x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

قبرس جنوبی

کشور قبرس جنوبی از نظر رشد تولید ناخالص بهبود یافته است وضعیت اقتصادی این کشور نیز بهتر از قبل شده است. در رویکردهای جدید در کشور قبرس جنوبی یک سری ارزیابی های مشخص صورت گرفته است و ارزیابی ها نشان می دهد که گردش سرمایه نیز در این کشور بیشتر شده است.کشور قبرس جنوبی چهلمین مقصد توریستی در جهان محسوب می شود در سال بیش از 3 میلیون نفر این کشور را برای بازدید انتخاب میکنند. این دارنده بیشترین پرچم های آبی ساحلی در سطح دنیا است. پرچم آبی ساحلی از طرف سازمان توریست جهانی به سواحلی تعلق می گیرد که از نظر پاکیزگی و همینطور در سطح جهانی رتبه بالایی دارند. در کشور قبرس جنوبی در حدود 14.18 تن ذخایر طلا اعلام شده است .موازنه تجاری کشور قبرس جنوبی در ارزیابی های صورت گرفته در حدود 152950.00 یورو اعلام شده است. نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در این کشور بیش از 6.60 درصد اعلام شده است. 

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: South cyprusعربی: كوريا الجنوبية
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: ارمنی و عربی قبرسی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: یورو هر یورو 1.13 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00357
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 160 کشور
 • پایتخت: نیکوزیای قبرس جنوبی
 • زبان های رسمی: یونانی
 • جمعیت: بیش از 840.000 در سال 2018
 • منطقه زمانی: utc+2(EET) . GMT+2
 • دامنه اینترنتی: .cy
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 2.40میلیارد دلار آمریکا

سفر به قبرس جنوبی

کشور جمهوری قبرس جنوبی South Cyprus جزیره ای در شرق دریای مدیترانه است. این کشور دارای جاذبه ­های گردشگری فراوان از مکان های تاریخی تا سفرهای کوهستانی و یا استراحت در سواحل آفتابی را داراست. قبرس جنوبی عضو کشورهای اتحادیه اروپاست و پایتخت آن نیکوزیا است. از شهرهای توریستی این کشور، لارناکا، لیماسول و پافوس هستند که در تورهای روزانه می‌توانید از آنها دیدن نمایید.سفر به قبرس جنوبی، سفری جذاب به مناطق دوگانه کوهستانی و ساحلی است. کشور جمهوری قبرس جنوبی South Cyprus جزیره ای در شرق دریای مدیترانه است. همسایگان این کشور عبارتند از: ترکیه در شمال، مصر در جنوب، سوریه در مشرق و یونان در مغرب. این کشور به دلیل موقعیت  جغرافیایی در طول تاریخ در معرض حمله امپراتوری‌های بزرگ بوده است.جمعیت قبرس 1.16 میلیون نفر است که کمتر از 500 هزار نفر در شمال و بقیه در قبرس جنوبی زندگی می کنند. از آنجا که قبرس جنوبی عضو اتحادیه اروپاست، ارز رسمی قبرس یورو است.

سفر به قبرس جنوبی

زندگی در قبرس جنوبی

کشور قبرس جنوبی از نظر آب و هوا مدیترانه ای است و بیشتر بخش‌های آن کوهستانی هستند. این کشور توانسته زیر ساخت های صادراتی و همینطور تولید و گردشگری خود را بهبود بخشد. در کشور قبرس جنوبی فضای تفریحی بسیار ایده آلی فراهم شده است.در کشور قبرس جنوبی در ابتدا ساخت و سازهای مسکونی وضعیت نامساعدی داشت به طوریکه افراد به هیچ عنوان قصد خرید خانه در قبرس جنوبی را نداشتند اما امروزه روش هایی که در این زمینه دیده می شود به نسبت قبل پیشرفت خوبی داشته است و ساخت و سازهای مسکونی در این کشور زیر دست بهترین مهندسان عمران صورت می گیرد ارزیابی ها نشان می دهد که یک مهندس عمران در قبرس جنوبی می‌تواند 5 هزار لیر درآمد داشته باشد. نرخ بیکاری جوانان در قبرس جنوبی در حدود 6 درصد است اما این نرخ در قبرس شمالی در حدود 8 درصد اعلام شده بود. سن بازنشستگی در هر دو قبرس برای بانوان و آقایان 65 اعلام شده است.

زندگی در قبرس جنوبی

مهاجرت به قبرس جنوبی

 مهاجرت به کشور قبرس جنوبی از طریق پناهندگی دردسرهای زیادی دارد و به هیچ عنوان گزینه خوبی محسوب نمی شود. دولت این کشور شرایط خوبی برای پناهندگی افراد در نظر گرفته است به طوریکه وضعیت کمپ ها بسیار نامناسب بوده و شرایط مساعدی برای بانوان و کودکان ندارد. کشور قبرس جنوبی یک کشور بسیار امن و ایده آل برای زندگی محسوب می شود. این کشور توانسته فضای تحصیلی خود را بهبود دهد. در کشور قبرس جنوبی شرایط برای ورود به کار جوانان کمی پیچیده است اما خرید خانه در کشور قبرس جنوبی در وضعیت معاف از مالیات دیده می شود. آمار مهاجران ایرانی به قبرس جنوبی در سال 2020 در حدود 26 درصد بیشتر از سال گذشته پیش بینی شده است این موضوع یک دلیل بسیار مهم دارد، نرخ جرم در این کشور پایین است و فضای زندگی آنقدر آرام و به دور از تشویش است که می‌تواند یک گزینه بسیار خوب محسوب شود.

مهاجرت به قبرس جنوبی

تحصیل در قبرس جنوبی

تحصیل در کشور قبرس جنوبی، مطابق با استانداردهای آموزشی عالی بوده و همچنین ماهیت کارآفرینی و آموزش حرفه ای و مهارتی را دنبال می کند، همین عوامل موجب شده است این جزیره به یک مقصد بسیار مطلوب برای فرصت‌های شغلی و تحصیلات دانشگاهی تبدیل گردد.کشور قبرس جنوبی یکی از بهترین مکان ها برای تحصیلات عالی و با کیفیت در یک کشور اروپایی است. بخش آموزش و پرورش قبرس به طور مداوم در حال گسترش و تنوع برای رفع نیازهای دانش آموزان و دانشجویان است. با تمرکز پویا بر روی تمرکز بر رشد اقتصاد مبتنی بر دانش، کشور قبرس، آموزش و یادگیری را در رتبه اول برنامه های خود قرار داده است.کشور قبرس جنوبی دارای کادر علمی انگلیسی زبان است که از تحصیلات عالی برخوردار هستند. بیش از نیمی از افراد 30 تا 34 ساله، تحصیل کرده در سطح تحصیلات عالی دانشگاهی هستند. تحصیل در دانشگاه‌های کشور قبرس جنوبی برای دانشجویان بین المللی، یک گزینه ایده آل برای دریافت مدارک معتبر دانشگاهی است

تحصیل در قبرس جنوبی

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها