۰۲۱ - ۴۳ ۰۰ ۰۰ ۲۱
صفحه اصلی سامانه پیشنهادها
درخواست رزرو مشاوره
سامانه پیشنهادها
وبلاگ
درباره ما
۰۲۱ - ۴۳ ۰۰ ۰۰ ۲۱
:: جستجو

درحال جستجو ...

تحصیل رایگان در اتریش

مقدمه

افراد زیادی سالانه متقاضی تحصیل در کشورهای اروپایی هستند. بی‌شک نام کشور اتریش همه را به سمت و سوی یک کشور گران قیمت با جاذبه‌های توریستی عالی می‌اندازد؛ اما برخلاف تصور عامه، این کشور یکی از معدود کشورهای اروپایی است که ارائه‌دهنده‌ی تحصیل رایگان است. تحصیل رایگان در اتریش اولین گزینه برای مهاجرت بیشتر دانشجویان به این کشور است. بیشتر افراد آرزوی تحصیل و زندگی در یک کشور اروپایی را در سر می‌پرورانند باید بدانند که امکان تحصیل رایگان در اتریش بدون ارائه مدرک زبان امکان پذیر نیست.

نظام آموزشی این کشور از لحاظ استاندارد در بالاترین سطح کیفی قرار دارد، تحصیل رایگان در اتریش به صورت زیر است:

 • امکان پذیرش در دانشگاه‌ها و تحصیل رایگان در اتریش در دو بازه زمانی ترم پاییز و بهار است.
 • تحصیل رایگان در اتریش در 22 دانشگاه دولتی، 27 کالج دانشگاهی، 12 دانشگاه خصوصی، 21 دانشگاه علمی کاربردی غیر دولتی امکان پذیر است.
 • زبان تدریس در همه‌ی این دانشگاه‌ها زبان آلمانی و انگلیسی است البته مواردی نیز وجود دارد که در مقاطع تحصیلات تکمیلی مثل دکترا و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.
 • تحصیل رایگان در اتریش در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا امکان پذیر است.
 • متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های اتریش در مقطع کارشناسی می‌توانند با قبولی در آزمون سراسری برای پذیرش اقدام کنند. در مقطع کارشناسی ارشد نیز به همین ترتیب است.
 • دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در اتریش اجازه 10 ساعت کار در هفته را برای تامین هزینه‌های زندگی دارند.
 • تحصیل رایگان در اتریش در مقطع دکترا مزایای زیادی از جمله اخذ حقوق معین برای پرداخت هزینه‌ی زندگی و تحصیل را دارد،همچنین در این مقطع دانشجویان می‌توانند بورسیه تحصیلی را اخذ کنند.
 • در کنار تحصیل رایگان در اتریش مزایایی مانند کار در حین تحصیل و بورسیه تحصیلی وجود دارد.

شرایط تحصیل رایگان در اتریش

 •  از آنجا که کشور اتریش یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی است. به همین دلیل سالانه افراد زیادی سودای تحصیل و زندگی را در کشور اتریش در سر می‌پرورانند.
 • برای اطلاع متقاضیان تحصیل رایگان در اتریش باید اعلام کرد که دانشگاه‌های اتریش تقریبا رایگان هستند.
 • با توجه به اینکه دانشگاه‌های این کشور جزو 100 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند دانشجویان بین‌المللی می‌توانند به راحتی در این کشور به تحصیل خود ادامه دهند.

شرایط بورسیه تحصیلی در اتریش

یکی از ویژگی‌های مهم تحصیل رایگان در اتریش اخذ بورسیه تحصیلی است. اغلب بورسیه تحصیلی به دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تعلق می‌گیرد. یافتن بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی سخت‌تر از دو مورد ذکر شده است.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های اتریش تقریبا به همه رشته‌های تحصیلی تعلق می‌گیرد. این بورسیه‌ها که بیشتر در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا است هزینه‌های پژوهش و تحصیل در اتریش را پوشش می‌دهد.

لازم به ذکر است بدانید بورسیه تحصیلی در اتریش محدودیت سنی دارد و برای مقطع کارشناسی ارشد 35 سال است و دکترا 40 سال تعیین شده است.

ارنست ماخ یک بورسیه تحصیلی در اتریش است که برای دانشجویان علمی کاربردی در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است. کلیه دانشجویان واجد شرایط غیر اروپایی می‌توانند از این بورسیه استفاده کنند.

مشاوره

جهت تحصیل در اتریش و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه‌ی مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد دارید فرزندتان را برای تحصیل به اتریش اعزام کنید و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران ما GO2TR تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.

مشاوره تحصیل رایگان در اتریش
آخرین ویرایش: ‏2 ماه پیش - 5,698 نمایش

سوالات متداول

مزایای زندگی در اتریش چیست؟

نظرات

سایت فوقالعاده عالی دارید متسکر از تمام اطلاعاتتان

2019-05-15 21:41:25

سلام دوست عزیز. رضایتمندی شما باعث خوشنودی تیم ماست. قدردان شما تیم اعزام GO2TR.

2019-07-06 10:25:48

سلام دوست عزیز. رضایتمندی شما باعث خوشنودی تیم ماست. قدردان شما تیم اعزام GO2TR.

2019-07-06 10:25:48

فوق دیپلم الکترونیک ولیسانس فیزیک هستم با 26سال سابقه کار مخابراتی چگونه می توانم دراتریش تدریس کنم

2019-12-04 22:44:23

سلام دوست عزیز.چنین امکانی وجود ندارد و فقط در صورتی ممکن است که شما در اتریش تحصیل کرده باشید.قدردان شما.تیم اعزام GO2TR.

2020-05-21 10:55:13

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط