x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در فلسطین

یکی از محصولات صادراتی در کشور فلسطین صابون است که امروزه ورود به جریان های تجاری داشته است. ارزش اقتصادی در صنف صابون هنوز هم در این کشور دیده می‌شود. به طور کلی مردم این کشور علاقه زیادی به چوب دارند و چوب از سرمایه های مهمی محسوب می‌شود که هم در بخش مصرفی و هم تزیینی مورد استفاده قرار گرفته است و سهم بزرگ از اقتصاد این کشور را مشخص کرده است. در نظر داشته باشید که به طور کلی صادرات یک سری محصولات مانند توت فرنگی و همینطور مرکبات در فلسطین سبب شده است که ریتم صادرات و روال تجاری آن به خوبی حفظ شود. وضعیت کاری در کشور فلسطین خوب نیست و این موضوع بر هیچکس پوشیده نیست اما می‌توان انتظار داشت و که نرخ مشارکت نیروی کار در این کشور بیشتر شود. به طور کلی نرخ مشارکت نیروی کار در کشور فلسطین به 50.21 رسیده است. وضعیت نرخ اشتغال نیز به 32.80 درصد رسیده است. اینطور که مشخص است که افراد بیکار در فلسطین بیشتر از افراد شاغل هستند. کسانی که علاقه دارند در یک کشور خارجی سرمایه گذاری کنند، کشور فلسطین بهترین فرصت را به وجود آورده؛ زیرا هنوز وضعیت شرکت های خصوصی در کشور فلسطین ضعیف است و این روند سبب شده است که دولت از هر سرمایه گذار با هر میزان بودجه ای برای پیشبرد اهداف دولت استفاده نماید، این در حالی است که سرمایه کم شما در یک کشور اروپایی هیچ ارزشی نخواهد داشت! شما در کشور فلسطین درگیر مالیات زیادی نیستید و به طور کلی قوانین مالیاتی در کشور فلسطین این کشور بسیار محدود است و دولت سعی در دریافت هزینه اضافه از افراد ندارد. وضعیت برای گردش حساب در این کشور نیز مشخص است. ورود توریست به فلسطین یکی از بخش های اقتصادی ارزشمند است. سیستم سرمایه گذاری از سوی سرمایه گذاران خارجی در فلسطین رشد 11 درصدی داشته است. شاخص تروریسم در کشور فلسطین بیش از 5.96 درصد است. فلسطین کشوری در منطقه پر اهمیت خاورمیانه بوده و از دید اندیشمندان عرب این کشور قلب سرزمین های عربی محسوب می‌شود. آب و هوای کشور فلسطین در بخش های شمالی و جنوبی یکسان نیست. در بخش جنوبی این کشور بادهای زیادی می‌وزد و رطوبت نیز کمتر است. در بخش های شمالی رطوبت بیشتر بوده و شرایط برای ریزش باران نیز بیشتر است. مهمترین منابع طبیعی این کشور فسفات و آهن و منگنز و همینطور خاک رس است.

 

 

 

مشاوره زندگی در فلسطین
فهرست

حداقل حقوق در فلسطین

حداقل حقوق در فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور فلسطین از دسته های کشورهایی است که همیشه مورد آزار و اذیت واقع شده و از این روی کمتر کسی کشور فلسطین را برای مهاجرت انتخاب کرده است، اما امروزه رشد اقتصادی این کشور بیشتر و بیشتر شده است و مشخص است که دولت این کشور سعی در پیشرفت روند اقتصادی آن دارد. فلسطین با لبنان و اردن همسایه است به طوری که توانسته وضعیت حقوق و دستمزد و سایر بخش های کاری و سرمایه ای را در مسیری بسیار مشابه با اردن در پیش بگیرد. نرخ بیکاری در کشور فلسطین 29.10 درصد است، وضعیت کاری در فلسطین خوب نیست و این موضوع بر هیچکس پوشیده نیست اما می‌توان انتظار داشت و که نرخ مشارکت نیروی کار در این کشور بیشتر شود. به طور کلی نرخ مشارکت نیروی کار در فلسطین به 50.21 رسیده است. اینطور که مشخص است، افراد بیکار در کشور فلسطین بیشتر از افراد شاغل هستند. در هر صورت دستمزدی که برای افراد تعیین می‌شود از سوی دولت نبوده و رقمی است که کارفرما در قرارداد خود بر اساس نوع کار و مدت زمان کار اعلام می‌کند. مشخص است که وضعیت حقوق و درآمد در کشور فلسطین روتین های مشخصی دارد و این موضوع بر روی هزینه های زندگی نیز تأثیرگذار است. فلسطین از کشورهای ارزان قیمت برای زندگی محسوب می‌شود و یکی از بهترین کشورهایی است که در سیستم حقوقی خود تغییرات مهمی ایجاد کرده و تا به امروز موفق نیز بوده است. میزان دستمزد در کشور فلسطین بر اساس سختی کار افزایش پیدا می‌کند.

میانگین درآمد در فلسطین

میانگین درآمد در فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کار در کشور فلسطین با حقوق بالا تنها برخی از رشته های خاص صورت می‌گیرد و انتظار اینکه افراد بتوانند به سادگی به یک شغل خوب و درآمدزا برسند کمی دور از واقعیت است. این رویه سبب شده است که سوالی در ذهن افراد ایجاد شود مبنی بر اینکه علت اینکه برخی از افراد کشور فلسطین را گزینه خوبی برای کار و زندگی می‌دانند، چیست؟ شما کشور فلسطین را انتخاب می‌کنید چون اهداف طولانی مدت و روشنی دارید و کشور فلسطین می‌تواند یک شروع خوب باشد. حقیقت این است که ورود به شغل در کشور فلسطین دردسر زیادی ندارد و دولت نیز سختگیری زیادی در این زمینه اعمال نمی‌کند، هزینه زندگی در کشور فلسطین ارزان است و این ارزانی سبب می‌شود که میزان حقوق دریافتی کفاف زندگی فرد را بدهد. برای کسانی که علاقه دارند در یک کشور خارجی سرمایه گذاری داشته باشند، کشور فلسطین بهترین گزینه است زیرا هنوز وضعیت شرکت های خصوصی در کشور فلسطین ضعیف است و این روند سبب شده است که دولت از هر سرمایه گذار با هر میزان بودجه ای برای پیشبرد اهداف دولت استفاده نماید؛ این در حالی است که سرمایه کم شما در یک کشور اروپایی هیچ ارزشی نخواهد داشت! شما در کشور فلسطین درگیر مالیات زیادی نیستید و به طور کلی قوانین مالیاتی در کشور فلسطین این کشور بسیار محدود است و دولت هزینه اضافه از افراد نمی‌گیرد. توجه داشته باشید که راه‌اندازی شرکت در کشور فلسطین می‌تواند یک مسیر کاری مشخص و ارزشمند باشد و کارآفرینی محسوب شود. میزان رشد درآمد در کشور فلسطین به طور کلی 5 درصد از ایران بیشتر است. کشور فلسطین کشور فقیری نیست اما با کمبود سرمایه گذار مواجه است و این ریتم سبب شده است که وزارت کار این کشور طبق جدیدترین اطلاعیه خود از کسانی که می‌توانند با پتانسیل کاری یا سرمایه زیاد وارد این کشور شوند، استقبال کرده و این گزینه یک اتفاق خوب برای مهاجران محسوب می‌شود. میانگین درآمد یک پزشک در کشور فلسطین بالا است و این موضوع به دلیل کمبود نیرو در بیمارستان‌های این کشور است که سبب شده دولت اقدام به جذب نیروهای پزشکی و شاخه های آن داشته باشد و خوشبختانه مزایا و شرایط زندگی مناسبی نیز فراهم شده است.  برای خرید ملک در کشور فلسطین نیاز است که موقعیت ملک ارزیابی شود.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در فلسطین

