x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

پاناما

کشور پاناما بسیار سرسبز و دیدنی است. این کشور زیبا در آمریکای مرکزی قرار دارد و پایتخت آن شهر بسیار دیدنی و جذاب به اسم پاناماسیتی است. این شهر دارای حیات وحش و فضای ساحلی بسیار مهیجی است. کشور پاناما از نظر جغرافیایی در آمریکای مرکزی قرار دارد و از بخش شمالی به دریای کارائیب نزدیک است. از سمت شرق به کشور کلمبیا و از سمت غرب نیز با کاستاریکا مرز مشترک دارد. مساحت کشور پاناما 75.517 کیلومتر مربع اعلام شده است. مردم کشور پاناما به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند، واحد پول این کشور دلار آمریکا است. محصولات وارداتی به کشور پاناما شامل مواد غذایی و کالاهای مصرفی و مواد شیمیایی است که البته از کشورهای آمریکایی صورت می‌گیرد. ژاپن نیز به میزان 7.4 درصد واردات به کشور پاناما دارد. کار در کشور پاناما بیشتر در بخش خدمات دیده می‌شود به طوری که بسیاری از شرکت‌های خارجی که در کشور پاناما قرار دارند در بخش خدمات وارد شده‌اند. اینطور که مشخص است اغلب مواد شیمیایی در کشور پاناما از سوی سایر کشورها ارزیابی می‌شود.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Panama عربی: بناما
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: انگلیسی و Ngäbere و کونا و Embera
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: بالبوآ پاناما 1 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00507
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 133
 • پایتخت: پاناماسیتی
 • زبان های رسمی: اسپانیایی
 • جمعیت: بیش از 4.200 میلیون در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT-5)
 • دامنه اینترنتی: .pa
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 65.06 میلیارد دلار آمریکا

سفر به پاناما

کشور پاناما در ارتفاعات قرار دارد و هوایی بارانی بخش ثابت کشور پاناما است. وضعیت آب و هوای کشور پاناما به طور کلی معتدل بوده و البته که گاهی بارش باران برای آن دیده می‌شود. تغییر وضعیت آب و هوایی در این بخش خود امتیازات بسیار مهمی است. شرایط استوایی در این کشور دیده می‌شود. باران در ماه‌های می تا ژانویه صورت می‌گیرد و البته که قصد خشک در این کشور نیز ماه ژانویه تا می خواهد بود. بهترین زمان برای سفر به کشور پاناما فصل خشک است. میانگین دمای هوا در این کشور در طول سال ثابت است و اغلب اوقات با دمای 30 درجه سانتیگراد همراه هستیم. تور یک روزه بازدید از شهر بوکاس دل‌تورو کشور پاناما بهشتی مثال‌ زدنی برای همه افرادی است که سعی دارند از زمان خود نهایت استفاده را داشته باشند. این شهر آنقدر زیباست که هر آنچه در ذهن خود دارید را برایتان فراهم می‌سازد. اگر علاقه به غواصی و یا ورزش‌های دریایی دارید شهر بوکاس برای شما بهترین است.

سفر به پاناما

زندگی در پاناما

کشور پاناما در ارتفاعات قرار دارد و این موضوع سبب شده است که بارش شدید باران در این کشور یک امر پسندیده باشد. به طور کلی تغییرات آب و هوایی در پاناما به صورت نامحسوس است و البته که شرایط آب و هوایی معتدل است. در نظر داشته باشید که شرایط استوایی مشخصی در سرتاسر این کشور حاکم است. فصل‌های بارانی در این کشور بین ماه‌های می تا ژانویه صورت می‌گیرد و البته که فصل خشک نیز از ژانویه تا می دنبال می‌شود. جمعیت کشور پاناما به طور کلی بیش از 4 میلیون نفر اعلام شده است. اینطور که مشخص است دستمزد در کشور پاناما در ابتدا 1146.00 بالبوآ کشور پاناما اعلام شده بود که امروز با رشد 27 درصدی همراه بوده و به 1422.00 بالبوآ کشور پاناما رسیده است مشخص است که وضعیت حقوق و مزایا در کشور پاناما در رده‌بندی‌های اقتصادی دیده می‌شود. حقیقت امر این است که وضعیت حقوق و مزایا در کشور پاناما در دوره های زمانی مختلف ارزیابی می‌شود و مهارت کاری افراد تأثیر زیادی در بر روی حقوق نهایی این کشور دارد.

زندگی در پاناما

مهاجرت به پاناما

برای اقامت دائم در کشور پاناما نیاز است که در ابتدا اقامت موقت داشته باشید پس از سه سال به شما اجازه اخذ اقامت دائم نیز داده می‌شود. شرایط اقامت دائم در پاناما به طور کلی در سال‌های اخیر تغییراتی داشته است اما در نظر داشته باشید که شما می‌بایست بتوانید درآمد کافی داشته باشید. یکی از انواع سرمایه‌گذاری در کشور پاناما به عنوان سرمایه‌گذاری عمومی و سنگین است که به طور کلی در این سرمایه‌گذاری شما باید حداقل صد هزار دلار داشته باشید و کسب و کاری راه‌اندازی کنید که به طور کلی دولت آن را تأیید کرده باشد. مورد دیگر سرمایه‌گذاری در پاناما در بخش جنگل‌داری است، سرمایه‌گذاری برای پروژه‌ها باید حداقل 40 هزار دلار را در نظر داشته باشد که برای احیای جنگل صورت می‌گیرد. اقامت از طریق تحصیل در پاناما از دیگر روش‌هایی است که برای جوانان در رده سنی بالای 20 سال بسیار عالی است و به طور کلی حقوق و شرایط در این زمینه راستای مشخصی دارد.

مهاجرت به پاناما

تحصیل در پاناما

سال تحصیلی در کشور پاناما از ماه مارس و دسامبر آغاز می‌شود. به هر روی در نظام آموزشی این کشور جریان‌های خاص اقتصادی رویت می‌شود که ارزش بالایی را شکل داده است. در این کشور افراد به پیش‌دبستانی تأکید زیادی دارند و یک پیش‌نیاز بسیار معتبر محسوب می‌شود به طوری که نظام‌های علمی خاصی را شکل داده است مشخص است که فضای خصوصی و عمومی در بسیاری از نظام‌های آموزش می‌تواند به صورت دقیقی بررسی شود برنامه‌های آموزشی و دروس علمی می‌تواند ساختار خاص خود را داشته باشد. مشخص است که مدارک تحصیلی در این کشور می‌توانند متفاوت و مستقل از هم نیز بررسی شود. محیط تحصیلی در کشور پاناما با ثبات بوده و فضای پیشرفته و طیف گسترده‌ای دنبال می‌شود در این کشور تحصیلات عالیه در بهترین شرایط رخ داده و محیطی متمرکز را ایجاد می‌کند به هر روی شما با تحصیل در کشور پاناما یک فضای بسیار خوب را ایجاد کرده‌اید و مدیریت منابع در این کشور بسیار موفق و صحیح دنبال می‌شود.

تحصیل در پاناما