x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در آلبانی

کشور آلبانی یکی از کوچکترین کشورهای بالکان است و از نظر جغرافیایی یک منطقه بسیار مهم است. این کشور دارای کوتاه ترین بندرگاه از مدیترانه به بخش بالکان است. یک سوم از این منطقه توسط جنگل پوشانده شده است و از نظر گونه های گیاهی نیز بسیار غنی است. نرخ مشارکت نیروی کار در کشور آلبانی به میزان 69.00 رسیده است و مشخص است که این کشور نرخ مشارکت خود را افزایش داده است. دستمزد در کشور آلبانی حدود 60494.00 لک اعلام شده است، حداقل دستمزد در این کشور نیز 26000.00 لک برای هر ماه است که البته این رقم در قرارداد تغییر خواهد داشت. این کشور 2 میلیون 800 هزار نفر جمعیت دارد. سن بازنشستگی برای زنان در کشور آلبانی حدود 60 سال و سن بازنشستگی مردان، 65 سال اعلام شده است. تولید صنعتی در این کشور 45 درصد رشد داشته است در حالی که صنعت کشور آلبانی در سال های گذشته تعریف خوبی نداشته است. شایان ذکر است که در کشور آلبانی همه چیز برای تولید های روتین ارزیابی شده است. در صورتی که در زمینه توسعه نرم افزاری فعالیت داشته باشید، می‌توانید به تولید تجاری نرم افزار بپردازید، در نظر داشته باشید که بهینه سازی در این زمینه بسیار مهم است و تولید را نیز در بر می‌گیرد. روش های مدیریتی، افزایش سرعت و همینطور کیفیت از دسته مواردی است که در پروژه های نرم افزاری دیده می‌شود. یکی از مهمترین محصولات اقتصادی در این کشور گندم است که وارد بخش های صادراتی شده است و کشور آلبانی از نظر تولید محصولات کشاورزی به خصوص گندم به خودکفایی رسیده است. در این کشور تولید کرومیت نیز دیده می‌شود و کشور آلبانی در دنیا مقام بالایی را داشته است

مشاوره زندگی در آلبانی
فهرست

حداقل حقوق در آلبانی

حداقل حقوق در آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ بیکاری در کشور آلبانی در حدود 12 درصد است این نرخ بسیار زیاد است و این نشان می‌دهد که کار در این کشور به سختی یافت می‌شود و وضعیت کاری در این کشور آن‌طور که باید نبوده و هنوز مسیر طولانی برای رسیدن به یک فضای کاری صحیح و درآمدزا در این کشور نیاز است. کاریابی در کشور آلبانی شاید یکی از روش های بسیار مهم مهاجرتی باشد که می‌تواند نتیجه خوبی فراهم سازد.

در حال حاضر حدود 1127.00 هزار نفر در این کشور شاغل و 70.00 هزار نفر نیز بیکار هستند. 

نرخ مشارکت نیروی کار در کشور آلبانی به میزان 69.00 رسیده است و مشخص است که این کشور نرخ مشارکت خود را افزایش داده است. دستمزد در کشور آلبانی حدود 60494.00 لک اعلام شده است، حداقل دستمزد در این کشور نیز 26000.00 لک برای هر ماه است که البته این رقم در قرارداد تغییر خواهد داشت. این کشور 2 میلیون 800 هزار نفر جمعیت دارد. سن بازنشستگی برای زنان در کشور آلبانی حدود 60 سال و سن بازنشستگی مردان، 65 سال اعلام شده است. نرخ بیکاری جوانان در کشور آلبانی 22 درصد است این نرخ نسبت به سال های گذشته تغییرات داشته است. شایان ذکر است که نرخ اشتغال در کشور آلبانی 60 درصد است.

تولید صنعتی در این کشور 45 درصد رشد داشته است در حالی که صنعت کشور آلبانی در سال های گذشته تعریف خوبی نداشته است. رتبه آسانی کسب و کار در کشور آلبانی 56.00 است که البته این رقم بر اساس مهارت افراد تغییرات مشخصی دارد، یعنی مهارت های بالا به نوبه خود از نظر رتبه وضعیت خوبی دارند. میزان حقوق در کشور آلبانی در سال 2015 بسیار کم بود و این موضوع با اعتراض مردم این کشور روبرو شد؛ به این ترتیب دولت کشور آلبانی یک سری سیاست های دقیق سنجیده است و مشخص است که در این زمینه هدف اصلی رضایت مردم کشور آلبانی است. به این ترتیب شاهد رشد مالی 63 درصدی در کشور آلبانی بوده‌ایم و خوشبختانه همه چیز در زمینه درآمدزایی به شکلی دقیق و روتین پیش می‌رود. در نظر داشته باشید که این کشور شاخص های روتینی برای ارزهای دولتی در نظر گرفته است و وجود سرمایه گذاران خارجی نیز در این کشور کمک شایانی به وضعیت درآمدی کرده‌ است.


میانگین درآمد در آلبانی

میانگین درآمد در آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پزشکی در کشور آلبانی یکی از شغل های پر درآمد محسوب می‌شود، افرادی که دارای دانش کاربردی در زمینه پزشکی در این کشور هستند قطعاً می‌توانند به سرمایه زیادی دست یابند. در نظر داشته باشید که پزشکی در این کشور در هدف حفظ و ارتقا تندرستی و همینطور درمان بیماری ها پیش می‌رود و رتبه خوبی را شکل داده است. میانگین درآمد در کشور آلبانی به طور کلی 195 هزار و 842 دلار تعیین شده است که رقم بسیار خوبی است.

شغل های مربوط به دارو به خصوص مدیریت در داروخانه از دیگر شغل های پر درآمدی است که در کشور آلبانی به چشم می‌خورد؛ مدیران داروخانه در بیمارستان ها و داروخانه ها و همینطور بیمه های درمانی فعالیت می‌کنند. در نظر داشته باشید که این شغل برای افرادی که در گروه داروسازی فعالیت کرده‌اند بسیار عالی بوده و یک امتیاز بی نظیر محسوب می‌شود میانگین حقوق برای این شخص در صورتی که مهارت خوبی داشته باشد، حدود 146 هزار و 412 دلار اعلام شده است. این کشور توانسته وضعیت درآمدی برای قشر پرستاری را نیز به طور دقیق و جدی پیش ببرد و میزان درآمد در این مسیر نیز مشخص است.

