x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

قبرس

کشور قبرس جنوبی از نظر رشد تولید ناخالص بهبود یافته است وضعیت اقتصادی این کشور نیز بهتر از قبل شده است. در رویکردهای جدید در کشور قبرس جنوبی یک سری ارزیابی های مشخص صورت گرفته است و ارزیابی ها نشان می دهد که گردش سرمایه نیز در این کشور بیشتر شده است.کشور قبرس جنوبی چهلمین مقصد توریستی در جهان محسوب می شود در سال بیش از 3 میلیون نفر این کشور را برای بازدید انتخاب میکنند. این دارنده بیشترین پرچم های آبی ساحلی در سطح دنیا است. پرچم آبی ساحلی از طرف سازمان توریست جهانی به سواحلی تعلق می گیرد که از نظر پاکیزگی و همینطور در سطح جهانی رتبه بالایی دارند. در کشور قبرس جنوبی در حدود 14.18 تن ذخایر طلا اعلام شده است .موازنه تجاری کشور قبرس جنوبی در ارزیابی های صورت گرفته در حدود 152950.00 یورو اعلام شده است. نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در این کشور بیش از 6.60 درصد اعلام شده است. 

نام انگلیسی: Cyprus
نام عربی: قبرص
پایتخت: نیکوزیای قبرس جنوبی
قاره: آسیا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
زبان‌های رسمی: یونانی
زبان‌های رایج: ارمنی و عربی قبرسی
واحد پول: یورو هر یورو 1.13 دلار آمریکا
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 160 کشور
جمعیت: بیش از 840.000 در سال 2018
منطقه زمانی: utc+2(EET) . GMT+2
دامنه اینترنتی: utc+2(EET) . GMT+2
پیش شماره تلفن: 00357

سفر به قبرس جنوبی

کشور جمهوری قبرس جنوبی South Cyprus جزیره ای در شرق دریای مدیترانه است. این کشور دارای جاذبه ­های گردشگری فراوان از مکان های تاریخی تا سفرهای کوهستانی و یا استراحت در سواحل آفتابی را داراست. قبرس جنوبی عضو کشورهای اتحادیه اروپاست و پایتخت آن نیکوزیا است. از شهرهای توریستی این کشور، لارناکا، لیماسول و پافوس هستند که در تورهای روزانه می‌توانید از آنها دیدن نمایید.سفر به قبرس جنوبی، سفری جذاب به مناطق دوگانه کوهستانی و ساحلی است. کشور جمهوری قبرس جنوبی South Cyprus جزیره ای در شرق دریای مدیترانه است. همسایگان این کشور عبارتند از: ترکیه در شمال، مصر در جنوب، سوریه در مشرق و یونان در مغرب. این کشور به دلیل موقعیت  جغرافیایی در طول تاریخ در معرض حمله امپراتوری‌های بزرگ بوده است.جمعیت قبرس 1.16 میلیون نفر است که کمتر از 500 هزار نفر در شمال و بقیه در قبرس جنوبی زندگی می کنند. از آنجا که قبرس جنوبی عضو اتحادیه اروپاست، ارز رسمی قبرس یورو است.

سفر به قبرس جنوبی

مهاجرت به قبرس جنوبی

 مهاجرت به کشور قبرس جنوبی از طریق پناهندگی دردسرهای زیادی دارد و به هیچ عنوان گزینه خوبی محسوب نمی شود. دولت این کشور شرایط خوبی برای پناهندگی افراد در نظر گرفته است به طوریکه وضعیت کمپ ها بسیار نامناسب بوده و شرایط مساعدی برای بانوان و کودکان ندارد. کشور قبرس جنوبی یک کشور بسیار امن و ایده آل برای زندگی محسوب می شود. این کشور توانسته فضای تحصیلی خود را بهبود دهد. در کشور قبرس جنوبی شرایط برای ورود به کار جوانان کمی پیچیده است اما خرید خانه در کشور قبرس جنوبی در وضعیت معاف از مالیات دیده می شود. آمار مهاجران ایرانی به قبرس جنوبی در سال 2020 در حدود 26 درصد بیشتر از سال گذشته پیش بینی شده است این موضوع یک دلیل بسیار مهم دارد، نرخ جرم در این کشور پایین است و فضای زندگی آنقدر آرام و به دور از تشویش است که می‌تواند یک گزینه بسیار خوب محسوب شود.

مهاجرت به قبرس جنوبی

زندگی در قبرس جنوبی

کشور قبرس جنوبی از نظر آب و هوا مدیترانه ای است و بیشتر بخش‌های آن کوهستانی هستند. این کشور توانسته زیر ساخت های صادراتی و همینطور تولید و گردشگری خود را بهبود بخشد. در کشور قبرس جنوبی فضای تفریحی بسیار ایده آلی فراهم شده است.در کشور قبرس جنوبی در ابتدا ساخت و سازهای مسکونی وضعیت نامساعدی داشت به طوریکه افراد به هیچ عنوان قصد خرید خانه در قبرس جنوبی را نداشتند اما امروزه روش هایی که در این زمینه دیده می شود به نسبت قبل پیشرفت خوبی داشته است و ساخت و سازهای مسکونی در این کشور زیر دست بهترین مهندسان عمران صورت می گیرد ارزیابی ها نشان می دهد که یک مهندس عمران در قبرس جنوبی می‌تواند 5 هزار لیر درآمد داشته باشد. نرخ بیکاری جوانان در قبرس جنوبی در حدود 6 درصد است اما این نرخ در قبرس شمالی در حدود 8 درصد اعلام شده بود. سن بازنشستگی در هر دو قبرس برای بانوان و آقایان 65 اعلام شده است.

زندگی در قبرس جنوبی

تحصیل در قبرس جنوبی

تحصیل در کشور قبرس جنوبی، مطابق با استانداردهای آموزشی عالی بوده و همچنین ماهیت کارآفرینی و آموزش حرفه ای و مهارتی را دنبال می کند، همین عوامل موجب شده است این جزیره به یک مقصد بسیار مطلوب برای فرصت‌های شغلی و تحصیلات دانشگاهی تبدیل گردد.کشور قبرس جنوبی یکی از بهترین مکان ها برای تحصیلات عالی و با کیفیت در یک کشور اروپایی است. بخش آموزش و پرورش قبرس به طور مداوم در حال گسترش و تنوع برای رفع نیازهای دانش آموزان و دانشجویان است. با تمرکز پویا بر روی تمرکز بر رشد اقتصاد مبتنی بر دانش، کشور قبرس، آموزش و یادگیری را در رتبه اول برنامه های خود قرار داده است.کشور قبرس جنوبی دارای کادر علمی انگلیسی زبان است که از تحصیلات عالی برخوردار هستند. بیش از نیمی از افراد 30 تا 34 ساله، تحصیل کرده در سطح تحصیلات عالی دانشگاهی هستند. تحصیل در دانشگاه‌های کشور قبرس جنوبی برای دانشجویان بین المللی، یک گزینه ایده آل برای دریافت مدارک معتبر دانشگاهی است

تحصیل در قبرس جنوبی

کشور قبرس جنوبی چهلمین مقصد توریستی در جهان محسوب می شود در سال بیش از 3 میلیون نفر این کشور را برای بازدید انتخاب میکنند. این دارنده بیشترین پرچم های آبی ساحلی در سطح دنیا است. پرچم آبی ساحلی از طرف سازمان توریست جهانی به سواحلی تعلق می گیرد که از نظر پاکیزگی و همینطور در سطح جهانی رتبه بالایی دارند. در واقع این مثال در قبرس جنوبی همیشه زده می شود که می توانید با پای برهنه بر روی سواحل داغ این کشور قدم بزنید این مورد مصداق پاکیزگی این کشور است. در این کشور نرخ بیکاری کاهش چشمگیری داشته است و مشخص است که نرخ بیکاری در کشور قبرس جنوبی بر اساس رویکردهای مشخص دسته بندی های خاصی را پیش می برد. از سال 2014 روند رشد اقتصادی کشور قبرس جنوبی آغاز شد و امروزه به یکی از کشورهای قدرتمند اقتصادی در دنیا تبدیل شده است. نرخ رشد تولید ناخالص در کشور قبرس جنوبی در سال اخیر 2.40 درصد بوده است و مشخص است که نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در این کشور بیش از 6.60 درصد اعلام شده است. این کشور در تشکیل سرمایه های ثابت نیز به رتبه 20730.85 میلیون یورو رسیده است شایان ذکر است که کشور قبرس جنوبی از دسته کشورهای قدرتمندی است که در زمینه تولید ناخالص بسیار عالی عمل کرده است. موازنه تجاری کشور قبرس جنوبی در ارزیابی های صورت گرفته در حدود 152950.00 یورو اعلام شده است. این کشور میزان واردات خود را به میزان 1082134.00 هزار یورو تخمین زده است و گردش سرمایه در این کشور نیز در دنیا رتبه 25 درصدی داشته است. میزان درآمد گردشگری در کشور قبرس جنوبی بر اساس رویکردهای جدید در حدود 428200.00 هزار یورو اعلام شده است. در کشور قبرس جنوبی در حدود 14.18 تن ذخایر طلا اعلام شده است  این روال نشان می دهد که داد و ستد های اقتصادی که در کشور قبرس جنوبی در زمینه ذخایر طلا دیده می شود بر اساس رویکردهای جدید پیش می رود اینطور که مشخص است حساب های جاری و ذخیره سازی های چند منظوره خدمات یکی از رکن های مهم در زمینه ثبت شرکت محسوب می شود.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی قبرس جنوبی

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی قبرس جنوبی

کشور قبرس جنوبی مرکز اقتصادی قبرس محسوب می شود و به طور کلی از دسته کشورهای قدرتمند در زمینه اقتصادی است. کشور قبرس جنوبی در سال های اخیر در مسیر رشد قرار گرفته است و در اروپا نقش بسیار مهمی ایفا می کند. در اقتصاد کشور قبرس جنوبی آنچه بسیار واضح است رشد بخش خصوصی بوده و همینطور ارزیابی دقیق در زمینه حمایت از کاهش ارز است به طوریکه تورم در این کشور در وضعیت کنترل شده قرار دارد. اینطور که مشخص شده است رشد اقتصادی کشور قبرس جنوبی در سال 2018 بیش از 3 درصد اعلام شده است و دارایی هایی عمومی در این کشور در وضعیت پایدار اعلام شده است. قیمت یورو کشور قبرس جنوبی در اقتصاد این کشور تأثیر دارد.

در این کشور نرخ بیکاری کاهش چشمگیری داشته است و مشخص است که نرخ بیکاری در کشور قبرس جنوبی بر اساس رویکردهای مشخص دسته بندی های خاصی را پیش می برد. از سال 2014 روند رشد اقتصادی کشور قبرس جنوبی آغاز شد و امروزه به یکی از کشورهای قدرتمند اقتصادی در دنیا تبدیل شده است. در سال 2016 شاهد افزایش سرمایه گذاری در بخش ساخت و ساز و مسکن در این کشور بوده ایم و خوشبختانه وضعیت رشد اقتصادی این کشور به طور کلی در این زمینه بیش از 26 درصد اعلام شده است. نرخ صادرات در کشور قبرس جنوبی نیز به طور دقیق و ایده آل رشد 0.9 درصد داشته باست و مشخص است که اصلی ترین کالاهای صادراتی این کشور محصولات دارویی و غذایی خام است که در روال های بین المللی از ارزش مشخصی برخوردار است. این کشور با یونان و ایتالیا شریک اقتصادی است و به طور کلی تجارت بین این کشورها بیشتر در زمینه ماشین آلات و مواد شیمیایی و وسایل نقلیه دیده می شود. کشور قبرس جنوبی دارای یک بازار اقتصادی کوچک بوده و توانسته در این زمینه متکی به تولید انرژی باشد در واقع رشد اقتصادی این کشور در زمینه تولید انرژی و به کارگیری آن بیش از 96 درصد اعلام شده است. بالانس خدمات در کشور قبرس جنوبی نیز مازاد بر تقاضا اعلام شده است. با توجه به جذب سرمایه گذاری های بیشتر مشخص شده است که ابتکارات جدیدی در این مسیر دیده می شود و تحولات گسترده در مقیاس بزرگ در کشور قبرس جنوبی صورت گرفته است که در بخش اقتصادی بسیار عملکرد خوب و ایده آلی را فراهم ساخته است و مشخص است که ایجاد انگیزه های جدید اقتصادی خود می تواند به پیشرفت اقتصادی کشور قبرس جنوبی کمک شایانی نماید. تغییر نرخ یورو کشور قبرس جنوبی به طور کلی در ارزیابی های مشخصی دنبال می‌شود.

نرخ رشد تولید ناخالص در کشور قبرس جنوبی در سال اخیر 2.40 درصد بوده است و مشخص است که نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در این کشور بیش از 6.60 درصد اعلام شده است. این کشور در تشکیل سرمایه های ثابت نیز به رتبه 20730.85 میلیون یورو رسیده است شایان ذکر است که کشور قبرس جنوبی از دسته کشورهای قدرتمندی است که در زمینه تولید ناخالص بسیار عالی عمل کرده است.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های قبرس جنوبی

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های قبرس جنوبی

تشکیل سرمایه ثابت ناخالص کشور قبرس جنوبی به طور میانگین به میزان 1533.50 میلیون یورو برآورد شده است در نظر داشته باشید که تولید ناخالص داخلی سرانه در کشور قبرس جنوبی بر اساس ارزیابی‌های مشخص در حدود 32651.91 یورو اعلام شده است.

تولید ناخالص داخلی از کشاورزی در این کشور نیز در حدود 153.40 میلیون یورو تقریب خورده است. در حال حاضر به طور کلی میزان تولید ناخالص داخلی از ساخت و ساز در این کشور بر اساس رویکردهای مشخص در حدود 494.60 میلیون یورو اعلام شده است و نشان می دهد که سهمیه این کشور در زمینه تولید ناخالص ارزیابی های مشخصی را دنبال می کند.

موازنه تجاری کشور قبرس جنوبی در ارزیابی های صورت گرفته در حدود 152950.00 یورو اعلام شده است. این کشور میزان واردات خود را به میزان 1082134.00 هزار یورو تخمین زده است و گردش سرمایه در این کشور نیز در دنیا رتبه 25 درصدی داشته است. میزان درآمد گردشگری در کشور قبرس جنوبی بر اساس رویکردهای جدید در حدود 428200.00 هزار یورو اعلام شده است و ورود توریست در این کشور نیز بر اساس بودجه های دولتی در حدود 539626.00 تخمین خورده است.

این کشور شاخص توریسم را در خود به بیشتر از 3.19 رسانده است و بدهی های خارجی در کشور قبرس جنوبی نیز بر اساس ارزیابی های صورت گرفته در سال جدید کاهش 4 درصدی را طی کرده است.

این کشور به طور کلی رتبه خوبی در زمینه بهداشت و درمان دارد و با وجود اینکه هنوز سیستم های دانشجویی و آموزشی در این کشور ضعیف است هنوز هم می توان انتظار داشت که مسیر برای رسیدن به بخش سرمایه های آموزشی در این کشور بیشتر از قبل اعلام شود. از یاد نبرید که کشور قبرس جنوبی یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته لیست دقیق و درستی در زمینه بدهی های خارجی فراهم سازد و این کشور کنترل اقتصادی خوبی دارد.

میزان وام دهی برای ورود به شغل جدید در کشور قبرس جنوبی نیز رشد خوبی داشته است و مبرهن است که وضعیت سودهای حاصله در این زمینه به طور دقیق و حتمی پیشرفت کرده است. کشور قبرس جنوبی از دسته کشورهایی است که توانسته درآمد گردشگری را به طور دقیق و چشمگیر پیش ببرد. خوشبختانه در این کشور موازنه های تجاری شاخص‌های مشخصی دارند و مبرهن است که مسیر برای رسیدن به یک دسته بندی شغلی مناسب در کشور قبرس جنوبی فراهم شده است. رتبه این کشور در بخش آموزش در دنیا 39 است و در بخش بهداشت این کشور رتبه 11 را دارد .

نوع حکومت و ساختار سیاسی قبرس جنوبی

نوع حکومت و ساختار سیاسی قبرس جنوبی

حکومت در قبرس جنوبی جمهوری است و رئیس جمهور در این بخش بالاترین رتبه دارد به طور کلی نظام سیاسی در قبرس جنوبی بسیار آرام بوده و درگیری های سیاسی بسیار کمی دیده می شود و یکی از بهترین مکان‌ها برای زندگی آرام محسوب می شود. شهرهای کشور قبرس جنوبی به طور کلی هر یک بر اساس ساختار سیاسی و حکومتی پیش می رود.

پایتخت و 9 شهر بزرگ قبرس جنوبی

پایتخت و 9 شهر بزرگ قبرس جنوبی

نیکوزیای جنوبی پایتخت قبرس جنوبی محسوب می شود و در لیست مراکز اصلی دولتی نیز قرار دارد سفارت خانه ها و ارگان های دولتی در این شهر قرار دارند. این شهر از دریا دور بوده است و در زمینه توریستی آنطور که باید مورد استقبال قرار نمی گیرد

لارناکا یکی از مقصدهای گردشگری در قبرس جنوبی است و از دید ایرانیان بهترین شهر برای گشت و گذار محسوب می شود. این شهر به طور کلی زمستان های خلوتی دارد.

لیماسول یک شهر ساحلی در قبرس جنوبی است و این شهر به نوبه خود بزرگترین شهر قبرس جنوبی از نظر جغرافیایی محسوب می شود مرکز اصلی تجاری و اقتصادی نیز در این شهر وجود دارد. به طور کلی این شهر دومین مرکز اجتماع ایرانی محسوب می شود. لیماسول ساحل و دهکده های زیبایی دارد.

شهر پافوس یک شهر ساحلی در کشور قبرس جنوبی است و از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه است این شهر برای انگلیسی زبان ها گزینه بسیار عالی محسوب می شود.

این کشور یک سری شهرک های کوچک دیگر دارد که به طور کلی در قالب محله شناخته می شوند و کمتر مورد سکونت و زندگی قرار می گیرد ما در این بخش شهرهای مهم این کشور را مورد ارزیابی قرار داده ایم تا مشخص شود که بیشترین مهاجرت به کدام بخش صورت می گیرد.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در قبرس جنوبی

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در قبرس جنوبی

بسیاری از شرکت های ایرانی که در کشور قبرس جنوبی مشغول به فعالیت هستند در بخش خدمات فعالیت می کنند به طوریکه ارزیابی‌های تجاری نیز رشد خوبی داشته است در واقع در کشور قبرس جنوبی مسیر برای تولید و صادرات باز است اما شاید هنوز در بخش رونق صنعتی این کشور یک سری نگرانی ها را به همراه داشته است. در کشور قبرس جنوبی در حدود 14.18 تن ذخایر طلا اعلام شده است این روال نشان می‌دهد که داد و ستد های اقتصادی که در کشور قبرس جنوبی در زمینه ذخایر طلا دیده می شود بر اساس رویکردهای جدید پیش می رود اینطور که مشخص است حساب های جاری و ذخیره سازی های چند منظوره خدمات یکی از رکن های مهم در زمینه ثبت شرکت محسوب می شود. در این کشور ارزیابی هایی که صورت گرفته است بر اساس موازنه های تجاری شاخص دقیق و اصولی دارد.

نرخ بهره در ثبت شرکت در کشور قبرس جنوبی در حدود 4.70 درصد اعلام شده است این در حالی است که ذخایر ارزی در این کشور نیز رتبه بالایی دارد و مسیر برای ثبت شرکت را آسانتر می کند در هر صورت شرکت های ایرانی محدودی در کشور قبرس جنوبی دیده می شود و در سه سال اخیر بیشترین ثبت شرکت در این کشور صورت گرفته است و میزان مهاجرت به کشور قبرس جنوبی از سوی ایران با رشد 6 درصدی به نسبت 15 سال گذشته اعلام شده است.

عجایب قبرس جنوبی

عجایب قبرس جنوبی

ساحل لاکپشت ها یکی از دیدنی های عجیب در قبرس جنوبی محسوب می‌شود و به طور کلی در لیست عجایب این کشور قرار دارد. در این ساحل لاکپشت ها به سادگی تخم می گذارند و به طور کلی یک فضای سبز و آبی رنگ پیش روی شما قرار می گیرد. این منظره زیبا از نظر عکاسان بی نظیر است و هرگز آن را از دست نمی دهند.

غار دریایی کیپ گرکو از امتداد سواحل قبرس جنوبی دیده می شود و  دقیقاً در کنار دریای لاجوردی مدیترانه واقع شده است. این غار به طور کلی منظره ای خارق العاده بوده و پوشش های گیاهی بی نظیری دارد. این مکان نیز سوژه عکاسی خواهد بود.

ساحل نیسی در قبرس جنوبی یکی از محبوب ترین مکان هایی است که برای بازدید شما انتخاب شده است. این ساحل عمق کمی دارد و از آب زلال و پاکیزه ای پر شده است این ساحل دارای منظره ای رویایی بوده و قطعه ای از بهشت محسوب می شود.


رانندگی در قبرس جنوبی از سمت چپ صورت می گیرد، این کشور به طور کلی دارای سنت های مخصوص به خود است مثلاً افراد در اولین برخورد به سر هم یا به سر خودشان ضربه می زنند.

بزرگترین پرچم دنیا بر دامنه های کوه کرنیا نقاشی شده است و منظره ای خارق العاده را فراهم ساخته است.

قبرس جنوبی یک منطقه آرام، سنتی و دور از هیاهو است و بهترین گزینه برای گذراندن تعطیلات محسوب می شود. در کنار آرامشی که در دریای مدیترانه در زیر آفتاب طلایی دیده می شود می توان یک فضای بسیار ایده آل را ایجاد نمود. در نظر داشته باشید که به طور کلی فرصت و انرژی در قبرس جنوبی رتبه بالایی دارد و مبرهن است که این کشور بهره برداری خوبی در زمینه گردشگری داشته است.

خلاصه تاریخ قبرس جنوبی

خلاصه تاریخ قبرس جنوبی

به طور کلی قبرس در سال 1960 استقلال خود را از بریتانیا به دست آورده است و در سال 1983 قسمت شمالی و جنوبی این کشور از هم جدا شدند. نژاد بیشتر مردم در بخش قبرس جنوبی یونانی و اروپایی است. در نظر داشته باشید که به طور کلی این بخش از قبرس جنوبی منطقه‌ای توریستی است و نژادهای آسیایی زیادی به قبرس جنوبی مهاجرت داشته‌اند. مردم این منطقه اغلب ارتدوکس هستند و دین نقش کمرنگی در زندگی افراد دارد. مردم این بخش هنوز هم آداب و رسوم سنتی دارند و این موضوع در روابط افراد از سال های گذشته تا به امروز دیده می شود. مردم قبرس جنوبی بسیار مهمان نواز هستند و به طور‌کلی بخش قبرس جنوبی به نسبت شمالی در جذب توریست انعطاف پذیرتر هستند .

خلاصه ای از جغرافیای قبرس جنوبی

خلاصه ای از جغرافیای قبرس جنوبی

قبرس جنوبی چهلمین مقصد توریستی در جهان محسوب می شود در سال بیش از 3 میلیون نفر این کشور را برای بازدید انتخاب می کنند. این دارنده بیشترین پرچم های آبی ساحلی در سطح دنیا است. پرچم آبی ساحلی از طرف سازمان توریست جهانی به سواحلی تعلق می گیرد که از نظر پاکیزگی و همینطور در سطح جهانی رتبه بالایی دارند. در واقع این مثال در قبرس جنوبی همیشه زده می شود که می توانید با پای برهنه بر روی سواحل داغ این کشور قدم بزنید این مورد مصداق پاکیزگی این کشور است. قبرس جنوبی که نام دیگر آن قبرس یونانی و یا قبرس اروپایی است در جنوب و غرب جزیره قبرس واقع شده است. خود جزیره قبرس در دریای مدیترانه واقع شده است و پس از جزیره سیسیل و ساردینیا سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه محسوب می‌شود. پایتخت قبرس جنوبی نیکوزیای جنوبی است ، ( نیکوزیا یک شهر بزرگ است که به دو بخش تقسیم شده است.  مساحت این کشور در حدود 3500 کیلومتر مربع اعلام شده است و جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر دارد. به طور کلی در قبرس جنوبی پافوس، لارناکا و لیماسول از دسته شهرهای مهم محسوب می شود و قدمت زیادی دارد.

قبرس جنوبی در دریای مدیترانه قرار دارد و در تابستان ها دارای آب و هوای داغ و خشک است. این کشور زمستان های خشک دارد و بهترین فصل بازدید از این کشور زیبا در پاییز و بهار اعلام شده است. از آنجایی که تابستان های این کشور گرم و خشک است بهتر است که از لباس های نخی و خنک استفاده کنید و به طور کلی در فصل های گرم سال بهتر است با خود چتر هم به همراه داشته باشید البته برای خنک شدن. وضعیت پوشش و حجاب کشور قبرس جنوبی آزاد اعلام شده است.

از تهران تا نیکوزیا در حدود 1638 کیلومتر فاصله اعلام شده است و مدت زمان پرواز تا این شهر نیز تقریباً دو ساعت است. ساعت در این شهر به وقت تهران در حدود 1 و نیم ساعت عقب تر است. زبان رسمی مردم در این بخش از قبرس اغلب یونانی است البته به دلیل توریستی بودن قبرس جنوبی اغلب افراد به زبان انگلیسی نیز صحبت می کنند. واحد پول نیز در قبرس جنوبی یورو اعلام شده است. برای ورود به خاک قبرس جنوبی نیاز به ویزا دارید و به طور کلی ویزا 14 روز اعتبار دارد.

در این کشور دو فرودگاه بین المللی مسافربری وجود دارد، فرودگاه بین المللی پافوس و فرودگاه بین المللی لارنکا که به طور کلی فرودگاه بین المللی نیکوزیا یک فرودگاه نظامی نیز محسوب می شود و در حال حاضر یک منطقه از بین رفته و متروکه است.

انتخاب و رزرو هتل در قبرس جنوبی از دسته موضوعات بسیار مهم محسوب می شود، هتل آتلانتیکا یک هتل 5 ستاره بسیار لوکس در قبرس جنوبی محسوب می شود که معماری زیبا و بی نظیری دارد و از رنگ‌های شاد و مفرحی در این بخش استفاده شده است. این مکان برای افرادی که به دنبال یک سفر لوکس هستند گزینه خوبی محسوب می شود.


هتل آدامز دارای جاذبه های دیدنی خاصی است و به طور کلی اقامت در این بخش بسیار مهم و ارزشمند است در نظر داشته باشید که این هتل به نوبه خود یک جاذبه گردشگری در قبرس جنوبی محسوب می شود.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری قبرس جنوبی

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری قبرس جنوبی

جورج پاستل یکی از هنرمندان بسیار مشهور در قبرس جنوبی محسوب می‌شود و به طور کلی در فیلم های مختلف ایفای نقش کرده است.

کشورها و مناطق وابسته قبرس جنوبی

کشورها و مناطق وابسته قبرس جنوبی

کشور قبرس جنوبی در سال های گذشته مستعمره انگلستان بوده است.

این کشور در طول تاریخ بارها در تصرف ایرانی ها ، یونانی ها،رومی ها و انگلیسی ها بوده است.و در نهایت در سال 1960 حکومت مستقل خود را به دلیل کاهش وضیعت اقتصادی انگلستان کسب کرد.

فرهنگ مردم قبرس جنوبی

فرهنگ مردم قبرس جنوبی

فرهنگ مردم قبرس جنوبی به طور کلی دسته بندی های مشخصی دارد و مبرهن است که در این کشور افراد برای احوالپرسی سعی می کنند سر و دست تکان دهند. در فرهنگ کشور قبرس جنوبی با صدای بلند حرف زدن کمی عجیب است و این موضوع برای بانوان یک حرکت زشت و ناشایست محسوب می شود. به طور کلی در کشور قبرس جنوبی فرهنگ غذا خوردن کمی عجیب است. در این کشور مردم سعی می کنند در زمان غذا خوردن ساکت باشند و کمتر صحبت کنند. پرچم کشور قبرس جنوبی بسیار مهم بوده و در فرهنگ این کشور بسیار مورد احترام قرار می گیرد.

پیشرفت در قبرس جنوبی

پیشرفت در قبرس جنوبی

کشور قبرس جنوبی در زمینه قیمت اقلام پیشرفت خوبی داشته است به طوریکه شاهد حذف تورم چند درصد در این زمینه هستیم و اقلام در وضعیت قابل قبول برای مردم این کشور رقم خورده است.

وضعیت کشاورزی در کشور قبرس جنوبی نیز رشد 1.56 داشته است و مبرهن است که وضعیت کشاورزی در این کشور می تواند در سال های اخیر بهتر باشد در نظر داشته باشید کشت در این کشور به نوبه خود از ساختار روتین و مشخصی پیروی می کند.

درآمدزایی های چند نرخی از دیگر بخش های مهم در کشور قبرس جنوبی محسوب می شود و سهم زیادی در پیشرفت این کشور داشته است مبرهن است که به طور کلی مردم کشور قبرس جنوبی در زمینه های مختلف پیشرفت و درآمد خوبی را رقم زده اند.


دولت این کشور سعی کرده است به طور دقیق و جدی یک سری اصول مهم در زمینه روال های آموزشی فراهم سازد و تا حد زیادی در این زمینه نیز موفق بوده است در هر صورت رسیدن به بخش های آموزشی بالا نیاز به سرمایه های بیشتری دارد.

رشد کشور قبرس جنوبی در زمینه مهاجرپذیری سرمایه گذاری از دیگر گزینه های مهم محسوب می شود، سرمایه گذاری های روتین مهاجرتی در این کشور می تواند بر اساس سرمایه های کلان ارزیابی شود. اینطور که مشخص است این کشور سرمایه های خود را وارد روال های سرمایه‌ای دقیق کرده است و مشخص است که بهترین وضعیت سرمایه و کاری در این کشور دیده می شود. رونق های اقتصادی کشور قبرس جنوبی زبانزد بوده و مشخص است که در این کشور اصول زندگی به شکل خاصی دنبال می شود.

قوانین عمومی در قبرس جنوبی

قوانین عمومی در قبرس جنوبی

در کشور قبرس جنوبی اگر بخواهید وارد ادارات دولتی شوید نیاز به مجوز دارید.

در این کشور در بیمارستان ها باید در ابتدا هزینه پرداخت و سپس مراحل درمان را پیش بگیرید. 

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