دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در سوئد

تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت از مواردی است که مورد استقبال بسیاری از دانشجویان قرار دارد. همچنین بهتر است اگر قصد بازگشت به کشور خود را دارید بهتر است در این دانشگاه ها تحصیل کنید. در ادامه به معرفی دامشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت سوئد میپردازیم و لیست کامل این دانشگاه ها را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

مقدمه

تحصیل در سوئد با تحصیل در سایر کشورها متفاوت است زیرا دانشگاه‌های سوئد تمرکز شدیدی بر کار گروهی دارند. سیستم آموزشی سوئد بیش از آنکه شما را برای رسیدن به نمره سوق دهد بیشتر به علایق تحصیلی شما متمرکز است. دانشگاه‌های سوئد تلاش می‌کنند تا شما را برای آینده‌ای موفق آماده کنند. بازار کار برای دانشجویان بلندپرواز، نوآور و باهوش ارزش دارد، بنابراین دانشگاه‌های سوئد سعی می‌کنند این ویژگی‌ها را به دانشجویان القا کنند. دوره‌های تحصیل در سوئد به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا تحصیل و کار عملی را با هم مخلوط کنند، به طوری که آنها در هنگام فارغ التحصیلی و ورود به بازار کار، در زمینه خود تجربه دست اول دارند. سیستم آموزشی در سوئد دانشجو محور است. روابط بین دانش آموزان و معلمان راحت و غیررسمی است. به عنوان دانشجو در سوئد می‌توانید معلمان خود را با نام کوچک خطاب کنید! دانشگاه‌های سوئد به ابتکار شخصی و تفکر مستقل اهمیت می‌دهند.

لیست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت در سوئد

از روش‌های اقامت در سوئد، تحصیل در سوئد است. برای تحصیل در دانشگاه‌های سوئد در رشته‌های پزشکی توصیه می‌گردد در دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت در سوئد تحصیل نمایید.

دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت در سوئد ۲۰۲۰ به شرح زیر است:

  • Karolinska Institute
  • University of Gothenburg
  • Malmo University
  • Lund University
  • Uppsala University
  • Linkoping University
  • Umea University
  • Orebro University
  • Stockholm University
  • Sweden University Agricultural Science

موسسهٔ Karolinska

انستیتوی کارولینسکا یک دانشگاه پزشکی تحت هدایت تحقیق در Solna در منطقه شهری استکهلم سوئد است. این زمینه‌ها شامل بیوشیمی، ژنتیک، داروشناسی، آسیب شناسی، آناتومی، فیزیولوژی و میکروبیولوژی پزشکی و سایر موارد است. این دانشگاه به عنوان بهترین دانشگاه سوئد و یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاههای پزشکی در جهان شناخته شده است و بالاترین رتبه در کل اسکاندیناوی را دارد. مجمع نوبل در موسسه کارولینسکا جایزه نوبل فیزیولوژی یا پزشکی را اعطا می‌کند. این مجمع متشکل از پنجاه استاد از رشته‌های مختلف پزشکی در دانشگاه است.

موسسه کارولینسکا در سال ۱۸۱۰ در جزیره کونگشولمن در ضلع غربی استکهلم تأسیس شد. پردیس اصلی ده‌ها سال بعد بعد به Solna، درست در خارج از استکهلم، منتقل شد سپس پردیس دوم در Flemingsberg، Huddinge، جنوب استکهلم تأسیس شد. موسسه کارولینسکا به طور مداوم در میان جداول رتبه بندی در بین برترین دانشگاه‌های پزشکی بین المللی قرار گرفته است. موسسه کارولینسکا پس از دانشگاه اوپسالا (تأسیس در ۱۴۷۷) و دانشگاه لوند (تأسیس در ۱۶۶۶) سومین دانشکده قدیمی پزشکی سوئد است. این مرکز یکی از بزرگترین مراکز آموزش و تحقیقات سوئد است که ۳۰٪ آموزش پزشکی و بیش از ۴۰٪ کل تحقیقات دانشگاهی علوم پزشکی و زیستی را در سوئد تشکیل می‌دهد.

بیمارستان دانشگاه کارولینسکا، واقع در Solna و Huddinge، به عنوان یک بیمارستان تحقیقاتی و آموزشی با دانشگاه در ارتباط است. آن‌ها با هم یک مرکز علمی دانشگاهی را تشکیل می‌دهند. در حالی که بیشتر برنامه‌های پزشکی به زبان سوئدی تدریس می‌شوند، بیشتر پروژه‌های دکترا به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

دانشگاه Gothenburg

دانشگاه گوتنبرگ دانشگاهی در دومین شهر بزرگ سوئد، گوتنبرگ است. این دانشگاه سومین دانشگاه قدیمی سوئد است و با ۳۷۰۰۰ دانشجو و ۶۰۰۰ کارمند یکی از بزرگترین دانشگاه‌های کشورهای شمال اروپا است. دانشگاه گوتنبرگ با ۸ دانشکده و ۳۸ دپارتمان یکی از گسترده‌ترین و همه کاره‌ترین دانشگاه‌های سوئد است. هشت دانشکده آن آموزش در زمینه‌های هنرهای خلاق، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، علوم انسانی، آموزش، فناوری اطلاعات، تجارت، اقتصاد و حقوق و علوم بهداشتی را ارائه می‌دهد. دانشگاه گوتنبرگ در بسیاری از رشته‌ها و دوره‌های خود بیشترین متقاضی را برای تحصیل دارد و این ویژگی باعث شده تا این دانشگاه به یکی از محبوب‌ترین دانشگاه‌های سوئد تبدیل شود.

دانشگاه گوتنبرگ یک دانشگاه چند رشته‌ای است که قدمت آن به سال ۱۸۹۱ برمی گردد و تعداد زیادی مرکز تحقیق و تخصصی که در چندین رشته دانشگاهی گسترش می‌یابد دارد. تحقیقات گسترده در دانشگاه گوتنبرگ نوآورانه است و مشخصه آن همکاری چند رشته‌ای، ارتباط تنگاتنگ با آموزش و پرورش و ارتباط نزدیک با جامعه است. دانشگاه گوتنبرگ فرصتی بی نظیر را برای دانشجویان فراهم می‌کند.

دانشگاه Malmo

دانشگاه Malmo یک دانشگاه سوئدی است که در مالم، سوئد واقع شده است. دانشگاه مالم با بیش از ۲۴۰۰۰ دانشجو و حدود ۱۶۰۰ کارمند (علمی و اداری) نهمین موسسه بزرگ یادگیری در سوئد است. این دانشگاه با بیش از ۲۴۰ دانشگاه شریک در سراسر جهان توافقنامه مبادله دارد و تقریباً یک سوم دانشجویانش بین المللی هستند. تحصیلات در دانشگاه مالم، از جمله موارد دیگر، بر مهاجرت، روابط بین الملل، علوم سیاسی، پایداری، مطالعات شهری و رسانه‌ها و فناوری‌های جدید تمرکز دارد.

این دانشگاه که در Universitetsholmen در مرکز شهر واقع شده است، نقش مهمی در تبدیل مالم از یک شهر صنعتی به یک مرکز یادگیری داشته است. بخش بزرگی از محوطه دانشگاه به زمینهایی احداث شد که تا اواسط دهه ۱۹۸۰ متعلق به کارخانه کشتی سازی Kockums بود که یکی از عناصر اصلی مالم صنعتی دریایی بود. در حالی که این موسسه به عنوان کالج دانشگاهی در سال ۱۹۹۸ تأسیس شد، وزیر آموزش عالی و تحقیقات سوئد در ۱ ژانویه ۲۰۱۸ آنرا رسماً یک دانشگاه اعلام کرد.

دانشگاه Lund

دانشگاه لوند در سال ۱۶۶۶ تأسیس شد و در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه ۴۰۰۰۰ دانشجو و ۸۱۶۰ کارمند مستقر در لوند، هلسینگبورگ و مالم دارد. لوند محبوب‌ترین مکان تحصیل در سوئد است. این دانشگاه یکی از گسترده‌ترین برنامه‌ها و دوره‌ها را در اسکاندیناوی ارائه می‌دهد، که بر اساس تحقیقات میان رشته‌ای و پیشرفته است. این دانشگاه دارای نمایه بین المللی متمایزی است و با دانشگاه‌های ۷۰ کشور مختلف همکاری می‌کند. بودجه سالانه دانشگاه لوند ۸ میلیارد کرون است که نزدیک به ۶۰٪ آن به تحقیقات این دانشگاه اختصاص دارد.

ریشه‌های دانشگاه لوند به سال ۱۴۲۵ برمی گردد، زمانی که به عنوان یک دانشکده تحصیلات دانشگاهی در لوند تأسیس شد. پس از آنکه سوئد در معاهده روزکیلده در سال ۱۶۵۸ اسکانیا را از دانمارک به دست آورد، این دانشگاه رسماً در سال ۱۶۶۶ و در محل کلیسای قدیمی Studium در کنار کلیسای جامع لوند تأسیس شد.

دانشگاه لوند در لیگ دانشگاه‌های تحقیقاتی اروپا و همچنین شبکه جهانی Universitas ۲۱ قرار دارد و به طور مداوم در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. مراکز دانشگاه در پارک Lundagrd مجاور کلیسای جامع لوند، با بخشهای مختلف در نقاط مختلف شهر گسترش یافته است، اما بیشتر در یک کمربند کشیده شده از شمال پارک متصل به منطقه بیمارستان دانشگاه و ادامه به حاشیه شمال شرقی شهر امتداد یافته است، جایی که پردیس بزرگ دانشکده فنی قرار دارد.

دانشگاه Uppsala

دانشگاه اوپسالا قدیمی‌ترین دانشگاه مناطق اسکاندیناوی است که در سال ۱۴۷۷ تأسیس شده است و در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. در این دانشگاه بیش از ۴۰۰۰۰ دانشجو وجود دارد. دانشگاه اوپسالا نزدیک به ۵۰۰۰ محقق و معلم تحقیقات پیشرو در جهان را درخود جای داده است و تعداد دوره‌هایی به ظاهر بی پایان را به دانشجویان ارائه می‌دهد. این دانشگاه در زمان ظهور سوئد به عنوان یک قدرت بزرگ در اواخر قرن شانزدهم اهمیت چشمگیری پیدا کرد و سپس با اهدای بزرگ پادشاه گوستاووس آدولفوس در اوایل قرن ۱۷ به ثبات نسبی مالی دست یافت. اوپسالا همچنین در فرهنگ ملی، هویت و تأسیس مواردی چون تاریخ نگاری، ادبیات، سیاست و موسیقی در سوئد دارای یک مکان تاریخی مهم است. بسیاری از جنبه‌های فرهنگ دانشگاهی سوئد، مانند کلاه سفید دانشجویی، از اوپسالا نشأت گرفته است.

این دانشگاه دارای ۹ دانشکده است که در سه “حوزه انضباطی” توزیع شده است. حدود ۴۴۰۰۰ دانشجو ثبت شده و ۲۳۰۰ دانشجوی دکترا دارد. این کادر آموزشی تقریباً ۱۸۰۰ نفر (پاره وقت و تمام وقت) از مجموع ۶،۹۰۰ کارمند دارد. بیست و هشت درصد از ۷۱۶ استاد دانشگاه زن هستند. از لحاظ معماری، دانشگاه اوپسالا در Fjrdingen، محله اطراف کلیسای جامع در ضلع غربی رود Fyris قرار دارد.

