دانشگاه توئنته هلند

در این مقاله جهت آشنایی بیشتر با دانشگاه توئنته، به بیان اطلاعاتی در خصوص این دانشگاه، نحوه پذیرش و هزینه های تحصیل در این دانشگاه می پردازیم.

معرفی دانشگاه توئنته

دانشگاه توئنته هلند در حاشیه شهر انسخده هلند قرار دارد. فاصله دانشگاه از مرکز شهر انسخده حدود پانزده دقیقه دوچرخه سواری است. حدود ۲۰۰۰ محقق و بیش از ۱۰.۰۰۰ دانشجو در دانشگاه مشغول تحصیل و پژوهش هستند. تمام ساختمان‌های آموزشی و مراکز تحقیقاتی دانشگاه در سایت اصلی مستقر هستند. در مجاورت سایت دانشگاه محل سکونت دانشجویان و مجتمع‌های خوابگاهی، مغازه‌ها، زمین‌های ورزشی، مراکز همایش و کنفرانس‌ها و کتابخانه قرار دارند. در یک جمله تمام آنچه یک دانشگاه نیاز دارد در سایت دانشگاه توئنته هلند وجود دارد. در خارج از ساعات کاری، مرکز تئاتر بریجهوف با سالن‌های نمایش، کتابخانه و مراکز ورزشی آن در دسترس هستند. دانشگاه توئنته دارای محوطه زیبا و سرسبز بوده و فضایی مناسب برای تحصیل و آموزش دانشجویان فراهم می‌آورد.

 

معرفی دانشگاه توئنته

دانشگاه به عنوان یک دانشگاه پیشرو در زمینه عرضه برنامه‌های آموزشی مدرن، استاندارد و با کیفیت جهانی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا بشمار می‌آید. دانشجویان دانشگاه توئنته این فرصت را دارند که روش‌ها و دوره‌های مختلف آموزشی را با هم گذرانده و به دانش و تسلط خوبی در موضوع مورد تحقیق و مطالعه خود دست پیدا کنند. انواع امکانات آموزشی و تجهیزات مدرن دانشگاه این امکان را به دانشجویان می‌دهد که مسیر پژوهش و تحقیقات خود را بدرستی پیدا کنند. 

دانشگاه توئنته هلند جزو یکی از برترین دانشگاه‌های هلند و جهان محسوب می‌شود. طبق سیستم رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر جهان QS، دانشگاه برای سال ۲۰۲۰ میلادی رتبه ۱۸۶ را بدست آورده است. دانشگاه دارای رتبه تحقیقاتی بسیار بالا بوده و بیش از ۱۰.۰۰۰ دانشجو دارد که حدود 32 درصد آن‌ها را افراد خارجی تشکیل می‌دهند. دانشگاه دارای نسبت دانشجو به استاد ۱۳.۹ بوده و نسبت دانشجویان پسر به دختر ۶۳ به ۳۷ است.

دانشگاه توئنته هلند در سیستم رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر جهان تایمز که همه ساله دانشگاه‌های برتر را رتبه‌بندی می‌کند، برای سال ۲۰۲۰ میلادی رتبه ۲۵۰-۲۰۱ دانشگاه‌های برتر جهان و در رده دوازدهم برترین دانشگاه‌های هلند قرار گرفته است. دانشگاه توئنته هلند در رده ۱۲ بهترین دانشگاه‌های هلند قرار دارند. دیگر سیستم رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر جهان که سیستم رتبه‌بندی شانگهای نام دارد نیز دانشگاه توئنته هلند را برای سال ۲۰۱۹ در رده ۱۲ دانشگاه‌های برتر کشور هلند و رتبه ۵۰۰-۴۰۱ جهان ارزیابی نموده است.

دانشگاه در موضوعات علمی همانند فنی و مهندسی، علوم اجتماعی، علوم پایه و تکنولوژی دارای فعالیت‌های علمی و آموزشی بوده و در جهت ساخت دنیایی بهتر برای جامعه بشری قدم بر می‌دارد. دانشگاه توئنته دوره‌های مختلف آموزشی در مقاطع کارشناسی تا دکترا را به زبان انگلیسی برگزار می‌نماید. تحصیل در دانشگاه شامل چندین اصل آموزشی است، از جمله برنامه‌های آموزشی پژوهش محور، سیستم خود آموزشی و آموزش‌های چند وجهی که دانشجویان را به فراگیری و آموزش واقعی ترغیب نموده و محیط آموزشی پویا موجب فراگیری و آموزش دانشجویان از یکدیگر می‌گردد.

دانشگاه توئنته هلند در سال ۲۰۱۳ میلادی کالج دانشگاه را راه‌اندازی نمود. این کالج در راستای جذب افراد و جوانان با استعدادی که تمایل به پروش استعدادها و مهارت‌های خود هستند تاسیس شده است. در راستای برنامه‌های ملی آموزشی کشور هلند پنج برنامه دوره کارشناسی دانشگاه شامل فیزیک کاربردی، مهندسی شیمی و کالج دانشگاه توئنته به عنوان دوره‌های برتر انتخاب شدند. از طرفی دوره‌های کارشناسی‌ارشد همانند فیزیک کاربردی، مهندسی شیمی، علوم اطلاعات زمین، تکنولوژی انرژی‌های تجدید پذیر و تکنولوژي پزشکی نیز به عنوان دوره‌های برتر آموزشی در کشور هلند برگزیده شدند. دانشگاه توئنته هلند جزو دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران بوده و تمام مدارک صادره از این دانشگاه در ایران مورد تایید و ارزشیابی قرار می‌گیرند.  

رشته‌های دانشگاه توئنته هلند

دانشگاه توئنته هلند دارای برنامه‌های آموزشی مختلف به زبان انگلیسی است. دانشگاه دارای ۲۰ برنامه آموزشی در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی، ۳5 برنامه آموزشی مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی و 73 برنامه آموزشی به زبان هلندی است. دانشگاه دارای تعداد پنج دانشکده است. دانشکده‌های دانشگاه شامل دانشکده مدیریت و علوم رفتاری و علوم اجتماعی، دانشکده مهندسی الکترونیک و ریاضیات و علوم کامپیوتر، دانشکده تکنولوژی مهندسی، دانشکده علوم و تکنولوژی، دانشکده علوم زمین و اطلاعات علوم زمین است.

رشته‌ها و موضوعاتی که در دانشگاه توئنته هلند ارائه می‌شود شامل روانشناسی، آموزش، حقوق، اقتصاد و کسب و کار شامل کسب و کار و مدیریت، اقتصاد و اقتصاد سنجی، حسابداری و مالی، علوم فیزیکی شامل ریاضیات و آمار، محیط زیست، زمین شناسی، علوم دریایی و زمینی، شیمی، فیزیک و نجوم، علوم حیاتی شامل علوم بیولوژیکی، علوم ورزشی، جنگلداری و کشاورزی، علوم کامپیوتر، علوم کلینیکی و بالینی شامل پزشکی، دندانپزشکی و سایر علوم بهداشت، تکنولوژی و مهندسی شامل مهندسی مکانیک و هوا فضا، مهندسی عمران، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی شیمی و مهندسی عمومی، علوم اجتماعی شامل جامعه شناسی، جغرافی، مطالعات سیاسی و بین‌المللی، مطالعات رسانه و ارتباطات، هنر و علوم انسانی شامل تاریخ، فلسفه و نظریه شناسی، هنر، هنرهای تجسمی و طراحی است.

دانشگاه توئنته هلند جزو دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران بوده و تمام مدارک صادره از دانشگاه در ایران مورد ارزشیابی و تایید قرار می‌گیرند. زبان تحصیل در دانشگاه توئنته انگلیسی است و دوره‌های متعددی در تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی برگزار می‌شود، از اینرو دانشجویان بین‌المللی فرصت تحصیل در دانشگاه به زبان انگلیسی را خواهند داشت.

تحصیل رشته پزشکی

دانشگاه توئنته هلند در حوزه‌های فنی مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، هنر و برخی رشته‌های گروه پزشکی فعالیت دارد، لذا امکان تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه توئنته هلند وجود ندارد. متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی می‌توانند به سایر دانشگاه‌های مطرح و معتبر اروپایی برای اخذ پذیرش رشته پزشکی مراجعه نمایند.

تحصیل رشته دندانپزشکی

دانشگاه توئنته هلند رشته دندان پزشکی را ارائه نمی‌کند. متقاضیان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشورهای اروپایی می‌توانند به سایر دانشگاه‌های معتبر و مطرح اروپایی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی مراجعه نمایند. 

تحصیل رشته داروسازی

در دانشگاه توئنته هلند تنها رشته‌های فنی مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی و برخی رشته‌های گروه پزشکی تدریس می‌شود لذا امکان تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه وجود ندارد. متقاضیان تحصیل در رشته داروسازی می‌توانند به سایر دانشگاه‌های معتبر و مطرح کشورهای اروپایی مراجعه و برای اخذ پذیرش اقدام نمایند.

تحصیل رشته‌های پیراپزشکی

دانشگاه توئنته هلند رشته‌های پیراپزشکی ارائه نمی‌دهد. در این دانشگاه تنها برخی دوره‌های مربوط به علوم بهداشت و سلامت در مقاطع کارشناسی تا کارشناسی ارشد و دکترا تدریس می‌شود. از جمله برنامه‌های مربوط به گروه بهداشت و سلامت دانشگاه می‌توان به دوره‌های ذیل اشاره نمود.

 • دوره کارشناسی علوم بهداشت دانشگاه توئنته هلند: دوره کارشناسی علوم بهداشت در مدت زمان سه سال و به زبان هلندی برگزار می‌گردد. انواع راه حل‌ها و مراقبت‌ها در بخش بهداشت و سلامت در این دوره به دانشجویان تدریس می‌شود.
 • دوره کارشناسی پزشکی تکنیکال دانشگاه توئنته هلند: دوره کارشناسی پزشکی فنی یک دوره سه ساله تمام وقت و به زبان هلندی است. در این دوره تکنولوژی و فناوری را در عرصه پزشکی بکار می‌برند. در این دوره دانشجویان انواع روش‌های تشخیصی مدرن را در علم پزشکی به کمک تکنولوژی و فناوری فرا می‌گیرند.

امکان ادامه تحصیل در رشته‌های فوق در مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه توئنته نیز وجود دارد. متقاضیان تحصیل در رشته‌های پیراپزشکی در کشور هلند و یا سایر کشورهای اروپایی می‌توانند از طریق دانشگاه‌های معتبر و مطرح اروپایی اقدام نمایند. 

تحصیل رشته‌های مهندسی

تحصیل رشته‌های مهندسی

دانشگاه توئنته هلند انواع رشته‌های فنی و مهندسی را برگزار می‌کند. دانشگاه در رشته‌های فنی مهندسی جزو رتبه‌های برتر جهان بوده و برنامه‌های آموزشی با کیفیت بالا ارائه می‌نماید. رتبه جهانی دانشگاه توئنته هلند در رشته‌های مهندسی ۱۶۶ است که نشان‌دهنده کیفیت و استاندارد بالای آموزشی در آن است. دانشگاه توئنته هلند جزو دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران بوده لذا کلیه دوره‌ها و مدارک صادره دانشگاه در ایران مورد ارزشیابی و تایید قرار می‌گیرند.

متقاضیان ایرانی تحصیل در دانشگاه می‌توانند پس از اتمام تحصیل در دانشگاه، برای ادامه تحصیل و یا کار وارد ایران شوند. امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه وجود دارد لذا دانشجویان با دارا بودن مدرک آیلتس و یا تافل می‌توانند برای اخذ پذیرش در رشته‌های مهندسی دانشگاه توئنته هلند اقدام نمایند. دانشگاه توئنته هلند در رتبه‌بندی دانشگاه‌های هلند نمره خوب را بدست آورده است. این در صورتی است که دانشگاه در زمینه رشته‌های فنی و مهندسی بهترین دانشگاه هلند شناخته می‌شود.

در میان دوره‌های فنی مهندسی برگزار شده در دانشگاه تعداد ۱۴ برنامه رتبه یک را در میان دانشگاه‌های هلند کسب کرده‌اند و سایر دوره‌ها نسبت به نمره بدست آمده در سال ۲۰۱۷ با رشد خوبی مواجه شده‌اند. از جمله برنامه‌های فنی مهندسی در مقطع کارشناسی دانشگاه توئنته هلند می‌توان به دوره‌های ذیل اشاره نمود.

 • دوره کارشناسی مهندسی بیومدیکال: دوره کارشناسی مهندسی بیومدیکال دانشگاه توئنته به مدت سه سال و به زبان هلندی ارائه می‌شود. در این دوره دانشجویان توانایی طراحی و ساخت انواع وسایل و تجهیزات بهداشت و سلامت را پیدا می‌کنند. انواع ربات‌ها، وسایل اسکن و تصویر‌برداری پزشکی و نظیر آن برخی از موضوعات ارائه شده در این دوره محسوب می‌شوند.
 • دوره کارشناسی مهندسی شیمی دانشگاه توئنته هلند: دوره کارشناسی مهندسی شیمی سه ساله و تمام وقت است. این دوره به زبان انگلیسی برگزار می‌شود و دانشجویان با فهم، طراحی و توسعه فرآیندهای شیمیایی، مواد و راه‌حل‌های مختلف با استفاده از علم شیمی آشنا می‌شوند.
 • دوره کارشناسی مهندسی عمران دانشگاه توئنته هلند: دوره کارشناسی مهندسی عمران سه ساله بوده و به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. دانشجویان با انواع دوره‌های آموزشی و کارورزی در زمینه طراحی، ساخت و ساز و مدیریت مهندسی مجتمع‌ها و ساختمان‌ها به عنوان مهندس عمران آشنا می‌شوند.
 • دوره کارشناسی مهندسی برق دانشگاه توئنته هلند: دوره کارشناسی مهندسی برق سه سال و بصورت تمام وقت است. دوره به زبان انگلیسی برگزار شده و دانشجویان با انواع فناوری و راه حلهای مهندسی برق برای بهبود جوامع بشری آشنا می‌شوند.
 • دوره کارشناسی مهندسی صنایع دانشگاه توئنته هلند: دوره کارشناسی مهندسی صنایع به زبان انگلیسی و بطور تمام وقت ارائه می‌شود. در این دوره دانشجویان با علم مدیریت، طراحی و بهبود فرایندهای کسب و کار و کمک به سازمان‌ها در جهت افزایش راندمان و بهره‌وری آشنا می‌شوند.
 • دوره کارشناسی مهندسی مکانیک دانشگاه توئنته هلند: یک دوره سه ساله تمام وقت و به زبان انگلیسی که دانشجویان با طراحی، ساخت، اختراع، بهبود و نگهداری انواع دستگاه‌ها و تجهیزات مکانیکی که در جامع بکار گرفته می‌شود آشنا می‌شوند.

دانشجویان امکان ادامه تحصیل در رشته‌های فنی مهندسی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا را نیز دارند. دانشگاه توئنته هلند جزو دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران بوده لذا مدارک صادره از دانشگاه در ایران مورد ارزشیابی و تایید قرار می‌گیرد. بدین ترتیب دانشجویان علاوه بر امکان تحصیل در یکی از دانشگاه‌های تراز اول دنیا در رشته‌های فنی مهندسی، می توانند برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های ایران اقدام نموده و یا وارد بازار کار ایران شوند. از طرفی با توجه به اعتبار دانشگاه توئنته امکان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های مطرح اورپایی و آمریکایی و یا ورود به بازار کار این کشورها برای فارغ‌التحصیلان فراهم می‌گردد.

تحصیل در سایر رشته ها

دانشگاه توئنته هلند دارای ۵ دانشکده است که رشته‌ها و موضوعات مختلف علمی در آن تدریس و ارائه می‌شود. دانشگاه در اغلب سال‌ها جزو دانشگاه‌های برتر جهان رتبه‌بندی می‌شود. علاوه بر رتبه کلی ۱۸۶ دانشگاه برای سال ۲۰۲۰ میلادی، طبق سیستم رده‌بندی QS در دانشگاه‌های برتر جهان، دانشگاه توئنته در رشته‌ها و موضوعات مختلف علمی نیز حائز رتبه‌های برتر بین‌المللی است. دانشگاه در رشته آموزش و یادگیری رتبه ۴۱ جهان، مهندسی شیمی رتبه ۱۰۰-۵۱ جهان، آمار ۱۵۰-۱۰۱ جهان، مهندشی مکانیک رتبه ۱۵۰-۱۰۱ جهان، مهندسی برق و الکترونیک رتبه ۱۵۰-۱۰۱ جهان، رشته های مهندسی و فنی رتبه ۱۶۶ جهان، سیستم‌های اطلاعاتی و علوم کامپیوتر رتبه ۲۰۰-۱۵۱، معماری رتبه ۲۰۰-۱۵۱ جهان، شیمی رتبه ۲۰۰-۱۵۱، فیزیک و نجوم رتبه ۲۰۰-۱۵۱، علوم طبیعی رتبه ۲۱۴، کشاورزی و جنگلداری رده ۲۵۰-۲۰۱، رشته‌های مدیریت و کسب و کار رده ۳۰۰-۲۵۱، رشته جامعه شناسی رتبه ۳۰۰-۲۵۱، ریاضیات ۳۵۰-۳۰۱، مدیریت و علوم اجتماعی رتبه ۳۵۹ و در رشته‌های پزشکی و علوم زیستی رتبه ۴۵۰-۴۰۱ جهانی را از آن خود کرده است. بدین ترتیب دانشگاه توئنته در اغلب رشته‌های خود جزو ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان ارزیابی می‌گردد.

دانشگاه توئنته هلند برنامه‌های با کیفیتی در رده‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برگزار می‌کند. دوره‌های ارائه شده در مقطع کارشناسی شامل مطالعات کسب و کار و سیاست عمومی، تکنولوژی و مهندسی، آی تی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی، پزشکی و علوم زیستی؛ در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های کسب و کار و سیاست عمومی، تکنولوژی و مهندسی، علوم اجتماعی، پزشکی و علوم زیستی، آی تی، علوم طبیعی، علوم زمین شناسی و مشاهده زمین تدریس می‌شود. دانشگاه توئنته هلند در تمام رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترا را نیز فراهم نموده است.

آموزش دانشگاه توئنته هلند

دوره کارشناسی ریاضی کاربردی دانشگاه توئنته هلند

برنامه‌های دوره کارشناسی

دانشگاه توئنته هلند حدود ۲۰ برنامه کارشناسی برای دانشجویان متقاضی تحصیل در رده کارشناسی در نظر گرفته است. زبان تدریس در برخی رشته‌ها انگلیسی و در برخی دیگر هلندی است. طول دوره کارشناسی در دانشگاه ۳ سال در نظر گرفته شده است. از جمله دوره‌های مقطع کارشناسی می‌توان به برنامه‌های ذیل اشاره نمود.

کالج دانشگاه توئنته

کالج برنامه‌های دوره کارشناسی در زمینه‌های تکنولوژی، علوم انسانی و علوم پایه برگزار می‌کند. بطور سنتی رشته‌های فنی و مهندسی جزئی از علوم انسانی و علوم پایه بشمار نمی‌روند ولی در کالج توئنته اعتقاد بر این وجود دارد که برای فهم و درک علوم انسانی و مشکلات موجود در جوامع نیاز به دانش فنی و مهندسی است.

بدین ترتیب برنامه‌های دوره کارشناسی کالج با تکیه بر علوم پایه، مهندسی، ریاضیات و علوم اجتماعی برگزار می‌گردد. هدف منحصر بفردی که کالج دنبال می‌کند پرورش مهندسانی است که دارای تفکر و دیدگاه مهندسی جدید باشند. طول دوره ۳ سال بوده و به زبان انگلیسی برگزار می‌شود.

دوره کارشناسی تکنولوژی پیشرفته

این دوره سه سال بوده و به زبان انگلیسی و بطور تمام وقت برگزار می‌شود. در این دوره دانشجویان به عنوان یک محقق، کارآفرین، مشاور یا مهندس در اغلب زمینه‌های علوم و تکنولوژی ظاهر می‌شوند.

دوره کارشناسی ریاضی کاربردی

دوره کارشناسی ریاضی کاربردی به زبان انگلیسی و تمام وقت به مدت ۳ سال برگزار می‌شود. دانشجویان قابلیت بکار بردن دانش کاربردی ریاضی را برای حل مسائل و مشکلات در حوزه‌های مختلف مانند بانکداری، بهداشت و سلامت، فنی مهندسی، مشاغل اداری و دولتی و غیره کسب می‌کنند.

دوره کارشناسی فیزیک کاربردی دانشگاه توئنته هلند

 • این دوره به مدت سه سال و به زبان هلندی برگزار می‌شود.

دوره کارشناسی تکنولوژی اطلاعات کسب و کار دانشگاه توئنته هلند

 • این دوره تمام وقت و سه ساله بوده و به زبان انگلیسی برگزار می‌شود. در این دوره دانشجویان اطلاعات تجارت و کسب و کار و دانش آی تی مورد نیاز برای شرکتها و موسسات را فرا می‌گیرند. انواع مهارت‌های دیجیتالی و پیشرفته مورد نیاز در زندگی و کسب و کار جوامع دیجیتالی امروز به دانشجویان تدریس می‌شود.

دوره کارشناسی علوم ارتباطات دانشگاه توئنته هلند

 • دوره کارشناسی علوم ارتباطات در واقع مهندسی ارتباطات نامیده شده و بصورت یک دوره سه ساله و به زبان انگلیسی برگزار می‌شود. دانشجویان با ارتباطات در مفاهیم منحصر بفرد در حوزه‌های تکنولوژی، طراحی و سازمان‌ها آشنا شده و به عنوان مهندس ارتباطات در عرصه کسب و کار آماده می‌شوند.

دوره کارشناسی تکنولوژی نوآوری دانشگاه توئنته هلند

 • دوره کارشناسی تکنولوژی نوآوری یک دوره سه ساله و به زبان انگلیسی است. دوره بر طراحی و ایجاد راه حل‌های خلاقانه و نو در زمینه مسائل مختلف اجتماعی و جوامع تاکید دارد.

دوره کارشناسی مهندسی طراحی صنعتی

دوره کارشناسی طراحی صنعتی یک دوره تمام وقت به زبان انگلیسی است که به مدت سه سال بطول می‌انجامد. در این دوره نوآوری، تکنولوژی و علم مهندسی در جهت طراحی و بهبود محصولات و کالاها و برای ایجاد راحتی و آسایش برای افراد، سازمان‌ها و جوامع بشری بکار گرفته می‌شود.

دوره کارشناسی کسب و کار اجرایی بین‌المللی

این دوره به مدت سه سال و به زبان انگلیسی برگزار می‌شود. در این دوره دانشجویان برای کسب و کارهای بین‌المللی آماده شده و یک دیدگاه حرفه‌ای برای کار در سازمان‌های بین‌المللی پیدا می‌کنند.

دوره کارشناسی مدیریت، تکنولوژی و جوامع

این دوره سه ساله به زبان انگلیسی برگزار شده و دارای سه گرایش مختلف است. گرایش‌های تجزیه و تحلیل سیستم‌ها و علوم داده‌ها، مطالعات اروپایی و جهانی و علوم اجرایی عمومی در این دوره تدریس می‌شوند.

دوره کارشناسی روانشناسی

دوره کارشناسی روانشناسی یک دوره سه ساله و به زبان انگلیسی است. یک دوره کاربردی که دانشجویان با علم روانشناسی و بهره گیری از تکنولوژی اقدام به رفع مشکلات جوامع بشری می‌نمایند.

دوره کارشناسی علوم کامپیوتر

دوره کارشناسی علوم کامپیوتر یک دوره تمام وقت سه ساله و به زبان انگلیسی است. در این دوره انواع علوم کامپیوتر، مهندسی، تکنولوژی و فناوری به دانشجویان تدریس می‌شود.

برنامه‌های دوره کارشناسی ارشد

دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد تعداد ۳۸ دورره برگزار می‌گردد. طول اغلب برنامه‌های کارشناسی ارشد ۲ ساله و تمام وقت است. اغلب رشته‌ها به زبان انگلیسی و برخی به زبان هلندی برگزار می‌شوند.

از جمله رشته‌ها و دوره‌های کارشناسی ارشد دانشگاه توئنته هلند می‌توان به دوره کارشناسی ارشد ریاضی کاربردی به زبان انگلیسی در سه گرایش ریاضیات علوم داده، تحقیق در عملیات، نظریه سیستم‌های ریاضی، آنالیز کاربردی و علوم محاسباتی؛ کارشناسی ارشد مهندسی بیومدیکال به زبان انگلیسی در سه گرایش تکنولوژی‌های بیو مهندسی، بیورباتیک، سیستم‌ها و سیگنال‌های فیزیولوژیکی، تصویر برداری در تشخیص‌های آزمایشگاهی؛ دوره کارشناسی ارشد کسب و کار اجرایی دانشگاه توئنته به زبان انگلیسی در گرایش‌های کسب و کار دیجیتال، کارآفرینی، نوآوری و استراتژی، مدیریت مالی، مدیریت منابع انسانی، مدیریت بین‌المللی، مدیریت تامین و خرید، مدیریت بازاریابی استراتژیک؛ دوره کارشناسی ارشد تکنولوژی اطلاعات کسب و کار به زبان انگلیسی در گرایش‌های کسب و کار و علوم داده، مدیریت فناوری اطلاعات و معماری سازمانی؛ دوره کارشناسی ارشد مهندسی شیمی به زبان انگلیسی در گرایش‌های مهندسی شیمی و فرآیند، مهندسی مواد و مولکول‌ها؛ دوره کارشناسی ارشد مهندسی عمران به زبان انگلیسی در گرایش‌های مهندسی و مدیریت ساختمان، سیستم‌های مهندسی شهری یکپارچه، مدیریت و مهندسی حمل و نقل، مدیریت و مهندسی آب؛ دوره کارشناسی ارشد علوم ارتباطات دانشگاه توئنته به زبان انگلیسی در گرایش‌های ارتباطات بازاریابی دیجیتال، طراحی و ارتباطات بازاریابی، محبوبیت و ارتباطات سازمانی، تکنولوژی و ارتباطات؛ دوره کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت ساختمان به زبان انگلیسی در گرایش‌های تکنولوژی دیجیتال در ساختمان، مدیریت و سازمان در ساختمان؛ دوره کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر به زبان انگلیسی در گرایش‌های امنیت سایبری، تکنولوژی و علوم داده، تکنولوژی و علوم اینترنت، تکنولوژی نرم افزار؛ دوره کارشناسی ارشد تکنولوژی و علوم آموزشی دانشگاه توئنته به زبان انگلیسی؛ دوره کارشناسی ارشد مهندسی برق به زبان انگلیسی در گرایش‌های شبکه ارتباطات، کامپیوتر و بیومتریک، سیستم‌های یکپارچه، طراحی مدار یکپارچه، سیستم‌ها و تجهیزات یکپارچه، سیستم‌های بهینه یکپارچه، سیستم‌های آزمایشگاهی برای نرم افزارهای محیطی و بیومدیکال، نانو الکترونیک، الکترونیک قدرت، نورو تکنولوژی و بیومکاترونیک، رباتیک و مکانیک، مهندسی مخابرات؛ دوره کارشناسی ارشد سیستم‌های جاسازی شده دانشگاه توئنته به زبان انگلیسی؛ دوره کارشناسی ارشد مدیریت انرژی و محیط زیست به زبان انگلیسی در گرایش‌های انرژی، محیط زیست و آب؛ دوره کارشناسی ارشد مطالعات اروپایی به زبان انگلیسی؛ دوره کارشناسی ارشد علوم اطلاعات زمین و مشاهده زمین دانشگاه توئنته به زبان انگلیسی در گرایش‌های کاربرد حسگرهای از راه دور در علوم زمین، مدیریت اطلاعات زمین، ژئو انفورماتیک، کاهش ریسک آسیب‌ها و حوادث طبیعی، مدیریت منابع طبیعی، مدیریت و برنامه‌ریزی شهری، مدیریت محیط زیست و منابع آب؛ دوره کارشناسی ارشد مدیریت اطلاعات ژئوگرافیکی و کاربردها  به زبان انگلیسی، دوره کارشناسی ارشد علوم بهداشت به زبان انگلیسی در گرایش‌های نوآوری در بهداشت عمومی، بهینه سازی در فرآیندهای مراقبت بهداشتی، مربیگری و نظارت؛ دوره کارشناسی ارشد مهندسی طراحی صنعتی دانشگاه توئنته به زبان انگلیسی در گرایش‌های طراحی تکنولوژی، ارتباطات تکنولوژی بشری، مدیریت توسعه محصول؛ دوره کارشناسی ارشد تکنولوژی تعامل به زبان انگلیسی؛ دوره کارشناسی ارشد تکنولوژی و علوم اینترنت به زبان انگلیسی؛ دوره کارشناسی ارشد مدیریت عمومی حرفه‌ای به زبان‌های انگلیسی و هلندی و پاره‌وقت؛ دوره کارشناسی ارشد مدیریت حرفه‌ای به زبان‌های انگلیسی و هلندی و پاره‌وقت؛ دوره کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک دانشگاه توئنته به زبان انگلیسی و در گرایش‌های آیرودینامیک، مهندسی بیومکانیک و رباتیک، طراحی و ساخت، طراحی تولید و مدیریت، انرژی، سیستم‌های تکنولوژی و مواد، مهندسی نگهداری و عملیات، مکانیک سیالات، تکنولوژی سلامت، رباتیک، مهندسی حرارت و سیالات؛ دوره کارشناسی ارشد آمار و روش شناسی برای علوم اجتماعی، رفتاری و بیومدیکال به زبان انگلیسی؛ دوره کارشناسی ارشد نانو تکنولوژی به زبان انگلیسی؛ دوره کارشناسی ارشد فلسفه علوم، تکنولوژی و جامعه به زبان انگلیسی؛ دوره کارشناسی ارشد روانشناسی دانشگاه توئنته به زبان انگلیسی در گرایش‌های تقابل خطر و ایمنی، تکنولوژی و روانشناسی سلامت، مهندسی روانشناسی و عوامل بشری، علوم آموزشی، تکنولوژی و روانشناسی مثبت؛ دوره کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی عمومی به زبان انگلیسی؛ دوره کارشناسی ارشد علوم آموزشی و ارتباطات به زبان هلندی؛ دوره کارشناسی ارشد علوم اجتماعی و آموزش بشری به زبان هلندی؛ دوره کارشناسی ارشد مهندسی فضا به زبان انگلیسی؛ دوره کارشناسی ارشد تکنولوژی انرژی‌های تجدیدپذیر به زبان انگلیسی؛ دوره کارشناسی ارشد سیستم‌ها و کنترل دانشگاه توئنته به زبان انگلیسی در گرایش‌های بیومکاترونیک، نظریه کنترل، رباتیک و مکاترونیک، وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین؛ دوره کارشناسی ارشد پزشکی تکنیکال به زبان هلندی در گرایش‌های تصویر برداری پزشکی و مداخلات، شبیه‌سازی حسگرهای پزشکی و دوره کارشناسی ارشد تکنولوژی آب به زبان انگلیسی است.

دانشگاه توئنته هلند در اغلب رشته‌های فوق امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترا را نیز فراهم نموده است. متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا می‌توانند با دانشکده مورد نظر از طریق وب‌سایت تماس حاصل نموده و درخواست پذیرش خود را ارسال نمایند.

اخذ بورسیه دانشگاه توئنته هلند

دانشگاه توئنته هلند انواع مختلف کمک هزینه و بورسیه را به دانشجویان خود در مقاطع مختلف اعطا می‌نماید. دانشگاه بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های خود را برای دانشجویان خارجی که در محدوده اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند و یا اینکه در خارج از این محدوده قرار دارند در نظر می‌گیرد. متقاضیان خارجی که برای برنامه‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه توئنته هلند درخواست داده و از موقعیت علمی خوبی برخوردار هستند، امکان دریافت کمک هزینه از ۳۰۰۰ یورو تا ۲۵.۰۰۰ یورو در سال را خواهند داشت.

متقاضیان تحصیل در برنامه‌های کارشناسی ارشد دانشگاه توئنته در رشته‌های ریاضی کاربردی، فیزیک کاربردی، مهندسی پزشکی، کسب و کار اجرایی، کسب و کار گرایش فناوری اطلاعات، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، علوم ارتباطات، علوم کامپیوتر، مهندسی و مدیریت ساختمان، تکنولوژی و علوم آموزشی، مهندسی برق، مدیریت انرژي و محیط زیست، مطالعات اروپایی، علوم بهداشت، مهندسی طراحی صنعتی، مدیریت و مهندسی صنایع، تکنولوژی و علوم اینترنت، مهندسی مکانیک، نانو تکنولوژی، روان شناسی، تکنولوژی انرژی‌های تجدید پذیر، سیستم‌ها و کنترل می‌توانند برای اخذ پذیرش و بورسیه از دانشگاه توئنته هلند اقدام نمایند. بورسیه دیگری به نام بورسیه کارشناسی ارشد رشته علوم اطلاعات زمین و مشاهده زمین دانشگاه توئنته برای متقاضیان تحصیل در این رشته وجود دارد. متقاضیان باید در دوره کارشناسی از نمرات عالی و رزومه قوی علمی برخوردار باشند.

بورسیه هلند نام برنامه بورسیه و کمک هزینه دیگری است که به متقاضیان خارجی تحصیل در دانشگاه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تعلق می‌گیرد. برنامه کمک هزینه شامل ۵۰۰۰ یورو برای سال اول تحصیل دانشجویان است. متقاضیان تحصیل در برخی دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد مشمول دریافت این نوع بورسیه از طرف دانشگاه توئنته خواهند بود.

علاوه بر این دانشگاه انواع برنامه‌های بورسیه و کمک هزینه‌های دیگری مانند بورسیه ICD، بورسیه صندوق ITC، بورسیه پرنس برنارد و بورسیه UAF را به متقاضیان با رزومه علمی قوی اعطا می‌نماید. جهت اطلاع از انواع بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های دانشگاه توئنته هلند به وب‌سایت دانشگاه مراجعه کنید.

انواع بورسیه‌ ها

دانشگاه توئنته هلند انواع بورسیه های مختلف و کمک هزینه‌ها را برای متقاضیان ممتاز و دانشجویان برتر در نظر می‌گیرد. این دانشگاه در راستای جلب افراد توانمند و برتر از سراسر کشورهای جهان، انواع مختلف برنامه‌های بورسیه را در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا اجرا می‌نماید. یکی از برنامه‌های بورسیه دانشگاه بنام بورسیه ICD مشمول متقاضیان تحصیل در برنامه کارشناسی ارشد رشته مهندسی الکترونیک است.

بورسیه شامل ۶۰۰۰ یورو است که در طول سال اول تحصیل به دانشجویان اعطا می‌شود. کمک هزینه صندوق ITC به متقاضیان تحصیل در دوره کارشناسی ارشد مهندسی فضا دانشگاه توئنته تعلق می‌گیرد. دانشجویان باید در دوره کارشناسی نمرات و رزومه علمی قوی داشته باشند.

بورسیه UAF به دانشجویانی که تمایل به تحصیل در کشور هلند را دارند تعلق می‌گیرد. این برنامه به دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تعلق می‌گیرد. متقاضیان تحصیل در رشته‌هایی مانند ریاضی کاربردی، فیزیک کاربردی، مهندسی پزشکی، کسب و کار اجرایی، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، علوم کامپیوتر، مهندسی الکترونیک، علوم بهداشتی، طراحی صنعتی، روانشناسی، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک، تکنولوژی آب و مهندسی فضا دانشگاه توئنته می‌توانند برای استفاده از این نوع بورسیه درخواست دهند.

درخواست متقاضیان و مدارک وی توسط کمیته مربوطه رسیدگی و در صورت تایید صلاحیت متقاضی، با درخواست وی پذیرش می‌شود. دانشجویان بین‌المللی پس از درخواست پذیرش تحصیل در دانشگاه توئنته، می‌توانند برای دریافت بورسیه تقاضای خود را به دانشگاه ارسال نمایند. از آنجائیکه زمان درخواست پذیرش حدود ۲ ماه قبل از درخواست بورسیه است لذا فرصت کافی برای اینکار وجود دارد.

اخذ پذیرش دانشگاه توئنته هلند

متقاضیان اخذ پذیرش و تحصیل در دانشگاه توئنته هلند می‌توانند از طریق وب‌سایت دانشگاه اقدام نمایند. برای ارسال درخواست پذیرش ابتدا متقاضیان باید دوره مورد نظر خود را از میان برنامه‌های ارائه شده توسط دانشگاه انتخاب نمایند. برخی از دوره‌های ارائه شده در مقاطع مختلف از کارشناسی تا دکترا به زبان انگلیسی برگزار شده و برخی دوره‌ها به زبان هلندی اجرا می‌شوند. پس از انتخاب دوره مورد نظر و با توجه به مهلت زمانی ارسال درخواست متقاضیان باید مدارک و مستندات مورد نیاز دانشگاه توئنته را تهیه نمایند.

متقاضیان تحصیل در دوره‌های برگزار شده به زبان انگلیسی باید مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل ۶ که کمتر از دو سال از صدور گواهی گذشته باشد، مدرک تافل اینترنتی با نمره حداقل ۸۰ که کمتر از دو سال از صدور آن گذشته باشد و یا مدارک زبان کمبریج CAE و CPE که دارای گرید A، B و یا C باشد را ارائه دهند.

متقاضیانی که حداقل به مدت سه سال دوره‌های تحصیلی دبیرستان خود را در یکی از کشورهای انگلیسی زبان پشت سر گذاشته‌اند، نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند. در مقطع کارشناسی دانشگاه توئنته تعداد چهار دوره به زبان هلندی برگزار می‌شود که متقاضیان تحصیل در این دوره‌ها باید مدارک تسلط به زبان هلندی را ارائه نمایند. مدارک NT2، CNaVT، ERK B2 و یا ERK C1 برای متقاضیان تحصیل در رشته‌های تحصیلی به زبان هلندی مورد نیاز است. از دیگر مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه توئنته هلند مدرک تحصیلی دوره قبلی مورد تایید دانشگاه است. هر دوره و مقطع تحصیلی در دانشگاه دارای یک مهلت زمانی مختص به خود است که در وب‌سایت دانشگاه اعلام می شود. متقاضیان باید مدارک مورد نیاز را در مهلت زمانی مقرر به دانشگاه ارسال نمایند.

متقاضیان هنگام ارسال درخواست پذیرش خود از طریق وب‌سایت دانشگاه توئنته نیاز به ارسال مدارک و مستندات متعددی دارند. از جمله مدارک مورد نیاز می‌توان به پاسپورت، مدرک دیپلم برای متقاضیان دوره کارشناسی و یا مدرک کارشناسی برای متقاضیان دوره کارشناسی ارشد، ریز نمرات متقاضی، مدارک و دوره‌های طی شده دیگر که کمک به اخذ پذیرش کند، مدارک زبان متقاضی اعم از زبان انگلیسی و یا هلندی، رزومه علمی متقاضی، توصیه‌نامه اساتید، نامه هدف از تحصیل و درخواست پذیرش، نامه تمکن مالی که نشان‌دهنده میزان توانایی مالی به یورو باشد اشاره نمود.

کلیه مدارک و مستندات مورد نیاز دانشگاه توئنته باید به زبان انگلیسی و یا هلندی بطور رسمی ترجمه و در قالب فایل پی دی اف آپلود شود. اگر مدرک و یا مستنداتی نیاز به ارسال از طریق پست داشته باشد، دانشگاه توئنته زمان و مکان آنرا به متقاضیان اعلام خواهد نمود. متقاضیان از طریق لینک موجود در سایت دانشگاه اقدام به تکمیل اطلاعات مورد نیاز و ارسال درخواست می‌نمایند. پس از آن ایمیلی برای متقاضی ارسال می‌گردد که از طریق آن می‌توان مدارک مورد نیاز را برای دانشگاه ارسال نمود.

در صورتی که متقاضی در مهلت زمانی مقرر اقدام برای ارسال درخواست نکند، به عبارتی پس از اتمام مهلت زمانی برای اخذ پذیرش اقدام نماید می‌تواند برای دوره بعد درخواست خود را ارسال نماید. مدارک و درخواست متقاضیان توسط کمیته پذیرش متقاضیان خارجی در دانشگاه توئنته مورد بررسی قرار گرفته و در صورت احراز شرایط، نامه پذیرش از طریق ایمیل به متقاضی ارسال می‌گردد. در مرحله بعد متقاضیان باید با در دست داشتن اصل مدارک در موعد مقرر به دانشگاه برای ثبت‌نام نهایی مراجعه نمایند. درخواست ویزای تحصیلی با ارائه مدارک مورد نیاز سفارت هلند در ایران و نامه پذیرش دانشگاه امکان پذیر است.

امکانات دانشگاه توئنته هلند

دانشگاه توئنته هلند دارای یکی از سریع‌ترین شبکه‌های ارتباطی اینترنت در جهان است. در سراسر سایت‌های مختلف دانشگاه سرویس اینترنت وای‌فای در دسترس دانشجویان، اساتید و پرسنل بوده و دسترسی به بزرگترین شبکه‌های ارتباطی اروپا وجود دارد. دانشگاه به کیفیت زندگی اهمیت بسیاری می‌دهد، چنانچه تعداد زیادی مجموعه‌های ورزشی، امکانات مختلف تفریحی، ورزشی و فرهنگی در مساحت ۱۴۰ هکتاری دانشگاه در نظر گرفته شده است. علاوه بر امکانات متعدد آموزشی دانشگاه توئنته هلند دارای امکانات خوابگاهی، مراکز درمانی و بهداشتی، مراکز روانشناسی، مراکز عرضه خدمات مذهبی، مراکز مشاوره تخصصی، هتل، رستوران، بار و بسیاری موارد دیگر برای آسایش و رفاه دانشجویان است. دانشگاه دارای امکانات تحقیقاتی و پژوهشی مجهزی است. برخی از امکانات و مراکز پژوهشی دانشگاه شامل آزمایشگاه تکنولوژی نانو با ۱۲۵۰ متر مربع مساحت و در اختیار داشتن تجهیزات و وسایل تحقیقاتی مدرن و پیشرفته، فناوری اطلاعات و ارتباطات، تکنولوژی بیومدیکال، تکنولوژی پزشکی، مدیریت و علوم رفتاری، علوم جغرافیایی و علوم مربوط به زمین است.

دانشگاه توئنته هلند به دلیل داشتن امکانات آموزشی، تحقیقاتی و پژوهشی متعدد محلی جذاب و با فرصت‌های مطالعاتی گوناگون برای دانشجویان، محققان و پژوهشگران در زمینه‌های مختلف علمی بشمار می‌آید. دانشگاه توئنته هلند دارای ۴۰ درصد تحقیقات و پژوهش‌های بالاتر از میانگین جهانی در رده خود بوده و انتشارات و مقالات دانشگاه جزو بیشترین‌ها در میان دانشگاه‌های هم رده است.

دانشگاه از زمان تاسیس آن یعنی از سال ۱۹۶۱ تا کنون ارتباطات عمیقی با صنایع و مراکز علمی منطقه داشته است. بنابراین طی همکاری‌های تنگاتنگ علمی و پژوهشی با مراکز تحقیقاتی و صنعتی، نوآوری‌ها و فناوری‌های متعددی بدست آمده است. دانشگاه توئنته در حال حاضر به عنوان یک پیشرو در زمینه‌های مختلف علمی و فناوری محسوب می‌شود، بطوریکه بیش از ۱۰۰۰ استارآپ موفق و بزرگ به کمک دانشگاه راه‌اندازی شده است. دانشگاه همچنان همکاری‌های خود را با جامعه بیش از ۵۰.۰۰۰ نفری فارغ‌التحصیلان خود در سراسر جهان ادامه می‌دهد.

دانشگاه توئنته هلند دارای امکانات ورزشی، سالن‌های ورزش، استخر، زمین‌های فوتبال، بسکتبال، راگبی، والیبال، هندبال و هاکی بوده و انواع مسابقات ورزشی در قالب تیم‌های دانشجویی برگزار می‌نماید. تیم‌های دانشجویی دانشگاه در زمینه‌های مختلف فعالیت داشته و کلاس‌های متعدد آموزشی برگزار می‌نمایند.

در محوطه سایت اصلی و مجتمع‌های خوابگاهی دانشگاه توئنته، امکانات متعدد بهداشتی، درمانی، ورزشی و فرهنگی در نظر گرفته شده است. انواع رستوران و کافی شاپ در محوطه سایت اصلی و خوابگاه به دانشجویان غذاهای متنوعی را عرضه می‌کنند. با توجه به محبوبیت دوچرخه در هلند، اغلب شهروندان و دانشجویان از دوچرخه برای تردد در سطح شهر و دانشگاه استفاده می‌کنند، بدین ترتیب توصیه می‌شود در بدو ورود به دانشگاه نسبت به خرید دوچرخه اقدام نمائید.  

هزینه‌ تحصیل در دانشگاه توئنته هلند

دانشگاه توئنته هلند دارای مجتمع‌های خوابگاهی در مجاورت سایت اصلی دانشگاه است. انواع امکانات رفاهی مانند رستوران، مغازه، بار، زمین‌های ورزشی، امکانات ورزشی، مراکز خرید، مراکز درمانی و بهداشتی، مرکز مشاوره، کلینیک روانشناسی و بسیاری امکانات دیگر در نزدیکی خوابگاه و دانشگاه در دسترس دانشجویان قرار دارد.  

متقاضیان تحصیل در دانشگاه توئنته هلند بر اساس ملیت خود و اینکه جزو کشورهای اتحادیه اروپا باشند و یا خارج از آن نسبت به پرداخت شهریه تحصیل در دانشگاه اقدام می‌نمایند. به عنوان مثال متقاضیان تحصیل در دانشگاه برای سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ میلادی مبلغ ۲.۱۴۳ یورو در سال برای تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد به عنوان شهریه دانشگاه پرداخت می‌کنند.

متقاضیان تحصیل در دانشگاه توئنته هلند که خارج از اتحادیه اروپا هستند باید مبلغ بیشتری پرداخت نمایند. مبلغ شهریه دانشگاه برای سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ میلادی برای دوره‌های کارشناسی ارشد بجز رشته‌های مهندسی مبلغ ۱۲.۲۵۰ یورو در سال و برای رشته‌های فنی مهندسی ۱۶.۰۰۰ یورو در سال است. دوره‌های کارشناسی ارشد علوم ژئو انفورماتیک و مشاهده زمین برای کل دوره دو ساله مبلغ ۲۶.۷۷۵ یورو، دوره کارشناسی ارشد تکنولوژی، علوم و جامعه مبلغ ۱۲.۰۰۰ یورو برای هر سال، دوره پاره‌وقت کارشناسی ارشد مدیریت عمومی مبلغ ۳۲.۵۰۰ یورو برای کل دوره به مدت ۲.۵ سال به زبان هلندی و دوره پاره‌وقت کارشناسی ارشد مدیریت ریسک به زبان هلندی به مدت ۲.۵ سال مبلغ ۳۴.۰۰۰ یورو است.

دانشجویان علاوه بر مبلغ شهریه که در ابتدای هر سال باید پرداخت نمایند سایر هزینه‌های جانبی مانند بیمه، هزینه خوابگاه، خرید کتاب، هزینه‌های زندگی و غیره را نیز باید در نظر بگیرند. دانشگاه توئنته هلند دارای مجتمع‌های خوابگاهی است که متقاضیان برای اسکان در خوابگاه باید درخواست خود را به اداره امور دانشجویان خارجی تحویل دهند. شهریه خوابگاه در ابتدای هر ترم از دانشجویان اخذ می‌گردد.   

هزینه‌ زندگی در شهر انسخده

متقاضیان تحصیل در دانشگاه توئنته هلند علاوه بر پرداخت شهریه تحصیل در دانشگاه باید مبلغی را به عنوان هزینه‌های جاری و زندگی روزمره خود در نظر بگیرند. طبق برآوردی که دانشگاه انجام داده است دانشجویان برای زندگی در شهر انسخده هلند باید مبلغی حدود ۱۱.۰۰۰ یورو در سال را در نظر بگیرند. این مبلغ جدا از مبلغ شهریه ای است که دانشجویان بابت تحصیل به دانشگاه توئنته می‌پردازند.

از این مقدار بودجه سالیانه حدود ۵۰۰۰ یورو برای اسکان و محل اقامت، ۵۰۰ یورو برای خرید کتاب و لوازم آموزشی، ۵۰ یورو برای افتتاح حساب بانکی، ۲۵۰۰ یورو برای غذا، ۶۰۰ یورو برای حمل و نقل، ۸۰۰ یورو برای خرید سایر مایحتاج مانند پوشاک، ۱۲۵ یورو برای خرید دوچرخه جهت تردد در دانشگاه و شهر، ۶۵۰ یورو هزینه خرید بیمه درمانی، ۱۷۱ یورو برای اخذ مجوز ورود و اقامت در هلند در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب دانشجویان باید علاوه بر شهریه تحصیل در دانشگاه توئنته هلند، سایر هزینه‌های زندگی را نیز در نظر بگیرند.

مشاوره

جهت تحصیل در هلند و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه‌ی مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد دارید فرزندتان را برای تحصیل به هلند اعزام کنید و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاورین ما GO2TR تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.

ارزیابی تحصیلی
برای ارزیابی تحصیلی، با موسسه ما تماس بگیرید.


دیدگاهتان را بنویسید

طبقه‌بندی: آرشیو دانشگاه ها
مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
۵۰ نفر از مشاوران ما در حال حاضر آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید تماس