x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

فیلیپین

اقتصاد کشور فیلیپین به طور کلی در رده بندی های جهانی رتبه 48 را کسب کرده است. از دیگر بخش های اقتصاد قوی در کشور فیلیپین در زمینه صادرات است، در این کشور بیشترین میزان صادرات در زمینه تجهیزات الکترونیکی و همینطور تجهیزات حمل‌ونقل دیده می شود. از دیگر وجه های صادراتی می توان به حمل و نقل و لباس و مس و روغن و نارگیل اشاره نمود. میزان صادرات از کشور فیلیپین اغلب به کشورهایی مانند چین و آمریکا و سنگاپور و هنگ کنگ صورت می گیرد. اقتصاد کشور فیلیپین به نسبت سال های گذشته رشد 18 درصدی داشته است و محققان بر این باور هستند که در سال های آینده رونق اقتصادی این کشور بسیار وسیع تر خواهد بود.اینطور که مشخص شده است این کشور دارای آب و هوای گرمسیری است و گرم ترین ماه های سال در فیلیپین از ماه مارس الی می اعلام شده است بارش باران از ماه ژوئن آغاز می شود. 

نام انگلیسی: Philippines
نام عربی: الفلبين
پایتخت: مانیلا
قاره: آسیا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
زبان‌های رسمی: فیلیپینی
زبان‌های رایج: فیلیپینی و انگلیسی ( بیش از 170 زبان و گویش)
واحد پول: پزوی هر پزوی 0.019 دلار آمریکا است
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 71
جمعیت: بیش از 104.9 میلیون در سال 2018
منطقه زمانی: (GMT+8) utc+8(pst)
دامنه اینترنتی: (GMT+8) utc+8(pst)
پیش شماره تلفن: 0063

سفر به فیلیپین

سفر به فیلیپین، سفر به کشوری است که از هزاران جزیره سرسبز آتشفشانی زیبا با قدمت 50 میلیون سال تشکیل شده است.کشور فیلیپین، که به طور رسمی جمهوری فیلیپین نامیده می‌شود، مجمع الجزایری در آسیای جنوب شرقی است. مجمع الجزایر فیلیپین حداقل از 30 هزار سال پیش هم زمان با مهاجرت ساکنین مجمع الجزایر اندونزی، قابل سکونت شد. . عمده درآمد کشور از طریق صنایع و ذخایر معادن فلزی کشور تامین می­گردد. بیشترین صادرات آن لوازم الکترونیک، پوشاک و میوه جات هستند. فیلیپین دارای حکومت جمهوری دموکراتیک مطابق با قانون اساسی است، فقط ناحیه مسلمان میندانائو، به صورت خودگردان از حکومت مرکزی جدا شده است. کشور فیلیپین دارای حدود 110 میلیون نفر جمعیت است. نژاد اکثریت مردم کشور، ماله فیلیپینی، سپس سبوئانو و ایلکانو بوده و بقیه نژادها چینی، آمریکایی و اسپانیایی ‌هستند. در سفر به فیلیپین خواهید دید که زبان مردم در فیلیپین تاگالوگ Tagalog است و زبان انگلیسی نیز در آن بسیار رایج است

سفر به فیلیپین

مهاجرت به فیلیپین

کشور فیلیپین در جنوب شرقی آسیا قرار دارد و مانیل پایتخت این کشور بوده و اغلب دانشگاه های پزشکی نیز در این شهر واقع شده است.افرادی که قصد دارند با هدف اقتصادی وارد این کشور شوند بیشتر در بخش های برج سازی دیده می شوند، ساخت مراکز خرید در این کشور به طور حتم به آمار مهاجران افزوده است، خوشبختانه اینطور که مشخص شده است مصرف هر نوع کالایی در کشور فیلیپین بر اساس نوع واردکننده شکل می گیرد. موازنه تجاری در کشور فیلیپین به طور کلی 1144700.00 هزار تومان تعیین شده است و مشخص است که این کشور واردات و صادرات را نیز ورود به بخش های سرمایه گذاری کرده است.دانشکده های پزشکی این کشور به طور کلی در شهرستان های مختلفی دیده می شود و شایان ذکر است که شما برای ورود به دانشگاه های فیلیپین در ابتدا باید رزومه تحصیلی خود را ارسال کنید.

مهاجرت به فیلیپین

زندگی در فیلیپین

کشور فیلیپین یک مجمع الجزایر در جنوب شرقی آسیا محسوب می شود که در آن بیش از هفت هزار جزیره وجود دارد.کشور فیلیپین یک مجمع الجزایر در جنوب شرقی آسیا محسوب می شود که در آن بیش از هفت هزار جزیره وجود دارد. این کشور دارای سواحل دیدنی زیادی است و به طور کلی دارای جاذبه های دیدنی مخصوصی است. کشور فیلیپین در زمان های گذشته یک منطقه بازرگانی محسوب شده است و به طور کلی نخستین اروپاییانی هستند که در این جزیره زندگی کرده اند. در جنگ جهانی دوم این کشور توسط ژاپنی ها اشغال شد و به طور کلی فضای اجتماعی دشواری را پشت سر گذاشته است. نرخ اشتغال در کشور فیلیپین در حدود 95.40 درصد اعلام شده است.شغل هایی که در زمینه پزشکی و همینطور فضای پرستاری هستند نیز در کشور فیلیپین درآمد خوبی دارند به عنوان مثال یک پزشک 11 درصد بیشتر از یک پزشک در ایران درآمد دارد.

زندگی در فیلیپین

تحصیل در فیلیپین

برای رشته های پزشکی در کشور فیلیپین دانشجو باید دو سال آموزش‌های مقدماتی را پشت سر بگذارد و پس از آن نیز دوره های بالینی را طی کند همینطور نیاز است که 4 سال نیز در رشته پزشکی عمومی تحصیل نماید برای ورود به این مقطع نیاز است که در آزمون شرکت کنید.تحصیل پزشکی در فیلیپین 8 سال است و دوره 4 ساله اول به صورت لیسانس با گروه پزشکی است و 4 سال دوم دوره اصلی پزشکی است. هزینه تحصیلی برای 4 سال اول ترمی 800 الی 1500 دلار بوده و برای 4 سال دوم نیز بر اساس دانشگاه محل تحصیل خود باید در سال 4000 دلار در سال هزینه در نظر داشته باشید. برای رشته های پزشکی در فیلیپین 7 دانشگاه برتر وجود دارد.ویزای تحصیلی کشور فیلیپین یک پروسه 4 ماهه را در بر می گیرد. دانشگاه دیلیمان در کشور فیلیپین یکی از بهترین دانشگاه های دولتی محسوب می شود که رتبه 401 الی 410 جهانی را کسب کرده است

تحصیل در فیلیپین

اقتصاد کشور فیلیپین به طور کلی در رده بندی های جهانی رتبه 48 را کسب کرده است. از دیگر بخش های اقتصاد قوی در کشور فیلیپین در زمینه صادرات است، در این کشور بیشترین میزان صادرات در زمینه تجهیزات الکترونیکی و همینطور تجهیزات حمل‌ونقل دیده می شود. از دیگر وجه های صادراتی می توان به حمل و نقل و لباس و مس و روغن و نارگیل اشاره نمود. میزان صادرات از کشور فیلیپین اغلب به کشورهایی مانند چین و آمریکا و سنگاپور و هنگ کنگ صورت می گیرد. اقتصاد کشور فیلیپین به نسبت سال های گذشته رشد 18 درصدی داشته است و محققان بر این باور هستند که در سال های آینده رونق اقتصادی این کشور بسیار وسیع تر خواهد بود. در ابتدا محصولات غیر فلزی در فیلیپین وضعیت نامساعدی داشت اما امروزه رتبه کشور فیلیپین در زمینه تولید محصولات غیر فلزی با دوام بالا نیز بسیار عالی شده است خوشبختانه میزان بودجه ای که از سوی دولت در این زمینه در نظر گرفته می شود می تواند جوابگوی نیاز موجود باشد. گردشگری در کشور فیلیپین رشد 4 درصدی به نسبت سال گذشته داشته است. در واقع در این کشور نظام های گردشگری خود به چندین دسته تقسیم شده اند و مشخص است که اغلب افرادی که فیلیپین را برای گردشگری انتخاب می کنند می توانند نتیجه بهتری را مدنظر قرار دهند. شرکت های ثبت شده در فیلیپین که در زمینه گردشگری فعالیت می کنند روز به روز بیشتر می شوند و این روال سبب می شود که رشد جمعیت در این کشور بیشتر باشد خوشبختانه کشور فیلیپین از دسته کشورهایی است که توانسته رتبه تولید نیز بالا ببرد بنابراین ثبت شرکت در زمینه تولید و صادرات نیز در فیلیپین دیده می شود که به نوبه خود ارزشمند است. این کشور اهمیت اقتصادی زیادی در فضای کشاورزی دارد. شهر مانیل پایتخت فیلیپین محسوب می شود و کوئزون دومین شهر بزرگ در فیلیپین است. اینطور که مشخص شده است این کشور دارای آب و هوای گرمسیری است و گرم ترین ماه های سال در فیلیپین از ماه مارس الی می اعلام شده است بارش باران از ماه ژوئن آغاز می شود. فیلیپین در زمینه میوه و همینطور روغن میوه پیشرفت خوبی داشته است به طوریکه طب سنتی در این کشور رتبه بالایی داشته و جنبه صادراتی نیز به خود گرفته است، محصولات گیاهی و روغن حاصل از آنها در این کشور به قدرت خوبی رسیده است و مشخص است که جنبه صادراتی قوی را نیز طی کرده است.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی فیلیپین

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی فیلیپین

اینطور که شواهد نشان می دهد بیش از نیمی از جمعیت فیلیپین در بخش کشاورزی مشغول به کار هستند و این رویه تبدیل به یک شغل پر درآمد شده است محصول عمده در این بخش برنج است. فیلیپین از دسته کشورهایی است که الوار و چوب را نیز در لیست محصولات کشاورزی در نظر گرفته است این رویه سبب شده تا در بخش جنگلداری در فیلیپین یک سری مشکلات رویت شود. از دیگر بخش های بزرگ اقتصادی در کشور فیلیپین صنعت است که بیشتر مربوط به صنعت نساجی و مواد غذایی و همینطور داروسازی است. این کشور در زمینه تأسیسات برق و صنایع دستی نیز رشد خوبی داشته و اقتصاد پر رشدی را در نظر گرفته است. در سال های اخیر رشد مهاجران به کشور فیلیپین بیشتر شده است و بخش گردشگری این کشور نیز به رونق خوبی رسیده است به طوریکه در بخش گردشگری کشور فیلیپین توانسته به سوددهی بالایی دست یابد. افرادی که در رشته های جذب توریسم فعالیت کرده اند می توانند در این کشور ورود به کار خوبی داشته باشند. کشور فیلیپین وسعت کمی دارد اما تعداد ذخایر معدنی در این کشور بسیار زیاد بوده و قابل ملاحظه است. در کشور فیلیپین منابع کانی فلزی سرشاری وجود دارد و این روند سبب شده است که فیلیپین رتبه دوم در جهان در زمینه ذخیره طلا و همینطور رتبه سوم در زمینه ذخیره مس را به خود اختصاص دهد که این عدد و ارقام نشان می دهد که کشور فیلیپین نیز در نوع خود بسیار موفق ظاهر شده است. کشور فیلیپین از نظر معادن غیر فلزی مانند سنگ مرمر و سنگ آهن نیز وضعیت بسیار خوبی دارد و مشخص است که رشد در این مسیر نیز در این کشور دیده می شود. اقتصاد فیلیپین به طور کلی در رده بندی های جهانی رتبه 34 را کسب کرده است . از دیگر بخش های اقتصاد قوی در فیلیپین در زمینه صادرات است، در این کشور بیشترین میزان صادرات در زمینه تجهیزات الکترونیکی و همینطور تجهیزات حمل‌ونقل دیده می شود. از دیگر وجه های صادراتی می توان به حمل و نقل و لباس و مس و روغن و نارگیل اشاره نمود. میزان صادرات از فیلیپین اغلب به کشورهایی مانند چین و آمریکا و سنگاپور و هنگ کنگ صورت می گیرد. این کشور صادرات خود را به کره جنوبی و همینطور تایلند نیز بیشتر کرده است و مشخص است که روابط تجاری فیلیپین با مالزی نیز رونق بیشتری به نسبت سال های گذشته دارد. اقتصاد کشور فیلیپین به نسبت سال‌های گذشته رشد 18 درصدی داشته است و محققان بر این باور هستند که در سال های آینده رونق اقتصادی این کشور بسیار وسیع تر خواهد بود. این موضوع از تغییرات قیمت پزوی کشور فیلیپین نیز مشخص است.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های فیلیپین

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های فیلیپین

یکی از مهمترین بخش های اقتصادی کشور فیلیپین کشاورزی است و رتبه بالایی در این بخش در کشور فیلیپین دیده می شود به طوریکه محصولات کشت شده وضعیت ارگانیک دارند و مشخص است که صادرات این محصولات می تواند اقتصاد کشور فیلیپین را تغییر دهد. بخش دیگری از شهرت در کشور فیلیپین در زمینه جنگلداری دیده می شود که البته در سال های اخیر دستخوش تغییراتی شده است اما هنوز چوب و الوار از محصولات مهم کشور فیلیپین بوده و جنبه صادراتی خوبی را حفظ کرده است. رتبه فیلیپین در زمینه نساجی بسیار زیاد است، در این کشور نساجی به روش های اتوماتیک صورت می گیرد. در نظر داشته باشید که ذخایر مس در این کشور نیز یکی از رکن های اقتصادی بسیار عالی هستند. کشور فیلیپین یک کشور قدرتمند محسوب می‌شود. این کشور در زمینه منابع فلزی توانسته از جدیدترین متدهای روز دنیا استفاده نماید و محصولات فلزی تولید شده در این کشور در دنیا رتبه خوبی دارد. تغییرات نرخ پزوی کشور فیلیپین بر روی جنبه های صادراتی این کشور نیز تأثیرگذار است. تجهیزات الکترونیکی که در کشور فیلیپین تولید می شود از نظر تعرفه وضعیت خوبی در بازارهای تجاری دارد به این ترتیب صادرات این محصولات به کشورهای بزرگ دنیا نیز دیده می شود شایان ذکر است که تجهیزات حمل و نقل در کشور فیلیپین به طورکلی به دست بزرگترین دانشمندان صورت گرفته است و مشخص است که فیلیپین از دسته کشورهایی است که توانسته در این زمینه رشد خوبی داشته باشد. در ابتدا محصولات غیر فلزی در کشور فیلیپین وضعیت نامساعدی داشت اما امروزه رتبه فیلیپین در زمینه تولید محصولات غیرفلزی با دوام بالا نیز بسیار عالی شده است خوشبختانه میزان بودجه ای که از سوی دولت در این زمینه در نظر گرفته می شود می تواند جوابگوی نیاز موجود باشد. گردشگری در فیلیپین رشد 4 درصدی به نسبت سال گذشته داشته است. در واقع در این کشور نظام های گردشگری خود به چندین دسته تقسیم شده اند و مشخص است که اغلب افرادی که فیلیپین را برای گردشگری انتخاب می کنند می توانند نتیجه بهتری را مدنظر قرار دهند. این کشور توانسته نظام بهداشت و درمان را نیز به شکل صحیحی پیش ببرد به این ترتیب درمانگاه های بهداشتی و سیستم های بهداشت و درمان خیابانی نیز در فیلیپین رشد خوبی داشته است و سرمایه گذاری صحیحی از سوی دولت در این زمینه احساس شده است شایان ذکر است که کشور فیلیپین توانسته بیش از 80 درصد از مردم خود را بیمه سلامت نماید به این ترتیب درمان بیماری‌های مختلف در کشور فیلیپین در وضعیت کنترل شده قرار دارد و مشکلی برای آیندگان در کشور فیلیپین وجود نخواهد داشت.

نوع حکومت و ساختار سیاسی فیلیپین

نوع حکومت و ساختار سیاسی فیلیپین

بر اساس قانون اساسی نظام سیاسی که در فیلیپین دیده می شود جمهوری است. به این ترتیب که رئیس جمهور در این کشور رئیس قوه مجریه بوده و بر اساس رأی مردم انتخاب می شود. طول ریاست وی 6 ساله است و او موظف است که وزرا را انتخاب نماید در این کشور 19 وزارتخانه وجود دارد. قوه مقننه در فیلیپین شامل مجلس سنا و مجلس نمایندگان است. مجلس سنا در این کشور 24 نماینده دارد و در این روال نیز رئیس جمهور برای یک دوره 6 ساله انتخاب می شود. در مجلس نمایندگان دویست نماینده انتخابی و همینطور 5 نماینده انتصابی از بین گروه های اقلیت انتخاب می شود. وضعیت سیاسی فیلیپین بر اساس احزاب و گروه ها نیز تعیین می شود. حزب لیبرال در فیلیپین نقش مهمی دارد و همینطور حزب کارگر و اتحاد دموکراسی نیز در این کشور جنبه مشخصی را دنبال می‌کند. مشارکت سیاسی مردم در فیلیپین به شکل جدی دیده می شود و مشخص است که هر یک از حزب ها رویکرد دقیق و مشخصی در زمینه کاری دارند. وضعیت سیاسی در فیلیپین بهبود داشته است و مشخص است که امنیت در این کشور نیز به طور جدی بهبود یافته است.

پایتخت و 9 شهر بزرگ فیلیپین

پایتخت و 9 شهر بزرگ فیلیپین

به طور کلی فیلیپین دارای 17 ناحیه به همراه 81 استان است و نزدیک به 1500 منطقه مستقل شهری دارد. مانیل پایتخت کشور فیلیپین محسوب می شود. در این شهر 10 میلیون نفر جمعیت زندگی می کنند و از شهرهای متراکم در این کشور محسوب می شود این شهر بسیار ارزان بوده و گزینه خوبی برای زندگی محسوب می شود در این شهر زیبا گروه های متنوع قومی و نژادی وجود دارد و فرهنگ و مد و مذهب متنوعی در شهر مانیل دیده می شود. این شهر زیبا بناهای تاریخی وسیعی را شکل داده است. باکالاد از دسته شهرهایی است که به دلیل برگزاری فستیوال های وسیع گزینه بسیار خوبی محسوب می شود. این فستیوال ها هر ساله برگزار شده است و از دسته شهرهای دیدنی در این کشور محسوب می شود. شهر کیزون یکی از شهرهای بسیار مهم کشور فیلیپین محسوب می‌شود که در کنار مانیل واقع شده است و در حدود 2 میلیون نفر جمعیت دارد. شهر سبو در منطقه ویسایاس قرار دارد و در حدود یک میلیون نفر جمعیت را به خود اختصاص داده است و از دسته شهرهای مهم فیلیپین محسوب می شود به طوریکه اغلب افرادی که علاقه به محیط های سرسبز و طبیعت بکر دارند این شهر را گزینه خوبی می دانند. شهر ایلو از دیگر شهرهای فیلیپین محسوب می شود که در حدود نیم میلیون نفر در این شهر زندگی می کنند این شهر دارای خانه های بلند و کوچه های باریک و زیبا است این شهر به نوبه خود بسیار وسیع طراحی شده است. شهر باگیو در جزیره لوزون قرار دارد و جمعیتی که در این شهر زندگی می کنند در حدود 400 هزار نفر هستند این شهر در یک منطقه کوهستانی واقع شده است و آب و هوای بسیار سردی دارد این کشور به طور کلی پایتخت تابستانی کشور فیلیپین محسوب می شود و دیدنی های وسیعی را شکل داده است. کاگایان یک شهر بی نظیر برای قایق سواری محسوب می شود این شهر اولین منزلگاه اسپانیا محسوب شده است و کایاک رانی در این کشور از تفریحات مورد علاقه مردم محسوب می شود. داوائو از وسیع ترین شهرهای جهان به شمار می آید و از نظر مساحت نیز بسیار بزرگ است. این شهر دارای درخت قهوه سودانی است و کیفیت محصولاتی که در این کشور به فروش می رسد بسیار عالی است. ویگان از دسته شهرهای بندری در فیلیپین است که در بخش شمالی کشور فیلیپین قرار دارد و این شهر دارای بافت های تاریخی وسیع و معماری دقیقی است. این شهر به طور کلی جاذبه های گردشگری بسیار خاصی دارد و تاریخ آن در دنیا شهرت خوبی داشته است. بوراکای از دسته شهرهای ساحلی در کشور فیلیپین محسوب می شود و سواحل شنی و مرجانی زیبای این شهر در دنیا شهرت دارد این شهر زیبا به طور کلی محیطی بسیار دل انگیز برای تفریح و استراحت محسوب می شود و زیبایی های دل انگیزی دارد.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در فیلیپین

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در فیلیپین

ایرانیانی زیادی در کشور فیلیپین دیده می شوند این موضوع به دلیل تشابه فرهنگی بین مردم این کشور با ایرانیان است که سبب می شود زندگی در کشور فیلیپین را برای یک خارجی آسانتر نماید. ایرانی هایی که در کشور فیلیپین زندگی می‌کنند اغلب با سرمایه گذاری ورود داشته اند این روال از زمانی آغاز شد که دولت کشور فیلیپین اعلام کرد که قصد دارد یک سری پروژه های درمانی شهری را راه اندازی نماید و به این منظور نیاز به نیروهای سرمایه گذار خارجی بود، به این ترتیب طبق مسیر مشخص شده ایرانیانی که از نظر بودجه وضعیت خوبی داشتند وارد خاک کشور فیلیپین شدند و این مسیر برای آنها با ثبت شرکت همراه بود. ثبت شرکت در کشور فیلیپین به طور کلی دسته‌بندی های مشخصی دارد و اینطور که شواهد نشان می دهد افراد برای اینکه بتوانند شرکت ثبت شده را به رتبه بهتری برسانند نیاز به جذب نیروی کاری داشتند. شرکت های ثبت شده در کشور فیلیپین که در زمینه گردشگری فعالیت می کنند روز به روز بیشتر می شوند و این روال سبب می شود که رشد جمعیت در این کشور بیشتر باشد خوشبختانه کشور فیلیپین از دسته کشورهایی است که توانسته رتبه تولید را نیز بالا ببرد بنابراین ثبت شرکت در زمینه تولید و صادرات نیز در کشور فیلیپین دیده می شود که به نوبه خود ارزشمند است. ایرانیانی که در زمینه های تجاری وارد خاک کشور فیلیپین شده اند اغلب در زمینه صادرات روغن های گیاهی طبیعی نیز فعالیت می کنند این روغن ها جنبه های درمانی بالایی داشته و نظیر آنها در سایر کشورها رویت نشده است. در هر صورت رشد جمعیت ایرانی در کشور فیلیپین به نسبت سال گذشته 2 درصد بوده است و از 5 سال گذشته کاهش رشد جمعیت در این کشور دیده نمی شود. این کشور به نوبه خود توانسته در دنیا مطرح باشد و روال های تجاری وسیعی را بپذیرد.

عجایب فیلیپین

عجایب فیلیپین

دونسول یک دهکده شگفت انگیز در فیلیپین محسوب می شود که برای ماهیگیری گزینه ای بی نظیر است. این دهکده در شهر سورسوگان واقع شده است و دارای سواحلی بکر و آبشارهای خیره کننده ای است. این دهکده به طور کلی زیستگاه وسیعی برای حیوانات محسوب می شود و ماهی های بزرگی نیز در این منطقه دیده می شود. تاگیتای از دسته مناطق شگفت انگیز در فیلیپین محسوب می شود که به طور کلی آتشفشان های وسیعی را شکل داده است. در نظر داشته باشید که این منطقه به طور کلی برای دوستداران طبیعت گزینه بسیار عالی خواهد بود.

خلاصه تاریخ فیلیپین

خلاصه تاریخ فیلیپین

کشور فیلیپین در سال های پیش از میلاد یکی از مراکز بازرگانی بوده است که در منطقه جنوب شرقی آسیا واقع شده بود. اولین قومی که وارد کشور فیلیپین شدند اروپاییانی بوده که همراهان فردیناند ماژلان بودند. این گروه در سال 1521 میلادی وارد خاک فیلیپین شدند. این کشور از سال 1521 الی 1898 مستعمره اسپانیا بوده است و فیلیپ دوم پادشاه اسپانیا بوده است که نام کشور فیلیپین از نام این شخص گرفته شده است. این کشور در نیمه اول قرن بیستم مدتی مستعمره آمریکا گشت و سپس در جنگ جهانی دوم به تصرف ژاپن درآمد. در نظر داشته باشید که به طور کلی حضور پر رنگ آمریکا در جامعه فیلیپین بسیار دیده می شود و مشخص است که تاریخ این کشور در این زمینه بسیار قوی عمل کرده است. اگر بخواهیم تاریخ این کشور را در یک قالب مشخص تعریف کنیم، کشور فیلیپین ترکیبی از کاتولیک اسپانیایی، سرمایه داری آمریکایی و همینطور فرهنگ آسیایی است.

خلاصه ای از جغرافیای فیلیپین

خلاصه ای از جغرافیای فیلیپین

کشور فیلیپین بین دریای جنوبی چین و همینطور دریای فیلیپین قرار دارد و بیش از 7000 جزیره کوچک و بزرگ را تشکیل داده است. کشور فیلیپین رتبه پنجم خطوط ساحلی را به خود اختصاص داده است. این کشور اهمیت اقتصادی زیادی در فضای کشاورزی دارد. شهر مانیل پایتخت کشور فیلیپین محسوب می شود و کوئزون دومین شهر بزرگ در فیلیپین است. اینطور که مشخص شده است این کشور دارای آب و هوای گرمسیری است و گرم ترین ماه های سال در کشور فیلیپین از ماه مارس الی می اعلام شده است بارش باران از ماه ژوئن آغاز می شود. در این کشور طوفان های موسمی زیادی دیده می شود و مشخص است که جنگل های استوایی در این کشور بسیار مهم هستند. در این کشور در فصل تابستان کمبود آب شدیدی مشاهده شده است و گاهی ذخیره آب بسیار دشوار می شود. در فیلیپین امکان اینکه قطعی آب تجربه شود بسیار دیده می شود. کشور فیلیپین در نزدیکی خط استوا قرار دارد و دارای آب و هوای گرم و مرطوب است. بهترین ماه سفر به فیلیپین از نوامبر تا فوریه اعلام شده است این کشور دارای آب و هوای معتدل است.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری فیلیپین

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری فیلیپین

رونی دل کارمن یکی از هنرمندان مشهور در کشور فیلیپین است که در زمینه پویانمایی فعالیت داشته است. ریچادر گومز کارگردان مشهور در فیلیپین محسوب می شود که توانسته فیلم های مشهور دنیا را به ثبت برساند.

کشورها و مناطق وابسته فیلیپین

کشورها و مناطق وابسته فیلیپین

کشور فیلیپین به طور کلی در دوره ای از زمان مستعمره اسپانیا بوده است و پس از آن تحت اشغال آمریکا در آمده است.

فرهنگ مردم فیلیپین

فرهنگ مردم فیلیپین

مردم کشور فیلیپین به زبان انگلیسی نیز صحبت می کنند اما در زبان کشور فیلیپین لهجه های متنوعی دیده می شود که این زبان را شیرین تر کرده است.

در این کشور محبوب ترین ورزش بسکتبال است و به طور کلی یک ورزش ملی محسوب می شود. کشور فیلیپین از دسته کشورهای قدرتمند در زمینه تفریح محسوب می شود.

در فرهنگ این کشور تأثیر غذاهای چینی نیز دیده می شود. مردم این کشور فرهنگ مردم اسپانیا را بسیار به ارث برده اند به طوریکه در جشن های مذهبی این کشور این موضوع به سادگی رویت می شود.

هر ساله در این کشور جشن های مذهبی برگزار می شود و حجاب کشور فیلیپین در این جشن ها پوشیده و کامل است. در فیلیپین فرهنگ احوالپرسی بسیار وسیعی دیده می شود. در نظر داشته باشید که مسیحیت دین مشخصی در این کشور است و به طور کلی از احترام و ارزش بالایی برخوردار است. در این کشور 170 زبان و گویش دیده می شود و به طور کلی ادبیات فیلیپین بسیار خاص و وسیع است.

پیشرفت در فیلیپین

پیشرفت در فیلیپین

کشور فیلیپین در زمینه میوه و همینطور روغن میوه پیشرفت خوبی داشته است به طوریکه طب سنتی در این کشور رتبه بالایی داشته و جنبه صادراتی نیز به خود گرفته است، محصولات گیاهی و روغن حاصل از آنها در این کشور به قدرت خوبی رسیده است و مشخص است که جنبه صادراتی قوی را نیز طی کرده است. اینطور که شواهد نشان می دهد تجهیزات حمل و نقل در کشور فیلیپین نیز بسیار رشد کرده است، وضعیت حمل و نقل در کشور فیلیپین متوسط بود اما با به کارگیری سیستم های جدید حمل و نقل در این کشور مشخص شده است که امنیت این دستگاه ها بیشتر شده است.

وضعیت راهسازی در کشور فیلیپین از دسته پروژه هایی بود که از سوی دولت این کشور مشخص شد و خوشبختانه نظام اقتصادی خوبی را در نظر گرفت. اینطور که مشخص شده است در کشور فیلیپین وضعیت راه سازی بر اساس سبک جاده ها تعیین شده است و جاده های دو بانده در کشور فیلیپین هر یک از نظر کارایی وضعیت نرمالی را پوشش داده اند.

بهداشت و درمان از دیگر پیشرفت های مشخص در کشور فیلیپین است که در دنیا نیز به شهرت رسیده است، بهداشت و درمان در این کشور وضعیت نامطلوبی داشت اما امروزه این وضعیت به شکل دقیق و صحیحی دیده می شود و مشخص است که بودجه های دولتی وارد بخش بهداشت نیز شده است.

آموزش بخش های ابتدایی در کشور فیلیپین به طور حتم بررسی‌های دقیق و ضروری را شکل داده اند مشخص است که بخش های ابتدایی در این کشور بر اساس سطح درک دانش آموز پیش می رود و استعدادیابی بخش مهمی از روال های تحصیلی در این کشور محسوب می شود. خوشبختانه کشور فیلیپین یکی از کشورهای قدرتمند در زمینه کسب و کار است.

قوانین عمومی در فیلیپین

قوانین عمومی در فیلیپین

مردم این کشور بسیار خانواده دوست هستند. به طور کلی این کشور یکی از کشورهایی است که احترام به خانواده را یک قانون بزرگ می داند.

مردم این کشور بسیار مهمان نواز هستند حتی اگر چیزی در سفره خود نداشته باشند. خصوصیات اخلاقی و رفتاری مردم این کشور به طور کلی خاص است.

در این کشور صحبت با زبان تند جرم است و باید مراقب باشید. پرچم کشور فیلیپین از سوی مردم این کشور اهمیت زیادی دارد مردم این کشور سعی می کنند روز خاصی را به حمایت از پرچم اختصاص دهند. زن و مرد در کشور فیلیپین از حقوق یکسان برابر هستند.

قوانین زندگی در منطقه ای در فیلیپین از منطقه دیگر متفاوت است و به طور کلی ساعت کاری و همینطور تعرفه ای که برای محصولات در نظر گرفته شده است نیز با هم فرق می کند در هر صورت هر منطقه در این کشور فرهنگ و سنت مخصوص به خود را دارد.

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