کشور رومانی

صادرات کشور رومانی یکی از بخش‌های اقتصادی قوی محسوب می‌شود این کشور توانسته نرخ بیکاری را تا حد زیادی کاهش دهد. در این کشور امکانات شهری و تفریحی زیادی دیده می‌شود و یکی از زیباترین کشورهای دنیا بوده به طوریکه بافت معماری ساختمان‌های این شهر در ذهن نقش می‌بنددکشور رومانی از نظر جغرافیایی در بخش جنوب شرقی اروپا قرار دارد و پایتخت این کشور شهر بخارست است. کشور رومانی از سمت غرب با مجارستان همسایه است و از سمت شمال شرقی نیز با مولداوی مرز مشترک دارد. این کشور از سمت جنوب با بلغارستان هم مرز است. مساحت کشور رومانی به طور کلی ۲۳۸۳۹۱ کیلومتر مربع اعلام شده است. زبان کشور رومانی، رومانیایی است و واحد پول این کشور لئو اعلام شده است. رشد جمعیت ایرانی در کشور رومانی بیش از ۷ درصد به نسبت ۵ سال گذشته است. در کشور رومانی رشد پزشکی نیز بیش از ۲۵ درصد دیده شده است، تعداد بیمارستان‌های کشور رومانی افزایش یافته است.

کشور رومانی از نظر جغرافیایی در بخش جنوب شرقی اروپا قرار دارد و پایتخت این کشور شهر بخارست است. کشور رومانی از سمت غرب با مجارستان همسایه است و از سمت شمال شرقی نیز با مولداوی مرز مشترک دارد. این کشور از سمت جنوب با بلغارستان هم مرز است. مساحت کشور رومانی به طور کلی ۲۳۸۳۹۱ کیلومتر مربع اعلام شده است. زبان کشور رومانی، رومانیایی است و واحد پول این کشور لئو اعلام شده است. از نظر زمانی این کشور نیم ساعت از تهران عقب‌تر است. این کشور در روال‌های صادراتی با کشور ایتالیا به ارزش ۱۷ درصد و با آلمان نیز در وضعیت ۱۵ درصد صادرات قرار دارد. کشور رومانی با فرانسه و مجارستان و همینطور انگلیس نیز توانسته دسته بندی‌های خوبی داشته باشد و صادرات به این کشور نیز رشد بالایی داشته است.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی رومانی

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی رومانی

تولید ناخالص داخلی کشور رومانی به ارزش ۲۴۶.۷ میلیارد دلار تعیین شده است. این کشور توانسته در بخش‌های مختلف وضعیت درآمدزایی را بهتر نماید. نرخ بیکاری در کشور رومانی به طور کلی ۴ درصد تعیین شده است. هنوز هم بخش زیادی از مردم کشور رومانی زیر خط فقر هستند و اینطور که مشخص شده است این کشور توانسته در زمینه‌های مختلف دسته‌بندی‌های صحیحی را فراهم سازد.

وضعیت صادراتی کشور رومانی به طور کلی در زمینه منسوجات و پاپوش‌ها تعرفه صحیحی را شکل می‌دهد. این کشور صادرات را در وضعیت آهن آلات و همینطور ماشین آلات نیز رشد داده است و تجهیزات در کشور رومانی از نظر تعرفه‌ای وضعیت خوبی دارد. مواد معدنی و سوخت در کشور رومانی توانسته ساختار صحیحی را دنبال نماید. این کشور در روال‌های صادراتی با کشور ایتالیا به ارزش ۱۷ درصد و با آلمان نیز در وضعیت ۱۵ درصد صادرات قرار دارد. کشور رومانی با فرانسه و مجارستان و همینطور انگلیس نیز توانسته دسته‌بندی‌های خوبی داشته باشد و صادرات به این کشور نیز رشد بالایی داشته است. محصولات وارداتی کشور رومانی شامل ماشین آلات و تجهیزات و همینطور سوخت و مواد معدنی است. این کشور در زمینه فلزات فرآوری نشده نیز توانسته رتبه خوبی داشته باشد. کشور رومانی یکی از کشورهایی است که وضعیت صادراتی خود را به شکل‌های مختلفی پیش می‌برد.

در کشور رومانی افراد شاغل بیش از ۸۴۹۶.۰۰ هزار نفر اعلام شده است که در وضعیت متوسط قرار دارد اما هنوز به اندازه هزار نفر در این کشور بیکار هستند. اینطور که مشخص شده است اقتصاد کشور رومانی بر روی بیکاری نیز تأثیر گذاشته است. تولید ناخالص در کشور رومانی در حدود ۰.۰۱ درصد اقتصادی جهانی را شکل داده است و در این زمینه تغییرات زیادی نیز دیده می‌شود. قدرت خرید مردم در این کشور دو درصد به نسبت قبل بیشتر شده است و مشخص است که کشور رومانی یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته در زمینه کالاهای غیر غذایی نیز اقتصاد خود را کنترل نماید.

از دیگر بخش‌های اقتصادی در کشور رومانی ساخت و ساز است که البته دستخوش تغییرات زیادی بوده است، اقتصاد این کشور در زمینه ساخت‌وساز از شاخص‌های مشخصی استفاده می‌کند. رشد اقتصادی در کشور رومانی در سه ماه اول در سال ۲۰۱۸ توانسته رشد ۱.۹ درصد داشته باشد و پیش بینی‌ها نشان می‌دهد که این کشور در سال‌های اخیر می‌تواند در تولید محصولات صنعتی شاخص‌های دقیقی را ایجاد نماید. صادرات و واردات در کشور رومانی به چندین صورت دیده می‌شود و این کشور در زمینه محصولات چند بخشی شاخص‌های فروش ایده آلی را فراهم ساخته است. آینده اقتصادی کشور رومانی روشن است اما چه خوب است که منابع مالی در کشور رومانی در وضعیت کنترل شده‌ای قرار داشته باشد و در این کشور کالاهایی که برای استفاده خانوار دیده می‌شود بیشتر از قبل شده است و این نشان از افزایش رشد اقتصادی کشور رومانی است.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های رومانی

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های رومانی

کشور رومانی دارای مجوز‌های ساخت و ساز بی‌نظیری است و توانسته در زمینه ساخت و ساز املاک حرفه‌ای به نتیجه خوبی دست یابد. این کشور در زمینه بهداشت و درمان توانسته رتبه خوبی داشته باشد، در سال‌های گذشته وضعیت بهداشتی در کشور رومانی بسیار نامناسب بود اما در طرح‌های جدید اقتصادی سرمایه‌گذاری‌های روتینی در زمینه بهداشت صورت گرفته شده است و مشخص است که این کشور توانسته در زمینه‌های تخصصی سیستم دقیقی را فراهم سازد. کشور رومانی نرخ بیکاری خود را کنترل کرده است و مشخص است که جوانان در این کشور اجازه دارند که به سادگی ورود به کار داشته باشند. کشور رومانی یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته مسیر تجاری را با توجه به تاریخ پر پیچ و خم خود طی نماید. این کشور توانسته در زمینه خصوصی‌سازی نیز رشد بالایی داشته باشد. سرمایه گذارهای خارجی در رده‌های سنی جوان، کشور رومانی را گزینه بسیار عالی برای ثبت شرکت در نظر گرفته‌اند و این کشور رتبه خوبی در جذب سرمایه گذار خارجی دارد.

این کشور توانسته در زمینه فروش محصولات خرده رتبه ۱۲ در دنیا را داشته باشد. رتبه کشور رومانی در سیاست‌های بیمه‌ای نیز ساختار قوی را شکل داده است این کشور کسب و کار قوی برای خود فراهم ساخته است و مشخص است که بیمه در این کشور به طور روتین دیده می‌شود و شهروندان را پوشش می‌دهد.

رشد فضای امنیتی در کشور رومانی از دیگر گزینه‌هایی است که می‌تواند نشان از رتبه بالای کشور رومانی در جهان داشته باشد. این کشور توانسته یک فضای تحصیل در رومانی و کار بسیار عالی برای جوانان به خصوص بانوان فراهم سازد. رتبه کشور رومانی به طور کلی هنوز در لیست کشورهای ایده آل قرار ندارد اما با رشد فرهنگی، اقتصادی و ساخت و ساز این کشور توانسته پیشرفت خوبی را فراهم سازد. کشور رومانی یکی از بهترین کشورهایی است که کسب و کارهای روتین را مورد ارزیابی قرار داده است و مشخص است که در صنایع دقیق و اصولی این کشور توانسته ساخت و ساز را زنده نگه دارد به طوریکه از جدیدترین متریال‌های معماری در ساخت آپارتمان‌های کشور رومانی دیده می‌شود.

نوع حکومت و ساختار سیاسی رومانی

نوع حکومت و ساختار سیاسی رومانی

در جمهوری رومانی از سیستم‌های چند حزبی استفاده می‌شود. در این کشور قدرت بین رئیس جمهور و نخست وزیر تقسیم می‌شود و در تصمیمات مهم کشور هر دو گزینه مهم هستند. رئیس جمهور در کشور رومانی توسط مردم و برای دوره ۵ساله انتخاب می‌شود، هر شخص می‌تواند تا دو بار رئیس جمهور شود. رئیس جمهور با بررسی‌های مشخص، نخست‌وزیر را انتخاب می‌کند و به این ترتیب نخست وزیر نیز سایر وزیران را انتخاب می‌کند و همه روال‌های سیاسی در کشور رومانی زنجیره‌ای است.

در کشور رومانی دو مجلس قانونگذاری وجود دارد. مجلس سنا در حال حاضر ۱۴۰ عضو دارد و مجلس ملی نیز ۳۴۶ عضو فعال دارد که امروز کشور را به دست گرفته اند. نمایندگان در کشور رومانی برای دوره‌های ۴ساله با رأی مردم به کاندیدهای حزب‌ها تعیین می‌شود. دادگاه‌های رومانی نیز از سیستم‌های قضایی فرانسه الگوبرداری کرده‌اند و سیاست این کشور به طور کلی دسته‌بندی‌های مخصوص به خود را اعمال داشته است. در کشور رومانی فضای سیاسی کنترل شده است به طوریکه هر نوع اغتشاش‌های سیاسی در کشور رومانی به هیچ عنوان متوجه مردم این کشور نمی‌شود و آرامش کشور همیشه حفظ شده است. کشور رومانی یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته در زمینه تنظیم سیاست‌های جدید خود ثابت قدم باشد و قانون اساسی این کشور بارها مورد بازبینی قرار می‌گیرد. پرچم کشور رومانی به طور کلی بر اساس نوع ساختار سیاسی این کشور تعیین می‌شود.

پایتخت و ۹ شهر بزرگ رومانی

پایتخت و 9 شهر بزرگ رومانی

بخارست پایتخت رومانی محسوب می‌شود و بزرگترین شهر در این کشور است. بخارست دارای فضای تحصیلی و کاری بسیار عالی است.

سیبیو یکی از شهرهای زیبا در نزدیکی مرکز رومانی است که دارای تاریخی ترکیبی است. در دوره‌های مشخصی از تاریخ آلمانی‌ها و مجارها در این شهر سکونت داشتند. این شهر هنوز آرایش قدیمی خود را دارد اما اقلیت‌های کوچکی از آلمانی‌ها هنوز هم در این شهر زندگی می‌کنند. این شهر به طور کلی دارای فضای تجاری بی‌نظیری است و یکی از بهترین شهرهای مهاجرپذیر کشور رومانی محسوب می‌شود.

تیمشوآرا یک سرمایه تاریخی برای منطقه کشور رومانی محسوب می‌شود. این شهر به طور کلی دارای تاریخ قومی وسیعی است. این شهر قدرت زیادی دارد و قدمت آن به ۸۰۰ سال می‌رسد. این شهر دارای جمعیت بالایی است.

براشوو یکی از شهرهای تاریخی کشور رومانی محسوب می‌شود و هرکسی که به این شهر سفر می‌کند علاقه دارد که از قلعه برن این شهر دیدن نماید. این شهر به طور کلی محل اسکان دولت‌های قدیمی بوده است. در این شهر رنگ کوه‌ها یک رنگ و قرمز است، دره‌ها بسیار زیبا در کنار هم قرار دارند. مکان‌های دیدنی و بسیار ارزشمندی در کشور رومانی دیده می‌شود در این شهر قرار دارد.

سوچاوا شهر زیبایی در کشور رومانی است که دارای بناهای سنتی و دلنشینی است. این شهر به طور کلی معماری‌های عظیمی دارد.

کلوژ نپوکا یک شهر بسیار مدرن در کشور رومانی محسوب می‌شود که معماری بی‌نظیری دارد. این شهر دارای معماری‌های ارزشمند و بدیل است. معدن نمک این شهر به طور کلی بسیار تفریحی و خاص است.

بوشته یکی از شهرهای طبیعی و جنگلی در کشور رومانی محسوب می‌شود. این شهر به طور کلی دارای دیدنی‌های بی‌نظیری است. جنگل‌های این شهر به طور کلی وسیع و بی‌نظیر است.

سیگیشوآرا یکی از شهرهای مهم کشور رومانی محسوب می‌شود. این شهر به طور کلی دارای دیوارهای رنگی و بی‌نظیری است. این شهر دارای کوچه‌های پر پیچ و خم بوده و دارای شرایط خاصی است.

کونستانسا یکی از شهرهای تاریخی محسوب می‌شود و تاریخ‌دانان این شهر را گزینه خوبی برای پژوهش خود در نظر می‌گیرند و در آن پژوهش‌های مختلفی شکل گرفته است.

ایاشی پایتخت فرهنگی کشور رومانی است که الگوهای تاریخی این بخش به طور کلی در وضعیت نرمال دیده می‌شود. این شهر دارای قدمت وسیعی بوده و مذهب این بخش نیز به طور روتین ارزیابی شده است.

اورادئا یکی از سرمایه‌های منطقه‌ای محسوب می‌شود، این شهر به طور کلی در طی جنگ‌های جهانی تخریب زیادی را شکل داده است. ساختمان‌های این شهر از سبک‌های باروک استفاده کرده است.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در رومانی

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در رومانی

در دوره‌های قبل اغلب شرکت‌های ایرانی در کشور رومانی در زمینه خرید و فروش محصولات فعالیت داشت اما امروزه شاهد رویدادهای تجاری وسیعی در این زمینه هستیم. رویدادهای تجاری برون کشوری یکی از بهترین شاخص‌های شرکت‌های ایرانی در کشور رومانی محسوب می‌شود. رشد جمعیت ایرانی در کشور رومانی بیش از ۷ درصد به نسبت ۵ سال گذشته شده است در نظر داشته باشید که این کشور در زمینه کسب و کار نیز رشد خوبی داشته است و همینطور توانسته فضای هموارتری برای ثبت شرکت فراهم سازد.

شرکت‌های ایرانی در کشور رومانی در زمینه خرده فروشی نیز به صورت درون کشوری رشد خوبی داشته‌اند و در جدیدترین آماری که به دست ما رسیده است این کشور توانسته فعالیت‌های خرید و فروش وسیع را به طور جدی پیش ببرد.  قیمت لئو کشور رومانی برای ایرانیان مقرون به صرفه است و سرمایه‌گذاری با نرخ لئو کشور رومانی می‌تواند سود خوبی داشته باشد.

در کشور رومانی شرایط خوبی برای کسانی که بودجه کمی دارند اما هدف اصلی آن‌ها سرمایه‌گذاری است فراهم شده است، زیرساخت‌های اقتصادی کشور رومانی بسیار عالی است و این امر سبب شده است که در سال‌های اخیر رشد زیادی در زمینه سرمایه‌گذاری‌های دولتی این کشور صورت بگیرد.

عجایب رومانی

عجایب رومانی

دلتای دانوب یکی از دیدنی‌های کشور رومانی محسوب می‌شود. این بخش به طور کلی دارای ۳۲ اکوسیستم است و دارای تالاب‌های بزرگی است. در این بخش قایق سواری بسیار ارزشمند است. در نظر داشته باشید که در این بخش گونه‌های گیاهی و جانوری وسیعی دیده می‌شود.

مامایا در لبه دریای سیاه واقع شده است و معروف‌ترین تفرجگاه ساحلی کشور رومانی محسوب می‌شود. مامایا کوچک است و دارای امتداد ۸ کیلومتری است. این شهر دارای ساحل‌های ماسه‌ای بی‌نظیری است. مامایا دارای یک پارک اختصاصی آبی برای کودکان است.

سینایا یکی از شهرهای تفرجگاهی در کشور رومانی محسوب می‌شود. این شهر دارای یک صومعه بی‌نظیر است. این صومعه دارای فضای کوهنوردی خوبی است و برای اسکی‌های زمستانی نیز استفاده می‌شود. این شهر پر از گل‌های زیبا و بی‌نظیر است.

صومعه‌های نقاشی شده یکی از زیباتری جاذبه‌های رومانی محسوب می‌شود و در بخش شمال شرقی این کشور قرار دارد. نقاشی‌های این بخش بسیار دیدنی و خاص است و صحنه‌هایی از زندگی نیز در این بخش به وضوح دیده می‌شود.

براسوو دارای ویژگی‌های مدرن و پویایی است و چهره‌ای فریبنده دارد. این شهر دارای خیابان‌های دیدنی و خاصی است. در این شهر خیابان‌های باریکی دیده می‌شود. براسوو یکی از دیدنی‌های بسیار عجیب در کشور رومانی محسوب می‌شود. این شهر دارای پویایی وسیعی است.

خلاصه تاریخ رومانی

خلاصه تاریخ رومانی

طبق نظر محققان تاریخ کشور رومانی در سال ۵۱۳ پیش از میلاد توسط گروهی به نام گت‌ها لشکرکشی شده است و توانسته در این زمینه رومی‌ها را شکست دهد. در قرن ۲ میلادی این سرزمین به دست امپراتور روم فتح شده است و به بخشی از سرزمین‌های تحت فرمانروایی تبدیل شده است. در دوره‌های دیگر از تاریخ هونها، اسلاوها و بلغارها و همینطور توسعه طلبان به کشور رومانی حمله کردند. در سده ۴ میلادی دین مسیحیت به این کشور ورود می‌کند. در این کشور توازن‌های نژادی در نسل‌های مختلف صورت گرفته است. اسلاوها نژادپرستی را تا حد زیادی در این کشور وارد کردند که پس از مدتی توسط شاه مجارستان کشور رومانی به شکل دیگر اشغال می‌شود.

خلاصه ای از جغرافیای رومانی

خلاصه ای از جغرافیای رومانی

کشور رومانی یکی از کشورهای اروپایی محسوب می‌شود و جاذبه‌های تاریخی بی‌نظیری دارد. این شهر به طور کلی دارای طبیعتی بکر و زیبا است. این کشور دارای تپه‌های سرسبز و زیبایی بوده است و یکی از جاذبه‌های دیدنی آن نیز رود دانوب است.

کشور رومانی از نظر جغرافیایی در بخش جنوب شرقی اروپا قرار دارد و پایتخت این کشور شهر زیبای بخارست است. کشور رومانی از سمت غرب با مجارستان همسایه است و از سمت شمال شرقی نیز با مولداوی مرز مشترک دارد. این کشور از سمت جنوب با بلغارستان هم مرز است. مساحت کشور رومانی به طور کلی ۲۳۸۳۹۱ کیلومتر مربع اعلام شده است. زبان کشور رومانی، رومانیایی است و واحد پول این کشور لئو اعلام شده است. از نظر زمانی این کشور نیم ساعت از تهران عقب‌تر است.

وضعیت آب و هوایی در رومانی با توجه به شرایط مختلف تعیین می‌شود. این کشور دارای آب و هوای قاره‌ای است و به طور کلی از ۴ فصل مجزا تشکیل شده است. میانگین دمای هوا رومانی به ۲۹ درجه سانتیگراد می‌رسد. در نواحی کم ارتفاع‌تر گاهی دمای هوا بالای ۳۵ درجه خواهد بود. این کشور از نظر تاریخی فضای دقیقی را به خود اختصاص داده است. در سفر به رومانی بازدید از کاخ پارلمان بسیار دیدنی و ارزشمند است.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری رومانی

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری رومانی

تصویرگران اهل رومانی: کرنلیو بابا ، ویکتور برونر

طراحان لباس اهل رومانی: لیویو سیولی

معماران اهل رومانی: آنکارا پترسکو، لیویو سیولی

کشورها و مناطق وابسته رومانی

کشورها و مناطق وابسته رومانی

رومانی در طول تاریخ سالهای طولانی به دست مجاری ها استعمار بوده است. این کشور همینطور به دست آلمانی ها نیز تحت اشغال بوده است اما توانسته در سال های مختلف رشد خوبی نماید و مستقل شود.

فرهنگ مردم رومانی

فرهنگ مردم رومانی

رومانی‌ها اغلب از نظر رفتاری بسیار فروتن و متواضع هستند و این موضوع از رفتار آن‌ها نیز مشخص است.

در رومانی فقط دوستان و اعضای خانواده یکدیگر را به اسم کوچک صدا می‌کنند و افراد دورتر از لفظ خانم و آقا استفاده می‌کنند.

مردم این کشور به طور کلی خجالتی و آرام هستند و رفته رفته رفتارشان صمیمی‌تر می‌شود.

در این کشور به افراد در سنین بالا احترام زیادی گذاشته می‌شود و تجربه زندگی در این کشور نیز بر اساس ارزش‌ها است.

در ساختار اجتماعی رومانی پدر سرپرست اصلی محسوب می‌شود.

اگر به خانه مردم در رومانی دعوت شدید نیاز است که هدیه‌ای برای افراد در نظر داشته باشید. هدیه می‌تواند گل و شکلات باشد. هدیه در این کشور پس از دریافت باز می‌شود.

حجاب کشور رومانی به طور کلی پوشیده است و مردم این کشور سعی می‌کنند از لباس‌های بلند استفاده کنند اما حجاب رومانی آزاد است.

پیشرفت در رومانی

پیشرفت در رومانی

یکی از مهمترین بخش‌های پیشرفت کشور رومانی در زمینه آموزش و تحصیل است. تحصیل در این کشور به طور جدی دیده می‌شود و مشخص است که پیشرفت‌های روتین در این زمینه توانسته به نتیجه صحیحی دست یابد. کشور رومانی در زمینه آموزش رشته‌های فنی از ساختار عملی بی‌نظیری تشکیل شده است اینطور که شواهد نشان می‌دهد کشور رومانی توانسته ساخت و ساز را نیز به طور دقیق به رشد برساند.

در این کشور فضای علمی و همینطور فضای فرهنگی رشد بالایی داشته است، محیط‌های فرهنگی و شعرخوانی زیادی در شهرهای کشور رومانی افتتاح شده است.

میزان درآمدزایی در کشور رومانی نیز رشد خوبی داشته است و قدرت و رشد درآمدزایی در کشور رومانی نیز بر اساس شرایط مشخصی تعیین شده است.

کشور رومانی یکی از بهترین کشورهایی است که در زمینه گردشگری رشد خوبی داشته است این کشور هزینه فضاهای تفریحی را ارزان در نظر گرفته است و بر امکانات تفریحی موجود افزوده است به این ترتیب قدرت کشور رومانی در زمینه‌های مختلف به شکل دقیق و صحیحی دنبال می‌شود. در کشور رومانی رشد پزشکی نیز بیش از ۲۵ درصد دیده شده است، تعداد بیمارستان‌های کشور رومانی افزایش یافته است، مراکز بهداشتی و درمانی کشور رومانی رشد بالایی را به خود اختصاص داده است، در این کشور بررسی‌های مشخصی در زمینه بیمه صورت گرفته است و درآمدزایی نیز یکی از مهمترین بخش‌های اقتصادی کشور رومانی محسوب می‌شود. روال‌های گردشگری در کشور رومانی نیز به شکل دقیقی دیده می‌شود. این کشور توانسته دسته‌بندی‌های مشخصی را فراهم سازد و اینطور که شواهد نشان می‌دهد کشور رومانی یکی از بهترین کشورهایی است که در فضای صنعتی نیز رشد ۱۴ درصدی داشته است.

این کشور سرمایه خوبی در زمینه باستان‌شناسی هم فراهم ساخته است که نتیجه مشخصی را به همراه داشته و در دنیا شهرت بالایی را کسب کرده است.

قوانین عمومی در رومانی

قوانین عمومی در رومانی

  • در قوانین کشور رومانی اینطور دیده می شود که افراد در زمان صرف شام سعی می کنند سکوت را رعایت نمایند.
  • در این کشور هدیه برای بانوان اغلب به رنگ های روشن است.
  • در این کشور تعارف کردن بسیار مشابه با ایران است و مردم رومانی بسیار تعارفی هستند و این موضوع در زمان صرف غذا بسیار دیده می‌شود.
موقعیت جغرافی کشور رومانی چگونه است ؟
رومانی کشوری است در جنوب خاوری اروپا که از باختر با مجارستان و صربستان و از شمال خاوری و خاور با مولداوی و اوکراین همسایه است.
پایتخت کشور رومانی کجاست ؟
پایتخت و بزرگترین شهر آن بخارست ششمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا است.


2 thoughts on “رومانی

  1. عبدالله محزون گفته:

    سلام و احترامات تقدیم است معلومات که در باره کشور رومانیا داده شده است خواندم خوشم آمد

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید