x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
جزایر سلیمان

جزایر سلیمان

جزایر سلیمان کشوری با بیش از 990 جزیره است که در اقیانوس آرام جنوبی قرار دارد پایتخت این کشور شهر هونیارا بوده و شرایط اقتصادی این کشور بیشتر بر پایه صادرات چوب و الوار صورت می گیرد. در این کشور دوره های تاریخی زیادی رویت شده است. جزایر سلیمان بسیار کوهستانی و آتشفشانی بوده و از شش جزیره اصلی و چند صد جزیره کوچک تشکیل شده است به طور کلی این جزایر بلندترین نقطه برای گردشگری محسوب می شود و البته که ارتفاع قله معروف آن به 2447 متر می رسد مشخص است که وضعیت آب و هوایی این جزایر اغلب استوایی بوده و بارندگی شدیدی از نوامبر تا آوریل رویت می شود. محصولات وارداتی این کشور بیشتر شامل غذا و دستگاه ها و تجهیزات مشخصی است هر یک از کالاهای استفاده شده در روند وارداتی پیش بینی می شوند. واردات این کشور بیشتر به واسطه مواد شیمیایی رویت شده است مواد شیمیایی در جزایر سلیمان در دوره های زمانی مختلف ارزیابی شده است. در این کشور بیشترین رتبه بندی های جهانی در زمینه انواع دستگاه ها و تجهیزات پیش بینی می شود.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Solomon Island عربی: جزیره سليمان
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: پادشاهی
 • زبان های رایج: زبان های محلی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: دلار جزایر معادل 0.12منطقه دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00677
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 36
 • پایتخت: هونیارا
 • زبان های رسمی: انگلیسی
 • جمعیت: بیش از ۶۱۱٬۳۴۳ نفر
 • منطقه زمانی: (GMT+11)
 • دامنه اینترنتی: .sl
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از USD میلیارد 1.303

سفر به جزایر سلیمان

سفر به جزایر سلیمان، سفر به جزایری است که سواحل تفریحی، صخره های مرجانی، قله های کوهستانی و آب تمیز و فیروزه ای آن، گردشگران را مبهوت می­کند. جزایر سلیمان Solomon Islands  کشوری مستقل است که از شش جزیره اصلی و بیش از 900 جزیره کوچکتر در اقیانوسیه تشکیل شده است. این جزایر در شرق پاپوآ گینه نو و شمال غربی وانواتو واقع شده و مساحتی به وسعت 28400 کیلومتر مربع را در برمی­گیرد.
اولین ساکنین این جزایر، پاپوآنی­ها بودند که از 30 هزارسال قبل از میلاد در آنجا می­زیسته اند. از آثار سرامیکی به دست آمده، مشهود است که پولونزی­ها از 1200 تا 800 سال قبل از میلاد در این جزایر ساکن بوده اند.
در تاریخ سفر به جزایر سلیمان می­خوانید که در سال 1568 یک دریا نورد اسپانیایی، اولین اروپایی بود که از این جزایر بازدید کرد و نام آنجا را Islas Salomón یا جزایر سلیمان گذاشت. از اواسط قرن نوزدهم مبلغین مذهبی بازدید از سلیمان را آغاز کردند. آنها در ابتدا پیشرفت چندانی نداشتند، زیرا استخدام بی رحمانه یا آدم ربایی کارگران برای مزارع شکر در کوئینزلند و فیجی که سرقت سیاه نامیده شد، منجر به انتقام جویی ها و قتل عام ها شد. در ژوئن سال 1893 انگلیس، جزایر سلیمان جنوبی را به عنوان یک کشور تحت­الحمایه بریتانیا اعلام کرد. در سال­های بعد از 1900 به عنوان گینه نو آلمان نام گرفت.

