x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

سفر به قبرس جنوبی

سفر به قبرس جنوبی، سفری جذاب به مناطق دوگانه کوهستانی و ساحلی است. کشور جمهوری قبرس جنوبی South Cyprus جزیره ای در شرق دریای مدیترانه است. همسایگان این کشور عبارتند از: ترکیه در شمال، مصر در جنوب، سوریه در مشرق و یونان در مغرب. این کشور به دلیل موقعیت­ جغرافیایی در طول تاریخ در معرض حمله امپراتوری­های بزرگ بوده است. در سال ۳۳۳ پیش از میلاد، اسکندر مقدونی کشور قبرس را از ایران جدا نمود. در طول سال­ها تحت سیطره کشورهای مختلف عثمانی، انگلستان، و یونان بوده است. کشور قبرس در سال 1960 استقلال خود را اعلام نمود و هر سه کشور ترکیه، انگلستان و یونان رسمیت حکومت مستقل آن را پذیرفتند. ولی در سال 1974 وقایعی پیش آمد که قبرس به دو قسمت جنوبی تحت حکومت یونان و قسمت شمالی تحت حکومت ترکیه، تقسیم گردید. شهر نیکوزیا، پایتخت این کشور هم به دو ناحیه جنوبی و شمالی تقسیم گردید که نیکوزیای جنوبی با نام نیکوزیا، به عنوان پایتخت پذیرفته شد که در سفر به قبرس جنوبی در تور نیکوزیا، از آن بازدید خواهید کرد. این کشور با آنکه دارای فرهنگ یونانی است، اما بخشی از یونان نیست. اتحادیه اروپا در حال حاضر قسمت یونانی‌نشین قبرس را به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا قبول کرده و در حال حاضر جزیره جمهوری قبرس جنوبی، بخشی از اتحادیه اروپا است، البته این امر به مناطق شمالی جزیره که تحت کنترل ترکیه است، اعمال نمی شود. اتحادیه اروپا حتی از دولت ترکیه هم خواسته تا قبرس یونانی را به رسمیت بپذیرد تا زمینه یکپارچه شدن کشور قبرس فراهم آید. این کشور در کناره دریای مدیترانه دارای جاذبه ­های مهمی برای گردشگران است به طوریکه هر سال بیش‌ از ۵ میلیون توریست را به خود جذب می کند. لارناکا شهر بندری و توریستی مهم در قبرس جنوبی است که میعادگاه بسیاری از علاقمندان به سفر به قبرس جنوبی است. دو زبان رسمی یونانی و ترکی در جمهوری قبرس استفاده می­‌شود. البته بیشتر مردم به طور گسترده انگلیسی صحبت می‌کنند و به طور معمول در تابلوهای راهنمایی، هشدارهای عمومی، و در تبلیغات از زبان انگلیسی استفاده می­گردد. جمعیت قبرس 1.16 میلیون نفر است که کمتر از 500 هزار نفر در شمال و بقیه در قبرس جنوبی زندگی می کنند. از آنجا که قبرس جنوبی عضو اتحادیه اروپاست، ارز رسمی قبرس یورو است.

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره سفر به قبرس جنوبی

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف قبرس جنوبی

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف قبرس جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جاهای دیدنی نیکوزیا  Nicosia:
 شهر نیکوزیا، پایتخت قبرس دارای جاذبه های دیدنی زیادی برای گردشگران در سفر به قبرس جنوبی است. جمعیت این شهر حدود صد هزار نفر است. در سال 2018، نیکوزیا 32امین شهر ثروتمند دنیا با توان خرید بالا بود. سفارتخانه های بیشتر کشورها، در نیکوزیا به عنوان پایتخت سیاسی کشور قرار دارد. در سفر به نیکوزیا، از موزه قبرس که دارای یافته های باستان شناسی از دوره های نوسنگی تا بیزانس از جمله مجسمه‌های آفرودیت و Soloi است، بازدید نمایید. در نزدیکی دیوارهای ونیزی قرن شانزدهم میلادی، دروازه­های فاماگوستا Famagusta، کیرنیا Kyrenia و پافوس  Paphosقرار دارند. در داخل دیوارها، یک مجسمه نشسته از سنگ مرمر در کنار کلیسای Faneromeni قرن نوزدهم قرار دارد. همچنین در سمت جنوب، موزه موتورسیکلت­های کلاسیک قبرس با مجموعه­ای بیش از 150 موتورسیکلت، از جمله مدل­های کلاسیک قرن بیست و یکم وجود دارد.
 دیدنی های لارناکا:
 لارناکا، یک شهر توریستی مهم در قبرس جنوبی است که در سواحل دریا واقع شده است. فرودگاه اصلی قبرس در این شهر است و بسیاری از گردشگران ایرانی در سفر به قبرس جنوبی از آن بازدید می­کنند و یا در آنجا صاحب ملک هستند. فصل زمستان فرصت خوبی برای سفر به لارناکاست زیرا تقریبا خلوت است. این شهر هم چنین دومین بندرگاه مهم در این کشور بوده و پروژه‌های زیادی در آن در حال احداث است. از آن جمله ساخت نمایشگاه دائمی چین که به منظور ارتباط تجاری بین چین و اروپا در حال ساخت است. منطقه پروتراس و شهر آیاناپا در فاصله حدود سی کیلومتری شهر لارناکا واقع شده که دارای بهترین ساحل های شن سفید است و پذیرای گردشگران علاقمند سفر به قبرس جنوبی و مشتاق برای گذراندن تعطیلات در کنار دریا است.

