مهاجرت به هند: هزینه ها و روش ها

 یکی از دلایل مهمی که سبب رضایت افراد از مهاجرت به هند شده است استرس کم زندگی در این کشور است. مردم هند استرسی برای ادامه زندگی ندارند و این موضوع بخشی از فرهنگ آن‌ها را تشکیل می‌دهد. فضای کارآمد و مؤثر زندگی، مهاجرت به هند را بیشتر کرده است. ایرانیانی که مهاجرت به هند راا نتخاب کرده‌اند در سال 2020 به نسبت سال های قبل به میزان 6 درصد بیشتر شده است سایر کشورهای جهان نیز مهاجرت به هند را در لیست و اولویت سفر خود قرار داده است و شاهد رشد 28 درصدی در این زمینه به نسبت ده سال گذشته هستیم.

مقدمه

شهرهای کشور هند اغلب در وضعیت توسعه یافته هستند و این روال سبب شده است که سبک زندگی غربی وارد کشور هند شده و مردم راحت‌تر بتوانند زندگی خوبی داشته باشند. اینطور که شواهد نشان می‌دهد مهاجرت به هند در سال 2018 در حدود 5 درصد از سال 2017 بیشتر است شایان ذکر است که این کشور به طور دوره‌ای در مسیر مهاجرپذیری قرار دارد و میزبان خوبی برای توریست‌ها نیز محسوب می‌شود.

اقامت هند با توجه به نوع هدف از سفر مشخص می‌شود. مهاجرت به هند از طریق پناهندگی یک روش پرخطر محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید که این کشور به صورت مستقیم به میزان 200000 پناهنده از کشورهای همسایه را می‌پذیرد.

در نظر داشته باشد که مهاجرت به هند از طریق پناهندگی اغلب در یک چهارچوب قانونی ملی قرار ندارد. در نظر داشته باشید که شرایط در این زمینه به طور دوره‌ای تغییر می‌کند به عنوان مثال فرد باید در کشور مبدأ جانش در خطر باشد و یا تهدید به مرگ شده باشد.

روش‌‌های مهاجرت به هند

یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل در هند که در بخش قبل ما آن را راحت‌ترین گزینه در بین انواع روش‌های مهاجرت به هند قرار دادیم. در نظر داشته باشید که علت این موضوع شهریه پایین به نسبت سایر کشورها است.

دانشگاه‌های هند در کل دنیا اعتبار دارند، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی است، هزینه زندگی مناسبی در هند حاکم است و از دیگر مزایای مهاجرت به هند از طریق تحصیل این است که این کشور با ایران از نظر مسافت به نسبت سایر کشورها نزدیک‌تر است و فرد می‌تواند به سادگی به کشور خود باز گردد.

دومین روش مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه‌گذاری در هند است. شما برای این کار نیاز به پشتوانه مالی بالایی دارید به طوری ه سابقه کاری و یا تحصیلات دانشگاهی در این روش کمتر مورد ارزیابی بوده و گردش مالی شما مهم‌ترین بخش خواهد بود. شما می‌توانید در این کشور یک کسب و کار راه اندازی نمایید و یا وارد روال صادرات و واردات شوید.

اقامت هند با اجاره خانه شاید کمی دشوار باشد اما سبب می‌شود که در میزان هزینه اقامت در هند صرفه جویی صورت بگیرد.

از مزایای مهاجرت به هند از طریق سرمایه نیروی کار ارزان این کشور است که سبب می‌شود با کمترین هزینه به بازارهای جهانی اتصال یابید.

هزینه تولید برای سرمایه‌گذاری در هند پایین اعلام شده است. در این کشور مواد اولیه و منابع تولید فراوان است. مهاجرت به هند از طریق سرمایه یک روش عالی برای کسانی است که از نظر بودجه در وضعیت خوبی هستند.

مهاجرت به هند از طریق ویزای کار دیگر گزینه‌ای است که پیش روی افراد قرار دارد. یافتن شغل در هند کار ساده‌ای نیست، استانداردهای کاری در هند عموماً بالا نبوده ما با توجه به نرخ مالیات تنظیم شده می‌توان گفت که ویزای کاری این کشور شاید ساده‌تر از سایر کشورها اخذ شود.

در هر صورت شما برای مهاجرت به هند از طریق کار باید سابقه کار خوب و همینطور دانش کافی در زبان هندی یا انگلیسی داشته باشید. بدون این دو گزینه یافتن شغل در هند بسیار سخت است.

مهاجرت به هند از طریق ازدواج، کارآفرینی و شرایط خاص از دیگر روش‌هایی است که پیش روی افراد قرار دارد و البته درصد کمتری از مهاجران را به خود اختصاص داده است. ویزای توریستی این کشور در لیست ویزای کوتاه مدت قرار دارد.

کاریابی در هند به طور کلی نیاز به تخصص بالایی دارد به طوری که اقامت هند برای ایرانیان از طریق ویزای کاری عموماً دشوار است. افرادی که خرید ملک در هند و گرفتن اقامت را انتخاب کرده‌اند باید از جدیدترین اخبار روز در این زمینه اطلاع داشته باشند.

مهاجرت سرمایه گذاری به هند

مهاجرت به هند از طریق سرمایه‌گذاری یک روش مطمئن محسوب می‌شود یکی از بخش‌های مهم این روش ثبت شرکت است. ثبت شرکت می‌تواند با مالکیت صد در صد باشد و یا در قالب نمایندگی و شعبه فراهم شود همه چیز بستگی به بودجه و همینطور تایم آزاد شما دارد.

مراحل ثبت شرکت در هند به این صورت است که در ابتدا باید به سراغ نام شرکت بروید. شما اسمی که برای شرکت انتخاب کرده‌اید را در مرحله رزرو قرار می‌گیرد این نام از سوی اداره ثبت هندوستان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا مشخص شود که آیا صحت کافی دارد یا خیر. مرحله دوم در این زمینه پرونده تفاهم نامه انجمن شرکت است که به آن MOA گفته می‌شود.

در این مرحله باید به سراغ ثبت آدی دی مالیاتی بروید تا برای شما روال مالیات بر ارزش افزوده مشخص شود این مرحله خیلی مهم است.

در مرحله چهارم نوبت به ایجاد یک حساب بانکی در هند است حساب شما باید به نام شرکت و همینطور مختص آن باشد.در نهایت باید به سراغ گرفتن مجوز کار بروید و برای اتباع خارجی این کار الزامی است.

مدارکی که برای ثبت شرکت در هند نیاز است به این ترتیب است: فرد باید کارت PAN را اخذ نماید و در صورت نیاز کارت TAN هم باید دریافت شود. تعداد سهامدار برای ثبت شرکت در این کشور حداقل 2 نفر اعلام شده است که باید نام و مشخصات آنها به طور دقیق مشخص و ارزیابی شود.

آدرس رجیستر شده برای یک سال باید مورد تأیید قرار بگیرد. افراد باید کد اقتصادی دریافت نمایند. همینطور نیاز است که کد کارفرمایی DIN نیز دریافت شود. امضای الکترونیکی به مدت دو سال مورد نیاز است. همینطور افراد باید VAT را نیز دریافت نمایند. فرد می‌بایست کد واردات و صادرات معادل کارت بازرگانی در ایران داشته باشد.

افتتاح حساب از دسته موارد مهم محسوب می‌شود و فرد باید تمامی هزینه‌های دولتی و ایالتی را پرداخت نماید. از مزایای مهاجرت به هند از طریق سرمایه‌گذاری است است که شرکت شما به بازارهای جنوب شرق آسیا بسیار نزدیک است.

همینطور این شرکت به بازارهای اروپایی نیز نزدیک بوده و محصولات در وضعیت انتقال آسان قرار می‌گیرد. ثبات اقتصادی و سیاسی در کشور هند در چند سال اخیر کم نظیر است به طوری که اقتصادانان به این نتیجه رسیده‌اند که رشد اقتصادی در این کشور در سال 2020 بیش از 10 درصد خواهد بود. اداره مهاجرت هند سعی کرده است برای شرایط مهاجرت به هند اصلاحیه جدید صادر نماید.

مهاجرت تحصیلی‌ به هند

در مقاله در بخش‌های مختلف اعلام شد که مهاجرت به هند از طریق تحصیلی یکی از آسان‌ترین، بهترین و ارزان‌ترین روش‌های مهاجرت محسوب می‌شود. ما روال تحصیل در مقاطع مختلف در کشور هند را در این بخش ارزیابی می‌کنیم.

طول دوره تحصیل کارشناسی بین 3 الی 4 سال اعلام شده است و زبان تدریس نیز انگلیس است. افراد برای ورود به این دوره باید مدرک پیش دانشگاهی با معدل بالای 13 ارائه دهند. طبق آخرین آماری که به دست ما رسیده است هزینه تحصیل در کشور هند بین 600 الی 800 دلار برای رشته‌های غیر مهندسی و همینطور بین 1000 الی 3000 دلار برای رشته‌های مهندسی است.

رشته‌های مدیریتی نیز در لیست رشته‌های مهندسی از نظر هزینه قرار دارد. اگر بخواهید یک حساب کلی داشته باشید هزینه تحصیل سالانه در این کشور از 3000 دلار تجاوز نخواهد کرد. افراد برای ورود به تحصیل باید دوره‌های زبان سه ماهه، چهار ماه و یا یک ساله را بگذارند.

طول دوره تحصیل در مقطع فوق لیسانس در این کشور بین یک الی دو سال اعلام شده است افراد باید مدرک لیسانس داشته باشند و معدل لیسان نیز بالای 14 باشد. نیاز به مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 5 است.

هزینه تحصیل در این دوره برای رشته‌های مهندسی 2000 تا 4000 دلار است و برای رشته‌های انسانی نهایتاً 1500 دلار هزینه در بر دارد.

ورود به دوره دکترا در کشور هند با معدل بالای 15 از دوره فوق لیسانس همراه است فرد باید مدرک آیلتس با نمره 5 داشته باشد طول دوره تحصیل دکترا در این کشور بین 4 الی 5 سال اعلام شده است. زبان تدریس در این کشور انگلیسی است. شما برای رشته‌های مهندسی در دوره دکترا باید بین 5000 الی 6000 دلار هزینه نمایید این در حالی است که هزینه برای رشته های غیر مهندسی در کشور هند بین 3000 الی 4000 دلار تعیین شده است.

چرا افراد مهاجرت به هند از طریق تحصیل را انتخاب می‌کنند؟ یکی از دلایل آن ، هزینه پایین شهریه‌های دانشگاه‌های هند است. تحصیل به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد و هزینه مخارج زندگی مناسب است.

دانشگاه‌های این کشور بین‌المللی و معتبر هستند. فرهنگ و ادیان مختلف به سادگی در کنار هم زندگی می‌کنند. استانداردهای بالای آموزشی در این کشور وجود دارد و رشته و گرایش‌ها بسیار متنوع است. در هند بیش از 345 دانشگاه و در حدود 18000 کالج برای تحصیل وجود دارد. در این بخش هیچ نوع تبعیض نژادی وجود ندارد.

مهاجرت کاری هند

کشور هند هر ساله تعدادی درخواست شغلی اعلام می‌کند یعنی لیستی اعلام می‌شود که در آن مشاغل مورد نیاز این کشور به طور دقیق لیست شده‌اند، تعداد این شغل‌ها محدود است.

یعنی نباید انتظار داشته باشید که شغل شما در بین این لیست مشخص شود. هزینه زندگی در هند کم اعلام شده است اما استانداردهای کاری نیز بالا نبوده و شاید فرهنگ کاری در این کشور مانند سایر کشورهای اروپایی نباشد.

بنابراین برای مهاجرت به هند از طریق ویزای کار چه باید کرد؟ اولین قدم این است که یک رزومه کاری و تحصیلی خوب ارائه دهید. سابقه کاری شما مشخص باشد و همینطور میزان دانش زبانی شما نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. همه این موارد برای شما یک امتیاز محسوب می‌شود. در نهایت از سوی کارفرمایان مختلف رزومه شما مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و امید است که نظر کارفرما جلب شود.

در نظر داشته باشید که مدت اعتبار ویزای کاری کشور هند تنها 4 ماه است. شما می‌بایست پس از 4 ماه اقدام به تمدید آن نمایید. در هر صورت اگر بخواهیم با شما روراست باشیم مهاجرت به هند از طریق ویزای کار یکی از روش‌های سخت محسوب می‌شود مگر اینکه شما تحصیل خود را در این کشور به پایان رسانده باشید و حال بخواهید وارد دنیای کار شوید در این صورت شانس شما بیشتر خواهد بود. در هر صورت پس از اخذ ویزای کار هند و با گذشت سه دوره 4 ماهه کار در این کشور می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید.

مهاجرت از طریق ازدواج به هند

موضوع این است که در کشور هند چیزی به عنوان ویزای ازدواج وجود ندارد! اما افرادی که قصد ازدواج با یک تبعه هندی دارند می‌توانند پس از ازدواج و بعد از گذشت 7 سال زندگی مشترک برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایند.

