x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

اردن

کشور اردن از سمت شمال با سوریه و از سمت شمال شرق با فلسطین اشغالی همسایه است. این کشور از سمت غرب با کرانه باختری رود اردن و همینطور از سمت جنوب و شرق با عربستان سعودی هم مرز است. بخش زیادی از خاک این کشور توسط بیابان پوشیده شده است اما در بخش عربی ارتفاعات زیادی به چشم می‌خورد. بلندترین نقطه ادرن جبل رم با ارتفاع 1735 متر از سطح دریا قرار دارد. این کشور در سال 1946 استقلال یافته است. دولت کشور اردن وعده داده است که وضعیت فناوری اطلاعات این کشور به طور کلی در وضعیت خوبی دیده می‌شود.پیشرفت کشور اردن در زمینه تکنولوژی های روز بسیار زیاد دیده می‌شود، به این صورت که اینترنت بخش جدانشدنی از زندگی مردم کشور اردن است و کسب و کارهای اینترنتی در این کشور بعضاً از یک کارمند بیشتر درآمد خواهد داشت از یاد نبرید که وضعیت درآمدزایی در لاین تکنولوژی در این کشور بسیار عالی است و برنامه نویسان نیز درآمد خوبی کسب می‌کنند

نام انگلیسی: Jordan
نام عربی: الأردن
پایتخت: امان
قاره: آسیا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: پادشاهی
زبان‌های رسمی: عربی
زبان‌های رایج: گویش های مختلف
واحد پول: دینار هر دینار کشور اردن 1.41 دلار آمریکا
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 63
جمعیت: بیش از 9.7 میلیون در سال 2017
منطقه زمانی: UTC+2(EET) UTC+3(EEST)
دامنه اینترنتی: UTC+2(EET) UTC+3(EEST)
پیش شماره تلفن: 00962

سفر به کشور اردن

سفر به اردن، سفر به سرزمین شهرهای گمشده و چشم اندازهای های جالب توجه است. کشور اردن Jordan که نام رسمی آن کشور پادشاهی اردن هاشمی است، اردن در خاورمیانه قرار داشته و با سوریه از مرز شمالی، با عراق از مرز شمال شرقی، و با عربستان سعودی از مرزهای شرقی و جنوبی و با اسرائیل از مرز غربی همسایه است.نَبَطی­ها حدود دو هزارسال پیش از میلاد در این منطقه زندگی می‌کرده­اند. اردن کنونی در سال ۱۹۲۱ تأسیس گردید، و یک سال بعد به عنوان کشوری تحت حمایت بریتانیا به رسمیت شناخته شد و سرانجام در سال ۱۹۴۶، این کشور به استقلال رسید. نوع حکومت این کشور پادشاهی مشروطه است. در سال ۱۹۴۹ خاندان هاشمی بر این کشور حکومت می­کردند که از آن زمان به نام اردن هاشمی شناخته شده است. از منابع مهم درآمد اقتصادی اردن، درآمد حاصل از انواع تور اردن و صنعت گردشگری، و سپس فناوری اطلاعات است.

سفر به کشور اردن

مهاجرت به کشور اردن

ویزای توریستی کشور اردن یک اقامت کوتاه مدت است که به شما اجازه می‌دهد بخش های مختلف این کشور را مورد ارزیابی قرار دهید و تنها سه ماه زمان دارید در کشور اردن اقامت داشته باشید و پس از این مدت باشد به کشور خود باز گردید. در نظر داشته باشید که برای مهاجرت توریستی در اردن باید مدارکی ارائه دهید که ثابت کند قصد دارید به کشور خود باز گردید. امان پایتخت اردن است که از نظر اقتصادی و همینطور صنعتی بسیار عالی ظاهر شده است این شهر از نظر مهاجرپذیری رتبه بالایی دارد و مشخص است که بسیاری از کسانی که اردن را برای زندگی انتخاب می‌کنند شهر امان را گزینه خوبی می‌دانند.خرید ملک در کشور اردن در چندین بخش دیده می‌شود اول اینکه افراد در این زمینه باید به حداقل سرمایه لازم دقت نمایند و پس از یک دوره سرمایه گذاری شرایط برای اقامت دائم فراهم می‌شود میزان رضایت در این زمینه بیش از 63 درصد بوده است

مهاجرت به کشور اردن

زندگی در کشور اردن

کشور اردن در بخش غربی آسیا قرار دارد و در شرق رود اردن واقع شده است. این کشور با سوریه از بخش شمال و با عراق از بخش شمال شرقی همسایه است. از سمت شرق و جنوب نیز اردن با عربستان هم مرز است. نیمی از این کشور توسط صحرای عرب پوشیده شده است. بخش باختری در هلال حاصلخیز این کشور قرار دارد. اردن دارای زمین های قابل کشت است. شهر امان پایتخت اردن است و تاریخ کوتاه تری نسبت به سایر شهرهای این کشور دارد. موازنه تجاری در کشور اردن رشد مثبتی نداشته است اما روند منفی آن نسبت به سال های گذشته تغییرات زیادی داشته است. در این کشور وضعیت حساب جاری حدود 473.00 میلیون دلار رقم خورده است. وضعیت ذخایر ارزش در کشور اردن رشد 13 درصدی داشته است، وام به بخش خصوصی در این کشور 24 درصد بهتر از سال های گذشته است. نرخ بهره سپرده در کشور اردن نیز بیش از 8.50 درصد اعلام شده است.

زندگی در کشور اردن

تحصیل در کشور اردن

ساختار آموزشی در کشور اردن به 4 دوره مشخص تقسیم شده است، دوره پیش دبستانی، دوره 6 ساله ابتدایی از سن 6 الی 11 سال، دوره سه ساله مقدماتی متوسطه 12 الی 14 سال و دوره سه ساله تکمیلی متوسطه 15 الی 17 سال اعلام شده است. در سال 1998 یک نظام آموزشی جدید برای کشور اردن معرفی شود که تأکید بر علوم و ریاضیات و همینطور استفاده از کامپیوتر داشته است. زبان انگلیسی از اولین سال تحصیلی در این کشور تدریس می‌شود به طور کلی در نظام آموزشی کشور اردن طبق اهداف مشخصی دنبال شده است.یک نوع بورسیه تحصیلی به عنوان تمام بورس در کشور اردن وجود دارد که به نوعی تشویق برای ادامه تحصیل است، این بورسیه شرایط تحصیلی بسیار خوبی ایجاد می‌کند و از سوی دانشگاه به افراد کمک مالی مناسبی ارائه می‌شود، این بورسیه شرایط کمک مالی را برای معدل بالا فراهم ساخته است. 

تحصیل در کشور اردن

کشور اردن از سمت شمال با سوریه و از سمت شمال شرق با فلسطین اشغالی همسایه است. این کشور از سمت غرب با کرانه باختری رود اردن و همینطور از سمت جنوب و شرق با عربستان سعودی هم مرز است. بخش زیادی از خاک این کشور توسط بیابان پوشیده شده است اما در بخش غربی ارتفاعات زیادی به چشم می‌خورد. بلندترین نقطه اردن جبل رم با ارتفاع 1735 متر از سطح دریا قرار دارد. این کشور در سال 1946 استقلال یافته است. دولت کشور اردن وعده داده است که وضعیت فناوری اطلاعات این کشور به طور کلی در وضعیت خوبی دیده می‌شود. مالیات این کشور به طور کلی در زمینه های اقتصادی پیش می‌رود. استانداردهای کشور اردن بیشتر در زمینه بین‌المللی ارزیابی شده است. رشد سرمایه کشور اردن در زمینه بهبود رفاه اجتماعی شهروندان نیز به رتبه خوبی رسیده است. نرخ بیکاری حدود 19 درصد اعلام شده است. کشور اردن در زمینه نفت خام با رشد 1.90 درصدی همراه بوده است به طوری که وضعیت گاز طبیعی کشور اردن نسبت به سایر کشورها در رتبه 5.42 درصدی قرار دارد. دولت کشور اردن اعلام کرده است که رتبه سوخت گرمایشی در این کشور حدود 3.56 است و این کشور در زمینه انواع فلزات نیز توانسته رتبه 130 در دنیا را داشته باشد. رتبه کشور اردن در زمینه کشاورزی به خصوص در محصولات سویا و گندم و پنبه به میزان 3.56 درصد رشد داشته است؛ این در حالی است برنج در این کشور رشد 0.44 درصدی داشته است..این کشور مسیر تجارت را باز گذاشته است و مشخص است که ورود سرمایه گذاران خارجی در کشور اردن بهتر از قبل شده است. پیشرفت کشور اردن در زمینه تکنولوژی های روز بسیار زیاد دیده می‌شود، به این صورت که اینترنت بخش جدانشدنی از زندگی مردم کشور اردن است و کسب و کارهای اینترنتی در این کشور بعضاً از یک کارمند بیشتر درآمد خواهد داشت از یاد نبرید که وضعیت درآمدزایی در لاین تکنولوژی در این کشور بسیار عالی است و برنامه نویسان نیز درآمد خوبی کسب می‌کنند.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی اردن

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی اردن

کشور اردن یک کشور کوچک با منابع طبیعی محدود است این کشور در زمینه گسترش تأمین آب بسیار عالی درخشیده است. این کشور در زمینه نیازهای انرژی خود به منابع خارجی وابسته است. در دهه 90 میزان زیادی از نفت خام این کشور از وارداتی که از عراق و سایر کشورهای همسایه تأمین شده است. از سال 2000 صادرات محصولات تولیدی کشور اردن شامل منسوجات و همینطور پوشاک به کشورهایی مانند آمریکا و روسیه آغاز شد، به طوری که میزان تجارت دو جانبه در وضعیت 395 میلیون دلار در نظر گرفته شده و این کشور به میزان 9.6 میلیارد دلار کالا صادر کرده بود. در سال 2002 میزان تجارت دوجانبه این کشور به بیش از 1.50 میلیارد دلار رسید، حال کشور اردن صادرات کالا را به میزان 661 میلیون دلار رسانده است. مالیات این کشور به طور کلی در زمینه های اقتصادی پیش می‌رود. این کشور قرارداد تجارت آزاد fta را بین اردن و آمریکا اعلام کرده است به طوری که بازار آزاد این کشور در زمینه ارتباطات، ساختمان، مالی و بهداشت و حمل و نقل و همینطور در بخش خدمات دیده می‌شود. استانداردهای کشور اردن بیشتر در زمینه‌های بین‌المللی ارزیابی شده است. رشد سرمایه کشور اردن در زمینه بهبود رفاه اجتماعی شهروندان نیز به رتبه خوبی رسیده است. نرخ بیکاری اردن حدود 19 درصد اعلام شده است. گردشگری از بخش های بسیار مهم اقتصادی در کشور اردن است. این کشور دارای ثبات و آرام سیاسی بوده و از دسته کشورهایی است که توانسته فعالیت های اصلی گردشگری خود را در مکان های تاریخی به صورت جدی پیش ببرد. کشور اردن دارای فضای طبیعی بکر بوده و سنت های دیرینه ای در این کشور دیده می‌شود که خود در رشد اقتصادی آن تأثیر مستقیمی گذاشته است. کشور اردن از نظر گردشگران بسیار زیبا است این موضوع در طبیعت این کشور به وضوح دیده می‌شود.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های اردن

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های اردن

کشور اردن در زمینه نفت خام با رشد 1.90 درصدی همراه بوده است به طوری که وضعیت گاز طبیعی کشور اردن نسبت به سایر کشورها در رتبه 5.42 درصدی قرار دارد. دولت کشور اردن اعلام کرده است که رتبه سوخت گرمایشی در این کشور حدود 3.56 است و این کشور در زمینه انواع فلزات نیز توانسته رتبه 130 در دنیا را داشته باشد. رتبه کشور اردن در زمینه کشاورزی به خصوص در محصولات سویا و گندم و پنبه به میزان 3.56 درصد رشد داشته است این در حالی است برنج در این کشور رشد 0.44 درصدی داشته است و کشور اردن از دسته کشورهایی است که در زمینه محصولات غذایی نیز رتبه خوبی در دنیا دارد به طوری که جدیدترین محصولات غذایی صادر شده از کشور اردن به کشورهای اطراف از نظر اقتصادی رویکرد مستقیمی در پیش گرفته اند. دامپروری در کشور اردن رشد کمتری نسبت به سایر بخش ها داشته است به طوری که رشد دامپروری در این کشور در حدود 5 درصد اعلام شده است. کشور اردن از دسته کشورهایی است که در زمینه دام و طیور سعی در ایجاد یک فضای اقتصادی جدید دارد، در این مسیر مشخص است که این کشور می‌تواند موفق تر از قبل ظاهر شود. رشد کشور اردن در زمینه صنعتی حدود 3.26 درصد بوده است این کشور در زمینه مس و فولاد رتبه بالاتری دارد اما تولید آلومینیوم و همینطور قلع و روی در کشور اردن نسبت به سایر کشورها کمتر است. مشخص است که دولت کشور اردن سعی به واردات روتین انواع محصولات صنعتی داشته و در این زمینه موفق هم بوده است. وضعیت اطمینان از کسب و کار در کشور اردن حدود 104.00 اعلام شده است، رتبه کشور اردن در زمینه سرعت اینترنت چندان تعریفی ندارد. شاخص فساد مالی در کشور اردن حدود 49.00 امتیاز دارد و رتبه فساد مالی در کشور اردن 58.00 است. این کشور رتبه تولید الکتریسیته خود را بیش از 63 درصد با رشد همراه کرده است و مشخص است که وضعیت اقتصادی کشور اردن در سال های اخیر بهبود داشته است.

نوع حکومت و ساختار سیاسی اردن

نوع حکومت و ساختار سیاسی اردن

کشور اردن دارای ساختار سیاسی پادشاهی مشروطه است و قانون اساسی در این کشور در سال 1952 به تصویب رسیده است. قوه مجریه در این کشور در اختیار پادشاه است و شاه همه قوانین را امضا و تصویب می‌کند. در این کشور در قانون اساسی سه دادگاه وجود دارد که عبارت است از: دادگاه مدنی، مذهبی و ویژه. قوه مقننه در کشور اردن در اختیار مجلس مکلی قرار دارد و از دو مجلس مجزا تشکیل شده است. مجلس نمایندگان در این کشور دارای 110 عضو است که در رأی‌گیری های همگانی در یک دوره 4 ساله انتخاب می‌شود. در این مجلس 9 کرسی به مسیحیان تعلق دارد و 6 کرسی نیز به زنان و 3 کرسی به سرکیسی ها متعلق است. مجلس 40 نفر سنا نیز در این کشور توسط شاه تصویب می‌شود. قانون‌گذاری در این کشور در دیوان عالی صورت می‌گیرد و احکام اجباری نیز برای دیوان عدالت بین‌الملل دیده می‌شود.

پایتخت و 9 شهر بزرگ اردن

پایتخت و 9 شهر بزرگ اردن

امان پایتخت کشور اردن است و در استان امان واقع شده است، بیشترین جمعیت کشور اردن در این شهر زندگی می‌کنند. این شهر به طور کلی دارای فضای گردشگری و همینطور دیدنی وسیعی است به طوری که بسیاری از افرادی که مهاجرت به اردن را انتخاب کرده‌اند ترجیح می‌دهند در امان زندگی کنند. زندگی در این شهر از نظر اقتصادی شاید به صرفه نباشد. اربد یکی از شهرهای تاریخی کشور اردن است که دارای سه بخش تاریخی مشخص است در این شهر زندگی سبک قدیمی خود را حفظ کرده است بانوان مشغول به کارهای روستایی هستند و اغلب بیشتر وقت خود را برای نگهداری از کودکان در نظر می‌گیرند. زرقا مرکز استان زرقا در اردن است که جمعیت کمی در آن زندگی می‌کنند؛ در این شهر زندگی مدرن تری نسبت به اربد دیده می‌شود؛ این موضوع از سبک لباس پوشیدن مردم شهر زرقا نیز قابل رویت است. رصیفه یکی از شهرهای بسیار دیدنی در استان زرقا است که دارای دو بخش کوهستانی و کویری است این شهر به طور کلی از نظر جمعیت بیشتر در رده های سنی جوان دیده می‌شود. مشخص است که در طراحی این شهر از معماری های دقیق استفاده شده است. شهر عجلون یکی از شهرهای بسیار دیدنی در اردن است، مردم این شهر به خرافاتی بودن بسیار مشهور هستند، در شهر عجلون به طور کلی رویه زندگی بسیار عجیب است و در زمان صرف غذا هیچ کس حق صحبت ندارد. شهر عقبه در استان عقبه قرار دارد و یک شهر وسیع با ظاهری سفید است در طراحی این شهر ساختمان ها و سایر بخش‌ها اغلب به رنگ‌های روشن دیده می‌شوند مادبا یکی از شهرهای افسانه ای در اردن است و در تاریخ این کشور نقش بسیار مهمی ایفا کرده است. شهر سلط و همینطور رمثا از دیگر شهرهای اردن محسوب می‌شوند که دارای الگوهای شهری بسیار مناسبی هستند.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در اردن

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در اردن

رشد ایرانیان در کشور اردن بیش از 13.165 درصد در سال جدید گزارش شده است و این رقم نشان می‌دهد که وضعیت کسب و کار در کشور اردن نسبت به سال‌های گذشته بیشتر بوده است. اغلب شرکت های ایرانی که در کشور اردن دیده می‌شوند در زمینه خرید و فروش محصولات مختلف از جمله محصولات بهداشتی فعالیت دارند و سود حاصل در این بخش بیشتر از سال های گذشته اعلام شده است. در این کشور وضعیت شرکت های خصوصی با مسئولیت محدود بیشتر در زمینه خدمات شهروندی فعالیت می‌کنند و مسیر فعالیت برای این سری از شرکت ها نسبت به سایر گزینه ها بازتر اعلام شده است. مشخص است که کشور اردن از دسته کشورهایی است که توانسته در زمینه ثبت شرکت وام های مشخصی در اختیار خارجیان قرار دهد. ورود به مبادلات ارزی در کشور اردن نیز بیشتر از قبل است و مشخص است که در این کشور شاخص های روتینی در زمینه مبادلات ارزی دیده می‌شود و شرکت های خصوصی هر یک دارای نرخ مالیات مشخصی هستند کنترل نرخ مالیات در کشور اردن بهتر از سال های گذشته است و این کشور توانسته در این زمینه بسیار عالی عمل کند. اینطور که شواهد نشان می‌دهد وضعیت کسب و کار در کشور اردن نیز رتبه خوبی دارد و جوانانی که ثبت شرکت با کارآفرینی را انتخاب می‌کنند آینده خوبی در پیش دارند.

عجایب اردن

عجایب اردن

یکی از عجایب اردن این است که در پترا موسیقی گوش دهید. در واقع شهر تاریخی پترا در این کشور به طور کلی مرکز زندگی نبطی ها بوده است و این شهر در دل کوه تراشیده شده است و صخره های رنگی به همراه ستون های صورتی تنها بخش کوچکی از این فضای شگفت انگیز محسوب می‌شود. این شهر زیبا به طور کلی دارای یک ورودی قدیمی و باریک است و می‌تواند یک تجربه عجیب برای شما باشد. در این مکان می‌تواند تنگه های دیدنی پترا را با روشن کردن شمع تماشا کنید. بازدید از صنایع دستی بادیه نشینان در شهر مادبا می‌تواند از دیگر دیدنی‌های عجیب اردن باشد؛ موزائیک یا پاره چین تصویری از چیدمان منظم و هموار قطعات سنگ است که به صورت سفالی در کنار هم قرار گرفته است. در این شهر بافندگی بخش جدانشدنی زندگی مردم است به طوری که حتی در زمان خوردن غذا نیز مشغول به بافندگی هستند. این شهر بهشتی برای کارآموزان در هنرهای دستی محسوب می‌شود. شما در سفر به اردن می‌توانید چند روزی را با قبیل‌الحویلات بگذرانید؛ تجربه چادر زدن بر روی شن های بیابان و همینطور تماشای مناظر بی نظیر صخره ها سبب می‌شود که بتوانید با تاریخ اردن بیشتر آشنا شوید.

خلاصه تاریخ اردن

خلاصه تاریخ اردن

در تاریخ کشور اردن به طور کلی مردمان نبطی دیده می‌شوند که اولین گروهی بودند که در بخش های جنوبی این کشور ساکن شدند. اردن کنونی در سال 1921 پایه‌ریزی شده است، قبل تر ها گاها نام کشور اردن را کنعان نیز می‌خواندند، این کشور در سال 1946 به استقلال رسیده است.

خلاصه ای از جغرافیای اردن

خلاصه ای از جغرافیای اردن

کشور اردن از سمت شمال با سوریه و از سمت شمال شرق با فلسطین اشغالی همسایه است. این کشور از سمت غرب با کرانه باختری رود اردن و همینطور از سمت جنوب و شرق با عربستان سعودی هم مرز است. بخش زیادی از خاک این کشور توسط بیابان پوشیده شده است اما در بخش عربی ارتفاعات زیادی به چشم می‌خورد. بلندترین نقطه ادرن جبل رم با ارتفاع 1735 متر از سطح دریا قرار دارد. آب و هوای اردن گرم است اما زمستان های این کشور سرد و خشک است.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری اردن

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری اردن

یکی از هنرمندان اردن جعفر طوقان نام دارد، او توانسته است در مسیر بازیگری به رتبه خوبی برسد. عمر مؤمنی نیز از کاریکاتوریست های مشهور اردنی محسوب می‌شود. منز ریاحنه از بازیگران مشهور اهل اردن و دیانا کرزون از خوانندگان مشهور اهل اردن است. زلیخا ابو ریشه و حبیب الزیودی نیز از شاعران نامدار اردن به شمار می‌روند.

کشورها و مناطق وابسته اردن

کشورها و مناطق وابسته اردن

این کشور در طول تاریخ تحت استعمار بریتانیا بوده است و استقلال از سلطه‌ی بریتانیا در تاریخ 25 مه 1946 منجر به شکل گرفتن این کشور شده است، بنابراین این کشور کمابیش به بریتانیا وابسته است و بخش هایی از فرهنگ، زبان و ... خود را از آنان وام گرفته است.

فرهنگ مردم اردن

فرهنگ مردم اردن

در فرهنگ اردن احترام به بزرگ فامیل بسیار دیده می‌شود به طوری که برای صحبت با پدربزرگ باید کسب اجازه صورت بگیرد. مردم کشور اردن فرهنگ زندگی بالایی دارند و به طور کلی دخالت در زندگی هم را به هیچ عنوان درست نمی‌دانند. حجاب کشور اردن آزاد اما در وضعیت کنترل شده قرار دارد.

پیشرفت در اردن

پیشرفت در اردن

پیشرفت کشور اردن در زمینه تکنولوژی های روز بسیار زیاد دیده می‌شود، به این صورت است که اینترنت بخش جدانشدنی از زندگی مردم کشور اردن است و کسب و کارهای اینترنتی در این کشور بعضاً از یک کارمند بیشتر درآمد خواهد داشت از یاد نبرید که وضعیت درآمدزایی در لاین تکنولوژی در این کشور بسیار عالی است و برنامه نویسان نیز درآمد خوبی کسب می‌کنند. پیشرفت در کشور اردن در بخش بهداشت و درمان حدود 63 درصد دیده می‌شود، در این کشور بیمارستان های دولتی زیادی تأسیس شده است به طوری که بیمه و تسهیلات بیمه ای در کشور اردن نیز رشد 13 درصدی دارد. شایان ذکر است که کشور اردن به طور کلی در زمینه بیمه و تعرفه های بیمه ای ارزش اقتصادی خوبی را مدنظر قرار داده است. در کشور اردن میزان طلاق و اختلافات خانوادگی کمتر از قبل شده است و این موضوع با کم کردن فاصله طبقاتی صورت گرفته است. پیشرفت کشور اردن در زمینه تجارت های صادراتی بسیار عالی بوده است و روند تجارتی در این کشور بهتر از سال های گذشته است به طوری که افراد در زمینه تجارتی در این کشور اغلب به نتیجه خوبی رسیده و مشکلی نخواهد داشت. کشور اردن یک کشور بسیار قدرتمند در زمینه خدمات رفاهی نیز محسوب می‌شود. در پرچم کشور اردن، استفاده از رنگ های مشخص نشان از قدرت اقتصادی این کشور دارد.

قوانین عمومی در اردن

قوانین عمومی در اردن

در قوانین زندگی اردن استفاده از لوازم شخصی دیگران پیگیری قانونی دارد! مردم این کشور در زمینه آموزش بسیار جدی هستند و به طور کلی هر نوع سرپیچی در زمینه آموزش و پرورش جریمه‌های سنگین دارد. در قوانین اردن بسیار دیده شده است که ضرب و شتم کودکان پیگیری قانونی دارد. دزدی در این کشور جریمه بسیار زیادی دارد حتی اگر دزدی کوچک باشد. ارزان فروختن قیمت دینار کشور اردن یک نوع جرم محسوب می‌شود.

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021