x
قبل از هر اقدام برای مهاجرت، این ویدئوها رو ببین!

ویزای مولتی

مقدمه

ویزای مولتی

ویزای مولتی یا چندگانه-Multiple-Entry- نوع خاصی از ویزا است که به دارنده ویزا اجازه می‌دهد چندین بار در یک بازه زمانی مشخص وارد کشور دیگری شود. با ویزای مولتی می‌توانید با رعایت قوانین به‌دفعات در کشور موردنظر تردد کنید.

درباره ویزای مولتی

ویزای مولتی به صاحبش این امکان را می‌دهد که به‌محض اینکه قانون 90/180 را نقض نکند، هر بار که می‌خواهد وارد منطقه شینگن و یا هر کشوری که در مقصد دارد، شود. به‌عنوان‌مثال، ممکن است دارنده ویزای ورود چندگانه به ایالات‌متحده وارد شود، سپس به کشور خود بازگردد و چندین بار دیگر با همان ویزا به ایالات‌متحده برگردد. ویزای چندگانه برای دارنده ویزا بسیار مفید است، اما گرفتن آن نیز می‌تواند کمی دشوار باشد.

اعتبار ویزای مولتی

روشی که ویزای مولتی کار می‌کند این است که این ویزا معمولاً برای مدت معینی معتبر است. این دوره زمانی "دوره اعتبار" نامیده می‌شود و ممکن است این اعتبار از 6 ماه تا 12 ماه و حداکثر تا 24 ماه باشد. در مدت اعتبار، دارنده ویزا می‌تواند با توجه به محدودیت‌های مختلف در سفر، چندین بار به کشور مقصد سفر کند و سپس به کشور خود برگردد.

ویزای مولتی برای چه مدت اعتبار دارد؟

ویزاهای چندگانه بسته به تاریخ صادرشده برای مدت‌زمانی خاصی معتبر خواهد بود. این دوره به‌عنوان دوره اعتبار ویزا شناخته می‌شود. در طی مدت اعتبار ویزا، دارندگان این ویزا می‌توانند به کشوری که ویزا را چندین بار صادر کرده‌اند، سفر کنند. بااین‌حال، آن‌ها نباید از تعداد ورودی‌های ویزای خود تجاوز کنند. لازم به ذکر است که مدت اعتبار از زمان صدور ویزا شروع می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر به لینک منبع مراجعه کنید.

ویزای مولتی کانادا

روش‌ها یا دستورالعمل‌های خاص در کشور کانادا وجود دارد و توسط ستاد ملی IRCC تأیید می‌شود. اگر یک افسر تصمیم به صدور ویزای تکورود کند، دلایل آن باید در یادداشت‌های پرونده وارد شود. مأموران باید توجه داشته باشند كه شرایط صدور ویزای مولتی باید استاندارد در نظر گرفته شود. افرادی که ویزای مولتی کانادا دارند و مدت مجاز برای اقامت آن‌ها در کانادا به پایان نرسیده است می‌توانند به کشور خود سفرکرده و به آنجا برگردند. آن‌ها مجبور نیستند ویزای اقامت موقت دوم را برای ورود مجدد به کانادا دریافت کنند.

به دارنده اجازه می‌دهد تا هر زمان که لازم باشد در طول اعتبار ویزا از هر کشوری وارد کشور کانادا شود. این ویزا بااعتبار طولانی‌مدت برای تسهیل ورود به کانادا برای مسافران قانونی صادر می‌شود. ویزای مولتی کانادا دارای حداکثر تاریخ اعتبار یک ماه تا 10 سال است.

لازم به ذکر است که همه متقاضیان واجد شرایط ویزای مولتی نیستند و تصمیم به صلاحدید یک افسر IRCC است. ویزای تکورود ممکن است در مواردی صادر شود که مثلاً:

 • متقاضی واجد شرایط معافیت هزینه است و هدف از ورود به کانادا محدود است (برای مثال، برای بازدید رسمی توسط یک اتباع خارجی).
 • متقاضی در یک رویداد ویژه یک‌بار در کانادا شرکت می‌کند.

ویزای مولتی اقامت موقت کانادا برای چه کسی است؟

ویزای اقامت موقت برای اتباع خارجی است که مایل‌اند برای مدت‌زمان محدودی به کانادا مراجعه کنند و قصد دارند در پایان مدت اقامت خود کشور را ترک کنند. ویزاهای اقامت موقت چندگانه برای اتباع خارجی است که باید طی یک دوره ده‌ساله بیش از یک‌بار برای مدت اقامت تا شش ماه از کانادا بیایند و بروند؛ اما ازآنجایی‌که اعتبار پاسپورت‌های ایرانی 5 ساله می‌باشند، این ویزا در ایران به نام ویزای 5 ساله کانادا نیز شناخته می‌شود؛ بنابراین اگر دارای پاسپورت کشوری باشید که مدت‌زمان اعتبار آن بیشتر از پنج سال باشد، اعتبار ویزای مولتی کانادا تا یک ماه پیش‌ازتاریخ اعتبار پاسپورت، محاسبه می‌شود.

نکات مهم ویزای 5 ساله کانادا

 1. ویزای مولتی

  مسافر می‌تواند بعد از اتمام دوره 6 ماهه، مدت اقامت خود را تمدید کند.
 2. مسافر می‌تواند قبل از اتمام اعتبار ویزا، مجدداً برای تمدید ویزای کانادا خود اقدام کند.
 3. با توجه به هدف متقاضی برای سفر و همچنین تشخیص افسر سفارت، در برخی از موارد ویزا به‌صورت یک‌بار ورود صادر می‌شود که در این صورت مسافر مجاز است فقط یک‌بار به کانادا سفر کند. این ویزا یک‌بار ورود نامیده می‌شود و دارنده آن می‌تواند 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشد. (ویزای یک‌بار ورود معمولاً برای متقاضیانی صادر می‌شود که برای شرکت در همایش، مسابقات ورزشی یا شرکت در دوره‌های خاص و ... به کانادا سفر می‌کنند(.‌‌

شرایط افراد متقاضی دریافت ویزای 5 ساله کانادا

 1. این ویزا توریستی است و صرفاً برای متقاضیانی صادر می‌شود که قصد بازدید از جاذبه‌های کانادا و یا دیدار با اقوام خود را دارند.
 2. مدارک ارائه‌شده به سفارت بایستی با هدف سفر مطابقت داشته باشد.
 3. شخص متقاضی قصد کار و یا تحصیل در کانادا را نداشته باشد. ( ویزای کار و تحصیل کانادا شرایط و مدارک مخصوص به خود را دارند(.
 4. شخص متقاضی نباید هیچ سابقه کیفری در کشور خود و سایر کشورها داشته باشد.
 5. شخص متقاضی نباید به بیماری واگیردار و خطرناک مبتلا باشد.

هزینه ویزای مولتی کانادا

ویزای مولتی

هزینه ویزای کانادا، به عوامل مختلفی وابسته است. دعوت‌نامه، برنامه سفری، ارائه رزرو بلیت و هتل و همچنین وقت انگشت‌نگاری شامل هزینه‌های مختلفی هستند. قیمت ویزای مولتی کانادا توریستی با نوع سینگل توریستی تفاوتی ندارد و هزینه‌های یکسانی دارند.

هزینه ویزای کانادا حدوداً، ۳۰۰ دلار آمریکا است. این مبلغ برای پرداخت هزینه‌های بررسی مدارک و انگشت‌نگاری دریافت می‌شود.

 

 

برای اطلاعات بیشتر مقاله ویزای کانادا را مطالعه کنید.

انواع ویزای مولتی

ویزای مولتی بسته به موقعیت و نیاز متقاضی متفاوت است. در اینجا انواع ویزای مولتی بنا به سال آن آمده:

 1. ویزای مولتی 1 ساله
 2. ویزای مولتی 3 ساله
 3. ویزای مولتی 5 ساله
 4. ویزای مولتی شینگن
 5. ویزای توریستی
 6. ویزای بیزینسی
 7. ویزای تحصیلی
 • ویزای مولتی 1 ساله MEV این حق را برای شما فراهم می‌کند که هر زمان می‌خواهید وارد منطقه شینگن شوید، به‌شرطی که بیش از 90 روز نمانید.
 • ویزای مولتی 3 ساله MEV به متقاضیانی اهدا می‌شود که ویزای چندگانه قبلی را که به مدت یک سال در طی دو سال گذشته معتبر بوده، به‌طور قانونی استفاده کرده‌اند. این ویزا این حق را به صاحب آن می‌دهد تا در مدت‌زمان سه سال وارد منطقه شینگن شود؛ اما دارنده ویزا محدود به ماندن در اتحادیه اروپا حداکثر 90 روز در یک دوره 180 روزه نیست.
 • ویزای مولتی 5 ساله MEV به افرادی اهدا می‌شود که ویزای چند ورود قبلی را که حداقل طی دو سال معتبر بوده و استفاده کرده‌اند. این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا 5 سال به 26 کشور اروپایی وارد شوید، به‌شرط اینکه قانون 90/180 روز را نقض نکنید.
 • ویزای مولتی شینگن برای افرادی که مجبور هستند ظرف مدت معینی چندین بار به کشورهای عضو شینگن سفر کنند بسیار مناسب است. برای اطلاع از مزایای ویزای مولتی شینگن این مقاله را مطالعه کنید. اعتبار ویزای مولتی بیشتر از این زمان بود و شما می‌توانید این ویزا را به مدت 1 تا 4 سال با اعتبار دریافت و می‌توانید بعد از ورود به حوزه شینگن، به تعداد چندین بار از حوزه شینگن خارج‌شده و دوباره به این محدوده سفر کنید.

تفاوت بین ویزای مولتی و ویزای سینگل چیست؟

این را به خاطر داشته باشید که بین ویزای مولتی و ویزای تک ورود تفاوت وجود دارد. ویزاهای یک‌بار ورود معمولاً برای مسافرانی صادر می‌شود که قصد دارند یک سفر را به یک مقصد خاص انجام دهند. فرد با داشتن ویزاهای تکورود، در مدت‌زمان کوتاهی می‌تواند وارد کشور مقصد شود و برای ورود دوباره باید اقدام به ویزای مجدد کند. در مقابل، ویزاهای امکان ورود چندباره دارد و اغلب به شخص اجازه می‌دهد تا برای مدت‌زمان طولانی‌تر در خارج از کشور باقی بماند.

شرایط لازم برای اخذ ویزای مولتی

هر کشور الزاماتی را تعیین می‌کند که باید توسط متقاضیانی که درخواست ویزای مولتی دارند، برآورده شود. ویزاهای مولتی هنوز تحت عنوان هدفی که شخص به‌طور موقت از کشور مقصد بازدید می‌کند طبقه‌بندی می‌شوند. به‌عنوان‌مثال ویزاهای توریستی، ویزای کار و غیره می‌توانند به‌عنوان ویزای مولتی صادر شوند؛ بنابراین، متقاضی برای دریافت وضعیت ورود چندگانه، باید شرایط لازم را برای آن دسته از ویزاهای موقتی خاص تحقق بخشد.

الزامات و محدودیت‌های ویزای مولتی

علاوه بر این، ویزاهای چند ورودی محدودیت‌ها و الزامات منحصربه‌فرد را شامل می‌شوند که شامل موارد زیر است:

 • شکاف بین بازدیدها: بسته به کشور مبدأ، ممکن است فرد بین هر بار ورود دوباره صبر کند. به‌عنوان‌مثال، ویزاهای مولتی برای افرادی که از هند به ایالات‌متحده وارد می‌شوند، بین هر ورود مجدد به فاصله زمانی 2 ماهه نیاز دارند. این دوره انتظار ممکن است در برخی شرایط لغو شود.
 • حداکثر زمان برای هر اقامت: بسته به کشور، ممکن است شخص مجاز باشد که تا هرزمان که مایل است بتواند برای هر ورودی بماند. به‌عنوان‌مثال، فردی که از چین به ایالات‌متحده سفر می‌کند می‌تواند برای هر دوره ورود به مدت حداکثر 30 روز در ایالات‌متحده آمریکا بماند، درحالی‌که حداکثر زمان برای فردی که از برزیل وارد می‌شود 90 روز است.
 • سابقه خوب: گذشته از واجد شرایط بودن ویزای موقت، ویزاهای چندگانه معمولاً فقط برای متقاضیانی صادر می‌شود که سابقه خوبی در مراجع مهاجرت دارند؛ یعنی متقاضی سابقه جنایی یا کیفری نداشته باشد.
بازهم، جزئیات خاص برای هر ویزای مولتی به عوامل بسیاری بستگی دارد، ازجمله کشور مبدأ و سابقه مهاجرت کلی متقاضی و غیره... همچنین ممکن است شرایط لازم برای صلاحیت هرسال تغییر کند، ازآنجاکه بسیاری از انواع ویزا منوط به سهمیه هستند که هرسال نوسان می‌کنند.

مشاوره

جهت مهاجرت ، اخذ ویزای مولتی و کسب اطلاعات بیشتر برای شرایط و روند آن لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه‌ی مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر خواهان مهاجرت و اخذ ویزای مولتی یا چندگانه هستید و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاورین ما GO2TR تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.

 

مشاوره ویزای مولتی
آخرین ویرایش: ‏4 ماه پیش - 762 نمایش

دانشگاه‌ها

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