x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مهاجرت به تاجیکستان

افرادی که برای کار وارد کشور تاجیکستان شده‌اند و از نظر مهارتی در وضعیت بالایی هستند می‌توانند خود یک پروسه مهاجرتی خوب را در پیش بگیرند مشخص است که در این راستا رضایت بیش از 70 درصد دیده می‌شود به طور کلی در مسیر کاری رضایت خوبی در رده‌های سنی بین 18 الی 35 سال دیده می‌شود و فضای کاری خوبی برای جوانان در کشور تاجیکستان دیده می‌شود مشخص است که اگر فرد از نظر مهارتی در وضعیت خوبی نباشد شاید وضعیت کار برای او با رضایت خوبی همراه نباشد. نیاز است که ثبت‌نام شرکت شما به صورتی باشد که در نهایت کد مالیاتی TIN به شما اختصاص داده شود. در نظر داشته باشید که این کدهای مالیاتی به طور کلی رویکردهای اقتصادی مشخصی دارند. نیاز است که مسئولیت مالیاتی ثبت نام شما بر اساس نام اشخاص حقوقی مطرح شود.  برای این کار نیاز به فرم ثبت نام، تصمیم در ثبت شرکت حقوق، کپی سند هویتی سهامداران و همینطور کپی شناسنامه و آدرس شرکت‌های حقوقی است. کارفرمایان پس از ثبت نام یک کد TIN دریافت می‌کنند و همینطور یک کد SIN نیز خواهند داشت که در مسیر ثبت شرکت در این کشور از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود. برای تحصیل نیاز است که حداقل مدرک ایلتس 6 داشته باشید. شما پس از پذیرش در دانشگاه نیاز به شرکت در یک آزمون مشخص دارید و باید سعی کنید در مصاحبه داشته باشید. اینطور که ارزیابی‌ها نشان داده است وضعیت تحصیلی در تاجیکستان نیز به طور کلی در مقطع دکترا بسیار عالی است. یعنی برای تحصیل در تاجیکستان باید حضور به عمل آورید، نیاز است که برای مقطع کارشناسی ارشد پایان نامه خوبی داشته باشید و باید مدرک دیپلم و ریزنمرات خود را نیز ارائه دهید. داشتن مهارت کاری برای صدور ویزای این کشور بسیار مهم است. طبق دعوت‌نامه‌ای که از سوی تاجیکستان برای شما صادر می‌شود نیاز است که مشخص شود سمت کاری شما چیست و قرار است در چه فضای درستی قدم بردارید. ویزای کاری تاجیکستان به طور کلی بین 3 الی 6 ماه زمان نیاز دارد . گواهی کاری، مالی، هویتی، بیمه سلامت و سابقه کاری از اولویت‌های مهاجرت کاری به تاجیکستان محسوب می‌شود. ورود به شغل‌های وابسته به بخش‌های ساختمان سازی به نسبت سایر شغل‌ها آسانتر است.

مشاوره مهاجرت به تاجیکستان

مهاجرپذیری تاجیکستان

مهاجرپذیری تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

وضعیت نرخ بیکاری در کشور تاجیکستان تنها 2 درصد اعلام شده است این موضوع نشان می‌دهد که وضعیت کار در کشور تاجیکستان خوب است و افراد زیادی از سال 2012 تا به امروز ویزای کاری کشور تاجیکستان را انتخاب کرده‌اند. به طور کلی ورود به کشور تاجیکستان و وضعیت کسب و کار در این کشور به نسبت سال‌های گذشته تغییرات زیادی داشته است مشخص است که در این زمینه باید به آمار و ارقام موجود دقت نمود. دولت کشور تاجیکستان توانسته وضعیت کاری را به نسبت سال‌های گذشته بهبود دهد این روند سبب می‌شود که کاریابی در کشور تاجیکستان آنقدرها هم سخت نباشد حقیقت این است که برای مهاجرت به این کشور نیاز است که ابتدا وضعیت حرفه افراد مشخص شود و باید سعی در یک زمینه خاص تخصص داشته باشید. به طور کلی کسب و کار در کشور تاجیکستان پروسه‌ای بسیار مناسب است اگر بتوانید در ابتدا تحصیل کشور تاجیکستان را انتخاب کنید و پس از آن ورود به بخش کسب و کار داشته باشید به سادگی شرایط خوبی پیش روی شما قرار می‌گیرد. رشد مهاجرتی به این کشور بسیار زیاد شده است و دولت کشور تاجیکستان با کمبود نیروی خارجی کاری همراه است مشخص است که شانس کسانی که دارای سابقه کاری بالایی هستند در مهاجرت به کشور تاجیکستان بیشتر از سایر افراد خواهد بود. در این کشور فضای گردشگری زیادی دیده می‌شود این موضوع سبب شده است که افراد زیادی کشور تاجیکستان را برای گشت و گذار انتخاب نمایند به این ترتیب شاهد رشد شغل های وابسته به گردشگری در کشور تاجیکستان هستیم که ظاهر آینده شغلی بسیار عالی دارد در هر صورت سیاست های کاری در کشور تاجیکستان رشد خوبی دارند و مسیر به نسبت قبل آسانتر است. اقامت کشور تاجیکستان در سال های اخیر بیشتر در زمینه های کسب و کار دیده می شود. شرایط کار در کشور تاجیکستان برای افراد با مهارت بالا عالی است. شرایط اقامت در کشور تاجیکستان به طور جدی در سال‌های اخیر بهبود داشته است.

