر است این روال نشان می دهد که بسیاری از رشته های مهندسی در کشور مونته نگرو از نظر درآمد توجیه اقتصادی ندارند . این در حالی است که وضعیت درآمدزایی برای کسانی که در زمینه حقوقی تحصیل کرده اند و وارد کار در کشور مونته نگرو شده اند نیز بیشتر از قبل است. مشخص است که رویکردهای اقتصادی و درآمدزایی در این کشور به نسبت سایر کشورها بیشتر شده است و این موضوع در خصوص رشته های انسانی رویت شده است. خرید خانه در کشور مونته نگرو به طور کلی به صورت پیش پرداخت نیز صورت می گیرد.

درآمد افرادی که در شاخه های پزشکی تحصیل کرده اند 25 درصد از ایران بیشتر است و پزشکی و زیر مجموعه پزشکی در این کشور بسیار ارزشمند و با درآمد مشخصی همراه است. مشخص است که روند اقتصادی کشور مونته نگرو در سال جدید در زمینه رشته های دامپزشکی و پیراپزشکی نیز تغییرات مشخصی خواهند داشت. اینطور که شواهد نشان می دهد کشور مونته نگرو توانسته بر اساس میزان سرمایه گذاری های روتین اقتصادی در چندین بخش پیش برود و البته شاخص های روتین در زمینه خرید محصولات رفاهی نیز در این کشور بسیار بالا اعلام شده است و دولت به وضعیت خدمات شهری بسیار اهمیت می کند. در کشور مونته نگرو ورود به شغل هایی که با ماشین و وسایل حمل و نقل سر و کار از نظر قیمت بنزین به صرفه نبوده و مشکل ساز خواهد بود. در این کشور میانگین درآمد به طور کلی در چندین بخش دنبال می شود.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در مونته نگرو

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای کاری کشور مونته نگرو به سختی صادر می شود و علت آن افزایش نرخ بیکاری در این کشور است. حقیقت این است که در کشور مونته نگرو باید روند دقیقی برای صدور ویزای کاری لحاظ شود و این کشور در زمینه صدور ویزای کاری مهارت شما بسیار به کار می گیرد

می دانیم که اطلاعات کمی در زمینه کار و ویزای کاری در کشور مونته نگرو وجود دارد بنابراین دایره پژوهش خود را گسترده تر ساختیم تا مشخص شود که رویکردهای کاری در این کشور به چه صورت است. حقیقت این است که اگر شما قصد دارید در کشور مونته نگرو ورود به کار داشته باشید بهتر است ورود به بازار آزاد را انتخاب کنید. در این زمینه بسیار مهم است که چندین مورد ارزیابی شود. اول اینکه روند ورود به بازارهای آزاد در این کشور به نسبت سال های گذشته آسانتر شده است شما می توانید در ابتدا بر اساس تحلیل بازار به صنف مورد نیاز در کشور مونته نگرو برسید به این ترتیب می توانید در ورود به شغل مورد نظر بسیار عالی عمل نمایید. با یک مثال این موضوع را ارزیابی می کنیم، در کشور مونته نگرو وضعیت حمل و نقل در سال جدید گرانتر از قبل است و این روال سبب شده است که پیشرفت سیستم های حمل و نقل در این کشور بسیار کمتر باشد و مردم این کشور در زمینه وسایل حمل و نقل این کشور بسیار نگران هستند شما می توانید با راه اندازی سیستم کیلومتر شمار در این کشور یک فضای کاری جدید ایجاد کرده و به سادگی کنترل خوبی بر روی هزینه های زیاد حمل و نقل داشته باشید.

از طرف دیگر یکی از روش هایی که می توانید توسط آن ویزای کار کشور مونته نگرو را اخذ کنید احداث یک نانوایی در این کشور است احداث نانوایی در کشور مونته نگرو باید به صورتی باشد که توجیه اقتصادی برای کشور داشته باشد و برای این صنف به شما ویزای کاری داده می شود. اینطور که مشخص است که باید در نظر داشته باشید وضعیت صدور ویزای کاری این کشور در فصل بهار و تابستان بیشتر از سایر فصل ها دیده می شود.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در مونته نگرو

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه زندگی از موضوعات بسیار مهم در مهاجرت محسوب می شود. به این ترتیب سعی کرده ایم وضعیت هزینه زندگی در این کشور را به طور دقیق ارزیابی کنیم.

شما برای صرف یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت در کشور مونته نگرو باید در حدود 5 یورو هزینه در نظر داشته باشید این در حالی است که هزینه غذا برای یک رستوران متوسط در این کشور برای دو نفر بین 20 و 25 و 30 یورو اعلام شده است، وضعیت حمل و نقل در کشور مونته نگرو به این صورت است که تعرفه برای بلیط های یک طرفه در این کشور در صورتی که حمل و نقل عمومی در نظر گرفته شود هزینه مورد نظر در حدود 0.90 یورو ارزیابی شده است این در حالی است که هزینه برای خرید یک بلیط ماهانه 25 یورو اعلام شده است. وضعیت تاکسی در این کشور از یک یورو آغاز می شود. اینطور که مشخص است افراد برای شرکت در باشگاه های بدنسازی در این کشور باید 31 یورو هزینه در نظر بگیرند و در صورتی که علاقه به جاره میز تنیس در این کشور باید هزینه رای آن در حدود 6.5 یورو اعلام می شود. برای خرید بلیط سینما در کشور مونته نگرو باید در حدود 4.5 یورو هزینه مدنظر قرار دهید. در صورتی که افراد بخواهند فرزندان خود را در مهدکودک های خصوصی ثبت نام نمایند هزینه 122 یورو برای آنها لحاظ می شود این در حالی است که هزینه مدرسه ابتدایی در این کشور برای هر سال در حدود 10 هزار یورو ارزیابی شده است. خدمات در کشور مونته نگرو در زمینه قبوض آب و برق و گرمایش و سرمایش بین 60 و 80 یورو ارزیابی شده است. شما برای هر دقیقه مکالمه همراه در این کشور باید 0.12 یورو هزینه در نظر داشته باشید و هزینه برای هر پورت اینترنت در این کشور نیز در حدود 24.29 یورو است. برای خرید لباس جین در کشور مونته نگرو نیاز به هزینه 65.77 یورویی است و کتانی نایک در این کشور نیز 71 یورو مدنظر قرار گرفته است. در نظر داشته باشید که قیمت کفش چرم در کشور مونته نگرو نیز در حدود 83 یورو ارزیابی شده است و لباس تابستانی در این کشور در حدود 33.64 یورو هزینه در بر می گیرد. در صورتی که قصد خرید خانه در کشور مونته نگرو داشته باشید بر اساس امکانات خانه و مکان قرار گیری خانه تعرفه ها مشخص می شود به طوری که برای هر متر مربع در این کشور هزینه 1383 یورویی نیاز خواهد بود. برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر نیز هزینه شما در حدود 300 یورو کمتر اعلام شده است. وضعیت اجاره آپارتمان های یک خوابه در این کشور در داخل شهر در حدود 282 یورو است. شرایط اقامت در کشور مونته نگرو آسانتر از قبل شده است.

در صورتی که قصد صرفه جویی در هزینه ها در کشور مونته نگرو دارید بدانید که هزینه ها در چندین بخش تقسیم می شود و هزینه هایی که مربوط به اقلام اساسی زندگی است می تواند خود دسته بندی های مشخصی به نسبت سایر گزینه ها داشته باشد از طرفی هزینه هایی که برای خرید ملک و یا دسترسی به یک آپارتمان اجاری در این کشور نیز می تواند بر اساس فصل خرید ملک ارزانتر رویت شود. می توانید دوچرخه سواری را جایگزین استفاده از وسایل حمل و نقل شهری در این کشور نمایید و به طور کلی روال هزینه های موجود برای شما ارزانتر خواهد بود. دولت کشور مونته نگرو هزینه های زندگی را کمتر از سال های گذشته اعلام کرده و در این زمینه بسیار موفق بوده است..

قیمت برخی کالاهای اساسی در مونته نگرو

قیمت برخی کالاهای اساسی در مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور مونته نگرو به شرح زیر است:

سیب0.83یورو

موز: 1.07یورو

پرتقال: 0.96یورو

گوجه: 1012یورو

پیاز: 0.63یورو

سیب زمینی: 0.48یورو

کاهو: 0.80یورو

کاپوچینو: 1.38یورو

کوکا یا پپسیی: 1.63 یورو

آب: 0.90یورو

سیگار(20 عدد): 3.00یورو

شیر: 0.77 یورو

نان تازه سفید: 0.57یورو

برنج: 1017یورو

تخم مرغ(12 عدد ): 1042یورو

پنیر محلی: 4067یورو

گوشت مرغ: 5.05یورو

گوشت گوساله: 6.53یورو

اقتصاد در مونته نگرو

اقتصاد در مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اقتصاد کشور مونته نگرو بیشتر بر اساس خدمات ارزیابی شده است در سال های اخیر وضعیت اقتصادی این کشور بهبود چندانی نداشته است اما مشخص است که دولت کشور مونته نگرو سعی به ساماندهی وضعیت موجود دارد. در کشور مونته نگرو قدرت خرید در بین افراد بالا است این موضوع سبب می شود که درامد کم در این کشور پوشش داده شود. از طرفی در این کشور وضعیت باری تولید ناخالص داخلی نیز در حدود 10 درصد بیشتر شده است. شایان ذکر است که روند های اقتصادی در این کشور بر اساس صادرات و واردات نیز رویت می شود. در سال های گذشته کشور مونته نگرو در زمینه کشاورزی بسیار رشد داشته است به طوری که در زمینه صنعت تنها رشد 10 درصدی دیده می شود. در این کشور خدمات شهری اهمیت زیادی دارد ومشصاستکهمقصدهایگردشگریدر کشور مونته نگرو بسیار مورد بررسی قرار داده شود و از نظر خدمات بسیار عالی عمل کرده اند کشور مونته نگرو در زمینه وسعت فضای گردشگری بسیار عالی بوده است. این کشور دارای ساحل های زیبا و بی نظیری است و مشخص است که بخش مهمی از بودجه های دولتی در بخش توریسم دیده می شود. کشور مونته نگرو در زمینه بانکداری توانسته به میزان 7 درصد رشد به نسبت 7 سال گذشته داشته باشد. در این کشور موقعیت های شغلی بیشتر شده است اما ورود به شغل شاید آسان نباشد و هنوز هم نیاز به سرمایه گذاری از سوی دولت است. کشور مونته نگرو توانسته فضای خوبی برای تولید ایجاد کند به طوری که اگر شما به عنوان یک خارجی قصد دارید وارد کشور مونته نگرو شوید باید بدانید که نرخ رشد درآمد ناخالص داخلی بیشتر از قبل خواهد شد. اینطور که مشخص شده است کشور مونته نگرو در زمینه رشد اقتصادی نیز می تواند در چند سال اخیر به نتیجه درستی دست یابد. در این کشور رویکردهای اقتصادی در چندین بخش دیده می شود این کشور توانسته در سودآوری بانک ها از جدیدترین متدهای روز دنیا استفاده نماید به این ترتیب به طور قطع ورود سرمایه گذار های خارجی می تواند روند اقتصادی در کشور مونته نگرو را بهبود دهد. یک موضوع بسیار مهم در اقتصاد کشور مونته نگرو در زمینه شرکت های بیمه گذاری است، هر یک از شرکت های بیمه گذاری در این کشور دارای رویکردهای مشخصی هستند که می تواند روند اقتصادی را به طور دقیق پیش ببرد. شایان ذکر است که در کشور مونته نگرو بیمه و وضعیت پوشش دهی بیمه در چندین بخش دنبال شده است و کشور مونته نگرو یکی از کشورهایی است که سود مالی از بیمه را در بین مردم این کشور تقسیم می کند. 

امنیت مالی و اقتصادی در مونته نگرو

امنیت مالی و اقتصادی در مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موازنه های تجاری در کشور مونته نگرو رتبه منفی داشته است و این کشور در سال جدید در زمینه امنیت مالی و اقتصادی رتبه خوبی به نسبت سال گذشته نداشته است. اینطور که مشخص است وضعیت برای واردات و صادرات در کشور مونته نگرو بیش از 26 درصد رشد داشته است و گردش سرمایه در این کشور نیز در حدود 54 درصد بیشتر شده است. رویکردهای اقتصادی در کشور مونته نگرو نشان می دهد که این کشور ورود توریست در این کشور بیش از 19 درصد می شود و مشخص است که شاخص های تروریست نیز در وضعیت 1.45 است. کشور مونته نگرو از دسته کشورهایی است که توانسته در زمینه حواله نیز به رشد 61 درصدی برسد و این نشان می دهد که با وجود رتبه منفی این کشور در زمینه امنیت اقتصادی و مالی باز هم رویکردهای مالی خوبی پیش بینی شده است. مورد دیگر در زمینه سرمایه گذاری های مستقیم خارجی در کشور مونته نگرو است، به طوری که رتبه اقتصادی در این کشور بیش از 12 درصد بیشتر شده است. 

تولید صنعتی در کشور مونته نگرو به طور کلی بیش از 91 درصد رشد داشته است و مشخص است که این کشور در زمینه تولیدات صنعتی برای هر ماه نیز رشد 34 درصدی دیده می شود. وضعیت تولید صنعتی در کشور مونته نگرو نیز در حدود 50 درصد در سال 2019 بیشتر از سال 2020 گزارش شده است. شایان ذکر است که این کشور در زمینه سرعت اینترنت توانسته رویکردهای اقتصادی را وارد نماید و در این زمینه دولت نیز موافق خود را اعلام کرده است. وضعیت کشور مونته نگرو در زمینه استخراج معدن در این کشور بیش از 99 درصد بوده است این امتیاز در سال های اخیر منفی 20 اعلام شده و مشخص است که کشور مونته نگرو در زمینه استخراج معادن بسیار عالی پیش رفته است. رتبه های رقابتی در کشور مونته نگرو به طور کلی 82.00 درصد بیشتر از قبل است. آسانی کسب و کار در این کشور رتبه 77 درصدی دارد و شاخص فساد مالی در کشور مونته نگرو نیز در حدود 46 درصد تعیین شده است. رتبه فساد مالی در کشور مونته نگرو نیز در حدود 106.00 امتیاز را کسب کرده است. 

نرخ مالیات شرکت در این کشور در حدود 20 درصد اعلام شده است و وضعیت برای نرخ مالیات درآمد شخصی در این کشور با عدد ثابت 9 درصد در سال های گذشته و امروز همراه است. نرخ مالیات بر فروش در کشور مونته نگرو نیز در حدود 21.00 درصد اعلام شده است مشخص است که وضعیت نرخ امنیت اجتماعی برای شرکت در این کشور در حدود 10.30 درصد اعلام شده است و نرخ تأمین اجتماعی برای کارکنان در این کشور نیز بر اساس رویکردهای جدید بیش از 11 درصدی بیشتر شده است.

ارزیابی های اعتبار این کشور بر اساس هزینه های مالی بیش از 11 درصد پیش رفته است. بودجه دولت به طور سهمگینی دنبال شده است و وضعیت برای ارزش بودجه های دولتی در این کشور نیز پیشرفت خوبی داشته است. کشور مونته نگرو در زمینه درآمدهای دولت و همینطور هزینه های دولتی نیز پیشرفته است و وضعیت نشان می دهد که کشور مونته نگرو در زمینه مخارج نظامی نیز توانسته کاهش 12 درصدی داشته باشد. روند اقتصادی کشور مونته نگرو در سال های آینده در دست پیش بینی و ارزیابی است.

امنیت در مونته نگرو

امنیت در مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نظام امنیتی در کشور مونته نگرو در سال های اخیر رشد خوبی داشته و مشخص است که امنیت بخش مهمی از روال های دولت کشور مونته نگرو محسوب می شود. بانوان در کشور مونته نگرو از نظر امنیت در امان هستند به طوری که پلیس های محلی در قسمت های مختلف کشور دیده می شود. شاید عدم امنیت در کشور مونته نگرو در تاریکی های شب و یا زمانی که یک مسیر خلوت است ایجاد شود که البته وضعیت نا به سامانی نخواهد داشت. رشد امنیت در کشور مونته نگرو بسیار مهم است و تیم های پژوهشی زیادی در این زمینه ورود داشته اند. فضای امنیتی کشور مونته نگرو برای کودکان بسیار عالی است و مشخص است که افراد باید در محیط ها عمومی بیشتر حواس خود را جمع نمایند. اینطور که شواهد نشان می دهد در کشور مونته نگرو افرادی که به عنوان مهاجر وارد می شوند بهتر است در دوره های اولیه زندگی در ابتدا پوشش خود را حفظ کنند اما در مجموع رتبه امنیتی کشور مونته نگرو بالا اعلام شده است . مشکلی از این دست دیده نمی شود. 

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در مونته نگرو

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اقامت از طریق همراه به کشور مونته نگرو قوانین مخصوص به خود را دارد اولین روشی که در این زمینه دیده می شود مخصوص افرادی است که قصد دارند با ویزای خویشاوندی وارد خاک این کشور شوند حقیقت این است که ویزای خویشاوندی برای افرادی که است که یکی از اعضای خانواده آنها در این کشور زندگی می کند و وی می تواند با ارسال دعوت نامه به کشور مونته نگرو سفر کند مسیر را برای افراد بسیار آسانتر نماید از یاد نبرید که شرایط برای اقامت خود و همراه در کشور مونته نگرو در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است و ورود سرمایه به کشور مونته نگرو نیز یکی از روش های دیگر ورود همراه خواهد بود. در روش سرمایه گذاری فرد اصلی باید در ابتدا وارد خاک کشور مونته نگرو شود و مسیر سرمایه گذاری را آغاز نماید به میزانی که توجیه اقتصادی اعلام شده از سوی وی پوشش داده شود می تواند درخواست ویزای همراه برای همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود داشته باشد از یاد نبرید که به طور کلی شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در کشور مونته نگرو در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است. در سال های گذشته از افراد همراه مصاحبه صورت نمی گرفت اما امروزه شرط مصاحبه وجود دارد، نامه گردش مالی از موضوعات مهمی است که باید اثبات کند که بودجه کافی برای زندگی یک خانواده در کشور مونته نگرو فراهم است و در این مسیر بسیار مشخص است که دولت کشور مونته نگرو رویکردهای مشخصی را پیش روش دارد. مورد دیگر این است که تحصیل در کشور مونته نگرو نیز می تواند ویزای همراه ایجاد کند اما برای تحصیل در این کشور باید بتوانید یک سری اصول را به طور دقیق ارزیابی کنید، اول اینکه تحصیل در کشور مونته نگرو یک مسیر موقت است یعنی اگر همسر و فرزند شما نیز از این طریق به صورت همراه وارد خاک کشور مونته نگرو شوند پس از اتمام تحصیل شما می بایست همگی به خاک مبدأ باز گردید. اجازه کار و به فرد اصلی و همسر وی داده می شود اما ارائه مجوز الزامی است. از یاد نبرید که اقامت همراه در کشور مونته نگرو به طور کلی رویکردهای مشخصی دارد و افراد می بایست همه قوانین وابسته به کشور مونته نگرو را رعایت نمایند در این مسیر رفتارهای غیرقانونی مشکلساز است و احتمال اینکه روال زندگی فرد اصلی در کشور مونته نگرو به خطر افتد نیز فراهم خواهد شد. مشخص است که کشور مونته نگرو یکی از بهترین کشورهای دیدنی در دنیا است.

ازدواج خارجی ها در مونته نگرو

ازدواج خارجی ها در مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ازدواج با یک فرد از تبعه کشور مونته نگرو می تواند اقامت دائم این کشور را فراهم سازد اما رعایت شروطی که در این مسیر وجود دارد بسیار مهم است:

در ابتدا باید اطمینان حاصل شود که همسر شما تبعه کشور مونته نگرو است،( در برخی مواقع اقامت دائم نیز قابل قبول خواهد بود) وضعیت پرونده جنایی وی ارزیابی می شود تا مشخص شود که آیا وی برای امنیت کشور مونته نگرو مشکل ساز است یا خیر.

وضعیت مالی و شما و فرد از تبعه کشور مونته نگرو بسیار مهم است، بله درست حدس زدید، وضعیت مالی هر دو شخص ارزیابی می شود و باید مشخص شود از پس هزینه زندگی در این بر می آیید این موضوع بسیار مهم است و در سال های اخیر نیز از سوی دولت کشور مونته نگرو بسیار مورد بررسی قرار گرفته است بنابراین وضعیت مالی افراد می بایست به شکل مشخصی دنبال شود. نیاز است که فرد کشور مونته نگرو بتواند از پس هزینه زندگی خوب و همسر خود بر آید این موضوع برای یک ماه اول لحاظ می شود و بسیار مهم است. مدارک کاری و همینطور تحصیلی و هویتی برای ازدواج با یک فرد از تبعه کشور مونته نگرو بسیار مهم است، مدارک کاری باید دارای مهر و امضا باشد. 

شما باید مدارکی ارائه دهید که واقعی بودن ازدواج را ثابت نماید. ازدواج باید از روی واقعیت و علاقه صورت صورت بگیرد و تصمیمات صوری مشکل ساز خواهد بود. اینطور که مشخص است ازدواج در کشور مونته نگرو در سال های اخیر وضعیت روتین تری را پیش برده است.

یادگیری فرهنگ زندگی در کشور مونته نگرو بسیار مهم است در زمان درخواست اقامت دائم در این کشور باید وضعیت مالی شما بهبود به نسبت روز اول داشته باشد.

در صورتی که زن و مرد ازدواج قبلی داشتند باید ثابت شود که طلاق کامل و یا فوت همسر صورت گرفته و مدارک در این زمینه باید مهر و امضا شده باشد. مشخص است که به طور کلی رویکردهای زندگی در کشور مونته نگرو در سال های گذشته تغییرات زیادی داشته است.

برای طلاق از همسر خود در کشور مونته نگرو باید بدانید که پروسه ارزیابی طلاق در این کشور از سوی مرد ارزیابی می شود و مشخص است که پروسه در این زمینه باید به طور دقیق پیش برود و نتیجه بخش باشد اینطور که مشخص است در کشور مونته نگرو طلاق رویکردهای درستی دارد.پروسه طلاق به میزان 1 الی 9 ماه زمان نیاز دارد.

اجاره خانه در مونته نگرو

اجاره خانه در مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اجاره خانه در کشور مونته نگرو از موضوعات بسیار مهمی است که برا مهاجران بسیار سوال برانگیز است. حقیقت این است که شما برای اجاره آپارتمان در کشور مونته نگرو در مرکز شهر می بایست در حدود 236.09 یورو هزینه مدنظر قرار دهید، آپارتمان انتخاب شده از نظر متراژ و نوع ابعاد دسته بندی های مشخصی دارد و اینطور که شواهد نشان می دهد طبقه بندی برای آپارتمان ها از نظر متراژ افزایش تعرفه خواهد داشت. حال شما برای صرفه جویی در هزینه خود می توانید به سراغ اجاره خانه بیرون از مرکز شهر بروید که می بایست در حدود 201.26 یورو هزینه در نظر داشته باشید این تعرفه برای یک آپارتمان معمولی است و در صورتی که بخواهید منزل مورد نظر لوکس تر باشد هزینه بیشتری در پیش خواهد بود. اجاره خانه در شهر بودگوریتساکشور مونته نگرو کمی گران است.

شما برای اجاره یک آپارتمان سه خوابه در این کشور در مرکز شهر باید در حدود 411.41 یورو هزینه در نظر داشته باشید این در حالی است که همین آپارتمان در خارج از شهر به طور کلی 362.42 یورو خواهد بود. اینطور که مشخص شده است اجاره آپارتمان در کشور مونته نگرو به طورکلیازنظر تعرفه رویکردهای مشخصی را دنبال می کند و ارزیابی ها نشان می دهد که افراد برای اجاره آپارتمان در این کشور باید سعی نمایند در ابتدا صاحب خانه را متقاعد کنند در سال های اخیر بسیار مشخص شده است خانه های اجاره ای در کشور مونته نگرو از نظر تعرفه متفاوت از سایر خانه هایی که برای خرید تقسیم بندی شده است قرار دارد.

خرید ملک در مونته نگرو

خرید ملک در مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خرید ملک در کشور مونته نگرو از نظر هزینه کمی گران است، شما برای خرید هر متر مربع خانه در مرکز شهر می بایست در حدود 1389.26 یورو هزینه در نظر بگیرید، این در حالی است که اگر به دنبال خانه ارزانتر هستید باید به سراغ خانه بیرون از مرکز شهر بروید که هزینه آن در حدود 1236.21 یورو است البته تعرفه های مشخص شده برای خرید خانه در کشور مونته نگرو به صورت جدی دنبال می شود و مشاوران املاک در این زمینه توانستند چندین رویکرد جدید و جدی را پیش بگیرند.

ثبت شرکت در مونته نگرو

ثبت شرکت در مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ثبت شرکت در کشور مونته نگرو به چندین روش دنبال می شود. شما می توانید شرکت با مسئولیت محدود را انتخاب کنید. گزینه های بعد نیز به صورت مشارکت محدود و همینطور شرکت تضامنی است.

اولین گزینه شرکت خصوصی با مسئولیت محدود است که یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما محسوب می شود. این گزینه با کسب و کار در کشور مونته نگرو رونق مشخصی دارد. در این روش شما برای آغاز کار می بایست در حدود 1026 یورو سرمایه اولیه در نظر بگیرید. که در صورت نقد نبودن همه بوده این شرایط برای شما فراهم است که بتوانید سی درصد از هزینه اولیه را لحاظ کنید. کل هزینه می بایست در حساب بانکی شما قرار داشته باشد .شرکت هایی که به مسئولیت محدود در لیست شرکت های دولتی قرار می گیرند نیاز به حداقل 2 سهامدار دارند ، حداقل سرمایه ای که در این مسیر دیده می شود به ارزش 46600 یورو است شایان ذکر است که سرمایه مورد نظر به صورت تصاعدی ارزیابی شود

برای ثبت شرکت در کشور مونته نگرو باید مراحل مورد نظر را به طور دقیق پشت سر بگذارید. اول از هر چیز می بایست نوع شکرت مشخص شود یعنی نام و محل اقامت هر یک از سهامداران از اهمیت ویژه ای برخوردار است نام شرکت می بایست در دفتر ثبت شده در کشور مونته نگرو اعلام شود. می بایست برای آغاز کار اشیا و وسایل لازم خریداری شود باید بتوانید تعداد و نام مدیران را ارزیابی کنید این موضوع برای نام و محل اقامت افراد نیز ارزیابی می شود. 

افراد باید کپی از گذرنامه و همینطور مدارک شناسایی از مدیران و دبیران داشته باشند. نیاز است که برای ثبت شرکت یک نوع طرح توجیهی اقتصادی داشته باشید. این گزینه برای افرادی که به دنبال نمایندگی از شرکت مادر هستند لحاظ نمی شود. شناسه کارفرما و همینطور کارکنان بسیار مهم است. 

مورد بعدی مزایای ثبت شرکت در کشور مونته نگرو است:

اول از هر چیز این موضوع را جدی بگیرید که مالیات مورد نظر برای شما بسیار کم است و نرخ مالیات آزاد برای شرکت ثبت شده در وضعیت حداقل قرار دارد. 

برای ثبت شرکت در کشور مونته نگرو نیاز به خدمات نامگذاری نخواهید بود. همینطور می توانید سطح حفاظت از حریم خصوصی خود را به صورت شخصی تعیین کنید. مشخص است که حداقل سرمایه لازم برای شرکت های کشور مونته نگرو کم اعلام شده است و شرکت های محدود خصوصی در این کشور می توانند از صندوق های بین المللی اقتصادی نیز استفاده کنند. 

حساب ها می بایست به صورت سالانه در وضعیت آماده سازی و همینطور نگهداری قرار بگیرد و وضعیت حسابرسی نیز به طور دقیقی پیش می رود. ارزیابی ها نشان می دهد در طول سال در کشور مونته نگرو اقتصاد بسیار مهم است.

انواع ویزا و انواع اقامت در مونته نگرو

انواع ویزا و انواع اقامت در مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سرمایه گذاری از بهترین روش هایی است که برای مهاجرت به کشور مونته نگرو انتخاب می شود در این روش شما به بودجه اولیه مشخصی نیاز دارید. می بایست هدف سرمایه گذاری شما به نظام سرمایه ای کشور مونته نگرو کمک شایانی نماید. از یاد نبرید که اصل بسیار مهم در اخذ اقامت کشور مونته نگرو در زمینه سرمایه گذاری در این کشور بوده و پس از سه سال اقامت دائم نیز فراهم می شود. 

تحصیل از دیگر روش هایی است که برای اقامت در کشور مونته نگرو دیده می شود، تحصیل در این کشور به طور کلی یک مسیر ورود موقت است که اگر با کار ترکیب شود می تواند گزینه بهتری را پیش رو داشته باشد. از یاد نبرید که پذیرش در یکی از دانشگاه های کشور مونته نگرو از شروط بسیار مهم اخذ ویزای تحصیلی کشور مونته نگرو محسوب می شود.دانشگاه های کشور مونته نگرو به طور دقیق ارزیابی می شوند و رشته و رزومه تحصیلی شما بسیار مهم است. 

ویزای ازدواج یکی دیگر از گزینه های اقامت در کشور مونته نگرو است ، با ویزای ازدواج در این کشور می توانید به سادگی وارد شغل شوید و همینطور به خرید ملک بپردازید در نظر داشته باشید که اعتبار ویزای ازدواج بسیار بالا است.

افرادی که به قصد کار وارد کشور مونته نگرو می شوند نیاز به ویزای کاری دارند. ویزای کاری کشور مونته نگرو به ویزایی گفته می شود که فرد در ابتدا با یک کارفرما در کشور مونته نگرو به نتیجه رسیده است حال کارفرما برای وی نامه ای صادر می کند ه نشان می دهد فرد در چه سمتی پذیرفته شده است، حقیقت این است که در برگه صادر شده باید شرایط یک به یک قید شده باشد، سمت کاری و میزان حقوق بسیار مهم است. ویزای کاری کشور مونته نگرو یک ویزای یک ساله است که تا 3 سال قابلیت تمدید دارد. کار در کشور مونته نگرو با حقوق بالا نیز امکان پذیر است.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم مونته نگرو

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای دریافت بیمه های درمانی در کشور مونته نگرو در ابتدا باید یک شرکت بیمه مشخص را انتخاب کنید، شرکت های بیمه ای خصوص مختلفی در این کشور وجود دارد که هر یک دارای شرایط مخصوص به خود هستند. افرادی که به دنبال دفترچه های درمانی هستند می توانند به سراغ پوشش های بیمه ای بروند که بیشتر در مسیر درمان و دارو دیده می شود این در حالی است که اگر فرد به دنبال سرمایه گذاری و بازنشستگی است باید به سراغ بیمه عمر در کشور مونته نگرو برود. یک سری بیمه ها برای پوشش دهی بیماری های خاص در کشور مونته نگرو است. بانوان در کشور مونته نگرو می توانند برای ناراحتی های زنان و همینطور بارداری از بیمه های مشخصی استفاده کنند. رتبه بندی های مشخصی در زمینه تسهیلات درمانی برای افراد مقیم کشور مونته نگرو دیده می شود. 

خدمات بانکی و مالی در مونته نگرو

خدمات بانکی و مالی در مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور مونته نگرو شرکت های مالی خوبی دیده می شود. یکی از شرکت های معروف بانکی در کشور مونته نگرو آلفروا بانک است که رتبه دوم در کشور مونته نگرو دارد. این شرکت در زمینه سرمایه گذاری های خرد و همینطور روابط تجاری نقش بسیار مهمی ایفا می کند، در جدیدترین طرح های صادر شده از سوی این شرکت، روابط مدیریتی نیز بسیار مهم است. وضعیت سرمایه در این شرکت به طور کلی ارزش بیشتری به نسبت سایر بخش ها دارد. سرمایه گذاری هایی که در زمینه خدمات بانکی و مالی در کشور مونته نگرو دیده می شود می تواند در سال های اخیر پیشرفت بهتری داشته باشد. اینطور که مشخص است این بانک به خارجیان نیز وام های مخصوص ارائه می دهد. کاریابی در کشور مونته نگرو در بانک ها کمی دشوار است.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در مونته نگرو

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رتبه پاسپورت کشور مونته نگرو 38 اعلام شده است و با داشتن پاسپورت کشور مونته نگرو می توانید به 121 کشور دنیا سفر داشته باشید از یاد نبرید که پاسپورت کشور مونته نگرو از نظر اعتبار در وضعیت خوبی قرار دارد.

تشابهات فرهنگی مونته نگرو با ایران

تشابهات فرهنگی مونته نگرو با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از تشابهات فرهنگی بین مردم کشور مونته نگرو و ایرانیان این است که هر دو گروه عادت دارند پس از غذا چرت کوتاهی بزنند. همینطور آقایان بسیار علاقه به مصرف نوشیدنی های گرم در مونته نگرو دارند. در نظر داشته باشید که مردم این کشور امید به زندگی بالاتری به نسبت مردم ایران دارند. 

کودکان در مونته نگرو مشغول به بازی هستند و کمتر کودک کار در این کشور دیده می شود اما در ایران کودک کار یک امر طبیعی است. میزان درآمدزایی مردم مونته نگرو از ایرانیان بیشتر است اما نحوه خرج کردن پول در این دو کشور بسیار مشابه دیده می شود. اعضای خانواده در مونته نگرو اغلب آخر هفته ها دور هم جمع می شوند و از غذاهای طبیعی و همینطور غذاهای دریایی استفاده می کنند. شرایط زندگی در کشور مونته نگرو به طور کلی رویکردهای مشخصی دارد.

اعیاد و تعطیلات رسمی در مونته نگرو

اعیاد و تعطیلات رسمی در مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1 ژانویه در کشور مونته نگرو آغاز سال نو است. در این روز استفاده از حرف های منفی ممنوع بوده و افراد برای آینده خود بسیار دعا می کنند.

27 مارس در کشور مونته نگرو نیز تاریخ کاتولیک عید پاک محسوب می شود این تاریخ به طور کلی از نظر شهرت در دنیا مشخص است

مردم کشور مونته نگرو 1 می را عید پاک می دانند استفاده از گل های سفید در این روز بسیار دیدنی و ارزشمند است. 

12 سپتامبر در کشور مونته نگرو روز عید قربان است و افرادی که معتقد هستند در چنین روزی سعب به قربانی خواهند داشت

مردم کشور مونته نگرو روز 28 نوامبر را روز استقلال می دانند. 28 نوامبر در کشور مونته نگرو به طور کلی یک روز بسیار مهم است که از سوی دولت تعیین می شود و ارزش بالایی دارد

29 نوامبر برای جوانان انتخاب شده است و یک روز تشویقی برای جوانان و آینده آنها خواهد بود.

25 دسامبر کریسمس بوده و تعطیل رسمی نیز محسوب می شود کریسمس از سوی تمام مردم دنیا بسیار ارزشمند و دیدنی است و برنامه های کاری زیادی را در بر می گیرد. 

 

 

 

دین در مونته نگرو

دین در مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دین رسمی در کشور مونته نگرو مسیحیت است اما فرقه های دیگر نیز در این کشور دیده می شوند که هر یک دارای اعتقادات مخصوص به خود هستند. از سال های گذشته اینطور به دست ما رسیده است که بسیاری از مردم مونته نگرو خود را متعلق به کلیسای ارتدوکس می دانند و در این زمینه بسیار موفق نیز ظاهر شده اند. از یاد نبرید که در مونته نگرو وضعیت دینی آزاد است و افراد زیادی در این کشور دین خاصی ندارند.

تفریح در مونته نگرو

تفریح در مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آلسینج یک بندرگاه بسیار زیبا و باستانی در مونته نگرو است که مقر اصلی دزدان دریایی محسوب می شود این بندرگاه در دریای آدریاتیک قرار دارد و به طور کلی یکی از بهترین تفریحات در جنوب مونته نگرو است این بندرگاه نزدیکی مرز مونته نگرو واقع شده است. این منطقه زیبا به دلیل سواحل زیبایی که دارد در دنیا شهرت زیادی پیدا کرده است. یکی از سواحل زیبای این بخش پلاژه ماهد است. 

کوه لاوسن یکی از جذاب ترین مناطق طبیعی در مونته نگرو است که می تواند برای کوهنوردان گزینه بی نظیری دارد.، این کوه به طور کلی یکی از جالب ترین جاذبه های طبیعی در مونته نگرو و دارای دو قله گرانیتی عظیم است. این کوه زیبا سمبل ملی محسوب می شود و دارای پانورمای بسیار زیبا و خاص است. تپه های اطراف این بخش بسیار دیدنی و خاص هستند در نزدیکی این کوه مقبره شاعران زیادی وجود دارد و به طور کلی سرود ملی بخش مهمی از این بخش محسوب می شود. 

بازدید از شهر ستینه می تواند شما را بیشتر با فرهنگ این کشور آشنا نماید. این شهر در اواخر قرن 19 تبدیل به یک نقطه استراتژیک برای امپراطوری عثمانی شده است و قصرهای زیبا با سبک‌های معماری خاصی نیز در آن دیده می‌شود. ساختمان‌های اداری و همینطور فضای آکادمی که در این شهر دیده می شود به سبک اقلیمی طراحی شده است. این شهر زیبا دارای نرده هایی با تفنگ های خاص است و صومعه ستینه می تواند با آثار باستانی خود بسیار عالی بدرخشد.

اسوتی استفان یک مکان بسیار زیبا و شگفت انگیز در بخش بودوا ریوریا است، زیبایی این مکان آنقدر چشم انداز است که قطعاً پس از بازدید آن هرگز دوست ندارید دل از این حجم آرامش بردارید. وقتی اسم استوی اسفان شنیده می شود همه افراد به یاد جزیهر سنگی خواهند افتاد که دور تا دور آن پر از خانه هایی با سقف های سفالی سنتی رنگی است. در بخش شمالی آن ماهیگیری مهمترین تفریح محسوب می شود و در بخش غربی مردم قایق سواری را تجربه می کنند. در این منطقه غذاهای محلی و سنتی سرو می شود و طعم بسیار لذت بخشی دارد. دو ساحل ماسه ای بسیار زیبا در این بخش وجود دارد که بازدید آن می تواند در ذهن ها نقش ببنند.. 

پارک ملی بیوگرادسکا گورا یکی از زیباترین پارک های دیدنی در مونته نگرو است که بین دو رود تارا و لیم قرار دارد. این پارک دارای دریاچه های چشم نواز و همینطور رودهای پر خروش است. این منطقه دارای علفزارهای سرسبز بوده و همینطور یک جنگل قدیمی و بسیار زیبا محسوب می شود. در این بخش تنوع خوبی از جانوران و گیاهان را در دل خود جای داده است دریاچه یخی در این بخش به طور کلی بسیار دیدنی و خاص است در نظر داشته باشید که بازدید از این بخش بسیار زیبا خواهد بود.

دوچرخه سواری در شهرهای مختلف مونته نگرو بسیار لذت بخش است، افراد می زنند رکاب زدن را بخش مهمی از زندگی در مونته نگرو در نظر داشته باشند، بسیاری از افراد سرشناس در این کشور از دوچرخه برای رسیدن به مقصد کاری خود استفاده می کنند مشخص است که برای دوچرخه سواری در مونته نگرو باید سعی کنید چندین موضوع را در نظر داشته باشید. دوچرخه ها در این کشور هر یک دارای مشخصات خاصی هستند.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در مونته نگرو

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سیستم حمل و نقل مونته نگرو کمی گران است و این موضوع برای افراد با نگرانی های زیادی همراه است، شما برای حمل و نقل روزانه در این کشور می توانید از بلیط های یک طرفه استفاده کنید، از یاد نبرید که حمل و نقل داخلی در مونته نگرو به طور کلی با هزینه 1.39 یورو اعلام شده است در صورتی که افراد بخواهند به صورت ماهانه بلیط خریداری کنند هزینه ثابت 30.00 یورویی باید در نظر گرفته شود. وضعیت مبدأ تاکسی ها در این کشور از حدود 3.00 یورو آغاز می شود در نظر داشته باشید که تاکسی برای یک کیلومتر در مونته نگرو باید در حدود 0.77 یورو هزینه در نظر بگیرد. شایان ذکر است زمان انتظار برای تاکسی نیز بر اساس طول شبانه روز در حدود 12.96 یورو هزینه است. وضعیت حمل و نقل در مونته نگرو در سال های اخیر بهبود خوبی داشته و مشخص است که دولت این کشور رویکردهای خوبی در زمینه کاهش تعرفه وضعیت حمل و نقل شهری در نظر گرفته شده است. در مونته نگرو حمل و نقش بخش مهمی از گردش مالی محسوب می شود. 

فرهنگ مونته نگرو

فرهنگ مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در بین فرهنگ های مختلف مونته نگرو مردم علاقه زیادی به جشن دارند، جشن و سنت های قدیمی در مونته نگرو به طور کلی دارای مشخصات مخصوصی هستند. در این کشور موقعیت های فرهنگی بسیار خوبی دیده می شود. 

در مونته نگرو مردم برای احوالپرسی برای هم دست تکان می دهند به طور کلی عادت دارند که همدیگر را به نام های خانم و آقا صدا کنند و همینطور لبخند زدن بخشی از فرهنگ مردم مونته نگرو محسوب می شود. در این کشور پدر خانواده باید در ابتدا شروع به غذا خوردن نماید.

هنر مونته نگرو

هنر مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم مونته نگرو معماری های ترکیبی با ساختمان سازی را گزینه بسیار خوبی دانند این گزینه در دوره های زمانی مختلف تغییرات زیادی داشته است. ساخت و ساز در مونته نگرو بسیار جذاب است و استفاده از موسیقی در مونته نگرو نیز شرایط مشخصی دارد.

ورزش در مونته نگرو

ورزش در مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم این کشور بسیار علاقه به بازی اسب سواری دارند و البته قایقرانی نیز بخش مهمی از ورزش این کشور محسوب می شود. اسب سواری در دل طبیعت بخش مهمی از تفریح در مونته نگرو محسوب می شود. 

خرافات در مونته نگرو

خرافات در مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم مونته نگرو به روزهای سه شنبه حساسیت دارند و روزهای سه شنبه را روز بد شانسی می دانند. مردم این کشور علاقه ای به عدد 7 ندارند. حیواناتی مانند جغد و یا گرگ در مونته نگرو شوم است و از آنها دوری می شود.

شایعات در مورد مونته نگرو

شایعات در مورد مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


در این کشور شایعاتی که در زمینه نجومی بودن قیمت خانه داده می شود ارزشمند نیست.

موارد ممنوعه در مونته نگرو

موارد ممنوعه در مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


درگیری در مونته نگرو باید بدون سلاح باشد و در صورتی که سلاح داشته باشید زیر سوال می روید. مردم مونته نگرو اجازه ندارند در مکان هایی مانند بیمارستان و سالمندان بوق بزنند.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم مونته نگرو

خطرات احتمالی برای افراد مقیم مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دزدی‌های کوچک در حد گوشی موبایل و یا کیف پول از خطراتی است که در مونته نگرو شما را تهدید می کند.

تشابهات قوانین مونته نگرو با ایران

تشابهات قوانین مونته نگرو با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قوانین مونته نگرو با ایران تفاوت دارد اما مردم این کشور علاقه زیادی به خواب بعداز ظهر دارند، خرید ملک در مونته نگرو روند قانونی مشابه با ایران است.

گواهینامه و خرید ماشین در مونته نگرو

گواهینامه و خرید ماشین در مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم مونته نگرو علاقه ای به داشتن ماشین شخصی ندارند و علت پر تردد بودن وسایل حمل و نقل در این کشور نیز همین مورد است.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در مونته نگرو

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت ایران در شهر بودگوریتسا مونته نگرو قرار دارد.

سفارت مونته نگرو در ایران منطقه یک، ولنجک ، خیابان نهم پلاک 12 قرار دارد.

نوع پوشش مردم مونته نگرو

نوع پوشش مردم مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

استفاده از لباس های بلند و زیبا در بین مردم مونته نگرو بسیار دیده می شود بانوان در این کشور علاقه به پوشش های ویژه ای دارند و سعی می کنند از لباس های نیمه گشاد استفاده کنند

جغرافیا و شرایط آب و هوایی مونته نگرو

جغرافیا و شرایط آب و هوایی مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور مونته نگرو یک سرزمین کوهستانی باشکوه با منظره های ساحلی و بسیار نفس گیر است. این کشور دارای جذابیت های خطوط ساحلی فراوانی است و به طور کلی در تابستان و زمستان گزینه بسیار عالی محسوب می شود. زبان رسمی در مونته نگرو مونته نگرویی است، واحد پول این کشور یورو اعلام شده است و از نظر زمانی این کشور در حدود 2 ساعت جلوتر از ایران است.

وضعیت آب و هوای مونته نگرو در نواحی ساحلی مدیترانه ای است و از ابتدای سپتامبر تا آوریل شاهد بارندگی های شدید در این کشور هستیم. بخش های داخلی این کشور دارای وضعیت تغییرات آب و هوایی است و اقلیم قاره ای نیز در این کشور دیده می شود. ارتفاع بالاتر دارای زمستان های سرد تری است. 

در نواحی ساحلی هوا ملایم است اما پاییز و زمستان در این کشور بارانی است. تابستان های مونته نگرو گرم و آفتابی اعلام شده است. وزش نسیم باعث ملایم تر هوا نیز می شود. زمستان های مونته نگرو ملایم است و دمای هوا 7 درجه است. بهترین زمان برای سفر به کشور مونته نگرو از ماه می تا سپتامبر اعلام شده است، در مناطق ساحلی این کشور تفریحات زیادی وجود دارد. آب و هوا در مونته نگرو به طور کلی آفتابی و گرم است.

غذاهای مونته نگرو

غذاهای مونته نگرو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بورک یک نوع غذای بسیار خوش طعم در مونته نگرو است که با خمیر نازک یوفکا تهیه می شود در این غذا از گوشت چرخ کرده به همراه پاتاتس ( یک نوع سیب زمینی مخصوص) استفاده می شود. اسفناج و عدس نیز در آن به صورت سلیقه ای به کار می رود و با پنیر سرو می شود این غذا به طور کلی بسیار خوش طعم و دل انگیز است.

یکی از غذاهای بسیار مشهور در مونته نگرو ریزوتوی سیاه است، این غذا از برنج و خامه تهیه می شود و از ماهی های مرکب نیز در آن استفاده می شود. ماهی های مرکب سبب سیاه شدن رنگ ماهی در این غذا می شود. این غذا بسیار خوش طعم از قیمت بالایی نیز برخوردار است.

سالاد هشت پا در مونته نگرو به طور کلی به سالادهای خوش طعم گفته می شود که در کنار سیب زمینی پخته استفاده می شود و در آن مقداری سبزیجات نیز سرو می شود در این سالاد از چاشنی های محلی و همینطور سس های مخصوص نیز استفاده می شود و طعم آن عالی است. این سالاد با ذائقه مردم ایران ناسازگار است

کاساماک یک میان وعده عالی ترکیبی از سیب زمینی پخته شده به شکل پوره است و در آن از آرد ذرت استفاده شده و بر روی شعله کم تهیه می شود استفاده از نام و یا تکه هایی از ژامبون بر روی این غذا بسیار شگفت انگیز خواهد بود. 

پریگانیس یک نوع دونات توپی شکل در مونته نگرو است دارای بافت نرم و لطیفی است و یک میان وعده بسیار خوش طعم محسوب می شود که اغلب افراد آن را با عسل و مربا میل می کنند. این غذا به طور کلی با چای و دمنوش سرو می شود

چواپی یکی از غذاهای محلی در مونته نگرو است که از گوشت چرخ کرده است و به طور کلی به صورت کبابی و گریل شده و همینطور بین 5 الی 10 عدد از آن به صورت کبابی آب پز استفاده می شود. این غذا به شکل سوسیسی تهیه می شود و پس از تهیه شدن در داخل آن از نان پیتا استفاده می شود.

بوزارا یکی از غذاهای دریایی پر طرفدار در مونته نگرو است این غذا از میگوهای تازه ای تهیه می شود و در سس های مخصوص غلطانده می شود. سبزی های تازه در این غذا بسیار عالی است. سبزی هایی که برای این غذا استفاده می شود به صورت نیمه پخته است و طعم بی نظیری دارد. 

سالاد شوپسکا یک نوع سالاد مخصوص منطقه مونته نگرو است این سالاد از گوجه فرنگی و خیار و فلفل خام تیته شده است و در آن نوعی از پنیر شور نیز استفاده می شود جعفری برای طعم دهی به این غذا بسیار عالی است برخی از افراد این غذا را با روغن آفتابگردان و همینطور روغن زیتون نیز استفاده می کنند

ایسپود ساکا یک نوع غذای مقوی و معروف در مونته نگرو است که از گوشت سفید بز تهیه می شود و در کنار سیب زمینی و همینطور هویج و پیاز سرو می شود. برای تهیه این غذا از ذغال استفاده می شود. 

گویز غذاهای دریایی در این منطقه است که به صورت سرخ شده و برشته استفاده می شود و در کنار نوشیدنی های مختلف محلی سرو می شود.

بره مونته نگرویی در شیر یک نوع غذای گوشتی است که به طور کلی از گوشت بره تهیه می شود و در شیره و ادویه پخت می شود. در این غذا لز ترکیباتی مانند سبزیجات و سیب زمینی و هویج استفاده می شود و عطر و طعم بسیار عالی دارد. در این غذا از روغن زیتون و ادویه و سبزیجات استفاده می شود