برای ازدواج فرد باید از نظر روانی سالم باشد، برای این بخش یک تست روانی از سوی روانپزشک مربوطه در نظر گرفته می‌شود. نیاز است که فرد بتواند از پس هزینه‌های زندگی آید.

اگر فرد هندی از نظر بودجه در وضعیت خوبی باشد شرایط برای مهاجرت به هند از طریق ازدواج و اخذ ویزا آسان‌تر است اما اگر فرد غیر هندی نیز گردش مالی خوبی ارائه دهد و طبق گواهی مشخص با مهر و امضا اعلام نماید که از پس هزینه‌های زندگی به مدت دو سال اول بر خواهد آمد شانس برای ویزای این کشور وجود دارد.

ازدواج به هیچ عنوان نباید در مسیر سوری پیش برود این گزینه به سادگی مشخص می‌شود و شما شانس مهاجرت به هند را برای همیشه از دست می‌دهید. شایان ذکر است که پس از دوره 7 ساله بررسی می‌شود چقدر با زبان هندی راحت هستی تنها در صورتی این امر ارزش ندارد که همسر هندی شما زبان اول خود را انگلیسی اعلام کرده باشد و مشخص شود که ارتباط کلامی بین زن و شوهر به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد.

در نظر داشته باشید که به طور کلی این کشور مهاجرت به هند از طریق ازدواج را چندان سخت اعلام نکرده است اما در هر صورت باید مدارکی باشد تا ثابت نماید زن و شوهر از هر نظر با هم سازگار هستند و ازدواج واقعی صورت گرفته است.

مهاجرت از طریق تولد به هند

تابعیت کشور هند از طریق اصل خون یکی از روش‌های موجود محسوب می‌شود. در این کشور باید یکی از پدر یا مادر فرد هندی باشد. در هر صورت تابعیت کشور هند به سه روش امکانپذیر است.

1- شخصی که در تاریخ 26 ژانویه سال 1950 یا پس از آن در این کشور به دنیا آمده باشد بدون در نظر گرفته گرفتن ملیت والید او به او تابعیت هندی داده می‌شود. در نظر داشته باشید که سال تولد وی بین 1950 الی 1987 اعلام شده است.

2- شخصی که پس از سال 1987 و پیش از 2004 در این کشور متولد شده باشد یک شهروند هندی است اما حداقل یکی از والدین او نیز باید شهروند این کشور باشد.

3- شخصی که پیش از سال 2004 در این کشور متولد شده است تابعیت هندی از طریق تولد دریافت می‌کند اما باید مادر و پدر وی هر دو شهروند هندی باشند

در نظر داشته باشید که مهاجرت به هند از طریق تولد در طول سال‌های اخیر با تغییرات زیادی همراه بوده است و مشخص است که روال‌های تابعیت در این کشور بر اساس شرایط فرد تعیین می‌شود.

مهاجرت از طریق همراه به هند

افرادی که مهاجرت به هند از طریق سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده‌اند به طور کلی می‌توانند در زمانی کم برای همراهان خود ویزا دریافت نمایند.

در نظر داشته باشید که مهاجرت به هند از طریق همراه در ابتدا نیاز به گردش مالی بسیار معتبری دارد نیاز است که افراد این روال را به خوبی ارزیابی کنند. فردی که درخواست و یا دعوتنامه را برای همراه خود ارسال می‌کند باید نامه‌ای ضمیمه به عنوان نامه مالی در نظر بگیرد.

در نظر داشته باشید که همراه وی می‌تواند در مدت مشخص شده در این کشور زندگی نماید و از شرایط تحصیلی نیز برخوردار شود این در حالی است که اگر وی بخواهد وارد بازار کار شود نیز مجاز است و مشکلی از این دست دیده نمی‌شود.

در هر صورت فرد اصلی باید در وضعیت اقامت این کشور باشد تا بتواند دعوتنامه همراه را اعلام نماید. اینطور که مشخص شده است در مهاجرت به هند از طریق همراه این روال بسیار مهم است.

مهاجرت شرایط خاص به هند

مهاجرت به هند از طریق کارآفرینی از دیگر روش‌هایی است که پیش روی افراد قرار دارد و البته از دسته روش‌های بسیار عالی نیز محسوب می‌شود. در این روش فرد می تواند با ارائه ایده کاری خود به این کشور نشان دهد که ایده‌ای اقتصادی بسیار ارزشمند دارد در نظر داشته باشید که شرایط مهاجرت به کشور هند به طور دوره‌ای تعیین می‌شود.

در صورتی که طرح شما از نظر سرمایه‌گذاری بسیار معتبر باشد و به اقتصاد کشور کمک کرده باشد می‌تواند یک روش بسیار عالی برای مهاجرت به هند محسوب شود. شما با اخذ ویزای کارآفرینی این کشور می‌توانید پس از گذشت دوره‌ای مشخص برای همراه خود نیز ویزا دریافت نمایید. شایان ذکر است که در کشور هند به طور کلی شرایط برای مهاجرت آسان است.

مهاجرت توریستی به هند

از دیگر روش‌های مهاجرت به هند از طریق گردشگری است. مهاجرت‌های توریستی به کشور هند به طور کلی دارای چندین بخش مختلف است. در نظر داشته باشید که ویزای صادر شده به صورت سه ماهه است و شما باید طبق زمان تعیین شده به کشور خود بازگردید.

فرد باید پاسپورت معتبر داشته باشد. نیاز است که به طور کلی مدارکی دال بر اینکه قصد بازگشت دارد را به طور مکتوب و مستند ارائه دهد. شایان ذکر است که ویزای توریستی این کشور عموماً در مدت کمتر از 21 روز کاری صادر می‌شود و سختگیری در این زمینه کمتر از سایر کشورهای اروپایی است. داشتن مدارک تحصیلی و سابقه کاری روند صدور این ویزا را سریع‌تر می‌کند.

مهاجرت پناهندگی به هند

مهاجرت به هند از طریق پناهندگی یک روش پر خطر محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید که این کشور به صورت مستقیم به میزان 200000 پناهنده از کشورهای همسایه را می‌پذیرد.

در نظر داشته باشد که مهاجرت به هند از طریق پناهندگی اغلب در یک چهارچوب قانونی ملی قرار ندارد. در نظر داشته باشید که شرایط در این زمینه به طور دوره‌ای تغییر می‌کند به عنوان مثال فرد باید در کشور مبدأ جانش در خطر باشد و یا تهدید به مرگ شده باشد. باید ثابت شود که او در کشور خود درگیری ادیانی دارد به طوری که به مذهب او احترام گذاشته نمی‌شود.

پناهندگی به هند از طریق هند شاید در طولانی مدت به پاسخ برسد در هر صورت فرد باید پس از ورود به این کشور درخواست خود را اعلام نماید. نیاز است که او بتواند ثابت نماید که چرا این کشور را انتخاب کرده است. از او مصاحبه می‌شود و بارها پرسش و پاسخ صورت می‌گیرد تا صداقت کلام وی مشخص شود.

در هر صورت مهاجرت به هند از طریق پناهندگی یک روش بسیار دشوار و پر خطر بوده و پیشنهاد نمی‌شود. افراد برای مهاجرت به هند از طریق پناهندگی باید از قوانین ملی موجود اطلاع داشته باشد. خطر مرگ برای کودکان و وضعیت نامساعد بهداشتی در این کشور در روش پناهندگی دیده می‌شود.

راحت‌ترین روش مهاجرت به هند

اینکه کدام روش برای مهاجرت به هند آسان‌تر است بستگی به خود شخص دارد برخی از افراد از طریق سرمایه وارد این کشور می‌شوند و برخی دیگر تحصیل را انتخاب می کنند اما هند از دسته کشورهایی است که برای تحصیل یک گزینه بسیار خوب محسوب می‌شود.

کشور هند به طور کلی در جذب افرادی که قصد ادامه تحصیل دارند استقبال خوبی به عمل می‌آورد و این روال بارها در این کشور دیده شده است. مردم کشور هند به تحصیل اهمیت زیادی می‌دهند به طوری که در بخش‌های مختلف این کشور شاهد دانشگاه‌های زیادی هستیم که در آن‌ها اتباع خارجی نیز مشغول به تحصیل هستند.

مهاجرت به هند از طریق تحصیل یک روش ارزان و مطمئن نیز محسوب می‌شود که البته اگر تمامی روال به طور دقیق دنبال شد فرد با ورود به دنیای کار ویزای دانشجویی خود را تبدیل به ویزای کاری کرده و پس از گذشت دوره مشخص می‌تواند اقامت دائم این کشور را نیز برای خود فراهم سازد بنابراین مهاجرت به هند از طریق تحصیل یک روش آسان و ارزان برای جوانان است. پذیرش در دانشگاه‌های این کشور کار سختی نبوده و نیاز به یک رزومه متوسط دارد.

