x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
زندگی در کشور قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

زندگی در کشور قطر

کشور قطر از نظر جغرافیا در جنوب غربی قاره آسیا قرار دارد، این کشور در منطقه خاورمیانه بوده و در شرق جزیره عربستان واقع شده است. قطر در لیست همسایگان ایران قرار دارد و به طور کلی روابط تجاری اقتصادی خوبی بین ایران و قطر دیده می‌شود. مساحت کشور قطر 11571 کیلومتر مربع اعلام شده است. مردم این کشور به زبان عربی صحبت می‌کنند و زبان انگلیسی در این کشور به عنوان زبان دوم محسوب می‌شود. واحد پول قطر ریال اعلام شده است.کشور قطر دارای آب و هوای بیابانی و گرم و خشک است و زمستان های این کشور خنک است.

نرخ تورم در کشور قطر 0.40- درصد است و قیمت مصرف کننده CPI در کشور قطر به طور کلی بر اساس نقاط شاخص 108.39 ارزیابی شده است. وضعیت ضریب تعدیل تولید ناخالص داخلی بر اساس نقاط شاخص در این کشور 75.10 اعلام شده است و این موضوع نیز بر روی میزان حقوق افراد در کشور قطر تأثیر دارد. اجاره خانه در شهر دوحه کشور قطر از نظر اقتصادی توجیه خوبی دارد. بانکداری از شغل های خوب و ارزشمند در کشور قطر است. صنعت بانکداری در کشور قطر رشد ایده‌آلی داشته است و دستمزد یک مدیر شعبه در این کشور حدود 11200 دلار برای هر ماه ارزیابی شده است. فناوری اطلاعات از دسته شغل های ایده‌آل در کشور قطر است و به طور کلی یک مهندس با سابقه و خلاق در کشور قطر می‌توانید در زمینه برنامه نویسی به حقوق 11400 دلار برای هر ماه نیز برسد. شرایط کاری در کشور قطر در ماه رمضان از سایر ماه ها متفاوت است. ساعت اداری در این کشور کمتر شده است و سختگیری زیادی در زمینه جویدن آدامس و یا سیگار کشیدن دیده می‌شود. در صورتی که در ماه رمضان اقدام به روزه خواری نمایید، قطعاً با شما برخورد صورت می‌گیرد. بیمارستان های دولتی این کشور نسبت به بیمارستان ها در ایران از کیفیت خدماتی بالاتری برخوردار هستند و به طور کلی خصوصی سازی در بیمارستان های این کشور رویکردهای مشخصی داشته است، البته از نظر هزینه، بیمارستان‌های خصوصی کشور قطر از ایران گران تر هستند.

به طور کلی ساعت کاری در کشور قطر در طول هفته 40 الی 48 ساعت اعلام شده است، تایم اداری از 9 صبح آغاز شده و تا 6 بعد از ظهر ادامه دارد. ساعت کاری در همه فصول سال یکسان است اما در ماه رمضان افراد 6 ساعت در روز مشغول به کار هستند.

 

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره زندگی در کشور قطر
فهرست

حداقل حقوق در قطر

حداقل حقوق در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ بیکاری در کشور قطر در ابتدا بیش از 3.90 درصد اعلام شده بود اما امروز نرخ بیکاری در این کشور کمتر از یک درصد است و وضعیت درآمدزایی در این کشور نسبت به کشورهای دیگر بهتر است. رشد جمعیت در کشور قطر باعث شده تا ورود به شغل در این کشور بهتر از سال های گذشته باشد. ایجاد اشتغال از بخش های مهم مهاجرت به کشور قطر محسوب می‌شود و مشخص است که دولت در این راستا ارزیابی های مشخصی را مدنظر قرار داده است. جمعیت کشور قطر بیش از دو میلیون و پانصد هزار نفر است. حداقل دستمزد در کشور قطر در سال های گذشته تا به امروز برای هر ماه 750.00 ریال کشور قطر اعلام شده است، ریال کشور قطر از ریال ایران با ارزش تر است و میزان درآمد حاصله کفاف زندگی را می‌دهد. در این کشور تعداد افراد شاغل حدود 2115478.00 نفر اعلام شده‌اند که با توجه به جمعیت کشور قطر می‌تواند رقم خوبی باشد. جوانان در کشور قطر از نظر درآمدزایی در وضعیت بهتری هستند و مشخص است که ریتم اقتصادی در این کشور به نسبت سال های گذشته بهتر اعلام شده است. وضعیت برای هزینه زندگی در کشور قطر در سال‌های اخیر تغییرات زیادی داشته است. نرخ تورم در کشور قطر 0.40- درصد است. قیمت مصرف کننده CPI در کشور قطر به طور کلی بر اساس نقاط شاخص 108.39 ارزیابی شده است، وضعیت ضریب تعدیل تولید ناخالص داخلی بر اساس نقاط شاخص 75.10 اعلام شده است و این موضوع نیز بر روی میزان حقوق افراد در کشور قطر تأثیر دارد. اجاره خانه در شهر دوحه کشور قطر از نظر اقتصادی توجیه خوبی دارد. کشور قطر در زمینه تورم مواد غذایی به 1.80 درصد رسیده است و مشخص است که وضعیت تورم در این کشور در سال‌های اخیر تغییرات زیادی داشته است. CPI مسکن و آب و برق نیز بر اساس نقاط شاخص 105.18 اعلام شده است و وضعیت شاخص قیمت مصرف کننده حمل و نقل در کشور قطر، طبق نقاط شاخص 129.31 در نظر گرفته می‌شود. نرخ تورم ماهانه این کشور 0.70 درصد است و وضعیت برای قیمت تولید در این کشور بر اساس نقاط شاخص 63.60 اعلام شده است. تغییر قیمت تولید کننده در کشور قطر در ابتدا 3.10- درصد بوده و بعد از دوره ای به 6.10- درصد رسیده است. اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد وضعیت درآمدزایی در کشور قطر در سال های اخیر رشد خوبی داشته است و میزان حقوق و مزایا بر اساس تورم سالانه تغییر می‌کند.

میانگین درآمد در قطر

میانگین درآمد در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانستن فیلدهای کاری مختلف و درآمدزا در کشور قطر سبب می‌شود که بتوانید با رویکرد اقتصادی در این کشور بیشتر آشنا شوید. به طور کلی مدیران منابع انسانی در این کشور، با افزایش حقوق 29 درصدی همراه بوده‌اند که مشخص کرده است این رقم بسیار بالا بوده و در لیست شغل های درآمدزای کشور قطر قرار دارد. فروش و بازاریابی در کشور قطر گزینه بسیار خوبی است، افرادی که در بخش های بازاریابی فعالیت می‌کنند می‌توانند در یک فضای خوب اقتصادی قرار بگیرند. وضعیت ساخت و ساز در کشور قطر نیز به طور کلی تغییرات زیادی داشته است. سیستم ساخت و ساز در کشور قطر حقوق و مزایای بالایی دارد. دستمزد مدیر پروژه های ساخت و ساز در کشور قطر حدود 12000 دلار برای هر ماه ارزیابی شده است. بانکداری از دیگر شغل های خوب و ارزشمند در کشور قطر است. صنعت بانکداری در کشور قطر رشد ایده‌آلی داشته است و دستمزد یک مدیر شعبه در این کشور حدود 11200 دلار برای هر ماه ارزیابی شده است. فناوری اطلاعات از دسته شغل های ایده‌آل در کشور قطر است؛ به طور کلی یک مهندس با سابقه و خلاق در کشور قطر می‌تواند در زمینه برنامه نویسی به حقوق 11400 دلار در هر ماه نیز برسد. ورود به بخش املاک و مستغلات در کشور قطر نیز در سال های گذشته تغییرات زیادی داشته است. در سال های گذشته با افزایش 25 درصدی حقوق در زمینه املاک روبرو بوده‌ایم و فردی که در این راستا ورود داشته، حقوقی حدود 10504 دلار برای هر ماه را به خود اختصاص داده است. کسانی که در مسیر روابط عمومی فعالیت می‌کنند نیز می‌توانند به درآمد خوبی در کشور قطر دست یابند. این افراد به طور حتم با حقوق 107 دلار برای هر ماه روبرو هستند و مشخص است که افزایش درصدی حقوق و مزایا برای این گروه گزارش شده است. سیستم تبلیغات در کشور قطر رشد چشمگیری داشته است و هر روز شاهد نوآوری های جدیدی در این زمینه خواهیم بود. سیستم تبلیغات در کشور قطر در سال های اخیر با رشد 31 درصدی حقوق همراه بوده و یک مدیر تبلیغات در این کشور حقوقی حدود 9970 دلار در ماه خواهد داشت. کسانی که در هتلداری مشغول به کار هستند می‌توانند میزان درآمد سالیانه بالاتری داشته باشند. یک مدیر خرید هتل در این کشور می‌تواند در حدود 9282 دلار درآمد داشته باشد. در طول سال، گردشگران زیادی کشور قطر را برای سفر انتخاب می‌کنند و وضعیت گردشگری این کشور بهتر از گذشته ارزیابی شده است. انتشارات نیز در لیست شغل های پر درآمد در کشور قطر است.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در قطر

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دوحه پایتخت کشور قطر است و یکی از قطب های اقتصادی جهان محسوب می‌شود. این شهر دارای استاندارد زندگی بالا بوده و سطح امنیت بالایی نیز چه در مسیر زندگی و چه در مسیر کاری در این شهر وجود دارد. شرایط اقتصادی و کاری کشور قطر روز به روز بهتر می‌شود و رتبه بندی های اقتصادی بخش مهمی از کار در این کشور را شامل می‌شود. شما برای کار در کشور قطر می‌بایست پیش از ورود به خاک این کشور وضعیت کاری را قطعی کنید، در این راستا بسیار مهم است که بتوانید کارفرمایی را مجاب کنید که شرایط کار را برای شما فراهم سازد. یک سری کاغذ بازی های اداری وجود دارد و به طور کلی می‌بایست حامی مالی شما مشخص باشد. به محض ورود به کشور قطر می‌بایست اجازه کار و اقامت را دریافت نمایید. در این مرحله نیاز به یک پاسپورت معتبر دارید و همینطور باید مدارک دیگری نیز با خود به همراه داشته باشید. شما برای کار در کشور قطر می‌بایست تست های پزشکی زیادی را بگذرانید و همینطور نیاز است که ایمنی بدن شما در برابر بیماری های ایدز و سل نیز ارزیابی شود. پروسه زمانی دریافت اجازه کار در کشور قطر به طور کلی 6 هفته طول می‌کشد و در طول این مدت اجازه خروج از کشور قطر را نخواهید داشت. در صورتی که درخواست شما با ماه رمضان تداخل داشته باشد نیاز به سپری شدن زمان بیشتری برای اخذ اقامت و اجازه کار در کشور قطر است. شما می‌توانید خانواده درجه یک خود را نیز با خود همراه کنید. خانواده درجه یک شامل همسر و فرزندان شما هستند. البته امکان همراه کردن فرزند خوانده نیز به شما داده می‌شود. در اخذ ویزای ازدواج، ازدواج می‌بایست در یک فضای رسمی صورت می‌گیرد. هفته کاری در کشور قطر از شنبه آغاز می‌شود و پنجشنبه به پایان می‌رسد. در تمام شرکت های خصوصی و عمومی ساعت کاری در هنگام اقامه نماز متوقف می‌شود. بانوان در محیط های کاری بسیار حضور دارند و بسیاری از مشاغل اداری و حتی تجاری در این کشور به دست بانوان صورت می‌گیرد. برای فعالیت زنان خارجی در این کشور نیاز به مجوز خواهد بود. شرایط کاری در کشور قطر در ماه رمضان از سایر ماه ها متفاوت است؛ ساعت اداری در این کشور کمتر شده است و سختگیری زیادی در زمینه جویدن آدامس و یا سیگار کشیدن دیده می‌شود. در صورتی که در ماه رمضان اقدام به روزه خواری نمایید قطعاً با شما برخورد صورت می‌گیرد. به طور کلی ساعت کاری در کشور قطر در طول هفته 40 الی 48 ساعت اعلام شده است، تایم اداری از 9 صبح آغاز شده و تا 6 بعد از ظهر ادامه دارد. ساعت کاری در همه فصول سال یکسان است اما در ماه رمضان افراد 6 ساعت در روز مشغول به کار هستند. در مقایسه با سایر کشورهای خاورمیانه، کشور قطر میانگین دستمزد بالاتری را مدنظر قرار داده است، این موضوع به دلیل وضعیت شغلی بهتر در کشور قطر است. مشخص است که ورود به کار در کشور قطر نسبت به کشورهای اروپایی آسان‌تر است. ارزیابی ها نشان می‌دهد که سیستم درآمدزایی در کشور قطر در سال های اخیر تغییرات خوبی داشته است و به نفع گروهی که قصد دارند در این کشور شغل خوبی داشته باشند پیش رفته است. جوانان در کشور قطر از نظر درآمد و ورود به شغل جدید اوضاع بهتری دارند.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در قطر

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور قطر برای زندگی گران است و دولت این کشور در وضعیت مالیاتی کمی دست نگه داشته است. شیوه زندگی افراد می‌تواند تأثیر مستقیمی بر روی هزینه های زندگی داشته باشد. در صورتی که شما به انگیزه کار و زندگی وارد کشور قطر شوید، متوجه می‌شوید در این کشور اجناس ارزان نیستند اما به نسبت کشورهای همسایه وضعیت بهتری دارد. حقیقت این است که در حدود 90 درصد از محصولات غذایی به کشور قطر وارد می‌شود و یکی از دلایل گران بودن مواد غذایی در این کشور نیز واردات است. در سال 2018، هزینه های اجاره ای، سوخت داخلی و همینطور انرژی با تورم مشخصی همراه بوده است. کشور قطر یک کشور کوچک است اما همه مناطق به مرکز شهر و همینطور مدارس و فرودگاه دسترسی دارند. هزینه روزانه زندگی در کشور قطر بستگی زیادی به استایل زندگی شما دارد، به طور کلی شما برای صرف یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت باید 25.00 ریال کشور قطر هزینه مدنظر داشته باشید، این در حالی است که برای سفارش سه وعده غذا برای دو نفر در یک رستوران سطح متوسط هزینه شما 175.00 ریال کشور قطر ارزیابی شده است. هزینه‌های عمومی برق، گرمایش و خنک کننده و آب و مالیات و همینطور زباله در کشور قطر برای یک آپارتمان 85 متر مربعی 228.95 ریال کشور قطر برآورد شده است. یک دقیقه مکالمه در کشور قطر بدون تخفیف 0.58 ریال هزینه در بر دارد. شما برای استفاده از باشگاه تناسب اندام در این کشور، ماهانه می‌بایست 398.51 ریال کشور قطر هزینه در نظر داشته باشید. برای اجاره زمین تنیس در یک ساعت آخر هفته در این کشور، هزینه شما 93.00 ریال کشور قطر ارزیابی شده است. افراد برای خرید یک بلیط سینما در کشور قطر نیز باید 35.00 ریال هزینه مدنظر قرار دهند.

قیمت برخی کالاهای اساسی در قطر

قیمت برخی کالاهای اساسی در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور قطر به شرح زیر است: شیر (نرخ ثابت)، (1 لیتر) 6.28 QR نان سفید تازه (500 گرم) 5.47 QR برنج (سفید)،(1 kg) 5.80 QR تخم مرغ (به طور منظم) (12) 10.61 QR پنیر محلی (1 کیلوگرم) 31.30 QR سینه مرغ (بسته بندی شده ، بدون پوست)، (1 کیلوگرم) 21.69 QR گوشت گاو (1 کیلوگرم) (یا گوشت قرمز معادل) 29.75 QR سیب (1 کیلوگرم) 7.02 QR موز (1 کیلوگرم) 5.24 QR پرتقال (1 کیلوگرم) 5.20 QR گوجه فرنگی (1 کیلوگرم) 6.82 QR سیب زمینی (1 کیلوگرم) 3.87 QR پیاز (1 کیلوگرم) 3.10 QR کاهو (1 سر) 6.81 QR آب (1.5 لیتر بطری) 1.79 QR سیگار 20 بسته (مارلبورو) 20.00 QR

اقتصاد در قطر

اقتصاد در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR کشور قطر یک شبه جزیره مشهور به "لم یزرع" است. این کشور زمین های کشاورزی مناسبی نداشته و شوری و ریگزاری سبب نا به سامانی کشاورزی در کشور قطر بوده است. اقتصادی این کشور بر پایه دامپروری و همینطور چادر نشینی دیده می‌شود و ماهیگیری و صید مروارید نیز بخشی از اقتصاد کشور قطر محسوب می‌شود. کشف نفت در سال های 1939 سبب تغییر اقتصاد کشور قطر شده است و سبب شده تا میزان درآمد این کشور مانند سایر کشورهای ثروتمند دنیا باشد. در این کشور سیاست تنوع بخشی به درآمد دیده می‌شود. زمین های کشاورزی کشور قطر در مالکیت دولت هستند و بیشتر صاحبان مزارع در این کشور به صورت غیر مستقیم در پروسه های کشاورزی مشارکت داشته‌اند. این کشور در موقعیت های ثابتی در مسیر اقتصادی قرار دارد. تقاضای داخلی برای آب در کشور قطر بسیار زیاد است و دولت طرح توسعه شبکه های آبی در این کشور را آغاز کرده است. بیشترین فعالیت های صنعتی در کشور قطر در بخش هیدروکربن دیده می‌شود. بخش زیادی از اقتصاد این کشور از طریق تأسیس صنایع نفت و گاز صورت می‌گیرد. واحد پول این کشور ریال است. وضعیت اقتصادی کشور قطر در زمینه تولید ناخالص داخلی رشد خوبی داشته است. بیشترین محصولات صادراتی به کشور قطر گاز مایع، محصولات پتروشیمی و همینطور فولاد است. محصولات وارداتی در این کشور نیز شامل ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل بوده و در سال های اخیر مواد غذایی و همینطور مواد شیمیایی نیز به این کشور وارد شده‌اند. ارتباطات بخش مهمی از روند اقتصادی کشور قطر محسوب می‌شود، اینطور که ارزیابی ها نشان داده است اقتصاد کشور قطر می‌تواند در سال های آینده به رشد خوبی دست یابد؛ اینطور که مشخص شده است کشور قطر از سال 2015 تا به امروز مسیر اقتصادی خوبی را پیش برده است.

امنیت مالی و اقتصادی در قطر

امنیت مالی و اقتصادی در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در کشور قطر 2.60- درصد است. نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در کشور قطر نیز 0.90 درصد است. وضعیت برای تشکیل سرمایه ثبات ناخالص در کشور قطر 78618.00 میلیون ریال قطر ارزیابی شده است. اینطور که مشخص است تولید ناخالص داخلی سرانه در کشور قطر نیز 63222.10 دلار است. وضعیت PPP تولید ناخالص داخلی سرانه در کشور قطر حدود 112531.50 دلار کشور قطر ارزیابی شده است و سیستم تولید ناخالص داخلی از کشاورزی در این کشور نیز به 312.00 میلیون ریال کشور قطر رسیده است. سیستم تولید ناخالص داخلی از ساخت در این کشور 22456.00 میلیون ریال قطر بوده و وضعیت تولید ناخالص داخلی از خدمات در کشور قطر 14264.00 میلیون ریال قطر است. نرخ بهره در کشور قطر 4.75 درصد است که می‌تواند یک بخش مهم از سیستم اقتصادی کشور قطر را در دست بگیرد، ذخایر ارزی کشور قطر از دیگر بخش های اقتصادی محسوب می‌شود و 194602.20 میلیون ریال قطر ارزیابی شده است. وضعیت کشور قطر در زمینه ترازنامه های بانکی 1455439.00میلیون ریال قطر برآورد شده است. وضعیت نرخ بهره سپرده در این کشور 2.50 درصد است. موازنه تجاری در کشور قطر 13954.00 میلیون ریال قطر بوده و وضعیت برای حساب جاری در این کشور نیز 5783.00 میلیون ریال است. کشور قطر در زمینه واردات 8061.00 میلیون ریال بوده و سیستم صادرات در کشور قطر نیز 22015.00 میلیون ریال است. گردش سرمایه در کشور قطر در ابتدا 4590.00- میلیون ریال قطر بوده که امروزه به 5783.00 میلیون ریال رسیده است. ذخایر طلا در این کشور 37.50 تن اعلام شده است. یک بخش مهم اقتصادی در کشور قطر ورود توریست است؛ توریست بخش مهمی از گردشگری کشور قطر محسوب می‌شود و در تقویم اقتصادی این کشور امتیاز مشخصی دارد. شایان ذکر است که موازنه های تجاری در کشور قطر در سال های اخیر می‌تواند وضعیت مشخصی داشته باشد و سیستم سرمایه نیز بخش مهمی از داده های آماری کشور قطر را شامل می‌شود.

امنیت در قطر

امنیت در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR میزان جرم و جنایت در کشور قطر کم اعلام شده است و این کشور در لیست کشورهای امن دنیا قرار دارد. به طور کلی کشور قطر از نظر سیاسی با ثبات است و تنش های سیاسی در این کشور کمتر دیده می‌شود. روال های امنیتی در کشور قطر در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است. اوضاع رانندگی در کشور قطر چندان خوب نیست و بهتر است احتیاط کنید. بدون گواهینامه رانندگی کردن افراد، از مشکلات مهمی است که در کشور قطر با آن روبرو هستید. در صورتی که به عنوان یک عابر پیاده از خیابان عبور می‌کنید باید به طور دقیق حواستان به راننده ها باشد. در صورتی که قصد دارید در کشور قطر به صحراگردی بروید مطمئن شوید که در ماشین تان آب خنک، طناب و همینطور جک و لاستیک دارید. داشتن زاپاس می‌تواند امنیت شما را تا حدی تضمین کنید. سرگردان شدن در بیابان ها، شاید خطری باشد که پیش روی شما قرار دارد.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در قطر

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ ویزای کشور قطر بهتر است در ابتدا بدانید که قرار است مسیر و هدف شما چه باشد. کشور قطر قدرت اقتصادی بالایی دارد و سرمایه گذاری در این کشور رویکردهای مشخصی دارد. شرایط برای اخذ اقامت این کشور در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته و مشخص است که سیستم اقتصادی این کشور می‌تواند یکی از بخش های مهم محسوب شود. افرادی که سرمایه گذاری به صورت ثبت شرکت را انتخاب کرده‌اند می‌توانند همسر و فرزندان خود را نیز با خودتان همراه کنید. وضعیت تحصیلی نیز در کشور قطر رشد خوبی داشته است، علم و دانش در این کشور رویکرد های تحصیلی مشخصی را پیش برده و اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد افراد برای اخذ اقامت کشور قطر می‌بایست چندین موضوع را مدنظر قرار دهند. کشور قطر از کشورهای معتبر اقتصادی محسوب می‌شود و شرایط اخذ اقامت در این کشور پس از سه سال مشخص می‌شود. در کشور قطر امکان خرید ملک تحت شرایط مشخص نیز فراهم شده است. مدارکی که برای اخذ ویزای کشور قطر نیاز است به همراه شرایط اقامت نیز بسیار مهم است. در نظر داشته باشید که اقامت کشور قطر به طور جدی دنبال شده است و مشخص است که سیستم اقامتی در این کشور می‌تواند رویکردهای مشخصی داشته باشد، افرادی که به منظور کارآفرینی وارد کشور قطر شده‌اند در صورتی که توجیه اقتصادی خوبی داشته باشند، پس از یک دوره سه ساله زندگی در این کشور، به اقامت دائم این کشور دست می‌یابند. اقامت کشور قطر در سال های اخیر بیشتر از سال های گذشته ارزیابی شده است و مشخص است که رویکردهای اقتصادی به طور جدی دنبال شده است و افراد با سرمایه گذاری در کشور قطر در مدت کمتر از 5 سال به اقامت دائم این کشور دست خواهند یافت.

ازدواج خارجی ها در قطر

ازدواج خارجی ها در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رسم و رسوم ازدواج های قبیله ای در کشور قطر کاهش یافته و مشخص است که سیستم ازدواج خارجی ها در این کشور در سال های اخیر با تغییرات مشخصی همراه بوده است. اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد نحوه ازدواج خارجیان با یک فرد از تبعه کشور قطر به این صورت است که هر دو از نظر سنی باید با هم سازگار باشند و همینطور می‌بایست بودجه خوبی از سوی فرد تبعه کشور قطر نیز لحاظ شود. این امکان به طور حتم ارزیابی می‌شود که آیا میزان درآمدزایی در کشور قطر می‌تواند کفاف زندگی دو شخص را بدهد یا خیر. ازدواج در یک مکان مذهبی صورت می‌گیرد و به طور کلی در صورتی که هر دو شخص مسلمان باشند نیاز است که مهر السنه در نظر گرفته شود. اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد، نحوه برگزاری مراسم ازدواج در کشور قطر آزاد است اما به طور کلی این نکته را در نظر داشته باشید که دختر در کشور قطر جهیزیه نمی‌دهد و همینطور هزینه ها و هدیه ها به داماد تعلق دارد. ویزای ازدواج کشور قطر در سال های اخیر رشد خوبی داشته و هر ساله ایرانیان زیادی به قصد ازدواج وارد این کشور می‌شوند. وضعیت ازدواج در کشور قطر یک الی دو ماه زمان نیاز دارد، در صورتی که فرد بخواهد از طریق ویزای ازدواج به اقامت دائم کشور قطر دست یابد می‌بایست سه سال با همسر خود زندگی کند. در کشور قطر هنوز تا حدی مردسالاری دیده می‌شود و به طور کلی آقایان بسیار علاقه به زندگی مردسالارانه دارند. سن ازدواج در کشور قطر بالا است و این موضوع در مورد زن و مرد یکسان است، حقیقت است که هنوز هم چند همسری در کشور قطر دیده می‌شود. افراد باید برای اثبات واقعی بودن ازدواج خود باید دلایل مشخصی داشته باشند، در صورتی که ازدواج سفید صورت بگیرد و یا یک فضای غیر واقعی برای ازدواج ارزیابی شود، رسیدن اقامت دائم از طریق ازدواج در کشور قطر بسیار دشوار شده و مشکل ساز می‌شود. شایان ذکر است که وضعیت اقتصادی افراد نیز اهمیت زیادی دارد.

اجاره خانه در قطر

اجاره خانه در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افراد برای اجاره‌ی یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در کشور قطر، می‌بایست حدود 5.574.04 ریال کشور قطر هزینه مدنظر داشته باشند، این رقم از نظر بسیاری از ایرانیان بسیار گران است به این ترتیب انتخاب آپارتمان بیرون از شهر و در حاشیه شهر می‌تواند یک گزینه بهتر محسوب شود. قیمت اجاره برای یک آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 3.806.38 ریال کشور قطر ارزیابی شده است. اجاره ی آپارتمان های سه خوابه در مرکز شهر 10.425.51 ریال کشور قطر هزینه در بر دارند. مشخص است که تعرفه اجاره آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر کمتر بوده و 7.309.33 ریال کشور قطر ارزیابی شده است. وضعیت اجاره خانه در قطر در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است، گرانی در این زمینه از سوی دولت در حال کنترل است ولی هنوز هم برخی از مناطق کشور قطر از نظر هزینه بالا هستند و دولت باید در این راستا دقت بیشتری داشته باشد.

خرید ملک در قطر

خرید ملک در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر در کشور قطر، حدود 15.633.17 ریال کشور قطر ارزیابی شده است، این در حالی است که هر متر مربع آپارتمان در خارج از شهر 10.821.52ریال کشور قطر است.

ثبت شرکت در قطر

ثبت شرکت در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ثبت شرکت در کشور قطر یکی از مهمترین امتیازهای اقتصادی را در بر می‌گیرد؛ به طوری که در طی چند سال اخیر رشد ثبت شرکت در این کشور بیشتر از قبل بوده و مشخص است که دولت در این زمینه دخالت دارد. افرادی که به سراغ ثبت شرکت در کشور قطر می‌روند می‌توانند شرکت های مشارکتی ساده را انتخاب نمایند، این گزینه از اصلی ترین شکل های توافقنامه های تجاری است که با همکاری دو یا چند نفر صورت می‌گیرد. هدف اصلی در این شرکت ها فعالیت دو یا چند نفر است. هدف اصلی در این شرکت ها انجام فعالیت های تجاری محسوب می‌شود، مسئولیت شرکا در این شرکت ها محدود نبوده و نام تجاری شرکت بر اساس نام شرکت انتخاب می‌شود. شرکت سهام عمومی در زمینه افتتاح شرکت سهامی عمومی و همینطور خصوصی با مسئولیت محدود ارزیابی شده است. شرکت های سهامی خاص با مسئولیت محدود نیاز به دو یا چند شریک دارد. در این شرکت ها حداقل 4 شریک مورد اعتماد نیاز است و حداقل سرمایه برای راه اندازی این شرکت 100000 ریال قطر ارزیابی شده است. شرکت های تضامنی شرکتی است که امور تجاری بین دو یا چند نفر با مسئولیت محدود را فراهم ساخته است. شرکت با مسئولیت محدود در حوزه بازرگانی فعالیت دارد؛ بهترین انتخاب ثبت شرکت نیز در کشور قطر از نوع مسئولیت محدود است و در لیست پر کاربردترین شرکت های ثبتی در کشور قطر محسوب می‌شود. مجوزه های لازم برای ثبت شرکت در کشور قطر از قرار زیر است: در صورتی که شرکت گردشگری راه اندازی می‌کنید باید تأییدیه لازم از مقامات گردشگری قطر دریافت نمایید. در صورتی که به ثبت شرکت در زمینه بهداشت و سلامت می‌پردازید تأییدیه از وزارت بهداشت نیاز است. در صورتی که موسسه آموزشی ثبت می‌کنید نیاز به تأییدیه آموزش و پرورش خواهد بود. ثبت شرکت در زمینه های آموزشی به طور کلی نیاز به تأییدیه از وزارت دادگستری نیز دارد. شرکت های صنعتی در کشور قطر نیاز به تأییدیه از وزارت انرژی دارند.

انواع ویزا و انواع اقامت در قطر

انواع ویزا و انواع اقامت در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اولین و بهترین روش برای مهاجرت به قطر از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری است که می‌تواند با تعیین اهداف کسب و کار صورت بگیرد و نیاز است که تیم های مدیریتی شرکتی مشخصی انتخاب شود. برآوردهای مالی در این راستا ارزش مشخصی دارد. در نظر داشته باشید که در این زمینه دستمزد یا پرداخت حقوق کارمندان بسیار مهم است. مهاجرت به قطر از طریق تحصیل به طور کلی رویکردهای مشخصی دارد. تحصیل در قطر بیشتر در دانشگاه های ویل کرنل و کالجری دیده می‌شود. در مسیر مهاجرت به قطر از طریق ازدواج نیاز به حداقل حقوق 4000 درهم برای حمایت مالی از همسر است. درخواست ویزا برای ورود همسر نیاز است و افراد باید گواهی تأیید میزان حقوق کار دولتی را داشته باشند. تمدید و اعتبار ویزا می‌بایست پس از پایان سه سال اقامت صورت بگیرد. ویزای خرید ملک نیز برای قطر دیده می‌شود که زیر مجموعه سرمایه گذاری است. افراد برای گردشگری در این کشور نیاز به ویزای توریستی دارند و به طور کلی مسیر برای گردشگری در قطر به طور جدی ارزیابی شده است.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم قطر

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR بیمارستان های دولتی کشور قطر به نسبت بیمارستان ها در ایران از کیفیت خدماتی بالایی برخوردار هستند و به طور کلی خصوصی سازی در بیمارستان های این کشور رویکردهای مشخصی داشته است، البته از نظر هزینه بیمارستان‌‌های خصوصی کشور قطر از ایران گران تر هستند. سرویس بهداشتی در کشور قطر پیشرفت خوبی داشته است و مشخص است که دولت در این راستا توانسته بسیار موفق ظاهر شود. این کشور از نظر سرویس بهداشتی هیچ مشکلی ندارد. بیمه در کشور قطر نیز به صورت بیمه های سرمایه گذاری و یا بیمه درمانی دیده می‌شود. بانوان در کشور قطر بیمه های درمانی مشخصی را دنبال می‌کنند و هر یک از بیمه ها دارای هزینه مخصوص به خود هستند. سیستم درمانی در کشور قطر در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است و مشخص است که در این کشور سیستم درمانی به طور دقیق دنبال دنبال می‌شود. بسیاری از داروها در کشور قطر بدون نسخه پزشک صادر نمی‌شود و در نظر داشته باشید که خرید دارو در این کشور رویکردهای مشخصی دارد. شما برای خرید دارو در کشور قطر باید سعی کنید از نسخه های دولتی استفاده نمایید.

خدمات بانکی و مالی در قطر

خدمات بانکی و مالی در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بانک ملی قطر یکی از خدمات بانکداری و مالی بسیار ارزشمند محسوب می‌شود که دارای شبکه ای با 590 شعبه است. این بانک در سال 1964 در شهر دوحه تأسیس شد و در زمینه های بانکداری خرد، بانکداری شرکتی، بانکداری سرمایه‌گذاری نیز فعالیت دارد. شعبه های عملیاتی این بانک در کشورهای مصر، تونس، اندونزی و هند دیده می‌شود. شعبه مرکزی این بانک در شهر دوحه قرار دارد و به طور کلی در سرمایه گذاری قطر می‌تواند 50 درصد از سهام را به دست بگیرد. سهامداران این بانک زیاد هستند.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در قطر

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

با داشتن پاسپورت قطر می‌توانید به 98 کشور دنیا سفر کنید همینطور رتبه پاسپورت قطر نیز 45 اعلام شده است.

تشابهات فرهنگی قطر با ایران

تشابهات فرهنگی قطر با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم قطر از نظر اعتقادی با ایرانیان مشابه هستند و روند زندگی مردم این کشور با ایرانیان بسیار مشابه است. مردم قطر سعی می‌کنند زندگی را به سمت سرمایه گذاری های کلان پیش ببرند. مردم این کشور مانند ایرانیان مراسم مخصوصی برای ماه رمضان و همینطور سایر اعیاد مذهبی دارند. به طور کلی از آن جا که دین رسمی هر دو کشور اسلام است، اصول مشخصی نیز وجود دارد که روی فرهنگ آن ها تاثیر گذاشته است و هر دو کشور تا حد زیادی از دین برای شکل گیری فرهنگ خود وام گرفته‌اند. به عنوان مثال رعایت حد و حدود حجاب در هر دو کشور دیده می‌شود، همچنین اعیاد و مناسبت های مذهبی مانند ماه رمضان و ... مورد توجه هر دو ملیت است. مردم این کشور بسیار مهمان نواز و مهربان هستند.

اعیاد و تعطیلات رسمی در قطر

اعیاد و تعطیلات رسمی در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

این کشور تنها سه روز تعطیل رسمی دارد: 1 ژانویه روز سال نو محسوب می‌شود و به طور کلی از روزهای مهم تعطیل است. 3 سپتامبر از نظر مردم قطر روز استقلال قطر است و مردم در این روز اگر اعتراضی دارند می‌توانند آزادانه آن را اعلام کنند. این روز بین مردم این کشور ارزش بالایی دارد. 18 دسامبر روز ملی قطر است، این روز تعطیل بوده و مردم در این روز جشن می‌گیرند. مردم این کشور به اعیاد مذهبی بسیار اهمیت می‌دهند عموما آن ها را جشن می‌گیرند.

دین در قطر

دین در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دین رسمی و رایج در قطر اسلام است و 67 درصد مردم قطر پیروی آن هستند و اکثر مسلمانان در این کشور سنس هستند و تعداد شیعه ها کمتر است. 13 درصد از مردم در این کشور مسیحی هستند، 13 درصد نیز پیرو مکتب هندوئیسم هستند. بودائیسم دین 3 درصد از مردم این کشور است. کمتر از 1 درصد مردم این کشور بدون هستند.

تفریح در قطر

تفریح در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR بازدید از موزه های هنرهای اسلامی یکی از تفریحات جالب در قطر محسوب می‌شود. این موزه ویژگی های جالبی دارد. این موزه بر روی یک جزیره مصنوعی قرار گرفته است و معماری خاص برای موزه در نظر گرفته شده است. در ساختمان‌های این موزه از پنجره های کمی استفاده شده است تا مصرف انرژی کاهش یابد. این موزه در سه طبقه طراحی شده است و درون آن کتاب های قدیمی، ظروف سرامیکی و فرش های نفیس دیده می‌شود. ساعت کاری این موزه از شنبه تا پنجشنبه و از ساعت 9 الی 19 اعلام شده است. پارک و برج اسپایر از مکان های دیدنی و جذاب در قطر محسوب می‌شود. این پارک در مساحت 88 هکتاری بوده و بزرگترین پارک دوحه محسوب می‌شود. در این پارک زمین های بازی مخصوص کودکان دیده می‌شود و امکانات ورزشی و همینطور رستوران های زیادی وجود دارد. تنها دریاچه دوحه در این پارک زیبا قرار دارد و به طور کلی دریاچه ها و اردک و غازهای زیادی در این پارک دیده می‌شود. فواره های آب از دو سمت پارک در حرکت هستند. برج اسپایر بلندترین آسمان خراش دوحه محسوب می‌شود و به طور کلی برای بازی های آسیایی گزینه خوبی هستند. روستای فرهنگی کتارا معماری و سبک زندگی سنتی دارد. این روستا دارای مراکز فرهنگی و همینطور موزه و رستوران‌های مشخصی است. نورپردازی در این روستا بسیار دیده می‌شود و در شب زیبایی های زیادی دارد. این روستا در کنار یک ساحل زیبا قرار دارد. جزیره مروارید قطر به طور کلی یک جزیره مصنوعی محسوب می‌شود که از نمادهای مدرن این کشور است. نمای این جزیره 4 میلیون متر مربع مساحت دارد و از بالا تماشایی است. رستوران ها و فروشگاه ها و همینطور قایق های تفریحی در این بخش تفریح خوبی محسوب می‌شود. در خیابان های اصلی این جزیره فضای دیدنی زیادی دیده می‌شود. ساحل کورنیش گزینه خوبی برای گشت و گذار محسوب می‌شود. قدم زدن در نوار ساحلی این منطقه بسیار ارزشمند است. این ساحل گزینه خوبی برای پایان روزتان در دوحه خواهد بود. منظره های قایقرانی بر روی آب در این بخش قطعاً بسیار دل انگیز است، چراغ های رنگی و همینطور فضای ایده‌آل برای قدم زدن شبانه نیز می‌تواند از تفریحات ارزشمند قطر محسوب شود. ساحل خورالعدید یکی از بیابان های شگفت انگیز قطر بوده که در 80 کیلومتری جنوب شرق دوحه قرار دارد. این ساحل مشهور به آرامش زیاد است. شترسواری در این ساحل بسیار خاص خواهد بود. درخشش شن های ساحل در زمان طلوع و غروب آفتاب دیده می‌شود و به طور کلی تصویر ماه در دریا از تصاویر دیدنی و ویژه این ساحل است. تپه های شنی نیز بخش دیدنی قطر است. صحراگردی در قطر را هرگز فراموش نکنید، صحراگردی بخش مهمی از تفریح در قطر محسوب می‌شود؛ در این کشور ورزش های آبی زیادی وجود دارد و ویک برد و کیت برد از ورزش های دیدنی و جذاب در قطر محسوب می‌شوند. دوره های آموزشی مخصوص تازه کارها نیز در نظر گرفته شده است.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در قطر

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR افراد برای خرید یک بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی در کشور قطر باید 3.25 ریال هزینه مدنظر قرار دهند؛ این در حالی است که قیمت معمول بلیط برای گذر ماهانه حدود 100.00 ریال کشور قطر ارزیابی شده است. شروع تاکسی ها در این کشور از 10.00 ریال کشور قطر آغاز می‌شود. تعرفه‌ی تاکسی به ازای هر ساعت تاخیر، 32.00 ریال است. ارزیابی ها نشان می‌دهد وضعیت تاکسی برای یک کیلومتر در کشور قطر 1.90 ریال ارزیابی شده است. یک لیتر بنزین در کشور قطر نیز 1.84 ریال است. اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد وضعیت حمل و نقل در کشور قطر در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است.

فرهنگ قطر

فرهنگ قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در فرهنگ مردم قطر افراد برای احوالپرسی سعی می‌کنند با هم دست دهند و روبوسی بیشتر بین بانوان صورت می‌گیرد و بین آقایان رایج نیست. مردم در این کشور غذا خوردن را با نام و یاد خدا آغاز می‌کنند و پیش از صرف غذا معمولا دعا می‌کنند. مردم کشور قطر دارای شرایط زندگی درستی هستند و زندگی در این کشور بر اساس اقتصاد و پس انداز کافی پیش می‌رود. در زمینه ی تحصیل، مردم قطر علاقه زیادی به یادگیری زبان انگلیسی دارند و سعی دارند خود را در این زمینه تقویت کنند. در این کشور فرهنگ کار برای بانوان جا افتاده و مشکلی نخواهد بود. مردم این کشور از پوشش پوشیده استفاده می‌کنند و حجاب را رعایت می‌کنند.

هنر قطر

هنر قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم قطر علاقه زیادی به هنرهای تجسمی دارند، به طور کلی آقایان با شیشه کار می‌کنند و بانوان نیز کار بر روی چوب را گزینه خوبی می‌دانند، هنر در قطر برای بانوان در خیاطی نیز دیده می‌شود. هنر موسیقی در قطر کمتر مورد استقبال گرفته و بیشتر در مسیر سنتی دنبال می‌شود. موسیقی سنتی و محلی قطر عمدتا بر روی صید مروارید متمرکز است، با این حال چون صید مروارید فعالیتی منحصر به مردان بود و زنان در این نوع آواز نقشی نداشتند، در ساحل جمع می‌شدند و دست می‌زدند و آوازهایی با مضمون سختی‌های غواصی مروارید می‌خواندند. زنان اغلب آواز هایی با مضمون گلدوزی یا آسیاب گندم می‌خوانند.

ورزش در قطر

ورزش در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم قطر علاقه زیادی به ورزش دارند، ورزش در این کشور بیشتر در زمینه‌ی شنا و همینطور پیاده روی دیده می‌شود. مردم ورزش های آبی را دوست دارند و به ورزش های ساحلی نیز اهمیت زیادی می‌دهند. در قطر ورزش بخش جدا نشدنی جوانان است. دختران قطری نیز بسیار گرایش به تیراندازی دارند. تا قرن بیست و یکم زنان به ندرت در ورزش شرکت داشتند، در سال 1998، مسابقات ورزشی زنان برای اولین بار در کشور توسط فدراسیون دو و میدانی قطر برگزار شد. اکنون زنان این کشور توانسته‌اند به درجه های بالایی در رشته های شنا، دو و میدانی، تنیس روی میز، تیراندازی و... برسند و مدال بیاورند. قطری ها فوتبال را محبوب ترین ورزش تلقی می‌کنند. تورهای جهانی ATP در هر فصل در قطر برگزار می‌شود که بسیار دیدنی و خاص است. به طور کلی در سفر به قطر می‌توانید با غول های تنیس جهان، اندی نوری و راجر فدرر ملاقات کنید. مسابقات موتور سواری و مسابقات حرفه‌ای گلف از دیگر رویدادهای سالانه در قطر هستند، به طور کلی ورزش های سنتی نظیر اسب سواری و شترسواری در قطر بسیار مهم است و از تفریحات بی نظیر در قطر محسوب می‌شود.

خرافات در قطر

خرافات در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR خرافات در قطر به طور کلی درجه بندی های مختلفی دارد. در سنین بالا بانوان خرافات زیادی در زمینه حمام نرفتن در طول شب دارند و معتقدند باید کسی در خانه باشد. خرافات در قطر بیشتر برای زمان های خاصی از شبانه روز و نسبت به اعداد خاصی مانند عدد 13دیده می‌شود.

شایعات در مورد قطر

شایعات در مورد قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور قطر یک کشور ثروتمند است اما اطلاعاتی که در زمینه گرانی بیش از حد در قطر وجود دارد دروغ است. (در حال حاضر مواد غذایی در ایران از قطر گرانتر است!) گرانی اجاره ی در کشور قطر نیز تنها یک شایعه است. نا امنی در این کشور وجود ندارد و هر گزارشی مبنی بر ناامنی زیاد در قطر شایعه ای بیش نخواهد بود چرا که ناامنی در کشور قطر تنها در بخش رانندگی دیده می‌شود و در دیگر زمینه ها مشکلی وجود نحواهد داشت.

موارد ممنوعه در قطر

موارد ممنوعه در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR شما اجازه حمل مواد مخدر در قطر را ندارید و در صورت انجام این کار قطعا مورد بازخواست قرار می‌گیرید. در ایام ماه رمضان خوردن و آشامیدن در ملاء عام اشتباه است و با شما برخورد می‌شود. همچنین سیگار کشیدن و آدامس جویدن نیز در ماه رمضان ممنوع است. عدم رعایت حجاب در این کشور مشکل ساز خواهد بود چرا که رعایت حجاب جزو قوانین این کشور است. تشکیل احزاب سیاسى و اتحادیه‌هاى کارگرى در قطر ممنوع است.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم قطر

خطرات احتمالی برای افراد مقیم قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خطرات زیادی برای افراد مقیم کشور قطر دیده نمی‌شود زیرا قطر در لیست کشورهای امن در دنیا قرار دارد. برای کاریابی در کشور قطر به سایت و موسسه های معتبر بروید. شرایط کار در کشور قطر شاید در ابتدا کمی دشوار به نظر برسد. مواظب دزدی های کوچک باشید و هنگام حضور در مکان های عمومی از وسایل با ارزش خود مراقبت کنید زیرا در هر جای دنیا دزدی های کوچک وجود دارد. رانندگی در کشور قطر چندان مناسب نیست و این ممکن است خطرآفرین باشد، پس هنگام رانندگی و یا عبور از خیابان در این کشور بهتر است حواستان را جمع کنید.

تشابهات قوانین قطر با ایران

تشابهات قوانین قطر با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

از جمله قوانین مشابه در هر دو کشور می‌توان به قانون منع خوردن و آشامیدن در ملاء عام در ماه رمضان اشاره کرد قانون حجاب نیز در هر دو کشور دیده می‌شود. قوانین رانندگی در قطر مانند ایران است. قوانین خدمات بیمه ای نیز در هر دو کشور مشابه است افراد در صورت توهین به دین و مقدسات در هر دو کشور مورد بازخواست قرار می‌گیرند.

گواهینامه و خرید ماشین در قطر

گواهینامه و خرید ماشین در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR برای اخذ گواهینامه رانندگی در قطر باید در ابتدا در آموزشگاهی ثبت نام کنید و سعی کنید زمان مشخصی را برای یادگیری در نظر داشته باشید. توجه داشته باشید که قیمت ماشین در قطر ارزان نیست. اخذ گواهینامه رانندگی نیز بخشی از هزینه زندگی در کشور قطر محسوب می‌شود.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در قطر

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR سفارت قطر در خیابان آفریقا ، خیابان گل آذین قرار دارد.

نوع پوشش مردم قطر

نوع پوشش مردم قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR دین مردم کشور قطر، اسلام بوده و افراد در هر جای این کشور باید از قوانین پیروی کنند. لباس بانوان در قطر باید به صورتی باشد که دست و پای خود را کامل بپوشانند، همینطور می‌بایست کف پای بانوان نیز پوشیده باشد. پوشش اسلامی به صورت کامل در بین مردم قطر دیده می‌شود. در حجاب کشور قطر روبند کمتر دیده می‌شود اما حجاب سر باید به طور دقیق دیده شده است. هرچند در بعضی جاها هنوز هم از نقاب و رویند استفاده می‌شود. عموما از زنان قطری، انتظار می‌رود که در انظار عمومی لباس های سنتی که معمولا شامل عبایه و شیله می‌شود بپوشند که هر دو این لباس ها کاملا پوشیده است.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی قطر

جغرافیا و شرایط آب و هوایی قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR کشور قطر از نظر جغرافیایی در جنوب غربی قاره آسیا قرار دارد، این کشور در منطقه خاورمیانه بوده و در شرق جزیره عربستان واقع شده است. قطر در لیست همسایگان ایران قرار دارد و به طور کلی روابط تجاری اقتصادی خوبی بین ایران و قطر دیده می‌شود. مساحت کشور قطر 11571 کیلومتر مربع اعلام شده است. مردم این کشور به زبان عربی صحبت می‌کنند و زبان انگلیسی در این کشور به عنوان زبان دوم محسوب می‌شود. واحد پول قطر ریال اعلام شده است. کشور قطر دارای آب و هوای بیابانی و گرم و خشک است و زمستان های این کشور خنک اعلام شده است. در فصل تابستان هوا بسیار شرجی است و برای افراد آزاردهنده خواهد بود. فروردین و آبان و پاییز از ماه های گردشگری در قطر هستند. مذهب مردم قطر اسلام است و اغلب آنها سنی هستند. وقتی وارد قطر می‌شوید بای حواستان باشد که پا به یک کشور مذهبی گذاشته‌اید و کارهایی که می‌کنید نباید با هنجارها و آداب مردم این کشور مغایرت داشته باشد. در سفر به قطر سری به بازار قدیمی سوق بزنید این بازار سنتی آنقدر زیبا طراحی شده است که می‌تواند شما را به 250 سال گذشته برده و فضای تاریخی خوبی ایجاد نماید. در این منطقه رستوران های ایتالیایی و یمنی زیادی نیز وجود دارد. پناهگاه و پارک وحش الماها نیز از دیدنی های جذاب قطر است و محلی عجیب برای گردشگری محسوب می‌شود. در این منطقه می‌توانید غزال های عربی و همینطور بزکوهی را تماشا کنید. این منطقه به صورت مصنوعی طراحی شده است. هزینه اقامت در قطر به طور کلی از سایر کشورها کمی گران تر است اما هتل های اقامتی هر یک دارای رده بندی های مشخصی هستند که اقامت را برای شما آسان‌تر خواهند نمود.

غذاهای قطر

غذاهای قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مجبوس یکی از غذاهای خوب در قطر محسوب می‌شود که در هر خانه ای از آن استفاده می‌شود. این غذا از ترکیب برنج و ادویه های خوش طعم تهیه شده است به طور کلی گوشت مرغ و بره و شتر و ماهی در آن استفاده می‌شود. این غذا طعم کمی تند دارد. سالونا یکی از معروف ترین غذاهای قطر است که از گوشت پرادویه تهیه شده و از سبزیجات نیز در آن استفاده می‌شود. این غذا از گوجه و بادمجان و هویج تهیه شده و در کنار غذاهای دریایی استفاده می‌شود. این غذا از نظر ایرانیان بسیار خوش طعم و دل انگیز است. مدروبا یکی از محبوب ترین غذاهای قطر محسوب می‌شود که تا حد زیادی مشابه با شیر برنج بوده و همینطور از برنج و شیره و کره و هل تهیه می‌شود. این غذا با انواع گوشت و لوبیا نیز سرو می‌شود و طعم دل انگیزی دارد. لقمات یکی از دسرهای خوش طعم و شیرین برای قطر است که در ماه رمضان سرو می‌شود و طعم دل انگیزی دارد. این دسر از توپک های گرد و کوچک، کره، شیر، آرد و زعفران تهیه می‌شود. این خمیرهای گرد در روغن زیاد سرخ می‌شود و به طور کلی از بیرون ترد و شهددار است. قوزی از غذاهای خوش طعم قطر است که از ترکیب برنج و گوشت تهیه شده است و یکی از محبوب ترین غذاهای قطر محسوب می‌شود. بره کباب شده با برنج و سبزیجات و همینطور ادویه جات استفاده می‌شود و طعم دل انگیزی دارد. این غذا در مهمانی ها و جشن ها استفاده شده و در لیست غذاهای گران قیمت قطر قرار دارد. مردم قطر علاقه زیادی به کدوی شکم پر دارند، این غذا مشابه با دلمه ایرانیان است. در این غذا از گوشت و سبزیجات مختلف به همراه ادویه استفاده شده است و در فر پخته می‌شود. این غذا بسیار خوش طعم است. مردم قطر علاقه زیادی به بلالیت دارند که یک نوع پاستای شیرین است و از رشته فرنگی تهیه شده است. این غذا در استان های جنوبی تهیه می‌شود. برای تهیه این غذا نیاز است که ورمیشل در آب جوش ریخته شود و با شکر و زعفران تفت داده شود. این غذا بیشتر برای وعده صبحانه استفاده می‌شود. مرگوگ از کدو سبز و هویج و همینطور گوجه و سیب زمینی تهیه شده است و به طور کلی یک نوع غذای آبدار محسوب شده و طعم عالی دارد. هریس از دیگر غذاهای خوش طعم قطر است که شبیه به حلیم تهیه شده و طعم خوبی دارد. این غذا از ترکیب گندم و گوشت تهیه شده و به طور کلی از خوشمزه ترین غذاهای قطر محسوب می‌شود.

آخرین ویرایش: 2019-07-30 10:38:48 9,930