x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
تحصیل رایگان در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل رایگان در اتریش

شرایط تحصیل رایگان در اتریش

تحصیل رایگان در اتریش، از آنجا که کشور اتریش یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی است. به همین دلیل سالانه افراد زیادی سودای تحصیل و زندگی را در کشور اتریش در سر می پرورانند.

برای اطلاع متقاضیان تحصیل رایگان در اتریش باید اذعان کرد که دانشگاه های اتریش تقریبا رایگان هستند.

با توجه به اینکه دانشگاه های این کشور جزو 100 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند دانشجویان بین المللی می توانند به راحتی در این کشور به تحصیل خود ادامه دهند.

تحصیل رایگان در اتریش

افراد زیادی سالانه متقاضی تحصیل در کشور های اروپایی هستند. بی شک نام کشور اتریش همه را به سمت و سوی یک کشور گرانقیمت با جاذبه های توریستی عالی می اندازد. اما برخلاف تصور عامه این کشور یکی از معدود کشورهای اروپایی است که ارائه دهنده ی تحصیل رایگان است.

تحصیل رایگان در اتریش اولین گزینه برای مهاجرت بیشتر دانشجویان به این کشور است. بیشتر افراد آرزوی تحصیل و زندگی در یک کشور اروپایی را در سر می پرورانند. حال که امکان تحصیل رایگان در اتریش بدون ارائه ی مدرک زبان امکان پذیر نیست. .

نظام آموزشی این کشور از لحاظ استاندارد در بالاترین سطح کیفی قرار دارد. تحصیل رایگان در اتریش این یکی از انگشت شمار کشورهای اروپایی است که این امکان را برای دانشجویان خارجی ایجاد کرده است.

امکان پذیرش در دانشگاه ها و تحصیل رایگان در اتریش در دو بازه زمانی ترم پاییز و بهار است.

تحصیل رایگان در اتریش در 22 دانشگاه دولتی، 27 کالج دانشگاهی، 12 دانشگاه خصوصی، 21 دانشگاه علمی کاربردی غیر دولتی امکان پذیر است.

زبان تدریس در همه ی این دانشگاه ها زبان آلمانی و انگلیسیت است. البته مواردی نیز وجود دارد که در مقاطع تحصیلات تکمیلی مثل دکترا و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می شود.

تحصیل رایگان در اتریش در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا امکان پذیر است. متقاضیان تحصیل در دانشگاه های اتریش در مقطع کارشناسی می توانند با قبولی در آزمون سراسری برای پذیرش اقدام کنند. در مقطع کارشناسی ارشد نیز به همین ترتیب است.

دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در اتریش اجازه 10 ساعت کار در هفته را برای تامین هزینه های زندگی دارند.

تحصیل رایگان در اتریش در مقطع دکترا مزایایی زیادی از جمله اخذ حقوق معین برای پرداخت هزینه ی زندگی و تحصیل را دارند. همچنین در این مقطع دانشجویان می توانند بورسیه تحصیلی را اخذ کنند.

در کنار تحصیل رایگان در اتریش مزایایی مانند کار در حین تحصیل و بورسیه تحصیلی استفاده کنند.

شرایط بورسیه تحصیلی در اتریش

یکی از ویژگی های مهم تحصیل رایگان در اتریش اخذ بورسیه تحصیلی است. اغلب بورسیه تحصیلی به دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تعلق می گیرد. یافتن بورسیه تحصیای برای دانشجویان مقطع کارشناسی سخت تر از دو مورد ذکر شده است.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های اتریش تقریبا به همه رشته های تحصیلی تعلق می گیرد. این بورسیه ها که بیشتر در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا است هزینه های پژوهش و تحصیل در اتریش را پوشش می دهد.

لازم به ذکر است بدانید بورسیه تحصیلی در اتریش محدودیت سنی دارد و برای مقطع کارشناسی ارشد 35 سال است و دکتر 40 سال تعیین شده است.

ارنست ماخ یک بورسیه تحصیلی در اتریش است که برای دانشجویان علمی کاربردی در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است. کلیه دانشجویان واجد شرایط غیر اروپایی می توانند از این بورسیه استفاده کنند.

مزایای زندگی در اتریش چیست

در کنار تحصیل رایگان در اتریش افراد با طیف گسترده ای از فرصت های تحصیلی روبرو هستند. علاوه بر آن تحصیل در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی صورت می گیرد.

این کشور از لحاظ امنیت اجتماعی و همچنین ثبات اقتصادی در رده بسیار بالا و مطلوبی قرار دارد. روحیه مردم اتریش مهمان نواز است علاوه بر این کشور اتریش دارای جاذبه های طبیعی و فرهنگی بسیار جالب است. با توجه به اینکه اتریش یکی از کشورهای گران قیمت به شمار می آید و اولین چیزی که با نام این کشور در ذهن تداعی می شود تعطیلات لوکس در کوه های آلپ است اما پای تحصیلات که به میان بیایید برخلاف انتظار همگان ارائه دهنده ی تحصیل رایگان در دنیا است.

تحصیل رایگان در اتریش شبیه به کشور آلمان ارائه می شود. افراد بیشتر در زمینه تحصیل در رشته های پزشکی و بیوشیمی دانشگاه های این کشور را انتخاب می کنند.

دانشگاه های کشور اتریش سهم زیادی در تحقیق و توسعه اروپا را برعهده دارند. تحصیل در این کشور نسبت به کشورهایی نظیر ایالات متحده و انگلستان بسیار باصرفه تر است.

پیشنهادات

مشاهده همه پیشنهادها برای کشور اتریش
مشاوره تحصیل رایگان در اتریش