x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

سفر به هند

سفر به هند، سفر به کشوری وسیع در جنوب آسیا با سرزمین­ها و فرهنگ­های بسیار متنوع است. هند هفتمین کشور جهان از لحاظ وسعت و دومین کشور  از نظر جمعیت است. از شمال با چین، بوتان، نپال و تبت، در شمال غربی با پاکستان، و در شمال شرقی با برمه)میانمار) و بنگلادش همسایه است. از جنوب با اقیانوس هند و از غرب با دریای عمان مرز آبی دارد. حضور انسان در شبه قاره هند به دویست هزارسال قبل برمی گردد، و اولین تمدن در این کشور به 3 هزار سال قبل برای تمدن رود سند برمی گردد و حدود دو هزار سال قبل از میلاد تمدن آریایی شکل گرفت. اولین امپراتوری موریا در هند در ۳۲۶ پیش از میلاد شکل گرفت  و دومین امپراتوری گوپتا از سال ۳۲۰ تا ۵۵۰ میلادی وجود داشتند. در سال 711 میلادی اسلام وارد هند شد. در سال ۱۵۲۶ میلادی از نوادگان تیمور لنگ هند را به تسلط خود درآورد که حمله نادرشاه افشار در سال ۱۷۳۹ میلادی باعث انقراض این امپراتوری شد. در قرن 1510 میلادی پرتغالی‌ها و در قرن۱۸ بریتانیایی‌ها و فرانسوی‌ها در هند مستقر شدند. در اوایل قرن 19 ماهاتما گاندی، رهبر جنبش استقلال‌طلبی هند، قیام کرد و در ژانویه ۱۹۵۰ هند حکومت جمهوری مستقل خود را اعلام نمود و به اتحادیه کشورهای مشترک‌المنافع بریتانیا پیوست. حکومت هند را بزرگترین دموکراسی جهان می‌نامند. اکثریت نژاد مردم هند، هندوآریایی و بقیه نژاد زرد و دراویدی هستند. در سفر به هند خواهید دید که زبان رسمی مردم هندو است، ولی زبانهایی مثل سانسکریت، اردو و آسامی هم رایج است. در طول تاریخ هند، زبان­های فارسی و انگلیسی تاثیرات زیادی در فرهنگ آن داشته است. حدود ۸۰٪ مردم هند پیرو آئین‌های هندو بوده و اسلام و مسیحیت و بودایی در رده‌های بعدی هستند، ادیان هندوئیسم، اسلام و بودائیسم در بین مردم این  کشور رایج است.  تنوع نژادی، تفاوت­های فرهنگی و مذهبی، وجود بیش از 1000 زبان­ مختلف، و همزیستی مسالمت‌آمیز میان آنها، این کشور را به کشوری متمایز تبدیل کرده‌است. اقتصاد هند چهارمین اقتصاد بزرگ جهان است و علی‌رغم رکود اقتصادی جهانی با رشد اقتصادی متوسط بالاتر از ۸ درصد داشته‌است. ارز رایج هند، روپیه هند است که با کد اختصاری INR نمایش  داده می­شود و یک دلار امریکا برابر با 71.38 روپیه هند است.
  
 
 

مشاوره سفر به هند

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف هند

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف هند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هند سرزمینی پر جنب و جوش است و پر از نقاط قوت و ضعف دارد که در سفر به هند خواهید دید.در این کشور دو دنیای سنتی و مدرن با هم ممزوج شده­اند. میراث فرهنگی هندوستان بسیار غنی است که نتیجه قرن­های مختلف آمیخته شدن فرهنگ ها و ادیان گوناگون است. این تفاوت­ها باعث ایجاد تنوع زیادی در معماری و هنر و آثار تاریخی این کشور شده­است. قلعه دلفی قرمز از امپراطوری مغول، مسجد جاما و مسجد عظیم، و معبد الهه شیوا در تامیل نادو، نمونه­هایی از این تنوع است. تفاوت­ها در این سرزمین سحرآمیز ، نکات برجسته و جاذبه­هایی را برای مسافران با علائق گوناگون فراهم آورده است. دوستداران مقدسات و آئین روحانی از تنوع ادیان آن، علاقمندان آثار تاریخی از بناهای شگفت­آور آن و دوستداران طبیعت از سواحل آفتابی، پارک های سرسبز و پناهگاه­های حیاتی حیوانات هیجان انگیز آن لذت خواهند برد. بازدید کنندگان در سفر به هند، این کشور عجیب و غریب، گنجینه های معنوی، فرهنگی و تاریخی آن را کشف می‌کنند از دیدن  تاج محل باشکوه در آگرا تا سایت های مقدس معبد طلایی در آمریتسار و مسجد مکه در حیدرآباد حیرت خواهید کرد.