موقعیت جغرافیایی کشور هند بسیار عالی است، اقلیم و فرهنگ در این کشور در وضعیت ایده‌آل قرار دارد. نظام سیاسی و حقوقی هند استاندارد بوده و تابعیت در وضعیت مضاعف اعلام شده است همه این موارد نشان می‌دهد که مهاجرت به هند از مهاجرت به سایر کشورها بسیار آسان‌تر و ارزان‌تر خواهد بود. افرادی که مهاجرت از طریق UN هند را گزینه راحتی می‌دانند سخت در اشتباه هستند.

میزان رضایت مهاجران به هند

در این بخش قصد داریم میزان رضایت از مهاجرت به هند را از زوایای مختلف مورد ارزیابی قرار دهیم به این ترتیب مشخص می‌شود که زندگی در این کشور در چه فضایی وجود دارد و چطور می‌تواند به نتیجه خوبی برسد.

یکی از دلایل مهمی که سبب رضایت افراد از مهاجرت به هند شده است استرس کم زندگی در این کشور است. مردم هند استرسی برای ادامه زندگی ندارند و این موضوع بخشی از فرهنگ آن‌ها را تشکیل می‌دهد. فضای کارآمد و مؤثر زندگی مهاجرت به هند را بیشتر کرده است.

ثبت شرکت در هند یکی از روش‌های بسیار رضایت بخش محسوب می‌شود. به طوری که سبب اخذ ویزای هند در زمان کمتری می‌شود.

خو گرفتن با مردم کشور هند کار سختی نیست آن‌ها همیشه دوست دارند با ایرانیان ارتباط بگیرند و در این مسیر موفق هم بوده‌اند. هر چیزی که مهاجر به آن نیاز دارد از سوی مردم هند به سادگی در اختیار قرار می‌گیرد.

مورد بعدی در این زمینه به این شکل است که سبک زندگی شما می‌تواند با بودجه‌ای که دارید هماهنگ شود و این بخش مهم مهاجرت به هند است که رضایت بیش از 70 درصد از مهاجران را به خود جلب کرده است. در نظر داشته باشید که افراد طبق بودجه‌ای که در دست خود دارند می‌توانند خانه اجاره کنند و همینطور از فضای کاری و مالی مناسب برخوردار شوند بنابراین در این کشور زندگی سخت نیست.

سیستم مدارس در هند بسیار بالا است به طوری که می‌توانید مناسب با شرایط فرزند خود مدرسه خوبی برای او پیدا نمایید به این ترتیب دیگر درگیر هزینه‌های اضافی نخواهید بود و این روال می‌تواند از تنظیم بودجه شما یک کمک کننده عالی محسوب شود.

در کشور هند بی قانونی جریمه زیادی دارد. به این ترتیب روال زندگی در این کشور به شکلی است که افراد می‌توانند از امنیت بالایی در زندگی و محل کار خود برخوردار باشند.

به طوری کلی میزان رضایت از مهاجرت به هند بین 55 الی 79 درصد اعلام شده است و این روال بستگی به نوع مهاجرت و اقامت شما دارد. کسانی که مهاجرت به هند از طریق سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده‌اند و یا به دلیل تحصیل وارد این کشور شده است بیش از 80 درصد از شرایط موجود راضی هستند. یک نکته مهم دیگر این است که تأمین وسیله نقلیه در این کشور آسان نیست! شاید این موضوع در ابتدا برای مهاجران کمی دشوار و آزاردهنده به نظر برسد.

آمار مهاجران به هند

ما آمار مهاجرت به هند را بر اساس بخش‌های مختلف دسته‌بندی کرده‌ایم به عنوان مثال افرادی که به دنبال زندگی آسان و ارزان‌تر هستند مهاجرت به هند را انتخاب می‌کنند یکی از دلایل آن استاندارد زندگی خوب در این کشور است. تمام این موارد با هزینه‌هایی  همراه است که به نوبه خود بسیار ارزشمند است. در کشور هند افراد از نظر تفریحات و آموزش در وضعیت خوبی هستند. شرایط اقامت در هند به طور دوره‌ای تغییر می‌کند.

شهرهای هند اغلب در وضعیت توسعه یافته هستند و این روال سبب شده است که سبک زندگی غربی وارد کشور هند شده و مردم راحت‌تر بتوانند زندگی خوبی داشته باشند. یکی دیگر از دلایل که سبب شده است آمار مهاجرت به هند بیشتر شود رواج زبان انگلیسی در این کشور در کشور هند به طور کلی 30 درصد از مردم به زبان هندی صحبت می‌کنند و زبان انگلیسی در رده دوم قرار دارد و یک زبان بسیار رایج محسوب می‌شود به طوری که در روال‌های تجاری و خدماتی از این زبان استفاده می‌شود.

بنابراین ارتباط‌‌‌ گیری با مردم هند کار دشواری نیست و افراد تنها باید سعی کنند تسلط نسبی به زبان هندی داشته باشد. در این کشور 14 زبان دیگر و 37 زبان مختلف دیده می‌شود در واقع ایالت‌ها هر یک زبان مخصوص به خود را دارد به طوری که وقتی وارد این کشور شدید یافتن زبانی مشابه با زبان خودتان آنقدرها هم سخت نیست.

مهاجرپذیری هند

چرا آمار مهاجرت به هند روز به روز در حال افزایش است؟ عده‌ای فکر می‌کنند که کشور هند به طور کلی از دسته کشورهای فقیر است اما این تصویر به نوبه خود درست نبوده و موضوع مهم‌تر از این است. تحصیل در کشور هند ارزان است و یکی از دلایلی که سبب می‌شود افراد مهاجرت به هند را انتخاب نمایند همین است.

هند یک کشور روشن و پر از جنب و جوش است در این کشور شاهد فرهنگ‌های مختلفی هستیم که در کنار هم زندگی می‌کنند.

کشور هند در لیست کشورهای پرجمعیت جهان قرار دارد بسیار پهناور است به طوری که دو درصد از کل خاک جهان را تشکیل می‌دهد. تاریخ دوستان از دسته افراد همیشگی در لیست مهاجران به هند هستند این کشور دارای فضای معماری و هنر بسیار زیادی است که سبب شده تاریخ‌دانان کل دنیا به سمت آن کشیده شوند.

مردم کشور هند بسیار مهربان هستند و هرگز چیزی به عنوان فخر فروشی در بین این افراد دیده نمی‌شود. در سال‌های اخیر مهاجرت به هند بیشتر شده است و دولت این کشور برای جبران نیروی کار مورد نیاز خود مسیر برای مهاجرت را آزاد اعلام کرده است به این ترتیب افراد می‌توانند کشور هند را یک مقصد خوب برای مهاجرت دانسته و به رشد بالایی دست یابند.

اینطور که شواهد نشان می‌دهد مهاجرت به هند در سال 2018 در حدود 5 درصد از سال 2017 بیشتر است شایان ذکر است که این کشور به طور دوره‌ای در مسیر مهاجرپذیری قرار دارد و میزبان خوبی برای توریست‌ها نیز محسوب می‌شود. اقامت هند با توجه به نوع هدف از سفر مشخص می‌شود.

در حدود 20 الی 30 هزار مهاجر در کل دنیا در کشور هند زندگی می‌کنند و این روال نشان می‌دهد که این کشور به روز به روز مسیر مهاجرت را آسان‌تر کرده است. کار در هند شاید کمی سخت یافت شود.

شهرهای مهاجر پذیر هند

کانپور یکی از شهرهای بزرگ و ارزشمند از نظر مهاجرت محسوب می‌شود این شهر در بخش شمالی ایالت اوتارپرادش قرار دارد. این شهر برای ایرانیان از نظر مهاجرت یک گزینه خوب محسوب می‌شود به خصوص کسانی که مهاجرت به هند از طریق ویزای کار را انتخاب کرده‌اند در این شهر به سادگی می‌توانند وارد بازار کار شوند.

سورات از دیگر شهرهای بسیار کشور هند محسوب می‌شود. این شهر در ایالت گجرات قرار دارد و در لیست 20 شهر منتخب قرار گرفته است. این شهر به صورت هوشمند طراحی شده است و فضای فناوری اطلاعات در این شهر به طور چشمگیری دیده می‌شود. رایج‌ترین زبان‌ها در این کشور ماراتی بوده و گزینه خوبی برای مهاجرت محسوب می‌شود.

اغلب افرادی که به کشور هند مهاجرت دارند، شهر بمبئی را انتخاب می‌کنند به طور کلی بیشترین میزان مهاجرت به هند به همین شهر تعلق دارد، شهر بمبئی از نظر ساختار بسیار پیشرفته است به طوری که صنعت در آن رشد خوبی داشته است و فضای کاری به طور دقیق دیده می‌شود. اینطور که شواهد نشان می‌دهد ایرانیان نیز دوست دارند برای زندگی به این شهر بروند اما از نظر هزینه شاید کمی گرا‌ن‌تر از سایر شهرها باشد.

چنای از دیگر شهرهای مهم در کشور هند محسوب می‌شود این شهر در کرانه‌های خلیج بنگال قرار دارد و جمعیت خارجی که در این شهر دیده می‌شود بیشتر از سایر بخش‌ها است. این شهر در سطوح کاری و حرفه‌ای رشد خوبی داشته است. در نظر داشته باشید که چنای در لیست شهرهای گران قیمت این کشور است.

حیدرآباد از دیگر بخش‌های هند است که کمترین میزان مهاجر را دارد اما مردم این شهر مسلمان هستند و فضای مذهبی خوبی در آن حاکم است.

اخذ اقامت هند

افراد پس از اخذ ویزای هند باید برای اخذ اقامت تلاش نمایند با توجه به نوع ویزای اخذ شده شرایط برای درخواست اقامت این کشور صادر می‌شود. در نظر داشته باشید که اقامت به طور کلی به دو دسته موقت و دائم تقسیم می‌شود و پس یک دوره یک الی سه ساله زندگی در این کشور در صورتی که فرد مالیات را پرداخت کرده باشد و شرایط درآمدزایی خوبی داشته باشد می‌تواند به سادگی برای اقامت درخواست دهد.

اخذ پاسپورت هند

شما برای اخذ پاسپورت این کشور در ابتدا نیاز به اقامت دائم دارید در هر صورت نیاز است که به مدت 5 الی 10 سال در این کشور زندگی کرده باشید. شایان ذکر است که شرایط زندگی در کشور هند شاید در ابتدا کمی دشوار باشد اما در نهایت میزان تسلط شما به زبان هندی یا انگلیسی ارزیابی می‌شود و مشخص می‌شود که آیا از نظر بودجه در وضعیت خوبی قرار دارید یا خیر. مشخص می‌شود که در طول زندگی در این کشور مرتکب جرم شده‌اید یا خیر. در نظر داشته باشید که کشور هند به طور کلی در صدور پاسپورت سختگیری‌های کمتری به نسبت سایر کشورها دارد.

مشاوره

برای اطلاع از شرایط مهاجرت به کشور هند و بررسی دقیق شرایط خود می‌توانید با مشاورین متخصص ما در ارتباط باشید تا بهترین و مناسب ترین روش را برای مهاجرت به این کشور پیش روی شما قرار دهند.

ارزیابی شرایط مهاجرت
برای مهاجرت به هند، با موسسه ما تماس بگیرید.

آیا جهت تحصیل در هند، همسر متقاضی امکان اخذ ویزای همراه دارد ؟
این امکان فقط در مقطع دکترا وجود دارد و جهت سایر مقاطع همسر متقاضی باید خود نیز ویزای تحصیلی دریافت کند.
آیا در کشور هند امکان کار حین تحصیل وجود دارد ؟
خیر. با توجه به جمعیت بسیار این کشور، مردم بومی بیشتر به کار احتیاج دارند.
آیا تحصیل در هند به زبان انگلیسی امکان پذیر است ؟
بله. اکثر دانشگاه های هند رشته های تحصیلی مختلف را به زبان انگلیسی ارائه می دهند.
هزینه زندگی در کشور هند چگونه است ؟
هزینه زندگی در هند در شهرهای کوچک 250 تا 300 دلار برای افراد مجرد است.


2 دیدگاه برای “مهاجرت به هند: هزینه ها و روش ها

 1. ناشناس گفته:

  شرایط مهاجرت به هند رو میشه توضیح بدید؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز
  پاسخ دادن به این سوال نیاز به دانستن روش مورد نظر شما(کاری،تحصیلی،سرمایه گذاری و…) دارد.
  برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید.
  قدردان شما هلدینگ مهاجرتیGo2tr

 2. ناشناس گفته:

  سلام شرایط کار برای ایرانیان در هند چطوره؟ میشه با درامد و حداقل حقوق یک خانواده 3 نفره رو اداره کرد؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، در صورت داشتن تخصص مورد نیاز و پیشنهاد کاری امکان کار در این کشورو درآمد مناسب را خواهید داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

دیدگاهتان را بنویسید

طبقه‌بندی: آرشیو مهاجرت
مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
۵۰ نفر از مشاوران ما در حال حاضر آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید تماس