سفر به جزایر سلیمان

زندگی در جزایر سلیمان

جزایر سلیمان یک کشور کوهستانی و آتشفشانی است که از شش جزیره اصلی و صدها جزیره کوچک تشکیل شده است به طور کلی یکی از مهمترین مناطق در جزایر سلیمان قله ماکارا کومبورو است که بیش از 2447 متر ارتفاع را شامل می شود این جزیره دارای آب و هوای استوایی است و بیشترین میزان دما و همینطور بارندگی در جزایر سلیمان از نوامبر تا آوریل اعلام شده است. اگر دقت کرده باشید این کشور دارای 9 ناحیه مخصوص است که بر اساس مساحت و مرکز استان دسته بندی شده اند هر یک از این مراکز دارای موقعیت دیدنی مشهوری هستند و فضای بی نظیری دارند. جزایر سلیمان بیش از 990 جزیره کوچک دارد. حقوق برای هر ماه در جزایر سلیمان در حدود 17314 SBD برای هر ماه است مشخص است که وضعیت حقوق و مزایا برای این کشور بر اساس موقعیت درآمدزایی بررسی می شود. البته که این حقوق در سال نیز تغییراتی دارد. مسکن در جزایر سلیمان بخش دیگری از حقوق و مزایا را پوشش می دهد رویکرد حقوق و مزایا در این کشور وابسته به سیاست های مخصوصی ارزیابی می شود. حقوق در بین شغل های مختلف بررسی ذشده است موقعیت حقوق نیز از سوی دولت می تواند تغییراتی را شامل شود البته این دولت است که سیاست های لازم برای حقوق و مزایا را شامل می شود.

زندگی در جزایر سلیمان

مهاجرت به جزایر سلیمان

هونیارا پایتخت جزایر سلیمان است آماری که در خصوص مهاجرپذیری برای این شهر دیده می شود اینکه موقعیت منطقه ای شهر وسیع است مشخص است که رتبه شهری برای آن دسته بندی شده است و دولت قصد دارد موقعیت این شهر را بررسی نماید از سوی دیگر این شهر در بهترین شرایط برای کسانی که دوست دارند موقعیت مهاجرپذیری را در نظر بگیرند ارزیابی هایی داشته است فضای شهری برای این منطقه ارزشمند است بهتر است دولت بتواند شهرنشینی برای این منطقه را گسترش دهد از سوی دولت ارزش اقتصادی برای این شهر بررسی شده است دولت سعی کرده رویکرد اسکان را بهبود دهد موقعیت ساخت و ساز برای این شهر بیشتر شده است ساخت و سازهای حرفه ای سهمیه مشخصی را دنبال کرده اند. امروزه دستگاه ها و تجهیزات بهداشتی زیادی وارد جزایر سلیمان شده است به این ترتیب موقعیت دستگاه های بهداشتی برای این کشور سبب شده است که از موقعیت بیمارستانی به رتبه خوبی دست یابند. مشخص است که بهداشت و درمان از موضوعات مهمی از سوی مردم جزایر سلیمان محسوب می شود مردم این کشور موقعیت بهداشت را یک موقعیت خوب محسوب می کنند.

مهاجرت به جزایر سلیمان

تحصیل در جزایر سلیمان

تحصیلات در جزایر سلیمان علی رغم قوانین مربوط به کشورهای مهم دنیا اجباری نیست و کمتر از 60 درصد کودکان برای یک دوره 6 ساله اجباری وارد دبستان می شوند. از کسانی که این کار را انجام می دهند ، 72٪ مدرسه پایه را کامل می کنند. دانشگاه اقیانوس آرام جنوبی (USP) پردیس جزایر سلیمان یک پردیس ماهواره ای از دانشگاه اقیانوس آرام جنوبی ، مستقر در هونیارا ، جزایر سلیمان است  جدا از کالج آموزش عالی جزایر هونیارا سلیمان (SICHE) یک دانشگاه در هونیارا .  و مدرسه بین المللی وودفورد .  را شامل می شود.  دانشگاه پردیس اقیانوس آرام جنوبی در نزدیکی چیناتون ، حدود 75 متر (246 فوت) تا جنوب غربی ورزشگاه لوسون تاما واقع شده است .در این دانشگاه دوره های آموزش مداوم و آموزش جامعه را به کشورهای عضو اقیانوس آرام جنوبی ارائه می دهد.  برخی از رشته های اصلی که در آن دوره ها به صورت بورسیه تحصیلی ارائه می شود عبارتند از: هنر ، حقوق و آموزش ، تجارت و اقتصاد ، علوم ، فناوری و محیط زیست و سایر رشته ها که دارای هر یک از موضوعات در هر رشته هستند. مدت دوره ها از 10 تا 32 ساعت تدریس در طی چند هفته متغیر است.

تحصیل در جزایر سلیمان