 

آمار مهاجران به تاجیکستان

آمار مهاجران به تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آمار مهاجرانی که کشور تاجیکستان را برای زندگی انتخاب می‌کنند به سه دسته تقسیم می‌شود:

دسته اول افرادی هستند که برای کار وارد کشور تاجیکستان می‌شوند این افراد اغلب در ابتدا با ویزای گردشگری وارد کشور تاجیکستان شده و شرایط کاری را مشخص می‌کنند در صورتی که شرایط کاری در کشور تاجیکستان مناسب بود ویزای خود را تبدیل می‌کنند در نظر داشته باشید که ویزای کاری کشور تاجیکستان به طور کلی دارای دسته‌بندی‌های مشخصی است مثلاً کسانی که قصد دارند ورود به بخش خدمات داشته باشند باید نیاز خدماتی بازار را به طور دقیق ارزیابی نمایند اما به طور کلی در این راستا آمار مهاجران به نسبت قبل 23 درصد بیشتر شده است.

دسته دوم کسانی است که به قصد تحصیل وارد کشور تاجیکستان می‌شوند، این افراد در ابتدا اقامت موقت کشور تاجیکستان دارند مشخص است پس از دوره مشخصی باید به کشور خود بازگردند. حقیقت این است که آمار مهاجران به کشور تاجیکستان روز به روز بیشتر از قبل است و مشخص است که رشد در تحصیل در این کشور بسیار بیشتر از سایر بخش‌ها است در هر صورت تحصیلات عالی از نظر مردم کشور تاجیکستان بسیار مهم است.

دسته سوم افرادی هستند که به دلیل سرمایه‌گذاری وارد کشور تاجیکستان می‌شوند، این افراد بیشترین گروه مهاجرتی به کشور تاجیکستان محسوب می‌شوند و روند سرمایه‌گذاری در این کشور رشد زیادی داشته است اینطور که ارزیابی‌ها نشان می‌دهد به طور کلی روال سن و شرایط و میزان بودجه اولیه برای ویزای سرمایه‌گذاری در کشور تاجیکستان بسیار مهم است. افراد باید سابقه کار درستی داشته باشند و یا در زمینه مشخصی دارای طرح توجیه اقتصادی باشند، در هر صورت آمار مهاجرت در زمینه سرمایه‌گذاری در کشور تاجیکستان رشد بیش از 63 درصدی داشته است و ثبت شرکت در این کشور نیز بسیار پیشرفت کرده است. ثبت شرکت در کشور تاجیکستان یکی از بهترین روش‌های اقامت در کشور تاجیکستان محسوب می‌شود. اقامت کشور تاجیکستان برای ایرانیان بیشتر در بخش تحصیل دیده می‌شود. وضعیت کاریابی در کشور تاجیکستان نیز در سال‌های اخیر بهبود داشته است.

 

میزان رضایت مهاجران به تاجیکستان

میزان رضایت مهاجران به تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

میزان رضایت برای مهاجرت در کشور تاجیکستان از سه بخش اقتصاد، خدمات و رفاه قابل ارزیابی است.

افرادی که برای کار وارد کشور تاجیکستان شده‌اند و از نظر مهارتی در وضعیت خوبی هستند می‌توانند خود یک پروسه مهاجرتی خوب را در پیش بگیرند مشخص است که در این راستا رضایت بیش از 70 درصد دیده می‌شود به طور کلی در مسیر کاری رضایت خوبی در رده‌های سنی بین 18 الی 35 سال دیده می‌شود و فضای کاری خوبی برای جوانان در کشور تاجیکستان دیده می‌شود مشخص است که اگر فرد از نظر مهارتی در وضعیت خوبی نباشد شاید وضعیت کار برای او با رضایت خوبی همراه نباشد.

در بخش خدمات شهری کشور تاجیکستان توانسته بهتر از سال‌های گذشته باشد به طور کلی دولت سعی کرده است که وضعیت خدماتی این کشور را به نسبت سال‌های گذشته بهتر نماید در این زمینه دسته‌بندی‌های زیادی دیده می‌شود. خدمات شهری در کشور تاجیکستان به طور کلی رده‌بندی‌های مشخصی دارد حقیقت این است که هنوز آنطور که باید وضعیت خدمات شهری در کشور تاجیکستان رشد نداشته است و نیاز به هزینه‌های زیادی است. وضعیت خدمات شهری در کشور تاجیکستان از سوی دولت نیز مشخص می‌شود. اقامت کشور تاجیکستان با اجاره خانه صورت نمی‌گیرد.

بخش بعدی در زمینه رفاه زندگی است، مردم کشور تاجیکستان از زندگی خود راضی هستند رفاه زندگی در وضعیت خرید اقلام، خرید محصولات غذایی، یک سری محصولاتی که دارای شرایط ویژه‌ای هستند نیز در کشور تاجیکستان از قیمت ارزانی برخوردار است این موضوع سبب می‌شود که رفاه زندگی در این کشور بسیار وسیع‌تر باشد و دولت سعی کند وضعیت اقتصادی دقیقی را در این زمینه مدنظر قرار دهد به طور کلی رفاه اقتصادی در کشور تاجیکستان بر اساس سبک زندگی افراد تغییراتی می‌کند و مشخص است که سیستم‌های زندگی در این کشور به طور دقیق دسته‌بندی‌های زیادی دارد. افرادی که خرید خانه در کشور تاجیکستان و گرفتن اقامت را انتخاب کرده‌اند نیز از انتخاب خود راضی هستند. شرایط مهاجرت به کشور تاجیکستان برای سال‌های پیش روی از سوی اداره مهاجرت کشور تاجیکستان در جنبه‌های سرمایه‌گذاری بهتر دیده می‌شود.

 

راحت‌ترین روش مهاجرت به تاجیکستان

راحت‌ترین روش مهاجرت به تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

راحت ترین روشی که برای ورود به کشور تاجیکستان دیده می‌شود سرمایه‌گذاری است، در روش سرمایه‌گذاری باید میزان بودجه اولیه شما با طرح اقتصادی که دارید سازگار باشد. شما برای سرمایه‌گذاری در کشور تاجیکستان باید مجوز لازم داشته باشید تا به شما اجازه داده شود که طرح اقتصادی درستی را در پیش بگیرید، مشخص است که در روش‌های مهاجرتی به کشور تاجیکستان باید بتوانید در ابتدا مشخص کنید که قصد دارید با سرمایه وارد خاک کشور تاجیکستان شوید و یا از طریق کار و همینطور تحصیل در هر صورت این شما هستید که روش مناسب را انتخاب کنید و طبق روش انتخاب شده پیش بروید در نظر داشته باشید که در روش سرمایه‌گذاری رسیدن به اقامت دائم کشور تاجیکستان برای شما بسیار آسانتر از سایر روش‌ها است و دولت نیز در این راستا بسیار به شما کمک می‌کند حقیقت این است که برخی از افراد سرمایه‌گذاری به کشور تاجیکستان را گزینه خوبی نمی‌دانند، معتقد هستند که در این زمینه باید سعی شود در ابتدا یک طرح اقتصادی درستی انتخاب شود و در صورتی که همه چیز خوب بود برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کشور تاجیکستان اقدام شود اما آمار ما نشان می‌دهد که وضعیت سرمایه‌گذاری در این کشور می‌تواند به صورت چند جانبه پیش برود و مشخص است که شانس صدور ویزا بیشتر خواهد بود.

روش تحصیل در کشور تاجیکستان نیز روش بسیار خوبی است و می‌تواند برای ورود به کار گزینه خوبی محسوب شود. در روش‌های تحصیلی به کشور تاجیکستان باید سعی کنید در ابتدا در انتخاب رشته تحصیلی خودتان دقت داشته باشید و به سراغ رشته‌ای بروید که با رویکرد زندگی‌تان سازگار باشد. مشخص است که مسیر تحصیل در کشور تاجیکستان ارزان قیمت است و شرایط کار ضمن تحصیل نیز در این کشور به خوبی دیده می‌شود شما برای اخذ ویزای تحصیلی کشور تاجیکستان باید سعی کنید در ابتدا در یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرفته شوید باید بتوانید به طور دقیق مشخص نمایید که آیا می‌توانید پس از تحصیل ورود به کار داشته باشید یا خیر. مصاحبه تحصیلی در کشور تاجیکستان دارای روند بسیار آسانی است و در این راستا سوالات تخصصی کمی پرسیده می‌شود.

