uae
کشور امارات متحده عربی

زندگی در کشور امارات متحده عربی

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo

آب و هوای کشور امارات بیابانی است و زمستان های مطبوع به همراه تابستان های داغ و آفتابی دارد. تحمل گرمای تابستان در امارات طاقت فرساست و بارش باران در این کشور بسیار کم اتفاق می‌افتد. بهترین فصل سفر به امارات زمستان اعلام شده است، از ماه دسامبر تا فوریه این کشور دارای آب و هوایی مطبوع و آفتابی است. برای داشتن یک تعطیلات ساحلی عالی در امارات بهترین ماه مارس و نوامبر اعلام شده است.

افرادی که زیر دیپلم هستند و در کشور امارات مشغول به کار هستند اگر مرد باشند در سال حدود 300.100 درهم حقوق دریافت می‌کنند؛ حال اگر یک زن در این کشور مشغول به کار باشد حدود 276.568 درهم حقوق دریافت خواهد نمود. ارزیابی ها نشان می‌دهد که کارگران مرد در کشور امارات حدود 750.000 درهم در سال حقوق دارند و کارگران خانم در این کشور به میزان 710.000 درهم حقوق دریافت خواهند کرد. افرادی که با مدرک تحصیلی دکترا در کشور امارات وارد به کار می‌شود در صورتی که مرد باشد در سال حدود 378.479 درهم درآمد خواهند داشت، این مبلغ برای بانوان در همین سطح علمی حدود 364.259 درهم ارزیابی شده است. میزان درآمد افراد برای مقطع فوق دیپلم و لیسانس تقریباً در یک سطح دیده می‌شود. به طور کلی میانگین درآمد در شهر راس‌الخیمه حدود 420.571 درهم ارزیابی شده است، این در حالی است که افراد در دبی حدود 288.236 درهم حقوق دریافت می‌کنند. در شهرهای ابوظبی و العین میزان درآمد حدود 285.269 و 277.723 درهم اعلام شده است. شهر الرویس نسبت به سایر شهرهای اعلام شده از نظر درآمدزایی وضعیت ضعیف تری دارد، ارزیابی ها نشان می‌دهد که درآمدزایی در کشور امارات می‌تواند آسان و یا سخت باشد. فعالیت های زمین لرزه‌ای از دیگر موضوعاتی است که در زمینه امنیتی کشور امارات باید لحاظ شود. دبی بر روی خط گسل سواحل غربی قرار دارد و میزان فعالیت های زمین لرزه‌ای در این منطقه متوسط اعلام شده است. در کشور امارات پس لرزه های زیادی در سال های مختلف دیده شده است اما ساخت و ساز ساختمان ها در کشور امارات بسیار عالی بوده و هیچ بنایی فرو نریخته است.

نرخ بیکاری در کشور امارات حدود 4.20 درصد بود که امروزه این نرخ حدود 2.57 درصد اعلام می‌شود و کاهش چشمگیری داشته است، در این کشور بیش از 9 میلیون نفر جمعیت وجود دارد. وضعیت تغییر اشتغال در کشور امارات حدود 0.60 درصد اعلام شده است، ارزش های فعلی در زمینه کسب و کار در کشور امارات نشان می‌دهد که وضعیت دستمزد در این کشور بر اساس نوع مدرک تحصیلی و همینطور زن و مرد بودن تعیین خواهد شد. برای اینکه وضعیت اقتصادی کشور امارات بهتر مشخص شود داده های آماری وسیع تری را ارزیابی می‌کنیم؛ کار در کشور امارات به طور کلی در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است، برای خرید ملک در کشور امارات نیاز به وضعیت اقتصادی مناسبی است. شرایط خرید خانه در کشور امارات به طور میانگین تغییرات زیادی داشته است. به عنوان مثال افرادی که زیر دیپلم هستند و در کشور امارات مشغول به کار هستند اگر مرد باشند در سال حدود 300.100 درهم حقوق دریافت می‌کنند، حال اگر یک زن در این کشور مشغول به کار باشد حدود 276.568 درهم حقوق دریافت خواهد نمود. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که کارگران مرد در کشور امارات حدود 750.000 درهم در سال حقوق دارند و کارگران خانم در این کشور نیز به میزان 710.000 درهم حقوق دریافت خواهند کرد. این‌طور که شواهد نشان می‌دهد وضعیت کاری در کشور امارات بر اساس مهارت و مدرک تحصیلی، بر اساس جنسیت زن و مرد، در جدول‌های سالیانه و ماهیانه ارزیابی شده است. حقوق در کشور امارات استانداردهای لازم مخصوص به خود را دارد که می‌بایست به طور دقیق ارزیابی شود. بر طبق استانداردهای اعلام شده در جداول مشخص است که برخی از شهرها از نظر درآمدی در وضعیت بهتری قرار دارند. البه شاخص درآمدزایی در کشور امارات بهتر از سال های گذشته مدنظر قرار گرفته است، شرایط اقامت در کشور امارات در سال های اخیر بهبود داشته است.

در این بخش قصد داریم به طور دقیق در زمینه میانگین درآمد در کشور امارات بر اساس مهارت، سطح سواد و جنسیت صحبت کنیم: افرادی که با مدرک تحصیلی دکترا در کشور امارات وارد به کار می‌شود در صورتی که مرد باشد در سال حدود 378.479 درهم درآمد خواهند داشت؛ این مبلغ برای بانوان در همین سطح علمی حدود 364.259 درهم ارزیابی شده است. افرادی که با مدرک فوق لیسانس وارد کشور امارات شده‌اند درآمدی بین 329.000 الی 349.000 درهم برای هر سال خواهند داشت، مشخص است که میزان درآمد برای مقطع لیسانس در کشور امارات حدود 237.000 الی 251.000 درهم تخمین خورده است. میزان درآمد افراد برای مقطع فوق دیپلم و لیسانس تقریباً در یک راستا دیده می‌شود. افرادی که در زمینه مدیریت کل فعالیت می‌کنند چیزی حدود 1.100.000 درآمد دارند، یک مدیر فروش در کشور امارات درآمد کمی دارد و چندان نمی‌توان بر روی چنین شغل هایی حساب باز نمود. مدیر تدارکات در کشور امارات حدود 1.010.260 درهم درآمد سالیانه دارد که رقم قابل توجهی است. حداقل درآمد در کشور امارات برای هر ساعت کار حدود 21 درهم ارزیابی شده است و حداقل درآمدی که برای یک ماه کار کردن در این کشور لحاظ می‌شود حدود 3500 درهم است که به میزان 40 ساعت کار در هفته صورت می‌گیرد. حداکثر درآمد برای هر ماه حدود 70 هزار درهم ارزیابی شده است. به طور کلی میانگین درآمد در شهر راس‌الخیمه حدود 420.571 درهم ارزیابی شده است، این در حالی است که افراد در دبی حدود 288.236 درهم حقوق دریافت می‌کنند، در شهرهای ابوظبی و العین میزان درآمد حدود 285.269 و 277.723 درهم اعلام شده است. شهر الرویس نسبت به سایر شهرهای اعلام شده از نظر درآمدزایی وضعیت ضعیف تری دارد. ارزیابی ها نشان می‌دهد که درآمدزایی در کشور امارات می‌تواند آسان و یا سخت باشد و بستگی به سبک زندگی افراد دارد. اینطور که مشخص شده است نوع درآمد بر اساس نوع کار افراد تغییرات زیادی دارد، افرادی که ورود به کارهای فنی با مهارت بالا دارند اغلب از نظر درآمدزایی در رتبه خوبی قرار می‌گیرند؛ این در حالی است که افراد در زمینه بازاریابی و مدیریت فروش در کشور امارات از نظر درآمدی رتبه پایین تری دارند. مشخص است که میزان درآمد ارزیابی شده در کشور امارات در چند سال اخیر تغییرات زیادی را شامل شده است و این کشور راندمان درآمدزایی خود را بیش از 16 درصد افزایش داده است.

برای ورود به کار در کشور امارات بهتر است چندین موضوع به طور دقیق ارزیابی شود، اولیه گزینه در این زمینه مهندسی آی تی و نرم افزار است، افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند از نظر درآمدی نسبت به سایر گروه‌ها رتبه بالاتری دارند. در واقع یکی از ده تخصص برتر در کشور امارات، نرم افزار است. افرادی که مهارت و دانش زیادی در زمینه علوم کامپیوتر دارند می‌توانند ورود به این بخش داشته باشند؛ به طور کلی کشور امارات یکی از کشورهایی است که توانسته در ثبت شرکت های بزرگ ورود داشته باشد و نیاز به متخصصان کامپیوتر در این کشور بسیار زیاد است. آنلاین شدن بسیاری از فرآیندها سبب می‌شود که دنیای تکنولوژی به طور دقیقی پیش برود، میانگین حقوق این افراد بین 10 الی 20 هزار درهم اعلام شده است. معماری و مهندسی دومین تخصص مورد نیاز برای کار در دبی است. به طور کلی ساخت و ساز و طراحی معماری در این کشور رتبه زیادی دارد، اینطور که شواهد نشان می‌دهد افراد در صنعت گردشگری نیز می‌توانند ورود به معماری داشته باشند. در کشور امارات ساختمان و برج ها و مراکز خرید زیادی دیده می‌شود و معماری از دسته شغل های درآمدزا در این کشور محسوب می‌شود. حقیقت این است که به طور کلی این گروه درآمدی ما بین 10 الی 25 هزار درهم دارند. آشپزی و مهارت های مرتبط به آن از دیگر شغل های درآمدزا در کشور امارات محسوب می‌شود، در این کشور طیف گسترده ای از غذاها و نوشیدنی ها وجود دارد و تجربه و علاقه کافی به کار در رستوران می‌تواند یک فرصت مالی خوب را برای شما فراهم سازد.

هزینه‌ای که برای وضعیت آب و گرمایش و سرمایش و گاز و زباله برای یک آپارتمان 85 متری در نظر گرفته می‌شود 568.56 درهم است. در صورتی که بخواهید یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت در امارات میل کنید باید 25.00 درهم هزینه پرداخت نمایید. یک وعده غذا مک دونالد در این کشور 25.00 درهم اعلام شده است. شما برای خرید یک بلیط یک طرف حمل و نقل عمومی در این کشور نیاز به هزینه 5 درهمی دارید. حال اگر بخواهید به صورت نامحدود در ماه از وسایل حمل و نقل استفاده نمایید باید بلیط ماهانه به ارزش 200 درهم خریداری نمایید. شما برای خرید یک عدد بلیط سینما در کشور امارات باید 40 درهم هزینه پرداخت کنید. هزینه باشگاه بدنسازی برای بزرگسالان در کشور امارات ماهانه حدود 286.40 درهم است. شما برای خرید یک عدد شلوار جین در این کشور باید 207.78 درهم هزینه پرداخت کنید، لباس تابستانه در فروشگاه زنجیره‌ای در کشور امارات حدود 179.14 درهم هزینه دارد. برای خرید یک جفت کفش نایک در کشور امارات باید 314.41 درهم هزینه در نظر داشته باشید.

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور امارات به شرح زیر است: · شیر ( ثابت)، ( 1 لیتری) 5.73 درهم · یک قرص نان سفید تازه ( 500 گرم) 4.67 درهم · برنج ( سفید)، (1 کیلوگرم) 7.03 درهم · شانه ی تخم مرغ ( 12 عدد ) 10.42 درهم · پنیر محلی ( 1 کیلوگرم) 3526 درهم · سینه ی مرغ ( بدون استخوان، بدون پوست)، ( 1 کیلوگرم) 25.05 درهم · گوشت گاو ( 1 کیلوگرم) ( یا گوشت قرمز راسته) 40.74 درهم · گوجه فرنگی ( 1 کیلوگرم) 6.04 درهم · سیب زمینی ( 1 کیلوگرم) 17.333.82 درهم · آب ( بطری 1.5 لیتری) 2.24 درهم

کشور امارات یکی از توسعه‌یافته ترین اقتصادهای کشورهای عرب محسوب می‌شود. در این کشور درآمد زیاد از فروش نفت دیده می‌شود که سبب شده است استاندارهای بالای زندگی به طور دقیق فراهم شود. در کشور امارات نظام آموزش پیشرفته دیده می‌شود. این کشور به طور کلی درآمد زیادی از بخش گاز و نفت دارد و یک مرکز توریستی و تجاری محسوب می‌شود. اقتصاد امارات در دنیا دومین اقتصاد بزرگ جهان عرب محسوب می‌شود. در طی چند سال گذشته تحولات مختلفی در این کشور ایجاد شده است، رشد مبادلات تجاری کشور امارات با کشورهای ژاپن و مالزی دیده می‌شود. این کشور توانسته صادرات نفت خام خود را به چهارمین صادرکننده نفت دنیا برساند. شرایط زندگی در کشور امارات بهتر از سال های گذشته است. توجه داشته باشید که برای خرید خانه در کشور امارات باید بودجه خوبی داشته باشید. وضعیت نرخ بیکاری در کشور امارات بهتر از سال های گذشته دیده می‌شود، البته هنوز هم چند درصد محدود از مردم در کشور امارات زیر خط فقر زندگی می‌کنند. بانک های تجاری زیادی تحت نظارت بانک مرکزی فعالیت دارند به طور کلی در کشور امارات مالیات شخصی دریافت نمی‌شود. محصولات صادراتی در کشور امارات بیشتر در زمینه نفت خام و گاز طبیعی و کالاهای ترانزیتی دیده می‌شود، همینطور ماهی خشک شده و خرما از دیگر محصولات ارزشمند در کشور امارات محسوب می‌شود. بیشترین صادرات از کشور امارات به ژاپن، کره جنوبی و تایلند و همینطور هند دیده می‌شود. محصولات وارداتی به کشور امارات نیز بیشتر در زمینه ماشین‌آلات و تجهیزات حمل و نقل و مواد شیمیایی و همینطور غذا است که اغلب به چین و هند و آلمان صورت می‌گیرد.

نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در کشور امارات در ابتدا حدود 0.80 اعلام شده بود که امروزه این نرخ در وضعیت 9.80 درصد دیده می‌شود؛ این رشد از سال 2015 تا به امروز بیشتر از سال های گذشته دیده می‌شود، وضعیت تولید ناخالص داخلی در این کشور حدود 403.14 میلیارد دلار کشور آمریکا تخمین خورده است. تولید ناخالص داخلی به قیمت های ثابت در کشور امارات رشد 14 درصدی داشته است. وضعیت برای تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در کشور امارات حدود 34 درصد رشد داشته است. اینطور که مشخص شده است تولید ناخالص داخلی سرانه در کشور امارات حدود 11 درصد بیشتر از سال های گذشته است. میزان ppp برای تولید ناخالص داخلی سرانه نیز حدود 11 درصد بیشتر از سال های گذشته تخمین خورده است. ارزش های فعلی و داده های آماری که بر اساس تقویم اقتصادی کشور امارات به دست ما رسیده است نشان از وضعیت درآمدی خوب در این کشور خواهد داشت. وضعیت نرخ بهره بانکی در کشور امارات حدود 4.75 در بیشترین میزان، و حدود 1.00 در کمترین میزان ارزیابی شده است؛ این‌طور که مشخص است میزان عرضه پول در کشور امارات حدود 88 درصد رشد داشته است. وضعیت برای نرخ بهره بین بانکی در کشور امارات نیز به میزان 6.96 درصد تخمین خورده است. اینطور که شواهد نشان می‌دهد ترازنامه‌های بانکی در کشور امارات حدود 27 درصد بهتر از سال های گذشته شده است. میزان رشد وام در کشور امارات از 0.20 الی 10.20 درصد تخمین خورده است. تولید شاخص در کشور امارات در ابتدا 51.70 بوده که در نهایت به میزان 61.20 رسیده است. کشور امارات در زمینه سرعت اینترنت حدود 10 درصد پیشرفت داشته است. وضعیت برای رتبه و شاخص فساد مالی در کشور امارات در امتیازهای 71 و 37 دیده می‌شود. رتبه های رقابتی در کشور امارات به میزان 37.00 درصد رشد کرده‌اند.

آب و هوای شهر دبی در کشور امارات در زمستان بسیار دلپذیر است و این روال نشان می‌دهد که زمستان های این کشور نیز برای سفر گزینه خوبی هستند. دبی یکی از بزرگترین شهرهای کشور امارات محسوب می‌شود که در اطراف خلیج فارس و همینطور شبه جزیره عربستان قرار دارد. یک بخش از امنیت در ساختار مالی دیده می‌شود، در کشور امارات هیچ گونه مالیات بر درآمدی وجود ندارد اما فکر نکنید که زندگی در کشور امارات کاملاً بدون مالیات است؛ در این کشور مالیات بر ملک شهرداری وجود دارد به طوری که در طی آن 5 درصد از اجاره بهای سالانه یا در صورت مالکیت خانه 0.5 درصد از ارزش کل ملک به شهرداری پرداخت می‌شود. بانک ملی دبی میزان تورم در این شهر را بین 15 الی 22 درصد اعلام کرده بود و به طور کلی این میزان تورم در صندوق بین‌المللی پول چالش های زیادی را فراهم ساخته بود؛ اکنون میزان تورم کلی در این شهر حدود 8 درصد اعلام شده است. فعالیت های زمین لرزه ای از دیگر موضوعاتی است که در زمینه امنیتی کشور امارات باید لحاظ شود؛ دبی بر روی خط گسل سواحل غربی قرار دارد و میزان فعالیت های زمین لرزه ای در این منطقه متوسط اعلام شده است. در کشور امارات پس لرزه های زیادی در سال های مختلف دیده شده است اما ساخت و ساز ساختمان ها در کشور امارات بسیار عالی بوده و هیچ بنایی فرو نریخته است چراکه قوانین و سفت و سخت و استانداردسازی مقاومی در کشور امارات دیده می‌شود. امنیت بهداشتی در کشور امارات نیز بالا اعلام شده است دولت کشور امارات سعی کرده است که سیستم بهداشتی خوبی در زمینه پزشکی و همینطور مواد غذایی فراهم سازد و در این زمینه بسیار موفق ظاهر شده است. وضعیت آموزش و پرورش نیز در کشور امارات به طور دقیق دیده می‌شود. این کشور دارای خدمات پزشکی خوبی است و بیمارستان های مجهزی دارد؛ اینطور که شواهد نشان می‌دهد تعداد توریست‌ها به کشور امارات روز به روز بیشتر می‌شود و خبری از ناامنی‌های شهری برای مهاجران به کشور امارات نیست.

برای اخذ اقامت کشور امارات باید یک سری شرایط را مدنظر قرار دهید. شرایطی که برای اقامت در کشور امارات دیده می شود به صورت سرمایه گذاری بیشتر رویت شده است البته ویزای کاری این کشور نیز از ارزش مخصوص به خود برخوردار است. حقیقت این است که افراد برای اخذ اقامت کشور امارات باید چندین موارد را در نظر داشته باشند. اولین گزینه وجود سیستم کاری در این کشور است، شما می‌بایست برای اخذ ویزای کاری کشور امارات در ابتدا توسط ارگان و کارفرمای مشخصی مورد تأیید قرار بگیرید، تأیید توسط کارفرما می‌تواند رویکردهای مشخصی داشته باشد و اینطور که شواهد نشان می‌دهد افراد برای ورود به بخش کاری باید سعی به داشتن ویزای کاری خوب دارند. مورد بعدی اقامت از طریق سرمایه‌گذاری است، سرمایه گذاری در کشور امارات به صورت چند جانبه دیده می‌شود، در زمینه سرمایه‌گذاری روتین در کشور امارات چندین مورد دیده می‌شود: اولین گزینه ثبت شرکت است، ثبت شرکت در کشور امارات به صورت مسئولیت محدود یکی از سریعترین روش هایی است که اجازه می‌دهد برای خود و همراه خود اقامت کشور امارات را فراهم سازید در این زمینه میزان بودجه‌ای که در دست دارید اهمیت زیادی دارد، طرح توجیه اقتصادی شما به طور دقیق ارزیابی می‌شود، مشخص است که سیستم های اقتصادی در کشور امارات بسیار روتین هستند و شما باید سعی کنید طرح توجیه اقتصادی خوبی ارائه دهید. از یاد نبرید که اقتصاد کشور امارات در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است. یک اصل مهم اقتصادی در کشور امارات را لحاظ کنید: که میزان سود آوری شرکت شما می‌بایست به دولت کشور امارات اثبات شود و بسیار مهم است که رویکردهای تجاری اقتصادی خوبی در این زمینه در نظر گرفته شود. مشخص است که در کشور امارات همه چیز در مورد ورود یک کارآفرینی جدید نیز فراهم است

ازدواج با یک فرد از تبعه کشور امارات می‌تواند یک روش اقامتی قانونی و سریع باشد. ازدواج در کشور امارات به دو صورت اسلامی و مسیحی صورت می‌گیرد. ازدواج اسلامی در دادگاه صورت می‌گیرد، داماد می‌بایست مسلمان باشد و همینطور پدر عروس نیز باید حضور داشته باشد در صورت فوت پدر عروس باید بستگان مرد وی حضور به عمل آورند. در صورتی که عروس مطلقه، بیوه و یا غیرمسلمان است نیاز به یک سری مدارک دیگر خواهد بود. ازدواج مسیحی در کشور امارات در یک کلیسا صورت می‌گیرد و توافق مقام مسئول در محل دیگری صورت خواهد گرفت. قانون ازدواج در این کشور برای عروس حداقل 18 سال است و برای داماد عدد 21 اعلام شده است. برای اطمینان از رسمی بودن ازدواج زن و شوهر می‌بایست پس از مراسم یک نسخه امضا و مهر شده از ثبت ازدواج خود را در کلیسا به مراکز معتبر زیر دادگاه دبی، وزارت دادگستری، وزارت امور خارجه ارائه دهند. در صورتی که شوهر مشغول به کار است و می‌تواند همسر خود را از نظر مالی مورد حمایت قرار دهد می‌بایست درخواست اقامت مورد نظر را امضا و ثبت نماید؛ در صورتی که زن جوان باشد(زیر 25 سال) نیاز به تأییدیه مدیر کل بخش تابعیت و اقامت خواهد بود، شوهر می‌تواند برای همسر جدید نیز ویزای سفری صادر کند پس از ورود همسر وی به کشور امارات باید برای دریافت ویزای ازدواج از سوی همسر درخواست صورت بگیرد، این کار می‌بایست ظرف مدت 60 روز انجام شود، در غیر این صورت شوهر برای هر روز تأخیر می‌بایست 25 درهم جریمه پرداخت نماید همچنین شوهر می‌بایست از سفارت گواهی دریافت نماید تا ثابت شود که حامی مالی برای همسرش است. در صورتی که زوج مورد نظر در کشور خود ازدواج کرده باشند و زن پس از شوهر خود وارد این کشور شده است نیاز به سند قانونی به منظور دریافت ویزای اقامت برای همسر است. تمامی اسناد شخصی می‌بایست توسط مقامات مسئول تأیید شود. اسناد می‌بایست توسط دادگاه و اداره مهاجرت نیز تأیید شود، در صورتی که برای همسر ویزای اقامت خانه داری صادر شود او اجازه کار نخواهد داشت و حامی مالی او در امارات، شوهرش می‌باشد. مدارک لازم برای ازدواج در کشور امارات از قرار زیر است: حداقل حقوق برای حمایت مالی از همسر 4000 درهم و بیشتر است. درخواست برای ویزا تا همسر شما بتواند وارد امارات شود. پس از ورود همسر به امارات، شوهر می‌تواند برای ویزای اقامت امیرنشینی درخواست دهد. کپی گذرنامه. کپی گذرنامه همسر. یک برگ کپی از کارت Egate. سند ازدواج تایید شده توسط وزارت امور خارجه. ارائه قرارداد کاری. گواهی تأیید میزان حقوق( اگر کار دولتی است). معاینه پزشکی همسر در یک بیمارستان یا درمانگاه مجاز. هزینه درخواست فرم که 100 درهم است ویزا باید بعد از 3 سال اقامت، تمدید شود. اصل گذرنامه همسر. یک برگ کپی از پاسپورت همسر. سه قطعه عکس در اندازه گذرنامه همسر. هزینه 100 درهم برای هر سال تمدید ویزای اقامت.

شما برای اجاره آپارتمان در کشور امارات می‌بایست در ابتدا شهر مورد نظر را انتخاب نمایید. انتخاب شهر مورد نظر می‌تواند در هزینه های نهایی شما تغییر چشمگیری ایجاد نماید؛ شما برای اجاره‌ی آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر باید 5.053.51 درهم و برای اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر باید 3.476.80 درهم هزینه در نظر داشته باشید؛ البته میزان هزینه ها در این بخش به صورت نسبی اعلام شده است. در صورتی که بخواهید از آپارتمان های سه خوابه در مرکز شهر استفاده کنید هزینه شما حدود 9.386.09 درهم خواهد بود، این در حالی است که هزینه آپارتمان های سه خوابه در خارج از مرکز شهر حدود 6.743.60 درهم ارزیابی شده است.

برای خرید ملک در کشور امارات باید از نظر هزینه وضعیت خوبی را لحاظ کنید. برای خرید هر متر مربع خانه در مرکز شهر به طور کلی 12.308.79 درهم هزینه در نظر داشته باشید؛ این در حالی است که خرید هر متر مربع خارج از مرکز شهر حدود 7.996.54 درهم هزینه در بر دارد. ارزیابی ها نشان می‌دهد که وضعیت خرید خانه در کشور امارات در سال های اخیر بهتر از قبل شده است. مشخص است که تعرفه هایی که برای خرید خانه لحاظ می‌شود به طور دوره‌ای تغییر خواهد داشت.

برای ثبت شرکت در امارات باید یک سری مدارک را تهیه نمایید: متقاضیان غیر بومی می‌توانند در مناطق آزاد کشور مالکیت 100 درصدی اختیار نمایند. فرد نیاز به کپی کارت شناسایی به همراه ارائه نام و نام خانوادگی دارد، نیاز به مشخص شود ملیت و تاریخ تولد و آدرس کلیه سهامداران و کارکنان است. نیاز است که اسکن پاسپورت تهیه شود، در صورتی که متقاضی دارای پاسپورت نباشد باید یکی از مدارک شناسایی وی مانند شناسنامه، کارت ملی و گواهینامه به طور دقیق ترجمه رسمی شود، نیاز است که یکی از قبوض معتبر برای تأیید آدرس ترجمه رسمی شود، ثبت شرکت در امارات می‌تواند در شیوه های مختلفی مانند مسئولیت محدود، سهامی خاص، شرکت مختلط غیر سهامی، شرکت تضامنی، شرکت های بین‌المللی و همینطور مشارکت محدود با سهام در نظر گرفته شود. مزایای ثبت شرکت در امارات از قرار زیر است: امارات یک کشور بسیار قدرتمند از نظر حمل و نقل است و به این ترتیب توسعه یافتگی در این کشور رویکرد مشخصی دارد؛ این کشور دارای تکنولوژی بالا بوده و ارتباط از راه دور در امارات به طور دقیق صورت می‌گیرد. این کشور دارای بخش خدمات و مالی ماهری است، در امارات کنفرانس ها و نمایشگاه های بزرگی برگزار می‌شود که بسیار ارزشمند است. امارات دارای بیمارستان ها و بازارها و هتل های پیشرفته ای است و در این کشور نظام تجارت آزاد دیده می‌شود. کشور امارات دارای سیستم قانونی ثابت و قابل اعتماد است. برای شرکت های سهامی در امارات نیازی به مالیات وجود ندارد. مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود به شرح زیر است: افراد می‌بایست شناسنامه و کارت ملی ارائه دهند، نیاز به گواهی عدم سوء پیشینه از تمام اعضای گروه است، دو نسخه فرم تقاضانامه به همراه امضا سهامداران نیاز است. نیاز به اخذ مجوز در صورت مجوزی بودن عنوان است. شرایط لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص در امارات به این صورت است که حداقل نیاز به سه عضو بوده و دو بازرس هم باید در شرکت حضور داشته باشند. در ابتدا می‌بایست 35 درصد از سرمایه اولیه شرکت پرداخت شود، حداقل سرمایه مورد نظر یک میلیون ریال است.

ویزای تحصیلی امارات یکی از گزینه های بسیار ارزشمند محسوب می‌شود که می‌تواند در نهایت پس از ورود به کار منجر به اخذ اقامت دائم این کشور شود. در نظر داشته باشید که دانشجویان خارجی برای تحصیل در امارات نمی‌توانند از بورسیه استفاده نمایند. تحصیل در امارات رایگان نیست و هزینه های لازم باید لحاظ شود. یک موضوع مهم این است که مدرک دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی امارات مورد تأیید وزارت علوم ایران نمی‌باشد. در صورتی که قصد ورود با کار به امارات دارید، کارفرما بهترین حامی برای شما خواهد بود. حقیقت این است که ویزای کاری امارات کمی سخت صادر می‌شود و مهارت کاری شما از اهمیت زیادی برخوردار است. هزینه هایی که برای اخذ ویزای کاری در نظر گرفته می‌شود ثابت هستند. ویزای ازدواج امارات نیز گزینه خوبی است و شرایط مشخصی را نیز به دنبال دارد مبرهن است که در این مسیر نیاز به زندگی حداقل سه سال بین زن و شوهر خواهد بود و باید مشخص شود که ازدواج در یک فضای واقعی صورت می‌گیرد. ویزای کارآفرینی در امارات در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است، افراد برای ویزای کارآفرینی امارات سعی می‌کنند جدیدترین گزینه های موجود را مدنظر قرار دهند. مشخص است که وضعیت کارآفرینی در امارات نیز رشد خوبی داشته است. ویزای توریستی امارات نیاز به میزان بودجه مشخص و همینطور مدارک لازم است و به طور کلی ویزای توریستی امارات 14 روزه صادر می‌شود و در مدل های یک ماهه و سه ماهه به صورت یک بار ورود و چند بار ورود است. افرادی که موفق به دریافت دعوت نامه از امارات هستند بسیار خوش شانس هستند. به طور کلی با داشتن دعوت نامه می‌توان مسیر ازدواج در امارات را آسان‌تر نمود. دعوتنامه بیشتر در زمینه تحصیلی و کاری و تجاری و نمایشگاهی صادر می‌شود.

شرکت های بیمه‌ای در امارات رکورد زدند. به طور کلی در این کشور حدود 17 شرکت به طور رسمی و دولتی فعالیت بیمه‌ای خود را ادامه داده‌اند و گردش مالی در این زمینه بسیار زیاد اعلام شده است. مشخص است که وضعیت درمانی در امارات به روز پیش می‌رود.

.

بانک المشرق یکی از بانک های بسیار قدرتمند در امارات است که دارای یک شبکه بزرگ از مراکز خدمت به مشتریان است. این بانک دارای 12 دفتر در خارج از کشور است. بانک المشرق در سال 1967 میلادی تأسیس شده است و امکان دسترسی مشتریان به خدمات نوآورانه را بیشتر از قبل کرده است. به طور کلی این بانک دارای طیف وسیعی از خدمات است.

بانک آر بی سی یک دفتر نمایندگی است که امکان دسترسی مشتریان را به شبکه های جهانی بیشتر می‌کند. این بانک دارای مراکز مهم مالی در دنیا است و ارزش خالص بالایی دارد.

بانک استاندارد یو آ ای یکی از بانک های پیشرو و موفق محسوب می‌شود، این بانک در سال 1958 تأسیس شده است و طیف وسیعی از خدمات بانکداری اسلامی را در پیش گرفته است. این بانک دارای 5 واحد بانکداری الکترونیک بوده و بیش از 130 دستگاه خودپرداز دارد.

بانک ابوظبی کامرشیال در سال 1985 تأسیس شده است و امروزه بزرگترین بانک از نظر منابع مالی محسوب می‌شود. این بانک دارای 48 شعبه است و خرده فروشی و سرمایه گذاری بخش مهمی از فعالیت های آن محسوب می‌شود. این بانک در صدر بانک های امارات در زمینه نوآوری است.

بانک ان بی دی کشور امارات یک بانک بسیار بزرگ است که دارای دفاتر مختلفی است و به طور کلی در زمینه وام دهی به مهاجران بسیار عالی عمل کرده است.

بانک اچ اس بی سی یکی از بزرگترین و گسترده ترین نمایندگی بین بانک های بین‌المللی محسوب می‌شود و در سال 1959 تأسیس شده است و دارای 24 شعبه است.

اعتبار پاسپورت بسیار بالا بوده و افراد با داشتن پاسپورت این کشور حداقل به 113 کشور بدون نیاز به ویزای مجدد ورود خواهند داشت.

مردم امارات اغلب اعتقادات دینی زیادی دارند و از این رو فرهنگ های اسلامی و مذهبی مشترک زیادی بین مردم ایران و امارات دیده می‌شود.

5 و 6 ژوئن در امارات روز عید فطر است و مانند ایران مراسم های زیادی در این تاریخ در این کشور برگزار می‌شود. 11 آگوست در این کشور روز عرفه است. 1 ژانویه در امارات روز سال نو است و 2 آوریل در این کشور نیز روز معراج اعلام شده است. 12 آگوست در امارات روز عید قربان است. 2 دسامبر در امارات روز ملی محسوب می‌شود.

مذهب رسمی در امارات اسلام است و بیش از 90 درصد از مردم این کشور مسلمان هستند. این موضوع بر روی حجاب کشور امارات نیز بسیار تأثیر دارد.

بازدید از برج خلیفه یکی از تفریحات بسیار دیدنی و جذاب در امارات است. به طور کلی برج خلیفه از مکان های دیدنی و جذابی است که در امارات وجود دارد. این برج در 163 طبقه گرد هم آمده است و به صورت یک آسمان خراش غول پیکر طراحی شده است، در این برج انواع مراکز تجاری و واحدهای مسکونی دیده می‌‌شود. بازدید از آبنمای دبی به طور کلی یکی از زیباترین بخش هایی است که پیش روی افراد قرار دارد؛ آبنمای آبی این شهر بزرگترین آبنمای موزیکال در دنیا محسوب می‌شود و بازدید از آن تلفیقی از آب و موزیک محسوب می‌شود. در این کشور تفریحات کویری زیادی پیش روی شما قرار دارد که ارزش بازدید آن‌ها بسیار زیاد است. تجربه رفتن به شنزارهای داغ و قرمز رنگ به همراه ماشین های لوکس و شاسی بلند بسیار ارزشمند است، در این کشور تورهای سافاری و کویرنوردی زیادی دیده می‌شود و بهترین گزینه برای کسانی است که اهل کوهنوردی هستند. پارک آبی آتلانتیس در دبی یکی از بهترین تفریحات محسوب می‌شود، در این بخش می‌توانید از فضای آبی پارک استفاده کنید. ساعت کاری از 8 صبح الی 10 شب اعلام شده است. وضعیت تفریحی در این پارک به طور جدی دنبال شده است. پارک آبی وایلد وادی یکی از پارک های عجیب در امارات است که در آن بیش از 30 نوع وسیله بازی دیده می‌شود، در این پارک از تم طراحی ویژه ای استفاده شده است و یک روز خاطره انگیز را برای شما فراهم می‌سازد. جت اسکی و اکس جت دبی یکی از بهترین گزینه هایی است که پیش روی شما قرار دارد، در این بخش افراد سعی می‌کنند از جلیقه های منجارت استاندارد استفاده کنند.

حمل و نقل عمومی در کشور امارات بسیار پیشرفت داشته است به طوری که سیستم های حمل و نقل شهری در این کشور روز به روز بهتر می‌شود. شما برای خرید یک بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی در کشور امارات باید حدود 5 درهم هزینه در نظر داشته باشید، بلیط حمل و نقل ماهانه در کشور امارات حدود 200 درهم در نظر گرفته شده است. حرکت تاکسی در کشور امارات به طور کلی بر اساس تعرفه های معمولی 12 درهم اعلام شده است. تاکسی یک کیلومتری در این کشور 2 درهم هزینه در بر گرفته است و هزینه ای که برای 1 ساعت انتظار تاکسی در کشور امارات دیده می‌شود حدود 30 درهم ارزیابی شده است. شما در این کشور می‌توانید اتومبیل نیز اجاره کنید، هزینه‌ای که برای اجاره اتومبیل در این کشور برای یک روز داده می‌شود از 17 درهم آغاز شده و تا 31 درهم ادامه دارد.

در فرهنگ امارات روبوسی زنان و مردان امر پسندیده ای نیست، در این کشور به طور کلی افراد حق ندارند حجاب نامناسبی داشته باشند. استفاده از الفاظ نامناسب در سطح شهر مشکل ساز است. قوانین کاری در این کشور بسیار مهم است.

هنر صنایع دستی در امارات بسیار رواج دارد و مردم سعی می‌کنند هنرهای دستی خود را به فروش برسانند.

ورزش های همگانی در بین بانوان امارات بسیار دیده می‌شود. ورزش هایی از قبیل شنا و قایقرانی نیز در امارات رایج است.

مردم امارات اغلب به خرافاتی که در ایران نیز دیده می‌شود اعتقاد دارند، در این کشور از اعداد 7 و 13 دوری می‌شود. در امارات به طور کلی استفاده از لباس های تیره در مجالس عروسی و لباس های روشن در مجلس ختم ناصحیح است.

شایعاتی که در مورد عرب ها و حواشی آن‌ها در امارات دیده می‌شود تا حدودی درست است اما ناامنی های افراطی در این زمینه را باور نکنید. شایعاتی که در زمینه عدم رعایت بهداشت در امارات دیده می‌شود، صحت ندارد.

در کشور امارات بهتر است از مسائل خاصی دوری کنید، یک مورد از ایجاد مزاحمت برای بانوان است که از نظر قانونی با شما برخورد صورت می‌گیرد. سعی کنید در زمان رانندگی کمی صبورتر باشید. شما حق رشوه دادن به سیستم های بهداشت و درمان را ندارید. در این کشور اجازه بحث با پلیس محیطی نخواهید داشت.

خطرات در امارات بیشتر در زمینه ی تصادفات و بلایای طبیعی دیده می‌شود.

قوانین تحصیل در امارات از ایران سخت تر است قوانین بهداشت و درمان در امارات از ایران جدی تر است

برای اخذ گواهینامه در امارات نیاز به 2 ماه زمان است، در ابتدا باید در آزمون کتبی شرکت کنید دشواری زیادی ندارد، سپس می‌بایست ورود به آزمون های عملی داشته باشید. خرید ماشین در امارات قیمت متنوعی دارد.

در سفارت امارات سفارت امارات در تهران، شهرک قدس، خیابان ایران زمین قرار دارد.

در مکان های عمومی دبی مردم اغلب لباس های رسمی و مرتب به تن می‌کنند، استفاده از لباس های باز و یا راحت در سطح شهر بسیار کم دیده می‌شود. بر اساس قوانین کلی، زن و مرد در این کشور باید لباسی به تن نمایند که از شانه ها تا زانوی خود را بپوشانند و استفاده از لباس های چاک دار و یا بدن نما رایج نیست. بهتر است که در مکان های عمومی لباس‌های بدون آستین استفاده نشود. لباس شنا مخصوص بخش درونی است در خارجی از استخر و یا منطقه ساحلی، پوشیده نمی‌شود. پوشش و حجاب در امارات آزاد است اما بهتر است که آداب درست لباس پوشیدن در هر مکان به طور دقیق رعایت شود.

امارات، اتحادی از هفت شیخ نشین کوچک است، این کشور دارای وسعت کمی است اما یکی از محبوب ترین مقصدهای گردشگری محسوب می‌شود. این کشور دارای شهرهای بسیار مدرن و سیستم های ساختمانی سر به فلک کشیده است. پیست های اسکی سرپوشیده و همینطور ریزورت های ساحلی لوکس در این بخش سبب شده است که جذابیت بیشتری نسبت به سایر کشورها داشته باشد. آب و هوای امارات بیابانی است و زمستان های مطبوع به همراه تابستان های داغ و آفتابی دارد. تحمل گرمای تابستان در امارات بسیارطاقت فرساست است و بارش باران در این کشور بسیار کم اتفاق می‌افتد. بهترین فصل سفر به امارات زمستان اعلام شده است، از ماه دسامبر تا فوریه این کشور دارای آب و هوای مطبوع و آفتابی است. برای داشتن یک تعطیلات ساحلی عالی در امارات بهترین ماه مارس و نوامبر اعلام شده است. تابستان های این کشور بسیار گرم است. مردم امارات به زبان عربی صحبت می‌کنند و واحد پول رسمی در این کشور درهم اعلام شده است. از نظر زمانی، امارات حدود نیم ساعت از تهران عقب تر است.

هاریس یکی از غذاهای خوش طعم و سنتی در امارات است که در ماه رمضان و عید فطر تهیه می‌شود و برای تهیه آن از مرغ و گوشت بره به همراه گندم استفاده می‌شود. شاورما یک نوع کباب ترک است که به همراه بشقاب سبزیجات سرو می‌شود و به نوعی در لیست غذاهای سرخ شدنی قرار دارد. تارید یک نوع نان مخصوص است با گوشت بره و سبزیجات پر می‌شود؛ این غذا بسیار خوش طعم است. خوزی بیشتر در جشن اعراب استفاده می‌شود و برای تهیه این غذا از گوشت بره یا بز کباب شده به همراه نان و غلات استفاده می‌شود، این غذا در رستوران ها سرو می‌شود و قیمت بالایی دارد. تبوله یک نوع سالاد خوش طعم است که از بلغور تازه به همراه سبزیجات استفاده می‌شود و در آن از آب لیمو و نعناع نیز استفاده می‌شود. مجبوس یک غذای خوش طعم است که با برنج و ادویه جات تهیه می‌شود و به همراه لیمو و ادویه سرو می‌شود؛ درون این غذا از گوشن نرم استفاده شده و بسیار خوش طعم است. بریانی یکی از غذاهای محبوب امارات است که به صورت بریانی هندی سرو می‌شود. این غذا از برنج بسمتی، ماهی یا گوشت به همراه مرغ بریانی استفاده می‌شود و برنج دم نکشیده نیز به همراه مرغ شروع به طبخ می‌کند. شتر شکم پر یکی از غذاهای خوش طعم در امارات است و در عروسی های بزرگ سرو می‌شود. آش آساریا یک نوع دسر است که با خامه سرو می‌شود؛ استفاده از آب لیمو و گلاب و بهار نارنج نیز در این غذا طعم دل انگیزی ایجاد می‌کند.

مطالب مرتبط