x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در عربستان

 

عربستان بزرگترین کشور در بخش غرب آسیا محسوب می شود که از بخش شمال با عراق و همینطور اردن و کویت همسایه است. این کشور از سمت شرق با امارات هم مرز است . کشور عربستان در زمینه تولید نفت بسیار کارآمد عمل کرده است، ثروت نفت این کشور به طور کلی به کل دنیا رسیده است. عربستان دارای سه صحرای بزرگ به نام های دهنا و ربع الخالی و نفوذ است. حسابداری یکی از پردرآمدترین شغل‌ها محسوب می شود به طوریکه یک حسابدار در کشور عربستان 3 برابر شخص در ایران حقوق دریافت می کند که رقم مشخصی است. کار در کشور عربستان با حقوق بالا در رشته حسابداری فراهم شده است. کسانی که به ریاضی تسلط خوبی دارند در کشور عربستان درآمد بسیار عالی خواهند داشت. این افراد کار تجزیه و تحلیل داده ها را انجام می دهند و نظریه های آماری در این راستا ارزش مشخصی دارد. این اشخاص به طور کلی در دفاتر کسب و کار مشغول به کار می شوند و همینطور تدریس در دانشگاه ها نیز برای افراد بیشتر از شرایط مشابه در ایران فراهم شده است. سرمایه گذاری های مستقیم در کشور عربستان به طور کلی سود و زیان مشخصی در کار دارند. در کشور عربستان شما از پول برای ایجاد پول نمی توانید استفاده کنید و یک کار خلاف قانون انجام داده اید. مشخص است که به طور کلی قوت سیستم های سرمایه گذاری در کشور عربستان بر اساس ارزش های سنتی نیز مشخص می شود . حقیقت این است که ارتقای کارآفرینی و نوآوری در کشور عربستان به طور کلی بر اساس مراکز علمی صورت می گیرد. وضعیت خرید ملک در کشور عربستان به این صورت است که افراد باید بتوانند در ابتدا یک سری اصول و شرایط را ارزیابی کنند. اول از هر چیز باید بدانید که خرید ملک در کشور عربستان نیاز به نامه و تأیید شهرداری دارد به این ترتیب بسیار مهم است که بتوانید روند خرید ملک مسکونی در کشور عربستان را به شکل دقیق و درستی پیش ببرید. مورد بعدی این است که برای خرید ملک در کشور عربستان سعی کنید یک اصول مشخص را در نظر داشته باشید مثلاً کسانی که قرار است قیمت خرید ملک را بالاتر مدنظر قرار دهند باید بتوانند نامه تمکن مالی بالاتری داشته باشند. جده شهری بر کرانه دریای سرخ است و پایتخت اقتصادی و گردشگری عربستان محسوب می شود این شهر بزرگ و دیدنی است. شهر مدینه در عربستان مرکز اصلی تأسیس حکومت اسلامی بوده و به طور کلی دارای مکان های مقدس زیادی است.آب و هوای عربستان گرم و خشک است. در این شهر مردم سعی می کنند زندگی خاصی داشته باشند و به اعتقادات هم احترام می گذارند.

 

 

 

 

 

 

 

مشاوره زندگی در عربستان
فهرست

حداقل حقوق در عربستان

حداقل حقوق در عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ بیکاری در کشور عربستان در حدود 6.30 درصد بوده است که امروزه این نرخ به 4.35 درصد رسیده است. وضعیت حقوق در کشور عربستان به طور کلی در سال های اخیر بهبود زیادی داشته است. حقیقت این است که وضعیت حقوق و مزایا در کشور عربستان بر اساس نوع کار شما تعیین می شود، اقتصاد کشور عربستان بسیار پربار است، کشوری پیشرفته و با سطح منابع مالی قوی که هر ساله نیاز به نیروی کاری بالایی دارد. در این کشور در حدود 970229.00 نفر بیکار هستند که رقم قابل توجهی است اما آمارها نشان داده است که این تعداد در سال های اخیر نیازی به کار نداشته و یا مهارتی برای کار ندارند. جمعیت کشور عربستان بیش از 33 میلیون نفر اعلام شده است. نرخ مشارکت نیروی کار در کشور عربستان به 56.50 درصد رسیده است که رقم بسیار عالی است. در این کشور وضعیت افراد شاغل مناسب است به طوریکه 11641.40 هزار نفر مشغول به کار هستند. سن بازنشستگی در کشور عربستان مانند ایران برای آقایان 60 سالگی و برای بانوان 55 سالگی اعلام شده است. وضعیت درآمدزایی در این کشور مناسب است. در وضعیت بانکی و حساب پس انداز در کشور عربستان ترازنامه های بانکی روز به روز به دقت بهتری تنظیم می شود. اینطور که مشخص است نرخ بهره سپرده در کشور عربستان نیز بهتر از قبل شده است و وضعیت دستمزد در این راستا بهبود یافته است. ذخایر ارزی در کشور عربستان به طور کلی شامل دسته بندی های دقیق و صحیح تری است.

میزان رشد وام در کشور عربستان به طور کلی بر اساس رویکردهای دقیقی دنبال شده است. نرخ بهره بین بانکی در کشور عربستان براساس بخش های خصوصی ارزیابی می شود. وضعیت حقوق و درآمدزایی در کشور عربستان در سال های اخیر در رشته های فنی و مهندسی بهبود خوبی داشته است. قیمت گذاری اجناس در این کشور بر اساس یک مسیر سوددهی مشخص ارزیابی می شود. در این زمینه بسیار مهم است که ذخایر ارزی نیز به صورت دقیق مورد بازدید قرار بگیرد. وضعیت حقوق در کشور عربستان در سال های اخیر درگیر نظام اقتصادی مشخصی است یعنی سود بانکی در کشور عربستان به صورتی بوده که افراد می توانند از آن استفاده مشخصی داشته باشند. وام به بخش خصوصی در کشور عربستان نیز از دیگر بخش هایی است که بر روی دستمزد افراد تأثیر مستقیمی می گذارد. دولت کشور عربستان سعی کرده باورهای غلط در زمینه عدم وجود اشتغال را به حداقل برساند و کارآفرینی از مهمترین اهداف دولت در چند سال اخیر محسوب می شود. میزان رشد وام در کشور عربستان به طور کلی شامل دسته بندی های مشخصی است.

 

میانگین درآمد در عربستان

میانگین درآمد در عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای درآمدزایی در کشور عربستان باید شغل های مهم و اساسی را شناسایی کنید به عنوان مثال یکی از شغل های بسیار پر سود در کشور عربستان حسابداری است. در این کشور گزارش های ماهانه و سالانه دقیقی رویت می شود و به طور کلی رونوشت های کتبی برای‌گزارش ها ارزش درستی دارند. حسابداری یکی از پردرآمدترین شغل ها محسوب می شود به طوریکه یک حسابدار در کشور عربستان 3 برابر شخص در ایران حقوق دریافت می کند که رقم مشخصی است. کار در کشور عربستان با حقوق بالا در رشته حسابداری فراهم شده است.

در کشور عربستان آسیب شناس گفتاری از دیگر شغل هایی است که با سود روتینی همراه است. به طور کلی صحبت کردن و یا غذا خوردن در این کشور از اهمیت زیادی برخوردار بوده و دلیل بر بسیاری از سکته های مغزی است. کاهش شنوایی سبب شده است که وضعیت درآمدزایی در کشور عربستان بیشتر شود.

پاپزشک یک تخصص بسیار پر سود در کشور عربستان است که به طور کلی دارای شرایط خاص و ویژه ای بوده و از نظر سود بیش از 4 برابر یک پا پزشک در ایران درآمد دارد. در کشور عربستان به طور کلی یک سری رشته های مکمل دیده می شود و همه درمان ها بر پایه رشته های مکمل نیز با سوددهی بالایی فراهم می شود.

کسانی که به ریاضی تسلط خوبی دارند در کشور عربستان درآمد بسیار عالی خواهند داشت. این افراد کار تجزیه و تحلیل داده ها را انجام می دهند و نظریه های آماری در این راستا ارزش مشخصی دارد. این اشخاص به طور کلی در دفاتر کسب و کار مشغول به کار می شوند و همینطور تدریس در دانشگاه ها نیز برای افراد بیشتر از شرایط مشابه در ایران فراهم شده است.

کسانی که در زمینه هنر به صورت نقشه نگاری فعالیت می کنند اولین گروه در کشور عربستان هستند که علم و فن را بر روی نقشه پیاده می کنند و در کار خود بسیار خبره هستند این افراد می توانند در ساختار اقتصادی و فرهنگی کشور عربستان ورود خوبی داشته باشند و خوشبختانه یک بخش مهم درآمدزایی این افراد در بخش جهانگردی است. مشخص است که هنر و ریاضی در کشور عربستان به صورت ترکیبی یک تخصص بی نظیر محسوب می شود و می تواند شامل اصول و قواعد مشخصی باشد. برنامه نویس و توسعه دهنده برنامه های نرم افزاری در کشور عربستان به طور کلی در حوزه برنامه نویسی به نتیجه درستی رسیده است و زیبایی شناسی و عملکرد بهتر برنامه ها بخش بسیار مهمی از این گزینه است. به طور کلی گوشی های هوشمند در کشور عربستان روز به روز در حال پیشرفت هستند و کسانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند به سادگی می توانند درآمد درستی داشته باشند پایه تکنولوژی در کشور عربستان بسیار قوی شده است و در این زمینه تخصص بسیار مهم و اصولی است. تست سفارش در کشور عربستان خود یک بخش جداگانه از برنامه نویسی بوده و اعتبار زیادی دارد.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در عربستان

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حقیقت این است که بحث کار در کشور عربستان بسیار متفاوت از سایر کشورها است. در این کشور داشتن یک ذهن باز بسیار قابل قبول تر از یک کیف پول باز است و البته که دلیل این امر مهم است. بیشتر کسانی که به کشور عربستان می روند به قصد کارآفرینی ورود داشته‌اند یعنی قرار است یک کار که در کشور عربستان توجیه اقتصادی دارد را مورد ارزیابی قرار دهند. برای موفقیت یک کارآفرین در کشور عربستان سواد فرهنگی اهمیت زیادی دارد یعنی این مهارت و ایده است که ترکیب خوبی می شود. به طور کلی کشور عربستان یک کشور اسلامی است بنابراین کاری که انتخاب می شود باید طبق برنامه‌ریزی های اسلامی پیش برود و مغایرتی در این زمینه دیده نشود. شما برای کار در کشور عربستان در ابتدا باید بدانید که کار در محیط جهانی نیاز به احترام دارد و همینطور باید دانش در مورد توافقنامه های خارجی به خوبی صورت بگیرد. در کشور عربستان هفته کاری از شنبه شروع و چهارشنبه به پایان می رسد به طور کلی کسب و کارها صبح تا بعد از ناهار بوده و عصر تعطیل است. بسیاری از کارهای درآمدزا در کشور عربستان به صورت رو در رو هدایت می‌شود یعنی اسناد و قرارداد در کشور عربستان بسیار کمتر دیده می شود یعنی زمان انجام کار نسبی بوده و همه بستگی به توافق طرفین دارد

اما اگر شما به عنوان یک کارآفرین وارد کشور عربستان شده باشید باید بدانید که توسعه کسب و کارها در فرهنگ های اسلامی بر چه اساسی است و نیاز است که چالش های فراتر از توافق نامه را ارزیابی کنید. به طور کلی در فرهنگ اسلامی جای بسیار کمی برای ریسک دیده می شود. تحمل برای به چالش کشیدن هنجارها در این کشور کم است.  شما می بایست در برابر اختلاف و تعارض مقاومت خوبی داشته باشید. کاریابی در کشور عربستان می تواند در زمینه خدمات صورت بگیرد.

سرمایه گذاری در کشور عربستان از دیگر بخش های کاری در کشور عربستان است اما حقیقت این است که شما در یک کشور اسلامی اقدام به کارآفرینی داشته اید و به طور کلی دادن بهره در این زمینه ممنوع است پس باید در نوع سرمایه و میزان سرمایه ارزیابی درستی صورت بگیرد. قانون قرارداد اسلامی در کشور عربستان بر پایه اعتبار ارزیابی می شود و این عقیده سبب می شود که میزان سرمایه از سوی توسعه جامعه مشخص شود. سرمایه گذاری های مستقیم در کشور عربستان به طور کلی سود و زیان مشخصی در کار دارند. در کشور عربستان شما از پول برای ایجاد پول نمی توانید استفاده کنید و یک کار خلاف قانون انجام داده اید. مشخص است که به طور کلی قوت سیستم های سرمایه گذاری در کشور عربستان بر اساس ارزش های سنتی نیز مشخص می شود . حقیقت این است که ارتقای کارآفرینی و نوآوری در کشور عربستان به طور کلی بر اساس مراکز علمی صورت می گیرد. تجربیات غربی در کشور عربستان می تواند تأثیر مشخصی داشته باشد. به طورکلی فرهنگ زندگی و فرصت ها در کشور عربستان می تواند در چندین زمینه دنبال شود.

 

 

 

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در عربستان

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه زندگی در کشور عربستان از موضوعات پر استرس و نگران کننده محسوب می شود و چه خوب است که توضیحات کاملی در این زمینه ارائه شود. فرض می کنیم شما قرار است در شهر ریاض زندگی کنید. قطعاً اولین چیزی که برای زندگی در کشور عربستان نیاز دارید اجاره خانه است. هزینه اجاره خانه در کشور عربستان در صورتی که داخل شهر را انتخاب کنید به 1.308.53 ریال خواهد رسید. شما برای خرید مواد غذایی در منزل خود باید 50.33 ریال هزینه در نظر داشته باشید. هزینه‌ای که برای خرید لباس در کشور عربستان در نظر گرفته  می شود بین 150.00 تا 250.00 ریال خواهد بود که رقم زیادی است حقیقت این است که قیمت لباس در کشور عربستان گران است. افراد برای حمل و نقل با اتوبوس و مترو در کشور عربستان در مرکز شهر باید 150 ریال برای هر ماه در نظر داشته باشند که شاید کمی گران به نظر برسد. خرید خانه در کشور عربستان بر اساس موقعیت مکانی خانه ارزیابی می‌شود.

جمعیت کشور عربستان دو برابر شده است و این موضوع سبب شده است که حمل و نقل در کشور عربستان با اتوبوس کمتر صورت بگیرد اما وضعیت مترو در این کشور بسیار عالی بوده و به طور کلی مترو شرایط دسترسی به مناطق اقتصادی و فرودگاهی در کشور عربستان را بیشتر می کند. هزینه برای یک بلیط یک طرفه در کشور عربستان 3.00 ریال است. شما برای خرید یک کارت یک ماهه در کشور عربستان باید 150.00 ریال هزینه مدنظر قرار دهید. تاکسی ها در کشور عربستان به ازای هر یک ساعت معطلی در حدود30.00 ریال هزینه دریافت می کنند و این رقم زیاد است. برای ورودی تاکسی ها در کشور عربستان باید هزینه 10.00 ریال پرداخته شود.

یک شلوار جین در کشور عربستان با کیفیت معمولی به میزان 157.92 ریال هزینه دارد، یک لباس تابستانی در کشور عربستان نیز ارزش 56.09 دلاری دارد. شما برای خرید یک جفت کتانی ورزشی نایک در کشور عربستان باید 315.50 ریال هزینه پرداخت کنید. برای خرید یک جفت کفش مردانه در کشور عربستان نیز هزینه شما 287.5 ریال  قیمت دارد.برای اجاره خانه در شهر ریاض کشور عربستان نیاز است که یک سری اصول رعایت شود. شرایط زندگی در کشور عربستان از سال 2015 تا به امروز بهتر شده است.

