x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

رومانی

صادرات کشور رومانی یکی از بخش های اقتصادی قوی محسوب می شود این کشور توانسته نرخ بیکاری را تا حد زیادی کاهش دهد. در این کشور امکانات شهری و تفریحی زیادی دیده می شود و یکی از زیباترین کشورهای دنیا بوده به طوریکه بافت معماری ساختمان های این شهر در ذهن نقش می بنددکشور رومانی از نظر جغرافیایی در بخش جنوب شرقی اروپا قرار دارد و پایتخت این کشور شهر بخارست است. کشور رومانی از سمت غرب با مجارستان همسایه است و از سمت شمال شرقی نیز با مولداوی مرز مشترک دارد. این کشور از سمت جنوب با بلغارستان هم مرز است. مساحت کشور رومانی به طور کلی 238391 کیلومتر مربع اعلام شده است. زبان کشور رومانی ، رومانیایی است و واحد پول این کشور لئو اعلام شده است. رشد جمعیت ایرانی در کشور رومانی بیش از 7 درصد به نسبت 5 سال گذشته است. در کشور رومانی رشد پزشکی نیز بیش از 25 درصد دیده شده است، تعداد بیمارستان های کشور رومانی افزایش یافته است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Romania عربی: رومانيا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: ریاست جمهوری
 • زبان های رایج: مجارستانی،رومی،اوکراینی،آلمانی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: لئو هر لئو 0.24 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 0040
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 159
 • پایتخت: بخارست
 • زبان های رسمی: رومانیایی
 • جمعیت: بیش از 19 میلیون در سال 2018
 • منطقه زمانی: (GMT+3 . UTC+2(EET
 • دامنه اینترنتی: .ro
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 246.7 میلیارد دلار آمریکا

سفر به رومانی

سفر به رومانی، سفر به کشوری در جنوب شرقی اروپا است که در منطقه جنگل‌های ترانسیلوانیا قرار دارد و توسط کوه های کارپات محصور شده است. این کشور در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۰۷ به اتحادیه اروپا پیوست بخارست، پایتخت این کشور، جاهای دیدنی بسیاری از مکان­‌های تاریخی گرفته تا جاذبه‌­های طبیعی را در خود دارد. واحد پول آن لئو رومانی است. رشد اقتصادی این کشور در سال ۲۰۱۷ هفت درصد بوده که بالاترین  نرخ رشد اقتصادی، در میان کشور‌های عضو اتحادیه اروپا بوده است.سفر به رومانی، سفر به کشوری آمیخته از فرهنگ ها و رویدادهای مختلف تاریخی در اروپاست. رومانی Romania، کشوری در جنوب شرقی اروپا است که در منطقه جنگل‌های ترانسیلوانیا قرار دارد و توسط کوه های کارپات محصور شده است. رومانی با کشورهای مجارستان، صربستان، مولداوی، بلغارستان و اوکراین همسایه است. این سرزمین سال‌ها تحت حکومت ایران و سپس روم بوده است.رومانی مذهب رسمی نداشته و سکولار است ولی حدود ۸۷ درصد از مردم رومانی، مسیحی ارتدکس هستند و بقیه کاتولیک و پروتستان هستند. 

سفر به رومانی

زندگی در رومانی

کشور رومانی از نظر جغرافیایی در بخش جنوب شرقی اروپا قرار دارد پایتخت زیبای این کشور بخارست نام دارد. رومانی با مساحت 238391 کیلومتر مربع از دسته کشورهای قدرتمند دنیا لقب گرفته است. این کشور از سمت غرب با مجارستان از سمت شمال شرقی با اوکراین و از سمت جنوب با بلغارستان مرز مشترک دارد. پیشرفت کاری در کشور رومانی بیشتر از سال های گذشته  شده است. تفریح و سرگرمی در کشور رومانی به طور کلی بسیار وسیع است و برای جوانان یک مقصد عالی محسوب می شود. تحصیل در کشور رومانی می تواند در وضعیت بورسیه نیز قرار بگیرد. مهارت های عملی یک امتیاز مهم محسوب می شود.هزینه تحصیل و زندگی در کشور رومانی برای هر دانشگاه و شهر متفاوت است، به طور کلی هزینه برای شهریه دانشگاه در این کشور در طول سال بین 2 الی 5 هزار یورو برآورد شده است که البته بستگی به نوع دانشگاه دارد.

زندگی در رومانی

مهاجرت به رومانی

کشور رومانی یک کشور قدرتمند در زمینه امنیت اجتماعی است به طوریکه یکی از بهترین امتیازهای این کشور موفقیت در زمینه اقتصادی است. در کشور رومانی فضای تحصیل خوبی فراهم شده است و روش های متنوعی برای مهاجرت به کشور رومانی در دسترس است که می‌تواند برای افراد مناسب باشد.تحصیل در کشور رومانی برای افرادی است که به منظور ورود به شغل باشند بسیار عالی است و آمار مهاجران در این زمینه از ایران بیش از 23 درصد است. جوانان ایرانی بسیار علاقه به تحصیل در فضای علمی و دانشگاهی کشور رومانی دارند و در این زمینه موفقیت های زیادی نیز دیده می‌شود.مقطع لیسانس در کشور رومانی 4 سال و مقطع فوق لیسانس 2 سال و مقطع دکترا نیز 5 سال اعلام شده است. کشور رومانی یکی از بهترین کشورهایی است که به شما اجازه می دهد از طریق تحصیل به کار برسید.ویزای کاری رومانی یک ساله صادر می شود.

مهاجرت به رومانی

تحصیل در رومانی

کشور رومانی یکی از کشورهای محبوب برای ادامه تحصیل دانشجویان در منطقه اروپا به شمار می‌رود. رومانی به عنوان نقطه تلاقی اروپای مرکزی و اروپای شرقی و ناحیه بالکان محسوب می شود. بسیاری از آثار دیدنی، مکان های گردشگری و جاذبه‌های طبیعی متعلق به قرون وسطی در مناطق مختلف کشور رومانی قابل مشاهده هستند. فرهنگ و تمدن مردمان رومانی بسیار غنی بوده و ریشه در دیرینه این سرزمین دارد.آنچه دانشجویان بین المللی را برای ادامه تحصیل به کشور سوق می دهد، پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در مقایسه با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. سیستم آموزشی کشور رومانی تحصیل به زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی یا رومانیایی را ارئه داده است. ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور برای دانشجویان بسیار هیجان انگیز خواهد بود. جمعیت کشور رومانی در حدود ۲۰ میلیون نفر است. بیش از 531 هزار دانشجو در دانشگاه های کشور رومانی مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد حدود ۲۷ هزار نفر را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می دهند

تحصیل در رومانی

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها

اگر بخوایم با زن رومانی ازدواج کنیم چه حقوقی به ما داده میشه؟

2020-03-24 23:15:57

سلام لطفا در مورد ویزای شرایط خاص برای مهاجرت به رومانی توضیح بدهید. ممنون

2020-06-21 09:52:12