x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
تحصیل رایگان در مجارستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل رایگان در مجارستان

شرایط تحصیل رایگان در مجارستان

تحصیل رایگان در مجارستان، در حال حاضر یکی از گزینه های تحصیل در اروپا تبدیل شده است. دانشجویان زیادی در سراسر دنیا مقصد خود را برای تحصیل در یک کشور خارجی کشور مجارستان را انتخاب می کنند.

تحصیل در دانشگاه های مجارستان به شیوه ی سنتی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا جریان دارد متد آموزشی در دانشگاه های مجارستان به سبک بولونیا است.

دانشگاه های مجارستان برای تحصیل محدودیت سنی را لحاظ نکرده اند. مدرک ارائه شده از دانشگاه های این کشور دارای ارزش و اعتبار است.

امکان تحصیل رایگان در مجارستان

 

تحصیل رایگان در مجارستان به شکل خاصی وجود دارد. دانشجویان خارجی باید در مجارستان تا حدودی هزینه تحصیل خود را بپردازند. تحصیل رایگان در مجارستان با بورسیه تحصیلی امکان پذیر است.

در نظر داشته باشید که تحصیل یکی از ارزان ترین نمونه های تحصیل در کشورهای اروپایی است.

دانشجویانی که با سرمایه ی شخصی خود به کشور مجارستان سفر می کنند. می توانند برای تحصیل رایگان در مجارستان از وام های دانشجویی استفاده کنند. دریافت وام های دانشجویی نیز مشمول دو قانون است اول اینکه فرد باید کارت مهاجرت یا ویزای موقت داشته باشد. دوم اینکه نباید سن فرد بیش از 40 سال باشد.

یکی دیگر از راه های تحصیل رایگان در مجارستان اخذ بورسیه تحصیلی است. کسب بورسیه تحصیلی هزینه تحصیل را برای شما به صفر می رساند و امکان تحصیل رایگان را برای شما فراهم خواهد کرد.

بورسیه تحصیلی در مجارستان

برای امکان تحصیل رایگان در مجارستان می توانید از بورسیه های تحصیلی این کشور بهرمند شوید. بورسیه تحصیلی در کشور مجارستان در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا امکان پذیر است.

برای کسب بورسیه تحصیلی در مجارستان احتیاج به مدرک آیلتس نیست می توانید از مدارک جایگزین نیز استفاده کرد. اولین مزیت کسب بورسیه تحصیلی کاهش هزینه های تحصیل است. بورسیه تحصیلی باعث می شود که شما در یک کشور اروپایی زندگی راحت و کم هزینه تری را تجربه کنید. شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در مجارستان در رشته های پزشکی و دندان پزشکی بیشتر است.

در صورت عدم تسلط به زبان انگلیسی می توناید در مراکز آموزشی مجارستان زبان انگلیسی را با کیفیت بالا فرا بگیرید.

بورسیه تحصیلی در کشور مجارستان انواع مختلفی دارد که به شرح زیر است:

  • بورسیه تحصیلی اراسموس
  • بورسیه تحصیلی سی پوس
  • بورسیه تحصیلی بین المللی
  • بورسیه تحصیلی دولتی
  • بورسیه تحصیلی استیپندیوم

لازم به ذکر است که بدانید هر بورسیه در جای خود شرایط خاص خود را دارد که در ذیل به شرح آن می پردازیم

به عنوان مثال بورسیه تحصیلی دولتی برای تحصیل رایگان در مجارستان از شرایطی پیروی می کند که به دانشجویانی تعلق می گیرد که نخبه باشند و از استعداد و مهارت بالایی برخوردار باشند.

بورسیه اراسموس تنها به اروپایی ها تعلق می گیرد این بورسیه تمام رشته های تحصیلی را شامل می شوند.

برای دریافت بورسیه استیپندیوم باید در کشوری زندگی کرده باشد که با مجارستان تفاهم نامه آموزشی و تحصیلی داشته باشد.

بورسیه سی پوس به افرادی تعلق می گیرد که عضو کشورهای ارائه دهنده باشند. این بورسیه برای ایجاد شبکه های ارتباطی شکل گرفته است.

در کنار بورسیه دانشجویان خارجی می توانند از قانون کار دانشجویی برای تامین هزینه های تحصیل رایگان در مجارستان بهره مند شوند.

معمولا دانشجویان خارجی برای پوشش دادن برخی هزینه های زندگی و تحصیل خود در کشورهای به کارهای پاره وقت روی بیاورند.

بیشتر کشورها برای اینکه به وضعیت درسی دانشجویان آسیبی وارد نشود قوانینی برای کار دانشجویی ایجاد کرده اند که مجارستان از این قاعده مستثنی نبود.

قانون کار دانشجویی را در کشور مجارستان برای دانشجویان پایه کارشناسی 10 ساعت و برای کارشناسی ارشد 20 ساعت و دکترا 30 ساعت کار در هفته است.

مشغول شدن به شغل پاره وقت مرتبط با تحصیل این مزیت را دارد که بعد از فارغ التحصیلی شغل مناسبی برای خود یافته همچنین هزینه ی تحصیل و زندگی را با کمک کار پوشش دهید.

مزایایی تحصیل در کشور مجارستان چیست

در کنار تحصیل رایگان در مجارستان می توانید از مزایای تحصیل در این کشور بهره مند شوید. کشور مجارستان در قلب اروپا ودارای یک آب و هوای معتدل است. همچنین یکی از اعضای اتحادیه اروپا و عضو کشورهای حوزه شینگن است.

یکی از مزیت های تحصیل در مجارستان آموزش طبق استاندارد های اروپا و کسب اعتبار در سراسر جهان را به دنبال دارد. یکی دیگر از مزایایی آن پذیرش آسان از دانشگاه ها و استفاده از بورسیه تحصیلی است.

یک مزیت بسیار مهم که دغدغه ی بیشتر دانشجویان خارجی است هزینه های زندگی در مجارستان بسیار پایین است و شما می توانید در مجارستان یک تحصیل ارزان و مطلوب را تجربه کنید.

.

پیشنهادات

مشاهده همه پیشنهادها برای کشور مجارستان
مشاوره تحصیل رایگان در مجارستان