معماری سازمانی از دسته شغل هایی است که اگر فردی بتواند در آن مهارت کافی داشته باشد قطعاً سود خوبی خواهد داشت. معماری سازمانی به معنی هماهنگ سازی و همسوسازی همه فعالیت های سازمان است که راهبرد دقیقی را پیش روی داشته باشد. ارتباط فنی که در این زمینه ایجاد می شود از اهمیت زیادی برخوردار است. میانگین حقوق در این زمینه 115 هزار و 944 دلار تعیین شده است.

در صورتی که در زمینه توسعه نرم افزاری فعالیت داشته باشید می‌توانید به تولید تجاری نرم افزار بپردازید در نظر داشته باشید که بهینه سازی در این زمینه بسیار مهم است و تولید را نیز در بر می‌گیرد. روش های مدیریتی، افزایش سرعت و همینطور کیفیت از دسته مواردی است که در پروژه های نرم افزاری دیده می‌شود. میانگین حقوق در این زمینه 108 هزار و 879 دلار تعیین شده است.

پرستاری در این کشور در زمینه مراقبتی نیز شغل خوبی محسوب می‌شود و حقوق این افراد به میزان 106 هزار و 962 دلار تعیین شده است.

صنعت گردشگری در کشور آلبانی روز به روز جدی تر دنبال می‌شود و مشخص است که این کشور صنعت گردشگری را به طور دقیق و جدی پیش برده است


کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در آلبانی

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای مهاجرت کاری به کشور آلبانی باید یک سری امتیاز بندی های مشخص را دنبال نمایید. اولین روال امتیاز بندی در این کشور بر اساس سن است. در صورتی که فرد متقاضی بین 20 الی 35 سال سن داشته باشد 20 امتیاز دریافت می‌کند این مورد در سن 35 الی 40 سال، 15 امتیاز و در سن 40 الی 45 سال به 10 امتیاز می‌رسد. چه خوب است که جوانان به سراغ ویزای کاری کشور آلبانی بروند.

افرادی که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد هستند 20 امتیاز و در صورتی که مدرک دکترا وجود داشته باشد 40 امتیاز مد نظر قرار می‌گیرد. در رشته های فنی و مهندسی 30 امتیاز در نظر گرفته می‌شود.

در صورتی که مدرک زبان معتبر داشته باشید می‌توانید تا 10 امتیاز را در نظر بگیرید، داشتن سوابق کاری برای ورود به کار در کشور آلبانی بسیار مهم است. سوابق کاری این کشور به ازای هر دو سال 20 امتیاز را به همراه دارد. در صورتی که حداقل 6 ماه سابقه کار در کشور آلبانی داشته باشید 10 امتیاز به شما تعلق می‌گیرد.

برای اخذ ویزای کاری کشور آلبانی در ابتدا باید با یک کارفرما در این کشور وارد صحبت شوید، شما می‌بایست رزومه کاری خود به همراه توضیحی دقیقی از مهارت را ارسال نمایید و منتظر باشید تا اطلاعات ارسالی بررسی شود در صورتی که با اطلاعات شما موافقت صورت بگیرد قراردادی بین شما و کارفرما بسته می‌شود و از این طریق می‌توانید نتیجه خوبی بگیرید. پس از این دوره شما می‌بایست مدارک کاری و تحصیلی و هویتی را به سفارت کشور آلبانی ارائه دهید.

 این‌طور که مشخص شده است ویزای کار کشور آلبانی به سختی صادر می‌شود و شانس افراد در اخذ ویزای کار این کشور بسیار محدود است ؛چه خوب است بتوانید در این مسیر کمی بررسی نموده و شرایط را نیز لحاظ کنید. مشخص است که افراد با مهارت های شغلی پزشکی بالا در ورود به کار در این کشور نتیجه بهتری خواهند گرفت. کاریابی در کشور آلبانی در صورتی که به طور جدی دنبال شود می‌تواند نتیجه بخش باشد. شما می‌توانید در کشور آلبانی کاریابی را به طور جدی دنبال کنید و بهتر است سعی کنید که در ابتدا یک دوره کارآموزی را پیش بگیرید. کارآموزی در این کشور خود شامل چندین بخش مختلف است که بخش مهارت آموزی می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. خوشبختانه در کشور آلبانی وضعیت کار تحت کنترل دولت خواهد بود و شرایط رو به بهبودی گزارش شده است. یک نوع کارت های مهارتی در کشور آلبانی صادر می‌شود؛ این کارت ها نشان می‌دهد که شما چقدر می‌توانید از پس کار در این کشور بر‌آیید و به طور کلی نوع مهارت و تخصص شما را مشخص می‌سازد، این کارت برای کسانی صادر می‌شود که در دانشگاه های معتبر دنیا تحصیل کرده‌اند. در نظر داشته باشید که کار و تخصص در کشور آلبانی یک اصل مهم محسوب می‌شود. تخصص در این کشور به معنی سود دهی نظام اقتصادی کشور است و در این زمینه مورد ارزیابی قرار می‌گیرید.

 

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در آلبانی

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای یک وعده غذا در کشور آلبانی در یک رستوران گران قیمت، باید 525.00 لک هزینه پرداخت کنید، همینطور هزینه سه وعده غذا برای دو نفر در یک رستوران معمولی در این کشور 3.000.00 لک تعیین شده است. هزینه های اصلی زندگی در کشور آلبانی که شامل برق و وسیله گرمایشی و آب و ... است برای آپارتمان 85 متر مربعی 8.502.68 لک تخمین خورده است. پرداخت تعرفه یک دقیقه مکالمه داخلی موبایل در این کشور 25.58 لک است. اینترنت در این کشور برای 60 مگابایت پیکسل، حدود 2.528.12 لک تخمین خورده است. افرادی که به بدنسازی علاقه دارند، برای یک ماه باشگاه در این کشور باید 3.579.86 لک هزینه پرداخت نمایند. اجاره زمین تنیس در کشور آلبانی برای یک ساعت آخر هفته حدود 946.36 لک براورد شده است و برای یک بلیط سینما در این کشور 500.00 لک هزینه لازم است. خرید یک عدد شلوار جین در آلبانی، 5.723.68 لک هزینه در بر دارد. این در حالی است که هزینه یک عدد لباس تابستانی در این کشور4.021.81 لک است. شما برای خرید یک جفت کفش ورزشی نایک سایز متوسط در این کشور باید 9.162.73 لک هزینه پرداخت نمایید. یک جفت کفش کاری چرم مردانه 11.946.50 لک تخمین خورده است.

قیمت برخی کالاهای اساسی در آلبانی

قیمت برخی کالاهای اساسی در آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور آلبانی  به شرح زیر است:


· شیر ( ثابت)، ( 1 لیتری) 131.69 لک

· یک قرص نان سفید تازه ( 500 گرم) 69.44 لک

· برنج ( سفید)، (1 کیلوگرم) 126.61 لک

· شانه ی تخم مرغ ( 12 عدد ) 176.62 لک

· پنیر محلی ( 1 کیلوگرم) 629.19 لک

· سینه ی مرغ ( بدون استخوان، بدون پوست)، ( 1 کیلوگرم) 520.40 لک

· گوشت گاو ( 1 کیلوگرم) ( یا گوشت قرمز راسته) 817.39 لک

· سیب ( 1 کیلوگرم) 105.96 لک

· موز ( 1 کیلوگرم) 162.02 لک

· پرتقال ( 1 کیلوگرم) 121.33 لک

· گوجه فرنگی ( 1 کیلوگرم) 101.97 لک

· سیب زمینی ( 1 کیلوگرم) 70.64 لک

· پیاز ( 1 کیلوگرم) 66.51 لک

· کاهو (1 سر) 104.32 لک

· آب ( بطری 1.5 لیتری) 51.43 لک

· پاکت سیگار ( مارلبورو) 310.00 لک

اقتصاد در آلبانی

اقتصاد در آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت اقتصادی کشور آلبانی به طور کلی تحولات سیاسی را پشت سر گذاشته است و از سال 1991 تا به امروز شاهد رشد اقتصادی کشور آلبانی بوده‌ایم. اقتصاد این کشور بیشتر در بخش کشاورزی و صادرات دیده می‌شود. کشور آلبانی دارای منابع طبیعی مانند زغال سنگ است و همینطور در اقتصاد این کشور کروم و مس و نیکل نیز نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند. یکی از مهمترین محصولات اقتصادی در این کشور گندم است که وارد بخش های صادراتی شده است و کشور آلبانی از نظر تولید محصولات کشاورزی به خصوص گندم به خودکفایی رسیده است. در این کشور تولید کرومیت نیز دیده می‌شود و کشور آلبانی در دنیا مقام بالایی دارد. در کشور آلبانی کوهستان های زیاد و همینطور هوای ایده‌آلی وجود دارد، این کشور دارای چراگاه های سرسبز و پر رونقی است و دامپروری بخش مهمی از اقتصاد این کشور را تشکیل می‌دهد. در کشور آلبانی محصولات کشاورزی شامل غلات و نیشکر و توتون و سیب زمینی است؛ این کشور در زمینه صنایع نساجی و چرم‌سازی نیز رشد خوبی داشته است. محصولات فلزی و شیمیایی و الکترونیکی در کشور آلبانی استقرار خوبی داشته است و اقتصاد این کشور را پوشش دهی کرده است. اقتصاد کشور آلبانی خود توانسته در سایر کشورهای بزرگ دنیا نیز شناخته شده باشد.

میزان تولید ناخالص در کشور آلبانی بیش از  15.120 میلیارد دلار آمریکا اعلام شده است که حدود 21 درصد از آن در بخش کشاورزی دیده می‌شود و بیش از 20 درصد نیز در بخش صنعت وجود دارد. اما به میزان 58 درصد از اقتصاد کشور آلبانی در زمینه خدمات است و این موضوع حاکی از خدمت رسانی دقیق دولت به مردم اعلام شده است. در این کشور به میزان 352 هزار نفر مهاجر وارد شغل شده‌اند که رقم خوبی است. نرخ تورم در کشور آلبانی 1.50 درصد اعلام شده است. فرآورده های صادراتی در کشور آلبانی شامل منسوجات و پاپوش و همینطور آهن و سنگ آهن اعلام شده است. سبزیجات و میوه و تنباکو از دیگر محصولات صادراتی در کشور آلبانی هستند. آمارها نشان می‌دهد که میزان فرآورده های صادراتی به کشورهای ایتالیا و صربستان به ترتیب به میزان 67 و 5 درصد اعلام شده است. این کشور 4 درصد از صادرات خود را به یونان منتقل می‌کند. بیشترین وضعیت واردات از کشور آلبانی در زمینه ماشین آلات و تجهیزات ماشین بوده است و این کشور در زمینه مواد غذایی و منسوجات نیز بسیار عالی عمل کرده است. کشور آلبانی بیش از 4 میلیارد کیلووات ساعت برق تولید ‌ی کند که این میزان برق به صورت مستقیم توسط نیروگاه های آبی تولید می‌شود. در مجموع وضعیت اقتصادی کشور آلبانی به نسبت سال های گذشته رشد 22 درصدی داشته است و این درصد می‌تواند در سال های اخیر بیشتر نیز گزارش شود. مردم کشور آلبانی مردمی بسیار مهربان هستند و عدم وجود فضای فخرفروشی در این کشور خود یکی از دلایل رشد اقتصادی محسوب می‌شود که از ارزش بالایی برخوردار است

امنیت مالی و اقتصادی در آلبانی

امنیت مالی و اقتصادی در آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیشترین امنیت مالی کشور آلبانی در زمینه کشاورزی است، کشاورزی در این کشور در خاک خای بسیار حاصل خیز صورت می‌گیرد به طوری که میزان سود حاصل از خاک های این کشور در بیش از 90 درصد از زمان ها بیشتر از ضرر آن است. این‌طور که شواهد نشان داده است اقتصاد کشور آلبانی در زمینه دام و پرورش حیوانات محلی نیز رشد خوبی داشته است.

خدمات از دیگر بخش های اقتصادی مطمئن در این کشور است، دولت کشور آلبانی در زمینه خدمات سیاست های جدید را اعلام داشته است به طوری که خدمات در این کشور هم بر اساس میزان بودجه های دولت تعیین شده و هم سودی که از سوی سرمایه‌گذاران وارد خاک کشور آلبانی می‌شود بسیار مهم خواهد بود. این کشور به طور کلی یکی از مهمترین شرایط خدماتی را برای بیماران و بانوان باردار در نظر داشته است و تا حد زیادی نیز موفق بوده است. روابط اقتصادی کشور آلبانی به شکل دقیقی پیش رفته است به طوری که این کشور اقتصاد را یکی از مهمترین بخش های پیشرفته در جامعه آماری خود می‌داند. کشور آلبانی یک کشور مطمئن در زمینه خوار و بار محسوب می‌شود.

امنیت در آلبانی

امنیت در آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نظام امنیتی در کشور آلبانی رشد خوبی داشته است اما افراد برای ایمنی بیشتر باید به نکاتی توجه داشته باسند؛ اول اینکه بانوان در این کشور بهتر است که از لباس های پوشیده استفاده نمایند و بهتر است که در زمان هایی که شهر خلوت است و یا در تاریکی شب به تنهایی وارد خیابان ها نشوند. مورد بعدی به این صورت است که اگر شما قصد دارید در کشور آلبانی زندگی خوبی داشته باشید باید بتوانید فکری به حال وضعیت مالی خود کنید، اگر صاحب خانه با شما سازگار نباشد، امنیت زندگی شما و خانوادتان زیر سوال می‌رود چه خوب است که بتوانید به رشد امنیت خود کمک کنید.

در این کشور امنیت برای کودکان فراهم شده است. شایان ذکر است که زندگی در کشور آلبانی شاید در ابتدا کمی عجیب باشد اما این موضوع بسیار مهم است که مردم این کشور موافق با نظام مهاجرتی هستند.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در آلبانی

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر قصد دارید خود و همسر و فرزندانتان را وارد خاک کشور آلبانی نمایید بهتر است بدانید که در این کشور شرایط خاصی برای ویزای همراه دیده می‌شود و شما نیاز است که بتوانید این شرایط را به طور دقیق و جدی پشت سر بگذارید اول اینکه بهترین روش برای شما سرمایه‌گذاری است، سرمایه‌گذاری یعنی به قصد ورود سرمایه خود به کشور آلبانی وارد شوید، حال می‌توانید شرکت ثبت کنید، اوراق خریداری کنید و یا به خرید ملک بپردازید در هر صورت این شما هستید که تعیین می‌کنید کدام روش برای شما بهتر است؛ در این روش باید مد نظر قرار دهید که کشور آلبانی یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته وضعیت اقامتی را به طور جدی دنبال کند و در این زمینه بسیار موفق ظاهر شده است. شما برای اقامت در کشور آلبانی از طریق سرمایه گذاری در ابتدا به مدت 1 سال در این کشور زندگی می‌کنید، در صورتی که روند اقتصادی خوبی گزارش شد می‌توانید همسر و فرزندان کمتر از 18 سال را نیز با خود همراه کنید.

برای اقامت در کشور آلبانی نیاز است که اصول مهمی رعایت شود؛ اول اینکه افراد باید بتوانند از نظر سرمایه وضعیت خوبی داشته باشند، داشتن سرمایه های اقتصادی خوب یعنی شما هم بتوانید بودجه ای در اختیار دولت قرار دهید و هم از پس هزینه زندگی خود بر‌آیید.

روش دیگر برای اقامت از طریق همراه در کشور آلبانی به این صورت است که به قصد تحصیل وارد خاک کشور آلبانی شوید، تحصیل شما می‌تواند خود به چندین بخش تقسیم شود؛ افرادی که از نظر تحصیلی وضعیت خوبی دارند این شرایط را خواهند داشت که در ترم اول برای همسر و فرزندان خود درخواست اقامت این کشور را ارائه دهند. خوشبختانه کشور آلبانی یکی از بهترین کشورهایی است که وضعیت اقامت از طریق تحصیل را به شکلی دقیق پیش برده است.

در روند تحصیلی مادامی که شما در کشور آلبانی درس می‌خوانید اجازه کار نیز خواهید داشت و همسر شما با اخذ مجوز می‌تواند در این کشور مشغول به کار شود.

ازدواج خارجی ها در آلبانی

ازدواج خارجی ها در آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ازدواج با یک فرد از تبعه کشور آلبانی می‌تواند منجر به اقامت دائم این کشور شود. در این روش بهتر است به موارد زیر دقت کنید:


· همسر شما به عنوان یک فرد از تبعه کشور آلبانی نباید پرونده جنایی داشته باشد البته این موضوع در مورد خود شما نیز ارزیابی می‌شود. شما باید بدانید که ازدواج در کشور آلبانی به منزله اقامت دائم نبوده و نیاز است که بتوانید یک دوره مشخص را در این کشور زندگی کنید.

· شما به عنوان فردی که قصد دارد وارد کشور آلبانی شود باید از نظر مالی مناسب باشید، تناسب در وضعیت مالی یعنی از پس هزینه خود و همسر خود بر آمده و حداقل به میزان یک سال اول ( بدون داشتن شغل) بتوانید زندگی خود را سپری کنید.

· مدارک کاری، تحصیلی و هویتی شما ارزیابی می‌شود.

· نیاز به مدارکی است که ثابت کند ازدواج شما در وضعیت واقعی صورت گرفته است و هرگز تصمیم صوری نگرفته‌اید.

· در کشور آلبانی زندگی جریان صحیحی دارد یعنی شما و همسرتان باید مانند فرهنگ زن و شوهری در این کشور زندگی کنید.

· وضعیت مالی همسر شما باید به طور دقیق ارزیابی شود.

· نیاز است که مشخص شود ازدواج قبلی داشته‌اید یا خیر در صورت وجود ازدواج قبلی نیاز است که به طور دقیق این موضوع را ارزیابی کنید. شایان ذکر است که ازدواج در کشور آلبانی به طور جدی یک ماه زمان نیاز دارد.

روند طلاق در کشور آلبانی به این صورت است که طلاق باید به درخواست مرد صورت بگیرد و در صورتی که زن درخواست طلاق دهد زمان زیادی می‌بایست سپری شود تا تأیید صورت بگیرد؛ در هر صورت طلاق در این کشور یک سری شرایط مخصوص به خود دارد.


اجاره خانه در آلبانی

اجاره خانه در آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای اجاره آپارتمانی یک خوابه در مرکز شهر در این کشور باید 35.559.85 لک هزینه در نظر داشته باشید، این در حالی است که برای اجازه همان خانه در خارج از مرکز شهر باید 21.136.20 لک هزینه کنید. هزینه یک آپارتمان سه خوابه در این کشور در مرکز شهر حدود 68.203.33 لک بوده و همان خانه در خارج از شهر 68.889.60 لک اعلام شده است.


خرید ملک در آلبانی

خرید ملک در آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای خرید ملک در کشور آلبانی برای هر متر مربع در مرکز شهر می‌بایست 190.867.85 لک هزینه در نظر گرفته شود؛ این در حالی است که همان خانه در خارج از شهر 83.279.98 لک هزینه در بر دارد. ارزیابی ها نشان می‌دهد که خرید آپارتمان در این کشور به طور جدی دنبال می‌شود و مشخص است که افراد می‌بایست از مشاوران خبره در این زمینه استفاده نمایند.

ثبت شرکت در آلبانی

ثبت شرکت در آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ثبت شرکت در کشور آلبانی به سه روش صورت می‌گیرد. روش اول شرکت با مسئولیت محدود است و موارد بعدی مشارکت محدود و شرکت تضامنی نامیده می‌شود.

شرکت خصوصی با مسئولیت محدود مناسب ترین شرکت همراه محسوب می‌شود که با کسب و کار در کشور آلبانی رونق می‌گیرد، شما برای شروع در این شرکت ها به میزان 1165 یورو سرمایه اولیه نیاز دارید که که البته می‌توانید در ابتدا 20 درصد از آن را به کار بگیرید اما کل هزینه می‌بایست در حساب بانکی شما قرار بگیرد. شرکت با مسئولیت محدود که به عنوان شرکت های دولتی ثبت می‌شود نیاز به حداقل دو سهام‌دار دارد که باید حداقل سرمایه ای به ارزش 46600 یورو را در نظر داشته باشید.

ثبت شرکت در کشور آلبانی مراحل مشخصی دارد. در ابتدا باید نوع شرکت مشخص شود، نیاز است که نام و محل اقامت هر یک سهام‌داران مشخص شود. نام شرکت می‌بایست در دفتر ثبت شده در کشور آلبانی اعلام شده است. باید برای فعالیت اشیا و وسایل مورد نظر خریداری شود. سرمایه اولیه می‌بایست مشخص شود، تعداد و نام مدیران ارزیابی شود و همینطور باید نام و محل اقامت افراد نیز مشخص شود.

نیاز است که کپی از گذرنامه یا مدارک شناسایی از مدیران و دبیران صورت بگیرد،

برای ثبت هر نوع شرکت ( به جز نمایندگی از شرکت مادر) نیاز به طرح توجیه اقتصادی خواهد بود. طرح توجیه اقتصادی در کشور آلبانی نشان می‌دهد که شماره شناسایی مالیاتی بر چه اساسی ارزیابی می‌شود. در نظر داشته باشید که شناسه کارفرما و همینطور کارکنان نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.


مزایای ثبت شرکت در کشور آلبانی به صورت زیر است:

شما از مالیات های اضافی در امان هستید و تنها یک نرخ 5 درصد ثابت برای شما مالیات برآورد می‌شود.

نیاز به خدمات نامگذاری خاصی ندارید

می‌توانید سطح حفاظت از حریم خصوصی را بالا ببرید

حداقل سرمایه های پرداختی برای شرکت های کشور آلبانی کم است و این امر می‌تواند سرمایه گذاری را ساده‌تر نماید

شرکت های پیش ساخته در دسترس هستند، شرکت های محدود خصوصی جدید ظرف 24 ساعت ثبت می‌شوند

شرکت های تک سهامدار مجاز به فعالیت هستند

شرکت هایی که در وضعیت تک سرپرست هستند نیز مجاز به فعالیت می‌باشند

برای هر یک از شرکت ها نیاز به یک منشی است

حساب ها به صورت سالیانه در وضعیت آماده سازی و نگهداری قرار می‌گیرند و همینطور حسابرسی نیز وجود دارد

انواع ویزا و انواع اقامت در آلبانی

انواع ویزا و انواع اقامت در آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از بهترین روش های مهاجرت به کشور آلبانی از طریق سرمایه‌گذاری است، سرمایه‌گذاری در کشور آلبانی یعنی شما بتوانید از نظر بودجه، خود را بهبود دهید. بهبود نظام سرمایه‌ای در کشور آلبانی بسیار مهم است و باید به عنوانی یک اصل مهم ارزیابی شود. سرمایه گذاری در این کشور می‌تواند پس از سه سال اقامت دائم را فراهم سازد.

مورد بعدی اقامت در کشور آلبانی از طریق تحصیل است، به طوری که شما می‌بایست در یکی از دانشگاه های کشور آلبانی پذیرفته شوید، در این زمینه شاید کمی مسیر برای شما دشوار باشد.

ویزای ازدواج از دیگر گزینه هایی است که افراد می‌توانند از آن استفاده نمایند، ویزای ازدواج کشور آلبانی به منظور ازدواج با یک فرد از تبعه کشور آلبانی صادر می‌شود و اعتبار مشخصی دارد.

ویزای کار این کشور کمی سخت صادر می‌شود و باید بتوانید در یافتن شغل مورد نظر بررسی های دقیقی داشته باشید. ویزای کار کشور آلبانی یک نوع ویزای بسیار ارزشمند و ایده آل است.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم آلبانی

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای دریافت بیمه درمانی در کشور آلبانی باید در ابتدا این نکته را در نظر داشته باشید که دولت این کشور مهاجران خارجی را بیمه نمی‌کند و افراد خود باید از شرکت های بیمه‌ای خصوصی استفاده نمایند، شرکت های بیمه‌ای در کشور آلبانی خود دسته بندی های مشخصی دارند. تسهیلات درمانی در این کشور به طور جدی دنبال می‌شود اما هنوز به درجه خوبی نرسیده است.

کودکان به محض ورود به مدرسه بیمه می‌شوند؛ کودکان در کشور آلبانی در صورت داشتن بیماری های خاص می‌بایست از بیمه های خصوصی استفاده نمایند.

بانوان باردار در این کشور نیز می‌توانند از پوشش های بیمه‌ای خوبی برخوردار شوند. خدمات بانکی و مالی در آلبانی

خدمات بانکی و مالی در آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


آلفا بانک یکی از شرکت های مالی و بسیار مشهور در کشور آلبانی محسوب می‌شود؛ این بانک دومین رتبه در کشور آلبانی را دارد و به طور کلی در زمینه بانکداری خرد، سرمایه گذاری، تجاری و مدیریتی فعالیت می‌کند. این بانک در سال 1879 بنا نهاده شده است و سرمایه زیادی دارد.


ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در آلبانی

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پاسپورت کشور آلبانی رتبه 44 را داشته و با داشتن پاسپورت این کشور می‌توانید به 114 کشور مهم دنیا رفت و آمد داشته باشید. پاسپورت کشور آلبانی به طور کلی اعتبار بالایی دارد و شما با این پاسپورت اجازه ورود به کشورهای معتبر جهانی را خواهید داشت.
 


تشابهات فرهنگی آلبانی با ایران

تشابهات فرهنگی آلبانی با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


یکی از تشابهات فرهنگی بین مردم کشور آلبانی با ایرانیان این است که آن‌ها اغلب پس از صرف ناهار یک چرت کوتاه می‌زنند و بسیار علاقه به مصرف چای دارند به طوری که آقایان یک فلاسک چای را با خود به همراه می‌برند.

کودکان در این کشور مانند کودکان ایرانی درس می‌خوانند، بازی می‌کنند و سعی می‌کنند در زمان فراغت به یادگیری یک مهارت جدید بپردازند.

میزان درآمدزایی در این کشور از ایران بهتر است البته هزینه زندگی نیز بیشتر از ایران گزارش شده است

در این کشور اغلب اعضای خانواده در روزهای تعطیل و آخر هفته ها دور هم جمع می‌شوند.

مردم آلبانی به طور کلی سعی می‌کنند خودشان را جوان نگه دارند و در این زمینه از غذاهای طبیعی و سبزیجات استفاده می‌کنند.

سبزیجات یکی از محصولات ثابت در غذای مردم این کشور است که در بین ایرانیان نیز دیده می‌شود.

اعیاد و تعطیلات رسمی در آلبانی

اعیاد و تعطیلات رسمی در آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


1 ژانویه در کشور آلبانی آغاز سال نو است، در این تاریخ افراد اغلب دور هم جمع شوند.

تاریخ 14 مارس، یک روز تابستانی بسیار مهم است که به طور کلی یک تعطیل رسمی و ملی بوده و از اهمیت زیادی برخوردار است.

22 مارس در این کشور نوروز دیتا بوده و روز سفارش نیز به شمار می‌آید

1 می در این کشور عید پاک است به طوری که افراد در این عید سعی می‌کنند به هم هدیه دهند.

5 ژوئیه در کشور آلبانی مانند عید فطر است.

12 سپتامبر در کشور آلبانی روز عید قربان بوده و قربانی صورت می‌گیرد

28 نوامبر نیز روز استقلال کشور است و یک روز بسیار مهم بوده که از سوی دولت نیز حمایت می شود

29 نوامبر در این کشور روز جوانان است.

25 دسامبر کریسمس است.

دین در آلبانی

دین در آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


ریشه اسلام در کشور آلبانی به دوره امپراتوری عثمانی باز می‌گردد؛ بیشینه افراد در این کشور پیرو مذهب شیعه بوده و یا از فرقه بکتاشیه هستند. مسلمانان حنبلی که در این کشور زندگی می کنند بسیار مشابه با افرادی هستند که مشهور به شیعیان امامیه هستند. در این افراد عشق به اهل بیت دیده می‌شود. در عاشورا مسلمانان از امامیه و حنبلی با هم یک سری مراسم های عزاداری برگزار می‌کنند، ده روز با هم در این ایام روزه می‌گیرند و همگی از لباس های سیاه استفاده می‌کنند. در دوران کمونیستی در این کشور اقدام به ویرانی 1700 مسجد به همراه 200 حسینیه وجود داشته است به طوری که تنها یک مسجد در این کشور باقی ماند که بعدها تبدیل به یک موزه شد. 

تفریح در آلبانی

تفریح در آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


قلعه اسرار آمیز رزافا یکی از قلعه های بسیار مهم و دیدنی در کشور آلبانی است که هم می‌تواند گواه از یک افسانه باشد و هم تفریحی بسیار دل انگیز محسوب شود. این قلعه دیدنی در خصوص افسانه سه برادر نقش بسیار مهمی داشته است. در نظر داشته باشید که بازدید از این قلعه در طول روز توصیه می‌شود و پیشنهاد می‌شود شب ها به هیچ عنوان این قلعه را برای دیدن انتخاب ننماید.

موزه تاریخ ملی از دیگر تفریحات بسیار خاص برای تاریخ دتاسن است. این موزه در شهر تیرانا واقع شده است که در هشت بخش طراحی شده است و تاریخ غنی مردم کشور آلبانی را به نمایش می‌گذارد. این موزه زیاد بیش از 400 آیتم را در معرض نمایش قرار می‎دهد. در این موزه سکه های نقرهای و برنزی زیادی دیده میشود. غرفه ملی رنسانس و غرفه استقلال از جالب ترین بخش های این موزه محسوب می‌شوند.

قلعه پورتو پالرمو یکی از دیدنی ترین قلعه ها در کشور آلبانی است، در نظر داشته باشید که برای بازدید از این قلعه شما باید زمان مشخصی را مد نظر قرار دهید. این قلعه در یک مسیر خارج از شهر واقع شده است و در بخش جنوبی کشور آلبانی قرار دارد. 

دریاچه زیبای اسکادار یکی از بزرگترین دریاچه های منطقه بالکان محسوب می‌شود که در یک محدوده حفاظت شده پارک ملی قرار دارد این منطقه به عنوان اصلی ترین زیستگاه پرندگان در قاره اروپا است. زیبایی این منطقه آن‌قدر زیاد است که قطعاً شما را به فکر فرو می‌برد. در این منطقه می‌توانید دوچرخه سواری کنید و به طور کلی از فضای موجود لذت ببرید.

یکی از تفریحات بسیار هیجان انگیز در کشور آلبانی گشت و گذار در مرکز خرید تاپتانی است، این مرکز خرید بسیار بزرگ و سرپوشیده است و می‌تواند بهترین مکان برای خرید سوغاتی به شمار آید. این منطقه برای افرادی که به خرید علاقه دارند یک گزینه بسیار عالی است.

میدان اسکندربیگ یکی از مکان های دیدنی در کشور آلبانی است که مجسمه های زیادی دارد.

موزه تاریخ ملی یکی از دیدنی های بسیار عالی در آلبانی است، در این موزه تابلوهای موزاییکی زیادی دیده می‌شود.

هرم انوار هوکسا در آلبانی یک محیط بسیار عجیب است که پیشنهاد می‌شود از آن بازدید کنید.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در آلبانی

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای شرایط حمل و نقلی در این کشور باید یک بلیط یک طرفه خریداری نمایید، حمل و نقل داخلی در این کشور 40.00 لک تخمین خورده است. شما برای خرید بلیط عبور ماهانه می‌بایست به میزان ثابت1.600.00 لک هزینه پرداخت نمایید. مبدأ تاکسی ها در این کشور از 250.00یورو آغاز شده و تاکسی برای هر یک کیلومتر حرکت 114.38 لک هزینه در نظر می‌گیرد. شما برای تاکسی با یک ساعت انتظار باید 1.500.00 لک هزینه در نظر بگیرید. در این کشور بنزین لیتری 176.94 لک است.فرهنگ آلبانی

فرهنگ آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم در این کشور در دوران نوروز از کلاه های بلند و قرمز رنگ استفاده می‌کنند که بسیار زیبا هستند. این کلاه ها برای افرادی که دوست دارند عکس برداری کنند نیز بسیار حالب توجه است.

در کشور آلبانی مردم برای احوال‌پرسی برای هم سر و دست تکان می‌دهند، احوال‌پرسی در این کشور خود شامل دسته‌بندی های مختلفی است. برخی از افراد سعی می‌کنند همدیگر را با نام بلند صدا بزنند و برخی دیگر تنها با واژه آقا و خانوم خود را معرفی می‌کنند، برخی از افراد لبخند زده و برخی دیگر بلند می‌خندند. در این کشور زندگی رنگ و بوی خاصی دارد، مثلاً سحرخیزی بخشی از فرهنگ مردم کشور آلبانی محسوب می‌شود، بانوان سعی می‌کنند روز خود را با یک دعا آغاز کنند، افراد اغلب سعی می‌کنند لبخند به لب داشته باشند و برای فرزندان خود دعا می‌کنند.

کودکان در طول روز زمانی را به ورزش اختصاص می‌دهند و نگاه کردن به تلویزیون بخشی از زندگی در کشور آلبانی است.

در کشور آلبانی آقایان اغلب سعی می‌کنند حرف خود را با اشاره به همسر خود برسانند و کمتر توضیح می‌دهند.

یک فرهنگ بسیار جالب در زمان غذا خوردن است، بر روی میز شام اول باید پدر خانواده آغاز به خوردن نماید و این موضوع از روی احترام صورت می‌گیرد، در زمان غذا خوردن حق ندارید با هم صحبت کنید و حق ندارید زمان زیادی را برای صرف غذا در نظر بگیرید.

زندگی در کشور آلبانی بر اساس نوع اعتقاد افراد فرق می‌کند و هر کس بر اساس سلیقه خود زندگی می‌کند؛ برخی افراد زندگی مدرن را دوست دارند و برخی دیگر به سراغ روش های سنتی می‌روند.

هنر آلبانی

هنر آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گونه های مختلف معماری در کشور آلبانی دیده می‌شود که نشان می‌دهد این کشور گستره های معماری بسیار جذابی را فراهم ساخته است. در نظر داشته باشید که معماران مشهور در این کشور بیشتر در زمینه ساخت و سازهای روتین به نتیجه رسیده‌اند؛ بررسی ها نشان داده است که این کشور توانسته هنر معماری را به صورت ترکیبی با موسیقی همراه نماید و این ترکیب در آخرین دوره مسابقات موسیقی بسیار مهم است.

گونه های هنر کشور آلبانی بیشتر در زمینه کار بر روی چوب و همینطور منبت کاری دیده می‌شود.

کشور آلبانی هنر را یک اصل مهم در زندگی می‌داند و در این زمینه بسیار موفق بوده است.

ورزش در آلبانی

ورزش در آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از ورزش های بسیار مهم و مشهور در آلبانی، گلف است، در این کشور مردم علاقه زیادی به این ورزش دارند و سعی می‌کنند زمان زیادی را برای گلف در نظر بگیرند. در شهرها و مناطق مختلف آلبانی زمین های مخصوص گلف دیده می‌شود و همینطور تورها و دوره های گلف متعددی نیز گزارش شده است. در مناطق توریستی این کشور این ورزش آموزش داده می‌شود و یکی از بهترین تفریحات به شمار می‌آید.

قایقرانی یکی از ورزش هایی است که در آب های خروشان این کشور وجود دارد و برای مردم بسیار جذاب است؛ مربیان خصوصی زیادی در این زمینه در کشور آلبانی وجود دارند. محبوب ترین مرکز قایقرانی در آلبانی توسط بانوان اداره می‌شود. 

مردم این کشور به اسب سواری نیز علاقه زیادی دارند اما هنوز مسیر های اسب سواری در این کشور به وضعیت خوبی نرسیده است. اسب سواری در آلبانی در دل طبیعت صورت می‌گیرد و تفریحگاه های زیادی نیز در این زمینه وجود دارد. 

این کشور دارای طبیعت بسیار بکر و بی نظیری است. مسیرهای پیاده روی در آلبانی به طور کلی دلهره اور است و بهتر است که بیشتر مراقب باشید.

اغلب افرادی که به عنوان مهاجر وارد خاک آلبانی می‌شوند علاقه زیادی به شنا دارند، در این کشور شنا به شکل مختلف صورت می‌گیرد و شاهد جشن های دریایی زیادی هستیم. غواصی و شنا یکی از بهترین تفریحاتی است که در آلبانی وجود دارد که به رشد صنعت گردشگری این کشور نیز کمک شایانی کرده است.

تنیس یکی از ورزش هایی است که در ابتدا به شکل یک بازی برای روزهای تعطیل مورد استفاده قرار می‌گرفته است اما امروزه یکی از بهترین بازی هایی است که وارد بخش های پیشرفته شده است و در مکان های عمومی و همینطور هتل ها مورد استقبال قرار می‌گیرد. تنیس های خاکی از ورزش های فوق‌العاده محبوب هستند. اغلب باشگاه های آلبانی استانداردهای بین‌المللی بسیار خوبی در زمینه تنیس داشته و در این زمینه ورزشکارهای حرفه‌ای نیز وجود دارند.

خرافات در آلبانی

خرافات در آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم آلبانی معتقد هستند که اگر سیزدهم یک ماه برابر با سه شنبه باشد یعنی آن روز قطعاً با بدشانسی همراه است و یک سری اتفاقات بد رخ خواهد داد. در چنین شرایط افراد سعی می‌کنند معامله نکنند.

در این کشور عدد 4 به طرز عجیبی شوم شناخته می‌شود این عدد به احتمال زیاد ریشه در خرافات آن‌ها دارد، مردم این عدد را تلفظ نمی‌کنند و یا در ساختمان ها طبقه 4 دیده نمی‌شود.

خرید خانه در کشور آلبانی شاید یکی از کارهای سخت باشد زیرا باید اطمینان حاصل شود که در خانه مورد نظر ارواح وجود ندارد.

مردم این کشور جغد ها را شوم می‌دانند در صورتی که صدای بدی بشنوند آن را به جغدها نسبت می‌دهند.

مردم آلبانی از حمل کردن سطل های خالی بسیار واهمه دارند و معتقد هستند که بدیمنی خواهد داشت.


شایعات در مورد آلبانی

شایعات در مورد آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


خرید خانه در کشور آلبانی با قیمت های نجومی شایعه است و این‌که اجاره خانه در شهر تیرانا کشور آلبانی بسیار گران و غیر ممکن است نیز صحت ندارد.


موارد ممنوعه در آلبانی

موارد ممنوعه در آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


در این کشور بوق زدن در نزدیکی مکان هایی مانند بیمارستان و یا خانه سالمندان ممنوع است.

شما اجازه ندارید با افراد با صدای بلند صحبت کنید.

شما اجازه استفاده از سلاح سرد ندارید و باید مشکل خود را با روش های مسالمت آمیز حل کنید.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم آلبانی

خطرات احتمالی برای افراد مقیم آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که به تازگی وارد خاک آلبانی شده‌اند باید سعی کنند در رانندگی دقت کنند، شاید در ابتدا رفتار مردم با شما مناسب نباشد.

در صورتی که به آلبانی سفر می‌کنید بهتر است پول نقد با خود همراه نداشته باشید؛ بهتر است اشیای گران قیمت خود را کنار بگذارید و به طور کلی در جوامع عمومی تلفن همراه خود را در جیب قرار ندهید

تشابهات قوانین آلبانی با ایران

تشابهات قوانین آلبانی با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قوانین آلبانی بسیار مشابه با قوانین در کشور ایران است، این موضوع در ساعت غذا خوردن، خوابیدن، شروع کار و همینطور زمان تحصیل افراد نیز دیده می‌شود.

قوانین کار در کشور آلبانی مشابه ایران است اما خرید ملک در کشور آلبانی کمی دشوارتر از ایران است.

گواهینامه و خرید ماشین در آلبانی

گواهینامه و خرید ماشین در آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خرید ماشین در آلبانی چندان رایج نیست زیرا مردم در این کشور اغلب سعی می‌کنند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نمایند.

افراد برای اخذ گواهینامه در آلبانی باید در ابتدا در یک آزمون کتبی شرکت کنند و نیاز است که به امتیاز مشخصی دست یابند تا بتوانند وارد آزمون عملی شوند.


سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در آلبانی

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت آلبانی در ایران نبوده و نزدیک ترین سفارت، در استانبول است.

سفارت ایران در کشور آلبانی در شهر تیرانا قرار دارد. 


نوع پوشش مردم آلبانی

نوع پوشش مردم آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور آلبانی از لباس های بلند استفاده می‌کنند و مشخص است که بانوان علاقه به پوشش ویژه دارند. حجاب بخشی از شرایط زندگی در کشور آلبانی است.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی آلبانی

جغرافیا و شرایط آب و هوایی آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


آلبانی یکی از کوچکترین کشورهای بالکان محسوب می‌شود و از نظر جغرافیایی یک منطقه مهم است. این کشور دارای کوتاه ترین بندرگاه از مدیترانه به بخش بالکان است. یک سوم از این منطقه توسط جنگل پوشانده شده است و از نظر گونه‌های گیاهی نیز بسیار غنی است. آلبانی از سمت غرب با مونته نگرو و از سمت شمال شرق با کوسوو و از سمت جنوب و جنوب شرقی با یونان همسایه است.

فاصله آلبانی تا ساحل ایتالیا در حدود 72 کیلومتر اعلام شده است، مساحت آلبانی 28.748 کیلومتر مربع اعلام شده است. پایتخت زیبای این کشور، شهر تیرانا است.

زبان رسمی در این کشور آلبانیایی و واحد پول در این کشور، لک است.

 این کشور آب و هوای معتدلی دارد و به طور کلی در تابستان گرم و خشک و در زمستان، سرد و مرطوب است. مساحت زیادی در این کشور توسط کوه و تپه پوشانده شده است.


غذاهای آلبانی

غذاهای آلبانی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فیلتو یکی از غذاهای خوش طعم در آلبانی است که با سس کرم و قارچ تازه تهیه می‌شود. این غذا با گوشت گوسفند و گوشت گوساله ترکیب شده و به طور کلی یکی از محبوب ترین گوشت ها در آلبانی محسوب می‌شود.

در آلبانی از لذت شکلات غافل نشوید؛ در این کشور می‌توانید در کافه ها بنشینید و به خوردن شکلات مشغول شوید. شکلات های کشور آلبانی بسیار خوش طعم بوده و در آن از مغزها نیز استفاده می‌شود.

شندتلی یک کیک بسیار خوش طعم در آلبانی است که بسیار محبوب بوده و از نوشابه و آرد و شکر و تخم مرغ تهیه می‌شود. در این کیک ها از عسل و گردو نیز استفاده می‌شود که با وانیل و شکر و آب و میخک ترکیب شده و طعمی دل‌انگیز است.

پریم اسکار به سبزیجات کبابی گفته می‌شود که یک غذای بسیار محبوب در بین مردم این کشور است؛ در این غذا از بادمجان، کدو سبز و همینطور گوجه فرنگی و پیاز استفاده می‌شود.

فگس یک غذای ساده برای وعده ناهار است و در آن از گوجه فرنگی با پوست و همینطور پیاز و پنیر استفاده می‌شود، این محصول دارای یک پوسته ضخیم است و با نان سرو می‌شود.

مردم کشور آلبانی علاقه زیادی به مصرف گوشت گوساله با مرغ و گردو دارند و این غذا را مانند ماکارونی تهیه می‌کنند. سوپ لوبیا در آلبانی از دیگر غذاهایی است که از لوبیا و پیاز و روغن و زیتون تهیه می‌شود و در آن از سس گوجه نیز استفاده می‌شود.

مردم این کشور به کوفته های قلقلی یا تخم مرغ و سس لیمو نیز علاقه زیادی دارند، سس لیمو یا آبلیمو یکی از بهترین محصولاتی است که در این کشور استفاده می‌شود.