توریسم سلامت در هند

توریسم سلامت در هند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هند یکی از سریع ترین مناطق توریسم پزشکی در حال رشد در سراسر جهان است. با توجه به امکانات پزشکی در مقایسه با امکانات جهانی که در همان رده خدمات ارائه می­کنند، کم هزینه است. علاوه بر امکانات و عامل هزینه، کادر درمانی، پرستاران و پزشکان هند بیشتر از سایر نقاط از بیماران مراقبت می کنند. بسیاری از بیماران در سفر به هند، به جای جایگاه بومی خود ، درمان پزشکی را در جایگاه خارجی ترجیح می دهند. با توجه به این دلایل، گردشگری پزشکی در هند در حال حاضر پررونق است.
 چنای
Chennai در تامیل نادو، محبوب ترین مقصد برای درمان پزشکی در هند است. تقریبا 40 درصد از گردشگران پزشکی کشور به درمانگاه چنای وارد می شوند. آخرین گزارش های کنفدراسیون صنایع هند (CII) نشان می دهد که چنای روزانه حدود 200 بیمار خارجی را پذیرش می­کند که دلیل آن، درمان با کیفیت بالا، هزینه کم و متخصصین با تجربه است. بیمارستان آپولو محبوب ترین بیمارستان خصوصی در شهر است که گردشگران سلامت به آن رجوع می­کنند.

توریسم مذهبی در هند

توریسم مذهبی در هند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به هند می بینید که هند آمیخته از ادیان و فرقه های مذهبی گوناگون است که ریشه بیشتر آن‌ها از آیین هندو، اسلام و بودا است. بیش از 80 درصد مردم هند پیرو آئین‌های هندو و حدود ۱۳٫۴٪ مسلمان هستند.رتبه­‌های بعدی ادیان مسیحی،  سیک، آیین جینیسم،  آئین بودا هستند. مجموع پیروان دین زرتشتی، یهودی، بهایی و بقیه مذاهب 4/. درصد است. بیشتر مسلمانان در دهلی، بنگال غربی و نواحی شمال غربی کشور در کشمیر زندگی می­کنند. همه ادیان مراسم خاص خود را آزادانه برگزار می­کنند. از حمام کردن زائران در گنگ در واراناسی، آئین ریشیکش پایه مراسم یوگا در هیمالیا و یا جشن عید فطر مسلمانان می توان نام برد.
 
شهر مقدس واراناسی:
شهر مقدس واراناسی یا بنارس، یکی از مراکز مهم برای هندوها، بودائیان و پیروان آیین جین است، هم چنین برای شیعیان نیز مقدس است.  واراناسی یکی از قدیمی ترین شهرهای باقی مانده در جهان است، یکی از نامهای قبلی این شهر محمدآباد بوده­است. در سفر به هند بازدید از این مکان توصیه می­شود. معبد کاشی ویشوانات Kashi Vishwanath در سال 1780 ساخته شده است از آثار مهم این شهر است. حمام کردن در گنگ اهمیت زیادی برای هندوها دارد و از مکانهای متعددی که به عنوان "گات" شناخته می شوند، از طریق راه پله ها به سوی آب می‌آیند و مؤمنان قبل از ورود به آب، نماز می­خوانند. بنارس در گذشته محل گردهمایی شاعران فارسی زبان بود و در حال حاضر هم مرکز آموزش زبان فارسی در هند است.


  معبد طلایی آمریتسار Harmandir Sahib:
 آمریتسار در سال 1604 تأسیس شد و مرکز مهمی از تاریخ و فرهنگ مذهب سیک است. این معبد بزرگ در هندوستان یکی از زیارتگاه های مهم سیک­ها هست که بسیاری از هندوها و مردم مذاهب دیگر را جذب می کند. معماری این معبد در ترکیبی از سبک های هندو و اسلامی ساخته شده است. بخش مرمر پایین آن دارای تزئینات گل و حیوانات است. گنبد طلایی بزرگ نشان دهنده گل لوتوس، نماد خلوص به سیک ها است.
 مسجد مکه، حیدرآباد:
 این مسجد یکی از بزرگترین مساجد در جهان و یکی از قدیمی ترین در هند است که بسیاری از مسلمانان در سفر به هند از آن بازدید می­نمایند. ساخت مسجد مکه حیدرآباد، در زمان سلطنت محمد قطاب شاه آغاز شد و ساخت آن تقریبا 80 سال به طول انجامید. وسعت آن به اندازه­ای است که گنجایش 10000 عبادت­کننده را دارد. این مسجد دارای  15 آرک و ستون عظیم زیباست که از تخته سنگ­های گرانیت سیاه ساخته شده­است.

جاذبه های طبیعی در هند

جاذبه های طبیعی در هند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سواحل گوا Goa:
 لفظ گوا در هند به معنی "برو به" است، دیدار رویایی برای کسانی که به دنبال گذراندن تعطیلات در یک ساحل بزرگ بوده‌اند. غواصی در نواحی ساحلی دریای عربی، اخیرا توسط گردشگران خارجی علاقمند سفر به هند بسیار پرطرفدار شده است. بیش از 37 کیلومتر خط ساحلی زیبا در گوآ، دارای بنادر متعدد با استراحتگاه های شیک، مراکز ورزش یوگا، گشت و گذارهای روزانه و چشمه­های آبگرم است.  در حالی که در گوا هستید در دل جنگل های انبوه آن، بسیاری از جانوران، از جمله گوزن، میمون، فیل، لئونارد، ببر، پلنگ سیاه و همچنین مارکبرای مشهور هند  و 200 گونه از پرندگان را بازدید کنید. کلیسای بانوی ما، روستای گوا و کارهای جادویی صنایع دستی مردم آن از دیدنی‌های جالب این نوارهای ساحلی هستند.
 آبشار دودساگار Dudhsagar:
 ترجمه نام این آبشار دریایی از شیر است که از کوه­های گهات غربی فرو می­ریزد. این آبشار بلند و پر آب و محیط کوهستانی و سرسبز اطراف آن زیبایی و جذابیت خاصی برای گردشگران سفر به هند که عاشق طبیعت و ماجراجویی هستند، به وجودآورده‌است.
 
 

مکان های تاریخی در هند

مکان های تاریخی در هند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به هند مکان­های تاریخی بسیاری را برای بازدید خواهید داشت. از آن جمله عبارتند از:
 تاج محل، آگرا:
تاج محل یکی از برجسته ترین ساختمان­های هند و مشهورترین گواه جهانی برای نشان دادن قدرت عشق است. این بنا آرامگاه ممتاز محل، همسر مورد علاقه امپراتور شاه جهان است که بنای آن در سال 1631 میلادی به پایان رسید. 20000 کارگر به مدت 22 سال در ساختن این بنا کار کرده­اند و بسیاری از عناصر طراحی اسلامی از جمله قوس­ها، مناره­ها، گنبدها و خطاطی­های خوشنویسی سیاه رنگ در ساخت بنا به کار گرفته شده­اند. ساختمان تاج محل، عمدتا از سنگ مرمر سفید است که با سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی مانند مروارید، الماس، یشم سبز و سنگ لاجورد و کنده کاری­های ظریف تزئین شده است. بازدید از این محل در سفر به هند مشتاقان بسیاری دارد.
 شهر طلایی و قلعه جیسالمر Jaisalmer :
در بسیاری از ساختمانهای این شهر از سنگ­های زرد استفاده شده است، و شن های اطراف این ساختمان­ها نیز زرد رنگ است و باتابش نور خورشید کل شهر و ساختمان­ها به رنگ طلایی به نظر می­رسد و به همین دلیل به شهر طلایی شهرت یافته­است. قلعه جیسالمر با قدمت 800 ساله، در این شهر واقع است. جیسالمر سازنده قلعه بوده که به نام او معروف شده است و تنها قلعه‌ای است که هنوز مردمی در آن زندگی می­کند. یونسکو این قلعه را به عنوان میراث جهانی معرفی کرده است. بازدید از این شهر و قلعه جیسالمر را در سفر به هند در لیست بازدید خود قرار دهید.

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در هند

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در هند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دیوالی Diwali:
 
 دیوالی جذاب ترین جشنواره هند است که صرف نظر از ادیان و جوامع مختلف ، بین همه مردم هند جشن گرفته می شود. یک جشنواره هندوها از نور است، که در دوره زمانی اکتبر تا نوامبر برگزار می­شود. این امر به ویژه با بزرگداشت لاکشمی، الهه رونق همراه است، و آغاز سال مالی در هند را نشان می‌دهد. هندیان شمع­هایی را در ظروف سفالی به عنوان نمادی از نور روحانی درونی که در برابر تاریکی محافظتشان می کند، در خارج از خانه خود روشن نگه‌می‌دارند. اگر زمان سفر به هند با این مراسم همزمان است از دیدن مناظر آن لذت خواهید برد.
 هولی 
Holi:
 
هولی یک جشنواره هندو است که نشانه ورود بهار است. در دنیا به عنوان جشنواره رنگ و رنگ پاشی، شناخته شده است. این جشن به عنوان جشن باروری، رنگ و عشق، و همچنین پیروزی بر خیر و شر در روزهای 21 و 22 مارس برگزار می­شود.
 عیدفطر:
 جشن پایان رمضان که ماه نهم تقویم اسلامی است و اولین آیات قرآن در این ماه بر محمد نازل شده است، به عنوان عید فطر شناخته می شود و توسط مسلمانان در سراسر جهان پس از یک ماه روزه داری برگزار می­شود. هندیان مسلمان به مدت سه روز با تزیین محله های خود و پوشیدن لباس های نو با رنگهای شاد و تهیه انواع شیرینی­ها آن را جشن می‌گیرند و از مهمانان و مردم فقیر پذیرایی می­کنند.

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در هند

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در هند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هر ساله صد نمایشگاه در زمینه های مختلف صنعت و هنر و پزشکی در هند برگزار می­گردد که در سفر به هند می­توانید از آنها دیدن کنید.
 
جشنواره معماری و طراحی:
 فستیوال 
FOAID با ایده برگزاری جشنواره شکوه معماری و طراحی هند آغاز شده است. هدف آن ایجاد یک پلتفرم مشترک برای طراحان جهت بحث در مورد نوآوری و خلاقیت­ها در طراحی­­های آینده و معماری در حال رشد است، که در روزهای 21 و 22 سپتامبر برگزار می­شود.
 بزرگترین نمایشگاه هدایا و صنایع دستی در آسیا:
 نمایشگاه 
IHGF یکی از بزرگترین نمایشگاه­های هدایا و صنایع دستی در آسیا است که به صورت دوسالانه (در بهار روزهای 18 تا 22 فوریه) برگزار می شود. این نمایشگاه مورد علاقه گردشگران سفر به هند است. در نمایشگاه IHGF Delhi، انواع تزئینات سنگ مرمر، لوازم هنری با سنگ قیمتی، جواهرات، اشیاء تزئینی، سوغاتی­های سنتی ، هدایای مذهبی، مجسمه سازی، حکاکی روی  صابون، نقاشی ابریشم و خیلی کالاهای دیگر نمایش داده می شود.
 نمایشگاه و اجلاس زیر ساخت­ها و برنامه ریزی­های بیمارستان:
 این نمایشگاه و نشست در زمینه مراقبت­های بهداشتی و آینده درمان هند متمرکز است. تمرکز آن بر روند و مطالعات موردی در مورد طراحی بیمارستان و ایده به اشتراک گذاری ایجاد مراقبت های بهداشتی با سیاست گذاران و سرمایه گذاران ارشد صنعتی است که در روزهای 11 تا 13 اکتبر برگزار می­گردد.

تورهای تفریحی یک روزه هند

تورهای تفریحی یک روزه هند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تورهای گشت روزانه برای جاذبه­های گردشگری:
 
در سفر به هند با جاذبه­های دیدنی مهمی آشنا می­شوید. هند گیت یا دروازه هندوستان، ، آرامگاه همایون، مسجد جاما ، مناره کوتوب ، تاج محل با شکوه ، فاطرپور سیکری، آرامگاه اکبر، قلعه آگرا، قلعه کهربا Amber ، جاده فیل، قصر شهر، هاوا محل، استودیوهای بالیوود، مرداب­های عجیب و غریب و سواحل بی نظیر در برنامه­های تور سفر به هند گنجانده شده است.
 تور روزانه بمبئی:
 با گشت روزانه تور بمبئی،  دیدنی های بمبئی شامل مکان‌های تاریخی و مناطر طبیعی را بازدید می­نمایید. گشت شما با گشت و گذار در غار 
Elephanta که یک میراث جهانی یونسکو است، آغاز می شود. پس از آن بازدید از غارهای معبد سنگی، دروازه هند، چاتراپاتی شیواجی ترمینوس (ویکتوریا ترمینوس)، ماهاتما گاندی (بازار کراوفورد)، باغ های آویزان در تپه­ مالابار ، موزه گاندی، و موزه شاهزاده ولز انجام می­گیرد. قیمت این تور 88 دلار است.
 تور گشت روزانه دهلی:
 در سفر به دهلی بازدید روزانه از جاهای دیدنی دهلی، خواهید داشت. برای دیدار از تاج محل خیره کننده و قلعه آگرا از راهنمایی محلی تور استفاده کنید و در مورد تاریخ، طراحی و معماری این شاهکار باور نکردنی یاد بگیرید. با توقف در قلعه آگرا، باغ ماه و تاج محل را ببینید و روز خود را با غروب خورشید در کنار تاج محل به پایان برسانید.
 قیمت این تور 50 دلار است.

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به هند

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به هند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفر زمینی به هند برای مسافران مشتاق سفرهای هیجان انگیز و ماجراجویانه فرصتی است که با اتومبیل به سفر بروند. در مسیر خود می­توانند هرجا که خواستند توقف کنند و از مناظر جاده­ای لذت ببرند و دغدغه­ای برای تهیه بلیط و عجله برای سفر به هند نداشته­باشند. البته مراقبت­های لازم و کافی برای دوری از خطرها را باید مد نظر داشته باشند.
 از تهران تا سراوان 18 ساعت بدون توقف و ترافیک است. ازآنجا به سمت مرزهای پاکستان بروید و با 14 ساعت رانندگی در شرایط بدون توقف و ترافیک به کراچی پاکستان برسید. از آنجا با عبور از شهرهای مختلف از طریق جاده بیرلوکا باسنی،به ناگااور برسید و از آنجا از طریق جاده دهلی، به سمت شمال شرقی هند سفر کنید و پس از طی مسافت حدود 20 ساعت در شرایط بدون توقف و ترافیک به دهلی پایتخت کشور هند خواهید رسید.
 بنا به نظر اکثریت مردم، در سراسر جهان، رانندگی در هند بدترین نوع رانندگی است.
 میزان ترافیک در جاده ها و در شهرها زیاد است، در حومه شهر، و در جاده های اصلی، مشکل عمده­ای که وجود دارد تعداد زیادی از کامیون­ها است که رانندگان آنها اغلب در طول ساعت ها بدون هشدار توقف می‌کنند و مشخص است که تحت تاثیر (مواد مخدر یا نوشیدنی) قرار دارند. غیر معمول نیست که یک وسیله نقلیه تصادف کرده و سوخته شده را در کنار جاده ببینید.
 
 

فصول مناسب سفر به هند

فصول مناسب سفر به هند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بهترین زمان برای بازدید از هند از اکتبر تا ماه مارس است. هند به دلیل وسعت زیاد دارای الگوهای آب و هوایی متنوع است. رشته کوه­های بلند هیمالیا در شمال هند از وزش باد سرد به داخل کشور جلوگیری می کند و زمستان­ها گرم و تابستان­ها می تواند خیلی گرم شود. هندوستان کشور گرمسیری است و تحت تاثیر سه فصل اصلی قرار دارد. تابستان، زمستان و موسمی است. بهترین زمان برای سفر به آگرا و بازدید تاج محل، در زمستان است، یعنی از اکتبر تا دسامبر و فوریه تا مارس پیشنهاد می شود. به طور کلی، درجه حرارت متوسط و آب و هوای معتدل در این فصل شرایط راحت­تری برای سفر در اطراف Agra را فراهم می­کند. بهترین زمان برای دیدار از دهلی نو و داشتن تجربه باور نکردنی در این شهر، از اکتبر تا مارس است زمانیکه آب و هوا در بهترین دمااست. در طول این دوره،  طبیعت پر از گل­های رنگارنگ، و هوا لذت بخش است. 

هتل های هند

هتل های هند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به دهلی و یا سفر به بمبئی امکانات زیادی اعم از انواع هتل و خوابگاه برای اسکان توریست­ها وجود دارد. قیمت‌ها در طول سال بر حسب فصل گردشگری و یا فصل خلوت متفاوت است. در سفر به هند در فصل­های خلوت، اجاره آپارتمان ارزان در بمبئی و اجاره آپارتمان در دهلی امکان­پذیر است.
 هتل شرایتون ناوی بمبئی هندوستان Sheraton Navi:
 این هتل 4ستاره در فاصله 9 دقیقه پیاده روی از ایستگاه راه‌آهن وشی و 23 کیلومتر از فرودگاه بین المللی شیواجی واقع شده است. دارای امکاناتی شامل Wi-Fi رایگان ، تلویزیون صفحه تخت، رستوران آسیایی، سالن غذاخوری روباز، یک کافی شاپ 24 ساعته، حمام آبگرم و سونا، سالن تناسب اندام و استخر است. به علاوه امکانات چای و قهوه، مایکروویو در اتاق‌های پیشرفته و سوئیت­ها وجود دارد. شاتل فرودگاهی رایگان است. هزینه اتاق دونفره با حمام و وان برای یک شب در ماه ژانویه حدود 240 دلار است.
 در سفر به هند از هتل­های توصیه شده توسط تور هند می­توانید استفاده کنید.
 هتل کوهینور الیت بمبئی هند Kohinoor Elite:
 این هتل 3 ستاره مدرن 7 کیلومتر از فرودگاه بین المللی شیواجی و 8 کیلومتر از غارهای ماهاکالی فاصله دارد. اتاق‌ها با امکانات کافی و مجهز به سیستم تهویه­ی مجلل، تلویزیون، و Wi-Fi رایگان است. امکانات چای و کافی شاپ و مینی­بار دارند. همچنین شامل بوفه ی صبحانه، ناهار، چای و شام و خدمات شاتل فرودگاه است. دارای یک رستوران و فروشگاه و همچنین 5 اتاق جلسه است. هزینه اتاق دونفره برای یک شب در ماه ژانویه حدود 70 دلار است.
 هتل ایمپرس دهلی هند Hotel Impress:
 این هتل مدرن در فاصله 5 دقیقه از ایستگاه مترو، 2.5 کیلومتر از فرودگاه بین المللی Indira Gandhi و 9 کیلومتر از برج Qutab واقع شده است. اتاق های معمولی و سوئیت­ها با Wi-Fi رایگان، تلویزیون صفحه تخت، مینی بار و امکانات چای و قهوه، صبحانه و پارکینگ رایگان همراه است. دارای امکان شاتل فرودگاهی است. هزینه اتاق دونفره برای یک شب در ماه ژانویه حدود 297 دلار است.
 هند در رأس فهرست ارزان‌ترین کشورها برای زندگی قرار دارد و در سفر به هند برای یافتن محل ارزان قیمت می­توانید هزینه اجاره خانه در بمبئی را جویا شوید و پس از بازدید از محل در صورتیکه آن را مناسب یافتید، می­توانید در آنجا اقامت نمایید.

ویزای توریستی هند

ویزای توریستی هند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای توریستی هند مناسب کسانی است که مایل به بازدید از هند برای گردشگری یا دیگر اهداف مرتبط یا غیر تجاری هستند. فقط افرادی که برای تعطیلات و مسافرت تفریحی و دیدن جاذبه های هند علاقمند سفر به هند هستند و یا کسانیکه برای دیدن دوستان و اقوام به هند می­روند،  واجد شرایط درخواست ویزای توریستی هستند.
 اعتبار ویزای توریستی هند شش ماه است و در هر بار بازدید شخص می­تواند 180 روز در هند باقی بماند. اگر شخصی مکررا درخواست ویزای توریستی کند و فاصله بین آنها کمتر از یک ماه باشد جهت بررسی بیشتر به بخش مربوط به امور خارجی­ها MHA ارجاع داده می­شود.
 ابتدا از طریق آنلاین درخواست خود برای ویزای توریستی را ارسال کنید، توسط آدرس سایت https://www.immihelp.com/nri/indiavisa/online-visa-application-form.html
 مدارک مورد نیاز:
 - فرم پرشده تقاضا
 - عکس که با فرم تقاضا ارسال می­شود
 - مدارک هویتی ملی و آدرس مورد تایید متقاضی
 - پاسپورت با داشتن 6 ماه اعتبار
 اشخاص دو تابعیتی که تابعیت ایالات متحده را دارند با پاسپورت US و آنها که تابعیت پاکستان را دارند با پاسپورت پاکستان اقدام نمایند.
 - مدارک بایستی به زبان انگلیسی ترجمه شوند.
 در سفر به هند از شرایط گرفتن ویزای توریستی دقیقا اطلاع حاصل نمایید.

پروازها از ایران به هند

پروازها از ایران به هند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شرکت هواپیمایی ایران ایر ( هما ) از تهران به مقصد بمبئی پرواز دارد. بلیط ارزان بمبئی را برای پروازهای تهران به بمبئی از این شرکت تهیه کنید، پرواز از تهران به مقصد فرودگاه بمبئی هند انجام می­شود، مدت پرواز بین این دو شهر 5 ساعت است. پرواز از تهران ساعت 07:05 صبح است.
 دیگر شرکت های هواپیمایی مثل قطر ایرویز، امارات، ترکیش ایرلاینز، و ایر اربیا از تهران به دهلی پروازهایی دارند و ارزان ترین هواپیمایی که از تهران به دهلی نو پرواز می کند Air Arabia است.
 پس از اطمینان از برنامه سفری خود در سفر به هند با شرکت  هوایی تماس گرفته و از ساعت و روز پرواز آگاهی دقیق حاصل نموده و جهت خرید بلیط هند اقدام نمایید.
 
در زمان­های مختلف، قیمت بلیط بمبئی متفاوت است. لازم است جهت برنامه ریزی دقیق سفر به هند، از طریق وبسایت شرکت هوایی می­توانید تاریخ دقیق پروازها و قیمت بلیت هند را در تاریخ مورد نظر خود اطلاع پیدا کنید.

آب و هوای هند

آب و هوای هند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به هند تنوع آب و هوایی در هند را مشاهده می­کنید. چهار فصل­در هند به این صورت است:
 فصل  زمستان در ماه­های(دسامبر، ژانویه و فوریه)، تابستان در ماه­های(مارس، آوریل و مه)، فصل بارانی موسمی (از ژوئن تا سپتامبر) و دوره پس از موسمی (از اکتبر تا نوامبر).
 در شمال غربی هند فصل تابستان (پیش از موسم بارندگی)، از (آوریل تا ژوئیه) ادامه دارد. فصل موسمی یا بارانی از ماه ژوئیه تا سپتامبر ادامه دارد. فصل (پس از موسم بارندگی یا پاییز)، از اکتبر تا نوامبر ادامه دارد.
 از اواخر اکتبر تا اواسط نوامبر در هند فصل برگ ریزان است. زمستان و اوایل تابستان دوره های طولانی و خشک با دمای متوسط بالاتر از 18 درجه سانتیگراد است.
 کشور هندوستان یک کشور نیمه گرمسیری است به این معنی که تابستان بسیار گرم، فصل بارانی پررطوبت و زمستان های خفیف دارد. در مناطق تپه‌ای تابستان خفیف و زمستان سرد دارد.
 بسیاری از مناطق شمال شرقی و شمال هند آب و هوای مرطوب نیمه گرمسیری با بارش باران های موسمی دارند. اگر چه تابستان­های گرمی را تجربه می کنند، درجه حرارت در سردترین ماه ها ممکن است به میزان صفر درجه سانتیگراد  برسد.

وسایل ضروری برای سفر به هند

وسایل ضروری برای سفر به هند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

همراه داشتن کوله پشتی در گردش­های روزانه برای حمل وسایل موردنیاز ضروری است. البته کوله پشتی را در سمتی بگذارید که بتوانید از آن مراقبت کنید.
 جهت حمل پول، مدارک شناسایی الزامی مانند پاسپورت، و کارت‌های بانکی داشتن کیف بند دار یا کیف کمری از ضروریات است. این کیف را می­توانید زیر لباس یا در سمتی بگذارید که بتوانید مواظب آن باشید.
 از ضروریات دیگر در سفر به هند داشتن کیف یا چمدان با کیفیت خوب و قفل قابل اطمینان، و کفش مناسب بسیار راحت است.
 لوازم بهداشتی حتما با خود همراه داشته باشید از جمله بطری های کوچک ژل ضدعفونی کننده دست و بسته های کوچک کلینکس، دئودورانت، نرم کننده مو، نوار بهداشتی و کاندوم، کرم ضد آفتاب، پماد دافع پشه و حشرات، پمادهای نرم کننده پوست مانند روغن بادام، ملافه­ و روبالشی­های تمیز.
 لباس مناسب، زنان لازم است در سفر به هند از لباس مناسبی که با سنت مردم هند نزدیک باشد استفاده کنند، مثل تی شرت، تونیک و بلوز هایی که تنگ نباشد با آستین بلند یا کوتاه و شلوار راحت تا مچ پا بهتر است. از یک روسری از جنس پارچه های سبک وزن و پنبه­ای، جهت پوشاندن اطراف گردن و شانه­های خود برای حجاب بیشتر استفاده کنند و هنگام بازدید از معابد و مساجد سر خود را بپوشانند. البته مردان به انتخاب شخصی خود، می­توانند به جز در مکان های مذهبی مانند معابد و مساجد، شلوارک و تی­شرت بپوشند.

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در هند

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در هند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به هند می توانید پول نقد یا چک مسافرتی (از پوند استرلینگ ویا ارزهای دیگر) و  یا یک کارت بانکی با خود داشته باشید. اگر پوند، یورو و دلار و یا ارزهای خارجی دیگری داشته باشید، می­توانید در هند با روپیه تعویض کنید. یک دلار امریکا برابر با 71.38 روپیه هند است. گردشگران خارجی در طی سفر کوتاه خود به هند می توانند حساب­های روپیه­ای پس انداز و جاری(Current / Savings) مخصوص غیر ساکنین را در بانک باز کنند. این حساب را می توان تا حداکثر 6 ماه باز نگهداشت.  طبق مقررات ارز در هند، هیچ محدودیتی برای حمل ارز خارجی به داخل وجود ندارد. با این حال، مبلغ بیش از 10000 دلار یا معادل آن باید به نهادهای ذیربط اعلام شود. توریست­ها در سفر به هند نمی­توانند از دلار برای هر گونه معاملات در جمهوری هند استفاده کنند.  باید آن را با روپیه هند (INR) مبادله کنند و بعد از آن برای هر معامله و یا خریدی استفاده نمایند. یک دلار امریکا برابر با 71.38 روپیه هند است.

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در هند

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در هند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گردشگران در سفر به هند جهت استفاده از مراقبت های درمانی بهتر است قبل از سفر به این کشور بیمه مسافرتی مناسب خریداری کنند. مسافران می توانند از طریق آژانس­های تور هند یا با مراجعه حضوری و یا به صورت آنلاین از شرکت های بیمه، بیمه درمانی مسافرتی را خرید نمایند. به خاطر بالا بودن هزینه های بهداشت و درمان و سایر هزینه ها در خارج از کشور، دارا بودن بیمه نامه مسافرتی معتبر، بسیار مهم است. لیست قیمت بیمه نامه­ها مسافرتی را می­توانید از طریق آژانس یا شرکت های بیمه، تهیه نمایید. از طریق TATA AIG که یکی از بیمه گذاران بیمه مسافرتی در هند است می­توان از بیمه مسافرتی استفاده کرد، البته دارای محدودیت­هایی در پوشش بیمه برای مصدومیت­های خاص یا هزینه های پزشکی هستند. به توریست های خارجی توصیه می شود که در سفر به هند از بیمه مسافرت پزشکی برخوردار شوند. به هر حال ،  هزینه سفر به هند و هزینه های درمانی در خارج از کشور برای مسافران ایرانی زیاد است و مراقبت های بهداشتی بدون پوشش مناسب بیمه بهداشتی، می تواند برای گردشگران بسیار گران باشد. 

اجاره اتومبیل در هند

اجاره اتومبیل در هند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اجاره اتومبیل در سفر به هند توصیه نمی­شود. به گفته اکثریت گردشگران، رانندگی در هند پیرو قوانین خاصی نیست، ترافیک بسیار دیوانه کننده است و اگر حادثه ای رخ داده باشد، حتی اگر وقوع حادثه اشتباه شما نباشد، ساعت­ها معطل خواهید ماند و یا حتی ممکن است مقصر شناخته شوید. بهترین توصیه، اجاره خودرو با راننده است. هزینه راننده در هند مناسب و ارزان است و راننده­ها با شیوه رانندگی در هند آشنا هستند، شما می­توانید با اطمینان در صندلی عقب بنشینید و از دیدن مناظر لذت ببرید. البته قبل از گرفتن راننده با او آشنا شوید و او را امتحان کنید تا ببینید آیا با او راحت هستید.
  در سفر به هند می­بینید که قوانین خاصی را رعایت نمی­کنند و وسایل نقلیه با سرعت کم، در خطوط سریع تر رانندگی می­کنند، یا جاده دو لاین به راحتی به 4 لاین و یا بیشتر تبدیل می‌شوند.
 به هرحال اگر کسی مایل به کرایه خودرو باشد می­تواند از سایت­های کرایه خودرو به طور نمونه 
www.rentalcars.com  اطلاعات کامل دریافت نماید. به طور نمونه هزینه یک اتومبیل Maruti Suzuki Celerio که گنجایش تا 5 سرنشین و 3 چمدان دارد را می‌توانند برای یک هفته تا 243 دلار آمریکا کرایه کنند.
 
 

خطرات احتمالی برای گردشگران در هند

خطرات احتمالی برای گردشگران در هند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قبل از سفر به هند لازم است به این نکات توجه کنید:
 ترافیک بیش از حد انتظار است.
 از غذاهای خیابانی استفاده نکنید و مراقب آب آشامیدنی خود باشید.
 در خرید حتما چانه زنی کنید.
 مراقب آلودگی هوا و مکان­های پرجمعیت باشید.
 با سگهای ولگرد در تماس نباشید.
 با بسیاری مردم فقیر مواجه می­شوید که از شما طلب پول می‌کنند.
 مراقب طرز لباس پوشیدن خود باشید و به سنت­های مردم احترام بگذارید.
 هند محل امنی برای سفر نیست. اگر شما یک زن هستید، هنگام سفر به تنهایی بسیار مراقب باشید. لازم است زنان مسافر در هند، پس از ساعت 8 شب به خاطر احتمال تجاوز در خیابان­ها نباشند.

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به هند

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به هند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

توصیه می شود واکسیناسیون جهت مقابله با بیماری­های هپاتیتA، هپاتیت B، دیفتری، آنسفالیت­های ژاپنی، هاری و تیفوئید برای تمام مسافران علاقمند به سفر به هند، مورد توجه قرار گیرد. بهتر است مسافران قبل از رفتن، از چگونگی واکسن­های معمول که قبلا زده­اند مطلع شوند، و برای انجام دوباره آن از مرکز بهداشت سوال کنند.
 واکسن هپاتیت A: در مصرف آب و غذای خود در سفر به هند حتما مراقبت های لازم را انجام دهید. استفاده از آب یا غذای ناسالم و غیر بهداشتی در سفر می تواند باعث انتشار بیماری‌های التهابات کبد مانند هپاتیت A شود.
 واکسن هاری: سگ های خیابانی ممکن است برای گردشگران در اغلب مسافرت­ها مشکل به­وجود بیاورند.  به­همین دلیل تزریق واکسن هاری توصیه می شود. 
 واکسن های معمولی شامل واکسن سرخک، اوریون و سرخجه یا همان (MMR)، واکسن دیفتری، واکسن فلج اطفال و واکسن سالانه علیه بیماری آنفلوآنزا نیز از الزامات است.
 بعضی داروهای معمول مورد نیاز در مسافرت و یا داروهای بیماری خاصی خود را، در سفر به هند با خود همراه ببرید.
 به طور معمول همراه بردن قرص ضد مالاریا لازم نیست و در نواحی مختلف هند، ریسک خطر مالاریا صفر یا بسیار کم است. از مراکز بهداشت محلی در مورد نواحی احتمالی با ریسک بالای مالاریا سوال کنید.

آخرین ویرایش: 2019-03-16 14:41:19 4,134