x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در ترکمنستان

کشور ترکمنستان از نظر جغرافیایی با جنوب افغانستان و ایران همسایه است، این کشور از سمت شمال با ترکمنستان و از سمت مغرب نیز با دریای خزر همسایه است. به طور کلی با آذربایجان و روسیه نیز مرز مشترک دارد. آب و هوای ترکمنستان بیابانی و نیمه گرمسیری دارد و در فصل سرما از آب و هوای معتدلی برخوردار است، بیشترین میزان بارش در ترکمنستان به طور کلی در ماه ژانویه رخ می‌دهد. رئیس جمهور کشور ترکمنستان فرمانی صادر نمود با این عنوان که حقوق کارکنان بخش دولتی و خصوصی و همینطور روال یارانه و مزایای اجتماعی و همینطور کمک هزینه‌های تحصیلی و حقوق بازنشستگان در سال 2019 ده درصد افزایش داشته است. این افزایش حقوق در ابتدای سال 2019 اعمال شد، بر اساس گزارش اعلام شده وضعیت حداقل حقوق در این کشور به میزان 715 منات است که در حدود 200 دلار می‌شود. میانگین درآمد پزشکان و شاخه‌های وابسته به پزشکی در کشور ترکمنستان در سال‌های اخیر تغییراتی داشته است، وضعیت سیستم مالیاتی غیرمستقیم در این کشور بر اساس روال‌های چند ملیتی ارزیابی می‌شود. سرمایه‌گذاران خارجی در این کشور روز به روز بیشتر شده‌اند و مشخص است که تعرفه کسب و کار در کشور ترکمنستان می‌تواند بر اساس برنامه‌ریزی‌های دولتی پیش بینی شود. کشور ترکمنستان در زمینه رشد تولید ناخالص داخلی سالانه به رشد 16 درصد رسیده است این در حالی است که وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور ترکمنستان نیز 43 درصد اعلام شده است . وضعیت تولید ناخالص داخلی به قیمت‌های ثابت در کشور ترکمنستان به طور کلی 42 درصد رشد داشته است. امنیت مالی کشور ترکمنستان در زمینه تولید ناخالص سرانه به رشد 16 درصدی رسیده است. وضعیت تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در این کشور به 20 میلیارد دلار آمریکا می‌رسد. شراکت تجاری کشور ترکمنستان به سایر کشورها مانند ترکیه و روسیه و چین بسیار زیاد است که امروزه ایران و آلمان و اوکراین نیز به این لیست اضافه شده است. کشور ترکمنستان دارای چهارمین ذخایر گاز در دنیا بوده و همینطور ذخایر نفت بسیار زیادی دارد، فرصت‌های کسب و کار در کشور ترکمنستان روز به روز بیشتر می‌شود و این روند سبب می‌شود که خدمات نفتی و گازی به شرکت‌های خدماتی رشد داشته باشد. پارک تفریحی ترکمنستان یکی از پارک‌های دیدنی و بسیار خاص در این کشور است که برای تفریحات خانوادگی با فرزندان خود بسیار دیدنی و ارزشمند است. این پارک دارای هوای بسیار پاکیزه و منظره‌ای چشم نواز است، برای ورود به این پارک باید مقداری غذا و خوراکی با خود داشته باشید در نظر داشته باشید که پارک تفریحی عشق‌آباد می‌تواند یک پیک‌نیک کوچک و بی‌نظیر برای شما باشد. کافه‌ها و رستوران‌های زیادی در این پارک دیده می‌شود.
مشاوره زندگی در ترکمنستان
فهرست

حداقل حقوق در ترکمنستان

حداقل حقوق در ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

طبق آخرین اخبار روز مشخص شد که رئیس جمهور کشور ترکمنستان فرمانی صادر نمود با این عنوان که حقوق کارکنان بخش دولتی و خصوصی و همینطور روال یارانه و مزایای اجتماعی و همینطور کمک هزینه‌های تحصیلی و حقوق بازنشستگان در سال 2019 ده درصد افزایش داشته است. این افزایش حقوق در ابتدای سال 2019 اعمال شد، بر اساس گزارش اعلام شده وضعیت حداقل حقوق در این کشور به میزان 715 منات است که در حدود 200 دلار می‌شود. البته این رویه برای بخش‌های خصوصی نیز لازم بوده و سبب می‌شود که سطح زندگی ارتقا درستی داشته باشد و رفاه بیشتری برای شهروندان کشور ترکمنستان فراهم شود. در این کشور بیش از 6 میلیون نفر زندگی می‌کنند . در کشور ترکمنستان افرادی که تبعه هستند می‌توانند از یارانه‌های نقدی و اجتماعی استفاده نمایند، همینطور برق و گاز و آب آشامیدنی نیز برای شهروندان این کشور رایگان اعلام شده است. وضعیت نرخ بیکاری در کشور ترکمنستان در ابتدا 9.29 درصد بود که امروزه این رقم به 3.30 درصد رسیده است. سن بازنشستگی آقایان در کشور ترکمنستان 62 سال اما در حالی است که بانوان در سن 57 سالگی بازنشسته می‌شوند. وضعیت حقوق و مزایای در کشور ترکمنستان به طور کلی روتین‌های مشخصی دارد و دولت سعی کرده است که رده بندی حقوق و مزایای مشخصی را مدنظر قرار دهد. ارزش‌های فعلی داده و میزان دستمزد افراد بر اساس نوع شغل و میزان مهارت در نظر گرفته می‌شود در هر صورت وضعیت درآمدزایی در کشور ترکمنستان متوسط است. کار در کشور ترکمنستان به طور کلی بر اساس نوع مهارت افراد ارزیابی می‌شود. کار در کشور ترکمنستان با حقوق بالا در رشته‌های پزشکی رویت شده است.

میانگین درآمد در ترکمنستان

میانگین درآمد در ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

محیط کسب و کار در کشور ترکمنستان بسیار پر چالش است و این رویه سبب شده است که به دست آوردن اطلاعات لازم در زمینه کسب و کار در این کشور بسیار دشوار باشد. شاخص آسانی کسب و کار برای کشور ترکمنستان اعلام نشده است و مشخص است که نیاز به تحلیلگر خبره در این زمینه است. به طور کلی دستیابی به شغل‌های وابسته به بانکداری در کشور ترکمنستان کمی دشوار است و این رویه نشان می‌دهد که رتبه فساد مالی در کشور ترکمنستان کمی در وضعیت ناهنجار دیده می‌شود. نیروی کاری در کشور ترکمنستان ضعیف است و مشخص است که دولت نیاز به ورود نیروی کار خبره به داخل کشور ترکمنستان دارد. حقیقت این است که در بر طبق آخرین اطلاعات به دست آمده افرادی که در شغل‌های وابسته به ریاضیات یعنی عدد و ارقام و همینطور تعهدات مالی ورود کرده‌اند به سادگی مسیر اقتصادی درستی را پیش‌بینی می‌کنند. دولت کار در کشور ترکمنستان در این راستا با رویکردهای دقیق و مؤثری همراه بوده است وضعیت حقوق و مزایا در کشور ترکمنستان بر اساس سیاست‌های کاری ارزیابی می‌شود. شغل‌های وابسته به صنعت در کشور ترکمنستان ضعیف هستند این روال نشان می‌دهد که میانگین درآمدزایی در این کشور شاخص‌های روتینی را در پیش گرفته است. مشخص است که وضعیت مدیریت چالش در کشور ترکمنستان بر اساس نوع کسب و کار ارزیابی می‌شود. چالش‌های اصلی در این کشور به طور حتم می‌تواند از اقدامات جدی برای رسیدن به درآمد درست جلوگیری نماید. برای خرید ملک در کشور ترکمنستان نیاز به بودجه خوبی دارید. شرایط اقامت در کشور ترکمنستان آسانتر از ازبکستان است.

میانگین درآمد پزشکان و شاخه‌های وابسته به پزشکی در کشور ترکمنستان در سال‌های اخیر تغییراتی داشته است، وضعیت سیستم مالیاتی غیرمستقیم در این کشور بر اساس روال‌های چند ملیتی ارزیابی می‌شود. سرمایه‌گذاران خارجی در این کشور روز به روز بیشتر شده‌اند و مشخص است که تعرفه کسب و کار در کشور ترکمنستان می‌تواند بر اساس برنامه‌ریزی‌های دولتی پیش بینی شود. حقیقت این است که شما برای رسیده به رشد کاری مناسب در کشور ترکمنستان باید یک وضعیت چند منظوره را لحاظ نمایید. دولت در این زمینه چندین بخش اقتصادی مهم را اعلام داشته است. محیط کسب و کار در کشور ترکمنستان بر اساس نوع شغل ارزیابی می‌شود و رتبه کسب و کار در این کشور نیز از سوی سرمایه گذاران خارجی ارزیابی می‌شود. در هر صورت شغل در کشور ترکمنستان موضوع چالش برانگیزی است که در سال های اخیر بارها مورد ارزیابی پژوهشگران زیادی قرار گرفته است. وضعیت پژوهشی در این کشور مشخص کرده است که دوره‌های اقتصادی در این راستا ارزش گذاری‌های دقیقی دارند. نهادهای مالی در کشور ترکمنستان در سال‌های اخیر به چندین شکل ممکن دنبال شده‌اند و اینطور که آمارها نشان می‌دهد افراد از سنین کم وارد محیط کاری می‌شوند و درآمدزایی بخش جدانشدنی از زندگی مردم محسوب می‌شود. دولت در این راستا ورود جدی دارد و قصد جداسازی کودکان کار از سایر افراد در سنین بالاتر دارد و می‌بایست فکری در این راستا صورت بگیرد. کاریابی در کشور ترکمنستان به طور کلی جنبه‌های اقتصادی مشخصی دارد.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در ترکمنستان

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بخش بانکی در کشور ترکمنستان به شدت محدود است و این روال نشان می‌دهد که تسهیلات بانکی در این کشور از نمره خوبی برخوردار نیست. به طور کلی سیستم های بین‌المللی کاری در کشور ترکمنستان بر اساس دسته بندی‌های شغلی مشخصی دنبال شده است و مسترکارت و ویزاکارت نیز به روال کاری بانک‌ها افزوده شده است. کار در کشور ترکمنستان به طور کلی وضعیت نامناسبی دارد اما اخذ ویزای کاری در کشور ترکمنستان کار چندان دشواری نیست کافیست بتوانید با یک کارفرما وارد صحبت شود. ویزای کاری در کشور ترکمنستان به طور کلی دارای گزینه‌های اقتصادی متنوعی است. مثلاً در این کشور رویکردهای کاری دسته‌بندی‌های مشخصی دارد. کشور ترکمنستان از دسته کشورهایی است که توانسته در مسیر کاری یک سری مسائل مهم را مورد پوشش قرار دهد. حقیقت این است که ویزای کاری کشور ترکمنستان به طور کلی بر اساس روند اقامتی رشد خوبی داشته است و افراد زیادی به فکر کارآفرینی در کشور ترکمنستان هستند. برای اخذ ویزای کار کشور ترکمنستان باید سعی کنید چندین موضوع مهم را مدنظر قرار دهید. به طور کلی ویزای کاری این کشور در سال‌های اخیر دسته‌بندی‌های زیادی دارد، مثلاً کسانی که می‌توانند به رشد صنعت خصوصی در کشور ترکمنستان کمک نمایند اجازه خواهند داشت تا رشد ویزای کاری این کشور را بهبود دهند مشخص است که رویکردهای کاری در این راستا در سال‌های اخیر تفاوت‌های زیادی دارد. کاریابی در کشور ترکمنستان به طور کلی نیاز به زمان مشخصی دارد اما برای رسیدن به شغل دولتی در کشور ترکمنستان نیاز به حداقل ده سال سابقه کاری است.

 مشخص است که ویزای کاری در کشور ترکمنستان در سال‌های اخیر تغییراتی داشته است در مجموع بورسیه تحصیلی در این کشور پس از اقامت وضعیت صحیحی را دنبال می‌کند و یکی از مسائلی که افراد به دنبال آن هستند بورسیه وابسته به کار است یعنی دانشگاه مورد نظر بر اساس میزان سواد شما یک روال کاری صحیحی را ایجاد می‌کند که می تواند شاخص‌های روتینی داشته باشد و در نهایت منجر به کار شود. ویزای کاری کشور ترکمنستان در سال‌های اخیر تغییراتی داشته است و رسیدن به کار مناسب در این کشور به طور دقیق به ارزش اقتصادی افراد کمک می‌کند. یک اصل اقتصادی بسیار مهم در زمینه کار در کشور ترکمنستان این است که افراد باید بتوانند به زبان مردم کشور ترکمنستان صحبت نمایند، زبان ترکمنی از زبان‌های رسمی در بین مردم کشور ترکمنستان محسوب می‌شود مشخص است که این زبان می‌تواند در یافتن شغل مورد نظر افراد شرایط خوبی ایجاد نماید. در این راستا بسیار مهم است که بتوانید در آزمون‌های مشخصی نیز شرکت کنید. ویزای کاری کشور ترکمنستان یک ویزا با اقامت موقت 2 ساله است که پس از دوره‌ای منجر به اقامت دائم می‌شود و می‌تواند شرایط کاری خوبی ایجاد کند. برای اخذ ویزای کاری کشور ترکمنستان باید سعی کنید مهارت خود را افزایش دهید. شرایط زندگی در کشور ترکمنستان به طور حتم بر اساس ارزیابی‌های مشخصی دنبال می‌شود. وضعیت درآمدزایی در این کشور بر سه بخش مهم دیده می‌شود.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در ترکمنستان

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه یک وعده غذا در یک رستوران معمولی در کشور ترکمنستان در حدود 18.59 دلار هزینه در بر می‌گیرد حال اگر بخواهید یک رستوران بهتر را انتخاب کنید هزینه شما 34.68 دلار مشخص شده است. هزینه خرید یک وعده غذای مک در رستوران های مک دونالد در کشور ترکمنستان به طور کلی 5 دلار است. اینطور که ارزیابی ها نشان می دهد هزینه کاپوچینو در کشور ترکمنستان به طور کلی 4.18 دلار ارزیابی شده است. نوشابه کوکا/پپسی در این کشور نیز1.88 دلار است.

شما برای حمل و نقل و استفاده از وسایل حمل و نقل شهری در کشور ترکمنستان باید چندین موارد را ارزیابی کنید اول اینکه تاکسی برای یک کیلومتر حرکت 0.3 دلار هزینه در نظر می‌گیرد، این در حالی است که تاکسی برای یک انتظار یک ساعته تعرفه معمولی 5.36 دلاری دارد. شما برای خرید یک لیتر بنزین در کشور ترکمنستان به طور کلی 0.33 دلار هزینه در نظر می‌گیرید. مشخص است که وضعیت هزینه و حمل و نقل در کشور ترکمنستان به طور کلی شاخص‌های دقیق و اصولی دارد.

هزینه اصلی که شامل برق و وسیله گرمایشی و آب و خاکروبه است برای یک آپارتمان 85 متر مربعی به طور کلی 1143.80دلار ارزیابی شده است. پرداخت تعرفه یک دقیقه مکالمه داخلی موبایل در این کشور بدون تخفیف 0.029 دلار است.

هزینه اینترنت در کشور ترکمنستان به طور کلی برای 10 مگا نیز در حدود 193.02 دلار اعلان شده است. در صورتی که علاقه به استفاده است از باشگاه بدنسازی داشته باشید باید شهریه ماهانه پرداخت کنید که در حدود 37.17 دلار است. شما برای اجاره زمین تنیس در این کشور برای یک ساعت آخر نیز باید 9.65 دلار هزینه در نظر داشته باشید. برای خرید یک عدد بلیط سینما در این کشور هزینه 8.58 دلاری مدنظر قرار گرفته است. برای خرید یک عدد شلوار لویس نیاز به بودجه 77.21 دلاری دارد. یک عدد لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره‌ای در کشور ترکمنستان نیاز به هزینه77.92 دلاری دارید. یک جفت کفش ورزشی نایک در این کشور طبق سایز متوسط 183.49 دلار است. 1 جفت کفش کاری مردانه از جنس چرم نیز 92.93 دلار هزینه در بر دارد.

شما برای هزینه اجاره خانه در کشور ترکمنستان در مرکز شهر نیاز است که 386.03 دلار هزینه در نظر داشته باشید.

قیمت برخی کالاهای اساسی در ترکمنستان

قیمت برخی کالاهای اساسی در ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور ترکمنستان به شرح زیر است:

 • شیر ( ثابت)، ( 1 لیتری) :  1.57$
 • یک قرص نان سفید تازه ( 500 گرم): 0.57$
 • برنج ( سفید)، (1 کیلوگرم): 3.57$
 • شانه ی تخم مرغ ( 12 عدد) : 2.63$
 • پنیر محلی ( 1 کیلوگرم): 9.06$
 • سینه ی مرغ ( بدون استخوان، بدون پوست)، ( 1 کیلوگرم): 7.51$
 • گوشت گاو ( 1 کیلوگرم) ( یا گوشت قرمز راسته): 7.43$
 • سیب ( 1 کیلوگرم): 1$
 • موز ( 1 کیلوگرم) : 3.57$
 • پرتقال ( 1 کیلوگرم): 3.31$
 • گوجه فرنگی ( 1 کیلوگرم) 1.47$
 • سیب زمینی ( 1 کیلوگرم) : 1.43$
 • پیاز ( 1 کیلوگرم): 0.8$
 • کاهو (1 سر): 0.57$
 • آب ( بطری 1.5 لیتری): 0.75$
 • پاکت سیگار ( مارلبورو): 28.59$اقتصاد در ترکمنستان

اقتصاد در ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اقتصاد یک کشور برگ برنده آن محسوب می‌شود از این روز ارزیابی وضعیت اقتصادی کشور ترکمنستان می‌تواند نشان دهنده رویه تجاری در این کشور باشد. بیشتر مردم در کشور ترکمنستان به کشاورزی و دامپروری مشغول هستند و کشاورزی از شغل های خوب کشور ترکمنستان محسوب می‌شود. کشور ترکمنستان در لیست کشورهای بزرگ تولیدکننده گاز طبیعی و نفت قرار دارد و به طور کلی بیشترین ذخایر نفتی در این کشور در بخش غرب و همینطور در گسترده دریای خزر دیده می‌شود. صنایعی که در کشور ترکمنستان دیده می‌شود در زمینه گاز طبیعی، نفت و محصولات نفتی و همینطور پارچه است. در این کشور کالاهای صادراتی مانند نفت و گاز پنبه و پارچه دیده می شود و به طور کلی کالاهای وارداتی نیز شامل ماشین‌آلات و تجهیزات و مواد شیمیایی و مواد غذایی هستند.

شراکت تجاری کشور ترکمنستان به سایر کشورها مانند ترکیه و روسیه و چین بسیار زیاد است که امروزه ایران و آلمان و اوکراین نیز به این لیست اضافه شده است. کشور ترکمنستان دارای چهارمین ذخایر گاز در دنیا بوده و همینطور ذخایر نفت بسیار زیادی دارد، فرصت‌های کسب و کار در کشور ترکمنستان روز به روز بیشتر می‌شود و این روند سبب می‌شود که خدمات نفتی و گازی به شرکت‌های خدماتی رشد داشته باشد. وضعیت واسطه‌های حمل و نقل کالا و همینطور شرکت‌های لجستیکی در کشور ترکمنستان نیز بیشتر از قبل شده است. در این کشور حداکثرسازی در بخش‌های پالایش و پردازش کارخانه به شکل دقیقی صورت گرفته است، وضعیت شبکه‌های خط لوله و همینطور دیگر تسهیلات نیز دیده می‌شود. کوشش‌های مهندسی و ساخت ساز در کشور ترکمنستان بسیار بیشتر شده است و خدمات ارتباطی با بهبود حمل و نقل و ارتباطات و زیرساخت‌ها رویت می‌شود. اقتصاد کشور ترکمنستان به طور کلی بر اساس نفوذ و مالکیت دولتی نیز توصیف می‌شود و مشخص است که در سال‌های اخیر اصلاحات اقتصادی زیادی در این راستا دیده می‌شود. تیم‌های صندوق بین‌المللی پول در کشور ترکمنستان به صورت منظم فعالیت می‌کند و بانک‌های اروپایی بازسازی شده در کشور ترکمنستان بر اساس یک سری استارت‌آپ‌های کوچک نقش توسعه اقتصادی زیادی را ایفا می‌کنند.

 در سال 2012 رئیس جمهور کشور ترکمنستان به طور کلی به بانک‌های ملی یک سری وام ارائه داده است که بنگاه‌های کوچک و متوسطی را در زمینه سرمایه‌گذاری‌های کلان مورد تولید قرار می‌دهد. ارائه کارها و همینطور خدمات برای تکمیل سرمایه‌های عملیاتی از بخش‌های مهم محسوب می‌شود. در هر صورت وضعیت نرخ سالانه اقتصاد کشور ترکمنستان بسیار وسیع بوده است اما صنایع خصوصی در این کشور هنوز توسعه جدی ندارند. شفاف سازی‌های صورت گرفته در پروژه‌های محلی عملکرد‌های مشخصی را دنبال می‌کنند. محیط کسب و کار در کشور ترکمنستان کمی چالش برانگیز است اما پژوهش‌های اقتصادی در سال‌های اخیر نشان داده است که وضعیت سرمایه گذاری‌های اقتصادی در این کشور رشد خوبی داشته است.

امنیت مالی و اقتصادی در ترکمنستان

امنیت مالی و اقتصادی در ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور ترکمنستان در زمینه رشد تولید ناخالص داخلی سالانه به رشد 16 درصد رسیده است این در حالی است که وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور ترکمنستان نیز 43 درصد اعلام شده است . وضعیت تولید ناخالص داخلی به قیمت‌های ثابت در کشور ترکمنستان به طور کلی 42 درصد رشد داشته است. امنیت مالی کشور ترکمنستان در زمینه تولید ناخالص سرانه به رشد 16 درصدی رسیده است. وضعیت تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در این کشور به 20 میلیارد دلار آمریکا می‌رسد.

موازنه‌های تجاری در کشور ترکمنستان به طور کلی به رشد 47 درصدی رسیده است این روال مشخص می‌کند که وضعیت حساب جاری در کشور ترکمنستان 4037.00 میلیون دلار آمریکا است. امنیت مالی در بخش واردات و صادرات در کشور ترکمنستان به 10 و 12 درصد رشد رسیده است. شاخص تروریسم در این کشور نیز 0.23 درصد است. وضعیت برای تولید نفت خام در کشور ترکمنستان به طور کلی به 316.00 بی بی ال دی رسیده است. این کشور کنترل خوبی بر روی بدهی‌های خارجی داشته است.

سرعت اینترنت در کشور ترکمنستان به طور کلی 3624.90 است مشخص است که وضعیت رتبه فساد مالی در این کشور در نوع خود مطلوب نبوده و دولت نیاز به پیگیری دقیقتری در این راستا دارد در هر صورت رتبه فساد مالی در کشور ترکمنستان 177 اعلام شده است.

هزینه‌های مصرف کننده در این کشور در ابتدا 4.19 بوده که امروزه به 7.72 میلیارد دلار آمریکا رسیده است. مشخص است که رشد هزینه در کشور ترکمنستان می‌تواند تقویم اقتصادی درستی را نشان دهد و این موضوع گواهی بر جریان زندگی صحیح در این کشور است. امنیت اقتصادی و مالی در بخش خدمات نیز بسیار وسیع است به طوری که رتبه بخش خدمات در این کشور به نسبت کشورهای دیگر بهتر است البته کشور ترکمنستان در زمینه صنعت نیز رشد داشته است اما هزینه‌های صنعتی در این کشور بر اساس میانگین‌های مشخصی دنبال می‌شود. حقیقت این است که درجه بندی شاخص‌های روتین در راستای خرید محصولات در کشور ترکمنستان به نرخ دولتی ارزیابی می‌شود مشخص است که ارزش مصرف کننده در این کشور به میزان تولیدکننده ارزیابی می‌شود. نمودار و تقویم اقتصادی در کشور ترکمنستان مشخص کننده فضای کاری بیشتری است. در حقیقت روتین‌های که در بخش هزینه‌ای این کشور دیده می‌شود هر ساله از سوی دولت مشخص می‌شود. وضعیت ارزیابی اعتبار از سوی دولت با در نظر گرفتن بیشترین میزان بودجه دولت ارزیابی می شود. حقیقت این است که بدهی های دولتی به تولید ناخالص داخلی تغییراتی داشته است و هزینه‌های دولتی به نسبت قبل بیشتر شده است. رتبه تعطیلات در کشور ترکمنستان به طور کلی بر اساس روند تجارتی ارزیابی می‌شود. قیمت گذاری اجناس در کشور ترکمنستان در سال‌های اخیر بیشتر شده است و وضعیت مالیات در این کشور به طور کلی بر‌اساس هزینه‌های دولتی ارزیابی می‌شود. مشخص است که سیاست‌های اینترنتی در کشور ترکمنستان یک بخش مهم پیشرفته محسوب می‌شود.

امنیت در ترکمنستان

امنیت در ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

وضعیت امنیت زندگی در کشور ترکمنستان بالا است و این موضوع هم از نظر سایبری و هم از نظر رفاهی ارزیابی شده است. به طور کلی کشور ترکمنستان یکی از امن‌ترین کشورهای آسیایی محسوب می‌شود که در آن از رادارها و همینطور سیستم های امنیت از راه دور برای فضای دفاعی و عملیاتی استفاده می‌شود. امنیت کشور ترکمنستان به طور کلی بسیار دقیق بوده و مشخص است که سیاست‌های امنیتی این کشور تغییراتی داشته است. مشخص است که از نظر امنیتی این کشور توانسته در چندین دسته بندی قرار بگیرد و اینطور که ارزیابی‌ها نشان می‌دهد مسیر امنیتی در کشور ترکمنستان به طور کلی از سراسر دنیا مورد ارزیابی و پوشش‌دهی قرار گرفته است، یکی از بخش‌های امنیت سلامت جسمی در کشور ترکمنستان است و نشان می‌دهد که در این کشور از پیشرفته‌ترین بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها استفاده شده است و به طور کلی حقوق افراد رعایت می‌شود و امنیت عالی در بخش‌های داخلی بیمارستان‌ها نیز دیده می‌شود. فضای امنیتی در کشور ترکمنستان به طور جدی شاخص‌های روتینی دارد. حقیقت این است که از نظر رفاهی و جانی کشور ترکمنستان یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته مسیر امنیتی درستی را پیش بینی نماید. امکانات رفاهی زیادی در بخش کودکان و مدارس نیز دیده می‌شود و بعد امنیتی در داخل مدارس نیز رعایت شده است. حقیقت این است که مسیر امنیتی در کشور ترکمنستان می‌تواند از بخش‌های مهم و ایده‌آل محسوب شود و دولت سرمایه زیادی را در این راستا در نظر گرفته است. اصول امنیتی در کشور ترکمنستان از اصول بسیار ایده‌آل و ارزشمند بوده و مقصدهای گردشگری زیادی را مدنظر قرار می‌دهد.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در ترکمنستان

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اقامت برای خود و همراه خود سعی کنید در ابتدا به مدت یک سال خودتان در کشور ترکمنستان زندگی کنید، شما زمانی می‌توانید برای همسر و فرزند خود ویزای همراه اخذ کنید که شغل مناسبی در کشور ترکمنستان داشته باشید و یافتن شغل مناسب در این کشور به هیچ عنوان کار ساده‌ای نبوده و شاید یک سال زمان هم کم باشد پس در ابتدا از اقامت خودتان در کشور ترکمنستان اطمینان داشته باشید و پس از آن سعی کنید مسیر درستی برای همسر و فرزندان خود در نظر بگیرید. چندین نکته در زمینه اقامت برای خود و همراه خود در کشور ترکمنستان را مدنظر قرار دهید. اقامت برای خودتان دسته‌بندی‌های مشخصی دارد اما آنچه اهمیت دارد این است که مسیر اقامتی در کشور ترکمنستان به طور کلی شاخص‌های روتینی را پیش‌بینی می‌شود. حقیقت این است که افراد برای اخذ اقامت در کشور ترکمنستان باید در ابتدا به میزان بودجه خود دقت کنند، اجاره خانه در کشور ترکمنستان شاید کار دشواری به نظر برسد و برای ویزای خانوادگی این کشور کار دشواری است، همینطور همسر شما پس از ورود به کشور ترکمنستان برای رسیدن به یک شغل مناسب باید سعی کند مجوز لازم را دریافت کند. بودجه ای که در این راستا ارزیابی می‌شود اغلب از سوی دولت مشخص است، ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که شرایط اخذ اقامت برای کسانی که از روش سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت وارد کشور ترکمنستان شده‌اند آسانتر صورت می‌گیرد. حقیقت این است که به طور کلی صدور ویزای همراه در شرایطی آسان است که فرد اصلی از شرایط زندگی درستی در کشور ترکمنستان برخوردار باشد این موضوع از سوی دولت کشور ترکمنستان به طور دقیق ارزیابی می‌شود و مشخص است که دولت نیز این روند را پذیرفته است. مشکلی برای صدور ویزای همراه در کشور ترکمنستان دیده نمی‌شود.

ازدواج خارجی ها در ترکمنستان

ازدواج خارجی ها در ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قوانین ازدواج در کشور ترکمنستان : در صورتی که یک فرد خارجی که مرد است و قصد دارد با یک زن از تبعه کشور ترکمنستان ازدواج نماید، اگر وی دارای درآمد خوب و یا نامه تمکن مالی خوبی باشد درخواست و پرونده وی ارزیابی می‌شود در غیر این صورت درخواست شما با تأخیر زیادی همراه است. مشخص است که به طور کلی ارزیابی‌های اقتصادی در این زمینه نشان دهنده وضعیت کاری افراد است. حال اگر مرد از تبعه کشور ترکمنستان باشد نیاز است که قطعاً از وضعیت مالی خوب و یک مسکن برای زندگی برخوردار باشد. ازدواج باید واقعی باشد و نیاز است از مدارکی استفاده شود که این واقعیت را نشان دهد، نیاز است که افراد بتوانند این لزوم را مدنظر قرار دهند که رویه ازدواج در کشور ترکمنستان بر چه اساسی می‌تواند صورت بگیرد و چطور می‌توان این رویه را بهبود داد. حقیقت امر این است که به طور کلی در کشور ترکمنستان ازدواج یک امر پسندیده است و مردم این کشور در زمینه‌های متنوعی این اصول را مدنظر قرار داده‌اند. در هر صورت برای ازدواج در کشور ترکمنستان باید سعی کنید چندین موضوع مهم را دقت کنید، موضع اول میزان بودجه موجود و یا درآمد حاصل، مورد دوم نوع کار و میزان سرمایه‌گذاری افراد و موضوع سوم نیز رویکردهای دقیق و درستی که در لاین اقتصادی ارزیابی می‌شود. شرایط سنی و واقعی بودن ازدواج پس از شرایط مالی شما ارزیابی می‌شود!

قوانین طلاق در کشور ترکمنستان : طلاق در کشور ترکمنستان به دو صورت امکانپذیر است، مورد اول طلاقی توافقی است که توسط هر دو شخص درخواست می‌شود و زن و مرد هر دو علاقه‌ای به ادامه زندگی ندارند. مورد بعدی طلاقی است که تنها یک شخص درخواست آن را داده است و نیاز است که مشخص شود علت طلاق چیست. در واقع باید علت طلاق مشخص شود و ارزیابی‌ها صورت گرفته نشان دهد که آیا طلاق در یک مسیر دقیق و درست صورت گرفته و یا شاخص‌های دیگری در این زمینه دیده می‌شود. در هر صورت مسیر طلاق در کشور ترکمنستان باز است اما شاید دولت در این زمینه زمان بیشتری را به امید بهبودی در پیش بگیرد. ازدواج خارجی‌ها در کشور ترکمنستان به طور کلی ساختار دقیق و صحیحی را پیش‌بینی می‌کند این رویکرد برای سال‌های مختلف ارزیابی شده است. حقیقت این است که رعایت قوانین ازدواج و طلاق در کشور ترکمنستان از گزینه‌های بسیار مهم و اصولی محسوب می‌شود و باید رعایت شود.

اجاره خانه در ترکمنستان

اجاره خانه در ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اجاره خانه در شهر عشق آباد کشور ترکمنستان مراحل زیر را طی کنید:

در ابتدا باید به دنبال خانه مورد نظر خود باشید که می توانید برای این کار از مشاوران املاک و یا سایت‌ها کمک بگیرید. نیاز است که سعی کنید در این راستا چندین اصل مهم را مدنظر قرار دهید که به طور دقیق و حتم نوع خانه‌ای که اجاره می‌کنید و همینطور متراژ امکانات از مسائل بسیار مهمی هستند که در قیمت‌گذاری‌ها دخالت دارند پس دقت کنید.

مورد بعدی این است که اطلاعات لازم در خصوص ملک مورد نظر از طریق شهرداری کشور ترکمنستان استخراج شود، متوجه شوید که منزل مورد نظر دارای یک صاحب خانه است یا خیر، آیا منزل در زمان اجازه شما در رهن و اجاره شخص دیگری قرار دارد یا خیر. بررسی کنید که منزل مورد نظر از نظر شهرداری مشکلی نداشته باشد همینطور سعی کنید از قیمت روز ملک مورد نظر اطمینان حاصل کنید. در نظر داشته باشید که قیمت روز خانه به طور متری ارزیابی می‌شود.

مورد بعدی این است که به طور کلی اجاره خانه در کشور ترکمنستان نیاز به یک سری رویکردهای اقتصادی مشخصی دارد، یعنی شما باید هزینه اجازه سه ماهه اوله خانه را در ابتدای ماه اول پرداخت کنید تا صاحبخانه به شما اعتماد کند بنابراین در این مورد نگرانی نداشته باشید. برای هر منزل از شما مبلغی به عنوان خسارت‌های ناشی به صورت موقت اخذ می‌شود که در نهایت در صورتی که مشکلی ایجاد نشد این مبلغ به شما باز می‌گردد. حقیقت این است که اجاره خانه در کشور ترکمنستان در سال های اخیر تغییراتی داشته است. رویکردهای اقتصادی در کشور ترکمنستان در حوزه‌های امنیت پایدار دیده می‌شود و مشخص است که دولت در این زمینه از بودجه زیادی استفاده کرده است. اینطور که ارزیابی‌ها نشان می‌دهد افراد اجاره خانه در کشور ترکمنستان باید یک سری اصول اقتصادی را مدنظر قرار بگیرند و بسیار مهم است که بتوانید از پس هزینه خانه مورد نظر برآیید.

خرید ملک در ترکمنستان

خرید ملک در ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خرید ملک در کشور ترکمنستان از موضوعات بسیار مهمی است که باید به شکل دقیق ارزیابی شود.

اول اینکه ملکی که قرار است خریداری شود باید دارای سند منقول بوده و نیاز است که پیش زمینه‌های شهرداری در خصوص ملک ارزیابی شود، عموماً بیش از 70 درصد از هزینه کلی ملک از شما اخذ می‌شود پس سعی کنید این موضوع را از یاد نبرید که میزان بودجه شما برای خرید ملک در کشور ترکمنستان اهمیت زیادی دارد. افراد برای خرید ملک در کشور ترکمنستان نیاز است که یک سری اصول و تعرفه‌های مشخص را مدنظر قرار دهند. حقیقت این است که برای خرید ملک در کشور ترکمنستان باید سعی شود چندین مورد مهم ارزیابی شود. امنیت اقتصادی در خصوص ملک خریداری شده بسیار مهم است، یعنی ملکی که می‌خرید نباید گرو بانک یا شهرداری باشد و یا مشکلات قانونی داشته باشد. ملک خریداری شده باید فضای تعهد درستی داشته باشد و صاحب ملک نیز حضور داشته باشد. قیمتی که برای خرید ملک در کشور ترکمنستان دیده می‌شود اغلب ارزان و مناسب است اما تعرفه‌ها در این راستا در سال‌ها اخیر با تغییراتی همراه بوده است. در هر صورت خرید ملک در کشور ترکمنستان یکی از روش‌های مهاجرتی محسوب می‌شود مشخص است که برای خرید ملک در کشور ترکمنستان نیاز است که بتوانید تحقیق و پژوهش بیشتری داشته باشید و از مشاوران نیز در این راستا استفاده کنید.ثبت شرکت در ترکمنستان

ثبت شرکت در ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

شما برای ثبت شرکت در کشور ترکمنستان نیاز است که یک سری مدارک را تنظیم کنید. اول اینکه می‌بایست درخواست رسمی ثبت شرکت ارائه شود و تنظیم این مورد باید به طور دقیقی صورت بگیرد. نیاز به 4 قطعه عکس از نماینده شرکت است که می‌بایست با چهره ظاهری وی تناسب داشته باشد. نیاز است که اساسنامه ثبت شرکت به زبان روسی و ترکمنی نوشته شود مشخص است که در این زمینه ساختار ثبت شرکت به طور دقیق صورت می‌گیرد. افراد نیاز به 3 سری کپی از صورت جلسه تأسیس شرکت دارند که باید به دو زبان روسی و ترکمنی تنظیم شده باشد. بسیار مهم است که آدرس حقوقی شرکت همراه با سند خرید ملک و یا اجاره نامه ملک به همراه موافقت نامه مالک صورت بگیرد. در هر صورت انجام فعالیت‌های تجاری در ملک توسط مستأجر مشخص می‌شود.

افراد باید فتوکپی برابر اصل پاسپورت را ارائه دهند و نیاز به ترجمه این مورد نیز به دو زبان ترکمنی و روسی خواهد بود. در نظر داشته باشید که باید کپی برابر اصل کارت RNN مدیرعامل شرکت ارائه شود. نیاز است که تقاضانامه شرکت به طور دقیق ثبت شود. فیش واریزی به مبلغ مشخصی نیاز است و به طور کلی نام شرکت به زبان انگلیسی باید ارائه شود. این نام نباید قبلاً ثبت شده باشد. باید اقدامات لازم برای ساخت مهر شرکت و تحول نمونه اثر مهر ارائه شود. افراد باید حساب بانکی برای شرکت تنظیم کنند. گواه ثبت در اداره آمار اهمیت زیادی دارد. مشخص است که برای ثبت شرکت در کشور ترکمنستان نیاز است که یک سری روش‌های مشخص دنبال شود و نوع شرکت نیز ارزیابی شود. در هر صورت روند اقتصادی در ثبت شرکت از اهمیت زیادی برخوردار است. در هر صورت نیاز است که برای ثبت شرکت در کشور ترکمنستان اصول و شرایط به طور روتین ارزیابی شود. مدارکی که برای ثبت شرکت در کشور ترکمنستان نیاز است شامل یک سری اصول و شرایط مشخص بوده که می‌تواند روند ثبت شرکت شما را سرعت ببخشد هرچند که دولت در این راستا دخالت زیادی دارد و باید طرح توجیه اقتصادی شما توسط دولت ارزیابی و تأیید شود. مشخص است که در مسیر ثبت شرکت در کشور ترکمنستان باید یک سری امور شرکتی نیز مشخص شود. در هر صورت ثبت شرکت یعنی افراد بتوانند تقاضای طرح کار تجاری اصل داشته باشند و به این ترتیب مسیر کارآفرینی نیز به شکل دقیقی دنبال می‌شود. مشخص است که ساختار اقتصادی برای ثبت شرکت در کشور ترکمنستان در چندین دسته دنبال می‌شود.

