x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر مشاوره مهاجرت: 02143000021
دانشگاه های برتر در هلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه های برتر در هلند

دانشگاه های برتر هلند

بررسی دانشگاه‌ها و انتخاب بهترین دانشگاه یک امر نسبی است و وابسته به ملاک‌هایی است که شما در نظر گرفته‌اید. به همین دلیل شما می‌توانید لیستی منحصر به خود را تهیه کنید و دانشگاه‌های برتر هلند را از نظر خود به دست آورید. در این جا ما ملاک‌های کلی مانند سطح علمی و کیفیت آموزشی، محیط دانشگاه، خدمات و امکانات دانشجویی و... را در نظر گرفته‌ایم ولیستی از ده دانشگاه برتر هلند را به شما ارائه می‌دهیم.

دانشگاه آمستردام

این دانشگاه جزو قدیمی‌ترین دانشگاه‌های هلند است که معماری بسیار زیبایی دارد و همین موضوع می‌تواند دوران تحصیل را برای شما جذاب کند. این دانشگاه بزرگ داری 25 هزار دانشجو است که چیزی در حدود 3 هزار نفر از آن‌ها دانشجویان بین‌المللی از 100 کشور جهان هستند. نقطه قوت این دانشگاه در ارائه رشته‌های هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی است. دانشگاه آمستردام در رتبه 55 جهانی قرار گرفته است. ساختمان‌های این دانشگاه در سراسر شهر آمستردام پراکنده شده‌اند.

دانشگاه صنعتی دلفت

این دانشگاه بزرگترین و قدیمی‌ترین دانشگاه صنعتی در بین دانشگاه‌های کشور هلند است. این دانشگاه دارای رتبه 64 جهانی است و ارائه رشته مهندسی شیمی در این دانشگاه جزو 15 ارائه برتر این رشته در جهان است. تا سال‌های قبل ساختمان این دانشگاه در مرکز شهر دلفت قرار داشت؛ اما امروزه تمام دانشگاه‌های آن به ساختمان‌های پردیس این دانشگاه انتقال داده شده‌اند.

دانشگاه وخینگن

این دانشگاه در شهر وخینگن که در نزدیکی آمستردام است واقع شده است. از آن‌جایی که تعداد زیادی از دوره‌های این دانشگاه در مقاطع مختلف به زبان انگلیسی ارائه می‌شود، مورد استقبال دانشجویان بین‌المللی قرار گرفته است و تعداد زیادی از دانشجویان آن بین‌المللی هستند. 

دانشگاه لیدن

دانشگاه لیدن قدیمی‌ترین دانشگاه هلند است و هدف بسیاری از دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در هلند این دانشگاه است. تنوع رشته در این دانشگاه بسیار زیاد است و حدود 200 رشته در مقاطع مختلف ارائه می‌شوند. گفتنی است بسیاری از شخصیت‌های موفق در زمینه‌های مختلف فارغ‌التحصیل این دانشگاه می‌باشند.

دانشگاه اوتخرت

شهر اوتخرت یکی از قدیمی‌ترین شهرهای هلند است و تحصیل در آن می‌تواند حس خوبی به شما بدهد. این دانشگاه دارای هفت دانشکده می‌باشد که از مهم‌ترین دانشکده‌‌های آن می‌توان به دانشکده الهیات و فلسفه و حقوق اشاره کرد. در سال‌های قبل این دانشگاه اولین دانشگاه برتر هلند بود و در بین بیست دانشگاه برتر جهان داشت؛ اما با بالا گرفتن رقابت و پیشرفت بسیار زیاد دانشگاه‌های  دیگر این جایگاه را از دست داد. البته باید بدانیم که این دانشگاه هنوز جزو ده دانشگاه برتر هلند محسوب می‌شود.

دانشگاه ارساموس

این دانشگاه در شهر روتردام هلند واقع شده است. روتردام یکی از بزرگترین شهرهای هلند می‌باشد و برای تحصیل در هلند گزینه مناسبی است. دانشکده پزشکی این دانشگاه از اعتبار خوبی برخوردار است. در کنار آن دانشکده اقتصاد و تجارت این دانشگاه نیز از شهرت جهانی برخوردار است.

دانشگاه رادبود

دانشگاه‌های قدیمی هلند جزو دانشگاه‌های معتبر این کشور هستند و دانشگاه رادبود نیز از این قاعده مستثنی نیست. دانشگاه رادبود دارای 7 دانشکده است که در آن‌ها رشته‌های مختلف در مقاطع گوناگون تدریس می‌شود. بورسیه‌های تحصیل این دانشگاه در بین دانشگاه‌ها کشور هلند معروف است. البته بورسیه‌های این دانشگاه به صورت نقدی پرداخت نمی‌شوند. دانشجویان ممتاز این دانشگاه از تخفیف در پرداخت شهریه بهره‌مند می‌شوند و می‌توانند به اندازه دانشجویانی که از کشورهای اتحادیه اروپا هستند، هزینه پرداخت کنند.

دانشگاه گرونیگن

این دانشگاه در سال‌های اخیر رتبه 100 جهانی را به خود اختصاص داده است. جالب است بدانید که در کارنامه‌ی این دانشگاه اولین‌های بسیاری وجود دارد؛ اولین فارغ‌التحصیل زن، اولین فضانورد هلندی و اولین استاد زن جزو افتخارات این دانشگاه است. دانشگاه گرونیگن نیز دارای رشته‌های متعددی است که به زبان انگلیسی ارائه می‌شود و این موضوع باعث شده است مورد توجه دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در هلند را دارند قرار گیرد.

دانشگاه ماستریخت

دانشگاه‌ ماستریخت یکی از پرطرفدارترین دانشگاه‌ها در بین دانشجویان خارجی است. می‌توان گفت نزدیک به نیمی از جمعیت دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین‌المللی از کشورهای مختلف جهان تشکیل می‌دهند. دانشکده هنر و علوم اجتماعی، دانشکده بهداشت، دانشکده پزشکی، دانشکده علوم تجربی و علوم انسانی، دانشکده حقوق، دانشکده روانشناسی و علوم اعصاب و دانشکده تجارت و اقتصاد شش دانشکده این دانشگاه هستند. همچنین  رشته‌های بازیگری، روابط بین‌الملل، حسابداری، اقتصاد، بیوشیمی، بانکداری، پزشکی و تجارت بین‌الملل از رشته‌های معروف این دانشگاه محسوب می‌شوند.

دانشگاه صنعتی آیندهون

این دانشگاه دهمین دانشگاهی است که در لیست ما قرار می‌گیرد. این دانشگاه در رتبه 117 جهانی قرار گرفته است. دانشگاه آیندهون به پژوهش‌های مختلف در زمینه‌های مهندسی معروف است. جالب است بدانید که ساختمان اصلی این دانشگاه در نزدیکی شرکت‌های فیلیپس و DAF قرار گرفته است و همین موضوع باعث تبادل اطلاعات و تجربه بین این شرکت‌ها و دانشگاه شده است. اگر در این دانشگاه خوش بدرخشید ممکن است بتوانید فرصت‌های شغلی در این شرکت‌ها را برای خود فراهم کنید.

مشاوره دانشگاه های برتر در هلند