india
کشور هند

زندگی در هند

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو - زندگی در کشور هند - go2TR

کشور هند یک کشور بسیار بزرگ و وسیع در بخش جنوب آسیا است. پایتخت این کشور شهر دلی نو است. این کشور از سمت شمال غربی با پاکستان همسایه بوده و از سمت شمال با چین مرز مشترک دارد. کشور هند به میزان 3.287 million km² وسعت دارد. بیشتر فضای این کشور پست و هموار است اما در بخش شمال کشور هند شاهد رشته کوه‌های هیمالیا هستیم.

حسابداران خبره در کشور هند می‌توانند همیشه نام خود را در لیست شغل‌های تخصصی با درآمد بالا ببینند. درنظر داشته باشید که مهارت‌های حسابداری در این کشور در وضعیت نرمال دیده می‌شود به طوریکه فرد می‌تواند بین 7.36 الی 24.64 لاخ درآمد را به خود اختصاص دهد که بالاترین ردیف شغلی در این کشور محسوب می‌شود. که هزینه زندگی در این کشور ارزان است. یعنی مردم برای زندگی خود نیاز به پرداخت هزینه‌های عجیب و غریب ندارند به این ترتیب درآمدی که برای یک کارگر در نظر گرفته می‌شود متوسط است این در حالی است که در برخی از کشورهای بزرگ دنیا با اینکه افراد دستمزد بالاتری داشتند اما زندگی سختی می کنند به این دلیل که خرج در آن کشورها زیاد است. افرادی که در زمینه علوم کامپیوتر فعالیت کرده‌اند نیز می‌توانند وارد رده‌های شغلی در این کشور شوند. در نظر داشته باشید که این شغل به طور کلی روز به روز در حال پیشرفت است و برنامه نویسان در کشور هند می‌توانند به بهترین روال درآمدزایی دست یابند. یک نکته بسیار مهم است که روز به روز به روال برنامه نویسی افزوده می‌شود شما به عنوان یک مهندس نرم افزار از جدیدترین قوانین موجود اطلاعات داشته باشید. هزینه تحصیل در مقطع لیسانس در این کشور بین 500 الی 3000 دلار متغیر است. افرادی که قصد دارند در مقطع ارشد تحصیل نماید نیاز به هزینه بین 1000 الی 5000 دلاری دارند. در مقطع دکترا افراد باید بیش از 3000 دلار هزینه در نظر بگیرند که بستگی به رشته و زمان تحصیل دارد.

حداقل حقوقی که برای یک کارگر در نظر گرفته شده است به میزان 2.71 دلار است که البته با توجه به ساعت کاری و نوع کار تغییر می‌کند.

حسابداران خبره در کشور هند می‌توانند همیشه نام خود را در لیست شغل‌های تخصصی ببینند. در نظر داشته باشید که مهارت‌های حسابداری در این کشور در وضعیت نرمال دیده می‌شود به طوری که فرد می‌تواند بین 7.36 الی 24.64 لاخ درآمد را به خود اختصاص دهد که بالاترین ردیف شغلی در این کشور محسوب می‌شود.

افرادی که در زمینه علوم کامپیوتر فعالیت کرده‌اند نیز می‌توانند وارد رده‌های شغلی در این کشور شوند. در نظر داشته باشید که این شغل به طور کلی روز به روز در حال پیشرفت است و برنامه نویسان در کشور هند می‌توانند به بهترین روال درآمدزایی دست یابند. یک نکته بسیار مهم است که روز به روز به روال برنامه نویسی افزوده می‌شود شما به عنوان یک مهندس نرم افزار از جدیدترین قوانین موجود اطلاعات داشته باشید.

هزینه تحصیل در مقطع لیسانس در این کشور بین 500 الی 3000 دلار متغیر است. افرادی که قصد دارند در مقطع ارشد تحصیل نماید نیاز به هزینه بین 1000 الی 5000 دلاری دارند. در مقطع دکترا افراد باید بیش از 3000 دلار هزینه در نظر بگیرند که بستگی به رشته و زمان تحصیل دارد.

· هزینه یک پاکت سیگار مارلبرو :260 روپیه

واحد پول رسمی کشور هند روپیه اعلام شده است و هر روپیه هند 0.014 دلار آمریکا است البته این رقم بر اساس نوسان ارز تغییر می‌کند. کشور هند سعی کرده است که به دنبال تولید انرژی‌های اتمی باشد.

این کشور در زمینه تولید موز، ارزن، کنف و بادام زمینی نیز بسیار عالی ظاهر شده است به طوری که رتبه دوم در تولید ذرت، نیشکر و شاهدانه را دارد. مردم کشور هند به طور کلی علاقه شدیدی به استفاده از محصولات کشاورزی دارند.

خطر کمی کودکان را در کشور هند تهدید می‌کند و شاید تنها درصد کمی مزاحمت برای بانوان جوان ایجاد شود که بسیار مهم و درست است. بهتر است در زمان عبور از خیابان حواسمان بیشتر جمع باشد عموماً رانندگان تاکسی در کشور هند کمی بی‌حواس هستند و مشغله‌های فکری زیادی دارند شاید ما را نبینند!

عموماً راه اقامت برای همراه برای کسانی که مهاجرت به کشور هند از طریق سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده‌اند فراهم شده است. یک نکته مهم دیگر را یادآور می‌شویم.

در صورتی که یکی از زن و مرد از شخص دیگر درخواست طلاق دارد باید ارزیابی شود که علت این درخواست چیست و چقدر حق با او است. در صورتی که مرد قصد جدایی داشته باشد باید هزینه‌های تعیین شده به طور دقیق پرداخت شود ، در صورتی که زن بخواهد از همسر خود جدا شود نیاز به دلایل مهم است.

شما می‌توانید مناطق دورتر از شهر را انتخاب نمایید امروزه شرایط حمل و نقل بهتر شده است در هزینه‌های شما نیز به میزان 10 الی 30 درصد کاهش دیده می‌شود.

یک نکته بسیار مهم برای افرادی که قصد خرید ملک در کشور هند را دارند، شما می‌توانید ملک‌هایی که در وضعیت پیش فروش قرار دارد استفاده نمایید این ملک‌ها عموماً از تعرفه‌های پایه برخوردار هستند و هنوز افزایش نرخ برای آنها در نظر گرفته نشده است.

اخذ کد مالیاتی این کشور 15 روز کاری است. مان لازم از استارت ثبت شرکت تا افتتاح حساب 23 روز اعلام شده است. یک سری نکاه کلی برای ثبت شرکت در کشور هند نیاز است. سهامدار می‌تواند از هر ملیتی باشد

شما برای اخذ ویزای این کشور نیاز به مدارک لازم دارید، مدارک برای هر نوع ویزا با هم فرق دارد اما آنچه ثابت است، گذرنامه معتبر، عکس و همینطور نامه گردش مالی است.

بیمه عمر در کشور هند دارای فضای مالی بسیار قدرتمندی است. به طور یکه از سال گذشته تا به امروز رشد 1.14 درصدی داشته است این در حالی است که کل صنعت بیمه در این کشور نسبت به ده سال گذشته رشد 18 درصدی دارد. آمارها نشان می‌دهد که صنعت بیمه در این کشور به طور دقیق رو به پیشرفت است.

بزرگترین بانک کشور هند بانک مرکزی است، این بانک دارای 128 شعبه در بخش‌های مختلف است و فضای بسیار گسترده‌ای در زمینه گردش‌های مالی فراهم می‌سازد. بانک اوسی بی سی از دیگر بانک‌های بسیار ارزشمند در کشور هند است که باید یک سری روال کاربردی بسیار ارزشمند است. در نظر داشته باشید که این بانک برای جوانان تسهیلات بسیار عالی فراهم ساخته است.

مردم کشور هند به نسبت ایرانیان تلاشگر‌تر هستند و سعی می‌کنند از ساده‌ترین روال‌های کاری استفاده نمایند. در نظر داشته باشید که هندی‌ها مراسم عروسی بسیار شادی دارند.

ر این کشور مردم بسیار علاقه به کمک کردن هستند به طوری که موسسه‌های خیریه در کشور هند همانند ایران روز به روز در حال پیشرفت است و یکی از مهمترین فرهنگ‌های مشترک بین مردم هند و ایران همین کمک کردن محسوب می‌شود.

 اوت روز استقلال در کشور هند است که از سال 1947 تا به امروز نام نهاده شده است. در چنین روزی برنامه های آموزشی زیادی در زمینه استقلال افراد در نظر گرفته می‌شود. این روز نیز در کل کشور تعطیل رسمی است و افراد اجازه درآمدزایی نخواهند داشت.

هند بزرگ‌ترین اجتماعی فرقه احمدیه محسوب می‌شود. مسلمانان بیشتر در بخش‌های شمال غربی این کشور زندگی می‌کنند به طوری که در شهر کشمیر بیشترین تعداد مسلمانان دیده می‌شود.

سواحل گوکارنا از دیگر بخش‌های جزیره‌ای در کشور هند است که بهترین مقصد محسوب می‌شود. این جزیره یک اقامتگاه بسیار بزرگ است و می‌تواند بهترین شرایط را برای زندگی افراد فراهم سازد

افرادی که نیاز هر روزه به وسایل حمل و نقل عمومی در این کشور دارند باید از کارت‌های بلیط ماهانه استفاده نمایند این کارت‌ها دارای تعرفه‌های عمده بوده و عموماً ارزان‌تر از روال خرید دانه‌ای هستند.

هندی‌ها برای سلام کردن از کلمه ناماسته استفاده می‌کنند دو دست خود را در کنار هم قرار می‌دهند و کمی سر خود را خم می‌کنند.

· مردم کشور هند بسیار به رقص علاقه دارند، رقص یکی از هنرهای رایج در این کشور محسوب می‌شود.

· بدمینتون از دیگر ورزش‌های افتخار آفرین در بین مردم هند است.

آن‌ها معتقد هستند که اگر کفش را پشت ماشین آویزان کنند از خطر تصادف دور می‌شوند.

· این که بانوان مدام در معرض خطر هستند شایعه است

· شما اجازه چند همسری در این کشور نخواهید داشت.

· بهتر است سعی کنید خودتان را پولدار نشان ندهید.

نوع تحصیل در این کشور بسیار مشابه با ایران است و از نظر زمان تحصیل نیز طبق قانون سیستم آموزشی در ایران است

برای خرید ماشین در این کشور نیاز به بودجه زیادی ندارید و شرایط از امروز ایران بهتر است.!

ایران در حیدرآباد نیز سفارت دارد.

· لباس مردم هند پوشیده است و علاقه‌ای به استفاده از لباس‌های برهنه در این کشور دیده نمی‌شود.

ٰآب و هوای کشور هند در بخش جنوبی گرمسیر است و در شمال نیز شاهد آب و هوای معتدل در این کشور هستیم. به طوری که بیشترین روال کشاورزی در بخش‌های شمالی کشور هند دیده می‌شود.

کاکوری کباب یکی از معروف‌ترین کباب‌های هندی است که از گوشت بره تهیه شده است و طعم آن بسیار لذیذ و عالی است. در این غذا از تخم مرغ و رب و پیاز استفاده می‌شود و در تابه با روغن سرخ می‌شود. این غذا کمی چرب است اما طعم آن بی‌نظیر است

مطالب مرتبط