انواع ویزا و انواع اقامت در ترکمنستان

انواع ویزا و انواع اقامت در ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

روش‌های مهاجرت به کشور ترکمنستان متنوع است و هر شخص طبق شرایط و هدف خود روش مناسب را انتخاب می‌کند در هر صورت کسانی که قصد مهاجرت به کشور ترکمنستان را دارند باید بدانند که هر یک از روش‌های مهاجرتی شرایط مهمی دارند.

ویزای سرمایه‌گذاری کشور ترکمنستان به ویزایی گفته می‌شود که اساس اصلی آن بر پایه اقتصاد و میزان بودجه شما است، هرچه بودجه شما در این راستا بیشتر باشد مسیر اخذ ویزای سرمایه گذاری برای شما آسانتر می‌شود، حقیقت این است که به طور کلی سرمایه‌گذاری در ترکمنستان در چندین دسته مشخص دنبال می‌شود و افرادی که ریتم سرمایه گذاری دقیق‌تری را مدنظر قرار می‌دهند موفق‌تر هستند.

ویزای کاری ترکمنستان به سختی صادر می‌شود و برای کسانی که مهارت کاری قوی‌تری دارند پیشنهاد می‌شود این ویزا یک پروسه شش ماهه نیاز دارد و باید سعی شود به طور دقیق و اصولی مسیر صدور ویزای کاری ترکمنستان ارزیابی شود. در نظر داشته باشید که برای صدور ویزای کاری ترکمنستان باید در ابتدا رزومه کاری خوبی داشته باشید. مشخص است که صدور ویزای کاری این کشور برای سال‌های پیش‌روی با تغییراتی همراه بوده است.

ویزای تحصیلی برای افرادی است که مسیر تحصیل را انتخاب کرده‌اند. ویزای تحصیلی برای جوانان انتخاب بسیار خوبی است نظام آموزشی در ترکمنستان پیشرفت زیادی دارد و مشخص است که افراد برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور نیاز است که چندین مورد دقیق را ارزیابی کنند. ویزای تحصیلی ترکمنستان به طور کلی در شرایطی که در یکی از دانشگاه‌های ترکمنستان پذیرفته شده باشید صادر می‌شود و رویکردهای دقیق و مشخصی را مدنظر قرار می‌دهد. برای صدور ویزای تحصیلی از شما نامه تمکن مالی خواسته می‌شود.

افرادی که قصد اخذ ویزای کارآفرینی ترکمنستان دارند می‌بایست طرح کاری خوبی داشته باشند، به طور کلی یک طرح کاری دقیق و صحیح در این راستا دیده می‌شود که شاخص‌های روتینی را مدنظر قرار می دهد. حقیقت این است که افراد برای اخذ ویزای کارآفرینی ترکمنستان نیاز به دستاوردهای مشخصی دارند و باید طرح توجیه اقتصادی مطابق با نیاز روز ترکمنستان ارائه شود.

ویزای توریستی ترکمنستان به منظور گشت و گذار است و افراد در استفاده از این ویزا می‌توانند به بخش‌های زیاد این کشور سر بزنند. در هر صورت ویزای توریستی ترکمنستان به طور کلی یک پروسه دو هفته‌ای است و نیاز به تنظیم مدارک مورد نظر دارد. در هر صورت صدور ویزای توریستی ترکمنستان از دسته شرایط مهمی است که بر اساس سرمایه گذاری‌های خارجی صادر می‌شود. حقیقت این است که در صدور ویزای توریستی ترکمنستان نیاز است که ثابت کنید قصد بازگشت به داخل کشور خود دارید.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم ترکمنستان

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیمه‌های درمانی در ترکمنستان به بیمه‌های مازادی گفته می‌شود که از سوی شخص برای درمان و سایر تسهیلات بیمارستانی در نظر گرفته می‌شود، افرادی که مقیم ترکمنستان هستند می‌توانند با مراجعه به شرکت‌های خصوصی بیمه به سادگی خود را بیمه نمایند، حقیقت این است که تسهیلات درمانی در ترکمنستان از موضوعات پراهمیتی است که به طور دقیق ارزیابی می‌شود. بیمه و تسهیلات درمانی در ترکمنستان به طور کلی در سال‌های اخیر به دو دسته مهم تقسیم شده است، افرادی که قصد استفاده از بیمه‌های سرمایه‌گذاری را نیز دارند باید از یک پرونده جداگانه نرخ رشد سرمایه‌ای خود را مشخص کنند این مسیر سبب می‌شود که وضعیت اقتصادی افراد به چندین شکل دنبال می‌شود. مشخص است که به طور کلی مسیر درمانی در این کشور شاخص‌های دقیقی داشته باشد. در یک مسیر اقتصادی درست در صورتی که افراد طول دوره سی ساله را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنند قطعاً می‌توانند به سادگی از میزان سرمایه مفیدی برخوردار شوند. حقیقت این است که تسهیلات درمانی در این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است. رده بندی‌های اقتصادی این موضوع را به بهترین شکل ممکن ارزیابی کرده‌اند.

تسهیلات درمانی در ترکمنستان در راستای استفاده از خدمات پزشکی نیز دنبال می‌شود. وضعیت تسهیلات درمانی در این کشور به طور دقیق بر چندین اساس دیده می‌شود. حقیقت این است که افراد برای رسیدن به بخش درمانی مشخص در ترکمنستان باید بتوانند در روال‌های اقتصادی دقیق‌تری پیش بروند.

خدمات بانکی و مالی در ترکمنستان

خدمات بانکی و مالی در ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خدمات بانکی در ترکمنستان بیشتر وابسته به ارگان‌های دولتی است، وضعیت بانکداری در این کشور ضعیف است این مسیر سبب شده است که عملکردهای مالی در ترکمنستان کمی دچار مشکل باشد در هر صورت صورت وضعیت بانکداری در ترکمنستان می‌تواند برای سال‌های آینده بهبود داشته باشد.

لیست بانک‌های ترکمنستان از قرار زیر است:

 • بانك مركزی تركمنستان
 • بانك امور اقتصاد خارجه تركمنستان
 • بانك تجارتی دولتی تركمنستان "خلق‌بانك"
 • بانك تجارتی دولتی تركمنستان "تركمنباشی"
 • بانك سهامی و تجارتی "صنايع"
 • بانك تجارتی دولتی تركمنستان
 • بانك تجارتی دولتی تركمنستان دهقان‌بانك (بانك كشاورزی)
 • بانك تجارتی "پرزيدنت‌بانك" تركمنستان

 

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در ترکمنستان

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما با داشتن پاسپورت ترکمنستان می‌توانید به 57 کشور دنیا سفر کنید.

تشابهات فرهنگی ترکمنستان با ایران

تشابهات فرهنگی ترکمنستان با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم ترکمنستان از نظر فرهنگ مهمان نوازی بسیار مشابه با مردم ایران هستند. در این کشور افراد سعی می‌کنند هر آنچه در منزل دارند را با دوستان خود تقسیم کنند. بسیار مهم است که زندگی جریان خوبی داشته باشد و مانند مردم ایران با معرفت و منصف هستند.

اعیاد و تعطیلات رسمی در ترکمنستان

اعیاد و تعطیلات رسمی در ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تعطیلات رسمی کشور ترکمنستان در سال 2019

 • ژانویه 1 سال نو
 • ژانویه 12 (سالگرد نبرد Geok-Tepe)
 • فوریه 19 روز ملی روز
 • 8 مارس روز جهانی زن

 

 • 21 مارچ نوامبر روزبرام
 • آوریل 6 قطره آب یک دانه روز طلا است
 • آوریل 27 روز اسب
 • مه 9 روز پیروزی
 • 18 مه روز احیا و اتحاد
 • مه 19 تعطیلات شعر
 • مه 25 روز فرش
 • ژوئن 21 روز انتخابات رئیس جمهور اول
 • 14 ژوئیه تعطیلات تورکت باقسی
 • اکتبر 6 روز یادبود
 • نوامبر 17 روز جوانان دانشجویی
 • نوامبر 30 تعطیلات برداشت
 • دسامبر 7 روز همسایگی خوب
 • دسامبر 12 روز خنثی

دین در ترکمنستان

دین در ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دین رسمی در ترکمنستان اسلام است و بیش از 75 درصد از مردم این کشور اسلام را پذیرفته‌اند.

تفریح در ترکمنستان

تفریح در ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پارک تفریحی ترکمنستان یکی از پارک‌های دیدنی و بسیار خاص در این کشور است که برای تفریحات خانوادگی با فرزندان خود بسیار دیدنی و ارزشمند است. این پارک دارای هوای بسیار پاکیزه و منظره‌ای چشم‌نواز است، برای ورود به این پارک باید مقداری غذا و خوراکی با خود داشته باشید در نظر داشته باشید که پارک تفریحی عشق‌آباد می‌تواند یک پیک‌نیک کوچک و بی‌نظیر برای شما باشد. کافه‌ها و رستوران‌های زیادی در این پارک دیده می‌شود.

موزه فرش ترکمنی متعلق به موزه ملی این کشور است ، در این موزه فرش‌های بزرگ و بسیار زیبایی دیده می‌شود و قدمت فرش‌ها درون این موزه نیز به قرن 18 و 19 باز می‌گردد. به طور کلی مساحت این فرش‌ها 301 متر مربع است. در نظر داشته باشید که این موزه دارای فضای زیبای برای انواع قالی و نمد و خورجین نیز محسوب می‌شود.

شما می‌توانید از جشنواره‌های نوروز که در 20 و 21 ماه مارس صورت می‌گیرد دیدن کنید، همینطور جشنواره خربزه در شهر عشق‌آباد نیز برگزار می‌شود که بسیار دیدنی و خاص هستند.

دنیای افسانه ترکمن یک فضا مانند دیزنی لند است و برای تفریح و بالا رفتن آدرنالین خون بی‌نظیر است. این مکان به طور کلی دارای دنیای افسانه‌ای و ابعاد و کیفیت وسیعی است. این دنیای افسانه‌ای سراسر هیجان و سر و صدا و شلوغی است. در نظر داشته باشید که این مکان یک شهربازی معمولی نبوده و می تواند یک فضای ماجراجویانه برای نوجوانان و جوانان نیز محسوب شود. فضای سبز این منطقه برای نشستن بی‌نظیر است و می‌توانید از رستوران‌های سنتی آن نیز استفاده می‌کنید.

بنای یادبود استقلال در ترکمنستان یکی از بناهای دیدنی و خاص محسوب می‌شود که از نظر مردم ترکمنستان افتخارات زیادی فراهم کرده است. این بنا به طور کلی دارای 27 مجسمه از قهرمانان ملی بوده و در یک فضای 27 متری طراحی شده است. به طور کلی این ینا یکی از مهمترین و دیدنی‌های ترین فضاهای مربوط به کشور ترکمنستان است.

ترکمنستان دارای بازارهای سنتی وسیعی است بازار سنتی تولکوچکا یکی از بازارهای بسیار بزرگ در ترکمنستان است که در سه بخش طراحی شده است و بهترین مکان برای گشت و گذار و خرید سوغاتی محسوب می‌شود. این بازار به طور کلی دارای فضای داخلی بسیار زیبا است.

شهر عشق آباد به عنوان پایتخت ترکمنستان یکی از شهرهای بسیار دیدنی محسوب می‌شود که قدمت آن به دوره اشکانیان باز می‌گردد و به طور کلی دارای فضای دیدنی وسیعی است، این شهر دارای روستاهای کوچکی بوده که هر یک فضای سبز و زیبایی دارند در هر صورت بازدید از این شهر یکی از الزامات سفر به ترکمنستان محسوب می شود و می تواند شما را با فرهنگ زندگی و فضای کاری مردم این کشور آشنا سازد.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در ترکمنستان

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حمل و نقل شهری در ترکمنستان بیشتر با اتوبوس و تاکسی دیده می شود و قطار کمتر در ترکمنستان استفاده می شود، هزینه ای که برای تاکسی ها در نظر گرفته می شود تا حدودی شبیه به هزینه تاکسی های شهری در ایران است البته تاکسی ها در ترکمنستان اغلب دارای کیلومتر شمار هستند به این ترتیب تعرفه ها به طور دقیق محاسبه می‌شود. در هر صورت وضعیت حمل و نقل شهری در ترکمنستان مناسب است اما هنوز تکنولوژی به کار رفته از امتیاز بالایی برخوردار نیست.

فرهنگ ترکمنستان

فرهنگ ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1-      مردم ترکمنستان مردمانی بسیار ساده و مهربان هستند و فاصله طبقاتی در این کشور هیچ معنی نمی‌دهد

2-      مردم این کشور سعی می کنند به زندگی بسیار معمولی قانع باشند

3-      ایجاد شغل برای افراد بخشی از فرهنگ مردم ترکمنستان محسوب می‌شود

4-      در این کشور زندگی جریان مشخصی دارد و بسیار دیده شده است که افراد سعی می‌کنند روند اقتصادی دقیق تری را پیش بینی کنند

5-      مردم ترکمنستان از دروغ و حسادت دوری می‌کنند این بخشی از فرهنگ مردم ترکمنستان محسوب می‌شود.

6-      در این کشور فضای فرهنگی مشخصی دیده می‌شود اینطور که مشخص است مردم این کشور به تحصیل بسیار اهمیت می‌دهند

هنر ترکمنستان

هنر ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم ترکمنستان به هنر ساخت شیشه های رنگی بسیار علاقه دارند به طوری که این شیشه‌ها یکی از سوغاتی‌های جذاب ترکمنستان است. است. هنر عکاسی در فضای باز نیز از گزینه‌های مهم تحصیلی در ترکمنستان محسوب می‌شود.

ورزش در ترکمنستان

ورزش در ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ورزش در ترکمنستان به طور حتم می‌تواند یک فضای ایده‌آل را فراهم سازد، مسیر ورزش در این کشور در سال‌های اخیر با تغییرات مشخصی همراه است و باشگاه‌های بدنسازی در این کشور طرفداران مخصوص به خود را دارد.

خرافات در ترکمنستان

خرافات در ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

 • مردم ترکمنستان در زمینه‌های متنوعی خرافاتی هستند، مثلاً در روز‌های دوشنبه از لباس‌های تیره استفاده می‌کنند و به یاد مردگان خود هستند
 • در جویدن غذا سعی می‌کنند سمت راست را انتخاب کنند و جویدن غذا به سمت چپ را بدیمن می‌دانند
 • در این کشور اگر دست شما به سر شخصی خورد باید برای سلامت او دعا کنید در غیر این صورت معتقد هستند که فرد جان خود را از دست می‌دهد.
 • مردم ترکمنستان معتقد هستند که اگر قبل از رفتن به سرکار در مسیر راه گربه دیده شود قطعاً برایشان بد یمن خواهد بود. این گزینه بسیار مشکل‌ساز شده است.

شایعات در مورد ترکمنستان

شایعات در مورد ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1-      وضعیت کار در ترکمنستان مناسب نیست اما نبود مطلق کار شایعه‌ای بیش نیست

2-      مردم ترکمنستان مردمانی ساده هستند اما به هیچ عنوان با فضای مدرن مخالف نیستند

3-      در این کشور اگر بخواهید سرمایه گذاری زیاد داشته باشید هرگز سرمایه شما از بین نمی‌رود پس نگران نباشید.

4-      شایعاتی در خصوص صدور وام‌های بلاعوض از سوی دولت ترکمنستان ارائه شده است که واقعیت ندارد.

موارد ممنوعه در ترکمنستان

موارد ممنوعه در ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

مردم ترکمنستان به هیچ عنوان اجازه بوسیدن فرزندان کمتر از سه سال خود را به شما نمی‌دهند پس اصرار نکنید

در این کشور آداب و رسوم از اهمیت زیادی برخوردار است بنابراین حتی اگر با اعتقاد شما ناسازگار است سعی کنید سکوت کنید

در ترکمنستان حق ندارید به بانوان تعرض کنید

خطرات احتمالی برای افراد مقیم ترکمنستان

خطرات احتمالی برای افراد مقیم ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که حجاب خود را رعایت نکنند در معرض خطر هستند این موضوع اهمیت زیادی دارد و دولت نیز سعی کرده آن را به شکل دقیق ارزیابی نماید.

خطراتی در بخش حمل و نقل شهری نیز در ترکمنستان دیده می‌شود و شرایط حمل و نقل در ترکمنستان نیز به صورت ساده رویت می‌شود.تشابهات قوانین ترکمنستان با ایران

تشابهات قوانین ترکمنستان با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قوانین خرید و اجاره در ترکمنستان بسیار مشابه با ایران است

قوانینی که در ثبت احوال ترکمنستان دیده می‌شود بسیار مشابه با قوانین در ایران است

قوانین راهنمایی و رانندگی در ترکمنستان از ایران بهتر است.

قوانین بانکی ایران از ترکمنستان بهتر است.

گواهینامه و خرید ماشین در ترکمنستان

گواهینامه و خرید ماشین در ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

صدور گواهینامه در ترکمنستان سه ماه زمان نیاز دارد

برای اخذ گواهینامه مدارک هویتی بسیار مهم است

نیاز به گواهی سلامت جسمی است که شرایط سلامت فرد مشخص شود

نیاز است که در کلاس های تئوری و عملی شرکت کنید

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در ترکمنستان

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت ترکمنستان در ایران، تهران، فرمانیه، خیابان دکتر لواسانی،  خیابان وطن پور، خیابان براتی قرار دارد.

 

نوع پوشش مردم ترکمنستان

نوع پوشش مردم ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

          در ترکمنستان نوع پوششی که افراد به تن می‌کنند بسیار سنتی است و بانوان به هیچ عنوان پوشش ناصحیح ندارند

     مردم ترکمنستان سعی می‌کنند اصالت پوشش خود را حفظ کنند.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی ترکمنستان

جغرافیا و شرایط آب و هوایی ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور ترکمنستان یک کشور در آسیای میانه است و همانطور که از نامش مشخص است این سرزمین مخصوص مردم ترکمن است. البته قومیت‌های دیگر نیز در ترکمنستان زندگی می‌کنند در این کشور ازبک‌ها و روس‌ها نیز زندگی خوبی دارند. زبان‌های رسمی در بین مردم این کشور ترکمنی و روسی و ازبکی است. عشق‌آباد پایتخت زیبای ترکمنستان است و به طور کلی دارای فضای دیدنی وسیع و رستوران و هتل های وسیعی است.

ترکمنستان از نظر جغرافیایی با جنوب افغانستان و ایران همسایه است، این کشور از سمت شمال با ترکمنستان و از سمت مغرب نیز با دریای خزر همسایه است. به طور کلی با آذربایجان و روسیه نیز مرز مشترک دارد.

آب و هوای ترکمنستان بیابانی و نیمه گرمسیری دارد و در فصل سرما از آب و هوای معتدلی برخوردار است، بیشترین میزان بارش در ترکمنستان به طور کلی در ماه ژانویه رخ می‌دهد در نظر داشته باشید که بهترین زمان برای سفر به ترکمنستان ماه‌های فروردین و اردیبهشت و آذر و دی و مهر است که هوا مطبوع و بی نظیر است. واحد پول در ترکمنستان منات است، به طور کلی از نظر زمانی 5 ساعت زودتر از تهران اعلام شده است. ترکمنستان دارای یک فرودگاه عشق‌آباد است.

ساخت و سازها زیادی در ترکمنستان صورت گرفته است و این روند سبب شده است که هتل‌های مجللی در این کشور دیده شود. در هر صورت هتل‌های این کشور آنقدر لوکس هستند که می‌تواند یک سفر دل‌انگیز برای شما فراهم سازد. حقیقت این است که مسیر‌های اقامتی در ترکمنستان در سال‌های اخیر تغییرات زیادی داشته است. مهمان خانه‌ها و هاستل‌های زیادی در این کشور قرار دارد که می‌تواند برای گشت و گذار مناسب باشد. در نظر داشته باشید که به طور کلی هزینه اقامتی در ترکمنستان در سال های اخیر تغییراتی را سبب شده است. هزینه غذا در ترکمنستان ارزان است اما اگر بخواهید به سراغ رستوران‌های گران قیمت شهر بروید قطعاً باید هزینه زیادی پرداخت کنید. شایان ذکر است که هزینه غذا در این کشور می‌تواند در سال‌های اخیر تغییرات زیادی داشته باشد هزینه اقامت در ترکمنستان متوسط است و تعرفه‌ها از سوی دولت ارزیابی می‌شود. در هر صورت افراد برای هر وعده غذا در ترکمنستان نیاز به ارائه یک سری محصولات دقیق و اصولی دارند. مشخص است که وعده‌های غذایی در ترکمنستان به طور حتم از نظر قیمت با هم فرق دارند.

غذاهای ترکمنستان

غذاهای ترکمنستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سوپ چورپا

یکی از غذاهای خوش طعم در ترکمنستان سوپ چورپا است، این سوپ از گوشت فراوان تهیه می‌شود و همینطور بخشی از آن نیز شامل سبزیجات است. به طور کلی این سوپ کمی غلیظ طبخ می‌شود و اغلب با دوغ‌های محلی سرو می‌شود مردم ترکمنستان علاقه دارند که سوپ را به صورت فلفلی و تند سرو کنند.

پلوف

پلوف از دیگر غذاهای خوش طعم در ترکمنستان است که از تکه ها گوسفد و شلغم و خرده و همینطرو هویج تهیه شده است. در این غذا از ادویه جات فراوانی استفاده می شود و استفاده از کشمش و سیر و همینطور میوه های خشک شده بخش مهمی از این غذا محسوب می شود.

کورما

کورما یک غذای خوش طعم در ترکمنستان است که از گوشت گوسفند تهیه شده است که به صورت سرخ شده با روغن استفاده می‌شود. این غذا بسیار مجلسی و خوش طعم است و یکی از گزینه‌های ایده‌آل در ترکمنستان محسوب می‌شود.

 

 

 

شیشلیک

مردم ترکمنستان علاقه زیادی به شیشلیک دارند، این غذا ترکمنی است و از کباب بره با پیاز و لیپیوشکا تهیه شده است این غذا به طور کلی دارای طعم و مزه عالی است و از لیمو ترش نیز بر روی آن استفاده می‌شود. طعم این غذا بی نظیر است و در رستوران‌های گران قیمت شهر نیز سرو می‌شود.

ایشکیکلی

ایشکیکلی یک نوع غذای خمیری شکل و بسیار خوش طعم است که در لیست غذاهای گوشتی ترکمنستان قرار دارد و از پیاز داغ فراوان برای تهیه آن استفاده می‌شود. یکی از وجه تشابه این غذا استفاده از چای سبز درون آن است که سبب خوش طعمی آن می‌شود. به طور کلی طعمی که چای سبز تلخ به غذا می‌شود با استفاده از میوه‌های خشک و گیاهان دیگر تکمیل می‌شود.

دوغ‌ کفیر

 در ترکمنستان دوغ‌های سنتی به نام کفیر وجود دارد که در زمان صبحانه سرو می‌شود و محبوبیت زیادی دارد.