توریسم سلامت در قبرس جنوبی

توریسم سلامت در قبرس جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حال حاضر، قبرس جنوبی به عنوان یک مرکز گردشگری پزشکی در حال توسعه، رو به پیشرفت است. تور قبرس جنوبی، ترکیبی مناسب از خدمات مراقبت های بهداشتی و اوقات فراغت را ارائه می دهد، به همین دلیل است که در بین گردشگران پزشکی در سراسر جهان محبوب شده است. شورای ارتقاء خدمات بهداشتی قبرس که یک سازمان غیر انتفاعی است. عملیات پیگیری توسعه توریسم سلامت در قبرس جنوبی را برعهده دارد.  سواحل قبرس جنوبی از مکان های محبوب برای کلینیک های بهداشت خصوصی است. این کشور قصد جذب گردشگران پزشکی بیشتری را از طریق استفاده از پزشکان خارجی مقیم دارد. قبرس با توجه به جذابیت یک جزیره آفتابی با امکانات بهداشتی با کیفیت و هزینه های مناسب، تبدیل به یکی از سریع ترین گزینه­ها برای گردشگری پزشکی می­شود. در سفر به قبرس جنوبی می­توانید از چشمه­ها و آبگرم­های طبیعی و درمانی آن استفاده نمایید.
 استراحتگاه آبگرم طبیعی در ناحیه 
Ayii Anargyri:
 
چشمه­های آب گرم سولفوری در ناحیه آیی­انارگیری امکان استفاده از حمام­های آبگرم طبیعی جهت سلامتی و زیبایی را برای گردشگران پزشکی در سفر به قبرس جنوبی فراهم می­کند. فضا و امکانات آن شگفت انگیز است. سوئیت های استراحتگاه­ دارای اتاق خواب و اتاق نشیمن بوده و با امکانات مناسب پذیرای مهمانان هستند.

توریسم مذهبی در قبرس جنوبی

توریسم مذهبی در قبرس جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حالیکه اکثریت اهالی قبرس ترکیه، مسلمان سنی هستند. اکثریت جمعیت قبرس یونان، پیرو ارتدوکس یونان هستند. دیگر ادیان در این کشور، به ترتیب ارمنی، مارونی، کاتولیک و مسلمان هستند.
 مجتمع دوران عثمانی 
Büyük:
 
 در شرق نیکوزیا، یک مجتمع از دوران عثمانی مربوط به قرن شانزدهم باقی مانده است. این مجتمع دارای یک حیاط باز است که در حال حاضر پر از مغازه ها و کافه های صنایع دستی است. در سفر به قبرس جنوبی می­توانید از این مکان سوغاتی تهیه نمایید. در نزدیکی آن مسجد سلیمیه وجود دارد که در گذشته برروی بقایای کلیسای قدیم جامع گوتیک ساخته شده­است.
 کلیسای 
Agios Mamas :
 
معماری کلیسای ماماس، سبک گوتیک است و در چوبی کلیسا مربوط به حدود 1500 سال قبل می­شود. طبق افسانه­ها، سنت ماماس یک مرد فروتن و فقیری بود که در غار نزدیک منطقه Guzelyurt زندگی می کند. دوک همه ساکنین جزیره را مجبور به پرداخت مالیات کرده بود، اما سنت ماماس با پرداخت مالیات مخالفت کرد و در حالت بازداشت در راه نیکوزیا، با اجبار کردن شیری به تسلیم شدن، بره ای را از دهان شیر نجات داد و با این نمایش، سلطنت مصونیت مالیاتی به سنت ماماس داد. در سفر به قبرس جنوبی این کلیسا از مکان های محبوب برای‌بازدیدکنندگان مذهبی است.

جاذبه های طبیعی در قبرس جنوبی

جاذبه های طبیعی در قبرس جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قبرس، جزیره کوچک مدیترانه ای است که در نزدیکی خاورمیانه واقع شده است، در طول سال های زیادی این کشور، با جاذبه‌های زیادی، محل بازدید دوستداران طبیعت بوده است. این کشور به خاطر ماسه های سفید ساحلی، مناطق ناهموار و صخره های شگفت‌انگیز، شناخته شده است. در سفر به قبرس جنوبی، خواهید دید که این منطقه با مجموعه ای از شگفتی های طبیعی از سواحل زیبا تا کوهستان­های مرتفع و جاذبه های شگفت انگیز مثل لاک پشت ها و محل تخمگذاری آنها احاطه شده است.
 دریاچه های نمکی لیماسول و لارناکا: 
 یک افسانه محلی مشهور ادعا می کند که دو دریاچه قبرس، لیماسول و لارناکا، زمانی ایجاد شد که یک زن محلی درخواست سنت لازاروس برای غذا و نوشیدنی را رد کرد و او که خیلی ناراحت شده بود دعا کرد که تاکستان زن، به دریاچه های نمک تبدیل شود. در ماه های زمستان این دریاچه ها پر از آب می‌شوند و فلامینگوهای بسیاری مهاجرت خود را از طریق اروپا در این مکان متوقف می­کنند و ماندگار می­شوند. آب دریاچه در طول تابستان خشك می شود و سطح آن که عمدتا از بلورهای نمك تشکیل شده است، محیطی خشك و بی روح را به وجود می­آورد. یک مکان نزدیک به این دریاچه ها، مسجد مشهور مقدس Hala Sultan Tekke است، که برای توریستهای در سفر به قبرس جنوبی که از فلامینگوها عکس می­گیرند، یک چشم انداز قابل توجه است.
 حمام آدونیس در پافوس:
 آب های عمیق و خنک حمام آدونیس برای شنا ایده آل هستند، اینجا دارای یک استخر بزرگ و یک آبشار پلکانی فیروزه­ای است. آب و هوای مطبوع و سرسبزی اطراف، برای گردشگران، فوق‌العاده و منحصر بفرد است. کسانی که به اندازه کافی شجاع هستند می توانند از درختان بلند بالای استخر به درون آن شیرجه روند. شایعه است که این سقوط ها یادآور زمانهای دور است، که محل تولد بسیاری از کودکان آفرودیت و آدونیس بوده است. یک موزه خانه سنتی در مجاورت این سایت قرار گرفته و به بازدیدکنندگان و مسافران در سفر به قبرس جنوبی، اطلاعات فراوانی در مورد تاریخ غنی این منطقه ارائه می دهد.

مکان های تاریخی در قبرس جنوبی

مکان های تاریخی در قبرس جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گفته می شود که تاریخ هنر قبرس به ده هزار سال قبل می­رسد. این گفته به دلیل یافتن مجموعه ای از تصاویر حک شده در دوران قدیم است که در در روستاهای خیرکوتیا و لمپا کشف شده­است. تاریخ هنر این کشور، برای علاقمندان موضوعات تاریخی در سفر به قبرس جنوبی از اولویت­های بازدیدشان است. این جزیره هم چنین دارای بسیاری از کلیساها با نمونه های متعددی از نقاشی­های سمبلیک دینی با کیفیت بالا، از قرون وسطی است. معماری قبرسی به شدت تحت تأثیر گوتیک فرانسوی و رنسانس ایتالیایی قرار گرفته که مربوط به دوران سلطه لاتین (1191 تا 1571) در جزیره  بوده است.
 تئاتر قرون وسطایی 
Kourion یا Curium:
 
 این تئاتر قرون وسطی در منطقه لیماسول قرار دارد. کوریون یکی از زیباترین سایت­های باستانی در این جزیره است که برای مسافران در سفر به قبرس جنوبی جذابیت خاص دارد. این مکان، مقر یک پادشاهی بزرگ شهر بوده و در حال حاضر، کشف گنجینه‌های جدید در آنجا هنوز ادامه دارد. مهمترین قسمت این سایت، آمفی تئاتر یونانی و رومی است. این آمفی تئاتر شگفت‌انگیز در قرن بیستم بازسازی شده است، و از زمان بازسازی آن، برای اجرای تئاتر و موسیقی استفاده می شود. خانه Eustolios نیز در این مکان است، شامل مجموعه ای از حمام‌ها و اتاق هایی است که دارای موزاییک های کفپوش عالی از قرن پنجم میلادی است.

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در قبرس جنوبی

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در قبرس جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به قبرس جنوبی از جشنواره­های شاد این کشور می­توانید بهره برید.
 فستیوال رز در جزیره آگروس 
Agros:
 
در قلب منطقه Pitsillia یک روستاجزیره واقع است، که هم ساکنان جزیره و هم توریست­های خارجی  به طور یکسان از مشتاقان بازدید این جزیره­اند. نه تنها طبیعت روستایی جزیره، بلکه یک نقطه قوت جذاب و چیزی فوق العاده زیبا در این جزیره است که آگراس را معروف می کند و آن، گلهای زیبا و معطر آن است که به طور رسمی به عنوان "رز دمشق" (Rosa damascene) شناخته شده اند و در ماه های آوریل  می شکفند. دامنه کوه های ترودوس یک محیط ایده آل برای رشد این نوع رز صورتی درخشنده را فراهم می کند. این جشنواره در صبح زود روز شنبه 12 ماه می با یک جلسه صبحگاهی آغاز می­شود و بعد از آن با مراسم و رویداد فرهنگی اختصاص یافته به رزها در مرکز ورزشی گلیکوکس کلیریدز به ظهر می رسد. در هنگام شب، مراسم رقص و آواز با حضور خوانندگان سنتی ادامه خواهد یافت. بسیاری از توریستها در سفر به قبرس جنوبی علاقمند به شرکت در این جشنواره هستند.
 جشنواره بین المللی موسیقی فاروس 
Pharos:
 
فستیوال بین المللی موسیقی فاروس در سراسر جهان به عنوان مهمترین رویداد موسیقی کلاسیک سالانه قبرس، و یکی از بزرگترین جشنواره های موسیقی اروپا شناخته شده است. کیفیت کنسرت و فضای جذاب آن، شهرت جهانی را برای این فستیوال به ارمغان آورده است. در سال 2000پیش افتتاحیه جشنواره فاروس اولین جشنواره محفلی بود که در قبرس تاسیس شده و تا کنون هنرمندان متعددی از بهترین و مشهورترین نوازندگان جهان را به خود جلب کرده و هزاران نفر از علاقمندان هوادار موسیقی را در سفر به قبرس جنوبی و از سراسر کشور را به بازدید از این جشنواره جذب کرده است. برگزاری این جشنواره بین روزهای 31 می تا 6 ژوئن، سازماندهی شده است.

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در قبرس جنوبی

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در قبرس جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کنفرانس بین المللی انرژی و منابع پایدار در زنجیره غذایی:
 
این کنفرانس در روزهای 17 تا 19 اکتبر به صورت بین المللی برگزار می­شود و محور موضوعات، استفاده از انرژی و منابع پایدار در زنجیره غذایی است. این کنفرانس با هدف جمع آوری افراد از رشته های مختلف که علاقه مشترک آنها به کاهش تقاضای انرژی در زنجیره های غذایی است، انجام می­گردد. این کنفرانس فرصتی ایده­آل برای شرکت­کنندگان برای بحث در مورد راههای مقابله با این چالشها، و ملاقات با متخصصان داخلی و خارجی در این زمینه است. کارشناسان علاقمند، در این زمان سفر به قبرس جنوبی را انجام می­دهند.
 نمایشگاه بین المللی تحصیلات و حرفه­ها قبرس:
 این نمایشگاه بین المللی تحصیلات و حرفه­های قبرس که در روزهای 15 تا 17 فوریه برگزار می­شود، تبدیل به مکانی شده است که نمایندگان موسسات آموزشی، دانش­آموزان قبرسی، دانش
آموزان و دانشجویان خارجی که در قبرس زندگی می کنند، و اشخاصی که مایل به تحصیل در خارج از کشور هستند، با هم ملاقات خواهند کرد. علاوه بر این، نمایشگاه فرصتی برای تامین‌کنندگان تجهیزات آموزشی و فن آوری، کتاب ها و سایر محصولات و خدمات ارائه شده به دانشجویان مانند خدمات شغلی را عرضه می­نماید تا حداقل ده هزار دانش آموز و نوجوان را ارتقا دهند. علاقمندان تحصیل در این کشور جهت شرکت در این نمایشگاه سفر به قبرس جنوبی دارند.

تورهای تفریحی یک روزه قبرس جنوبی

تورهای تفریحی یک روزه قبرس جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به قبرس جنوبی می­توانید از تورهای روزانه آن استفاده نمایید.
 تورهای روزانه از لیماسول:
 لیماسول، دومین شهر بزرگ در قبرس و بزرگترین شهرک جهانگردی آن است، که به دو پادشاهی بزرگ باستانی کوریم در غرب و آماتوس در شرق تعلق دارد. لیماسول امکانات گردشگری زیادی را ارائه می دهد که از آن جمله، انتخاب گسترده ای از هتل‌های واقع در امتداد ساحل دریا، منطقه گردشگری شامل رستوران های مختلف، کلوب های شبانه، کافی­شاپ­ها و ورزش های آبی در سواحل را می­توان نام برد. با فاصله چند کیلومتری از لیماسول، پارک آبی Watermania ایده آل برای خانواده ها است. در نزدیکی لیماسول (20 دقیقه رانندگی)، ساحل Pissouri با سواحل بی نظیر آن، و آبهای خیره کننده، مناسب برای تعطیلات آرام واقع شده است. در عین حال پافوس و روستاهای دامنه کوه با دسترسی آسان در نزدیکی لیماسول قرار دارند.
 تور روزانه پافوس و کوریون:
  در سفر به قبرس جنوبی می­توانید از این تور از لیماسول به اشتراک گذاشته شده، استفاده کنید. این تور برای بازدید از Pafos در ساحل غربی از طریق سایت Kourion و مجسمه های سنگی آفرودیتی برنامه ریزی شده است. در این تور با هزینه 45 یورو، در مورد تاریخ شگفت انگیز این منطقه و سایت های باستان شناسی آن، یاد می­گیرید.
 تور روزانه Kyrenia و Famagusta:
 اگر در سفر به قبرس جنوبی  در لیماسول اقامت دارید، در این تور روزانه از لیماسول، قلمروهای ساحلی کیرنیا در شمال و فاماگوستا در شرق را می بینید و از قبیله بلعاپایس بازدید می­نمایید، و در مورد تاریخ جذاب این مناطق یاد می­گیرید. در همه ایست های بازرسی داشتن گذرنامه، مورد نیاز است و هزینه برای این تور 1 روزه از € 55 است.

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به قبرس جنوبی

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به قبرس جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گردشگران علاقمند سفر زمینی به قبرس جنوبی، اگر از تهران سفر خود را آغاز کنند، بایستی ابتدا به سمت شمال غربی کشور و مقصد شهر تبریز در استان آذربایجان شرقی حرکت کنند و از آنجا به سمت شهر رازی که شهر مرزی ایران و ترکیه است، حرکت نمایند. پس از آن در ورود به خاک کشور ترکیه مسیر خود را به سمت جنوب ترکیه ادامه دهند تا ابتدا به شهر آدنا و سپس به بندر جنوبی مارسین برسند. در استان مارسین لازم است، خط ساحلی را دنبال کنند و به بندر سیلیفک برسند. سفر به قبرس جنوبی از این بندر با سفر دریایی از طریق کشتی های کوچکتری در دریای مدیترانه امکان پذیر است. مدت زمان این سفر دریایی تا رسیدن به بندر گیرنه، بدون درنظر گرفتن معطلی‌ها، حدود 8 ساعت است. پس از آن سفر زمینی به سمت جنوب ادامه خواهد داشت تا به نیکوزیای جنوبی پایتخت این کشور برسند. حدود سی ویک ساعت زمان جهت حرکت در طول مسیر از تهران تا قبرس جنوبی خواهد بود، البته در صورتیکه ترافیک و توقف­های بین راه در نظر گرفته نشود.

فصول مناسب سفر به قبرس جنوبی

فصول مناسب سفر به قبرس جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جزیره آفتابی قبرس، مقصد اصلی سفر برای کسانی است که از سواحل و جاذبه های فرهنگی غنی لذت می برند. اطلاع از شرایط آب و هوایی، کلید موفقیت سفر به قبرس جنوبی است. این کشور،  آب و هوای گرم و مدیترانه ای دارد که با تابستان های گرم و آفتابی و زمستان های خفیف و مرطوب همراه است. به طور کلی درجه حرارت دمای روزها از کمترین در زمستان با 17 درجه سانتیگراد به بالاترین درجه حرارت یعنی 31 درجه سانتیگراد در تابستان می­رسد. گرمترین ماه اوت است، اما معمولا از اوایل ژوئن تا اکتبر هوا بسیار گرم است. گردشگران در سفر به قبرس جنوبی می­توانند با توجه به علائق خود، زمان دلخواه برای سفر خود را انتخاب نمایند. علاقمندان به استفاده از سواحل دریایی و ورزش شنا در ماه­های گرم تر می­توانند اقدام به سفر نمایند. فصل پاییز می تواند در قبرس بسیار دلپذیر و ملایم باشد. زمستان فصل بارانی را به ارمغان می آورد، اما حتی از ماه دسامبر تا فوریه بازدیدکنندگان بسیاری از روزهای گرم را پیدا خواهند کرد و می­توانند از تابش خورشید و روزهای آفتابی لذت ببرند. جهت کاهش هزینه سفر به قبرس جنوبی می­توان برنامه ریزی برای سفر را در فصول غیر شلوغ این کشور انجام داد.

هتل های قبرس جنوبی

هتل های قبرس جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جهت اقامت در سفر به قبرس جنوبی، می­توانید از اجاره خانه در نیکوزیا و یا هتل ها با رتبه های مختلف و یا اجاره آپارتمان ارزان در لارناکا استفاده کنید
 هتل سملی Semeli :
 این هتل 3 ستاره، دارای سقف های بلند و دکور قدیمی است، 2 کیلومتر از موزه قبرس، 5 کیلومتر از مسجد سلیمیه، که به طور تاریخی به عنوان کلیسای سنت سوفیا شناخته شده است، و 5 کیلومتر از مغازه ها و کافه های قرن شانزدهم بویوک خان  فاصله دارد. هزینه اقامت یک شب در این هتل 123 دلار است. در سفر به قبرس جنوبی از این هتل می­توانید استفاده نمایید.
 هتل و استراحتگاه ساحلی  Evelthon King:
 این هتل 5 ستاره یک مجتمع ساحلی فوق العاده در یک زمین 10 هکتاری در امتداد دریای مدیترانه بوده، و دارای فاصله 2 کیلومتری از آرامگاه پادشاهان و 20 کیلومتری از فرودگاه بین المللی پافوس، است. هتل دارای استخر و باشگاه بدنسازی است. هزینه اقامت یک شب در این هتل 113 دلار است. این استراحتگاه ساحلی در سفر به قبرس جنوبی مورد علاقه مسافران طرفدار آسودگی خاطر است.
 اجاره آپارتمان در پافوس قبرس جنوبی:
 آپارتمان سه خوابه در کیسونرگا در بخش پافوس، قرار دارد. با فرهنگ محلی قبرس در روستای کیسونرگا می­توانید آشنا شوید. این روستا روی تپه با چشم انداز زیبای دریا واقع شده است. در امتداد جاده ساحلی اصلی‌ با آرامگاه پادشاهان به اندازه فقط ۱۵ دقیقه پیاده روی فاصله دارد. این آپارتمان برای اجاره کوتاه مدت در نظر گرفته شده و هزینه اقامت یک ماه در آن حدود 500 یورو است.

ویزای توریستی قبرس جنوبی

ویزای توریستی قبرس جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر به دلایل غیر از مهاجرت، سفر به قبرس جنوبی داشته باشید و بازدید شما از سه ماه تجاوز نکند، ممکن است به ویزای توریستی نیاز داشته باشید. ویزای مسافرتی به شما امکان سفر مستمر یا چندین سفر به قبرس را می­دهد. متقاضیان دریافت ویزای توریستی بایستی درخواست خود را از طریق سفارت قبرس در تهران اعمال نمایند. ویزای قبرس به صورت یک برگه در پاسپورت ایرانی شخص متقاضی الصاق می­شود و به طور معمول برای مقاصد توریستی صادر می گردد. حداکثر مدتی که معمولا ویزای توریستی برای ایرانی ها صادر می­شود دارای مدت یک ماه اعتبار خواهد بود. مدارک لازم جهت دریافت ویزا، دارابودن پاسپورت با 6 ماه اعتبار، پرکردن فرم درخواست ویزا، دوعکس، نامه توجیه علت مسافرت، و رزرو هتل است. افرادی که قبلا وارد منطقه شینگن شده اند، مطابق با شرایطی که ویزای شینگن برای آن‌ها صادر شده، می توانند بدون ویزای ملی سفر به قبرس جنوبی داشته باشند.
 اشخاصی که  ملکی را در قبرس خریداری نمایند، صرف نظر از اینکه چه قیمتی دارد، می­توانند درخواست ویزای مالتی­پل داشته باشند. این ویزا به آن‌ها اجازۀ چند بار ورود به قبرس را در هر زمان که خواسته باشند، می­دهد.
 به افرادی که حداقل ۳۰۰,۰۰۰ یورو برای خرید ملک در قبرس سرمایه گذاری کنند، اقامت دائم قبرس داده می شود که یک سوم آن میتواند بصورت تسهیلات و وام بانکی باشد. با داشتن اقامت دائم قبرس، بدون نیاز به ویزا می‌­توان به تمام کشورهای اروپایی سفر کرد.

پروازها از ایران به قبرس جنوبی

پروازها از ایران به قبرس جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جهت تهیه بلیط قبرس جنوبی از طریق شرکت­های مختلف هوایی از جمله قطر ایرویز، خط هواپیمایی اتریشی،  خط هواپیمایی امارات، خط لوفتهانزا، خط ایرفلوت، آذربایجان ایرلاینز و اوکراین اینترنشنال ایرلاینز می­توانید اقدام کنید. شرکت لوفتهانزا در مسیر رسیدن به قبرس دو توقف دارد ولی بقیه شرکت ها با یک توقف به مقصد قبرس جنوبی پرواز دارند. محبوب‌ترین خط هواپیمایی در مسیر تهران به لارناکا شرکت ایرفلوت است. ارزان‌ترین بلیت قبرس جنوبی را هواپیمایی ایرفلوت دارد که جهت تهیه بلیط ارزان لارناکا بهتر است از طریق این شرکت اقدام نمایید. مسافت پروازی در سفر به قبرس جنوبی، بین تهران و مقصد لارناکا ۱۶۱۳ کیلومتر است که پرواز مستقیم   7 ساعت و 40 دقیقه طول می­کشد، ولی با توجه به توقف‌هایی که هواپیماها دارند، پروازها بیشتر طول خواهد کشید. پافوس یکی دیگر از  شهرهای پر اهمیت توریستی در قبرس جنوبی است و مقصد بیشتر توریست­های اروپایی است و البته این شهر مقصد اکثر پروازهای ارزان قیمت اروپایی است. برای تهیه بلیط نیکوزیا بهتر است بدانید، از تهران به نیکوزیا نیز پروازهایی وجود دارد که کمابیش با توقف در کشورهای دیگر همراه است.  

آب و هوای قبرس جنوبی

آب و هوای قبرس جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قبرس جنوبی دارای آب و هوای نیمه گرمسیری از نوع مدیترانه‌ای و نیمه خشک (در قسمت شمال شرقی این جزیره) است. تابستان به طور کلی خشک است و ریزش باران به طور عمده در فصل زمستان رخ می دهد. بارش برف تنها در کوه‌های ترودوس در بخش مرکزی جزیره امکان پذیر است. قبرس جنوبی یکی از گرم‌ترین اقلیم ها در بخش مدیترانه ای از اتحادیه اروپا است و بیشتر علاقمندان سفر به قبرس جنوبی مشتاق سواحل گرم این کشور هستند. میانگین دمای سالانه در نوار ساحلی حدود 24 درجه سانتیگراد در طول روز و 14 درجه سانتیگراد در طول شب است . به طور کلی تابستان حدود هشت ماه طول می­کشد که از ماه آوریل با دمای متوسط 21تا 23 درجه در طول روز و دمای 11 تا 13 درجه سانتیگراد در شب و در ماه نوامبر پایان خواهد یافت. در چهار ماه باقی مانده، دمای متوسط جزیره حدود 20 درجه سانتیگراد است.

وسایل ضروری برای سفر به قبرس جنوبی

وسایل ضروری برای سفر به قبرس جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قبرس مناطق وسیع کوهستانی دارد که توسط سواحل در اطراف آن محدود شده است. هر دو منطقه دارای جاذبه های فراوانی هستند. اکثر مردم می‌خواهند از سواحل گرم جزیره استفاده کنند، در حالی که اسکی در کوهستان و بازدید روستاهای کوهستانی جذابیت خاص خود را دارد. کوه های ترودوس در تمام طول سال، بسیار سرد هستند. لازم است هم لباس های مناسب برای سواحل و شنا با خود ببرید و هم وسایل گردش کوهستانی با خود داشته باشید. سواحل قبرس سنگی هستند، پس در سفر به قبرس جنوبی، کفش مناسب راه رفتن روی صخره ها با خود ببرید. همراه بردن پمادهای قبل و بعد از نیش زدن، و پماد ضد آفتاب از دیگر لوازم ضروری سفر است. برای کسب اجازه ورود و بازدید از کلیساهای تاریخی در سراسر قبرس، زنان باید لباس رسمی با آستین بلند بپوشند و مردان شلوار بلند داشته باشند. همین امر برای بسیاری از صومعه ها در کوه ها نیز صادق است. برای پوشاندن سر خود هم چیزی داشته باشید. دیگر وسایل ضروری مشابه بقیه سفرها مثل کیف محافظ وسایل قیمتی، کوله پشتی و لوازم دیجیتال را با خود ببرید. سیستم برق قبرس ولتاژ با منبع تغذیه 230ولت است که در محدوده 110 تا 240 ولت کار می‌کند که یعنی ولتاژ دوگانه فعال است و مبدل نیاز نیست ولی آداپتور مسافرتی نیاز است. 

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در قبرس جنوبی

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در قبرس جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افراد ساکن یا غیر ساکن می­توانند در قبرس یک حساب بانکی باز کنند. مسافران در سفر به قبرس جنوبی، قبل از ورود به کشور از طریق شعبه خارج از کشور هر بانک قبرس می توانند یک حساب بانکی برای خود باز کنند، البته قبل از باز کردن حساب، امضای آنها باید تأیید شود. هنگام استفاده از کارت اعتباری خارجی خود، در دستگاه خودپرداز در قبرس، همیشه باید گزینه پول محلی را انتخاب کنید. ارز رسمی مورد استفاده در پافوس و در کل جزیره قبرس، یورو است. در سال 2008 یورو جایگزین پوند قبرس شد که انجام مبادله را برای مسافران اتحادیه اروپا ساده تر می­کند. مسافران در سفر به قبرس از کشورهای غیر اتحادیه اروپا، اگر بیش از 10000 یورو پول نقد داشته باشند باید مبلغ را اعلام کنند. پول نقد شامل اسکناس، سکه و حواله­‌های بانکی می­شود. توریست­های ایرانی بهتر است در این کشور، به مقدار نیاز ارز نقد یورو همراه داشته باشند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در قبرس جنوبی

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در قبرس جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

از آنجا که بخش جنوبی یونان قبرس رسما به عنوان بخشی از اتحادیه اروپا شناخته شده است، بسیاری از بیمه های  مسافرتی اروپا که شما با هر بیمه گری معامله می­‌کنید، برای سفر به قبرس جنوبی می­‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. در حال حاضر EHIC (یا کارت بیمه بهداشت اروپا) گردشگران را قادر می‌سازد تا به خدمات درمانی دسترسی داشته باشند، ولی قبل از بازدید از قبرس جنوبی باید بیمه سفر پزشکی را خریداری کنند. برای گردشگران ایرانی، هزینه های درمانی در سفر به قبرس جنوبی و دیگر سفرهای خارجی خیلی گران خواهد بود، بنابراین لازم است جهت مسافرت با آسودگی خاطر و خیال راحت در استفاده از مراقبت های درمانی در طول سفر، قبل از شروع مسافرت،   اقدام به خرید بیمه­‌های مسافرتی بنمایید. ارائه بیمه نامه مسافرتی برابر با 30000 یورو از ملزومات دریافت ویزای شینگن است. لازم است از طریق آنلاین یا حضوری با شرکت‌های ارائه دهنده بیمه در ارتباط بوده و بیمه مسافرتی را از آنها دریافت نمایید.

اجاره اتومبیل در قبرس جنوبی

اجاره اتومبیل در قبرس جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مدارک لازم برای اجاره یک ماشین در قبرس که هنگام رانندگی در قبرس مورد نیاز است، عبارتند از:
 
مجوز رانندگی بین المللی و معتبر، داشتن بیمه (شخص ثالث یا بالاتر)، گواهی هویت (مثل پاسپورت)، گواهی وثیقه مثل سند مالکیت. حداقل سن برای اجاره کردن یک خودرو در قبرس 21سال است و باید مجوز رانندگی برای مدت سه سال داشته باشند. حداکثر سن برای اجاره کردن ماشین در قبرس 75 سال است. اگر متقاضی، زیر 25 سال سن داشته باشد، ممکن است با توجه به نوع وسیله نقلیه شرایط متفاوتی اعمال شود، به طور مثال اضافه بها دریافت گردد. اگر شما یک ماشین در قبرس جنوبی اجاره کنید، با ماشین خود مجاز به عبور از مرز با قبرس شمالی هستید. ولی اگر قصد سفر به قبرس جنوبی دارید و از قبرس شمالی ماشینی اجاره کنید، باید ماشین خود را در مرز بگذارید. هنگام رفتن از فرودگاه به هتل، در قبرس جنوبی، چه در شهر لارناکا و چه در پافوس، بهترین راه برای رسیدن به هتل استفاده از اتوبوس، تاکسی یا شاتل خصوصی و حتی اجاره کردن یک دوچرخه است. گرفتن اتوبوس ارزانترین راه برای گشت‌های روزانه در قبرس است.

خطرات احتمالی برای گردشگران در قبرس جنوبی

خطرات احتمالی برای گردشگران در قبرس جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جمهوری قبرس جنوبی عموما به عنوان یک مقصد مسافرتی، بسیار امن است، اگر چه از لحاظ جغرافیایی نزدیک به کشورهای تحت تاثیر تروریسم و جنگ واقع شده است. در حالی که FCO به دیدارکنندگان از کشورهای همسایه سوریه هشدار مراقبتی داده است. مقامات محلی نیز توصیه می­کنند که توریست­ها مراقب باشند، زیرا حملات تروریستی در قبرس نمی­تواند ردیابی شود و آنها می توانند در مکان­‌های شلوغ، از جمله در مکان های مورد بازدید توریست‌­های خارجی، با بی رحمی عمل کنند. البته FCO اعلام کرده که هر ساله حدود یک میلیون گردشگر بریتانیایی از قبرس بازدید می کنند و خطر تروریستی وجود نداشته است. به هرحال احتمال رخ دادن جرم های کوچک مثل جیب بری به ویژه در مراکز شلوغ در تعطیلات و تابستان وجود دارد، و بهتر است همه مسافران بدون نگرانی در سفر به قبرس جنوبی، همانند سفر به هر شهر دیگر مراقب سلامتی و حفظ اموال شخصی خود باشند. 

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به قبرس جنوبی

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به قبرس جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مراقبت بهداشتی و واکسیناسیون خاصی برای بازدید از قبرس لازم نیست. تنها واکسیناسیون علیه هپاتیت A  و کزاز قابل توصیه هستند. سه مورد از گزیدگی مالاریا ترتیانا در اواخر ماه اوت 2017 در شمال قبرس در نواحی(Esentepe، Kyrenia) رخ داده است. برای جلوگیری از مالاریا، بسته به برنامه های سفرتان، داروهای تجویزی قبل، در طی سفر به قبرس جنوبی و پس از سفر خود، ممکن است لازم باشد. البته بستگی به جایی که هنگام مسافرت، می خواهید اقامت کنید دارد، مثلا در صورتیکه اوقات زیادی یا هنگام خواب در خارج از منزل باشید. پشه ها می توانند یک مشکل واقعی در قبرس باشند، نیش آنها خارش زیاد دارد. به مسافران توصیه می شود که مواد دافع حشرات را استفاده کنند. در قبرس جنوبی، آب شیر شهری، برای نوشیدن کاملا امن است، اگر چه بسیاری از مردم محلی به عنوان اینکه آب شهری سخت است، از آب بطری می‌آشامند. با این حال، آبی که در سفر به قبرس جنوبی در کافی شاپ با قهوه قبرسی خود دریافت می کنید، بدون شک آب شهری است.  

آخرین ویرایش: 2019-04-20 09:15:09 7,918