x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مونته نگرو

آب و هوای کشور مونته نگرو در بخش های ساحلی ، مدیترانه ای است و از سپتامبر تا آوریل شاهد بارندگی های شدید در این کشور خواهیم بود. بخش های داخلی در این کشور اغلب دچار تغییرات آب و هوایی هستند و شرایط اقلیم قاره ای در مونته نگرو به طور روتین ارزیابی شده است.صنعت و کشاورزی در کشور مونته نگرو دارای رویکرد اقتصادی قوی است به طوری که در سال های اخیر شاهد رشد 17 درصدی در زمینه کشاورزی در این کشور بوده این و همینطور در بخش صنعت نیز کشور مونته نگرو به میزان 10 درصد رشد داشته است. ارزیابی ها نشان می دهد که به طور کلی هزینه زندگی در کشور مونته نگرو نیز کنترل درستی را در پیش گرفته است و به ساختار دقیقی دست یافته است.اینطور که مشخص شده است شرکت های ایرانی در کشور مونته نگرو اغلب سعی می کنند فعالیت هایی مبنی بر نیاز روز پیش بگیرند و در این زمینه ارزش های روتینی پیش بینی شده است به طوری که کنترل بودجه در سه وضعیت مشخص دنبال می شود.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Monte Negro عربی: مونته نگرو
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری پارلمانی
 • زبان های رایج: گویش های مختلف و صربی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: یورو هر یورو مونته نگرو1.13 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00382
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 121
 • پایتخت: پودگوریتسا
 • زبان های رسمی: مونته نگرویی
 • جمعیت: 678,901میلیون در سال 2018
 • منطقه زمانی: (GMT+2 ) . UTC+1 (CET)
 • دامنه اینترنتی: .me
 • رتبه تولید ناخالص: 5.607 میلیارد دلار آمریکا

سفر به مونته نگرو

سفر به مونته نگرو، سفر به یک کشور کوچک اروپایی است که طبیعت بسیار زیبا و افسانه­‌ای دارد. مونته نگرو Montenegro کشوری در جنوب شرقی اروپاست و در سواحل دریای آدریاتیک واقع شده است.لغت مونته نگرو به معنای "کوه سیاه" است و این کشور در واقع یک سرزمین کوهستانی است. شمال مونته نگرو نواحی کوهستانی و در شرق با کشورهای آلبانی، بوسنی هرزگوین و صربستان همسایه است. این سرزمین در جنوب دارای خلیج یخ­های روان، تمیزترین رودخانه و یکی از آخرین جنگل‌‌های بارانی در اروپا، قدیمی ترین درخت زیتون، آخرین مرجان پیلین و گرمترین شهر اروپا در تابستان است و دومین کشور از لحاظ بلند قدترین مردم جهان، می­باشد. دو تا از بزرگترین شهرهای این کشور، پودگوریتسا پایتخت در کرانه دریا و نیکشیچ می­‌باشند.نژاد اکثریت مردم این کشور مونته نگرویی و پس از آن صربی، بوسنیایی، و آلبانیایی هستند. دین اکثریت مردم مسیحی ارتدوکس و سپس مسلمان و کاتولیک هستند. واحد پول این کشور، یورو است.

سفر به مونته نگرو

زندگی در مونته نگرو

کشور مونته نگرو یک سرزمین کوهستانی باشکوه با منظره های ساحلی و بسیار نفس گیر است. این کشور دارای جذابیت های خطوط ساحلی فراوانی است و به طور کلی در تابستان و زمستان گزینه بسیار عالی محسوب می شود.زبان رسمی در مونته نگرو مونته نگرویی است، واحد پول این کشور یورو اعلام شده است و از نظر زمانی این کشور در حدود 2 ساعت جلوتر از ایران است. افراد شاغل در کشور مونته نگرو به تعداد 19 درصد بیشتر از قبل دیده می شود و مشخص است که وضعیت شغلی در این کشور در سال های اخیر بهبود بهتری داشته است. در این کشور دستمزد برای افراد در حدود 772.00 یورو برای ماه در نظر گرفته شده است.میانگین درآمد در کشور مونته نگرو به طور کلی بر اساس رویکردهای جدید در سال 2020 در حدود 3 درصد بیشتر از قبل شده است اما هنوز هم نرخ بیکاری در این کشور به نسبت سایر کشورها بیشتر است و نیاز به ارزیابی دقیق دولت خواهد بود.

زندگی در مونته نگرو

مهاجرت به مونته نگرو

ویزای کاری کشور مونته نگرو اغلب شش ماهه و یا یک ساله صادر می‌شود که می توانید تمدید داشته باشید در صورتی که به مدت سه سال پیوسته در مونته نگرو کار کنید می توانید درخواست برای اقامت دائم داشته باشید و البته پس از یک سال در صورتی که گردش مالی خوبی داشته باشید می‌توانید به طور دقیق همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود را نیز وارد خاک مونته نگرو نمایید.مهاجرپذیری بیشتر در بخش اقتصادی در کشور مونته نگرو دیده می‌شود و مشخص است که این کشور به نوبه خود توانسته بهترین ساختار گردشگری را فراهم سازد. پایتخت این کشور زیبا شهری به نام پودگوریتسا است. ویزای کارآفرینی کشور مونته نگرو یک ویزای عالی برای نخبگان محسوب می‌شود این ویزا به طور کلی می‌تواند یک گزینه خوب برای افراد محسوب شود و اگر فردی از نظر کاری ایده خوبی داشته باشد می‌تواند به سادگی طرح کاری خود را اعلام نماید و از نظر اقتصادی از کشور مونته نگرو نیز برخوردار شود. 

مهاجرت به مونته نگرو

تحصیل در مونته نگرو

برای تحصیل تخصص دندانپزشکی در کشور مونته نگرو در ابتدا آزمونی در نظر گرفته می شود که یک آزمون دو بخشی مهم است که می تواند سطح معلومات شما در دندانپزشکی عمومی را مشخص نماید. آزمون ها در مدل های عملی و تئوری هستند و باید سعی کنید از آن به درستی خارج شوید. محل تحصیل تخصص دندانپزشکی در کشورهای اطراف کشور مونته نگرو به عنوان مثال دانشگاه بلگراد صربستان است. کار ضمن تحصیل برای مقطع لیسانس در صورتی که در رشته مهندسی تحصیل می کنید 10 ساعت و اگر رشته شما غیر مهندسی باشد به میزان 15 ساعت نیز خواهد بود.تحصیل برای مقطع دکترا در مونته نگرو نیاز به ارائه مدرک فوق لیسانس و همینطور تکمیل فرم مربوطه دارد. می بایست فرم مخصوص را تکمیل کنید و منتظر پاسخ از دانشگاه باشید. نیازی به شرکت در آزمون ندارید، نیازی به گذراندن شرایط خاصی برای ورود به این مقطع ندارید اما می بایست یک تز برای دفاع نهایی داشته باشید که شاید تأیید این تز از سوی اساتید دانشگاهی کمی زمانبر و مشکل ساز باشد. 

تحصیل در مونته نگرو

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها