x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

رومانی

صادرات کشور رومانی یکی از بخش های اقتصادی قوی محسوب می شود این کشور توانسته نرخ بیکاری را تا حد زیادی کاهش دهد. در این کشور امکانات شهری و تفریحی زیادی دیده می شود و یکی از زیباترین کشورهای دنیا بوده به طوریکه بافت معماری ساختمان های این شهر در ذهن نقش می بنددکشور رومانی از نظر جغرافیایی در بخش جنوب شرقی اروپا قرار دارد و پایتخت این کشور شهر بخارست است. کشور رومانی از سمت غرب با مجارستان همسایه است و از سمت شمال شرقی نیز با مولداوی مرز مشترک دارد. این کشور از سمت جنوب با بلغارستان هم مرز است. مساحت کشور رومانی به طور کلی 238391 کیلومتر مربع اعلام شده است. زبان کشور رومانی ، رومانیایی است و واحد پول این کشور لئو اعلام شده است. رشد جمعیت ایرانی در کشور رومانی بیش از 7 درصد به نسبت 5 سال گذشته است. در کشور رومانی رشد پزشکی نیز بیش از 25 درصد دیده شده است، تعداد بیمارستان های کشور رومانی افزایش یافته است.

نام انگلیسی: Romania
نام عربی: رومانيا
پایتخت: بخارست
قاره: آسیا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: ریاست جمهوری
زبان‌های رسمی: رومانیایی
زبان‌های رایج: مجارستانی،رومی،اوکراینی،آلمانی
واحد پول: لئو هر لئو 0.24 دلار آمریکا
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 159
جمعیت: بیش از 19 میلیون در سال 2018
منطقه زمانی: (GMT+3 . UTC+2(EET
دامنه اینترنتی: (GMT+3 . UTC+2(EET
پیش شماره تلفن: 0040

سفر به رومانی

سفر به رومانی، سفر به کشوری در جنوب شرقی اروپا است که در منطقه جنگل‌های ترانسیلوانیا قرار دارد و توسط کوه های کارپات محصور شده است. این کشور در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۰۷ به اتحادیه اروپا پیوست بخارست، پایتخت این کشور، جاهای دیدنی بسیاری از مکان­‌های تاریخی گرفته تا جاذبه‌­های طبیعی را در خود دارد. واحد پول آن لئو رومانی است. رشد اقتصادی این کشور در سال ۲۰۱۷ هفت درصد بوده که بالاترین  نرخ رشد اقتصادی، در میان کشور‌های عضو اتحادیه اروپا بوده است.سفر به رومانی، سفر به کشوری آمیخته از فرهنگ ها و رویدادهای مختلف تاریخی در اروپاست. رومانی Romania، کشوری در جنوب شرقی اروپا است که در منطقه جنگل‌های ترانسیلوانیا قرار دارد و توسط کوه های کارپات محصور شده است. رومانی با کشورهای مجارستان، صربستان، مولداوی، بلغارستان و اوکراین همسایه است. این سرزمین سال‌ها تحت حکومت ایران و سپس روم بوده است.رومانی مذهب رسمی نداشته و سکولار است ولی حدود ۸۷ درصد از مردم رومانی، مسیحی ارتدکس هستند و بقیه کاتولیک و پروتستان هستند. 

سفر به رومانی

مهاجرت به رومانی

کشور رومانی یک کشور قدرتمند در زمینه امنیت اجتماعی است به طوریکه یکی از بهترین امتیازهای این کشور موفقیت در زمینه اقتصادی است. در کشور رومانی فضای تحصیل خوبی فراهم شده است و روش های متنوعی برای مهاجرت به کشور رومانی در دسترس است که می‌تواند برای افراد مناسب باشد.تحصیل در کشور رومانی برای افرادی است که به منظور ورود به شغل باشند بسیار عالی است و آمار مهاجران در این زمینه از ایران بیش از 23 درصد است. جوانان ایرانی بسیار علاقه به تحصیل در فضای علمی و دانشگاهی کشور رومانی دارند و در این زمینه موفقیت های زیادی نیز دیده می‌شود.مقطع لیسانس در کشور رومانی 4 سال و مقطع فوق لیسانس 2 سال و مقطع دکترا نیز 5 سال اعلام شده است. کشور رومانی یکی از بهترین کشورهایی است که به شما اجازه می دهد از طریق تحصیل به کار برسید.ویزای کاری رومانی یک ساله صادر می شود.

مهاجرت به رومانی

زندگی در رومانی

کشور رومانی از نظر جغرافیایی در بخش جنوب شرقی اروپا قرار دارد پایتخت زیبای این کشور بخارست نام دارد. رومانی با مساحت 238391 کیلومتر مربع از دسته کشورهای قدرتمند دنیا لقب گرفته است. این کشور از سمت غرب با مجارستان از سمت شمال شرقی با اوکراین و از سمت جنوب با بلغارستان مرز مشترک دارد. پیشرفت کاری در کشور رومانی بیشتر از سال های گذشته  شده است. تفریح و سرگرمی در کشور رومانی به طور کلی بسیار وسیع است و برای جوانان یک مقصد عالی محسوب می شود. تحصیل در کشور رومانی می تواند در وضعیت بورسیه نیز قرار بگیرد. مهارت های عملی یک امتیاز مهم محسوب می شود.هزینه تحصیل و زندگی در کشور رومانی برای هر دانشگاه و شهر متفاوت است، به طور کلی هزینه برای شهریه دانشگاه در این کشور در طول سال بین 2 الی 5 هزار یورو برآورد شده است که البته بستگی به نوع دانشگاه دارد.

زندگی در رومانی

تحصیل در رومانی

کشور رومانی یکی از کشورهای محبوب برای ادامه تحصیل دانشجویان در منطقه اروپا به شمار می‌رود. رومانی به عنوان نقطه تلاقی اروپای مرکزی و اروپای شرقی و ناحیه بالکان محسوب می شود. بسیاری از آثار دیدنی، مکان های گردشگری و جاذبه‌های طبیعی متعلق به قرون وسطی در مناطق مختلف کشور رومانی قابل مشاهده هستند. فرهنگ و تمدن مردمان رومانی بسیار غنی بوده و ریشه در دیرینه این سرزمین دارد.آنچه دانشجویان بین المللی را برای ادامه تحصیل به کشور سوق می دهد، پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در مقایسه با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. سیستم آموزشی کشور رومانی تحصیل به زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی یا رومانیایی را ارئه داده است. ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور برای دانشجویان بسیار هیجان انگیز خواهد بود. جمعیت کشور رومانی در حدود ۲۰ میلیون نفر است. بیش از 531 هزار دانشجو در دانشگاه های کشور رومانی مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد حدود ۲۷ هزار نفر را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می دهند

تحصیل در رومانی

کشور رومانی از نظر جغرافیایی در بخش جنوب شرقی اروپا قرار دارد و پایتخت این کشور شهر بخارست است. کشور رومانی از سمت غرب با مجارستان همسایه است و از سمت شمال شرقی نیز با مولداوی مرز مشترک دارد. این کشور از سمت جنوب با بلغارستان هم مرز است. مساحت کشور رومانی به طور کلی 238391 کیلومتر مربع اعلام شده است. زبان کشور رومانی ، رومانیایی است و واحد پول این کشور لئو اعلام شده است. از نظر زمانی این کشور نیم ساعت از تهران عقب تر است. این کشور در روال های صادراتی با کشور ایتالیا به ارزش 17 درصد و با آلمان نیز در وضعیت 15 درصد صادرات قرار دارد. کشور رومانی با فرانسه و مجارستان و همینطور انگلیس نیز توانسته دسته بندی‌های خوبی داشته باشد و صادرات به این کشور نیز رشد بالایی داشته است. در کشور رومانی افراد شاغل بیش از 8496.00 هزار نفر اعلام شده است که در وضعیت متوسط قرار دارد اما هنوز به اندازه هزار نفر در این کشور بیکار هستند. اینطور که مشخص شده است اقتصاد کشور رومانی بر روی بیکاری نیز تأثیر گذاشته است. تولید ناخالص در کشور رومانی در حدود 0.01 درصد اقتصادی جهانی را شکل داده است و در این زمینه تغییرات زیادی نیز دیده می شود. رشد جمعیت ایرانی در کشور رومانی بیش از 7 درصد به نسبت 5 سال گذشته است در نظر داشته باشید که این کشور در زمینه کسب و کار نیز رشد خوبی داشته است و همینطور توانسته فضای هموارتری برای ثبت شرکت فراهم سازد. شرکت های ایرانی در کشور رومانی در زمینه خرده فروشی نیز به صورت درون کشوری رشد خوبی داشته اند و در جدیدترین آماری که به دست ما رسیده است این کشور توانسته فعالیت های خرید و فروش وسیع را به طور جدی پیش ببرد. کشور رومانی یکی از بهترین کشورهایی است که در زمینه گردشگری رشد خوبی داشته است این کشور هزینه فضاهای تفریحی را ارزان در نظر گرفته است و بر امکانات تفریحی موجود افزوده است به این ترتیب قدرت کشور رومانی در زمینه های مختلف به شکل دقیق و صحیحی دنبال می شود. در کشور رومانی رشد پزشکی نیز بیش از 25 درصد دیده شده است، تعداد بیمارستان های کشور رومانی افزایش یافته است، مراکز بهداشتی و درمانی کشور رومانی رشد بالایی را به خود اختصاص داده است. این کشور توانسته در زمینه خصوصی سازی نیز رشد بالایی داشته باشد. سرمایه گذارهای خارجی در رده های سنی جوان کشور رومانی را گزینه بسیار عالی برای ثبت شرکت در نظر گرفته اند و این کشور رتبه خوبی در جذب سرمایه گذار خارجی دارد.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی رومانی

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی رومانی

تولید ناخالص داخلی کشور رومانی به ارزش 246.7 میلیارد دلار تعیین شده است. این کشور توانسته در بخش های مختلف وضعیت درآمدزایی را بهتر نماید. نرخ بیکاری در کشور رومانی به طور کلی 4 درصد تعیین شده است. هنوز هم بخش زیادی از مردم کشور رومانی زیر خط فقر هستند و اینطور که مشخص شده است این کشور توانسته در زمینه های مختلف دسته بندی های صحیحی را فراهم سازد.

وضعیت صادراتی کشور رومانی به طور کلی در زمینه منسوجات و پاپوش‌ها تعرفه صحیحی را شکل می دهد. این کشور صادرات را در وضعیت آهن آلات و همینطور ماشین آلات نیز رشد داده است و تجهیزات در کشور رومانی از نظر تعرفه ای وضعیت خوبی دارد. مواد معدنی و سوخت در کشور رومانی توانسته ساختار صحیحی را دنبال نماید. این کشور در روال های صادراتی با کشور ایتالیا به ارزش 17 درصد و با آلمان نیز در وضعیت 15 درصد صادرات قرار دارد. کشور رومانی با فرانسه و مجارستان و همینطور انگلیس نیز توانسته دسته بندی های خوبی داشته باشد و صادرات به این کشور نیز رشد بالایی داشته است. محصولات وارداتی کشور رومانی شامل ماشین آلات و تجهیزات و همینطور سوخت و مواد معدنی است. این کشور در زمینه فلزات فرآوری نشده نیز توانسته رتبه خوبی داشته باشد. کشور رومانی یکی از کشور‌هایی است که وضعیت صادراتی خود را به شکل های مختلفی پیش می برد.

در کشور رومانی افراد شاغل بیش از 8496.00 هزار نفر اعلام شده است که در وضعیت متوسط قرار دارد اما هنوز به اندازه هزار نفر در این کشور بیکار هستند. اینطور که مشخص شده است اقتصاد کشور رومانی بر روی بیکاری نیز تأثیر گذاشته است. تولید ناخالص در کشور رومانی در حدود 0.01 درصد اقتصادی جهانی را شکل داده است و در این زمینه تغییرات زیادی نیز دیده می شود. قدرت خرید مردم در این کشور دو درصد به نسبت قبل بیشتر شده است و مشخص است که کشور رومانی یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته در زمینه کالاهای غیر غذایی نیز اقتصاد خود را کنترل نماید.

از دیگر بخش های اقتصادی در کشور رومانی ساخت و ساز است که البته دستخوش تغییرات زیادی بوده است، اقتصاد این کشور در زمینه ساخت‌وساز از شاخص های مشخصی استفاده می کند. رشد اقتصادی در کشور رومانی در سه ماه اول در سال 2018 توانسته رشد 1.9 درصد داشته باشد و پیش بینی ها نشان می دهد که این کشور در سال های اخیر می تواند در تولید محصولات صنعتی شاخص های دقیقی را ایجاد نماید. صادرات و واردات در کشور رومانی به چندین صورت دیده می‌شود و این کشور در زمینه محصولات چند بخشی شاخص های فروش ایده آلی را فراهم ساخته است. آینده اقتصادی کشور رومانی روشن است اما چه خوب است که منابع مالی در کشور رومانی در وضعیت کنترل شده ای قرار داشته باشد و در این کشور کالاهایی که برای استفاده خانوار دیده می شود بیشتر از قبل شده است و این نشان از افزایش رشد اقتصادی کشور رومانی است.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های رومانی

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های رومانی

کشور رومانی دارای مجوز های ساخت و ساز بی نظیری است و توانسته در زمینه ساخت و ساز املاک حرفه ای به نتیجه خوبی دست یابد. این کشور در زمینه بهداشت و درمان توانسته رتبه خوبی داشته باشد، در سال های گذشته وضعیت بهداشتی در کشور رومانی بسیار نامناسب بود اما در طرح های جدید اقتصادی سرمایه گذاری های روتینی در زمینه بهداشت صورت گرفته شده است و مشخص است که این کشور توانسته در زمینه های تخصصی سیستم دقیقی را فراهم سازد. کشور رومانی نرخ بیکاری خود را کنترل کرده است و مشخص است که جوانان در این کشور اجازه دارند که به سادگی ورود به کار داشته باشند. کشور رومانی یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته مسیر تجاری را با توجه به تاریخ پر پیچ و خم خود طی نماید. این کشور توانسته در زمینه خصوصی سازی نیز رشد بالایی داشته باشد. سرمایه گذارهای خارجی در رده های سنی جوان، کشور رومانی را گزینه بسیار عالی برای ثبت شرکت در نظر گرفته اند و این کشور رتبه خوبی در جذب سرمایه گذار خارجی دارد.

کشور رومانی فروش جزئی را در خود تقویت کرده است به طوریکه در سال 2018 بیشترین سودآوری در کشور رومانی در مسیر فروش جزئی دیده می شود. این کشور توانسته در زمینه فروش محصولات خرده رتبه 12 در دنیا را داشته باشد. رتبه کشور رومانی در سیاست های بیمه ای نیز ساختار قوی را شکل داده است این کشور کسب و کار قوی برای خود فراهم ساخته است و مشخص است که بیمه در این کشور به طور روتین دیده می شود و شهروندان را پوشش می دهد.

رشد فضای امنیتی در کشور رومانی از دیگر گزینه هایی است که می‌تواند نشان از رتبه بالای کشور رومانی در جهان داشته باشد. این کشور توانسته یک فضای تحصیل و کار بسیار عالی برای جوانان به خصوص بانوان فراهم سازد. رتبه کشور رومانی به طور کلی هنوز در لیست کشورهای ایده آل قرار ندارد اما با رشد فرهنگی ، اقتصادی و ساخت و ساز این کشور توانسته پیشرفت خوبی را فراهم سازد. کشور رومانی یکی از بهترین کشورهایی است که کسب و کارهای روتین را مورد ارزیابی قرار داده است و مشخص است که در صنایع دقیق و اصولی این کشور توانسته ساخت و ساز را زنده نگه دارد به طوریکه از جدیدترین متریال های معماری در ساخت آپارتمان های کشور رومانی دیده می شود.

نوع حکومت و ساختار سیاسی رومانی

نوع حکومت و ساختار سیاسی رومانی

در جمهوری رومانی از سیستم های چند حزبی استفاده می شود. در این کشور قدرت بین رئیس جمهور و نخست وزیر تقسیم می شود و در تصمیمات مهم کشور هر دو گزینه مهم هستند. رئیس جمهور در کشور رومانی توسط مردم و برای دوره 5 ساله انتخاب می شود، هر شخص می تواند تا دو بار رئیس جمهور شود. رئیس جمهور با بررسی های مشخص ، نخست‌وزیر را انتخاب می کند و به این ترتیب نخست وزیر نیز سایر وزیران را انتخاب می کند و همه روال های سیاسی در کشور رومانی زنجیره ای است.

در کشور رومانی دو مجلس قانونگذاری وجود دارد. مجلس سنا در حال حاضر 140 عضو دارد و مجلس ملی نیز 346 عضو فعال دارد که امروز کشور را به دست گرفته اند. نمایندگان در کشور رومانی برای دوره‌های 4 ساله با رأی مردم به کاندیدهای حزب ها تعیین می شود. دادگاه های رومانی نیز از سیستم های قضایی فرانسه الگوبرداری کرده اند و سیاست این کشور به طور کلی دسته بندی های مخصوص به خود را اعمال داشته است. در کشور رومانی فضای سیاسی کنترل شده است به طوریکه هر نوع اغتشاش های سیاسی در کشور رومانی به هیچ عنوان متوجه مردم این کشور نمی شود و آرامش کشور همیشه حفظ شده است. کشور رومانی یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته در زمینه تنظیم سیاست های جدید خود ثابت قدم باشد و قانون اساسی این کشور بارها مورد بازبینی قرار می گیرد. پرچم کشور رومانی به طور کلی بر اساس نوع ساختار سیاسی این کشور تعیین می شود.


پایتخت و 9 شهر بزرگ رومانی

پایتخت و 9 شهر بزرگ رومانی

بخارست پایتخت رومانی محسوب می شود و بزرگترین شهر در این کشور است. بخارست دارای فضای تحصیلی و کاری بسیار عالی است.

سیبیو یکی از شهرهای زیبا در نزدیکی مرکز رومانی است که دارای تاریخی ترکیبی است. در دوره های مشخصی از تاریخ آلمانی ها و مجارها در این شهر سکونت داشتند. این شهر هنوز آرایش قدیمی خود را دارد اما اقلیت های کوچکی از آلمانی ها هنوز هم در این شهر زندگی می کنند. این شهر به طور کلی دارای فضای تجاری بی نظیری است و یکی از بهترین شهرهای مهاجرپذیر کشور رومانی محسوب می‌شود.

تیمشوآرا یک سرمایه تاریخی برای منطقه کشور رومانی محسوب می‌شود. این شهر به طور کلی دارای تاریخ قومی وسیعی است. این شهر قدرت زیادی دارد و قدمت آن به 800 سال می رسد. این شهر دارای جمعیت بالایی است.

براشوو یکی از شهرهای تاریخی کشور رومانی محسوب می شود و هرکسی که به این شهر سفر می کند علاقه دارد که از قلعه برن این شهر دیدن نماید. این شهر به طور کلی محل اسکان دولت های قدیمی بوده است. در این شهر رنگ کوه ها یک رنگ و قرمز است، دره ها بسیار زیبا در کنار هم قرار دارند. مکان های دیدنی و بسیار ارزشمندی در کشور رومانی دیده می شود در این شهر قرار دارد.

سوچاوا شهر زیبایی در کشور رومانی است که دارای بناهای سنتی و دلنشینی است. این شهر به طور کلی معماری های عظیمی دارد.

کلوژ نپوکا یک شهر بسیار مدرن در کشور رومانی محسوب می شود که معماری بی نظیری دارد. این شهر دارای معماری های ارزشمند و بدیل است. معدن نمک این شهر به طور کلی بسیار تفریحی و خاص است.

بوشته یکی از شهرهای طبیعی و جنگلی در کشور رومانی محسوب می‌شود. این شهر به طور کلی دارای دیدنی های بی نظیری است. جنگل های این شهر به طور کلی وسیع و بی نظیر است.

سیگیشوآرا یکی از شهرهای مهم کشور رومانی محسوب می شود. این شهر به طور کلی دارای دیوارهای رنگی و بی نظیری است. این شهر دارای کوچه های پر پیچ و خم بوده و دارای شرایط خاصی است.

کونستانسا یکی از شهرهای تاریخی محسوب می شود و تاریخ دانان این شهر را گزینه خوبی برای پژوهش خود در نظر می گیرند و در آن پژوهش‌های مختلفی شکل گرفته است.

ایاشی پایتخت فرهنگی کشور رومانی است که الگوهای تاریخی این بخش به طور کلی در وضعیت نرمال دیده می شود. این شهر دارای قدمت وسیعی بوده و مذهب این بخش نیز به طور روتین ارزیابی شده است.

اورادئا یکی از سرمایه های منطقه ای محسوب می شود ، این شهر به طور کلی در طی جنگ های جهانی تخریب زیادی را شکل داده است. ساختمان های این شهر از سبک های باروک استفاده کرده است.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در رومانی

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در رومانی

در دوره های قبل اغلب شرکت های ایرانی در کشور رومانی در زمینه خرید و فروش محصولات فعالیت داشت اما امروزه شاهد رویدادهای تجاری وسیعی در این زمینه هستیم. رویدادهای تجاری برون کشوری یکی از بهترین شاخص های شرکت های ایرانی در کشور رومانی محسوب می شود. رشد جمعیت ایرانی در کشور رومانی بیش از 7 درصد به نسبت 5 سال گذشته شده است در نظر داشته باشید که این کشور در زمینه کسب و کار نیز رشد خوبی داشته است و همینطور توانسته فضای هموارتری برای ثبت شرکت فراهم سازد.

شرکت های ایرانی در کشور رومانی در زمینه خرده فروشی نیز به صورت درون کشوری رشد خوبی داشته اند و در جدیدترین آماری که به دست ما رسیده است این کشور توانسته فعالیت های خرید و فروش وسیع را به طور جدی پیش ببرد. قیمت لئو کشور رومانی برای ایرانیان مقرون به صرفه است و سرمایه گذاری با نرخ لئو کشور رومانی می‌تواند سود خوبی داشته باشد.

در کشور رومانی شرایط خوبی برای کسانی که بودجه کمی دارند اما هدف اصلی آنها سرمایه گذاری است فراهم شده است، زیرساخت های اقتصادی کشور رومانی بسیار عالی است و این امر سبب شده است که در سال های اخیر رشد زیادی در زمینه سرمایه گذاری های دولتی این کشور صورت بگیرد.

عجایب رومانی

عجایب رومانی

دلتای دانوب یکی از دیدنی های کشور رومانی محسوب می شود. این بخش به طور کلی دارای 32 اکوسیستم است و دارای تالاب های بزرگی است. در این بخش قایق سواری بسیار ارزشمند است.در نظر داشته باشید که در این بخش گونه های گیاهی و جانوری وسیعی دیده می‌شود.

مامایا در لبه دریای سیاه واقع شده است و معروف ترین تفرجگاه ساحلی کشور رومانی محسوب می شود. مامایا کوچک است و دارای امتداد 8 کیلومتری است. این شهر دارای ساحل های ماسه ای بی نظیری است. مامایا دارای یک پارک اختصاصی آبی برای کودکان است.

سینایا یکی از شهرهای تفرجگاهی در کشور رومانی محسوب می شود. این شهر دارای یک صومعه بی نظیر است. این صومعه دارای فضای کوهنوردی خوبی است و برای اسکی های زمستانی نیز استفاده می شود. این شهر پر از گل های زیبا و بی نظیر است.

صومعه های نقاشی شده یکی از زیباتری جاذبه های رومانی محسوب می‌شود و در بخش شمال شرقی این کشور قرار دارد. نقاشی های این بخش بسیار دیدنی و خاص است و صحنه هایی از زندگی نیز در این بخش به وضوح دیده می شود.

براسوو دارای ویژگی های مدرن و پویایی است و چهره ای فریبنده دارد. این شهر دارای خیابان های دیدنی و خاصی است. در این شهر خیابان های باریکی دیده می شود. براسوو یکی از دیدنی های بسیار عجیب در کشور رومانی محسوب می شود. این شهر دارای پویایی وسیعی است.

خلاصه تاریخ رومانی

خلاصه تاریخ رومانی

طبق نظر محققان تاریخ کشور رومانی در سال 513 پیش از میلاد توسط گروهی به نام گت ها لشکرکشی شده است و توانسته در این زمینه رومی ها را شکست دهد. در قرن 2 میلادی این سرزمین به دست امپراتور روم فتح شده است و به بخشی از سرزمین های تحت فرمانروایی تبدیل شده است. در دوره های دیگر از تاریخ هونها، اسلاوها و بلغارها و همینطور توسعه طلبان به کشور رومانی حمله کردند. در سده 4 میلادی دین مسیحیت به این کشور ورود می کند. در این کشور توازن های نژادی در نسل های مختلف صورت گرفته است. اسلاوها نژادپرستی را تا حد زیادی در این کشور وارد کردند که پس از مدتی توسط شاه مجارستان کشور رومانی به شکل دیگر اشغال می شود.

خلاصه ای از جغرافیای رومانی

خلاصه ای از جغرافیای رومانی

کشور رومانی یکی از کشورهای اروپایی محسوب می شود و جاذبه های تاریخی بی نظیری دارد. این شهر به طور کلی دارای طبیعتی بکر و زیبا است. این کشور دارای تپه های سرسبز و زیبایی بوده است و یکی از جاذبه های دیدنی آن نیز رود دانوب است.

کشور رومانی از نظر جغرافیایی در بخش جنوب شرقی اروپا قرار دارد و پایتخت این کشور شهر زیبای بخارست است. کشور رومانی از سمت غرب با مجارستان همسایه است و از سمت شمال شرقی نیز با مولداوی مرز مشترک دارد. این کشور از سمت جنوب با بلغارستان هم مرز است. مساحت کشور رومانی به طور کلی 238391 کیلومتر مربع اعلام شده است. زبان کشور رومانی ، رومانیایی است و واحد پول این کشور لئو اعلام شده است. از نظر زمانی این کشور نیم ساعت از تهران عقب تر است.

وضعیت آب و هوایی در رومانی با توجه به شرایط مختلف تعیین می‌شود. این کشور دارای آب و هوای قاره ای است و به طور کلی از 4 فصل مجزا تشکیل شده است. میانگین دمای هوا رومانی به 29 درجه سانتیگراد می رسد. در نواحی کم ارتفاع تر گاهی دمای هوا بالای 35 درجه خواهد بود. این کشور از نظر تاریخی فضای دقیقی را به خود اختصاص داده است. در سفر به رومانی بازدید از کاخ پارلمان بسیار دیدنی و ارزشمند است.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری رومانی

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری رومانی

تصویرگران اهل رومانی: کرنلیو بابا ، ویکتور برونر

طراحان لباس اهل رومانی: لیویو سیولی

معماران اهل رومانی: آنکارا پترسکو، لیویو سیولی

کشورها و مناطق وابسته رومانی

کشورها و مناطق وابسته رومانی

رومانی در طول تاریخ سالهای طولانی به دست مجاری ها استعمار بوده است. این کشور همینطور به دست آلمانی ها نیز تحت اشغال بوده است اما توانسته در سال های مختلف رشد خوبی نماید و مستقل شود.

فرهنگ مردم رومانی

فرهنگ مردم رومانی

رومانی ها اغلب از نظر رفتاری بسیار فروتن و متواضع هستند و این موضوع از رفتار آنها نیز مشخص است.

در رومانی فقط دوستان و اعضای خانواده یکدیگر را به اسم کوچک صدا می کنند و افراد دورتر از لفظ خانم و آقا استفاده می کنند.

مردم این کشور به طور کلی خجالتی و آرام هستند و رفته رفته رفتارشان صمیمی تر می شود.

در این کشور به افراد در سنین بالا احترام زیادی گذاشته می شود و تجربه زندگی در این کشور نیز بر اساس ارزش ها است.

در ساختار اجتماعی رومانی پدر سرپرست اصلی محسوب می شود.

اگر به خانه مردم در رومانی دعوت شدید نیاز است که هدیه ای برای افراد در نظر داشته باشید. هدیه می تواند گل و شکلات باشد. هدیه در این کشور پس از دریافت باز می شود.

حجاب کشور رومانی به طور کلی پوشیده است و مردم این کشور سعی می‌کنند از لباس های بلند استفاده کنند اما حجاب رومانی آزاد است.

پیشرفت در رومانی

پیشرفت در رومانی

یکی از مهمترین بخش های پیشرفت کشور رومانی در زمینه آموزش و تحصیل است. تحصیل در این کشور به طور جدی دیده می شود و مشخص است که پیشرفت های روتین در این زمینه توانسته به نتیجه صحیحی دست یابد. کشور رومانی در زمینه آموزش رشته های فنی از ساختار عملی بی نظیری تشکیل شده است اینطور که شواهد نشان می دهد کشور رومانی توانسته ساخت و ساز را نیز به طور دقیق به رشد برساند.

در این کشور فضای علمی و همینطور فضای فرهنگی رشد بالایی داشته است، محیط های فرهنگی و شعرخوانی زیادی در شهرهای کشور رومانی افتتاح شده است.

میزان درآمدزایی در کشور رومانی نیز رشد خوبی داشته است و قدرت و رشد درآمدزایی در کشور رومانی نیز بر اساس شرایط مشخصی تعیین شده است.

کشور رومانی یکی از بهترین کشورهایی است که در زمینه گردشگری رشد خوبی داشته است این کشور هزینه فضاهای تفریحی را ارزان در نظر گرفته است و بر امکانات تفریحی موجود افزوده است به این ترتیب قدرت کشور رومانی در زمینه های مختلف به شکل دقیق و صحیحی دنبال می شود. در کشور رومانی رشد پزشکی نیز بیش از 25 درصد دیده شده است، تعداد بیمارستان های کشور رومانی افزایش یافته است، مراکز بهداشتی و درمانی کشور رومانی رشد بالایی را به خود اختصاص داده است، در این کشور بررسی های مشخصی در زمینه بیمه صورت گرفته است و درآمدزایی نیز یکی از مهمترین بخش های اقتصادی کشور رومانی محسوب می شود. روال های گردشگری در کشور رومانی نیز به شکل دقیقی دیده می شود. این کشور توانسته دسته بندی های مشخصی را فراهم سازد و اینطور که شواهد نشان می دهد کشور رومانی یکی از بهترین کشورهایی است که در فضای صنعتی نیز رشد 14 درصدی داشته است.

این کشور سرمایه خوبی در زمینه باستان شناسی هم فراهم ساخته است که نتیجه مشخصی را به همراه داشته و در دنیا شهرت بالایی را کسب کرده است.

قوانین عمومی در رومانی

قوانین عمومی در رومانی

در قوانین کشور رومانی اینطور دیده می شود که افراد در زمان صرف شام سعی می کنند سکوت را رعایت نمایند.

در این کشور هدیه برای بانوان اغلب به رنگ های روشن است.

در این کشور تعارف کردن بسیار مشابه با ایران است و مردم رومانی بسیار تعارفی هستند و این موضوع در زمان صرف غذا بسیار دیده می‌شود.

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021