x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در ویتنام

کشور ویتنام از نظر جغرافیایی در جنوب شرقی آسیا واقع شده است، شهر زیبای هانوی پایتخت این شهر است و به‌طور‌کلی از سمت شمال با جمهوری چین و از سمت غرب نیز با کشور لائوس مرز مشترک دارد. در این کشور رود مکونگ با 4 هزار کیلومتر طول دیده می‌شود و بزرگترین رود در بخش جنوب شرق آسیا است. زبان رسمی مردم ویتنام، ویتنامی است و واحد پول این کشور نیز دانگ اعلام شده است. وضعیت دستمزد در تولید در کشور ویتنام 5524.00 دانگ است، وضعیت تولید در کشور ویتنام در لاین متوسط قرار دارد، در صورتی که افراد با مهارت کم ورود به کار داشته باشند، دستمزد با مهارت پایین در کشور ویتنام نیز 5372100.00 دانگ برای هر ماه تخمین خورده است. وضعیت نرخ بیکاری جوانان در کشور ویتنام 6.27 درصد است و وضعیت نرخ مشارکت نیروی کار در این کشور نیز حدود 76.60 درصد اعلام شده است. وضعیت کار در کشور ویتنام به طوری است که شما می‌بایست در آخر سال ارزیابی کنید که چه میزان سود به شرکت موردنظر رساندید، در صورتی که سود سیر نزولی داشته باشد وضعیت کار شما زیر سوال می‌رود. کسانی که در زمینه کامپیوتر و برنامه نویسی نیز فعالیت کرده‌اند می‌توانند در کشور ویتنام از نظر درآمدزایی در وضعیت خوبی باشند. مشخص است که کار در کشور ویتنام میتواند از چندین جهت ارزیابی شود و آنچه بسیار مهم است، مهارت افراد است. کشور ویتنام در زمینه کشاورزی به رشد 50 درصد رسیده است و تولید ناخالص در این بخش به طور دقیق ارزیابی شده است. وضعیت تولید ناخالص داخلی در زمینه ساخت و ساز در کشور ویتنام نیز حدود 22 درصد رشد داشته است. حقیقت این است که تولید در زمینه ساخت و ساز به تیم های حرفه‌‎ای نیاز دارد و این رویکرد سبب می‌شود که وضعیت سازه در کشور ویتنام کمی تحت تأثیر قرار بگیرد. تولید ناخالص کشور ویتنام از معادن نیز رشد 24 درصدی در سال های اخیر داشته است.

پیشنهادات

مشاهده همه پیشنهادها برای کشور ویتنام
مشاوره زندگی در ویتنام
فهرست

حداقل حقوق در ویتنام

حداقل حقوق در ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت نرخ بیکاری در کشور ویتنام حدود 2.17 درصد اعلام شده است؛ این در حالی است که حدود 54.10 میلیون نفر در این کشور در لیست افراد شاغل قرار دارند. افراد بیکار در کشور ویتنام حدود 54.00 میلیون نفر هستند. حداقل دستمزد در این کشور حدود 4180.00 دانگ کشور ویتنام در نظر گرفته شده است. جمعیت کشور ویتنام به رشد خوبی رسیده است. در این کشور سن بازنشستگی برای آقایان حدود 60 سال و سن بازنشستگی برای بانوان 55 سال اعلام شده است. وضعیت دستمزد در کشور ویتنام در ماه حدود 5622.00 دانگ اعلام شده است، این دستمزد در وضعیت متوسط قرار دارد. دستمزد در این کشور با مهارت بالا نیز بیش از 10825600.00 دانگ برای هر ماه است و مشخص است که مهارت کاری بالا در کشور ویتنام بسیار مهم است. دستمزد در تولید در کشور ویتنام 5524.00 دانگ است، وضعیت تولید در کشور ویتنام در لاین متوسط قرار دارد. در صورتی که افراد با مهارت کم ورود به کار داشته باشند، دستمزد با مهارت پایین در کشور ویتنام نیز 5372100.00 دانگ برای هر ماه تخمین خورده است. وضعیت نرخ بیکاری جوانان در کشور ویتنام 6.27 درصد است و وضعیت نرخ مشارکت نیروی کار در این کشور حدود 76.60 درصد اعلام شده است. اینطور که شواهد نشان می‎دهد هزینه زندگی در کشور ویتنام برای یک خانواده به میزان 7763600.00 دانگ برای هر ماه است و در صورتی که فرد به صورت تنها در این کشور زندگی کند، هزینه زندگی برای وی حدود 4552300.00 دانگ برای هر ماه گزارش شده است. ارزیابی ها نشان داده است که وضعیت اقتصادی کشور ویتنام رشد خوبی در پی خواهد داشت. در زمینه شغل و کاریابی در کشور ویتنام دو اصل مهم دیده می‌شود، اصل اول شاخص های روتین کاری است که در چند سال اخیر پیشرفت خوبی داشته و مورد بعدی رویکردهای مالیاتی مشخص است که می‌تواند در وضعیت ایده‎آلی قرار بگیرد.

میانگین درآمد در ویتنام

میانگین درآمد در ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت درآمدزایی در کشور ویتنام نسبت به کشورهای پیشرفته دنیا کمی ضعیف تر دیده می‌شود اما در مقایسه با ایران این کشور رشد درآمدزایی بالایی دارد. در این کشور تبعیض جنسیتی به هیچ عنوان وارد کار نمی‌شود و یکی از بهترین گزینه‌هایی که می‎تواند رشد کار در کشور ویتنام را تأیید نماید نیز همین موضوع است. در این کشور افرادی که در زمینه پزشکی فعالیت می‌کنند درآمد خوبی دارند، این در حالی است که اگر در شاخه های پرستاری نیز تحصیل کرده باشید، می‌توانید از نظر اقتصادی و درآمدی به رتبه خوبی برسید. وضعیت کار در کشور ویتنام به طوری است که شما می‌بایست در آخر سال ارزیابی کنید که چه میزان سود به شرکت موردنظر رساندید؛ در صورتی که سود سیر نزولی داشته باشد وضعیت کار شما زیر سوال می‌رود. کسانی که در زمینه کامپیوتر و برنامه نویسی نیز فعالیت کرده‌اند، می‌توانند در کشور ویتنام از نظر درآمدزایی در وضعیت خوبی باشند و دولت این کشور فضای برای رشد اقتصادی در این زمینه را به خوبی ایجاد کرده است. مشخص است که کار در کشور ویتنام می‎تواند از چندین جهت ارزیابی شود اما آنچه بسیار مهم است مهارت افراد است. افرادی که از نظر کاری مهارت کمی دارند، اغلب برای کسب درآمد در این کشور نیاز است که به سراغ دوره های کارآموزی بروند. شواهد نشان می‌دهد که این کشور توانسته وضعیت ورود به شغل آسان‌تر از قبل پیش بگیرد و در این زمینه موفق هم بوده است. درآمد در صنف تدریس نیز از گزینه های درآمدزا در کشور ویتنام است، به طوری که معلمان در این کشور رشد اقتصادی خوبی داشته و می‎توانند درآمد مناسبی دریافت نمایند؛ از یاد نبرید که وضعیت درآمدزایی در کشور ویتنام در سال های اخیر به سه بخش تقسیم شده است و جوانان سهم بیشتری نسبت به سایر گروه ها دارند.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در ویتنام

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

طبق ارزیابی های صورت گرفته مشخص شده است که در قانون کار کشور ویتنام کارمندان حداقل 12 روز در سال مرخصی دارند، برخی از شرکت ها این رقم را به 20 روز مرخصی می‎رسانند که در وضعیت سالانه ارزیابی می‌شود. مبرهن است که کارمندان ویتنامی همه مرخصی خود را در یک تعطیلات طولانی خلاصه نمی‎کنند و سعی می‌کنند که چندین مرخصی کوتاه مدت داشته باشند. در کشور ویتنام ده روز تعطیلات عمومی وجود دارد و عید تت ( همان جشن سال نو) بزرگترین تعطیلات در این کشور است. کشور ویتنام یکی از کشورهای قدرتمند در زمینه کارآفرینی است. اینطور که شواهد نشان می‌دهد در این کشور وضعیت کارآفرینی خود به چندین بخش تقسیم شده است و مشخص است که افراد برای کارآفرینی در این کشور می‌توانند طرح ایده خود را به دولت واگذار کرده و از صندوق های اقتصادی حمایتی برخوردار شوند. وضعیت کارآفرینی در کشور ویتنام در چند سال اخیر بسیار افزایش داشته است؛ این کشور توانسته کمک مالی و ابزارهای زیادی به خارجیانی که قصد کارآفرینی در کشور ویتنام دارند فراهم سازد و در این زمینه تا حد زیادی موفق هم بوده است. شما برای اخذ ویزای کار کشور ویتنام باید به دو موضوع توجه کنید: اول اینکه وضعیت مهارت شما به چه صورت است، اگر مهارت بالایی دارید نشان می‎دهد که انتظار شما از درآمد هم بالا است، اما باید بدانید که همه چیز به رشد اقتصادی که از سوی شما برای شرکت مورد نظر فراهم می‌شود بستگی دارد در صورتی که رشد اقتصادی شما درست نباشد قطعاً به مشکل بر می‌خورید، موضوع دیگر این است که آیا شما شرایط کار در کشور ویتنام را به درستی ارزیابی کرده‌اید یا خیر. در این وضعیت باید دو موضوع به طور دقیق ارزیابی شود: اول اینکه شما قرار است با ویزای کاری کشور ویتنام به اقامت دائم این کشور دست یابید و تنها در صورتی چنین گزینه‌ای برای شما فراهم می‌شود که در کار خود حرفه‌ای باشید. پس از اینکه نظر یک کارفرما برای ورود به کار شما جلب شد، این امکان فراهم می‌شود که بتوانید ویزای کار کشور ویتنام را اخذ کنید و طبق شرایط و ضوابط اعمال شده می‌توانید به رشد اقتصادی خوبی برسید، حقیقت این است که کشور ویتنام یکی از بهترین کشورهایی است که ورود به بازار کار را برای شما آسان‌تر از قبل کرده و این فرصت برای جوانان بیش از پیش فراهم شده است. برای کاریابی در کشور ویتنام نیاز به رزومه خوب دارید، رزومه‌ای که شرایط کاری و تحصیلی شما را به طور دقیق مشخص نماید. برای اخذ ویزای کاری این کشور از یک ماه الی شش ماه زمان نیاز است که بستگی به میزان کامل بودن مدارک شما دارد. خوشبختانه وضعیت درآمدزایی در کشور ویتنام در سال های اخیر بهبود داشته است و این روال نشان می‌دهد که ویتنام می‌تواند در پذیرش نیروی کاری به نتیجه خوبی برسد.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در ویتنام

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه زندگی در کشور ویتنام بر اساس سبک زندگی افراد فرق دارد. در این بخش مقایسه هزینه زندگی کشور ویتنام با ایران صورت می‌گیرد تا مشخص شود که رویکردهای هزینه‌ای در این کشور بر چه اساسی صورت می‌گیرد. اول اینکه هزینه اجاره ملک در این کشور 23 درصد از ایران بیشتر است، این موضوع در خصوص اجاره خانه در شهر هانوی کشور ویتنام 30 درصد بیشتر از اجاره خانه در تهران خواهد بود. وضعیت برای خرید ملک در کشور ویتنام بر اساس موقعیت مکانی تغییراتی داشت و نشان می‌دهد که تعرفه بین 5 الی 50 درصد از ایران بیشتر است. شما برای استفاده از وسایل حمل و نقل سریع و مکانیزه باید تا 19 درصد ایران بیشتر از ایران هزینه پرداخت کنید اما اگر به وسایل نقلیه عمومی معمولی رضایت دهید، هزینه شما تنها دو درصد از ایران بیشتر خواهد بود. شما برای یک وعده غذا در کشور ویتنام در یک رستوران ارزان قیمت، باید 50.000.00 دانگ هزینه پرداخت کنید، همینطور هزینه سه وعده غذا برای دو نفر در یک رسنوران معمولی در این کشور 400.000.00 دانگ تعیین شده است. هزینه های اصلی زندگی در کشور ویتنام که شامل برق و وسیله گرمایشی و آب و ... است برای آپارتمان 85 متر مربعی1.419.731.59 دانگ تخمین خورده است. پرداخت تعرفه یک دقیقه مکالمه داخلی موبایل در این کشور 1.757.45 دانگ است. اینترنت در این کشور برای 60 مگابایت پیکسل، حدود 451.50 دانگ تخمین خورده است. افرادی که به بدنسازی علاقه دارند، برای یک ماه باشگاه در این کشور باید 545.363.15 دانگ هزینه پرداخت نمایند. اجاره زمین تنیس در کشور ویتنام برای یک ساعت آخر هفته حدود 169.062.56دانگ براورد شده است و برای یک بلیط سینما در این کشور 80.000.00 دانگ هزینه لازم است.

قیمت برخی کالاهای اساسی در ویتنام

قیمت برخی کالاهای اساسی در ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور ویتنام به شرح زیر است: · شیر ( ثابت)، ( 1 لیتری) 32.792.02 دانگ · یک قرص نان سفید تازه ( 500 گرم) 16.632.14 دانگ · برنج ( سفید)، (1 کیلوگرم) 18.922.17 دانگ · شانه ی تخم مرغ ( 12 عدد ) 30.593.06 دانگ · پنیر محلی ( 1 کیلوگرم) 321.273.50 دانگ · سینه ی مرغ ( بدون استخوان، بدون پوست)، ( 1 کیلوگرم) 71.806.20 دانگ · گوشت گاو ( 1 کیلوگرم) ( یا گوشت قرمز راسته) 223.759.02 دانگ · گوجه فرنگی ( 1 کیلوگرم) 19.665.45 دانگ · سیب زمینی ( 1 کیلوگرم) 23.506.57 دانگ · آب ( بطری 1.5 لیتری) 11.767.32 دانگ

اقتصاد در ویتنام

اقتصاد در ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت اقتصادی کشور ویتنام امروزه بیشتر بر اساس رشد شرکت های خارجی ارزیابی می‌شود و دولت این کشور فرصت‌های زیادی برای انجام کسب و کار برای شرکت های خارجی در این کشور فراهم ساخته است در واقع درهای اقتصادی کشور ویتنام باز شده است و بسیاری از شرکت های خارجی خواستار سرمایه گذاری در این کشور هستند. اینطور که مشخص شده است رشد اقتصادی کشور ویتنام در سال های اخیر به میزان 7 درصد ثابت مانده است و این کشور در لیست سریع ترین رشد اقتصادی قرار دارد. در کشور ویتنام شاهد افزایش تقاضای داخلی و همینطور شکوفایی سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی هستیم که نشان می‌دهد این کشور تهدیدهای اقتصادی را پشت سر گذشته است. فروش سهام، بخشی از روال های اقتصادی کشور ویتنام محسوب می‌شود که با نوسان ارزش پول همراه است؛ اینطور به نظر می‌رسد که کشور ویتنام دوران اجتماعی- اقتصادی را به خوبی پشت سر گذاشته است. در اقتصاد کشور ویتنام تورم در وضعیت کمتر از 5 درصد حفظ شده است. رشد صادرات کشور ویتنام در سال های اخیر نشان از تلاش این کشور برای پایبندی روابط تجاری دارد.

امنیت مالی و اقتصادی در ویتنام

امنیت مالی و اقتصادی در ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور ویتنام در زمینه کشاورزی به رشد 50 درصد رسیده است و تولید ناخالص در این بخش به طور دقیق ارزیابی شده است. وضعیت تولید ناخالص داخلی در زمینه ساخت و ساز در کشور ویتنام نیز حدود 22 درصد رشد داشته است؛ این موضوع به دلیل کمبود مواد اولیه در کشور ویتنام است که توانسته مسیر درآمدزایی را کمی تحت تأثیر قرار دهد حقیقت این است که تولید در زمینه ساخت و ساز به تیم های حرفه‌ای نیاز دارد و این رویکرد سبب می‌شود که وضعیت سازه در کشور ویتنام کمی تحت تأثیر قرار بگیرد. تولید ناخالص کشور ویتنام از معادن نیز رشد 24 درصدی در سال اخیر داشته است. اینطور که شواهد نشان می‌دهد، امنیت اقتصادی در حمل و نقل عمومی کشور ویتنام نیز گزارش شده است و رشد 10 درصدی نسبت به سال های گذشته در این زمینه نیز گزارش شده است. کشور ویتنام یک کشور قدرتمند در زمینه خدمات رفاهی است و سرمایه گذاری دولت کشور ویتنام در زمینه خدمات رفاهی به طور کلی با رشد بین 20 الی 46 درصد دیده می‌شود که می‌تواند نشان از وضعیت خوب سیستم های رفاهی کشور ویتنام باشد. در این کشور، رویکردهای اقتصادی جنبه مشخصی دارد به طوری که کشاورزی خود یکی از بخش های مهم محسوب می‌شود و دولت سعی در پیشرفت در این زمینه دارد. کشور ویتنام وضعیت موازنه تجاری خود را حدود 22 درصد به پیشرفت رسانده و معتقد است که افزایش یک مرتبه حساب جاری در کشور ویتنام می‌تواند مشکل ساز باشد. در این کشور رویکردهای واردات و صادرات نیز بین 23 الی 27 درصد دیده می‌شود و وضعیت برای بدهی های خارجی نیز به چندین شکل ممکن دنبال خواهد شد. کشور ویتنام در زمینه سرمایه‌گذاری های مستقیم خارجی نیز به حجم اقتصادی 19.10 میلیارد دلار رسیده است که رقم قابل توجهی است. یکی از رویکردهایی که برای ارزیابی دقیق ساختار اقتصادی کشور ویتنام دیده می‌شود گردش سرمایه است، گردش سرمایه در این کشور حدود 10 درصد رشد داشته است که نسبت به 5 سال گذشته که تنها 2 درصد رشد داشته وضعیت بهتری را در پیش گرفته است؛ اینطور که مشخص است در کشور ویتنام قدرتمند اقتصادی و کاری به چندین شکل ممکن پیش می‌رود و دولت در زمینه رشد ورود توریست در کشور ویتنام نیز سعی کرده سرمایه موجود را به میزان 15 درصد افزایش دهد.

امنیت در ویتنام

امنیت در ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت امنیت شهری در کشور ویتنام حدود 26 درصد رشد داشته است؛ به طوری که در این کشور افراد از نظر امنیتی می‌توانند بدون خطر در سطح شهر ظاهر شوند. امنیت فردی برای بانوان در کشور ویتنام نیز بالا است. دولت سرمایه‌گذاری‌های مستقیم امنیتی را نیز مدنظر قرار داده و تا حد زیادی در این زمینه موفق ظاهر شده است، حوادث طبیعی در کشور ویتنام در صورت بروز ساماندهی می‌شود و سرمایه دولت برای این بخش نیز قابل قبول است. مشخص است که امنیت اقتصادی در کشور ویتنام می‌تواند در بخش های بهتری ارزیابی شود به طوری که فقر در این کشور کاهش داشته و افراد برای ورود به شغل وضعیت بهتری نسبت به سال‌های گذشته دارند. اینطور که مشخص است امید به زندگی در این کشور بیشتر از سال های گذشته است.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در ویتنام

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مراحل اخذ اقامت در کشور ویتنام به این صورت است که در ابتدا با اخذ ویزای کشور ویتنام می‌توانید وارد خاک آن شوید، شما می‌بایست بتوانید در طول دوره‌ای که در کشور ویتنام زندگی می‌کنید از پس هزینه های زندگی خود برآیید. از یاد نبرید که برای اخذ اقامت کشور ویتنام نیاز است که چندین موضوع ارزیابی شود. در این کشور هر نوع قانون شکنی شما را از اخذ اقامت دور می‌کند پس باید بدانید که روند اقامتی شما باید به چه صورتی پیش برود. همینطور می‌بایست به فکر یافتن شغل مورد نظر برای خود باشید و بسیار مهم است که از نظر اقتصادی در وضعیت روتینی قرار بگیرید. یک موضوع بسیار مهم دیگر که برای اخذ اقامت در کشور ویتنام دیده می‌شود سرمایه‌گذاری است، یعنی شما با سرمایه‌گذاری در کشور ویتنام می‌توانید در روند اخذ اقامت این کشور سرعت ایجاد کنید. به طور میانگین اقامت کشور ویتنام پس از 3 الی 5 سال در صورتی که مدارک و شرایط کاملی داشته باشید فراهم می‌شود. حال اگر بخواهید رویکرد اقتصادی ایجاد شده را افزایش دهید این زمان کمتر هم خواهد بود. همسر و فرزندان شما پس از یک سال می‌توانند از طریق ویزای همراه وارد کشور ویتنام شوند؛ ویزای همراه به طور موقت صادر می‌شود و همسر و فرزندان شما می‌توانند در مدت مشخص ویزا را تمدید کنند. اجازه کار به همسر شما پس از سه ماه داده می‌شود اما اجازه تحصیل برای فرزندانتان از همان ابتدا خواهد بود. اینطور که مشخص شده است برای اقامت دائم در کشور ویتنام نیاز است که بتوانید به زبان این کشور نیز تسلط نسبی داشته باشید و با مردم و فرهنگ کشور ویتنام آشنا باشید. درخواست شما در مدت یک الی سه ماه ارزیابی می‌شود و در صورت رد شدن پس از دو ماه می‌توانید مجدداً درخواست خود را مطرح نمایید. در کشور ویتنام افراد باید به فرهنگ کلی احترام بگذارند چراکه این مسائل از ارزش بالایی از سوی سفارت این کشور برخوردار است. شما نیاز به حذف تابعیت قبلی خود در زمان اخذ پاسپورت کشور ویتنام خواهید داشت.

ازدواج خارجی ها در ویتنام

ازدواج خارجی ها در ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش هایی که برای مهاجرت به کشور ویتنام دیده می‌شود ازدواج با یک فرد از این کشور است. شما به عنوان یک خارجی در ابتدا باید با یک فرد از این کشور برای ازدواج آشنا شوید، نیاز است که مدارک و شواهد در این زمینه ارائه شود تا مشخص شود که ازدواج شما قرار است به صورت قلبی صورت بگیرد. ازدواج به شکل زوری و یا با هدف مهاجرت غیر‌قانونی است. مراحل اخذ ویزای ازدواج کشور ویتنام به این صورت است که فرد در ابتدا به دعوت فرد تبعه کشور ویتنام وارد این کشور می‌شود و به مدت یک هفته زمان است که ازدواج ثبت شود. پس از سه سال زندگی با فرد از تبعه کشور ویتنام می‌توانید درخواست برای اقامت دائم خود را ارائه دهید، در نظر داشته باشید که درخواست شما به طور دقیق ارزیابی می‌شود تا مشخص شود که از نظر مالی و کاری در چه وضعیتی هستید، در صورتی که صاحب فرزند شده باشید پروسه اخذ اقامت این کشور برای شما به طور دقیق دنبال می‌شود. برای طلاق از فرد در کشور ویتنام نیاز است که در ابتدا درخواست طلاق ارائه شود و مشخص شود که علت طلاق بر چه اساسی است اینطور که مشخص شده است برای طلاق در کشور ویتنام باید دلیل قانع کننده‌ای داشته باشید.

اجاره خانه در ویتنام

اجاره خانه در ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اجاره خانه در کشور ویتنام باید به تعداد اتاق خواب دقت کنید. تعرفه‌ای که برای اجاره خانه در این کشور لحاظ می‌شود بر اساس وسعت منزل و تعداد اتاق خواب است، در واقع منزل مورد نظر در کشور ویتنام باید بر اساس تعداد اتاق و متراژ اتاق خواب ها دسته بندی شوند. اینطور که شواهد نشان می‌دهد وضعیت اجاره خانه در کشور ویتنام در سال های اخیر کمی با افزایش نرخ همراه بوده است این موضوع نشان می‌دهد که برای اجاره خانه در این کشور باید یک سری مسائل به طور دقیق رعایت شود. در مجموع برای اجاره خانه در کشور ویتنام نیاز است که سعی شود یک سری اصول مهم در نظر گرفته شود. به عنوان مثال در این کشور منازل بر اساس حریم شخصی نیز تقسیم بندی می‌شوند، حریم شخصی برای یک خانه نشان دهنده فضایی است که می‌تواند آن خانه را از سایر بخش ها جدا نماید. خانه های مستقل تعرفه بالاتری نسبت به خانه های ورودی یکی دارند و این روال نشان می‌دهد انتخاب خانه مورد نظر در کشور ویتنام بسیار مهم است. حال می‌خواهیم خانه های اجاره‌ای در داک لت را ارزیابی کنیم. داک لت در 30 مایلی شهر ساحلی نها ترنگ قرار دارد و تجربه اقامتی بی‌نظیری را فراهم می‌سازد. این بخش برای کسانی که به دنبال آرامش هستند بسیار عالی است، در این بخش خانه های کوچکی برای اجاره دیده می‌شود که چندان لوکس نیستند اما از همه امکانات برخوردارند. در این منطقه می‌توانید به جای یک خانه کامل، اتاق اجاره کنید. روستای ماهیگیری فان که در فاصله سه ساعتی تا سایگون قرار دارد برای فرار از شهر گزینه بسیار عالی است، در این بخش هم ثروتمندان محلی و هم مهاجران وجود دارند، سبک خانه هایی که در این بخش برای اجاره دیده می‌شود اغلب به صورت کلبه‌ای است و اقامتگاهی بسیار عالی محسوب می‌شود. در این منطقه امکانات رفاهی زیادی نیز وجود دارد.

خرید ملک در ویتنام

خرید ملک در ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خرید ملک در کشور ویتنام نیاز به ارزیابی ملک دارد، خانه ها دارای امکانات متفاوتی هستند که به طور کلی هر خانه بر اساس کیفیت دسته بندی می‌شود، برای خرید ملک در این کشور باید در ابتدا از کیفیت ملک مطمئن شوید و همینطور باید به این نتیجه برسید که ملک ها در رهن و اجاره فرد دیگری نباشند. اینطور که مشخص شده است خانه هایی که دارای بیش از یک سرویس بهداشتی و یک آشپزخانه هستند اغلب از نظر تعرفه گران‌تر از سایر موارد خواهد بود. شایان ذکر است که تعرفه خرید خانه در کشور ویتنام در سال های جدید تغییراتی داشته است دولت کشور ویتنام سعی کرده این افزایش را به نفع شهروندان در نظر بگیرد.

ثبت شرکت در ویتنام

ثبت شرکت در ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR مراحل ثبت شرکت در کشور ویتنام را با هم بررسی می‌کنیم؛ شما برای ثبت شرکت در این کشور نیاز به شماره مالیاتی دارید. شماره مالیاتی که لحاظ می‌شود به طور کلی باید بر اساس شماره شناسایی افراد خارجی نیز بررسی شود. در گام بعد نیاز است که فرم تعیین نام شرکت به طور کلی دریافت و تکمیل شود باید این موضوع را مدنظر قرار دهید که به طور کلی تکمیل فرم شرکت باید با ارائه طرح توجیه اقتصادی همراه باشد. نیاز است که افتتاح حساب جاری است و باید سعی کنید به طور دقیق ثبت و وایز حداقل هزینه نیز صورت بگیرد. قالب شرکت باید به طور دقیق مشخص شود و نیاز است که گواهی بانکی به طور دقیق ارزیابی شود. همینطور نیاز است که صورت‌حساب تنظیم شود و مشخص است که نوع شراکت بر چه اساسی است. پرداخت مالیاتی بر دارایی نیز باید به طور دقیق صورت بگیرد. نیاز است که موضوع ثبت شرکت در اداره های ثبت به طور دقیق ارزیابی شود. نیاز به دریافت اسناد مالیاتی و همینطور اجاره محل کار قانونی برای شرکت است. شرکت ها در کشور ویتنام است به طور کلی در قالب های مسئولیت محدود، شرکت سهامی عام، شرکت های خصوصی و همینطور شرکت مشارکت عمومی و سهامی خاص دنبال می‌شود. شایع ترین نوع شرکت در کشور ویتنام مسئولیت محدود است که آمار بیش از 90 درصد را به خود اختصاص داده است. مدارکی که برای ثبت شرکت در کشور ویتنام نیاز است از این قرار است: می‌بایست گواهینامه تعیین نام شرکت به طور دقیق ارزیابی شود، این گواهینامه باید از زمان صدور تنها ماه اعتبار داشته باشد در غیر این صورت نیاز به تمدید است. افراد باید گواهینامه پرداخت سپرده مورد نیاز را ارائه دهند. نیاز است که اساسنامه و مقررات شرکت جدید به طور دقیق ارزیابی شود و باید اسناد هویتی قانونی نیز بررسی شود، اینطور که شواهد نشان می‌دهد بیانیه مالکیت سودمند بسیار مهم است. هزینه تمبر، هزینه اجاره دفتر و همینطور حقوق کارمندان باید لحاظ شود.

انواع ویزا و انواع اقامت در ویتنام

انواع ویزا و انواع اقامت در ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از انواع ویزای کشور ویتنام از نوع سرمایه‌گذاری است، این ویزا اغلب به صورت ثبت شرکت رویت شده است به طوری که افراد باید در اخذ این ویزا سعی کنند در ابتدا هدف اقتصادی درستی داشته باشند. هدف اقتصادی که به کار گرفته می‌شود می‌بایست با شرایط اقتصادی دولت کشور ویتنام سازگار باشد. همینطور باید بتوانید شرایط پرداخت گواهی مالیاتی را در پیش بگیرید و رویکردهای اقتصادی در این زمینه را نیز ارزیابی کنید. این ویزا به طور کلی در یک دوره یک ماهه صادر می‌شود. ویزای کاری کشور ویتنام برای افرادی است که قصد دارند به منظور کار وارد خاک کشور ویتنام شوند، برای اخذ ویزای کاری کشور ویتنام سعی کنید باید دو موضوع را ارزیابی کنید: اول اینکه ویزای کشور ویتنام دارای شاخص های مشخصی است و باید سعی کنید نظر کارفرما را جلب کنید، جلب نظر کارفرما از اهمیت زیادی برخوردار است و باید بتوانید این موضوع را به طور دقیق ارزیابی کنید که مهارت شما در کار چقدر است. مورد بعدی ویزای ازدواج کشور ویتنام است، ویزای ازدواج این کشور سبب اخذ اقامت دائم نمی‌شود و باید زمان بگذرد. برای اخذ ویزای ازدواج نیاز به مدارک هویتی و مالی و کاری دارید و باید بدانید که تعرفه ها در این زمینه در چه ساختاری دیده می‌شود. از یاد نبرید که اخذ ویزای ازدواج کشور ویتنام به طور کلی نیاز به زمان یک الی دو ماه خواهد داشت ویزای تحصیلی کشور ویتنام از دیگر مواردی است که بسیاری از جوانان آن را انتخاب میکنند، برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور باید بتوانید در یکی از دانشگاه ها پذیرفته شوید، در نظر داشته باشید مدارک لازم تحصیلی در این زمینه بسیار مهم است و افراد باید بتوانند رزومه علمی خوبی داشته باشند. ویزای تحصیلی کشور ویتنام یک ویزای موقت است و برای اخذ اقامت دائم نیاز به تغییر و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری خواهید داشت. از یاد نبرید که به طور کلی در صدور ویزای تحصیلی کشور ویتنام نیاز است که چندین مورد به طور دقیق رعایت شود. ویزای تحصیلی این کشور قابل تمدید است و افراد میتوانند همسر و فرزندان خود را نیز با خود همراه کنند. ویزای کارآفرینی کشور ویتنام از دیگر گزینه هایی است که بسیار رایج شده و ارزش بالایی دارد، این ویزا به طور کلی به منظور ایجاد اشتغال در کشور ویتنام در نظر گرفته می‌شود و از سوی دولت نیز مورد تأیید قرار می‌گیرد، ویزای کارآفرینی کشور ویتنام یک ویزای موقت است که پس از دو سال کار می‌تواند در قالب اقامت دائم درآید. برای اخذ ویزای کارآفرینی نیاز به ارائه طرح کاری درست است.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم ویتنام

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

صنعت بیمه در چند ساله گذشته تا به امروز در کشور ویتنام رشد خوبی داشته است و مشخص است که این کشور صنعت بیمه را بخش مهمی از رویکردهای اقتصادی خود می‌داند. بسیاری از سرمایه گذاران خارجی در صنعت بیمه ورود کرده‌اند و به طور کلی روال های بیمه‌ای در این کشور توانسته به رشد مشخصی برسد. آمار ها نشان می‌دهد که این کشور در بخش بیمه غیر عمر با ارزش 1.4 میلیارد دلار حق بیمه رسیده است که رشد 14 درصدی نسبت به سه سال گذشته داشته است همینطور بیمه عمر کشور ویتنام در سال 2015 میلادی نیز به رشد 1.7 میلیارد دلار حق بیمه رسیده است، این افزایش تعرفه تا بیش از 30 درصد دیده می‌شود. صنعت بیمه در این کشور با چالش های متعددی همراه است و نشان می‌دهد که این کشور توانسته در کمیسیون های قانون‌گذاری نیز وضعیت بیمه و تسهیلات بیمه‌ای برای خارجیان مقیم ویتنام را بهتر نماید. بازار کل بیمه ویتنام توانسته تجربه رشد 12.6 درصدی را داشته باشد که نشان می‌دهد میزان حق بیمه ثبت شده توسط کارگزاران در این کشور بیش از قبل است. اینطور که مشخص شده است این کشور دارای شرکت‌های خصوصی بیمه گذار داخلی و بین‌المللی است و در این زمینه ظرفیت مدیریت نیز افزایش داشته است. در ویتنام 61 شرکت بیمه وجود دارد که دارای 752 شاخه مجزا هستند و در فضای 350 هزار نمایندگی در حال فعالیت هستند.

خدمات بانکی و مالی در ویتنام

خدمات بانکی و مالی در ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR در خدمات بانکی که در ویتنام به صورت دولتی و خصوصی دیده می‌شود مشخص است که رویکردهای مالی در چندین بخش وجود دارد، اینطور که شواهد نشان می‌دهد در این کشور بانک ها خود به دو دسته خصوصی و عمومی تقسیم شده اسند که صدور وام و سایر سپرده‌گذاری‌های مالی در بانک های خصوصی صورت می‌گیرد. ویتنام از دسته کشورهایی است که در زمینه صدور کارت های بانکی نیز رتبه خوبی را لحاظ کرده است. مشخص است که حواله پول از خارج ویتنام نیز در چند بخش منظم دیده می‌شود. حواله های اقتصادی در ویتنام توسط اقتصاد این کشور کنترل می‌شود و مشخص است که تبادلات و تعاملات بانکی بخش مهمی از رویکردهای اقتصادی این کشور است. خوشبختانه سرمایه‌گذاران خارجی به بخش بانکداری در کشور ویتنام نیز کمک فراوانی کرده‌اند به طوری که گردش حساب جاری در این کشور نسبت به سایر کشورها بیشتر از قبل در نظر گرفته شده است. صدور اوراق قرضه نیز از فعالیت‌های مهم بانکداری در ویتنام است که می‌تواند نتیجه خوبی به همراه داشته باشد.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در ویتنام

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رتبه پاسپورت 71 اعلام شده است و با اخذ پاسپورت ویتنام می‌توانید به 61 کشور سفر کنید.

تشابهات فرهنگی ویتنام با ایران

تشابهات فرهنگی ویتنام با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از وجه های تشابه فرهنگی در ویتنام با مردم ایران توجه به بخش تحصیل است، بخش تحصیل در این کشور به صورت جدی دنبال می‌شود.

اعیاد و تعطیلات رسمی در ویتنام

اعیاد و تعطیلات رسمی در ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR یک ژانویه سال نو در ویتنام که تعطیل رسمی بوده و به طور کلی در لیست گزینه های مشخصی قرار دارد. 3 فوریه در این کشور روز بنیاد حزب کمونیست ویتنام نامیده می‌شود این روز از دید مردم این کشور روز رهایی از ظلم است. 8 مارس در ویتنام روز جهانی زن است و در لیست روزهای تعطیل قرار می‌گیرد. 26 مارس روز جوان در ویتنام است در نظر داشته باشید که این روز به طور کلی از روزهایی محسوب می‌شود که برای رشد کاری جوانان، برنامه های شهری زیادی برگزار می‌شود. 30 آوریل در ویتنام روز آزادی است، این روز جزو روزهای بسیار شاد در ویتنام است. 1 می روز جهانی کارگر در ویتنام است، این روز به پاس زحمات کارگران ارزش گذاری می‌شود و گاها با هدایایی از سوی دولت ویتنام برای کارگران نیز همراه می‌شود. 1 ژوئن روز جهانی کودک است و با اعیاد و جشن های ویژه کودکان همراه است.

دین در ویتنام

دین در ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR اینطور که شواهد نشان می‌دهد حدود 70 درصد از جمعیت ویتنام بدون دین هستند، 12 درصد بوداییسم، 1.5 درصد پروتستان و کمتر از 0.1 درصد پیروی سایر ادیان هستند.

تفریح در ویتنام

تفریح در ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مرکز تجاری بیتکس کو در سال 2010 طراحی شده است و یکی از بهترین دیدنی های ویتنام محسوب می‌شود. این ساختمان با الهام از گل ملی ویتنام طراحی و ساخته شده است به صورتی لاله های مردابی که مفهوم مذهبی و فرهنگی دارد. سکوی بالای این برج محل فرود بالگرد است و 22 متر از بنا بیرون زدگی دارد. این سکو مناسب کسانی که به دنبال یک مکان عالی برای تماشای شهر هستند. این آسمان خراش سومین برج بلند ویتنام محسوب می‌شود و یکی از زیباترین دیدنی های این کشور است. سیکس سنسط نین وان یکی از تفرجگاه های دیدنی بر روی خلیج رویایی است که از یک طرف به دریا و از طرف دیگر جنگل های انبوه است، این تفرجگاه دارای ویلاهای بزرگ و شخصی است و مناظری که در این تفرجگاه دیده می‌شود بسیار زیبا است. بخش ماساژ آب گرم این بخش بسیار جالب است. دره مونگ هوا یکی از بزرگترین شالیزار استان لئو کای در پاسا است، این منطقه در دل یک منطقه کوهستانی وجود دارد و به سوی پارک ملی هوانگ نیز قرار گرفته است. آبشار پانگور یک دره زیبا با چشمه های آب گرم است، این آبشار آنقدر زیبا طراحی شده است که در دل تپه های زیبای ویتنام قرار دارد و پانگور در میان جنگل بزرگ بکری احاطه شده است، ارتفاع این آبشار بیش از 40 متر و پهنای آن نیز 100 متر اعلام شده است. شیب های صیقلی در این بخش بسیار خاص و ویژه است و به طور کلی به تعداد 7 شیب در آن دیده می‌شود این فضای بسیار شاعرانه بوده و محلی بسیار دیدنی و خاص محسوب می‌شود. از دیگر دیدنی های ویتنام غار سون دونگ است، این غار بسیار عمیق طراحی شده است به صورت یک ساختمان 40 طبقه است. این غار با 9 کیلومتر به داخل یک جنگل و رودخانه وارد می‌شود، در این بخش میمون و روباه های پرنده زیادی دیده می‌شود. بان گیوک یک آبشار کوچک و زیبا در ویتنام است که به طور کلی توسط صخره ها جدا شده است، بان گیوک چهارمین آبشار دنیا پس از آبشارهای دیوساگو بوده و یک خط مرزی خواهد بود، در این بخش تعداد زیادی از گونه های گیاهی محلی رشد می‌کند. شما در این کشور می‌توانید سری به خلیج ها لانگ بزنید، این خلیج دارای ستون های سنگ آهکی است، مناظر زیبایی در این بخش دیده می‌شود که هر یک از نظر گردشگران بسیار زیبا و خاص است. در این بخش غارهای زیر زمینی و روستاهای ماهیگیری شناوری دیده می‌شوند و جذابیت این بخش بیشتر از سایر بخش ها اعلام شده است.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در ویتنام

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اینطور که شواهد نشان می‌دهد، در ویتنام حمل و نقل شهری بیشتر توسط اتوبوس صورت می‌گیرد و تعرفه‌ای که برای اتوبوس در نظر گرفته می‌شود اغلب ارزانتر از تاکسی و سایر وسایل نقلیه است. هزینه‌ی بلیط رفت و آمد ماهانه، 180.000.00 دانگ و هزینه ی تاکسی به ازای 1هر ساعت تاخیر، 30.000.00 دانگ است.

فرهنگ ویتنام

فرهنگ ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در فرهنگ مردم کشور ویتنام احترام به خانواده از هر چیز مهم‌تر است به طوری که در هر سن افراد باید به هم احترام بگذارند. فرهنگ مردم کشور ویتنام یکی از قدیمی ترین فرهنگ ها در جهان محسوب می‌شود به طوری که شباهت زیادی به فرهنگ کشور چین دارد. این کشور به تحصیلات کودکان اهمیت زیادی می‌دهد. زبان و مذهب در ویتنام به طور کلی به شکل خاصی دنبال می‌شود، در این کشور فستیوال های فرهنگی دیده می‌شود و جشن میانه پاییز و تولد بودا نیز مهم است. اینطور که شواهد نشان می‌دهد سال نو قمری در ویتنام از دید مردم این کشور بسیار مهم است. در فرهنگ غذاخوری ویتنام استفاده از سبزیجات و رشته زیاد دیده می‌شود به طوری که در بین مردم این کشور استفاده از برنج نیز موضوع بسیار طبیعی است. هزینه زندگی در کشور ویتنام با توجه به سبک و فرهنگ زندگی فرق دارد.

هنر ویتنام

هنر ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

صنایع دستی و کار با پارچه بخش مهمی از روال های هنری در ویتنام است به طوری که بانوان در این زمینه درآمدزایی زیادی می‌کنند، استفاده از صنایع دستی در بین مردم ویتنام به صورتی است که می‌تواند جنبه صادراتی نیز داشته باشد. آقایان علاقه زیادی به موسیقی های سنتی در این کشور دارند.

ورزش در ویتنام

ورزش در ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR یکی از ورزش های بسیار محبوب در بین مردم کشور ویتنام، شنا و قایقرانی است به طوری که قایق رانی به صورت حرفه‌ای دنبال می‌شود.

خرافات در ویتنام

خرافات در ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR مردم کشور ویتنام معتقد هستند که غذا خوردن در تاریکی شب همچون جویدن گوشت بدن مرده است!

شایعات در مورد ویتنام

شایعات در مورد ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شایعاتی مبنی بر اینکه هنوز هم عدم امنیت و جنگ در ویتنام وجود دارد شنیده می‌شود که غیر قابل باور است.

موارد ممنوعه در ویتنام

موارد ممنوعه در ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR در این کشور تبعیض جنسیتی و یا فردگرایی ممنوع است. شرایط اقامت در کشور ویتنام نباید به صورت غیرقانونی دنبال شود.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم ویتنام

خطرات احتمالی برای افراد مقیم ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دزدی های کوچک یکی از خطراتی است که برای خارجیان در ویتنام وجود دارد.

تشابهات قوانین ویتنام با ایران

تشابهات قوانین ویتنام با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR یکی از قوانینی که در ویتنام دیده می‌شود، مدیریت زندگی توسط بزرگ خانواده است که در ایران نیز رویت می‌شود. بسیاری از عروسی ها در این کشور به صورت سنتی و طولانی برگزار می‌شود. قوانین کار در کشور ویتنام از ایران سخت‌تر است، این موضوع در زمینه خرید ملک در کشور ویتنام نیز دیده می‌شود.

گواهینامه و خرید ماشین در ویتنام

گواهینامه و خرید ماشین در ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR برای خرید ماشین در ویتنام نیاز به بودجه زیادی ندارید اما اخذ گواهینامه در این کشور کمی گران است.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در ویتنام

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR آدرس سفارت ویتنام در ایران، تهران ، زعفرانیه ، خیابان اعجازی، نبش خیابان برزو است. سفارت ایران در شهر هانوی ویتنام قرار دارد.

نوع پوشش مردم ویتنام

نوع پوشش مردم ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

استفاده از لباس های سنتی در بین مردم ویتنام بسیار زیاد است به طوری که بخش مهمی از پوشش دختران در این کشور پیراهن های بلند رنگی است که اغلب دارای آستین هستند و با طرح های شادی همراه است. استفاده از لباس های طلایی هنوز در بین آقایان در ویتنام دیده می‌شود، به طور کلی رنگ بنفش و قرمز در لباس افراد ثروتمند بیشتر دیده می‌شود. مردم این کشور علاقه زیادی به استفاده از کلاه دارند و کلاه های مخروطی شکل در بین مردم این کشور تقاضای زیادی دارد، حجاب کشور ویتنام اغلب پوشیده است اما قانون حجاب آزاد است.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی ویتنام

جغرافیا و شرایط آب و هوایی ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویتنام از کشورهای بسیار جالب است که دارای چشم‌اندازهای شگفت انگیز و فضای فرهنگی بی‌نظیر است. کشور ویتنام از نظر جغرافیایی در جنوب شرقی آسیا واقع شده است و شهر زیبای هانوی پایتخت این شهر است؛ این کشور از سمت شمال با جمهوری چین و از سمت غرب نیز با کشور لائوس مرز مشترک دارد. در این کشور رود مکونگ با 4 هزار کیلومتر طول دیده می‌شود و بزرگترین رود در بخش جنوب شرق آسیا است. زبان رسمی مردم ویتنام، ویتنامی است و واحد پول این کشور نیز دانگ اعلام شده است. از نظر زمانی کشور ویتنام به میزان 2 ساعت و نیم از تهران جلوتر است. کشور ویتنام یک کشور با آب و هوای موسمی استوایی است، در بخش های جنوب غربی و شمال غربی این کشور شاهد بادهای موسمی زیادی هستیم، منطقه شمالی ویتنام به دلیل اینکه با کشور چین همسایه است پوشیده از کوهستان بودن و آب و هوای استوایی ندارد. این کشور تنها از فصل های تابستان و زمستان برخوردار است و متوسط دما در این کشور بین 23 الی 26 درجه سانتی‌گراد دیده می‌شود.

غذاهای ویتنام

غذاهای ویتنام | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR چاکا یکی از غذاهای خوش طعم در ویتنام است، این غذا از تکه های ماهی سرخ شده به همراه سبزیجات و زنجبیل و سیر تهیه می‌شود. کائو‌لائو یکی از غذاهای ترکیبی در ویتنام است، این غذا از نودل های باریک ژاپنی تهیه شده است و در آن گوشت و سبزیجاتی به کار می‌رود. این غذا طعمی عالی دارد و یکی از غذاهای مغذی در ویتنام است. بوت چین یک غذای خیابانی در ویتنام است که با خلال های خمیر و آرد برنج در ماهیتابه تهیه می‌شود این غذا با تخم مرغ نیز سرو می‌شود از تکه های میوه پاپایا در آن استفاده می‌شود. استفاده از سس چیلی و همینطور سرکه برنج در این غذا سبب می‌شود که طعم آن بهتر شود. گوی کوئون یک غذای چرب و سرخ شده ویتنامی است که به صورت رول های سبک و سالم انتخاب می‌شود. این غذا با سبزیجات خاص یعنی سس ماهی تهیه می‌شود و طعم دل‌انگیزی دارد. بان کوت از ترکیب پن کیک به همراه میگو تهیه می‌شود، در این غذا طعم دل انگیزی وجود دارد و به طور کلی این تریب شور و شیرین به نظر می‌رسد. بافت این غذا ترد و نرم است و در آن از شیر نارگیل استفاده می‌شود. این غذا با میگو و لوبیای سبز و سبزیجات دیگر نیز سرو می‌شود. استفاده از سس چیلی برای طعم دهی غذا بسیار عالی است.