دانشگاه Linkoping

این دانشگاه یک دانشگاه دولتی در لینکپینگ سوئد است. دانشگاه لینکپینگ در سال ۱۹۷۵ رسماً به عنوان دانشگاه شناخته شد و اکنون یکی از مؤسسات دانشگاهی بزرگ سوئد است. آموزش، تحقیق و آموزش دکترا مأموریت اصلی چهار دانشکده لینکپینگ که شامل هنر و علوم، علوم تربیتی، علوم پزشکی و بهداشت و انستیتوی فناوری است. به منظور تسهیل کار بین رشته‌ای، ۱۲ دپارتمان بزرگ در این دانشگاه وجود دارد که دانش چندین رشته را با هم ترکیب می‌کنند و اغلب متعلق به بیش از یک دانشکده هستند. دانشگاه لینکپینگ بر گفتگو با حوزه کسب و کار پیرامون و جامعه در کل، چه از نظر تحقیق و آموزش تأکید دارد. در سال ۲۰۱۸، دانشگاه لینکپینگ ۳۲۰۰۰ دانشجو و ۴۰۰۰ کارمند را در خود جای داد.

دانشگاه لینکپینگ از طریق ۱۲۰ برنامه تحصیلی، ۵۵۰ دوره تک موضوعی و دوره‌های تحصیلات تکمیلی تخصصی و همچنین بین رشته‌ای، آموزش را در سطوح پایه و پیشرفته به دانشجویان از سراسر دنیا ارائه می‌دهد. تعداد زیادی از برنامه‌های تحصیلات تکمیلی منجر به مدارک حرفه‌ای واجد شرایط در زمینه‌هایی مانند پزشکی، بازرگانی و اقتصاد، آموزش معلمان و مهندسی می‌شود. بسیاری از برنامه‌ها میان رشته‌ای هستند. در سال ۱۹۸۶، دانشکده علوم بهداشت اولین دانشکده در سوئد شد که یادگیری مبتنی بر مسئله را در برنامه‌های آموزش پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی به اجرا درآورد.

دانشگاه Umea

دانشگاه اومئو دانشگاهی واقع در شمال سوئد است. این دانشگاه در سال ۱۹۶۵ تأسیس شد و پنجمین دانشگاه قدیمی سوئد به شمار می‌رود. در سال ۲۰۱۵، دانشگاه اومئو تقریباً ۳۱۰۰۰ دانشجو را ثبت نام کرده است (تقریباً ۱۶۰۰۰ دانشجوی تمام وقت)، از جمله دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی و دکترا. این دانشگاه بیش از ۴۰۰۰ کارمند دارد که نیمی از آنها معلم یا محقق هستند و تعداد ۳۸۰ استاد نیز دارد. در سطح بین المللی، این دانشگاه به دلیل تحقیقات مربوط به طراحی (صنعتی) با رتبه عالی شناخته شده است.

این دانشگاه دارای ۴ دانشکده و ۸ مدرسه دانشگاهی، بیش از ۲۰ مرکز تحقیقاتی و ۳۵ دپارتمان است. بیشتر تحصیلات و تحقیقات در پردیس اصلی و پردیس هنرهای اومئو در شهر umea، و پردیس‌های اضافی در شهرهای Skellefte و rnskldsvik قرار دارد. تعداد کل دانشجویان پذیرفته شده در ۵۰ برنامه مختلف مطالعه و ۸۰۰ دوره جداگانه بیش از ۳۴۰۰۰ است.

دانشگاه Orebro

تحصیلات دانشگاهی در این دانشگاه از دهه ۱۹۶۰ آغاز شد، زمانی که دانشگاه اوپسالا شروع به ارائه برخی دوره هایخاص در این موسسه کرد.. این کالج دانشگاهی همچنین سه موسسه آموزشی را نیز در دوره آموزشی خود گنجانده است که شامل سمینار تدریس، کالج ورزشی (تأسیس در ۱۹۶۶) و کالج مددکاری اجتماعی (تأسیس ۱۹۶۷) است. در سال ۱۹۹۹ از طرف دولت سوئد به عنوان یک دانشگاه به رسمیت شناخته شد و به دوازدهمین دانشگاه سوئد تبدیل شد. رشته حقوق در دانشگاه rebro O یکی از محبوب‌ترین برنامه سوئدی‌ها با بیش از ۴۸۰۰ متقاضی است.

دانشگاه Stockholm

دانشگاه استکهلم یک دانشگاه دولتی در استکهلم سوئد است که در سال ۱۸۷۸ به عنوان دانشکده تأسیس شد و از سال ۱۹۶۰ به دانشگاه تبدیل شد. با بیش از ۳۳۰۰۰ دانشجو در چهار دانشکده مختلف حقوق، علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی، این دانشگاه یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های اسکاندیناوی است. این موسسه به عنوان یکی از ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان توسط رتبه بندی علمی دانشگاه‌های جهان (ARWU) شناخته می‌شود. دانشگاه استکهلم چهارمین دانشگاه قدیمی سوئد است و همانند سایر دانشگاههای دولتی سوئد، مأموریت دانشگاه استکهلم شامل آموزش و تحقیق است که در کل جامعه لنگر انداخته است.

تحصیلات و تحقیقات در دانشگاه استکهلم در چارچوب علوم طبیعی و علوم انسانی / اجتماعی انجام می‌شود. در این زمینه‌ها، چهار دانشکده با ۵۶ گروه، موسسه و مرکز در علوم انسانی، حقوق، علوم طبیعی و علوم اجتماعی وجود دارد. دانشگاه استکهلم دوره‌هایی را در دو مقطع کارشناسی و سطح پیشرفته ارائه می‌دهد. در کل ۱۹۰ برنامه تحصیلی وجود دارد که شامل ۷۵ برنامه کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی و ۱۷۰۰ دوره از بین علوم و علوم انسانی است. دانش آموزان می‌توانند بین مطالعه یک یا چند دوره مستقل که هر کدام ممکن است بین پنج هفته تا یک‌ترم طول بکشد را انتخاب کنند یا برای یک برنامه کامل مطالعه اقدام کنند.

دانشگاه علوم کشاورزی سوئد

دانشگاه علوم کشاورزی دانشگاهی در سوئد است و اگرچه دفتر مرکزی آن در استان اولتونا، اوپسالا واقع شده است، این دانشگاه دارای چندین دانشکده در مناطق مختلف سوئد است و بودجه آن برخلاف سایر دانشگاههای دولتی سوئد از طریق بودجه وزارت امور روستایی تأمین می‌شود. این دانشگاه از بنیانگذاران یورولیگا برای علوم زندگی (ELLS) بود که در سال ۲۰۰۱ تأسیس شد. این دانشگاه دارای چهار دانشکده است دانشکده برنامه ریزی منظر، باغبانی و علوم کشاورزی، دانشکده منابع طبیعی و علوم کشاورزی، دانشکده دامپزشکی و علوم دامی و دانشکده علوم جنگلی. این دانشگاه در سال ۲۰۱۲ تعداد ۳۰۸۰ کارمند تمام وقت، ۳۹۳۵ دانشجوی تمام وقت، ۷۱۴ دانشجوی تحقیق و ۲۴۱ استاد را در اختیار داشت.

این دانشگاه در سال ۱۹۷۷ با ترکیب سه دانشکده جداگانه دامپزشکی، جنگلداری و کشاورزی و همچنین برخی واحدهای کوچکتر در یک سازمان به منظور بهبود کارایی از طریق تقسیم منابع بین گروه‌ها، تشکیل شد. در همان زمان، دانشکده دامپزشکی و دانشکده جنگلداری از استکهلم به اولتونا منتقل شدند. مکان‌هایی که توسط دو دانشکده منتقل شده استفاده می‌شود امروزه توسط دانشگاه استکهلم استفاده می‌شود.

مشاوره

اگر قصد تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در سوئد را دارید بهتر است پیش از هر اقدامی با مشاورین متخصص ما در ارتباط باشید.

ارزیابی تحصیلی
برای ارزیابی تحصیلی، با موسسه ما تماس بگیرید.


دیدگاهتان را بنویسید

طبقه‌بندی: آرشیو تحصیل
مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید