x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

اردن

کشور اردن از سمت شمال با سوریه و از سمت شمال شرق با فلسطین اشغالی همسایه است. این کشور از سمت غرب با کرانه باختری رود اردن و همینطور از سمت جنوب و شرق با عربستان سعودی هم مرز است. بخش زیادی از خاک این کشور توسط بیابان پوشیده شده است اما در بخش عربی ارتفاعات زیادی به چشم می‌خورد. بلندترین نقطه ادرن جبل رم با ارتفاع 1735 متر از سطح دریا قرار دارد. این کشور در سال 1946 استقلال یافته است. دولت کشور اردن وعده داده است که وضعیت فناوری اطلاعات این کشور به طور کلی در وضعیت خوبی دیده می‌شود.پیشرفت کشور اردن در زمینه تکنولوژی های روز بسیار زیاد دیده می‌شود، به این صورت که اینترنت بخش جدانشدنی از زندگی مردم کشور اردن است و کسب و کارهای اینترنتی در این کشور بعضاً از یک کارمند بیشتر درآمد خواهد داشت از یاد نبرید که وضعیت درآمدزایی در لاین تکنولوژی در این کشور بسیار عالی است و برنامه نویسان نیز درآمد خوبی کسب می‌کنند

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Jordan عربی: الاردن
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: پادشاهی
 • زبان های رایج: گویش های مختلف
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: دینار هر دینار کشور اردن 1.41 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00962
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 63
 • پایتخت: امان
 • زبان های رسمی: عربی
 • جمعیت: بیش از 9.7 میلیون در سال 2017
 • منطقه زمانی: UTC+2(EET) UTC+3(EEST)
 • دامنه اینترنتی: .jo
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 41.869 میلیارد دلار آمریکا

سفر به کشور اردن

سفر به اردن، سفر به سرزمین شهرهای گمشده و چشم اندازهای های جالب توجه است. کشور اردن Jordan که نام رسمی آن کشور پادشاهی اردن هاشمی است، اردن در خاورمیانه قرار داشته و با سوریه از مرز شمالی، با عراق از مرز شمال شرقی، و با عربستان سعودی از مرزهای شرقی و جنوبی و با اسرائیل از مرز غربی همسایه است.نَبَطی­ها حدود دو هزارسال پیش از میلاد در این منطقه زندگی می‌کرده­اند. اردن کنونی در سال ۱۹۲۱ تأسیس گردید، و یک سال بعد به عنوان کشوری تحت حمایت بریتانیا به رسمیت شناخته شد و سرانجام در سال ۱۹۴۶، این کشور به استقلال رسید. نوع حکومت این کشور پادشاهی مشروطه است. در سال ۱۹۴۹ خاندان هاشمی بر این کشور حکومت می­کردند که از آن زمان به نام اردن هاشمی شناخته شده است. از منابع مهم درآمد اقتصادی اردن، درآمد حاصل از انواع تور اردن و صنعت گردشگری، و سپس فناوری اطلاعات است.

سفر به کشور اردن

زندگی در کشور اردن

کشور اردن در بخش غربی آسیا قرار دارد و در شرق رود اردن واقع شده است. این کشور با سوریه از بخش شمال و با عراق از بخش شمال شرقی همسایه است. از سمت شرق و جنوب نیز اردن با عربستان هم مرز است. نیمی از این کشور توسط صحرای عرب پوشیده شده است. بخش باختری در هلال حاصلخیز این کشور قرار دارد. اردن دارای زمین های قابل کشت است. شهر امان پایتخت اردن است و تاریخ کوتاه تری نسبت به سایر شهرهای این کشور دارد. موازنه تجاری در کشور اردن رشد مثبتی نداشته است اما روند منفی آن نسبت به سال های گذشته تغییرات زیادی داشته است. در این کشور وضعیت حساب جاری حدود 473.00 میلیون دلار رقم خورده است. وضعیت ذخایر ارزش در کشور اردن رشد 13 درصدی داشته است، وام به بخش خصوصی در این کشور 24 درصد بهتر از سال های گذشته است. نرخ بهره سپرده در کشور اردن نیز بیش از 8.50 درصد اعلام شده است.

زندگی در کشور اردن

مهاجرت به کشور اردن

ویزای توریستی کشور اردن یک اقامت کوتاه مدت است که به شما اجازه می‌دهد بخش های مختلف این کشور را مورد ارزیابی قرار دهید و تنها سه ماه زمان دارید در کشور اردن اقامت داشته باشید و پس از این مدت باشد به کشور خود باز گردید. در نظر داشته باشید که برای مهاجرت توریستی در اردن باید مدارکی ارائه دهید که ثابت کند قصد دارید به کشور خود باز گردید. امان پایتخت اردن است که از نظر اقتصادی و همینطور صنعتی بسیار عالی ظاهر شده است این شهر از نظر مهاجرپذیری رتبه بالایی دارد و مشخص است که بسیاری از کسانی که اردن را برای زندگی انتخاب می‌کنند شهر امان را گزینه خوبی می‌دانند.خرید ملک در کشور اردن در چندین بخش دیده می‌شود اول اینکه افراد در این زمینه باید به حداقل سرمایه لازم دقت نمایند و پس از یک دوره سرمایه گذاری شرایط برای اقامت دائم فراهم می‌شود میزان رضایت در این زمینه بیش از 63 درصد بوده است

مهاجرت به کشور اردن

تحصیل در کشور اردن

ساختار آموزشی در کشور اردن به 4 دوره مشخص تقسیم شده است، دوره پیش دبستانی، دوره 6 ساله ابتدایی از سن 6 الی 11 سال، دوره سه ساله مقدماتی متوسطه 12 الی 14 سال و دوره سه ساله تکمیلی متوسطه 15 الی 17 سال اعلام شده است. در سال 1998 یک نظام آموزشی جدید برای کشور اردن معرفی شود که تأکید بر علوم و ریاضیات و همینطور استفاده از کامپیوتر داشته است. زبان انگلیسی از اولین سال تحصیلی در این کشور تدریس می‌شود به طور کلی در نظام آموزشی کشور اردن طبق اهداف مشخصی دنبال شده است.یک نوع بورسیه تحصیلی به عنوان تمام بورس در کشور اردن وجود دارد که به نوعی تشویق برای ادامه تحصیل است، این بورسیه شرایط تحصیلی بسیار خوبی ایجاد می‌کند و از سوی دانشگاه به افراد کمک مالی مناسبی ارائه می‌شود، این بورسیه شرایط کمک مالی را برای معدل بالا فراهم ساخته است. 

تحصیل در کشور اردن