x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در ژاپن

 

پایتخت کشور ژاپن، شهر زیبای توکیو است. البته توکیو بزرگترین و گران ترین پایتخت جهان محسوب می‌شود  که بیش از 9 میلیون جمعیت دارد. ژاپن کشوری است که از طریق مرز آبی، کاملاً محصور شده و با کشورهای چین ، کره جنوبی ، کره شمالی و روسیه همسایه است. افراد شاغل در کشور ژاپن به 67140.00 نفر می‌رسند که رقم قابل توجهی است. در این کشور افراد بیکار حدود 1600.00 نفر اعلام شده است که مشخص است درصد بسیار کمی را پوشش می‌دهد هم چنین تعداد افراد مشغول به کار تمام وقت در کشور ژاپن 21774.00 نفر اعلام شده است. نرخ اشتغال در این کشور 60 درصد است که رقم صحیحی است. بررسی های اخیر حاکی از این است که امور مربوط به عمران و ساخت ساختمان در کشور ژاپن نیز از دیگر شغل های پر درآمد محسوب می‌شود و مهندسانی که در زمینه عمران فعالیت می‌کنند، 26 درصد حقوق بیشتری نسبت به ایرانیان شاغل در این حوزه دارند. دولت کشور ژاپن رشد اقتصادی خود را مبنی بر ساخت و ساز های کلان می‌داند و از سرمایه‌گذاران خارجی که قصد دارند در این زمینه فعالیت نمایند نیز استقبال می‌کند. در برخی از مشاغل خاص این کشور، نیاز است که هم به زبان ژاپنی و هم به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. شما در کشور ژاپن باید بتوانید وضعیت امرار معاش را به طور دقیق پشت سر بگذارید. ارزیابی ها نشان می‌دهد که دومین قدم برای اخذ ویزای کشور ژاپن، رزومه‌ی قوی است به طوری‌که در آن سوابق تحصیلی شما به طور دقیق و صحیح مشخص باشد.

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره زندگی در ژاپن
فهرست

حداقل حقوق در ژاپن

حداقل حقوق در ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ بیکاری در کشور ژاپن بر اساس آمارهای اخیر به این صورت است که این کشور بالاترین نرخ بیکاری خود را 5.50 ولی در حال حاضر نرخ بیکاری در کشور ژاپن 2.30 اعلام شده است و بیش از 90 درصد از مردم این کشور مشغول به کار هستند. مردم کشور ژاپن یکی از پرتلاش ترین مردم در دنیا محسوب می‌شوند. افراد شاغل در کشور ژاپن به 67140.00 نفر می‌رسند که رقم قابل توجهی است. در این کشور افراد بیکار حدود 1600.00 نفر اعلام شده است که مشخص است درصد بسیار کمی را پوشش می‌دهد. استخدام تمام وقت در کشور ژاپن 21774.00 نفر اعلام شده است. نرخ اشتغال در این کشور 60 درصد است که رقم صحیحی است. بهره‌وری در کشور ژاپن به طور بر اساس نقاط شاخص 68.30 درصد اعلام شده بود که بالاترین وضعیت آن 120.40 درصد است. در این کشور در حال حاضر در حدود 1026.96 هزار پست خالی شغلی دیده می‌شود که هر یک بر اساس شرایط مختلف ارزیابی شده‌اند. میانگین دستمزد در کشور ژاپن به طور کلی 325.000 ین در ماه برآورد شده است . در این کشور به طور کلی توانسته دستمزد در تولید خود را 868487.00 ین در ماه اعلام نماید. جمعیت کشور ژاپن 126.8 میلیون است. در این کشور سن بازنشستگی برای زنان 62 سال و برای مردان نیز  62 سال اعلام شده است. بررسی ها نشان می‌دهد که کشور ژاپن یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته وضعیت دستمزد خود را بالا ببرد. این کشور در سال های اخیر حداقل دستمزد خود را برای هر ساعت کار 958 ین اعلام داشته. شما برای ورود به کار در کشور ژاپن باید سعی کنید دسته‌بندی های مشخصی را در نظر داشته باشید. مشخص است که دولت کشور ژاپن برای افرادی که از نظر کاری در رتبه بالایی هستند برنامه های خاصی در سال جدید در نظر خواهد داشت.

میانگین درآمد در ژاپن

میانگین درآمد در ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اینطور که بررسی ها نشان می‌دهد کشور ژاپن برای اینکه بتواند بخشی از نیروی کاری خود را تکمیل نماید در بخش های مختلف اقدام به اخذ نیروی کار خارجی کرده است به این ترتیب استخدام 500 هزار کارگر ساده خارجی تا سال 2025 میلادی برآورد شده است. این روال سبب شده است که علاقه افراد به مهاجرت به کشور ژاپن بیشتر از قبل باشد. چه خوب است پیش از مهاجرت به کشور ژاپن سعی کنید از لیست مشاغل مورد نیاز به طور دقیق اطلاعات کسب نمایید. دولت کشور ژاپن با در نظر گرفتن شرایط کنونی یک سری راهکار های مناسب برای جذب نیروی جدید فراهم ساخته است.

یکی از بخش های بسیار مهم درآمدزایی در کشور ژاپن، حوزه‌ی پرستاری است، این کشور در زمینه پرستاری حقوق و مزایای زیادی را در نظر داشته است به طوری که اگر شما در این زمینه تخصص دارید می‌توانید تا سه برابر حقوق یک پرستار در ایران حقوق دریافت نمایید همینطور از سوی دولت کشور ژاپن بیمه خواهید شد و یک سری کارت های درمانی ویژه نیز به رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد.

مورد بعدی در حوزه کشتی سازی است. این کشور به جذب نیرو در زمینه کشتی سازی بسیار پافشاری داشته است و مشخص است که کشتی سازی در این کشور بر اساس شرایط مختلف برآورد می‌شود. تعمیر قطعات کشتی در کشور ژاپن نیز به شکل ایده‌آل فراهم شده است.

کشور ژاپن در زمینه مهندسی کامپیوتر بسیار نیاز به مهندسان حرفه ای دارد، در صورتی که افراد در این زمینه تبحر خاصی داشته باشند، قطعاً یکی از کاندیدهای ورود به شغل در کشور ژاپن هستند. برنامه نویسی و ساخت برنامه های کاربردی در این کشور از دسته موارد بسیار مهم به شمار می‌رود . همینطور مهندسانی که در حوزه فناوری های اطلاعات و آی تی فعالیت دارند نیز می‌توانند در این مسیر به موفقیت دست یابند. بررسی های اخیر حاکی از این است که امور مربوط به عمران و ساخت ساختمان در کشور ژاپن نیز از دیگر شغل های پر درآمد محسوب می‌شود و مهندسانی که در زمینه عمران فعالیت می‌کنند، 26 درصد بیشتر از ایرانیان شاغل این حوزه  حقوق دارند. دولت کشور ژاپن رشد اقتصادی خود را مبنی بر ساخت و ساز های کلان می‌داند و از سرمایه‌گذاران خارجی که قصد دارند در این زمینه فعالیت نمایند نیز استقبال می‌کند. این‌طور که شواهد نشان می‌دهند کشور ژاپن یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته در حوزه تهیه و نصب تجهیزات ساختمانی به رشد خوبی دست یابد و در این زمینه در دنیا شهرت بالایی را به نام خود ثبت کرده است.

در کشور ژاپن اگر شما برق‌کار باشید و یا در رشته مهندسی برق تحصیل کرده باشید، قطعاً می‌توانید به درآمد خوبی دست یابید. این کشور فضای بسیار عالی در زمینه برق‌کاری های ساختمان ایجاد کرده است به طوری‌که در این زمینه نیاز به کارگر نیز دارد و مشخص است که درآمد حاصله در این مسیر بیشتر از ایران است و همین‌طور افراد می‌توانند به رشد اقتصادی خوبی نیز دست یابند.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در ژاپن

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای کار در کشور ژاپن در قدم اول نیاز به یادگیری زبان ژاپنی دارید؛ شما باید بتوانید زبان ارتباطی با مردم این کشور را یاد بگیرید. شما باید بتوانید به زبانی ساده با مردم این کشور ارتباط بگیرید. در برخی از مشاغل خاص این کشور، نیاز است که هم به زبان ژاپنی و هم به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. شما در کشور ژاپن باید بتوانید وضعیت امرار معاش را به طور دقیق پشت سر بگذارید. ارزیابی‌ها نشان می‌دهند که دومین قدم برای اخذ ویزای کشور ژاپن رزومه‌ی قوی است به طوری‌که در آن سوابق تحصیلی شما به طور دقیق و صحیح مشخص باشد. نیاز است که بتوانید در رزومه کاری خود در مورد مشاغلی که بیشتر در کشور ژاپن نیاز است صحبت شود به این ترتیب شانس شما در پذیرش بیشتر خواهد بود. شما برای اخذ ویزای کاری کشور ژاپن باید در ابتدا فرم درخواست ویزا را تکمیل نمایید، باید عکس گذرنامه ای ارائه دهید و همینطور نیاز است که اصل و کپی گواهی شما نیز ارائه شود. باید گواهی عدم سوء پیشینه ارائه دهید و همینطور نیاز به گواهی سلامت پزشکی خواهید داشت که نشان دهد از بیماری های جسمی و یا روحی خاصی رنج نمی‌برید.

یکی از شغل های درآمدزا در کشور ژاپن جوشکاری های صنعتی است که اگر به صورت حرفه ای بلد باشید، می‌توانید به سادگی به رشد خوبی دست یابید. مورد دیگر متخصص های خودروهای سنگین هستند که در این کشور و ورود به این شغل، نیاز به گذراندن دوره های مشخصی دارند چون در نهایت تنها افراد مشخصی اجازه ورود به این بخش را خواهند داشت. کسانی که در زمینه حسابداری نیز رشد خوبی داشته‌اند و سابقه کاری خوبی در حسابداری دارند، از افراد واجد شرایط ورود به کار در کشور ژاپن هستند. بررسی ها نشان می‌دهد که مهندسی پزشکی در کشور ژاپن از دسته شغل های مهم محسوب می‌شود. در این کشور در حوزه خودرو و مکانیک خودرو نیز ردیف شغلی زیادی دیده می‌شود که می‌تواند آینده ای درخشان داشته باشد. خوشبختانه کشور ژاپن یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته رشته مهندسی شیمی را نیز به خوبی پوشش دهد و در این زمینه رشد خوبی داشته باشد. ارزیابی های اخیر در زمینه اخذ ویزای کار کشور ژاپن نشان می‌دهد که این کشور به طور دقیق و جدی اقدام به جذب نیروی خارجی داشته است و توانسته در این زمینه بسیار موفق ظاهر شود. کشور ژاپن یکی از بهترین کشورهایی است که متخصصان زیادی در زمینه خودروهای سنگین دارد و این‌طور که مشخص شده است این کشور در سال های اخیر نیاز به نیروی متخصص و مهندس در زمینه خودرو خواهد داشت پس شانس شما در اخذ ویزای کاری کشور ژاپن به نسبت سایر سال ها بیشتر است و می‌توانید با یک ارزیابی دقیق و ایده‌آل مسیر درآمدزایی را برای خود باز کنید . ویزای کاری کشور ژاپن اجازه می‌دهد که با همسر و فرزندان خود به کشور ژاپن ورود نمایید و اقامت همراه در این زمینه به طور قانونی قرار داده شده است.

کار در ژاپن

ژاپن به عنوان یکی از کشورهای آسیایی، مقصد بسیاری از افرادی است که قصد یافتن مشاغل پر درآمد در یک کشور خارجی دارند. بسیاری از افرادی که در کشورهای انگلیسی زبان تحصیل کردند می ‌توانند برای آموزش زبان انگلیسی در مدارس و مراکز آموزشی کشور ژاپن به عنوان مدرس استخدام شوند. همچنین امکان کار در زمینه های حرفه ای شامل مهارت های ترجمه، فناوری اطلاعات، مدل سازی حرفه ای، آشپزی، مهارت های مرتبط با سرگرمی و ارائه خدمات آموزشی برای افرادی که در این حوزه ها دارای سوابق کاری و مهارت فردی هستند مناسب می باشد. افرادی که به زبان ژاپنی تسلط داشته باشند و بتوانند ترجمه انگلیسی را به صورت همزمان نیز انجام دهند در اولویت استخدام قرار می گیرند.

 افراد ساکن یکی از کشورهای خارجی که قصد دارند در کشور ژاپن به کار مشغول شوند نیاز به دریافت ویزای کار دارند. برای کار در کشور ژاپن حدود ۱۲ نوع ویزای کاری وجود دارد که بسته به نوع متقاضی ویزا برای او مجوز فعالیت در یکی از موقعیت‌های شغلی صادر می شود. به عنوان مثال، یک مهندس، مربی یا مدرس باید ویزای مخصوص به حرفه خود را دریافت کند. تمام فرصت های شغلی در کشور ژاپن بر اساس انواع ویزای این کشور صادر می‌شوند. دانشجویانی که در کشور ژاپن مشغول تحصیل هستند به شرطی که مجوز لازم را از اداره مهاجرت به دست آورند مجاز هستند تنها در ساعات مشخصی در هفته در این کشور کار کنند. ساکنین استرالیا، نیوزلند، کانادا، کشور فرانسه، آلمان، انگلستان و چند کشور دیگر که میانگین سنی ۱۸ تا ۳۰ سال دارند می توانند یک ویزای شغلی برای کار در کشور ژاپن را به مدت یک سال دریافت کنند.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در ژاپن

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور ژاپن منابع بسیار محدودی دارد. در این کشور اکثر جزایر در وضعیت کوهستانی و یا آتشفشانی قرار دارند. به طور کلی بر اساس همکاری های دولتی در بخش های صنعتی این کشور دیده شده است که سرمایه‌گذاری ها به طور پیشرفته برآورد شده‌اند. کشور ژاپن یکی از پیشگامان عمده در صنعت و تکنولوژی محسوب می‌شود و یکی از بخش های اقتصادی بسیار مهم در این کشور مربوط به صادرات است. بر اساس گزارش های منتشر شده کشور ژاپن دارای شاخص قیمت مصرف کننده بوده که سبب می‌شود قدرت خرید محلی در این کشور بیشتر شود.

هزینه عمومی زندگی در این کشور که بر اساس برق و گرما و آب و زباله برآورد می‌شود، برای حدود 915 فوت مربع آپارتمان 77 دلار است. تعرفه های محلی پیش پرداخت تلفن همراه در این کشور بدون تخفیف و یا برنامه برای یک دقیقه 33 دلار تعیین شده است. اینترنت در کشور ژاپن برای هر 6 مگابیت در ثانیه به صورت نامحدود 59 دلار تعیین شده است. در این کشور اگر قصد داشته باشید که در باشگاه تناسب اندام شرکت داشته باشید هزینه ای که برای هر ماه در نظر گرفته شده است 83.55دلار است. افراد برای خرید یک بلیط سینما در این کشور باید 16.08 دلار هزینه پرداخت نمایند و برای یک ساعت اجاره زمین تنیس در این کشور نیز باید چیزی حدود 27.02 دلار هزینه در نظر گرفته شود. شما برای خرید یک شلوار جین در کشور ژاپن 60.00 دلار هزینه کنید و اگر بخواهید یک جفت کفش نایک خریداری کنید، باید 72.45 دلار هزینه در نظر داشته باشید.

شما برای شهریه در مقطع کارشناسی در کشور ژاپن باید از 550 هزار ین هزینه برای هر سال صرف کنید و اگر بخواهید در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور تحصیل کنید نیز باید بیش از 665 هزار ین هزینه در نظر بگیرید. در این کشور مقطع دکترا از نظر هزینه در وضعیت مناسب تری قرار دارد و به طور کلی دانشجویان در کشور ژاپن از بیمه های درمانی دولتی با پوشش بسیار عالی برخوردار هستند. هزینه ای که برای بیمه در ماه در نظر گرفته می‌شود، حدود 3000 ین برآورد شده است.

قیمت برخی کالاهای اساسی در ژاپن

قیمت برخی کالاهای اساسی در ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· شیر(1لیتر) 1.62 $

· برنج(1کیلوگرم) 5.41 $

· تخم مرغ(12 عدد) 2.04 $

· گوشت گاو(1 کیلوگرم) 23.03$

· سیب(۱ کیلوگرم)7.40 $

· سینه مرغ(1 کیلوگرم)7.21 $

· سیب زمینی(1 کیلوگرم) 3.76 $

· گوجه فرنگی(1 کیلوگرم) 6.1$ 

· آب(1.5 لیتری) 1.18$

اقتصاد در ژاپن

اقتصاد در ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور ژاپن دارای فضای کوهستانی و آتشفشانی زیادی است و این مورد سبب شده است که این کشور از نظر منابع طبیعی رشد اندکی داشته باشد. تولید ناخالصی در کشور ژاپن بر اساس شرایط مختلف می‌تواند از 218.4 تریلیون دلار تجاوز نماید این رقم نشان م‌دهد که کشور ژاپن توانسته رشد اقتصادی خوبی را رقم بزند. حدود 1.5 درصد از تولید ناخالصی در کشور ژاپن مربوط به بخش کشاورزی است که امروزه در زمینه صادرات نیز از محصولات کشاورزی بسته‌بندی شده به میزان زیادی استفاده می‌شود. اما آنچه بیشترین میزان تولید ناخالصی در کشور ژاپن را به خود اختصاص داده است، بخش خدمات است که حدود 73 درصد از اقتصاد کشور ژاپن را شامل می‌شود. این درصد نشان می‌دهد که کشور ژاپن یکی از کشورهایی است که توانسته خدمات شهروندی را به بهترین شکل ممکن پیش ببرد. ژاپن کشوری است که نیروی کاری خود را حدود 57.11 میلیون نفر اعلام داشته است که نشان می‌دهد میزان تورم در این کشور نیز بیش از 2 درصد نخواهد بود.

کشور ژاپن در زمینه صنایع در لیست پیشرفته ترین کشورها قرار دارد به طوری‌که در زمینه تولید اتومبیل، تجهیزات الکترونیکی و همینطور ماشین ابزار توانسته رشد خوبی را برای خود رقم بزند. ارزیابی های اخیر حاکی از آن است که کشور ژاپن در زمینه فولاد و فلزات غیر آهنی نیز رشد خوبی داشته است و این کشور در زمینه صنایع شیمیایی و نساجی هم می‌تواند رتبه بالایی داشته باشد. در کشور ژاپن چندین شرکت بین‌المللی با مارک های معتبر تویوتا، سونی و سیتی‌زن مشغول به فعالیت هستند. این کشور توانسته در بخش صادرات نیز رشد بالایی داشته باشد به طوری که صادرات، بخش عمده ای از درآمدهای کشور ژاپن را شکل می‌دهد. صادرات در کشور ژاپن شامل تجهیزات حمل و نقل، لوازم موتوری و همین‌طور تجهیزات الکتریکی است.

کشور ژاپن با آمریکا، چین و تایوان شریک تجاری بوده و توانسته روابط تجاری خود را به شکل صحیحی پیش ببرد. در این کشور واردات در زمینه تجهیزات و ماشین آلات و همینطور سوخت و مواد غذایی نیز دیده می‌شود. از دیگر بخش های وارداتی در کشور ژاپن مواد شیمیایی است. کشور ژاپن یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته وضعیت اقتصادی خود را به نفع خدمات شهری پیش ببرد به طوری که هم مردم این کشور در رفاه اقتصادی خوبی هستند و هم اقتصاد کشور از روابط خدماتی که در لاین تجاری با سایر کشورها دیده می‌شود، نتیجه خوبی را برای خود کسب کرده است. در کشور ژاپن هیچ منفعتی یک طرفه نبوده و این موضوع را می‌توان در روابط تجاری کشور ژاپن به طور دقیق ارزیابی نمود. اینطور که شواهد نشان می‌دهند کشور ژاپن یکی از کشورهایی است که در زمینه مواد غذایی ارگانیک فعالیت های زیادی دارد و سرمایه‌گذاری در این بخش نیز به طور روتین دیده می‌شود. در کشور ژاپن، خرید و فروش مواد غذایی ارگانیک به نرخ روز بوده و هیچ نوع افزایش قیمت بی برنامه در این مسیر دیده نمی‌شود.

امنیت مالی و اقتصادی در ژاپن

امنیت مالی و اقتصادی در ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیشترین حد امنیت مالی کشور ژاپن در زمینه خدماتی است؛ به طوری که ارزیابی ها نشان می‌دهد این کشور در 10 سال آینده بیشتر از 90 درصد از اقتصاد خود را مبنی بر خدمات در نظر می‌گیرد. مورد دیگری که در کشور ژاپن سبب امنیت مالی ایده‌آل می‌شود، فضای اقتصادی روتین است که می‌تواند در شاخص های دقیق و ضروری پیش برود. این کشور توانسته در زمینه سوخت نیز رتبه خوبی داشته باشد. رشد اقتصادی کشور ژاپن در زمینه مواد شیمیایی به صورتی بوده است که امروزه می‌توان از این کشور به عنوان یکی از بزرگترین صادرکنندگان مواد شیمیایی با کیفیت یاد کرد. امنیت اقتصادی کشور ژاپن به شکل وسیعی دیده می‌شود اینطور که مشخص است این کشور سعی در افزایش ادوات کشاورزی داشته و قصد دارد که خرید و فروش های اقتصادی را نیز در این زمینه به رشد بالایی برساند. کشور ژاپن یک کشور ایده‌آل در زمینه اقتصادی محسوب می‌شود. این کشور سرمایه‌گذاری زیادی در زمینه مواد نیمه رسانا داشته است و مشخص است که یکی از کشورهایی است که سعی دارد مواد نیمه رسانا، با کیفیت بالاتری در اختیار افراد قرار بگیرد. این‌طور که شواهد نشان می‌دهند، در کشور ژاپن فضا برای خرید و فروش های اقتصادی به شکل صحیحی دنبال می‌شود و این کشور سعی دارد که اقتصاد خود را در وضعیت برنامه ریزی شده قرار دهد.


امنیت در ژاپن

امنیت در ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور ژاپن در زمینه it توانسته رتبه خوبی را به اسم خود ثبت کند. این بخش سبب شده تا امنیت این کشور به رشد 75 درصدی برسد. در کشور ژاپن از سیستم های عصبی امنیتی استفاده می‌شود به این ترتیب حفاظت سیستم و زیر ساخت های اطلاعاتی کشور ژاپن بسیار ایمن بوده و هیچ نوع خطر و تهدیدی به شبکه های کاری کشور ژاپن نفوذ نمی‌کند و مبرهن است که یکی از دلایل موفقیت کشور ژاپن، عبور از تهدیدها است.

این کشور توانسته در فضای الکترونیک بسیار موفق ظاهر شود. امن ترین بخش فناوری های اطلاعات در کشور ژاپن بر اساس محیط های فعال امنیتی تعیین می‌شوند. در کشور ژاپن سیاست های امنیتی نیز وضعیت ایده‌آلی در زمینه پزشکی دارد به طوری که پزشکی در کشور ژاپن با بهترین امکانات صورت می‌گیرد.

امنیت شهری در کشور ژاپن نیز به حد بالایی رسیده است به طوری که در این کشور بانوان درگیر هیچ نوع آزار و اذیت های خیابانی نخواهد بود و به هیچ عنوان خبر از کودک آزاری در کشور ژاپن دیده نمی‌شود. کشور ژاپن در زمینه امنیت عمومی خود نیز به شکل خوبی ظاهر شده است. در این کشور کیف قاپی و دزدی های کوچک هم به حداقل رسیده است و دولت کشور ژاپن در این زمینه سرمایه گذاری زیادی صرف کرده است. در کشور ژاپن همه چیز برای رفاه عمومی افراد طراحی و پیاده سازی می‌شود.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در ژاپن

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای اخذ اقامت کشور ژاپن باید در ابتدا، هدف گذاری صحیحی داشته باشید. از یاد نبرید که برای بررسی دقیق مراحل و شرایط اقامت کشور ژاپن، نیاز است که مشخص شود میزان سواد، میزان بودجه و همینطور زمان‌بندی شما به چه صورت است. اگر شما از دسته افرادی هستید که به قصد سرمایه‌گذاری به کشور ژاپن سفر می‌کنید، باید بتوانید از بهترین شاخص های موجود در این زمینه برخوردار باشید که مورد اول میزان سرمایه شما است. شما باید هزینه زندگی خود و همسر خود را داشته باشید و در صورتی که صاحب فرزند هستید باید از پس هزینه زندگی و تحصیل او نیز برآیید؛ برای این بخش از شما سند مکتوب خواسته می‌شود. شایان ذکر است که اقامت کشور ژاپن به طور کلی شاخصه های مختلفی دارد. مثلاً اگر فرد بخواهد در این کشور زندگی روتینی داشته باشد و در یکی از دانشگاه های کشور ژاپن تحصیل نماید، باید ویزای تحصیلی اخذ کند و پس از یک سال می‌تواند همسر و فرزندش را با خود همراه کند. مراحل برای اقامت کشور ژاپن به این صورت است که فرد در ابتدا باید ویزای کشور ژاپن را اخذ نماید، ویزای این کشور از دسته بندی های مشخصی برخوردار است و نیاز است که افراد بتوانند نوع ویزای مورد نظر را هدف قرار دهند. مورد دیگر این است که فرد می‌بایست مدارک لازم را در نظر داشته باشد. مدارک لازم در این زمینه پاسپورت ، تمکن مالی و ... است. شما پس از یک مدت زندگی در کشور ژاپن می‌توانید برای اقامت این کشور درخواست خود را اعلام نمایید، درخواست شما ارزیابی می‌شود و در صورتی که به زبان ژاپنی تسلط نسبی داشته باشید و همینطور از میزان درآمد خود راضی باشید و قانون شکنی نکرده باشید، برای شما اقامت کشور ژاپن صادر می‌شود که پس از گذشت 10 سال می‌توانید شهروندی کشور ژاپن را اخذ کنید. از یاد نبرید که بارها دیده شده در ابتدا با اقامت کشور ژاپن مخالفت می‌شود.

ازدواج خارجی ها در ژاپن

ازدواج خارجی ها در ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


سن ازدواج در کشور ژاپن بالا است به طوری که بانوان در این کشور علاقه به تحصیل داشته و به دنبال شغل پر درآمد هستند و آنچه بسیار مهم است تأمین نیازهای مالی است. در این کشور بانوان اعتقادی به این‌که همسرشان باید هزینه زندگی آنها را بپردازد ندارند و ازدواج را یک تصمیم سنتی و از تاریخ گذشته می‌دانند. بانوان در این کشور، سن 30 سالگی را برای ازدواج انتخاب می‌کنند و آقایان نیز پس از 40 سالگی به دنبال تشکیل خانواده هستند. بررسی ها نشان می‌دهد که حدود 22 درصد از مردم کشور ژاپن در سن ازدواج به سراغ ازدواج نمی‌روند.

در صورتی که شما یک فرد از کشور دیگر هستید و قصد دارید که با یک زن یا مرد از کشور ژاپن ازدواج نمایید، باید بدانید که تسلط شما بر زبان ژاپنی از اهمیت زیادی برخوردار است و اگر نتوانید این بخش خود را تقویت نمایید، شانس شما در اخذ اقامت کشور ژاپن بسیار کمتر می‌شود. یک موضوع بسیار مهم را جدی بگیرید که کشور ژاپن یکی از کشورهایی است که توانسته فضای مفیدی برای ازدواج در نظر بگیرد و این موضوع به کاهش باروری در این کشور مربوط است؛ به این معنی که از اگر شما با یک فرد از تبعه کشور ژاپن ازدواج نمایید و صاحب فرزند ( فرزندان) شوید، دولت این کشور بسیار علاقه به اقامت دائم شما خواهد داشت و در این مسیر شما را یاری می‌کند. شرایط ازدواج به این صورت که افراد باید از نظر سنی با هم هماهنگ باشند، وضعیت مالی فرد از تبعه کشور ژاپن بسیار مهم است و باید از پس زندگی برآید، در صورتی که زوجین از قبل ازدواج کرده باشند، می‌بایست نامه ای که نشان دهد طلاق گرفته‌اند و یا همسرشان فوت شده است را ارائه دهند. این‌طور که ارزیابی ها نشان می‌دهد، کشور ژاپن یکی از کشورهایی است که در زمینه های مختلف تحصیلی توانسته رتبه بالایی را کسب نماید. بنابراین اگر پس از ازدواج در این کشور ورود به دانشگاه داشته باشید شرایط برای اقامت شما به طور دقیق فراهم خواهد شد و موفق می‌شوید.

طلاق در کشور ژاپن باید به شکل قانونی صورت بگیرد و نیاز است که دلایل خوبی برای طلاق مدنظر باشد اما به هر حال این شما هستید که باید تعیین کنید قادر به ادامه زندگی خواهید بود یا خیر. دولت کشور ژاپن اعلام کرده است که هر زن و مردی که تصمیم به طلاق گرفته‌اند در ابتدا باید به مدت یک سال از هم جدا زندگی کنند، سپس در صورتی که تصمیم افراد تغییر نکرد پیگیری های قانونی در زمینه طلاق نیز به شکل صحیح فراهم می‌شود. در کشور ژاپن طلاق نگاه منطقی دارد اما به طور کلی افراد کمی در این کشور طلاق می‌گیرند.

اجاره خانه در ژاپن

اجاره خانه در ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مسکن، موضوع مهمی است که در مهاجرت کمی نگران‌کننده به نظر می‌رسد. در هر صورت این بخش را در نظر گرفته‌ایم تا از شرایط و قوانین اجاره خانه در کشور ژاپن اطلاعات دقیقی به دست آورید.

در صورتی که بخواهید اجاره آپارتمانی یک خوابه در مرکز شهر توکیو‌ در کشور ژاپن را داشته باشید، باید ماهانه حدود 1.068.44دلار اجاره بدهید. در نظر داشته باشید که در کشور ژاپن اجازه خانه شامل مبلغی است که به عنوان کلید مالی محسوب می‌شود، کلید مالی به مبلغی گفته می‌شود که صاحب‌خانه بعداً آن را پس نمی‌دهد و رهن در این کشور یعنی پولی که پس از تخلیه از سوی صاحب‌خانه به فرد باز می گردد و مبلغ آن بالا است. شما می توانید تسهیلاتی از موسسات دولتی کشور ژاپن که وابسته به استانداری و یا شهرداری هستند دریافت نمایید. در برخی از شهرهای کشور ژاپن، یک سری شعبات وجود دارد که اجازه می‌دهند بتوانید در وضعیت مسکن خود برنامه‌ریزی بهتری داشته باشید. شما برای تهیه منزل باید در ابتدا فرم های مربوطه را تکمیل نمایید و سپس باید بتوانید میزان بودجه خود را اعلام کنید.در صورتی که دانشجو باشید برای اجازه خانه باید 50000 ین بابت رهن پرداخت کنید که در نهایت به شما بازگردانده می‌شود. دولت این کشور در حدود 12000 ین از این هزینه را به شما کمک خواهد نمود. اجاره خانه در کشور ژاپن بر اساس آمارهای موجود در وضعیت متوسط قرار دارد.

خرید ملک در ژاپن

خرید ملک در ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

زمانی که صحبت از خرید ملک در کشور ژاپن می‌شود باید در ابتدا بررسی شود که هدف از خرید ملک چیست؟ آیا قرار است با خرید ملک در این کشور اقامت حاصل شود؟ خرید ملک در کشور ژاپن در زیر مجموعه سرمایه‌گذاری قرار دارد. در واقع در این روش اتباع خارجی صلاحیت خرید ملک را دارند. از یاد نبرید که خرید ملک در کشور ژاپن به صورت مستقیم برای شما اقامت دائم را فراهم نمی‌کند و ملک شما به عنوان یک سرمایه برای شما در نظر گرفته می‌شود. در این مسیر باید خرید ملک در چهارچوب خاصی صورت بگیرد و این‌طور نیست که هر شخص هر طور که دوست دارد ملک خریداری نماید ، باید ملک در منطقه مشخص قرار داشته باشد و از نظر بودجه نیز از یک حدی کمتر نباشد. شما برای خرید ملک در کشور ژاپن باید در ابتدا میزان بودجه خود را مدنظر قرار دهید. از یاد نبرید که خرید ملک در کشور ژاپن بر اساس قوانین تعیین شده در هر سال تغییر می‌کند و جدیدترین آمار در این زمینه باید بررسی شود تا مشخص شود که آیا خرید ملک در کشور ژاپن می‌تواند به اقامت دائم آن کمک نماید یا خیر.

ثبت شرکت در ژاپن

ثبت شرکت در ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه ای که دولت کشور ژاپن برای ثبت شرکت در نظر داشته است، حدود 5570 دلار آمریکا است که البته این رقم تقریبی اعلام شده است. شما برای ثبت شرکت در کشور ژاپن باید یک حساب بانکی شرکتی در کشور ژاپن باز نمایید. باید محل اجاره دفتر حتما در کشور ژاپن باشد. در این مسیر باید ثبت نام به شکل صحیحی صورت بگیرد و نظارت دقیقی بر شرکت و استانداردها وجود داشتهباشد. ویژگی ثبت شرکت در کشور ژاپن به این صورت است که باید حداقل یک مدیر محلی داشته باشد، نیاز است که حداقل تعداد سهام‌داران یک نفر باشد، نیاز است که اجازه فروش سهم به اشخاص حقوقی وجود داشته باشد، لزومی ندارد که سهام‌دار محلی وجود داشته باشد و در صورت وجود می‌تواند غیر ژاپنی باشد. دفتر کار در ثبت شرکت حتما مهم است. در ابتدا باید اسم شرکت مشخص شود، نیاز است که اهداف مشخصی برای کسب و کار دیده شود. باید روش دادن آگهی و یا اطلاع رسانی به طور روتین مشخص شود. نیاز است که کل سهام به طور روتین مشخص باشد و میزان سرمایه و مدیران و حساب‌رسان نیز باید با اسم و مشخصات اعلام شود. نیاز است که تاریخ تأسیس شرکت در کشور ژاپن نیز به طور دقیق مشخص شود.

کشور ژاپن یکی از کشورهایی است که توانسته فضای ثبت شرکت خود را به نفع افراد مختلف پیش ببرد. هزینه هایی که برای ثبت شرکت در این کشور دیده می‌شود، برای اخذ مجوز ، برای ثبت در اداره اصناف و برای اداره مالیات دولتی و محلی است. ثبت شرکت در کشور ژاپن یک راه عالی برای ورود به دومین اقتصاد جهانی، از نظر خروجی است. در این کشور فناوری های پیشرفته تولید و هم‌چنین ارتباطی کاملاً مدرن و با انگیزه در این مسیر وجود دارد. یکی از مهمترین مزایای ثبت شرکت در کشور ژاپن اقتصاد قوی این کشور و زیرساخت خوب آن است. دولت کشور ژاپن مشارکت‌نامه های اقتصادی بسیار قوی را شکل داده است و با کشورهای وسیعی پل های ارتباطی و تجاری فراهم ساخته است. کشور ژاپن در زمینه خرید و فروش و خدمت رسانی رتبه خوبی دارد و ثبت شرکت در این کشور یکی از مهمترین برنامه های دولت محسوب می‌شود هم‌چنین دولت بسیار استقبال می‌کند از سرمایه‌گذاران خارجی که ایده های کاری سود آوری دارند. ثبت شرکت در کشور ژاپن باید در ابتدا با رویکرد خدمت رسانی باشد و نیاز است که کسب و کار به طور دقیقی صورت بگیرد.

انواع ویزا و انواع اقامت در ژاپن

انواع ویزا و انواع اقامت در ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای اقامت دائم کشور ژاپن باید یکی از سه گزینه کار، سرمایه و یا ازدواج را انتخاب نمایید. اقامت دائم کشور ژاپن به این معنی که شما قصد دارید این کشور را برای زندگی انتخاب نمایید و قصد خروج از تابعیت قبلی خود را دارید. ویزای سرمایه‌گذاری کشور ژاپن به طور کلی بر اساس شرایط خاصی تعیین می‌شود. در این کشور، ویزای سرمایه‌گذاری، دسته‌بندی های مشخصی را شکل می‌دهد: اگر افراد قصد دارند که سرمایه‌گذاری های دولتی داشته باشند، باید سعی کنند به‌طور روتین به فکر سود اقتصادی کشور ژاپن باشند. مورد دیگر، کار در کشور ژاپن است که نیاز به اخذ ویزای کاری کشور ژاپن دارد و باید افراد از نظر مهارت در وضعیت خوبی باشند. عدم مهارت کافی افراد، ورود به کار در این کشور را بسیار دشوار می‌کند. موضوع دیگری که در کشور ژاپن دیده می‌شود، کسب و کارهای دوره ای است که می‌تواند سبب اقامت این کشور شود.

در کشور ژاپن در صورتی که به قصد تحصیل ورود می‌کنید، باید بدانید که در ابتدا اقامت شما وضعیت موقت خواهد داشت و پس از دوره مشخصی می‌توانید به فضای کار وارد شده و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایید؛ در این مسیر به سادگی می‌توانید اقامت دائم این کشور را نیز فراهم سازید. یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشور ژاپن، از طریق ازدواج است که شاید برای برخی از افراد کمی دشوار باشد اما این روش نیز به طور دقیق به شما اعلام می‌دارد که پس از یک دوره 7 ساله شهروند کشور ژاپن خواهید بود. در این روش تسلط شما به زبان ژاپنی موضوع مهمی است و باید سعی در رشد خود در این زمینه داشته باشید.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم ژاپن

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بزرگترین شرکت بیمه جهان در کشور ژاپن قرار دارد و به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه، شرکت بیمه کشور ژاپن با بیش از 1.2 تریلیون دلار دارایی توانسته لقب بزرگترین شرکت بیمه جهان را داشته باشد. این شرکت بر اساس برنامه خصوصی‌سازی دولت کشور ژاپن، توانسته به‌طور کامل بر روی ملت مدیریت داشته باشد. در کشور ژاپن، شرکت های بیمه ای بسیار وسیعی دیده می‌شود که از 4 بخش اصلی تقسیم شده است. شرکت بیمه کشور ژاپن در لیست 10 شرکت برند جهانی قرار دارد.

کشور ژاپن دومین بازار بزرگ بیمه در دنیا است و بین اقتصاد این کشور و صنعت بیمه رابطه تنگاتنگی دیده می‌شود. دانشجویان در کشور ژاپن از خدمات بیمه‌ای استفاده می‌کنند و یکی از بخش های سرمایه‌گذاری کشور ژاپن ، بیمه دانشجویی است. بانوان باردار در کشور ژاپن از پوشش بیمه‌ای مخصوص به خود استفاده می‌کنند. در این کشور وضعیت پوشش بیمه به شکل روتین دیده می‌شود و افرادی که قصد دارند برای دندان و یا چشم خود از بیمه استفاده نمایند نیز دولت کشور ژاپن این وضعیت را به سادگی فراهم ساخته است.

در این کشور سیاست های بیمه ای به صورت درصدی برآورد شده است و برخی از بخش های بیمه ای از میزان بودجه بیشتری برخوردار هستند. شایان ذکر است که کشور ژاپن یکی از کشورهایی است که وضعیت بیمه را به نتایج صحیح رسانده است.

خدمات بانکی و مالی در ژاپن

خدمات بانکی و مالی در ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از بانک های بسیار مهم در کشور ژاپن، رسونا نام دارد که توانسته در زمینه سپرده‌گذاری بسیار عالی ظاهر شود.

بانک دیگر در کشور ژاپن، چیبا بانک است که شعبات زیادی برای مهاجران خارجی در نظر گرفته است.

بانک آوزورا یک بانک بسیار مهم در کشور ژاپن محسوب می‌شود که در زمینه وام‌دهی بسیار عالی ظاهر شده است و این بانک وام خرید ماشین و منزل به ایرانیان را در برنامه سرمایه‌گذاری خود قرار داده است.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در ژاپن

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما با داشتن پاسپورت کشور ژاپن می‌توانید به 164 کشور دنیا بدون نیاز به ویزای مجدد سفر نمایید. رتبه پاسپورت کشور ژاپن در جهان 5 است و هم ردیف با کشور بلژیک، اتریش و پرتغال است. پاسپورت کشور ژاپن یکی از بهترین پاسپورت‌های گردشگری در به شمار می‌رود و اعتبار بالایی دارد.

تشابهات فرهنگی ژاپن با ایران

تشابهات فرهنگی ژاپن با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم ژاپن همانند مردم ایران به افراد مسن بسیار احترام می‌گذارند.

در این کشور مردم در زمان صرف غذا، اغلب سعی می‌کنند سکوت کنند و در مواقع ضروری صحبت می‌کنند.

اعیاد و تعطیلات رسمی در ژاپن

اعیاد و تعطیلات رسمی در ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1 ژانویه سال نو در کشور ژاپن است و در چنین روزی مردم این کشور سعی می‌کنند بهترین و شادترین برنامه‌ریزی زندگی خود را داشته باشند.

11 فوریه در کشور ژاپن روز ملی است و در لیست تعطیلات رسمی این کشور قرار دارد.

14 فوریه در کشور ژاپن، روز ولنتاین است و در این روز مردم به عزیزان هدایایی به رنگ قرمز می‌دهند.

3 مارس در کشور ژاپن جشنواره عروسک بوده و یکی از بهترین روزهای تعطیل محسوب می‌شود. در چنین روزی به طور کلی افراد سعی می‌کنند در جشنواره های عروسک سازی و صنایع دستی شرکت نمایند.

14 مارس در کشور ژاپن روز سفید خوانده می‌شود، این تاریخ یکی از بهترین تاریخ های رسمی در کشور ژاپن به شمار می‌رود و افراد در این تاریخ لباس های سفید به تن می‌کنند.

روز نارنجی 14 آوریل است، که روز لباس نارنجی ها محسوب می‌شود. 

29 آوریل روز نمایش است؛ در این روز به طور کلی سینماها ارزان بوده و فضای فیلمسازی نیز به طور دقیق برای افراد تشریح می‌شود

3 می در کشور ژاپن روز یادبود قانون اساسی است و همه اداره‌ها و شرکت های خصوصی و دولتی کشور ژاپن تعطیل هستند.

4 می در کشور ژاپن روز سبز و یا روز درختکاری است، در این روز اغلب افراد سعی می‌کنند درختچه های کوچکی بکارند و فضای سبز خوبی در منزل خود ایجاد نمایند.

13 ژوئیه جشنواره ارواح است که یک روز تعطیل رسمی است و مردم در این روز سعی می‌کنند ترسناک ترین فضا را فراهم سازند.

31 اکتبر در کشور ژاپن روز هالووین محسوب می‌شود و مردم لباس های ترسناک خود را به تن کرده و به خیابان ها می‌آیند. این تاریخ به طور کلی یکی از بهترین جشن های کشور ژاپن محسوب می‌شود

23 نوامبر در کشور ژاپن روز شکرگزاری سلام است که به روز نیروی کار نیز شهرت دارد.  در این روز دولت کشور ژاپن به کارگران مبلغی به عنوان هدیه اعطا می‌کند.

دین در ژاپن

دین در ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور ژاپن مذهب رسمی وجود ندارد اما آیین های مختلفی در بین مردم دیده می‌شود که بیشترین پیروان را به خود اختصاص داده است. شینتو آیین بومی در کشور ژاپن است که دارای فضای مستقلی بوده و به طور کلی توانسته در بین مردم جا باز کند. اینطور که شواهد نشان می‌دهند مذهب در کشور ژاپن آزاد است و شما می‌توانید به خواست خود پیرو‌ی مذهب دیگر و یا بدون مذهب باشید و قانون اساسی کشور ژاپن هیچ اجباری در این زمینه در نظر نگرفته است. دین در شرایط زندگی در کشور ژاپن تأثیری ندارند.

تفریح در ژاپن

تفریح در ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور ژاپن جاذبه های گردشگری زیادی دیده می‌شود و افراد می ‌توانند در این کشور، سفر مهیجی به مناطق مهم داشته باشند. یکی از بخش های تفریحی بسیار عالی در کشور ژاپن اسکی است، در این کشور منطقه ای به نام هوکایئو دیده می‌شود که برای علاقه‌مندان به اسکی بسیار عالی است. این بخش به طور کلی از نظر اسکی و برف بازی بی‌نظیر بوده و یکی از بهترین تفریحات در کشور ژاپن محسوب می‌شود.

استودیو جهانی کشور ژاپن در دنیا شهرت دارد، پارک استودیو جهانی در ژاپن بیش از 8 میلیون بازدیدکننده را به خود اختصاص داده است. در این کشور دنیای عجیبی وجود دارد. به طور کلی از قصه های شیرین هری پاتر گرفته یا شرایط ایده‌آل مرد عنکبوتی در این استودیو به نمایش گذاشته می‌شود.

دوچرخه‌سواری در توکیو، یک تفریح بی نظیر است. محله ها و خیابان های توکیو بسیار عالی هستند. در این خیابان ها می‌توانید دوچرخه کرایه کنید و سفر خوبی داشته باشید.

از دیگر تفریحات عالی در ژاپن رفتن به کمپ ها است، در این کشور فضاهای سبز و پارک های بزرگی وجود دارد که به عنوان کمپ برای اجاره در نظر گرفته شده است. در این کمپ ها می‌توانید از غذاهای سنتی استفاده نمایید و خاطره ای دل‌انگیز را برای خود و عزیزان خود فراهم سازید.

در ژاپن تفریحات بسیار خطرناک دیگری مانند به کار گذاشتن موادی از جنس سیلیکون در پیشانی است که سبب می‌شود در پیشانی فرد نور زیادی دیده شود، این کار را خلاف عقل بدانید و تماشاگر باشید.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در ژاپن

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از شبکه های حمل و نقل عمومی در توکیو،  قطار و مترو است که اصلی‌ترین راه حمل و نقلی نیز محسوب می‌شو.د در شهر توکیو 158 خط حمل و نقل عمومی وجود دارد و حدود 48 اپراتور و همینطور 4 هزار کیلومتر مسیر وجود دارد. این شهر گسترده ترین شبکه‌ی راه آهن شهری در جهان را به خود اختصاص داده است. در طول روز حدود 40 میلیون نفر مسافر‌، از این سیستم ریلی استفاده می‌کنند. اتوبوس از دیگر بخش های حمل و نقل در ژاپن است که مسافران معدودی نسبت به  قطار آن را انتخاب می‌کنند. کرایه اتوبوس در مرکز شهر برای یک فرد بزرگسال 210 ین و برای کودکان 110 ین در نظر گرفته شده است. کارت های پیش پرداخت بهترین و آسان‌ترین روش های پرداخت کرایه محسوب می‌شوند.

تاکسی در ژاپن یکی دیگر از وسایل حمل و نقل عمومی است که در همه جای شهردر دسترس است. هزینه برای تاکسی در توکیو در مقایسه با سایر شهرهای جهان، گران‌تر است. در نظر داشته باشید که نیازی به انعام به راننده تاکسی نخواهد بود. شما برای سوار شدن به تاکسی باید از سمت چپ وارد شوید. رانندگان در ژاپن اغلب به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. کرایه ورودی برای تاکسی 730 ین به ازای دو کیلومتر است. و به ازای هر 280 متر به ارزش 90 ین هزینه به مبلغ قبلی افزوده می‌شود. به طور کلی بین ساعت 10 شب تا 5 صبح کرایه تاکسی 20 درصد افزایش خواهد داشت. در نظر داشته باشید که افراد باید کرایه خود را به صورت نقدی و یا با کارت های اعتباری پرداخت نمایند. هزینه زندگی در کشور ژاپن با بررسی هزینه حمل و نقل، حدودا 11 درصد گران‌تر از ایران است.

فرهنگ ژاپن

فرهنگ ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تعظیم کردن در ژاپن یکی از بخش های احترام گذاشتن به حساب می‌آید و معنی آن برابر با دست دادن در ایران است.

نحوه خطاب کردن افراد در این کشور نیز بسیار مهم است به طوری که باید از پسوند سان و ساما استفاده شود.

در ژاپن آداب غذا خوردن بسیار متفاوت با ایران است و به طور کلی مردم این کشور هورت کشیدن و ایجاد سر و صدا در زمان غذا خوردن را بد نمی‌دانند.

هنر ژاپن

هنر ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هنر در ژاپن بر اساس معماری ، نقاشی و بافندگی دسته‌بندی شده است، به طوری‌که بانوان در این کشور علاقه زیادی به بافندگی دارند این در حالی است که آقایان نیز به نقاشی و یا معماری علاقه زیادی نشان می‌دهند، در ژاپن در زمینه موسیقی نیز پیشرفت های زیادی صورت گرفته است و مشخص است که ژاپن در زمینه خوشنویسی نیز رتبه خوبی در دنیا دارد.

آقایان در ژاپن در زمینه فلزکاری و چاپ روی فلز ابداعاتی داشته‌اند که بسیار زیاد به رشد رسیده است، ارزیابی ها نشان می‌دهد که سفال‌گری در این کشور بر اساس الگوهای پیچیده دیده شده است. در بین هنر مردم ژاپن آنچه بسیار جلب توجه می‌کند، بافندگی بر روی نخ های نازک و ابریشمی است که کار با آن بسیار دشوار بوده و نیاز به صبر و حوصله زیادی دارد. بررسی ها نشان می‌دهد که در ژاپن وضعیت بسیار خوبی در زمینه طراحی های روتین داخلی دیده می‌شود به طوری‌که جشنواره های هنری ژاپن در تقویم این کشور، روز خاصی را به خود اختصاص داده است. کاریابی در کشور ژاپن در زمینه های هنری ساده‌تر از سایر بخش ها است.

ورزش در ژاپن

ورزش در ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پورورسو یکی از ورزش های بسیار مهم در ژاپن است که به نوعی کشتی‌گیری مرسوم است، البته این کشتی‌گیری از مضمون داستانی خاصی پیروی می‌کند و یکی از ورزش های مخصوص به ژاپن است.

بوکس از دیگر ورزش های مهم در ژاپن است که توانسته در سال های اخیر به رتبه خوبی نیز دست یابد. در ژاپن، بوکس در بین آقایان از سن 16 سالگی آغاز می‌شود. در این زمینه فضای زیادی دیده می‌شود.

مسابقات اتومبیل رانی در ژاپن که بیشتر در وضعیت رقابتی وجود دارد نیز دیده می‌شود، مردم این کشور سرعت بالایی در این زمینه را به خود اختصاص داده‌اند و در دنیا رتبه خوبی کسب کرده‌اند.

بانوان در ژاپن به گلف بسیار علاقه دارند، گلف در این کشور یک محصول وارداتی محسوب می‌شود اما رشد خوبی داشته است و بسیاری از بانوان در ژاپن توانسته‌اند در زمینه‌ی ورزش گلف ، رتبه بالایی را کسب نمایند. گلف در ژاپن در طبقات مختلفی دیده می‌شود و به سن و شرایط و جنسیت خاصی محدود نمی‌شود. بیشتر گلف‌باز های مدرن در ژاپن جوانان هستند. اینطور که مشخص شده است، گلف بازها در این کشور توانسته‌اند به مسابقات جهانی دست یابند.

آقایان در ژاپن علاقه به سومو نیز دارند؛ سومو، ورزشی شبیه به کشتی است اما حریف نباید به زمین زده شود. این ورزش در بین افراد مشهور و قوی دیده می‌شود. به ‌طور کلی زندگی در کشور ژاپن برای ورزشکاران بسیار لذت بخش است.

خرافات در ژاپن

خرافات در ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این کشور اگر فردی در زمان غذا خوردن داستان مرگ کسی را تعریف نماید، افراد دیگر از ادامه غذا خوردن دست نگه می‌دارند؛ زیرا معتقد هستند در صورت ادامه دادن، گویی که گوشت مرده را می‌جوند!

در صورتی که در ژاپن بچه ها در زمان خروج از منزل عطسه کنند، والدین باید تمام روز را با بچه خود سپری نمایند تا بچه‌ها از ارواح خبیث در امان باشند.

کار در کشور ژاپن با حقوق بالا برای کسی که مهارت بالایی ندارد دروغ محض است.

شایعات در مورد ژاپن

شایعات در مورد ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سخت‌کوشی در ژاپن زیاد است اما این‌که شرکت ها آنقدر از شما کار می‌کشند تا بیهوش شوید واقعیت ندارد.

در ژاپن کار اجباری برای بانوان نیز شایعه بوده و واقعیت ندارد.

موارد ممنوعه در ژاپن

موارد ممنوعه در ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور ژاپن موارد ممنوعه در زمینه رانندگی، بوق زدن زیاد است و طبق آداب و رسوم ، عدم استفاده از پسوند برای افراد مشهور نیز، یک نوع بی احترامی بوده و ممنوع است.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم ژاپن

خطرات احتمالی برای افراد مقیم ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در ژاپن شاید یادگیری زبان ژاپنی یکی از سخت‌ترین بخش‌های موجود و عدم یادگیری آن نیز یک خطر بزرگ باشد.

در این کشور بی احترامی قطعاً شما را به دردسر می‌اندازد.

خیابان های ژاپن از نظر خطر، کاملا برنامه‌ریزی و کنترل شده هستند.

شرایط اقامت در کشور ژاپن، به طورکلی دسته‌بندی های مخصوص به خود را دارد و در صورتی که رعایت نشود، خطر زیادی پیش روی فرد است.

تشابهات قوانین ژاپن با ایران

تشابهات قوانین ژاپن با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قوانین زندگی و کار در ژاپن بسیار متفاوت از ایران استو کمتر دیده شده است که این دو کشور از قوانین یکسانی برخوردار باشند اما به طور کلی، تنها قانون یکسان بین ایران و ژاپن، وجود مرخصی برای بانوان در دوره بارداری و پس از زایمان است. خرید ملک در کشور ژاپن نیز بر اساس قوانین خاصی است به طوری‌که قیمت خرید خانه در کشور ژاپن برای اقامت دائم این کشور از سوی دولت اعلام می‌شود.

گواهینامه و خرید ماشین در ژاپن

گواهینامه و خرید ماشین در ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای خرید ماشین در ژاپن می‌توانید از بودجه ای که دولت در نظر گرفته است استفاده نمایید. در صورتی که بخواهید گواهینامه اخذ کنید، باید در ابتدا به زبان این کشور تسلط نسبی داشته باشید. آزمون کتبی به زبان ژاپنی خواهد بود و پس از آن نیز باید در آزمون عملی شرکت کنید..

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در ژاپن

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت ژاپن در ایران، تهران در خیابان مقدس اردبیلی و در محله زعفرانیه قرار دارد و ساعت کاری از8:30  صبح اعلام شده است.

برای دریافت ویزای توریستی نیازی به مصاحبه نبوده اما برای ویزای تجاری و کاری این کشور، نیاز به مصاحبه است.

کنسولگری ایران در ژاپن در شهر توکیو است. 

نوع پوشش مردم ژاپن

نوع پوشش مردم ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در ژاپن اغلب افراد از لباس های سنتی مخصوص ژاپن استفاده می‌کنند. در کار و تحصیل نیز از لباس های رسمی استفاده می‌شود. در این کشور استفاده از لباس های باز کمتر دیده شده و برای جشن ها و شرایط مشخص استفاده می‌شود.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی ژاپن

جغرافیا و شرایط آب و هوایی ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ژاپن یکی از کشورهایی است که توانسته با پیشرفت تکنولوژی خود در دنیا حرف اول را بزند. ژاپن در اقیانوس آرام و شمال شرق آسیا قرار دارد. ژاپن یک کشور پادشاهی است و از نظر اقتصادی رتبه بالایی دارد. پایتخت ژاپن شهر زیبای توکیو است. البته توکیو بزرگترین و گران‌ترین پایتخت جهان محسوب می‌شود که بیش از 9 میلیون جمعیت دارد. ژاپن کشوری است که توسط مرزهای آبی کاملا محصور شده و با کشورهای چین و کره جنوبی و کره شمالی و روسیه همسایه است.

زیبایی ها و دیدنی های ژاپن بی شمار و تحسین برانگیز است. این شهر دارای طبیعت بکر است. دیدنی های ژاپن بسیار ایده‌آلهستند. در ژاپن فرهنگ و سنت خوبی دیده می‌شود و مردمان این کشور افرادی بسیار پرتلاش، صبور و آرام هستند.

ژاپن در فصل های مختلف سال آب و هوای متفاوتی را تجربه می‌کند. زمستان های ژاپن سرد است اما تابستان های آن معتدل و گرم اعلام شده است. ژاپن کشوری جزیره‌ای است و در شهرهای ساحلی، میزان رسوبات زیادی دارد. در فصل بهار و تابستان، برخی از مناطق ژاپن برای گردشگری بسیار مناسب است. به طور متوسط دمای هوا در این کشور بین 6 الی 10 درجه سانتی گراد تغییر می‌کند. آب و هوای ژاپن با رسیدن بهار، گرم‌تر نیز می‌شود اما در تابستان ها هوای این کشور 20 درجه سانتی‌گراد است.

بهترین فصل سفر به ژاپن به طور کلی پاییز و بهار اعلام شده است. در فصل بهار، در کشور ژاپن، شکوفه های گیلاس باز می‌شوند و در فصل پاییز نیز برگ های رنگین و طلایی مشخص می‌شوند. در ماه ژوئن، هوا بارانی است و در ماه آگوست نیز شاهد گرم ترین و مرطوب ترین روزهای سال خواهیم بود. شهرهای مهم ژاپن عبارت است از : توکیو، کیوتو، اوساکا، ناکاساکی و هیروشیما.

غذاهای ژاپن

غذاهای ژاپن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


سوشی یک غذای بسیار مهم و مشهور در ژاپن محسوب می‌شود که با ماهی خام و برنج و با طعم تند سرو می شود. این غذا یکی از غذاهای لوکس در ژاپن است و از نظر قیمت ارزان نیست.

تونکاتسو که مواد اصلی آن گوشت است با پودر سوخاری و یا نان سوخاری تهیه می‌شود و طعمی بسیار عالی دارد. این غذا در کنار برنج سرو شده و بر آن  از کلم خرد شده استفاده می‌شود. 

چیراشی دان نیز یک نوع ماهی خام است که از سبزیجات و ترشیجات و سس سویا در آن استفاده می‌شود. این غذا که بسیار وسوسه انگیز است، طعم ترشی دارد و بسیار رنگارنگ و تازه طراحی شده است و شبیه به آب‌گوشت سرو می‌شود.

تمپورا یکی از معدود خوراکی هایی است که طعم و رنگ بی نظیری دارد و از میگو در آن استفاده شده است. اسن غذا با مارچوبه مزه دار می‌شود و نیاز به ضربه چاقو دارد تا خوب پخته شود.

رامن نیز یکی از معدود غذایی است که با رشته تهیه می‌شود و در آن از گوشت ، چربی ، ماهی و تخم مرغ استفاده می‌شود. این غذا طعم عجیبی دارد که شاید با ذائقه شما سازگار نباشد اما بسیار مقوی است.

واگیو یکی از غذاهای گوشتی در است که بسیار گران اما خوش طعم است. این غذا که از گوشت های نازک تهیه می‌شود،  بسیار مقوی است و یک غذای بین‌المللی در رستوران های مختلف جهانی محسوب می‌شود.

آخرین ویرایش: 2019-05-04 07:13:11 7,597