افرادی که به قصد کار وارد کشور تاجیکستان می‌شوند نیاز به گواهی کارفرما دارند که در قالب یک دعوت‌نامه صادر می‌شود مشخص است که این گواهی به طور کلی شرایط کاری شما را مشخص می‌کند شاید اخذ این گواهینامه کاری کمی دشوار باشد و در لیست روش‌های آسان قرار نگیرد اینطور که مشخص شده است مهاجرت به این کشور در سایر روش‌ها کمی دشوارتر از موارد اعلام شده است و باید سعی شود بهترین روش مهاجرتی انتخاب شود. استانداردهای سرمایه‌گذاری در کشور تاجیکستان به صورت دو جانبه و چند جانبه دنبال شده است و رعایت اصول سرمایه‌ای بخش مهمی از روند اقامت کشور تاجیکستان است.

 

روش‌ های مهاجرت به تاجیکستان

روش‌ های مهاجرت به تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش‌های مهاجرتی به کشور تاجیکستان در زمینه‌های تجاری و کاری است، وضعیت کار در کشور تاجیکستان خوب است ور رویکردهای کاری در این کشور به نسبت سایر کشورها بهتر شده است این رویه سبب می‌شود که افراد علاقه به ورود کاری به کشور تاجیکستان داشته باشند خوشبختانه سیاست‌های کاری این کشور به صورتی است که اگر فرد از نظر اقتصادی در وضعیت خوبی قرار داشته باشد و مهارت کاری خوبی نیز داشته باشد به سادگی می‌تواند مهاجرت کاری کشور تاجیکستان را در پیش بگیرد در نظر داشته باشید که شما برای کار در این کشور باید توسط یک کارفرما مورد حمایت قرار بگیرید و بسیار مهم است که ویزای کاری به طور دقیق ارزیابی شود.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در کشور تاجیکستان برای کسانی که بتوانند مسیر سرمایه‌گذاری و همینطور کسب و کار را ترکیب کنند بی‌نظیر خواهد بود در واقع روندی که برای سرمایه‌گذاری در کشور تاجیکستان دیده می‌شود بیشتر به صورتی است که افراد بتوانند در موقعیت‌های کاری خوبی ورود کنند و سرمایه‌گذاری‌های روتینی داشته باشند. حقیقت این است که سرمایه‌گذاری در کشور تاجیکستان بر اساس نوع کار ارزیابی می‌شود و مشخص است اگر شما بتوانید نیاز اقتصاد بازار را بر اساس نوع کار ارزیابی کنید موفق خواهید بود.

مورد بعدی ویزای تحصیلی کشور تاجیکستان است که به منظور تحصیل برای فرد صادر می‌شود. این ویزا در صورتی می‌تواند اقامت دائم کشور تاجیکستان را داشته باشد که پروسه صدور آن در سه بخش مختلف ارزیابی شود. حقیقت این است که تحصیل در کشور تاجیکستان در دانشگاه‌های دولتی ورود به کار را آسانتر می‌کند بنابراین کسانی که دوست دارند از ویزای تحصیلی کشور تاجیکستان به کار برسند باید به طور دقیق مسیر کاری این کشور را ارزیابی کنند و در رشته درستی ورود داشته باشند.

در این کشور شرایط برای طرح‌های کارآفرینی برای کسانی که سرمایه کافی ندارند نیز فراهم شده است یعنی اگر شما قصد دارید که ایده کاری خود را به نام کشور تاجیکستان به ثبت برسانید اما هزینه مهاجرت و پیاده سازی ایده کاری خود را ندارید می‌توانید طبق یک مسیر مکاتبه‌ای درست مشخص نمایید که آیا روند کار در تاجیکستان برای شما خوب است یا خیر در نظر داشته باشید که به طور کلی نیاز بازار برای طرح‌های کارآفرینی بسیار مهم است در چنین شرایط دولت یک سری صندوق‌های بین‌المللی خوب را برای شما برگزار می‌کند که می‌تواند ساختار کاری شما را به طور کلی پیاده‌سازی نماید حقیقت این است که در طرح‌های کاری تاجیکستان بسیار مهم است که روند دقیق و صحیحی پشت سر گذاشته شود. در ویزای تحصیلی این کشور نیز ورود به کارآفرینی یک برگ برنده محسوب می‌شود.

 

مهاجرت سرمایه گذاری به تاجیکستان

مهاجرت سرمایه گذاری به تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مراحل برای ثبت شرکت در تاجیکستان از قرار زیر است:

در ابتدا باید ثبت نام کنید و نیاز است که هزینه مورد نظر برای ثبت نام نیز به طور دقیق پرداخت شود.

