x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

اسپانیا

رشد اقتصادی در کشور اسپانیا روز به روز بیشتر از قبل است، این کشور زیرساخت های بسیار قوی در زمینه صنعت ایجاد کرده است به طوریکه صنعت و انرژی به نسبت سال های گذشته رشد بیش از 60 درصد داشته است. مادرید پایتخت کشور اسپانیا است که در مرکز جغرافیایی شبه جزیره ایبرین قرار دارد. زبان کشور اسپانیا اسپانیایی است.سیستم بیمارستان و درمانی در کشور اسپانیا بسیار لوکس و پیشرفته است، این کشور از دو فضای بیمارستان خصوصی و دولتی برای خدمت رسانی به مردم استفاده می شود.. قدمت این شهر به قرن 9 میلادی باز می گردد.میزان تولید ناخالص داخلی کشور اسپانیا نیز بیشتر از قبل است. این کشور بعد از برلین دومین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا محسوب می شود.شهر مادرید به فوتبال حرفه ای خود مشهور است. کشور اسپانیا در زمینه تجهیزات پزشکی و دارو نیز رتبه خوبی دارد .مبرهن است که کشور اسپانیا یک کشور بسیار قدرتمند در زمینه اقتصادی محسوب می شود و گردش مالی وسیع در سطح جهانی را به خود اختصاص داده است. 

پادکست اطلاعات کلی درباره اسپانیا
نام انگلیسی: Spain
نام عربی: إسبانيا
پایتخت: مادرید
قاره: اروپا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: پادشاهی - پارلمانی
زبان‌های رسمی: اسپانیایی
زبان‌های رایج: کاتالان،گالیسیائی،باسکی
واحد پول: یورو هر یورو اسپانیا 1.14 دلار آمریکا
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 165
جمعیت: 46.733 هزار نفر در سال 2018
منطقه زمانی: GMT+2 Utc+0 to +1(CET)
دامنه اینترنتی: GMT+2 Utc+0 to +1(CET)
پیش شماره تلفن: ۰۰۳۴

سفر به اسپانیا

اسپانیا، کشوری در جنوب غربی اروپا و از اعضای اتحادیه اروپاست. این کشور دارای فرهنگ غنی آمیخته از سنت و مدرنیته، مکان های تاریخی و جاذبه های طبیعی فوق العاده با مردمانی خونگرم و غذاهای منحصر به فرد است. نوع حکومت آن پادشاهی پارلمانی است و از اعضای اتحادیه اروپا به شمار می ­رود. اولین ساکنین شبه جزیره ایبری انسان سانان مربوط به حدود یک میلیون و دویست سال پیش بوده‌اند. در حدود قرن پانزدهم به واسطه ازدواج ملکه کاستیل و شاه آراگون، با اتحاد دو پادشاهی آراگون و کاستیل پایه‌های اسپانیای امروزی به شکل کشور یکپارچه امروزی پدیدار شد. بازدید آثار معمار مشهور گائودی و سواحل آفتابی مدیترانه ای آن از دیرباز محبوب گردشگران بوده است. بزرگترین شهر آن، مادرید پایتخت کشور با آثار تاریخی مانند خانه کاخ سلطنتی و موزه پرادو است.هریک از شهرهای معروف آن ازجمله مادرید، بارسلونا، باراخاس، لاکرونیا دارای دیدنی های مخصوص به خود است.  

سفر به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

جمعیت کشور اسپانیا 46.65 میلیون نفر اعلام شده است و ششمین کشور پر جمعیت در اروپا محسوب می شود.شهر مادرید یکی از شهرهای بسیار مهم در اسپانیا محسوب می شود که اغلب ایرانیان در مهاجرت به این کشور سعی می کنند در شهر مادرید زندگی کنند.این شهر از سال 1562 پایتخت کشور اسپانیا محسوب شد. در این کشور امید به زندگی 82 سال اعلام شده است و در بین همه کشورها رتبه 4 را دارد. به طور کلی آمار مهاجرت به اسپانیا با هدف سرمایه گذاری بیشتر از قبل است.بنیه اقتصادی کشور اسپانیا به نسبت سال های قبل بیشتر اعلام شده است.شما باید حداقل 3 سال در این کشور ساکن باشید تا به شما اقامت دائم داده شود.یکی از مهمترین ثروت هایی که در مهاجرت به اسپانیا به شما می رسد شادی است. در هر صورت هزینه زندگی در این شهر گران است.امروزه یکی از بهترین شهرهای مهاجرپذیر محسوب می شود.

مهاجرت به اسپانیا

زندگی در اسپانیا

اسپانیا دارای شرایط آب و هوایی بسیار متنوع است به طوریکه هر بخش دارای آب و هوای مخصوص به خود است.اسپانیا یک کشور مستقل محسوب می شود و در لیست اعضای اتحادیه اروپا محسوب می شود. کشور اسپانیا چهاردهمین قدرت اقتصادی برتر در جهان محسوب می شود و این کشور از نظر کیفیت زندگی در بینده کشور برتر دنیا قرار دارد. در سال 2017 نرخ بیکاری در این کشور 15 درصد بود و کاهش چشمگیری برای سال 2018 دیده می شود. کشور اسپانیا از سمت غرب با پرتغال همسایه است و از سمت شمال غرب در راستای کوه های پیرنه قرار دارد. ساختار اقتصادی کشور اسپانیا بر اساس امور خدماتی است. صنعت هایی مانند انرژی، مسکن و همینطور بخش کشاورزی نیز در رشد اقتصادی کشور اسپانیا بسیار نقش دارند. در کشور اسپانیا در حال حاضر به میزان 20510.60 نفر شاغل هستند که رقم قبولی است.گردشگری یکی از شغل های بسیار پردرآمد در کشور اسپانیا محسوب می شود.

زندگی در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

کشور اسپانیا یکی از کشورهای  توریستی اروپایی  به شمار می رود که امکانات تفریحی، مکان‌های طبیعی، تاریخی و گردشگری زیادی در آن قرار دارد. زندگی مردم اسپانیا از سطح خوبی برخوردار است.کشور اسپانیا یکی از کشورهای توریستی اروپایی به شمار می رود که امکانات تفریحی، مکان‌های طبیعی، تاریخی و گردشگری زیادی در آن قرار دارد.دانشگاه‌های این کشور از اعتبار بسیار خوبی برخوردارند و برخی از آن‌ها در بین 500 دانشگاه برتر در جهان دسته بندی می‌شوند. زبان رسمی تحصیل در اسپانیا، اسپانیایی است. مادرید پایتخت این کشور است و بارسلونا یکی از شهرهای مهم اسپانیا است. دانشجویان بیشتر برای مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا وارد این کشور می‌شوند.آیا تحصیل در اسپانیا انتخاب صحیحی خواهد بودو شما را به هدفتان خواهد رساند؟یکی از مهم‌ترین عوامل برای مهاجرت‌های تحصیلی انتخاب مقصد تحصیلی مناسب خواهد بود. در این مقاله اطلاعاتی کلی درباره تحصیل در اسپانیا، کار، زندگی و رشته‌های پر طرفدار در این کشور ارائه خواهیم داد.

تحصیل در اسپانیا
پادکست اطلاعات کلی درباره اسپانیا

رشد اقتصادی در کشور اسپانیا روز به روز بیشتر از قبل است، این کشور زیرساخت های بسیار قوی در زمینه صنعت ایجاد کرده است به طوریکه صنعت و انرژی به نسبت سال های گذشته رشد بیش از 60 درصد داشته است. همینطور میزان تولید ناخالص داخلی کشور اسپانیا نیز بیشتر از قبل است. کشور اسپانیا در زمینه تجهیزات پزشکی و دارو نیز رتبه خوبی دارد .در مهاجرت به کشور اسپانیا اغلب افراد به سراغ پایتخت این کشور می‌روند و علت آن نیز فضای شهری بسیار مدرن و همینطور امکانات عالی است که فراهم شده است. مادرید پایتخت کشور اسپانیا است که در مرکز جغرافیایی شبه جزیره ایبرین قرار دارد. این کشور بعد از برلین دومین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا محسوب می شود. قدمت این شهر به قرن 9 میلادی باز می گردد. شهر مادرید به فوتبال حرفه ای خود مشهور است. زبان کشور اسپانیا اسپانیایی است. کشور اسپانیا پنجمین اقتصاد بزرگ در اتحادیه اروپا محسوب می شود و در بین اقتصادهای حوزه یورو نیز رتبه 4 را دارد و به طور کلی رتبه 14 اقتصادی در دنیا را به خود اختصاص داده است. مبرهن است که کشور اسپانیا یک کشور بسیار قدرتمند در زمینه اقتصادی محسوب می شود و گردش مالی وسیع در سطح جهانی را به خود اختصاص داده است. سیستم بیمارستان و درمانی در کشور اسپانیا بسیار لوکس و پیشرفته است، این کشور از دو فضای بیمارستان خصوصی و دولتی برای خدمت رسانی به مردم استفاده می شود به طوری که استانداردسازی لازم در هر دو بخش دیده می شود.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی اسپانیا

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی اسپانیا

کشور اسپانیا پنجمین اقتصاد بزرگ در اتحادیه اروپا محسوب می شود و در بین اقتصادهای حوزه یورو نیز رتبه 4 را دارد و به طور کلی رتبه 14 اقتصادی در دنیا را به خود اختصاص داده است. مبرهن است که کشور اسپانیا یک کشور بسیار قدرتمند در زمینه اقتصادی محسوب می شود و گردش مالی وسیعی در سطح جهانی را به خود اختصاص داده است. پایه های قوی این کشور در زمینه صنعت و تنوعی که دارد سبب شده است که رتبه بالایی در زمینه اقتصادی داشته باشد. به طور کلی این کشور یکی از بزرگترین مقصدهای جذب توریست نیز محسوب می شود و مشخص است که یکی از رکن های مهم درآمدزایی نیز صنعت گردشگری در کشور اسپانیا خواهد بود. در سال 2008 بحران مالی کل اروپا را فرا گرفت که کشور اسپانیا نیز تحت تأثیر این بحران بود، اما به طور کلی در سال 2014 این کشور توانسته فعالیت های تولید وساخت و ساز خود را افزایش دهد به طوریکه نظام های بانکی در این کشور، گردش مالی های گسترده ای را فراهم ساختند و امروزه یکی از بهترین اقتصادهای دنیا محسوب می شود. میزان رشد اقتصادی کشور اسپانیا در سال 2018 در حدود 2.7 درصد بیشتر از سال های قبل بوده است. به طور دقیق تر می توان بررسی نمود که ساختار اقتصادی این کشور بر خدمات استوار است، به طوری که در بخش های صنعتی و انرژی توانسته رشد خوبی داشته باشد. این کشور در بخش مسکن و ساخت و سازهای عمرانی از کشورهای قدر دنیا پیشی گرفته است. در نظر داشته باشید که ساخت و سازهای مسکن نقش مهمی در تولید ناخالص داخلی کشور اسپانیا به خود اختصاص داد. این کشور توانسته در بخش خدمات بیش از 75 درصد از تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص دهد که رقم قابل توجهی است. در نظر داشته باشید که سیستم های خدمات در کشور اسپانیا بسیار پیشرفته دیده می شود، به طوریکه توریسم یکی از بخش های مهم و زیر مجموعه درآمدزایی در این کشور بوده و رشد 10 درصد به نسبت سال های قبل داشته است. در نظر داشته باشید که در سال 2016 بیش از 80 میلیون توریست وارد این کشور شده اند که این ارقام نشان می دهد کشور اسپانیا یک کشور بسیار مدرن و عالی برای گردشگری و یک کشور بسیار استاندارد در زمینه کار و زندگی محسوب می شود. پیش بینی ها نشان می دهد اقتصاد کشور اسپانیا در سال 2020 رشد 29 درصد خواهد داشت. نرخ یورو کشور اسپانیا بسیار ارزشمند است به طوری که تغییر قیمت یورو کشور اسپانیا بر طبق استاندارد جهانی است.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های اسپانیا

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های اسپانیا

کشور اسپانیا در زمینه خدمات رتبه 2 در دنیا را دارد به طوریکه سهم بزرگی از درآمد زایی این کشور بر اساس خدمات است. همینطور این کشور دارای رتبه بالایی در بخش صنعت و انرژی است و شواهد نشان می دهد که بخش های صنعت و انرژی به نوبه خود از دسته بخش های بسیار مهم محسوب می‌شوند. مسکن و بخش های کشاورزی نیز در کشور اسپانیا رتبه بالایی دارند و این کشور توانسته رشد بیش از 30 درصد در زمینه کشاورزی داشته باشد. زمین های کشور اسپانیا بسیار حاصلخیز است و از دستگاه های مناسب با تکنولوژی روز برای محصولات استفاده می شود و نشان می دهد که روال درآمد زایی در این کشور بسیار عالی و بینظیر است. کشور اسپانیا در رتبه بندی های مختلف توانسته خود را به درجه خوبی برساند به طوریکه سیستم های آموزشی در کشور اسپانیا نیز طبق استانداردهای روز دنیا پیش می رود و افرادی که ویزای تحصیلی کشور اسپانیا را دریافت کرده اند به سادگی می توانند پس از تحصیل وارد بازار کاری شوند به درجه درآمدزای خوبی دست یابند. سیستم بیمه در کشور اسپانیا رشد 15 درصدی داشته است. در این کشور بیمه بسیار مهم است و افرادی که قصد دارند در کشور اسپانیا زندگی کنند باید شرایط درستی برای بیمه و خدمات فراهم سازند. در نظر داشته باشید که این کشور توانسته است سیستم های قدرتمند در زمینه بیمه ارائه دهد و این روال را به شکل کاملاً حرفه ای پیش برده است.

سیستم بیمارستان و درمانی در کشور اسپانیا بسیار لوکس و پیشرفته است. این کشور از دو فضای بیمارستان خصوصی و دولتی برای خدمت رسانی به مردم ارائه می کند به طوریکه استانداردسازی لازم در هر دو بخش دیده می شود. در نظر داشته باشید که کشور اسپانیا یک کشور بسیار قدرتمند در زمینه های مختلف محسوب می شود.

این کشور توانسته از ساده ترین طرح های موجود در زمینه وام دهی در بانک ها استفاده نماید به طوریکه سود و بهره کمتری دیده شود. نظام مالیاتی کشور اسپانیا کمی سختگیرانه است و بخشی از درآمد این کشور بر اثر مالیات در نظر گرفته می شود و در مجموع رتبه کشور اسپانیا در بخش های خدمات و همینطور رفاه اجتماعی بسیار بالا اعلام شده است و رشد 63 درصد به نسبت 5 سال گذشته داشته که رقم بسیار عالی است.


نوع حکومت و ساختار سیاسی اسپانیا

نوع حکومت و ساختار سیاسی اسپانیا

نوع حکومت در کشور اسپانیا پادشاهی- پارلمانی است. قوه مجریه در کشور اسپانیا نقش مهمی دارد. رئیس دولت نماینده حزب است که اکثر کرسی های کنگره نمایندگان را کسب کرده است. مطابق قانون اساسی که در سال 1978 تصویب شد ، قوه مقننه از کنگره نمایندگان و همینطور مجلس سنا تشکیل شده است. دوره مجلس 4 سال است و در صورتی که درخواست نخست وزیر و همینطور موافقت پادشاه صورت بگیرد می توان پیش از اتمام دوره 4 ساله انتخابات زودرس نیز صورت بگیرد. در نظر داشته باشید که اعضای هیئت دولت مرکزی در کشور اسپانیا می توانند عضو کنگره نمایندگان هم باشد اما عضویت به شکل همزمان در این کنگره و همینطور مجلس محلی ایالت مجاز نخواهد بود. در صورتی که هر نوع قانونی در کشور اسپانیا در وضعیت تصویب ، اصلاح و یا حذف قرار بگیرد باید بر اساس رأی اکثریت مطلق کنگره نمایندگان باشد. در نظر داشته باشید که کنگره نمایندگان و سنا می توانند با ریاست رئیس کنگره جلسات مشترک نیز داشته باشد، این جلسات برای انجام برخی از وظایف بوده و اغلب جنبه قانونگذاری ندارند. در کشور اسپانیا گروه حزب سوسیالیست کارگری دارای 164 کرسی است، گروه حزب مخالف مردمی 148 کرسی و گروه حزب اتحاد و همگرایی دارای 10 کرسی است. همینطور گروه باسک و چپ سبز به ترتیب دارای 7 و 5 کرسی هستند. ساختار سیاسی کشور اسپانیا به طور دوره ای به روز رسانی شده و یک سری قوانین جدید به سیستم حکومت این کشور افزوده می شود و در صورت وجود قانون نامناسب، دولت سعی به حذف آن خواهد داشت در هر صورت کشور اسپانیا یک کشور کاملاً قانونمند محسوب می شود و روال قانونگذاری در این کشور بر اساس رأی اکثریت است که می تواند در نتیجه نهایی بسیار تأثیرگذار باشد. پرچم کشور اسپانیا از دو رنگ قرمز و زرد تقسیم شده است.


پایتخت و 9 شهر بزرگ اسپانیا

پایتخت و 9 شهر بزرگ اسپانیا

در مهاجرت به کشور اسپانیا اغلب افراد به سراغ پایتخت این کشور می روند و علت آن نیز فضای شهری بسیار مدرن و همینطور امکانات عالی است که فراهم شده است. مادرید پایتخت کشور اسپانیا است که در مرکز جغرافیایی شبه جزیره ایبری قرار دارد. این شهر بعد از برلین و لندن سومین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا محسوب می شود. قدمت این شهر به قرن 9 میلادی باز می گردد. شهر مادرید به فوتبال حرفه ای خود مشهور است. زبان کشور اسپانیا اسپانیایی است.

بارسلونا از دیگر شهرهای بسیار مهم در کشور اسپانیا است که می تواند برای مهاجرت یگ گزینه بسیار عالی باشد. این شهر بسیار زیبا است و دارای آب و هوایی معتدل است اغلب افرادی که به کشور اسپانیا سفر می کنند این شهر را یک گزینه بسیار عالی می دانند.

والنسیا از دیگر شهرهای بسیار مهم در کشور اسپانیا محسوب می شود، این شهر دارای فصل تابستان گرمی بوده و البته زمستان های معتدلی دارد. شهر والنسیا به طور کلی از نظر هزینه زندگی، کم هزینه و خوب است.

شهر سویا یکی از گرمترین شهرهای ساحلی کشور اسپانیا محسوب می شود که از نظر مهاجران یک گزینه خوب است. این شهر به نوبه خود دارای تابستان های گرمی است اما در فصل زمستان یک گزینه بسیار خوب محسوب می شود.

گرانادا شهری در بخش شرق خودمختار آندلس است که دارای دانشگاه ها و جشنواره های بسیار وسیعی است. این شهر به نوبه خود یک گزینه بسیار عالی محسوب می شود.

شهر ساراگوسا در بالاترین نقطه در دره ابرو قرار دارد و از دسته شهرهای شمالی کشور اسپانیا محسوب می شود در این شهر هنوز سنت های قدیمی و آداب و رسوم دیده می شود.

شهر مالاگا یک شهر بسیار پرجمعیت است که در بخش جنوب کشور اسپانیا قرار دارد این کشور بسیار عالی و جاده های طبیعی بسیار دل انگیزی دارد. دمای هوا در این شهر از 10 الی 26 درجه سانتی گراد است.

مورسیا در جنوب شرقی، بیلبائو در شمال و سالامانکا در مرکز کشور اسپانیا از دیگر شهرهای بسیار مشهور هستند که برای زندگی و همینطور درآمدزایی گزینه های عالی محسوب می شوند.جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در اسپانیا

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در اسپانیا

زیر ساخت های قدرتمندی در کشور اسپانیا در زمینه صنعت وجود دارد. به این ترتیب افرادی که قصد مهاجرت به کشور اسپانیا از طریق ثبت شرکت را دارند به سراغ صنعت مشخصی می روند به طوریکه شرکت های ایرانی در کشور اسپانیا در زمینه صنعت رشد 25 درصدی داشته است. همینطور این کشور در زمینه خدمات نیز پذیرای مهاجران سرمایه گذار است به طوریکه رتبه شرکت های ایرانی خدماتی در کشور اسپانیا در سال 2018 در حدود 7 درصد بیشتر شده است. در نظر داشته باشید که این کشور به نوبه خود بهترین روال های پذیرش مهاجر را در زمینه های سرمایه گذاری اعلام نموده است. اینطور که مشخص شده است شرکت های ایرانی که در زمینه ماشین آلات و قطعات فعالیت می کنند نیز بیشتر از پیش است. جمعیت ایرانی در کشور اسپانیا در سال 2018 در حدود 25 درصد بیشتر از ده سال پیش است و این رقم نشان می دهد که کشور اسپانیا یک کشور قدرتمند در زمینه زندگی و کار محسوب می شود. در نظر داشته باشید که ایرانیان در کشور اسپانیا علاقه به ثبت شرکت در زمینه صنایع غذایی نیز دارند و این روال سبب می شود که رتبه این کشور به طور دقیق بالاتر باشد. اینطور که مشخص است کشور اسپانیا یک کشور بسیار قدرتمند است و مشخص است که شرکت های ایرانی در کشور اسپانیا توانستند گردش مالی گسترده ای را فراهم سازند. جذب نیرو در کشور اسپانیا به طور دوره ای تعیین می شود و اگر شما قصد دارید با هدف کارآفرینی نیز وارد این کشور شوید می توانید برای، ثبت شرکت ایده خود را به مرحله ثبت نهایی برسانید. از یاد نبرید که کشور اسپانیا یک کشور بسیار وسیع در زمینه خدمت رسانی محسوب می شود. این کشور در زمینه صادرات نیز رشد 31 درصدی داشته است که رقم قابل توجهی است.
عجایب اسپانیا

عجایب اسپانیا

قصر الحمرا یکی از جاذبه های بسیار عجیب در کشور اسپانیا محسوب می شود که ساختار آفریقایی دارد و یکی از بهترین دیدنی های کشور اسپانیا است. معماری باشکوهی که در این قصر دیده می شود قطعا برای شما جذاب خواهد بود. این مقصد به نوبه خود می تواند برای آغاز سفر شما یک گزینه بسیار عالی باشد.

کلیسای ساگرادا یک کلیسای بسیار مهم و عالی در کشور اسپانیا است که شاهکار معماری گائودی محسوب می شود. این کلیسا در شهر کاتالان قرار دارد و بسیار مشهور است. به محض دیدن ظاهر این کلیسا در فکر فرو خواهید رفت.

مگر می شود به کشور اسپانیا سفر کرد اما از موزه دل پرادو دیدن نکرد؟ آثار هنری که در این موزه دیده می شود بسیار خاص است، این موزه در کشور اسپانیا برای کسانی که قصد دارند با فضای تاریخی این کشور آشنا شوند یک گزینه بسیار عالی محسوب می شود.

کلیسای جامع سویل از دیگر کلیساهایی است که در کشور اسپانیا دیده می شودو دارای یک فضای ترکیبی بی نظیر است. این کلیسا به نوبه خود یک گزینه بسیار عالی برای کسانی است که می خواهند با معماری های داخلی این کشور آشنا شوند.


خلاصه تاریخ اسپانیا

خلاصه تاریخ اسپانیا

کشور اسپانیا در بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد و به طور دقیق تر بین مدارد 26 الی 44 درجه شمالی قرار گرفته است. نصف النهار گرینویچ از کنار شهر والنسیای کشور اسپانیا می گذرد. مساحت این کشور به طور کلی 505992 کیلومتر مربع اعلام شده است و رتبه 51 از نظر وسعت را دارد. این کشور در بخش شمالی با فرانسه و آندورا همسایه است. از بخش غربی با کشور پرتغال مرز مشترک دارد و از بخش جنوبی با مراکش هم مرز است. کشور اسپانیا دارای مرزهای دریایی در بخش شرقی با دریای مدیترانه ای است و همینطور که مشخص است از سمت غرب و شمال با اقیانوس اطلس همسایه است. زبان رسمی در کشور اسپانیا اسپانیایی است. بخش های شمالی این کشور دارای پوشش گیاهی بسیار وسیعی است. نژاد جمعیت کشور اسپانیا به طور کلی ترکیبی است. در حدود 97 درصد از مردم این کشور مسیحی هستند. مردم کشور اسپانیا بسیار سخت کوش هستند و به خانواده اهمیت زیادی می دهند. این کشور آب و هوای معتدلی دارد به طوریکه بخش های مرکزی کشور اسپانیا بهترین گزینه برای زندگی ایرانیان محسوب می شود. گونه های گیاهی کشور اسپانیا به نسبت سال های گذشت کمتر شده است اما هنوز گونه های جانوری در این کشور بسیار متنوع است.خلاصه ای از جغرافیای اسپانیا

خلاصه ای از جغرافیای اسپانیا

کشور اسپانیا در بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد و به طور دقیق تر بین مدارد 26 الی 44 درجه شمالی قرار گرفته است. نصف النهار گرینویچ از کنار شهر والنسیای کشور اسپانیا می گذرد. مساحت این کشور به طور کلی 505992 کیلومتر مربع اعلام شده است و رتبه 51 از نظر وسعت را دارد. این کشور در بخش شمالی با فرانسه و آندورا همسایه است. از بخش غربی با کشور پرتغال مرز مشترک دارد و از بخش جنوبی با مراکش هم مرز است. کشور اسپانیا دارای مرزهای دریایی در بخش شرقی با دریای مدیترانه ای است و همینطور که مشخص است از سمت غرب و شمال با اقیانوس اطلس همسایه است. زبان رسمی در کشور اسپانیا اسپانیایی است. بخش های شمالی این کشور دارای پوشش گیاهی بسیار وسیعی است. نژاد جمعیت کشور اسپانیا به طور کلی ترکیبی است. در حدود 97 درصد از مردم این کشور مسیحی هستند. مردم کشور اسپانیا بسیار سخت کوش هستند و به خانواده اهمیت زیادی می دهند. این کشور آب و هوای معتدلی دارد به طوریکه بخش های مرکزی کشور اسپانیا بهترین گزینه برای زندگی ایرانیان محسوب می شود. گونه های گیاهی کشور اسپانیا به نسبت سال های گذشت کمتر شده است اما هنوز گونه های جانوری در این کشور بسیار متنوع است.مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری اسپانیا

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری اسپانیا

کشور اسپانیا در زمینه تصویرگری رتبه خوبی دارد به طوریکه توانسته در زمینه هنری نیز خود را بالاتر نشان دهد.

خاویر بورتت و سالوادور دالی دو چهره مهم تصویرگری در تاریخ کشور اسپانیا محسوب می شوند که رتبه های زیادی را برای خود فراهم ساختند.

در کشور اسپانیا حکاکی نیز رشد خوبی داشت به طوریکه ادوارد چیلیدا یک چهره بسیار مشهور حکاکی در کشور اسپانیا محسوب می شود. او توانسته ایده های ترکیبی قدرتمندی را در کشور اسپانیا فراهم سازد.

مجسمه سازی از دیگر موفقیت های کشور اسپانیا محسوب می شود. آلنوسو دکورروبیس، آنتونی تاپی یس و همینطور آنتونیو لپز از چهرهای بسیار مشهور در این زمینه محسوب می شوند.کشورها و مناطق وابسته اسپانیا

کشورها و مناطق وابسته اسپانیا

نیروهای دریایی قدرتمند دو کشور پرتغال و کشور اسپانیا در قرن 15 رقابت های خود را در زمینه اکتشاف مناطق زمین شروع کردند. در سال های گذشته از ابتدای امپراتوری کشور اسپانیا در سرزمین های متعددی گسترش یافت به طوریکه 60 کشور مستقل دنیا در گذشته مستعمره کشور اسپانیا بوده اند. استعمارگری کشور اسپانیا در قاره آمریکا یک گزینه بسیار بالا در تاریخ محسوب می شود.


فرهنگ مردم اسپانیا

فرهنگ مردم اسپانیا

مردم کشور اسپانیا بسیار شاد هستند. در این کشور موسیقی بخش مهمی از زندگی مردم محسوب می شود. مردم کشور اسپانیا بسیار اهل رقص هستند. در این کشور فضای گردشگری به شکل دقیق فراهم شده است. به طوریکه رفتار مردم کشور اسپانیا با توریست ها بسیار عالی است همه لبخند می زنند و شما را دعوت به تست غذاهای سنتی می کنند و در کشور اسپانیا هرگز حس غربت ندارید.

مردم کشور اسپانیا عادت به خواب کوتاه بعد از ظهری دارند و انعام دادن نیز بخشی از عرف کشور اسپانیا محسوب می شود البته قبلاً نبود و به دلیل وجود گردشگران خارجی در این کشور جا افتاده است. مردم کشور اسپانیا بسیار مهربان هستند. در این کشور لباس هایی که استفاده می شود اغلب از جنس جین بوده و البته برای مراسم های مختلف هنوز هم لباس های رنگارنگ و پوشیده اسپانیایی دیده می شود.

حجاب کشور اسپانیا متعادل و البته آزاد است به طوریکه شهرهای کشور اسپانیا هر یک دارای پوشش های سنتی مخصوص به خود هستند.


پیشرفت در اسپانیا

پیشرفت در اسپانیا

رشد اقتصادی در کشور اسپانیا روز به روز بیشتر از قبل است، این کشور زیرساخت های بسیار قوی در زمینه صنعت ایجاد کرده است به طوریکه که صنعت و انرژی به نسبت سال های گذشته رشد بیش از 60 درصد داشته است. همینطور میزان تولید ناخالص داخلی کشور اسپانیا نیز بیشتر از قبل است. کشور اسپانیا در زمینه تجهیزات پزشکی و دارو نیز رتبه خوبی دارد ، دارو در این کشور به میزان ارزشمندی تهیه می شود به طوریکه استانداردسازی های لازم را نیز پوشش می دهد و می تواند در جنبه های صادراتی نیز وارد شود. در نظر داشته باشید که کشتی سازی نیز از دیگر پیشرفت های مهم در کشور اسپانیا محسوب می شود. کشتی و قطعات مربوط به آن اغلب در کشور اسپانیا در روال های صادراتی دیده می شود. البته به طور دقیق محصولات صادراتی این کشور قطعات خودرو، محصولات غذایی و همینطور دخانیات است.

سیستم های آموزشی کشور اسپانیا رشد بیش از 75 درصد به نسبت سال های قبل داشته است. دانشگاه های این کشور بسیار قدرتمند ظاهر شده اند به طوریکه از بهترین واحدهای درسی و آزمایشگاه ها در این کشور استفاده می شود. تحصیل و کار همزمان از دیگر ویژگی های مثبت مهاجرت به کشور اسپانیا محسوب می شود. افرادی که قصد ادامه تحصیل در زمینه دکترا در کشور اسپانیا را دارند باید بدانند که این کشور بهترین فضای تحصیل برای دکترا با هزینه ارزان را فراهم ساخته است.

این کشور دارای فضای قدرتمند در زمینه گردشگری است به طوریکه توریسم از دسته موفقیت های مهم کشور اسپانیا محسوب می شود. فضای گردشگری بسیار مدرن در کشور اسپانیا اغلب به شکل دقیقی فراهم می شود و مشخص است که این کشور توانسته نظر گردشگران خارجی را به خود جلب نماید در نظر داشته باشید که این کشور دارای 4 بازار اصلی در زمینه محصولات غذایی است .قوانین عمومی در اسپانیا

قوانین عمومی در اسپانیا

زندگی شبانه در کشور اسپانیا تبدیل به یک عادت شده است و دیده می شود که بسیاری از افراد روزها در منزل هستند اما شب ها به جشن مشغولند.

جشن های محلی در کشور اسپانیا دارای قوانین مخصوص به خود است و به طور کلی باید شادی در وضعیتی باشد که سبب تشویش عمومی نشود. مردم کشور اسپانیا یک مردم عالی در روال های زندگی محسوب می شود.

در این کشور وقتی دو شخص به هم معرفی می شوند معمولاً با هم دست می دهند و پس از دوستی باید در آغوش گرفتن دیده شود.

روبوسی کردن در بین بانوان بیشتر رایج است.

در کشور اسپانیا نباید پیش از میزبان شروع به غذا خوردن نمایید.


پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