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ ویزای کاری کشور فلسطین نیاز است که در ابتدا تحقیق درستی داشته باشید، اولین نکته در این مسیر این است که ویزای کاری کشور فلسطین یک ویزای موقت است که معمولاً بین 6 ماه الی یک سال اعتبار دارد. این ویزا برای کسانی صادر می‌شود که با کارفرما به نتیجه مطلوب رسیده‌اند. افراد همچنین می‌توانند از ویزای تجاری موقت استفاده کنند، ویزای تجاری موقت با اعتبار کمتر از یک هفته همراه است؛ با این ویزا شما می توانید وارد خاک کشور فلسطین شوید و با کارفرما شروع به صحبت کنید. در صورتی که به نتیجه برسید می‌توانید مدارک خود را برای اخذ ویزای کاری ارائه دهید و در غیر این صورت اجازه یک بار تمدید این ویزا در داخل کشور فلسطین به شما داده می‌شود تا شانس خود را برای مجاب کردن کارفرما مجدداً امتحان نمایید. خرید خانه در کشور فلسطین از نظر قیمت مناسب است.

کار در کشور فلسطین بین 8 ساعت و نیم الی 10 ساعت در روز است و به طور کلی کسانی که کمتر از حداقل زمان کاری در این کشور کار می‌کنند حقوق بسیار کمی دریافت می‌کنند. شرایط کار در ارگان های دولتی با شرکت های خصوصی فرق دارد و ورود به ارگان های دولتی جز در شرایط خاص صورت نمی‌گیرد. اما برخی از شرکت های خصوصی در کشور فلسطین که اغلب به دست خارجیان اداره می‌شود شرایط اسکان و یا بن خرید اقلام اساسی با قیمت ارزان را پوشش داده است، به این ترتیب شرایط آنقدرها هم بد نیست! اینطور که مشخص است افراد برای اخذ ویزای کاری کشور فلسطین باید تمکن مالی داشته باشند، در واقع شما باید گواهی صادر کنید که با مهر و امضای کارفرما همراه باشد و در آن قید شده باشد که شما خود قرار است از پس هزینه زندگی خود بر‌آیید. زمینه کاری شما نیز در پوشش مالی شما تأثیر زیادی دارد. مثلاً یک برنامه نویس اگر قصد مهاجرت کاری به کشور فلسطین داشته باشد بر اساس رزومه کاری خود گاهاً می‌تواند در یک شرکت استخدام شود که تمام هزینه های وی توسط شرکت مورد نظر تأمین شود. شما با ویزای کاری کشور فلسطین وارد یک بعد کاری می‌شوید، حال اگر سرمایه ای دارید که می‌تواند برای شما به خرید سهام و یا شرکت در یک پروژه اقتصادی منجر شود می‌تواند یک تیر و دو نشان بزنید. در هر صورت شما برای سرمایه گذاری از یک حد به بالا نیاز به مجوز دارید اما دولت هیچ نوع سخت گیری در این راستا ندارد. به طور کلی اقامت پس از 5 سال کار در این کشور صورت می‌گیرد.

 

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در فلسطین

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای صرف یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت در کشور فلسطین نیاز به 7.11 دلار هزینه دارید، حال اگر بخواهید در یک رستوران متوسط سه وعده غذا برای 2 نفر سفارش دهید، باید 28.42 دلار هزینه پرداخت نمایید. در صورتی که علاقه به خرید یک عدد مک دونالد داشته باشید هزینه شما 7.39 دلار است. به طور کلی هزینه ای که برای ایاب و ذهاب و حمل و نقل در کشور فلسطین پرداخت می‌کنید ارزان است اما وسایل نقلیه در کشور فلسطین بسیار قدیمی هستند و دولت تمایل زیادی به سرمایه گذار خارجی در این بخش دارد. در صورتی که قصد استفاده از باشگاه بدنسازی داشته باشید نیاز به هزینه 51.92 دلاری دارید. این هزینه بر اساس کیفیت باشگاهی که انتخاب می‌کنید کم و زیاد می‌شود. اگر قرار است یک عدد بلیط سینما خریداری کنید هزینه شما 8.52 دلار خواهد بود. اجاره خانه در کشور فلسطین ارزان است و به طور کلی بودجه زیادی در این راستا درخواست نمی‌شود اما افراد می‌توانند با هزینه ارزان و مشخصی اقدام به اجاره خانه داشته باشند. برای اینکه زندگی شما در کشور فلسطین ارزانتر شود بهتر است از فروشگاه های دولتی خرید کنید، در این فروشگاه ها طرح تخفیف زیادی گذاشته می‌شود و اقلام تعرفه خوبی دارند. شایان ذکر است که خرید به صورت عمده در کشور فلسطین بسیار ارزان بوده و حالت تعاونی دارد. هزینه زندگی در کشور فلسطین از ایران ارزان‌تر است. این موضوع از نرخی که برای خرید گوشت و شیر و برنج در کشور فلسطین وجود دارد قابل حدس خواهد بود

 

قیمت برخی کالاهای اساسی در فلسطین

قیمت برخی کالاهای اساسی در فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

            هزینه یک لیتر شیر: 1.76 دلار

هزینه یک قرص نان فرانسوی: 0.70 دلار

هزینه یک کیلو برنج : 2.03 دلار

هزینه یک شانه تخم مرغ 12 تایی : 2.28 دلار

هزینه یک کیلو پنیر محلی: 6.19 دلار

هزینه یک کیلو گوشت سینه: 6.35 دلار

هزینه یک کیلو گوشت ران : 14.45 دلار

هزینه یک بسته سیگار : 7.11 دلار

هزینه یک کیلو سیب: 1.73 دلار

هزینه یک کیلو پرتقال : 1.27 دلار

هزینه یک کیلو گوجه : 1.30دلار

هزینه یک کیلو سیب زمینی : 1.00 دلار

هزینه یک کیلو پیاز : 1.01 دلار

 

 

اقتصاد در فلسطین

اقتصاد در فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تولید ناخالص داخلی در کشور فلسطین در ده سال گذشته رشد خوبی داشته است ولی هنوز هم مردم در این کشور مشکلات اقتصادی زیادی دارند. یکی از مهمترین بخش های اقتصادی در کشور فلسطین صادرات صدف و مروارید است به طوری که صدف و مروارید صنعت تزیینات را به نام خود به ثبت رسانده است این رویه سبب شده است که بخش بسیار مهمی از اقتصاد را نیز پوشش دهد. فروش صدف در این کشور توانسته وضعیت اقتصادی را تغییر اساسی دهد. در این کشور نساجی از اهمیت اقتصادی زیادی برخوردار است به طوری که بیشترین جنبه صادراتی را به خود اختصاص می‌دهد. یکی از محصولات صادراتی در کشور فلسطین صابون است که امروزه ورود به جریان های تجاری داشته است. ارزش اقتصادی در صنف صابون هنوز هم دیده می‌شود. به طور کلی مردم این کشور علاقه زیادی به چوب دارند و چوب از سرمایه‌های مهمی محسوب می‌شود که هم در بخش مصرفی و هم تزیینی مورد استفاده قرار گرفته است. در نظر داشته باشید که به طور کلی صادرات یک سری محصولات مانند توت فرنگی و همینطور مرکبات در کشور فلسطین سبب شده است که ریتم صادرات و روال تجاری آن به خوبی حفظ شود. در کشور فلسطین گل و گیاهان فراوانی دیده می‌شود به صورتی که صادرات گل در کشور فلسطین در سال 2018 بیشترین سود تجاری را به همراه داشته است. کشاورزی یکی از بخش های مهم اقتصادی در  کشور فلسطین است که در چند سال اخیر به شکل مکانیزه پیشرفت داشته است. حقیقت این است که بخش مهمی از اقتصاد این کشور وابسته به کشاورزی است. خصوصی سازی در کشور فلسطین بسیار ضعیف است و روند خصوصی سازی به صورتی است که مرز های اقتصادی تغییر چندانی ندارد اما دولت در جذب سرمایه گذاران خارجی بسیار دقت به خرج داده و معتقد است که با رشد مسیر خصوصی سازی در این کشور روند اقتصادی دقیق و صحیحی دنبال خواهد شود. مشخص است که تغییرات اقتصادی در کشور فلسطین می‌تواند در ورود مهاجر به این کشور تأثیر زیادی داشته باشد. وضعیت اقتصاد در کشور فلسطین ایده‌آل نیست اما خوشبختانه داد و ستد هایی که در بخش اقلام مصرفی به خصوص مواد ساختمانی دیده می‌شود سبب شده تا اقتصاد این کشور مورد ارزیابی پژوهشگران قرار بگیرد در این راستا نتیجه گیری‌های زیادی صورت گرفته است. حقیقت این است که روند اقتصاد در کشور فلسطین به طور کلی می تواند صادرات دقیق و صحیحی را مدنظر قرار دهد. البته و گوشت و لبنیات نیز از بخش های صادراتی کشور فلسطین هستند. اجاره خانه در شهر اورشلیم کشور فلسطین از نظر هزینه در وضعیت خوبی قرار دارد. شرایط اقامت در کشور فلسطین برای ایرانیان مناسب است.

 

امنیت مالی و اقتصادی در فلسطین

امنیت مالی و اقتصادی در فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ رشد تولید ناخلص داخلی سالانه در این کشور 3.80 درصد است. تولید ناخالص داخلی در این کشور 14.50 میلیارد دلار آمریکا برآورد شده است، تولید ناخاص داخلی سرانه در این کشور 2923.40 دلار آمریکا و تشکیل سرمایه ثابت ناخالص 751.70 میلیون دلار آمریکا است. تولید ناخالص داخلی از ساخت و ساز در این کشور 214.40 و از کشاورزی، 101.60 میلیون دلار آمریکا اعلام شده است. تولید ناخالص داخلی از خدمات در این کشور نیز 725.20 میلیون دلار آمریکا است. موازنه های تجاری در فلسطین 414.00- میلیون دلار و حساب جاری، 306.00- میلیون دلار تخمین خورده است.

سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در این کشور 2721.00 میلیون دلار آمریکا است. تغییرات موجودی انبار در فلسطین 34.80 میلیون دلار بوده و سرعت اینترنت 5825.85 کیلوبایت بر ثانیه است. میزان صادرات در این کشور 90.70 و میزان واردات 504.70 میلیون دلار براورد شده است. شاخص تروریسم در این کشور 5.33 اعلام شده است. میزان ورود توریست در این کشور 503.00 هزار نفر است. نرخ تورم در این کشور 1.53 و تورم مواد غذایی 0.97 درصد است. قیمت تولید در فلسطین نیز براساس نقاط شاخص 99.49 براورد شده است. بودجه دولت کشور فلسطین 2.30 درصد از تولید ناخالص داخلی است و هزینه های دولت، 802.30 میلیون دلار اعلام شده است.

امنیت در فلسطین

امنیت در فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت امنیتی در کشور فلسطین متوسط است و نمی‌‌توان شاهد یک سیاست امنیتی بالا در این کشور بود، وضعیت اقتصادی امنیتی در کشور فلسطین به طور کلی شامل شرایطی است که می‌تواند یک سیستم ایمن دقیق فراهم سازد. در هر صورت کشور فلسطین درگیری های زیادی را پشت سر گذاشته و نمی‌توان انتظار داشت که شرایط امنیتی بالایی که در یک کشور اروپایی دیده می‌شود در کشور فلسطین رویت شود اما بانوان در این کشور تحت خطر نیستند. پیشرفت های امنیتی در حوزه جاده سازی در کشور فلسطین بسیار زیاد بوده است، همینطور امنیت در مدارس و دانشگاه های این کشور نیز رویت می‌شود که بسیار ارزشمند است.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در فلسطین

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 شما برای اخذ اقامت در کشور فلسطین باید در ابتدا وضعیت مالی خود را بسنجید؛ در واقع امکان اینکه در این کشور در ابتدا نتوانید به شغل مناسبی دست یابید از موضوعات بسیار مهمی است که می‌بایست آن را به طور دقیق ارزیابی کنید. هزینه زندگی در کشور فلسطین ارزان است اما نیاز به بودجه اولیه برای شروع زندگی خواهد بود و این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است. شما برای اقامت در کشور فلسطین نیازی به مدرک زبان ندارید و همینطور مصاحبه ای با شما صورت نمی‌گیرد.

در نظر داشته باشید که ورود به کشور فلسطین تنها با داشتن ویزا صورت می‌گیرد. حال ویزای مورد نظر می‌تواند در بعد سرمایه گذاری باشد و یا در بخش های تحصیلی و کاری رویت شود. اقامت شما در کشور فلسطین می‌تواند پس از یک دوره زندگی در شرایط تابعیت قرار بگیرد. شما پس از سه ماه زندگی در کشور فلسطین می‌توانید برای همسر و فرزندان خود درخواست ویزای همراه دهید، امکان اینکه یک پروسه دو الی چهار ماهه برای بررسی درخواست شما زمان نیاز باشد، بسیار زیاد است، سپس اداره مهاجرت شرایط زندگی شما در کشور فلسطین را ارزیابی می‌کند تا مشخص شود که در این دوره از نظر مالی در وضعیت خوبی هستید و یا وارد شغل خوبی شده‌اید یا خیر، در صورت مساعد بودن وضعیت شما می‌توانید ویزای همراه برای همسر و فرزندان خود اخذ کنید و یک اصل اقتصادی بسیار مهم این است که با قوانین کشور فلسطین آشنا باشید. همسر و فرزندان شما در کشور فلسطین اجازه تحصیل (و کار با اخذ مجوز) دارند و این روند سبب می‌شود که اخذ مجوز در این کشور در مسیر درستی پیش برود. به طور کلی ویزای کشور فلسطین در کمتر از 6 ماه صادر می‌شود و همسر و فرزندان شما در فاصله زمانی بسیار سریع به کشور فلسطین مهاجرت خواهند نمود. توجه داشته باشید که در صورتی که قوانین کشور فلسطین را رعایت نکنید به کشور خودتان باز گردانده خواهید شد.

 

ازدواج خارجی ها در فلسطین

ازدواج خارجی ها در فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ازدواج در کشور فلسطین شرایط و قوانین مخصوص به خود را دارد، مثلاً در این کشور دختران قبل از 18 سال اجازه ازدواج ندارند و این موضوع یک قانون بسیار مهم در کشور فلسطین محسوب می‌شود؛ این در حالی است که اگر دختری پیش از 18 سال بخواهد با یک فرد خارجی ازدواج نماید نیاز به رضایت پدر خواهد داشت. فردی که تبعه کشور فلسطین است می‌بایست سرمایه و بودجه کافی داشته باشد. واقعی بودن ازدواج اهمیت زیادی دارد و به طور کلی دولت یک پروسه زمانی مشخصی را برای آن در نظر می‌گیرد. ارائه‌ی آدرس مشترک برای اثبات واقعی بودن ازدواج از اهمیت زیادی برخوردار است، توجه داشته باشید که آدرس مورد نظر باید به ثبت شهرداری رسیده باشد. در نظر داشته باشید که شما پس از ازدواج باید مشغول به کار شوید. ازدواج در کشور فلسطین به این صورت است که یک الی دو شخص باید شاهد ازدواج شما باشند.

قوانین طلاق در کشور فلسطین تغییرات زیادی داشته است، مثلاً اگر یک مرد خارجی قصد طلاق از همسر خود که از تبعه کشور فلسطین است را داشته باشد، نیاز است که در ابتدا وضع مالی و شرایط حضانت فرزند بررسی شود و اگر منزلی به نام هر دو شخص است باید تکلیف آن روشن شود. مشخص است که طلاق در این کشور باید با دلایل موجه همراه باشد.

اجاره خانه در فلسطین

اجاره خانه در فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که به دنبال اجاره خانه در کشور فلسطین هستید بهتر است زمان کافی در نظر بگیرید و سعی کنید به سایت‌های املاک سر بزنید و تعرفه خانه ها را به روز و به صورت واقعی ارزیابی کنید. به طور کلی هزینه ای که برای سه ماه اول دریافت می‌شود نشان دهنده اعتماد فرد صاحب خانه به شما است. حقیقت این است که اصل اول برای اجاره خانه در کشور فلسطین این است که هزینه های مازاد در این راستا ارزیابی نمی‌شود. در صورتی که تنها به کشور فلسطین سفر می‌کنید، بهتر است از خانه هایی که دارای یک اتاق هستند و به صورت سوئیت اجاره داده می‌شوند استفاده کنید، این خانه‌ها از نظر تعرفه مناسب‌تر هستند. در کشور فلسطین هاستل ها نیز از نظر تعرفه ارزان و مناسب هستند. موقعیت مکانی و همینطور نوع ملکی که انتخاب می‌شود نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. به طور کلی خانه های مستقل هزینه بیشتری نسبت به آپارتمان ها دارند. در نظر داشته باشید که تعرفه اجاره خانه در کشور فلسطین به صورت دوره‌ای تعیین می‌شود.

خرید ملک در فلسطین

خرید ملک در فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خرید ملک در کشور فلسطین به طور کلی از موضوعاتی است که اگر از نظر اقتصادی ارزیابی نشود مشکل ساز خواهد شد. املاک در کشور فلسطین ارزان قیمت هستند اما این موضوع نباید باعث شود که اصول و قواعدی که برای خرید ملک در نظر گرفته شده است فراموش شود. از یاد نبرید که شما برای خانه در کشور فلسطین در ابتدا باید مبلغ مناسبی در نظر داشته باشید و نیاز است که بتوانید شرایط خرید ملک را ارزیابی کنید. به طور کلی رهن بانک و شرایط خرید ملک از سوی دولت مشخص می‌شود و باید طبق قوانینی که دولت مشخص کرده است ارزیابی دقیقی داشته باشید. املاک در کشور فلسطین به طور کلی در وضعیت نوساز گران‌تر از املاکی هستند که قدیمی هستند و این موضوع باید در زمان خرید لحاظ شود. در هر صورت تعرفه ای که برای خرید ملک در کشور فلسطین در نظر گرفته می‌شود طبق سیر صعودی نرخ زمین ارزیابی می‌شود.

 

ثبت شرکت در فلسطین

ثبت شرکت در فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هدف اقتصادی در کشور فلسطین از موضوعات پر اهمیت است و شما می‌بایست روند اقتصادی درستی را مدنظر قرار دهید. ثبت شرکت در کشور فلسطین باید به صورتی باشد که سبب اخذ ویزای سرمایه گذاری شود. در هر صورت نیاز است که هدف اقتصادی شما به تأیید دولت کشور فلسطین برسد. برای انتخاب هدف اقتصادی خود باید نیاز بازار را ارزیابی کنید و سعی کنید به سراغ فعالیتی بروید که بخشی از خدمات رفاهی کشور فلسطین محسوب شود. در نظر داشته باشید که کسب و کار در کشور فلسطین از موضوعات بسیار مهمی است که باید ارزیابی شود. میزان سودی که قرار است از شرکت شما به دولت کشور فلسطین برسد اهمیت زیادی دارد. توجه داشته باشید که سوددهی در وضعیت کلان مشخص می‌شود و نیاز است که پوشش اولیه سرمایه ای خود را مشخص کنید، باید بتوانید به طور دقیق ارزیابی کنید که آیا سرمایه اولیه شما برای ثبت شرکت در کشور فلسطین کافی خواهد بود یا خیر. نیاز است که برای شرکت خود نامی انتخاب کنید. قوانین انتخاب نام در کشور فلسطین را مرور کنید به این ترتیب انتخاب نام مناسب برای شما آسان‌تر می‌شود. در صورتی که برای ثبت شرکت خود در کشور فلسطین نیاز به وام داشته باشید باید سعی کنید در ابتدا افتتاح حساب داشته باشید.

 اینطور که مشخص است برخی از بانک های کشور فلسطین در صدور وام ثابت قدم هستند. در نظر داشته باشید که شما با روش سرمایه گذاری قرار است به اقامت این کشور دست یابید اما اینکه فکر کنید به محض ثبت شرکت دولت به شما تابعیت کشور فلسطین را می‌دهد اشتباه است، شما می‌بایست گردش اقتصادی درستی در دولت کشور فلسطین ایجاد نمایید. در نظر داشته باشید که شما باید میزان سود و زیان شرکت را ارزیابی کنید و مادامی که در کشور فلسطین مشغول  پیشبرد شرکت هستید، می‌بایست اقتصاد شما مدنظر قرار بگیرد. یک اصل بسیار مهم اقتصادی این است که بتوانید ثبت شرکت در کشور فلسطین را به صورت نمایندگی پیش ببرید؛ این گزینه برای افرادی که بودجه کافی برای سرمایه گذاری در کشور فلسطین ندارند گزینه بسیار خوبی محسوب ‌می‌شود. با نمایندگی در کشور فلسطین می‌توانید ریسک کاری خود را کمتر کنید و می‌توانید مسیر سوددهی قابل کنترل تری داشته باشید. در نظر داشته باشید که برای ثبت شرکت در کشور فلسطین نیاز به رعایت شرایط سنی نخواهد بود اما این موضوع بسیار مهم است که بتوانید از نظر مدیریتی در وضعیت خوبی باشید، همینطور شرایط تحصیلی در کشور فلسطین نیز اهمیت زیادی ندارد، افراد بهتر است بالای 25 سال داشته باشند و نیاز است که مدرک دیپلم داشته باشند. در هر صورت بسیار مهم است که طرح اقتصادی شما مورد پذیرش کشور فلسطین قرار بگیرد.

انواع ویزا و انواع اقامت در فلسطین

انواع ویزا و انواع اقامت در فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای ورود به کشور فلسطین نیاز به ویزا دارید که با توجه به شرایطتان باید تصمیم بگیرید کدام ویزا برای شما مناسب تر است؛ ویزاهای این کشور عبارتند از تحصیلی، کاری، ازدواج، پزشکی، توریستی، همراه و ...

از جمله راه های اخذ ویزای کاری و سرمایه‌گذاری در این کشور ثبت شرکت است؛ شما برای ثبت شرکت در کشور فلسطین نیاز به یک سری مدارک بسیار مهم دارید، باید مدارکی شناسایی ارائه دهید، نیاز به طرح توجیه اقتصادی دارید و نیاز است که میزان بودجه اولیه شما مشخص شود.

ویزای کاری کشور فلسطین یک نوع ویزای مهم است که نیاز به انعقاد قرارداد بین کارفرما و کارمند دارد، احتمال اینکه در ابتدا سختگیری هایی در این زمینه دیده شود بسیار زیاد است اما می‌توانید با رشد سابقه کاری خود این پروسه را آسان‌تر نمایید. ویزای کاری کشور فلسطین به طور کلی در کمتر از 6 ماه صادر می‌شود و در صورتی که افراد به زبان این کشور تسلط داشته باشند اصول کاری سریع تر پیش خواهند رفت.

ویزای پزشکی و ورزشی از دیگر گزینه هایی هستند که در کشور فلسطین دیده می‌شوند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم فلسطین

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حقیقت این است که وضعیت بیمه در این کشور چندان مساعد نیست. بیمه های عمومی در کشور فلسطین به طور کلی هزینه های مشخصی دارند. شرکت های خصوصی در این کشور بیشتر سعی می‌کنند که در راستای بیمه های سرمایه‌گذاری پیشروی داشته باشند، شرایط درمان و دفترچه های درمانی در کشور فلسطین کمی بهتر از سال های گذشته شده‌اند. تسهیلات درمانی در کشور فلسطین به طور کلی برای دانشجویان و کسانی که در کشور فلسطین مشغول به کار هستند در وضعیت مناسبی قرار دارد. هزینه ای که برای بیمه در کشور فلسطین پرداخت می‌شود از ایران ارزانتر است. وضعیت بیمه در این کشور تقریبا در حال توسعه است.

سیستم بیمه ای در کشور فلسطین هنوز با تکنولوژی ترکیب نشده است و از سرویس های کاغذی برای این بخش استفاده می‌شود. رویکردهای مالی و اعتباری در کشور فلسطین به صورتی است که می‌تواند شرایط پوشش بیمه ای را بهتر نماید. کودکانی که دارای بیماری های خاص هستند در کشور فلسطین از نظر بیمه تحت پوشش قرار می‌گیرد و دولت در این زمینه بسیار ثابت قدم بوده است. درمان در بیمارستان های دولتی در کشور فلسطین از نظر تعرفه ارزان و مناسب است.

خدمات بانکی و مالی در فلسطین

خدمات بانکی و مالی در فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 بانک های کشور فلسطین نسبت به بانک های اردن بهبود داشته‌اند و سرویس بانکی در این کشور بسیار بهتر شده است. سرمایه گذاران خارجی سرمایه های زیادی را وارد فلسطین کرده‌اند و سرمایه گذاری در یک مسیر دقیق و صحیح پیش رفته است. برای سرمایه گذاری در فلسطین نیاز است که در ابتدا میزان بودجه اولیه افراد تعیین شود. رویکردهای مالی و اعتباری برای خدمات مالی و بانکی در فلسطین سبب شده است که ورود سرمایه گذاران در این کشور بیشتر شود. حقیقت این است که برای رسیدن به خدمات بانکی خوب در فلسطین نیاز است که سرمایه گذاری های دقیقی صورت بگیرد.

شما برای اخذ وام های بانکی در فلسطین نیاز به رعایت اصول سپرده گذاری دارید. در واقع سپرده های بانکی بخشی از سرمایه شما در آینده هستند و این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است.

خدمات مالی در فلسطین به طور کلی شامل طرح دقیق اقتصادی است به طور کلی که برخی از شرکت های خصوصی مالی در فلسطین نیز خدماتی مشابه با بانک دارند و این روند سبب شده است که مسیر اقتصادی در فلسطین نسبت به کشورهای همسایه رشد بهتری داشته باشد. شرکت های خصوصی در فلسطین هر یک دارای شرایط خاصی هستند. در نظر داشته باشید که مسیر اقتصادی برای شرکت های خصوصی مالی در فلسطین باز است و دولت نیز در این زمینه پشتیبان سرمایه گذارانی است که قصد بهبود وضعیت مالی کشور فلسطین را دارند

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در فلسطین

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما با داشتن پاسپورت فلسطین می‌توانید به 32 کشور بدون نیاز به اخذ ویزا و مجوز ورود داشته باشید.

تشابهات فرهنگی فلسطین با ایران

تشابهات فرهنگی فلسطین با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور فلسطین مانند مردم ایران افراد قناعتگری هستند

 در این کشور زندگی جریان مشخصی دارد و اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد مردم این کشور سعی می‌کنند به دور تجمل زندگی کنند.

 حجاب فلسطین نیز بسیار مشابه با حجاب مردم ایران بوده و پوشیده است. مشخص است که تشابهات فرهنگی از نظر نوع غذا خوردن و همینطور سبک زندگی نیز در فلسطین دیده می‌شود.

 مردم فلسطین نیز مانند ایرانیان افراد مذهبی‌ای هستند.

 

 

اعیاد و تعطیلات رسمی در فلسطین

اعیاد و تعطیلات رسمی در فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یک ژانویه در فلسطین روز اول سال نو میلادی محسوب می‌شود.

 8 مارس عید انقلاب است و سالگرد به قدرت رسیدن فلسطین محسوب می‌شود.

 21 مارس در این کشور روز گرامی داشت مادر است و بسیار برای افراد اهمیت دارد.

17 آوریل در فلسطین روز روز عید فرانسه است و دیدن مردم این کشور اهمیت زیادی دارد.

1 می روز جهانی کارگر است.

6 اکتبر روز شهدا بوده و مراسم گرامی‌داشت کسانی است که جان خود را از دست داده‌اند برگزار می‌شود.

25 دسامبر در این کشور روز کریسمس محسوب می‌شود و مردم به طور کلی به هم هدیه می‌دهند.

 

دین در فلسطین

دین در فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فلسطین مهد ادیان توحیدی بزرگ تاریخ و محل تلاقی تمدن‌هاست و از لحاظ دینی از مهم ترین نقاط دنیاست.

مردم کشور فلسطین بارها تغییر دین داده‌اند گروهی از آن ها شیعه هستند و گروهی دیگر نیز سنی هستند. دین در این کشور اسلام بوده و به طور کلی از نظر مذهبی دین های متفاوتی در فلسطین دیده می‌شود.

در طول تاریخ شیعیان از جمله ساکنان فلسطین بوده‌اند و اکنون نیز در فلسطین حضور دارند؛ اما باتوجه به آمار منتشر شده، جمعیت قابل توجهی را به خود اختصاص نمی‌دهند. جنبش صابرین، مجلس شیعه اعلی فلسطین و انجمن شقاقی از مهم‌ترین گروه‌های شیعه فلسطینی هستند. این کشور همانند دیگر کشورها دارای احزاب سیاسی است که معروف‌ترین این احزاب عبارت است از حماس، جهاد اسلامی و فتح.

 

تفریح در فلسطین

تفریح در فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به فلسطین نیاز است که زمانی برای تفریح و بازدید از مکان های دیدنی صرف شود.

دریای مرده:

دریای مرده در بخش غربی فلسطین قرار دارد و یک دریاچه عجیب و غریب و بسیار شور است، به طوری که هیچ موجودی زندگی در این دریاچه را تحمل نمی‌کند. به طور کلی میزان زیاد نمک در این دریاچه سبب شده است که به آن دریای مرده گفته شود، اطراف این دریا فضای تفریحی و سرسبز زیادی است و یکی از بهترین مکان های تفریحی محسوب می‌شود.

هارم آسا:

هارم آسا یک مکان دیدنی در اورشلیم است که در فلسطین قرار دارد و قلب گردشگری این کشور محسوب می‌شود. این منطقه به طور کلی دارای کلیساهای گردشگری زیادی است. در این منطقه گنبدهای طلایی شکل زیادی دیده می‌شود.

 

 

گنبد سنگی:

گنبد سنگی یکی از سبک های زیبا در فلسطین است و از معماری های اسلامی فلسطین محسوب می‌شود که از ساختار هشت ضلعی در طراحی آن استفاده شده است. این گنبد دارای کاشی کاری های وسیعی بوده و از سبک بیزانس برای طراحی آن استفاده شده است.

 

کلیسای مقدس:

کلیسای مقدس یکی از زیباترین مکان ها در فلسطین است که به طور کلی مخصوص دوره هایی است که با نماد احترام همراه است. این مکان برای کسانی که به فضاهای مذهبی علاقه دارند بسیار عالی است.

 

مسجد ابراهیم:

مسجد ابراهیم در فلسطین یکی از جاذبه های گردشگری بسیار زیبا در فلسطین است و چهارمین مکان محترم برای مسلمانان محسوب می‌شود. این مسجد به طور کلی دارای دیوارهای سنگی بزرگی است.

 

دیر قاسانه:

دیر قاسانه یکی از روستاهای کوچک در فلسطین است که پر از خانه های سنگی است، به طور کلی جاده و حیاط های زیادی در این منطقه دیده می‌شود و برای ذخیره آب و روغن زیتون نیز از این منطقه استفاده شده است. این فضا امروزه یک موزه دیدنی و بسیار زیبا است به طوری که در آن غذاهای محلی سرو می‌شود.

 

هاماس آسیک:

هاماس آسیک مکانی عالی برای دوچرخه سواری و پیاده روی زیر نور آفتاب است و به طور کلی یک حمام آب گرم نیز محسوب می‌شود. در این منطقه می‌توانید از شیرینی به همراه چای و شیفا استفاده کنید.

 

خان‌الممدن:

خان‌الممدن یک مکان دیدنی و زیبا برای عصر عثمانی است و به طور کلی یکی از زیباترین مکان هایی است که در فلسطین می‌توانید از آن دیدن کنید؛ در این مکان یک برج ساعت بسیار بلند قرار دارد و به طور کلی از دسته مکان هایی است که دارای فضای دیدنی خاص است.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در فلسطین

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فضای حمل و نقل شهری در فلسطین به طور کلی نسبت به سال های گذشته بهتر شده است اما این به این معنی نیست که این کشور دارای فضای حمل و نقل سریع‌السیر است. در هر صورت هزینه هایی که برای اتوبوس در این کشور دریافت می‌شود ارزان‌تر از تاکسی است.

هزینه ی تاکسی به ازای هر کیلومتر در این کشور 0.85 دلار آمریکا است

همچنین هزینه ی تاکسی به ازای هر ساعت انتظار در این کشور 14.21 دلار آمریکا برآورد شده است

بنزین در این کشور لیتری 1.83 دلار است.

شما برای عبور ماهیانه در این کشور باید 46.89 دلار هزینه در نظر بگیرید.

هزینه ی بلیط یک طرفه در کشور فلسطین، 0.85 دلار اعلام شده است.

فرهنگ فلسطین

فرهنگ فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1-      مردم فلسطین صبور هستند و سعی می‌کنند همه مشکلات را با تفکر حل کنند

2-      در فرهنگ این کشور صاحب خانه و مهمان هر دو به یک اندازه محترم شمرده می‌شوند

3-      زندگی در فلسطین با درآمد کم نیز دیده شده و مردم به این وضعیت عادت دارند

4-      مردم فلسطین سعی می‌کنند پس انداز خوبی داشته باشند

5-      خرید ملک در این کشور اهمیت چندانی ندارد

6-     مردم این کشور بسیار مذهبی هستند

7-     مردم این کشور به یکدیگر بسیار احترام می‌گذارند و بی‌احترامی را زشت می‌انگارند.

8-     مردم کشور فلسطین برای پرچم کشورشان ارزش بسیار زیادی قائلند.

هنر فلسطین

هنر فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1-      مردم فلسطین کار با چوب را خیلی دوست دارند و طراحی بر روی چوب به صورت حکاکی یا نقاشی در این کشور بسیار دیده می‌شود، این هنر نزد بانوان فلسطینی طرفداران بیشتری دارد و هنر آنان آنقدر زبان‌زد است که به سایر کشورها صادر می‌شود.

2-      دختران در کشور فلسطین همچنین علاقه به ساخت عروسک های گچی دارند.

 • آقایان در هنرهای مربوط به طراحی و معماری دخالت بیشتری دارند و معماری و شهرسازی در این کشور رو به پیشرفت است.
 • نقاشی نیز در این کشور پیروان خود را دارد و اتفاقا این کشور به علت در معرض جنگ بودن، شاهد ایده‌های و سبک های جدید در زمیته نفاشی بوده است و نقاشان زیادی در این کشور از جنگ در آثار خود الهام گرفته‌اند.
 • به طور کلی خوانندگان، بازیگران، فیلمسازان، مجسمه سازان و هنرمندان زیادی در طول تاریخ از این کشور برخواسته‌اند که در دنیا شهر دارند.

ورزش در فلسطین

ورزش در فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

ورزش در فلسطین به طور کلی چنبه گروهی دارد مردم علاقه زیادی به فوتبال دارند و فوتبال این کشور در رده های ملی به مسابقه پرداخته است، همچنین والیبال نیز در این کشور طرفداران زیادی دارد.  

در فلسطین استفاده از کفش ورزشی برای هر ورزش یکی از رشته های ورزشی بسیار مهم است.

ورزش های زمستانی در فلسطین نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

در این کشور به علت وجود صحرا ها و بیابان ها، شتر سواری نیز مورد استقبال قرار گرفته است.

مردم این کشور به بازی های فکری نیز علاقه نشان داده‌اند.

به ورزش هایی مانند تنیس و بدمینتون نیز در این کشور تا حدودی پرداخته شده است.

خرافات در فلسطین

خرافات در فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1-      مردم فلسطین علاقه ای به حیوانات خانگی ندارند و آن ها را بدشگون می‌دانند، به طوری که سگ و گربه وارد خانه مردم فلسطینی نمی‌شود.

2-      در این کشور اگر آب پشت سر مسافر ریخته نشود احتمال بروز خطر برای او بسیار زیاد است.

3-      مردم با پای راست وارد سرویس بهداشتی می‌شوند چون معتقد هستند که سکته قلبی در قسمت چپ بدن صورت می‌گیرد و در صورت افتادن می‌توانند به سمت چپ خود بنشینند.

4-      در فلسطین مردم سعی می‌کنند در زمان خوردن غذا صحبت نکنند زیرا این کار را خوب نمی‌دانند

5-      مردم علاقه ای به زندگی قومی ندارند و به طور کلی رفت و آمد در فلسطین محدود و حساب شده است

6-      مردم در این کشور برای کودکان اسامی غیر اسلامی انتخاب نمی‌کنند زیرا معتقد هستند که اگر این کار را بکنند، فرزند آن‌ها از صفات شیطانی پیروی خواهد نمود.

7-      مردم فلسطین علاقه ای به صحبت در مورد مردگان ندارند.

 

شایعات در مورد فلسطین

شایعات در مورد فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1-      شایعات در مورد شرایط تحصیلی نامناسب در فلسطین را باور نکنید، شرایط تحصیلی این کشور بسیار رو به رشد است.

2-      شایعاتی که در مرد فضای به شدت ناامن در فلسطین دیده می‌شود نا صحیح است، نا امنی تا حدودی و در برخی مناطق این کشور وجود دارد اما غیر قابل کنترل و شدید نیست.

3-     توجه داشته باشید که بانوان در فلسطین با خطری روبرو نیستند

 

موارد ممنوعه در فلسطین

موارد ممنوعه در فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1-       بی‌حجابی در این کشور ممنوع است

2-       کار ضمن تحصیل در صورتی قابل قبول است که در تایم درسی نباشد

 • رانندگی با سرعت بالا در  فلسطین غیر مجاز است.
 • روزه خواری در ماه رمضان در این کشور ممنوع است و با روزه خواران برخورد می‌شود
 • پوشیدن لباس های تنگ و کوتاه و به طور کلی بدحجابی به خصوص برای بانوان در این کشور ممنوع است.
 • ازدواج دختران زیر 18 سال در این کشور ممنوع است و به طور کلی ازدواج دختران باید با اجازه پدر همراه باشد.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم فلسطین

خطرات احتمالی برای افراد مقیم فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1-      در این کشور جنگ و جریان های داخلی بسیار زیادی دیده می‌شود.

2-      مردم فلسطین باید مواظب وسایل با ارزش خود باشند زیرا گاها دزدی هایی در مکان هایی از این کشور اتفاق می‌افتد.

 • در این کشور بیماری های زیادی نیز دیده می‌شود چراکه سیستم بهداشت در فلسطین هنوز آن طور که باید رشد نکرده است.
 • در این کشور خظری برای بانوان وجود نحواهد داشت.
 • خطراتی نیز در زمینه ی خرید ملک در این کشور دیده می‌شود پس بهتر است برای خرید ملک در فلسطین با یک املاک حرفه‌ای مشورت کنید.

تشابهات قوانین فلسطین با ایران

تشابهات قوانین فلسطین با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1-      قوانین کسب و کار به خصوص در بخش های دولتی فلسطین بسیار مشابه با ایران است

2-      وضعیت برای ثبت شرکت در فلسطین مشابه با ایران است

3-      مردم در این کشور قوانین زندگی مشابه ای با ایران دارند

 • برخورد با روزه خواران از جمله قوانین مشترک ایران و فلسطین است.
 • قوانین مربوط به حجاب نیز در این دو کشور یکسان است.

 

گواهینامه و خرید ماشین در فلسطین

گواهینامه و خرید ماشین در فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای خرید ماشین در فلسطین باید سعی کنید از تعرفه های روز استفاده کنید، پروسه اخذ گواهینامه در فلسطین به این صورت است که باید در ابتدا باید هزینه های شرکت در کلاس ها را پرداخت کنید و پس از آن شرایط خوبی برای خرید ماشین در فلسطین در نظر بگیرید. برای خرید ماشین در فلسطین نیاز است که یک سری اطلاعات داخلی و اوضاع  اقتصادی شما ارزیابی شود.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در فلسطین

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

آدرس سفارت فلسطین در ایران تهران، تقاطع بزرگمهر ، پلاک 145 قرار دارد.

 

نوع پوشش مردم فلسطین

نوع پوشش مردم فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

      از آنجا که دین اسلام در فلسطین رایج است، حجاب مردم فلسطین پوشیده است و تا حد زیادی به حجاب در         ایران شباهت دارد

      پوشش بانوان در فلسطین اهمیت زیادی دارد و حتما باید پوشیده باشد.

     استفاده از لباس های نازک و جذب در فلسطین ممنوع است

جغرافیا و شرایط آب و هوایی فلسطین

جغرافیا و شرایط آب و هوایی فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فلسطین بخشی از شام است و در بخش جنوب باختری قرار دارد. این کشور دقیقاً بین سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا قرار دارد. کشور فلسطین در شمال خط استوا بین عرض 29/30 درجه و همینطور 15/33 درجه شمالی قرار دارد. درازای ساحل آن با دریای مدیترانه از شمال به جنوب حدود 222 کیلومتر است. کشور فلسطین بین لبنان و سوریه و اردن قرار گرفته و در شمال و خاور آن واقع شده است.

این کشور در بخش جنوبی به شبه جزیره سینا و خلیج عقبه محدود شده است.

آب و هوای کشور فلسطین در بخش شمالی و جنوبی یکسان نیست. در بخش های جنوبی این کشور نفوذ باد از سمت مصر بسیار زیاد است، البته رطوبت بسیار کم است. جنوب این کشور برای کسانی که از رطوبت فراری هستند یک انتخاب بسیار خوب محسوب می‌شود و وضعیت آب و هوایی این قسمت گرم و خشک اعلام شده است. مشخص است که این وضعیت در مناطق بیابانی کشور فلسطین حاکم بوده و برای صحراگردی می‌تواند گزینه خوبی باشد. اما بخش های شمالی، کشور فلسطین وضعیت متفاوتی دارد. وزش بادهایی که رطوبت بالایی دارد از روی دریایی مدیترانه ارزیابی می‌شود.

 

غذاهای فلسطین

غذاهای فلسطین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور فلسطین علاقه زیادی به غذاهای دریایی دارند به طور کلی ماهی های کباب شده و یا آب‌پز شده و سرخ شده در فلسطین بسیار استفاده می‌شود. در این غذاها از عدس برای طعم دهی بهتری استفاده می‌شود. به طور کلی این غذاها دارای طعم‌های بسیار دل انگیزی بوده و به طور کلی یک غذای مجلسی محسوب می‌شوند.

 

سالاد تبولی:

سالاد تبولی از غذاهای بسیار مشهور در فلسطین است که بسیار خوش طعم بوده و در آن از گندم و بلغور استفاده شده است، استفاده از جعفری ریز شده و گلابی و همینطور آبلیمو نیز در این غذا سبب طعم بهتر آن می‌شود؛ استفاده از گوجه خام یا پخته در این سالاد سبب طعم دهی آن می‌شود.

 

میت:

میت یک غذای بسیار خوش رنگ و آب است که در آن از نخود فرنگی و لوبیا به همراه کره استفاده می‌شود، این غذا با نمک ترکیب می‌شود و طعم دل انگیزی ایجاد می‌کند.

 

 

کرفس خاکستری:

کرفس خاکستری یکی از غذاهای خوش طعم در فلسطین محسوب می‌شود که برای طبخ آن از روش های پخت مختلفی استفاده می‌شود. در این غذا از ماهی های پوسته سفید استفاده شده و استفاده از ادویه عربی در این غذا بسیار خوب است.

استفاده از سیر و لیمو و چیلی و گشنیز به همراه ماهی سبب می‌شود که این غذا بسیار خوش طعم شود.

 

حمص:

حمص یک غذای مدیترانه ای است که به طور کلی با جعفری و عسل ترکیب می‌شود. این غذا می‌تواند با پاستا نیز تهیه شود. در این غذا از جعفری استفاده می‌شود.

فلافل:

فلافل یکی از غذاهای خوش طعم در فلسطین است که به طور کلی یکی از محبوب ترین غذاهای خیابانی در فلسطین نیز به شمار می‌آید و از زیره سرخ شده بر روی آن استفاده می‌شود. این غذا برای کودکان بسیار دلپذیر است.

 

 

آخرین ویرایش: 2020-05-12 16:47:21 87