x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

ترکمنستان

کشور ترکمنستان دارای مساحت 491.210 کیلومتر مربع است. این کشور کمی از اسپانیا کوچکتر است. در حدود 80 درصد از این کشور توسط صحرای قره‌‌قوم پوشیده شده است. این کشور در بین عرض‌های جغرافیایی 35 و 43 درجه شمالی قرار دارد و همینطور در 52 و 67 درجه شرقی نیز واقع شده است. این کشور دارای آب و هوای بیابانی نیمه گرمسیری بوده و عمدتاً خشک است، فصل زمستان در این کشور معتدل و خشک است، بیشترین بارندگی در ماه‌های ژانویه صورت می‌گیرد. محصولات نفتی و پارچه در این کشور بسیار زیاد هستند و یکی از بهترین گزینه‌هایی است که مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. کالاهای صادراتی در کشور ترکمنستان شام گاز و نفت خام بوده و در سال‌های اخیر پنبه و پارچه نیز به لیست صادرات کشور ترکمنستان افزوده شده است. کالاهای وارداتی همچون ماشین آلات و تجهیزات و همینطور مواد شیمیایی هستند. از دیگر اقلام وارداتی به کشور ترکمنستان مواد غذایی است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Turkmenistan عربی: تركمانستان
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: فارسی با لهجه
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: منات هر منات کشور ترکمنستان 0.29 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00993
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 57
 • پایتخت: عشق آباد
 • زبان های رسمی: ترکمنی
 • جمعیت: بیش از 5.94 میلیون در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+5)
 • دامنه اینترنتی: .TM
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 43.52 میلیارد دلار آمریکا

سفر به ترکمنستان

وضعیت آب و هوایی کشور ترکمنستان بیابانی و نیمه گرمسیری است. اینطور که مشخص است تابستان‌های این کشور گرم است اما زمستان‌های مناسب و معتدل دارد. بیشترین میزان بارش در کشور ترکمنستان در ماه ژانویه رخ می‌دهد. شما برای سفر به کشور ترکمنستان نیاز است که شرایط آب و هوایی مختلفی را بررسی کنید. مثلاً می توانید ماه‌های فروردین و اردیبهشت و آذر را نیز گزینه خوبی برای سفر به کشور ترکمنستان بدانید. وضعیت بهداشت و درمان در کشور ترکمنستان هنوز به حدی نرسیده است که افراد برای مداوا و درمان بیماری‌های خود این کشور را انتخاب نمایند اما در سال‌های اخیر گروه‌های زیادی برای مداوا به صورت داوطلبانه وارد کشور ترکمنستان می‌شوند، این افراد تنها هزینه بلیط کشور ترکمنستان را پرداخت می‌کنند و هزینه درمان برای آن‌ها رایگان و از سوی بیمارستان این کشور ارزیابی می‌شود. در توریسم سلامت در کشور ترکمنستان نیاز است که شرایط مختلفی ارزیابی شود. گروهی که به منظور بازدید از مکان‌های مذهبی کشور ترکمنستان را انتخاب می‌کنند معتقد هستند که بنای تاریخی طاق بی طرفی یکی از دیدنی‌های عجیب در این کشور محسوب می‌شود.

سفر به ترکمنستان

زندگی در ترکمنستان

کشور ترکمنستان از نظر جغرافیایی با جنوب افغانستان و ایران همسایه است، این کشور از سمت شمال با ترکمنستان و از سمت مغرب نیز با دریای خزر همسایه است. به طور کلی با آذربایجان و روسیه نیز مرز مشترک دارد. آب و هوای ترکمنستان بیابانی و نیمه گرمسیری دارد و در فصل سرما از آب و هوای معتدلی برخوردار است، بیشترین میزان بارش در ترکمنستان به طور کلی در ماه ژانویه رخ می‌دهد. رئیس جمهور کشور ترکمنستان فرمانی صادر نمود با این عنوان که حقوق کارکنان بخش دولتی و خصوصی و همینطور روال یارانه و مزایای اجتماعی و همینطور کمک هزینه‌های تحصیلی و حقوق بازنشستگان در سال 2019 ده درصد افزایش داشته است. این افزایش حقوق در ابتدای سال 2019 اعمال شد، بر اساس گزارش اعلام شده وضعیت حداقل حقوق در این کشور به میزان 715 منات است که در حدود 200 دلار می‌شود. میانگین درآمد پزشکان و شاخه‌های وابسته به پزشکی در کشور ترکمنستان در سال‌های اخیر تغییراتی داشته است، وضعیت سیستم مالیاتی غیرمستقیم در این کشور بر اساس روال‌های چند ملیتی ارزیابی می‌شود.

زندگی در ترکمنستان

مهاجرت به ترکمنستان

میزان مهاجرپذیری کشور ترکمنستان در سال‌های اخیر در حدود 12 درصد بیشتر شده است و مشخص است که وضعیت اقتصادی در این کشور به طور کلی بهتر از سال‌های گذشته اعلام شده است. دولت ترکمنستان سعی دارد رشد اقتصادی خود را بیشتر نماید و در این زمینه بسیار نیاز به سرمایه‌گذاران خارجی دارد. در این کشور وضعیت برای تحصیل نیز به طور دقیق فراهم شده است. اقامت ترکمنستان در سال‌های اخیر برای ایرانیان نیز یک انتخاب خوب محسوب می‌شود. آمار مهاجرانی که به قصد گردشگری به کشور ترکمنستان می‌روند نیز رشد خوبی داشته است و به طور کلی ویزای توریستی ترکمنستان در سال های اخیر یکی از گزینه های مشخصی است که پیشرفت داشته است. اینطور که ارزیابی‌ها نشان می‌دهد وضعیت گردشگری در کشور ترکمنستان به طور جدی دنبال شده است و اغلب گردشگران در این کشور به قصد بازدید از فضای تاریخی وارد می‌شوند.آمار مهاجرانی که برای سرمایه‌گذاری به ترکمنستان آمده اند نیز 11 درصد از قبل بیشتر است، سرمایه گذاری در این کشور در چندین وجه دیده می‌شود، برخی از افراد سرمایه‌گذاری به صورت ثبت شرکت را انتخاب کرده‌اند.

مهاجرت به ترکمنستان

تحصیل در ترکمنستان

دندانپزشکی در کشور ترکمنستان یک دوره 6 ساله است و دو ازمون ورودی دارد، ظرفیت پذیرش برای این رشته تحصیلی محدودتر است و البته که اصول دندانپزشکی در این کشور رده‌بندی‌های معتبری دارد. به طور کلی یادگیری دروس برای دندانپزشکی شامل مواردی است که شخص بتواند از آن استفاده نمایند. البته که یادگیری دروس در رشته دندانپزشکی در ترکمنستان کمی دشوار است اما در هر صورت شخص باید بتواند یادگیری دروس را به صورت حرفه‌ای پشت سر بگذارد. رزومه علمی که شرایط تحصیلی خوبی در رشته‌های ریاضی و فنی و اقتصادی فراهم ساخته است. در صورتی که فرد در آزمون ریاضیات امتیاز 110 را کسب کرده باشد، مدرک زبان داشته باشد. وضعیت تحصیلی وی به صورتی باشد که بتواند هم از نظر علمی و هم اقتصادی به نتیجه خوبی برسد این شرایط در اختیار وی قرار می‌گیرد که بتواند از بورسیه‌های تحصیلی که با تخفیف زیاد همراه هستند استفاده نماید.

تحصیل در ترکمنستان