india
کشور هند

مهاجرت به هند

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو - مهاجرت به کشور هند - go2TR

مهاجرت به هند از طریق سرمایه‌گذاری یک روش مطمئن محسوب می‌شود یکی از بخش‌های مهم این روش ثبت شرکت است. ثبت شرکت می‌تواند با مالکیت صد در صد باشد و یا در قالب نمایندگی و شعبه فراهم شود همه چیز بستگی به بودجه و همینطور تایم آزاد شما دارد. یکی از دلایل مهمی که سبب رضایت افراد از مهاجرت به هند شده است استرس کم زندگی در این کشور است. مردم هند استرسی برای ادامه زندگی ندارند و این موضوع بخشی از فرهنگ آن‌ها را تشکیل می‌دهد. فضای کارآمد و مؤثر زندگی مهاجرت به هند را بیشتر کرده است. ایرانیانی که مهاجرت به هند در سال 2018 به نسبت سال های قبل به میزان 2 درصد بیشتر شده است سایر کشورهای جهان نیز مهاجرت به هند را در لیست و اولویت سفر خود قرار داده است و شاهد رشد 28 درصدی در این زمینه به نسبت ده سال گذشته هستیم. شهرهای هند اغلب در وضعیت توسعه یافته هستند و این روال سبب شده است که سبک زندگی غربی وارد کشور هند شده و مردم راحت‌تر بتوانند زندگی خوبی داشته باشند. اینطور که شواهد نشان می‌دهد مهاجرت به هند در سال 2018 در حدود 5 درصد از سال 2017 بیشتر است شایان ذکر است که این کشور به طور دوره‌ای در مسیر مهاجرپذیری قرار دارد و میزبان خوبی برای توریست‌ها نیز محسوب می‌شود. اقامت هند با توجه به نوع هدف از سفر مشخص می‌شود.مهاجرت به هند از طریق پناهندگی یک روش پر خطر محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید که این کشور به صورت مستقیم به میزان 200000 پناهنده از کشورهای همسایه را می‌پذیرد. در نظر داشته باشد که مهاجرت به هند از طریق پناهندگی اغلب در یک چهارچوب قانونی ملی قرار ندارد. در نظر داشته باشید که شرایط در این زمینه به طور دوره‌ای تغییر می‌کند به عنوان مثال فرد باید در کشور مبدأ جانش در خطر باشد و یا تهدید به مرگ شده باشد

در سال‌های اخیر مهاجرت به هند بیشتر شده است و دولت این کشور برای جبران نیروی کار مورد نیاز خود مسیر برای مهاجرت را آزاد اعلام کرده است به این ترتیب افراد می‌توانند کشور هند را یک مقصد خوب برای مهاجرت دانسته و به رشد بالایی دست یابند.

 مهاجرت ایرانیان به هند در سال 2018 به نسبت سال‌های قبل به میزان 2 درصد بیشتر شده است سایر کشورهای جهان نیز مهاجرت به هند را در لیست و اولویت سفر خود قرار داده است و شاهد رشد 28 درصدی در این زمینه به نسبت ده سال گذشته هستیم

یکی از دلایل مهمی که سبب رضایت افراد از مهاجرت به هند شده است استرس کم زندگی در این کشور است. مردم هند استرسی برای ادامه زندگی ندارند و این موضوع بخشی از فرهنگ آن‌ها را تشکیل می‌دهد. فضای کارآمد و مؤثر زندگی مهاجرت به هند را بیشتر کرده است.

کشور هند به طور کلی در جذب افرادی که قصد ادامه تحصیل دارند استقبال خوبی به عمل می‌آورد و این روال بارها در این کشور دیده شده است. مردم کشور هند به تحصیل اهمیت زیادی می‌دهند به طوری که در بخش‌های مختلف این کشور شاهد دانشگاه‌های زیادی هستیم که در آن‌ها اتباع خارجی نیز مشغول به تحصیل هستند.

دومین روش مهاجرت به هند از طریق سرمایه‌گذاری است. شما برای این کار نیاز به پشتوانه مالی بالایی دارید به طوری ه سابقه کاری و یا تحصیلات دانشگاهی در این روش کمتر مورد ارزیابی بوده و گردش مالی شما مهمترین بخش خواهد بود. شما می‌توانید در این کشور یک کسب و کار راه اندازی نمایید و یا وارد روال صادرات و واردات شوید.

مراحل ثبت شرکت در هند به این صورت است که در ابتدا باید به سراغ نام شرکت بروید. شما اسمی که برای شرکت انتخاب کرده‌اید را در مرحله رزرو قرار می‌گیرد این نام از سوی اداره ثبت هندوستان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا مشخص شود که آیا صحت کافی دارد یا خیر.

در نظر داشته باشید که به طور کلی این کشور مهاجرت به هند از طریق ازدواج را چندان سخت اعلام نکرده است اما در هر صورت باید مدارکی باشد تا ثابت نماید زن و شوهر از هر نظر با هم سازگار هستند و ازدواج واقعی صورت گرفته است.

2- شخصی که پس از سال 1987 و پیش از 2004 در این کشور متولد شده باشد یک شهروند هندی است اما حداقل یکی از والدین او نیز باید شهروند این کشور باشد.

 در نظر داشته باشید که شرایط در این زمینه به طور دوره‌ای تغییر می‌کند به عنوان مثال فرد باید در کشور مبدأ جانش در خطر باشد و یا تهدید به مرگ شده باشد. باید ثابت شود که او در کشور خود درگیری ادیانی دارد به طوری که به مذهب او احترام گذاشته نمی‌شود

طول دوره تحصیل در مقطع فوق لیسانس در این کشور بین یک الی دو سال اعلام شده است افراد باید مدرک لیسانس داشته باشند و معدل لیسان نیز بالای 14 باشد. نیاز به مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 5 است. هزینه تحصیل در این دوره برای رشته‌های مهندسی 2000 تا 4000 دلار است و برای رشته‌های انسانی نهایتاً 1500 دلار هزینه در بر دارد.

سابقه کاری شما مشخص باشد و همینطور میزان دانش زبانی شما نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. همه این موارد برای شما یک امتیاز محسوب می‌شود.

در هر صورت فرد اصلی باید در وضعیت اقامت این کشور باشد تا بتواند دعوتنامه همراه را اعلام نماید. اینطور که مشخص شده است در مهاجرت به هند از طریق همراه این روال بسیار مهم است.

شایان ذکر است که ویزای توریستی این کشور عموماً در مدت کمتر از 21 روز کاری صادر می‌شود و سختگیری در این زمینه کمتر از سایر کشورهای اروپایی است.

شما با اخذ ویزای کارآفرینی این کشور می‌توانید پس از گذشت دوره‌ای مشخص برای همراه خود نیز ویزا دریافت نمایید. شایان ذکر است که در کشور هند به طور کلی شرایط برای مهاجرت آسان است.

سورات از دیگر شهرهای بسیار کشور هند محسوب می‌شود. این شهر در ایالت گجرات قرار دارد و در لیست 20 شهر منتخب قرار گرفته است. این شهر به صورت هوشمند طراحی شده است و فضای فناوری اطلاعات در این شهر به طور چشمگیری دیده می‌شود. رایج‌ترین زبان‌ها در این کشور ماراتی بوده و گزینه خوبی برای مهاجرت محسوب می‌شود.

در نظر داشته باشید که برای اخذ ویزای این کشور به طور روتین باید بین 3 الی 8 ماه زمان در نظر گرفته شود و مشخص شود که هدف از اخذ ویزا چیست.

پس یک دوره یک الی سه ساله زندگی در این کشور در صورتی که فرد مالیات را پرداخت کرده باشد و شرایط درآمدزایی خوبی داشته باشد می‌تواند به سادگی برای اقامت درخواست دهد.

در نظر داشته باشید که کشور هند به طور کلی در صدور پاسپورت سختگیری‌های کمتری به نسبت سایر کشورها دارد.

مطالب مرتبط