نیاز است که ثبت نام شرکت شما به صورتی باشد که در نهایت کد مالیاتی TIN به شما اختصاص داده شود. در نظر داشته باشید که این کدهای مالیاتی به طور کلی رویکردهای اقتصادی مشخصی دارند. نیاز است که مسئولیت مالیاتی ثبت نام شما بر اساس نام اشخاص حقوقی مطرح شود. برای این کار نیاز به فرم ثبت نام، تصمیم در ثبت شرکت حقوق، کپی سند هویتی سهامداران و همینطور کپی شناسنامه و آدرس شرکت‌های حقوقی است. کارفرمایان پس از ثبت نام یک کد TIN دریافت می‌کنند و همینطور یک کد SIN نیز خواهند داشت که در مسیر ثبت شرکت در این کشور از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود. به طور کلی هزینه‌های موجود باید پرداخت شود.

نیاز به تهیه مهر شرکت است. برای تهیه مهر شرکت باید دو روز کاری زمان ظرف شود. شرکت‌ها برای انجام معاملات و روابط حقوقی خود نیاز به چنین مهری دارند و در واقع این مهرها برای امضای قرارداد و صدور صورتحساب‌ها گزینه بسیار خوبی محسوب می‌شود.

نیاز به ثبت نام در اداره بیمه و بازنشستگی خواهد بود و باید ثبت نام لازم در حوزه مالیاتی بر ارزش افزوده نیز صورت بگیرد.

یکی از روش‌های مشارکتی در تاجیکستان به این صورت است که افراد نیاز به حداقل 2 شریک دارند، مسئولیت شرکا در مشارکت به صورت نامحدود ارزیابی می‌شود. مشارکت‌ها به صورت کامل، محدود و تعاونی تولید خواهد بود.

در مسیر مشارکت‌های کامل روال به این صورت است که گروهی از افراد برای رسیدن به یک هدف مشخص فعالیت می‌کنند و مسیر پیچیده‌ای پیش رو نخواهد بود. نیاز است که حداقل دو شریک در مورد ایجاد یک نوع مشارکت توافق نمایند به طور کلی قراردادها می‌بایست به صورت کتبی تنظیم می‌شود. قرارداد توسط همه شرکا صورت می‌گیرد. هر شریک اجازه دارد که به صورت مستقل عمل کند. نیاز است که همه شرکا با دارایی‌های شخصی خود در زمینه بدهی‌ها اقدام داشته باشند.

مورد بعدی مشارکت محدود است در این روش یک توافقنامه مشارکتی دیده می‌شود که سبب محدود شدن مسئولیت برخی از شرکا می‌شود و سبب می‌شود که حداقل یک شریک با مسئولیت عمومی مشخص شود که بر اساس میزان سرمایه‌های پیش بینی شده پیش می‌رود. به طور ملی ایجاد مشارکت‌های محدود نیاز به یک شریک با مسئولیت محدود و نامحدود دارد. انعطاف پذیری برای مشارکت‌های محدود بیشتر از مشارکت‌های کامل است

در وضعیت تعاونی تولید نیاز به یک انجمن داوطلبانه بوده که باید حداقل عضویت در آن 5 نفر باشند. در این راستا یک سری فعالیت‌های تجاری مشترک صورت می‌گیرد که در زمینه‌های تولید و فروش تجارت است به طور کلی در این وضعیت مسئولیت‌های مشخصی برای هر یک از اعضا تعریف می‌شود و تعاونی تولید اگر بیش از 50 نفر عضو داشته باشد نیاز به یک هیئت نظارت خواهد داشت.

مهاجرت از طریق ازدواج به تاجیکستان

مهاجرت از طریق ازدواج به تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

در صورتی که بخواهید با یک شخص از تبعه تاجیکستان ازدواج کنید باید مدارک لازم را تهیه کنید. افراد باید پاسپورت به همراه کپی آن ارائه شود. نیاز به شناسنامه فرد متقاضی بوده و باید کپی آن ارائه شود. نیاز به گواهی عدم سوء پیشینه فرد متقاضی بوده و باید سند طلاق و گواهی فوت همسر سابق نیز ارائه شود. نیاز به دو قطعه عکس از فرد متقاضی است.

اثبات مالی برای ویزای ازدواج تاجیکستان بسیار مهم است همینطور باید ثابت شود که شما به صورت دائم قصد دارید در زمینه ازدواج در تاجیکستان به نتیجه برسید. یعنی باید ثابت کنید که ازدواج در یک مسیر واقعی صورت می‌گیرد و مشخص است که پروسه ازدواج می‌تواند رویکردهای دقیق و اصولی داشته باشد. شایان ذکر است که اثبات ازدواج در تاجیکستان یعنی شما با نظر قلبی همسر اختیار کرده‌اید. می‌بایست یک سال پیش از ازدواج در این کشور زندگی کرده باشید و باید زن و شوهر پس از ازدواج در یک آدرس مسکونی مشخص زندگی کنند. پس از یک دوره دو ساله زندگی شانس خود را برای اقامت تاجیکستان امتحان کنید. طبق آخرین اطلاعاتی که به دست ما رسیده است سالانه در حدود 12 هزار نفر از مردم تاجیکستان قصد ازدواج دارند و این موضوع می‌تواند موقعیت خوبی برای ازدواج شما باشد. تابعیت از طریق ازدواج در تاجیکستان می‌تواند برای شما حقوق شهروندی این کشور را داشته باشد.

شرایط ازدواج با فرد تبعه تاجیکستان به طور کلی رویکردهای مشخصی دارد و اینطور که ارزیابی شده است برای مسیر ازدواج در تاجیکستان باید بودجه خوبی داشته باشید.

مهاجرت از طریق تولد به تاجیکستان

مهاجرت از طریق تولد به تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

فرزندی که پدر و مادر وی و یا یکی از آن دو در زمان تولد تبعه تاجیکستان هستند بدون توجه به محل تولد او به فرزند تابعیت تاجیکستان داده می‌شود.

در صورتی که تابعیت پدر و مادر با هم تفاوت داشته باشد اما یکی از آن زمان تولد فرزند از تبعه تاجیکستان باشند یک سری شرایط ایجاد می‌شود:

اول ایکه اگر فرزند در خاک این کشور متولد شده باشد به وی تابعیت تاجیکستان تعلق می‌گیرد، در صورتی که خارج از خاک تاجیکستان متولد شده باشد و در زمان تولد پدر و مادر هر دو اقامت تاجیکستان را داشته باشند نیز تابعیت کشور تاجیکستان به وی تعلق می‌گیرد.

در صورتی که تابعیت پدر و مادر با فرق کند اما یکی از آنها در زمان تولد فرزند تبعه تاجیکستان باشد و دیگر تبعه خارجی داشته باشد اما هر دو شخص اقامت تاجیکستان را داشته باشد تابعیت فرزندی که بیرون خاک تاجیکستان متولد شده است بر اساس توافقی که بین پدر و مادری وی در نظر گرفته می‌شود ارزیابی خواهد شد این روال بسیار مهم است که توافق از سوی هر دو شخص صورت بگیرد.

حال فرض کنید که پس از سه ماه از تاریخ تولید فرزند پدر و مادر او به توافق نرسیده باشند دولت تاجیکستان می‌تواند تابعیت این کشور را به فرزند ارائه دهد. در نظر داشته باشید که تابعیت در این راستا رویکردهای مشخصی دارد.

در صورتی که فرزندی در تاجیکستان متولد شود که پدر یا مادر وی تابعیت این کشور را دارد اما یکی از آنها بدون هویت باشد دولت تایعت تاجیکستان را به فرزند اعطا می‌کند.

اگر مادر بدون تابعیت باشد اما پدر بر اساس روال خویشاوندی از تبعه تاجیکی باشد می‌توان شانس تابعیت تاجیکی را به فرزند ارائه داد.

مهاجرت پناهندگی به تاجیکستان

مهاجرت پناهندگی به تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پناهندگی اصلا روش خوب و سالمی نیست و توصیه نمی‌شود. در صورتی که در کشور خود تحت آزار و شکنجه قرار گرفته باشید و یا به دلیل نژاد و مذهب و قومیت خود دچار خطر هستید، می‌توانید تاجیکستان را برای پناهندگی انتخاب کنید. این موضوع در زمینه های عقاید سیاسی و اجتماعی نیز دیده می‌شود. پناهندگی به کشور تاجیکستان از طریق کشور تاجیکستان در ابتدا با یک سری ارزیابی‌های عملی و مصاحبه صورت می‌گیرد. طبق کنوانسیون 1951 پروتکل مهاجرت از طریق UN کشور تاجیکستان تغییراتی داشته است و مشخص است که روش های پناهندگی در این راستا نیز بر اساس خدمات قانونی را طی کرده است. شخص پس از ورود به تاجیکستان باید سعی کند وزارت امور داخلی را گزینه خوبی را مدنظر قرار دهد. به طور کلی زمان کاری سه روزه در این راستا دیده می‌شود. قانون مجازات اداری جریمه‌ای مشخصی را مدنظر قرار داده است. پناهندگی اصلا توصیه نمی‌شود.

مهاجرت تحصیلی‌ به تاجیکستان

مهاجرت تحصیلی‌ به تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای مهاجرت تحصیلی در تاجیکستان نیاز است که در یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرفته شده باشید باید بتوانید نامه تمکن مالی ارائه دهید که ثابت کند از نظر بودجه در وضعیت خوبی هستید. نیاز است که از استانداردهای تحصیلی در این کشور اطلاعات کافی داشته باشید. امنیت بالای اجتماعی و همینطور فضای تحصیلی خوب در تاجیکستان می‌تواند رویکردهای مشخصی داشته باشد. آموزش عالی در تاجیکستان به طور کلی نظام درستی دارد و باید تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش نیز ارزیابی می‌شود. برای تحصیل نیاز است که حداقل مدرک ایلتس 6 داشته باشید. شما پس از پذیرش در دانشگاه نیاز به شرکت در یک آزمون مشخص دارید و باید سعی کنید در مصاحبه داشته باشید. اینطور که ارزیابی‌ها نشان داده است وضعیت تحصیلی در تاجیکستان نیز به طور کلی در مقطع دکترا بسیار عالی است. یعنی برای تحصیل در تاجیکستان باید حضور به عمل آورید، نیاز است که برای مقطع کارشناسی ارشد پایان نامه خوبی داشته باشید و باید مدرک دیپلم و ریزنمرات خود را نیز ارائه دهید. وضعیت تحصیل در تاجیکستان به طور کلی رویکردهای مشخصی را دنبال کرده است مثلاً کسانی که قصد تحصیل در این کشور دارند باید بدانند که در ابتدا نیاز است در یکی از دانشگاه‌های معتبر پذیرفته شوند به این ترتیب شانس تحصیل به طور دقیق و روتین پیش می‌رود و می‌ توانید کار ضمن تحصیل را مدنظر قرار دهید. مشخص است که مهاجرت تحصیلی به تاجیکستان بر اساس نوع مدرک تحصیلی ارزیابی می‌شود اینطور که روتین‌های تحصیلی در تاجیکستان نشان داده است افراد در فرهنگ‌های متفاوت نیز شرایط خوبی برای تحصیل خواهند داشت. ویزای تحصیلی یک پروسه سه ماهه نیاز دارد و باید پس از طی نمودن این بخش رویکردهای دقیق تحصیلی به طور اصولی پیش برود تا بتوانید هر ساله ویزای تحصیلی خود را تمدید کنید برای تمدید ویزا نیاز است که نمرات و روند تحصیلی شما از نظر دولت تاجیکستان به طور دقیق ارزیابی شود. مشخص است که رزومه تحصیلی در این راستا بسیار مهم است.

مدارکی که برای ویزای تحصیلی تاجیکستان نیاز است:

  • اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
  • 2 قطعه عکس رنگی 6 در 4 با زمینه سفید
  • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
  • معرفی یک حساب بانکی معتبر برای اثبات پشتوانه مالی
  • تأیید مدارک سفارت تاجیکستان

مهاجرت کاری تاجیکستان

مهاجرت کاری تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت کاری تاجیکستان یکی از بهترین امتیازهای مهاجرتی محسوب می‌شود. در مسیهای کاری در تاجیکستان باید سعی شود چندین موضوع مهم به طور دقیق ارزیابی شود اول اینکه شما باید با یک کارفرما وارد صحبت شوید که شرایط کاری و زندگی شما را مورد تأیید قرار دهد بسیار مهم است که بتوانید از نظر مالی در وضعیت خوبی باشید. داشتن مهارت کاری برای صدور ویزای این کشور بسیار مهم است. طبق دعوت‌نامه‌ای که از سوی تاجیکستان برای شما صادر می‌شود نیاز است که مشخص شود سمت کاری شما چیست و قرار است در چه فضای درستی قدم بردارید. ویزای کاری تاجیکستان به طور کلی بین 3 الی 6 ماه زمان نیاز دارد . گواهی کاری، مالی، هویتی، بیمه سلامت و سابقه کاری از اولویت‌های مهاجرت کاری به تاجیکستان محسوب می‌شود. ورود به شغل‌های وابسته به بخش‌های ساختمان‌سازی به نسبت سایر شغل‌ها آسانتر است.

مهاجرت از طریق همراه به تاجیکستان

مهاجرت از طریق همراه به تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به تاجیکستان از طریق همراه به این صورت است که در ابتدا فرد اصلی می‌بایست برای اقامت تاجیکستان درخواست خود را ارائه دهد پس از اینکه مسیر اقامتی برای وی به طور دقیق صورت گرفت می‌توانید به سادگی مسیر اقتصادی درستی را پیش گرفته و درخواست ویزای همراه تاجیکستان صادر شود. مشخص است که مهاجرت از طریق همراه به تاجیکستان در سال‌های اخیر تغییرات مشخصی داشته است.

 

مهاجرت توریستی به تاجیکستان

مهاجرت توریستی به تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت توریستی به تاجیکستان نیز نیاز به اخذ ویزا دارد شما برای ورود به مسیرهای توریستی این کشور باید مجوز ورود داشته باشید که یک پروسه یک ماهه به همراه مدارک لازم نیاز دارد. افراد باید مدارک هویتی درستی داشته باشند، نیاز است که از نظر بودجه بتوانند هزینه سفر را پرداخت کنند. چه خوب است ثابت کنند که قصد بازگشت به کشور خود دارند ، مدارک کاری و تحصیلی در این راستا می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. مهاجرت توریستی اجاره کار و تحصیل را به نمی‌دهد اعتبار این ویزا 3 ماه اعلام شده است و نیاز است که به تاریخ بازگشت دقت ویژه شود.

مهاجرت شرایط خاص به تاجیکستان

مهاجرت شرایط خاص به تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور تاجیکستان بسیار اهل هنر هستند، هنر و طراحی و معماری در این کشور رویکردهای مشخصی دارد و اینطور که ارزیابی‌ها نشان می‌دهد مهاجرت به تاجیکستان از روش‌های خاص نیز صورت می‌گیرد. شما می‌توانید برای شرکت در یک سمینار و یا شرکت در یک گالری هنری در تاجیکستان ویزا دریافت نمایید همینطور می‌توانید در زمینه‌های ورزشکاری نیز از ویزای موقت 2 ماهه استفاده کنید.

شهرهای مهاجر پذیر تاجیکستان

شهرهای مهاجر پذیر تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دوشنبه پایتخت تاجیکستان است و یکی از فرهنگی‌ترین شهرهای این کشور محسوب می‌شود. قدمت این شهر بسیار زیاد است و به طور کلی آثار تاریخی مشخصی در آن دیده می‌شود. این شهر از نظر گردشگران جاذبه‌های دیدنی بسیار زیادی دارد، کسانی که برای کار وارد تاجیکستان شده‌اند نیز علاقه زیادی به زندگی در این شهر دارند و روال‌های کاری این شهر بی نظیر است. تحصیل و فضای دانشگاهی این شهر نیز بسیار عالی است و بیشتر میزان مهاجرت نیز به شهر دوشنبه صورت می‌گیرد.

اخذ ویزای تاجیکستان

اخذ ویزای تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای صدور ویزای کشور تاجیکستان به طور کلی باید 3 روز کاری در نظر گرفته شود اما از یاد نبرید که همه چیز به مدارک شما بستگی دارد در صورتی که مدارک ناقص داشته باشید پروسه صدور ویزای این کشور تغییر خواهد داشت. شما باید در تنظیم مدارک کاری خود برای این کشور مسائل مشخصی را لحاظ کنید.

برای اخذ ویزای تاجیکستان باید اسکن گذرنامه نیز در لیست مدارک شما قرار داشته باشد. ویزای توریستی تاجیکستان به صورت الکترونیکی نیز صادر می‌شود و اعتبار آن 90 روز تا پس از تاریخ صدور ویزا است. در طول این مدت شما می‌توانید 45 روز در تاجیکستان اقامت داشته باشید. از یاد نبرید که ویزای توریستی یک بار ورود بوده و غیر قابل تمید است.

شما با داشتن ویزای توریستی تاجیکستان اجازه تغییر به ویزای کاری تا زمانی که در خاک این کشور هستید نخواهید داشت و باید برای تبدیل به کشور خود سفر کنید.

در صورتی که اطلاعات پاسپورت و ویزا با هم تفاوت داشته باشد اجازه ورود به تاجیکستان به شما داده نمی‌شود و باید فرم‌ها به طور دقیق پر شود.

در صورتی که قصد شما ترک منطقه ترانزیت در تاجیکستان نیست نیازی به دریافت ویزا نخواهید داشت.

کسانی که ویزای تاجیکستان را دارند می‌توانند از نقطه مرزی نیز وارد خاک این کشور شوند.

 

اخذ اقامت تاجیکستان

اخذ اقامت تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اخذ اقامت تاجیکستان به طور کلی یک پروسه 3 الی 5 سال است که اگر فرد بتواند مسیر کاری و سرمایه‌گذاری قوی‌تری داشته باشد می‌تواند این مدت را کاهش دهد.

اخذ پاسپورت تاجیکستان

اخذ پاسپورت تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ پاسپورت تاجیکستان به زبان زبان تاجیکی تسلط داشته باشید سعی کنید مسیر اخذ پاسپورت این کشور را به نسبت سایر کشورها کمی جدی‌تر در نظر بگیرید.