اجاره آپارتمان ها در حاشیه شهر ارزانتر و مناسب تر هستند.

 

قیمت برخی کالاهای اساسی در عربستان

قیمت برخی کالاهای اساسی در عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

 

                                                                                    

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور عربستان به شرح زیر است:

شیر 4.74 ﷼

 نان سفید 2.28 ﷼

برنج     6.51 ﷼

تخم مرغ  7.50 ﷼

پنیر محلی 19.75 ﷼

مرغ  18.40 ﷼

گوشت     38.33 ﷼

سیب      6.87 ﷼

موز      5.45 ﷼

پرتغال   5.32 ﷼

گوجه فرنگی    5.38 ﷼

سیب زمینی     3.91 ﷼

پیاز     3.63 ﷼

کاهو     3.96 ﷼

آب      2.12 ﷼

اقتصاد در عربستان

اقتصاد در عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تولید نفت در کشور عربستان یکی از مهمترین بخش های درآمدزایی محسوب می شود به طوریکه کشور عربستان در زمینه صادرات نفت نیز به رتبه بالایی رسیده است. در کشور عربستان بیشترین ذخایر نفتی در بخش های شرقی دیده می شود. بیش از 70 درصد از درآمد دولت با نفت تأمین می شود و به طور کلی بیش از 95 درصد از صادرات در کشور عربستان نیز توسط نفت فراهم می شود. صادرات غیر نفتی در کشور عربستان نیز در سال های اخیر افزایش داشته است. وجود فضای مدرن برای زندگی در کشور عربستان بر اساس میزان درآمد بالای نفتی است از طرفی این کشور ششمین ذخایر گاز طبیعی جهان را دارد. دولت بر فعالیت های اقتصادی کنترل خوبی داشته و به طور کلی 35 درصد از محصولات داخلی در وضعیت بخش های خصوصی دنبال می شود. در کشور عربستان بیش از 9 میلیون کارگر مهاجر مشغول به فعالیت هستند که رقم بالایی محسوب می شود. شایان ذکر است که بیشترین محصولات کشاورزی در کشور عربستان شامل گندم و جو و گوجه فرنگی و خرما است که توانسته به رشد اقتصادی این کشور کمک نماید. از طرفی کشور عربستان در زمینه گردشگری نیز به رشد خوبی رسیده است به طور کلی کعبه در این کشور سبب توجه مسلمان زیادی شده است و در این راستا بسیار مهم است که فضای دینی مشخصی ارزیابی شود. اقتصاد کشور عربستان در سال های اخیر دسته بندی های خاصی دارد در این کشور وضعیت صنعت و معدن نیز رشد خوبی داشته است. بهره برداری از معدن در کشور عربستان از موضوعاتی است که می تواند بر روی روند اقتصادی تأثیر گذار باشد. مشخص است که ساختار اقتصادی در کشور عربستان بر پایه صادرات غیر نفتی تمرکز دارد این اصل نشان می‌دهد که درآمدهای گسترده در کشور عربستان به طور کلی سبب می شود که فضای صادرات محصولات غیر نفتی به کشورهای دیگر نیز با یک روند مشخص دنبال شود. رفاه کشور عربستان بسیار بالا بوده و خدمات رفاهی در این کشور به شکل عمده ای صورت می گیرد. در کشور عربستان وضعیت فولاد و کود شیمیایی و پلاستیک بسیار عالی بوده و این مقوله سبب شده است که این کشور بتواند در زمینه کارآفرینی نیز نقش بزرگی داشته باشد. شرایط اقامت کشور عربستان ارتباط مستقیمی با اقتصاد این کشور دارد.

 

امنیت مالی و اقتصادی در عربستان

امنیت مالی و اقتصادی در عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در کشور عربستان بیش از 8.51 درصد اعلام شده است این رقم در صورتی که سرآمد سالانه را به شکل دقیقی مشخص نماید می تواند مسیر تولید درستی را در پیش بگیرد. وضعیت نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در کشور عربستان به 24.20 درصد رسیده است. مشخص است که سیاست ها در زمینه تولید ناخالص داخلی در کشور عربستان به 756.35 میلیارد دلار آمریکا رسیده است. تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در کشور عربستان به طور کلی رشد 59 درصدی داشته است. وضعیت تولید ناخالص داخلی سرانه در کشور عربستان نیز با ارزش مشخص 50723.70 دلار کشور آمریکا ارزیابی شده است. اینطورکه روتین ها نشان می دهد وضعیت تولید ناخالص داخلی از کشاورزی در کشور عربستان نیز به رشد 16 درصدی رسیده است که قابل توجه است.

وضعیت تولید ناخالص داخلی از ساخت و ساز در کشور عربستان به طورکلی رشد 31 درصدی دارد، تولید ناخالص داخلی از ساخت در این کشور رشد 81 درصدی داشته است و وضعیت تولید ناخالص از معادن در کشور عربستان رشد 26 درصد را اعلام دانسته است.

در کشور عربستان وضعیت تولید ناخالص داخلی از معادن به میزان 268793 درصد دیده می شود. مشخص است که تولید ناخالص داخلی از حمل و نقل در این کشور به طور کلی به رشد 41 درصد ارزیابی می‌شود. تولید ناخالص داخلی رفاهی در کشور عربستان به 15 درصد رشد رسیده است که رقم زیادی است.

موازنه های تجاری در کشور عربستان به رشد 45 درصدی رسیده است، حساب جاری در کشور عربستان در وضعیت 90 درصدی دنبال شده است، واردات و صادرات در کشور عربستان به ترتیب 22 و 67 درصد رشد داشته است که بخش بسیار مهمی از امنیت مالی را فراهم می سازد. همینطور در این کشور میزان گردش سرمایه به میزان 10 درصد رشد داشته است.

وضعیت درآمد گردشگری در کشور عربستان به طور کلی 14 درصد بیشتر از قبل است. ذخایر طلا در کشور عربستان در حدود 323.10 تن اعلام شده است. سرمایه گذاری های مستقیم خارجی در کشور عربستان به طورکلی 11746.54 میلیون دلار کشور عربستان ارزیابی شده است. شاخص تروریسم در کشور عربستان نیز به میزان 5.81 درصد است.

وضعیت حواله  در کشور عربستان رشد 38 درصدی دارد و امنیت اقتصادی درستی را ایجاد کرده است. اطمینان از کسب و کار در کشور عربستان بر اساس نقاط شاخص به میزان 63 درصد رسیده است. وضعیت تولید Pmi شاخص در این کشور 61.80 درصد است. تولید صنعتی در کشور عربستان به طور حتم 25.87 درصد پیش بینی شده است. وضعیت شاخص رقابتی در کشور عربستان به طور دقیق بر اساس امتیازبندی های مشخصی دنبال شده است. رتبه فساد مالی در کشور عربستان به طور کلی سبب شده است که وضعیت کشور عربستان به نسبت سال های گذشته بهتر باشد. در این کشور بیش از 558 هزار تن فولاد تولید می شود که سهم بزرگی در امنیت اقتصادی و مالی دارد. وضعیت اطمینان از کسب و کار در کشور عربستان به طور کلی بر اساس ارزش های فعلی مشخص شده است. در این کشور امتیاز بندی اقتصادی به طور دقیق ارزیابی می شود و دولت سعی به بررسی نمودار های اقتصادی دارد.

 

امنیت در عربستان

امنیت در عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

زمستان های کشور عربستان بسیار عالی است و خبری از گرمای طاقت‌فرسا نبوده و بیشترین گردشگری به کشور عربستان نیز در فصل زمستان صورت می گیرد با رشد گردشگر در کشور عربستان بسیار مهم است که افراد از وسایل شخصی و گرانبهای خود نگهداری نمایند. اینطور که ارزیابی ها نشان می دهد کشور عربستان از دسته کشورهایی است که توانسته امنیت خوبی را در شهر حاکم نماید. وضعیت درآمدزایی در کشور عربستان روز به روز بیشتر است و این موضوع دلیل بر کاهش فساد مالی در کشور عربستان خواهد بود.

ساختار مالی کشور عربستان بر اساس امنیت جهانی کنترل می شود به طوریکه افراد هرگز درگیر مالیات بر آمد اضافی نیستند این رویه سبب می شود که زندگی در کشور عربستان به طور کلی با سود بیشتری همراه باشد. وضعیت مالیاتی که از سوی شهرداری ها ارزیابی می شود بر اساس روتین های دقیقی پیش بینی شده است. وضعیت متوسط و ساختار مالی در کشور عربستان نیز مشخص است.

امنیت در شهرهای کشور عربستان تا حد زیادی حاکم است اما باید مواظب اشیای با ارزش خود باشید و البته که نیاز است از پوشش کامل برخوردار باشید. امنیت مالی خوبی در بیمارستان های کشور عربستان دیده می شود، مشخص است که وضعیت امنیت مالی در این کشور خود یک بخش اقتصادی ارزشمندی است که می تواند رویکرد دقیقی داشته باشد.

در کشور عربستان درآمدزایی به صورتی است که افراد باید در ابتدا طرح شغلی مناسب داشته باشند. وضعیت طرح شغل مناسب در کشور عربستان از موضوعات بسیار ارزشمند محسوب می شود. تعرفه ها و روند درآمدزایی در کشور عربستان به طور کلی مشخص است. در این کشور خدمات پزشکی خوبی دیده می شود و طرح های استاندارد برای خدمات پزشکی نیز مشخص هستند. امنیت اقتصادی در کشور عربستان بسیار مهم و ضروری پیش بینی شده است و مشخص است که افراد باید ریتم حمل و نقل در این کشور را در بخش های امنیتی بررسی کنند. وسایل حمل و نقل شهری از گزینه های بسیار مهم در امنیت شهری محسوب می شود به این معنی که افراد زیادی را حمل و نقل می کنند و این موضوع می تواند مشکلاتی از قبیل تصادفات شدید و یا خسارات بالا را فراهم سازد بسیار مهم است که بدانید رشد امنیتی در کشور عربستان در سال های اخیر بهبود داشته است و وضعیت سیستم امنیتی در کشور عربستان سبب شده است که افراد بتوانند نیاز ارزشمند و مشخصی را مدنظر قرار دهند. پرورش اقتصادی در کشور عربستان به طور کلی اهمیت زیادی دارد اما اینکه مسیر های اقتصادی در لاین بهتری پیش برود کمی مشکل ساز خواهد بود. دولت سعی به سرمایه‌گذاری زیاد در بخش امنیت کشور عربستان دارد.

 

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در عربستان

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افراد زیادی کشور عربستان را برای کارآفرینی انتخاب می کنند و به جرأت می توان گفت که ویزای کارآفرینی کشور عربستان بیشتر از سرمایه گذاری مورد توجه افراد قرار گرفته است علت این امر نیز مشخص است، اگر شما بتوانید یک کسب و کار خوب در کشور عربستان داشته باشید که توجیه اقتصادی داشته باشد دولت به شما کمک اقتصادی می کند و بسیار علاقه دارد که تابعیت کشور عربستان به شما تعلق بگیرد این امتیاز برای کشور عربستان و همینطور برای مهاجرت شما بسیار عالی بوده و می تواند یک روش ایده آل برای جوانان نخبه ای باشد که در کشور خود دچار رکود اقتصادی هستند و هیچ کس به طرح و ایده آن ها اهمیت نمی دهد. به عنوان مثال اگر شما بخواهید یک طرح کاری در زمینه برنامه نویسی را در وضعیت کارآفرینی در اختیار کشور عربستان قرار دهید بسیار مهم است که ثبت شرکت در این راستا داشته باشید. مشخص است که وضعیت ثبت شرکت در کشور عربستان می تواند رویکردهای دقیقی داشته باشد. برای شما طرح توجیه اقتصادی بسیار مهم است و می تواند یک مسیر تجاری درست را ارزیابی کند. از یاد نبرید که اقامت در کشور عربستان بیشتر در زمینه ویزای کاری صورت می گیرد یعنی کسانی که دوست دارند مشغول به کار شوند. در هر صورت مراحل اخذ ویزای کارآفرینی در کشور عربستان پر کردن فرم های ثبت نام بوده و همینطور تأیید طرح کاری توسط دولت که می تواند بسیار ارزشمند باشد. حقیقت این است که افراد برای اقامت در کشور عربستان می بایست یک سری اصول و شرایط را به طور دقیق تری بررسی کنند. افرادی که قصد اقامت در کشور عربستان را دارند باید بدانند طرح توجیه اقتصادی بسیار مهم است یعنی باید پلن کاری شما مشخص باشد. در این صورت پس از یک دوره یک الی دو ساله می توانید برای همسر و فرزندان خود ویزای همراه اخذ کنید. مشخص است که اصول و شرایط اقامتی در کشور عربستان به این صورت است که اولاً افراد باید به دین اسلام معتقد باشند، ثانیاً از نظر اقتصادی در وضعیت خوبی باشند این موارد از اهمیت زیادی برخوردار بوده و سبب می شود که بتوانید به سادگی اقامت کشور عربستان را اخذ کنید

دو نکته در مورد اقامت همراه در کشور عربستان لحاظ می شود:

فرض می کنیم که فرد اصلی به کشور عربستان مهاجرت کرده و حال قرار است همسر وی وارد این کشور شود و زندگی کند، در صورتی که همسر فرد قوانین کشور عربستان را رعایت نکند قطعاً شانس مهاجرت فرد اصلی نیز زیر سوال می رود مشخص است که اقامت در کشور عربستان می تواند ساختار دقیقی داشته باشد. رویکردهای تجاری و اقتصادی در کشور عربستان روز به روز پیشرفت کرده و این رویه سبب می شود که افراد بتوانند در مسیر طرح توجیه اقتصادی قدم بردارند. اما رعایت اصول و قوانین برای فرد اصلی و همه افراد وابسته به او صورت می گیرد. برای اقامت کشور عربستان در ابتدا به هزینه زندگی در کشور عربستان دقت کنید.

نکته دوم وضعیت اقتصادی فرد اصلی است، کشور عربستان برای زندگی ارزان نیست و تمکن مالی از مسائل بسیار پر اهمیت زندگی در کشور عربستان محسوب می شود حقیقت این است که وضعیت اقتصادی در کشور عربستان در سال های اخیر سبب شده است که رویکردهای مؤثری در زمینه دولت فراهم شود. میزان سودآوری در کشور عربستان از مواردی است که سبب شده تا افراد بخواهند کشور عربستان را گزینه اقامتی مؤثری در نظر داشته باشند. در این کشور شرایط اقامتی مؤثری دیده می شود.

 

 

ازدواج خارجی ها در عربستان

ازدواج خارجی ها در عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ازدواج در کشور عربستان به صورت کاملاً قانونی صورت می گیرد و بسیار مهم است که ازدواج در قالب اسلامی و با رعایت اصول اسلامی فراهم شود در نظر داشته باشید که ازدواج اسلامی در کشور عربستان در دادگاه صورت گرفته و باید مسلمان بودن داماد مشخص باشد البته که خانم نیز باید اعتقادات اسلامی داشته باشد. هر دو شخص باید بالای 18 سال سن داشته باشند در صورتی که دختر در سن پایین تصمیم به ازدواج داشته باشد نیاز است یک سری اصول و شرایط به طور دقیق ارزیابی شود. از یاد نبرید که وضعیت ازدواج خارجی ها در کشور عربستان در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است یعنی نیاز است که ازدواج به صورتی باشد که وضعیت اقتصادی هر دو شخص به طوردقیق مشخص شود. می بایست شغل و منبع درآمدزایی مرد مشخص باشد و ثابت شود که از پس هزینه های زندگی بر می آید. از یاد نبرید که شما می بایست ثبت ازدواج زیر نظر دادگاه و مجوز لازم را در دادگستری داشته باشید. وزارت امور خارجه در کشور عربستان از موارد پراهمیت در زمینه ازدواج محسوب می شود.

شایان ذکر است که هر دو شخص در زمان ازدواج باید مجرد باشند و در صورت ازدواج قبلی پرونده های طلاق و یا فوت اهمیت زیادی دارد. از یاد نبرید که به طور کلی در کشور عربستان افراد برای اجاره مسکن نیاز به سرمایه خوبی دارند و همینطور باید مالیات خرید خانه در کشور عربستان را به شهرداری پرداخت کنند. مشخص است که درآمدهای ثابت در کشور عربستان شانس اخذ ویزای ازدواج را بیشتر از سایر افراد خواهند دانست.

اجاره خانه در عربستان

اجاره خانه در عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اجاره خانه در کشور عربستان کار آسانی نیست و همه کسانی که قصد زندگی در کشور عربستان را دارند معتقد هستند که برای اجاره خانه در کشور عربستان باید پول زیادی داشته باشید و سعی کنید صاحب خانه را نیز مجاب کنید که قرار است مسیر پرداخت اجاره بها در کشور عربستان به طور دقیق صورت بگیرد بهتر است که حتماً نامه تمکن مالی یا فیش حقوقی داشته باشید. از یاد نبرید که افراد برای اجاره خانه در کشور عربستان باید بتوانند حداقل دو ماه اجاره بها را زودتر پرداخت کنند مشخص است که اجاره خانه در کشور عربستان می تواند در چند سال اخیر با تغییرات قیمت گذاری همراه باشد. برای اجاره خانه در کشور عربستان می توانید یک سری اصول را مد نظر قرار دهید اول اینکه اجاره ملک در کشور عربستان می‌تواند ساختار دقیقی داشته باشد یعنی تعرفه ای که برای اجاره ملک در کشور عربستان دیده می شود بر اساس طرح فروش درستی ارزیابی می شود ملک ها دسته بندی دقیقی در زمینه کیفیت و امکانات و سازه دارند و همه این موارد در مسیر اجاره خانه اهمیت دارد. در هر صورت اجاره خانه در شهر ریاض کشور عربستان بسیار گران است و شاید نتوانید از پس اجاره بها بر آیید. مشخص است که به طور کلی رونق بازار در کشور عربستان در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است. مشخص است که در کشور عربستان در برخی از بخش ها از نظر هزینه شاهد کاهش اجاره بها هستیم و این رویه سبب می شود که ایرانیان بتوانند منزل مورد نظر را اجاره کنند. طبق آماری که به دست ما رسیده است اجاره خانه در کشور عربستان 22 درصد از ایران بیشتر است که رقم زیادی محسوب می شود.

خرید ملک در عربستان

خرید ملک در عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خرید ملک در کشور عربستان یعنی شما بتوانید بودجه ای کامل به منظور سرمایه گذاری در کشور عربستان در زمینه ملک داشته باشید. وضعیت خرید ملک در کشور عربستان به این صورت است که افراد باید بتوانند در ابتدا یک سری اصول و شرایط را ارزیابی کنند. اول از هر چیز باید بدانید که خرید ملک در کشور عربستان نیاز به نامه و تأیید شهرداری دارد به این ترتیب بسیار مهم است که بتوانید روند خرید ملک مسکونی در کشور عربستان را به شکل دقیق و درستی پیش ببرید. مورد بعدی این است که برای خرید ملک در کشور عربستان سعی کنید یک اصول مشخص را در نظر داشته باشید مثلاً کسانی که قرار است قیمت خرید ملک را بالاتر مدنظر قرار دهند باید بتوانند نامه تمکن مالی بالاتری داشته باشند. ملک باید به نام و با سند باشد و خرید و فروش ملک بدون سند و یا برگه های تجاری کمی مشکل ساز خواهد شد. در خرید ملک در کشور عربستان باید در ابتدا منطقه ملک مشخص شود و بسیار مهم است که منطقه ای انتخاب شود که زندگی در آن رویکرد های دقیقی داشته باشد و رشد اقتصادی به شکل اصولی دنبال شود در هر صورت روند خرید ملک در کشور عربستان نیاز به مشاور دارد، باید برگه تأییدیه از شهرداری دریافت شود، سیستم مالیات ملک باید مشخص شده باشد. نیاز است که ملک از نظر اعتبار فاقد ارزش نباشد. خرید خانه در کشور عربستان و گرفتن اقامت از موضوعات مهمی است که در چند سال اخیر ارزیابی شده است. اصول و شواهد خرید ملک در کشور عربستان بسیار اصولی است.

ثبت شرکت در عربستان

ثبت شرکت در عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای ثبت شرکت در کشور عربستان در ابتدا مدارک لازم را تهیه کنید به این ترتیب می توانید زمان کمتری را اختصاص دهید.

شما برای ثبت شرکت در کشور عربستان در ابتدا منطقه مورد نظر را انتخاب کنید، منطقه ای که قرار است در آن ثبت شرکت صورت بگیرد باید به صورتی باشد که بتوانید طرح تجاری خود را ارزیابی کنید. افراد باید بتوانند کپی کارت شناسایی به همراه ارائه نام و نام خانوادگی داشته باشند و بسیار مهم است که ملیت و تاریخ تولد افراد نیز مشخص شده باشد. شما برای ثبت شرکت در کشور عربستان باید تعداد سهامداران و همینطور کارکنان را مشخص کنید و مدارک هویتی هر یک اهمیت زیادی دارد. افراد باید همه مدارک را ترجمه رسمی نمایند. در مسیر ثبت شرکت در کشور عربستان نیاز است که نوع شرکت بر اساس نوع فعالیت مشخص شود یعنی افرادی که به دنبال کسب و کار کوچک هستند باید شرکت با مسئولیت محدود را انتخاب نمایند. شرکت های تضامنی و بین المللی و مشارکت محدود از دیگر موارد پراهمیت در ثبت شرکت محسوب می شود.

شما برای ثبت شرکت در کشور عربستان باید یک سری اصول را مدنظر قرار دهید اول از هر چیز باید بتوانید وارد فعالیتی شوید که روند ارتباطی درستی دارد یعنی باید بتوانید تکنولوژی و اصول و شرایط دقیق و اصول تکنولوژی را دنبال کنید. مورد بعدی این است که شرکت شما در زمینه خدمات فعالیت مثبتی داشته باشد یعنی شرایط لازم در این راستا مشخص شده باشد. شرکت نیاز است که از دو عضو مهم به عنوان مدیر و رئیس برنامه ریزی برخوردار باشد.

مدارکی که در زمینه سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در کشور عربستان نیاز است از قرار زیر است:

باید بتوانید یک سری مدارک لازم در زمینه سرمایه گذاری را ارائه دهید، یعنی باید ثابت کنید که قبلاً مشکل فساد مالی نداشته اید و گردش مالی شما پر اهمیت است. نیاز است که ثابت نمایید مجوز شما برای ثبت شرکت در کشور عربستان می تواند در سه دوره مشخص دنبال شود یعنی بخشی از سود شرکتی شما به دولت تعلق می گیرد. نیاز است که 35 درصد از سرمایه اولیه پرداخت شود و پس از آن دو بازرس مهم در زمینه های حضوری نیاز است. افراد باید حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت را در یک حساب بانکی قرار دهند.

شرکت های مختلط غیر سهامی در کشور عربستان از نظر تجاری به صورت چند شریک فعالیت می کنند و مورد تجاری در این شرکت ها گسترده تر هستند. سرمایه شرکتی در کشور عربستان در لاین های مشخصی دنبال می‌شود صادرات به کشور عربستان خود می تواند یک نوع فعالیت در یک شرکت خارجی ثبت شده در عربستان محسوب شود. در هر صورت شما نیاز به مجوز کامل در این زمینه خواهید داشت.

انواع ویزا و انواع اقامت در عربستان

انواع ویزا و انواع اقامت در عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای تحصیلی عربستان می تواند برای افرادی که قصد دارند در یک دوره کوتاه وارد عربستان شوند مناسب باشد، این ویزا یک ساله بوده و تمدید سالانه برا آن لحاظ می شود. ارزش ویزای تحصیلی در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است. به طور کلی برای ورود به کار نیز ویزای تحصیلی عربستان گزینه بهتری محسوب می شود. برای اخذ ویزای تحصیلی عربستان نیاز به مدرک دیپلم، مدرک زبان، مدارک هویتی، نامه تمکن مالی و پذیرش دانشگاه دارید این ویزا چند بار ورود محسوب می شود.

در صورتی که دوره تحصیل را در کشور خود یا در عربستان پشت گذاشته باشید و به دنبال کار باشید ویزای کاری عربستان گزینه خوبی است که دو پارت کارآفرینی و کارمندی تقسیم شده است، هر دو بخش شرایط و سختی های مربوط به خود را دارد اما کسانی که طرح کاری درستی دارند قطعاً در این زمینه موفق می شوند. در هر صورت هزینه هایی که برای ویزای کاری پرداخت می کنید باید در سال های اخیر مورد ارزیابی قرار گرفته باشد.

در صورتی که قصد شما ازدواج با یک شخص از تبعه عربستان باشد می‌توانید به سادگی پس از یک دوره سه ساله برای زندگی در این کشور مسیر درست و ایده آلی را فراهم سازید. از یاد نبرید که ازدواج در عربستان یعنی شما بتوانید به طور دقیق و اصولی پایبند به یک زندگی زوجه باشید و در این راستا باید شغل و میزان حقوق شما نیز مشخص شده باشد.

ویزای توریستی عربستان می تواند شروع بسیار عالی باشد، به عنوان مثال با ویزای توریستی عربستان به مدت 90 روز می توانید در خاک این کشور زندگی کنید و همینطور می توانید این ویزا را در سبک‌های یک ماهه و سه ماهه نیز دریافت نمایید. ویزای توریستی عربستان یکبار ورود است.

در صورتی که قصد شما سرمایه در عربستان باشد باید روش سرمایه‌گذاری اعم از خرید ملک، ثبت شرکت و یا خرید اوراق قرضه را مشخص کنید بسیار مهم است که شانس سرمایه گذاری شما مشخص باشد و طرح توجیه اقتصادی خوبی داشته باشید. زمینه های تحصیلی و تجاری و نمایشگاهی در عربستان به طور کلی ملاک و معیار مشخصی دارد و باید اصول و قوانین رعایت شود.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم عربستان

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هر یک از شرکت های بیمه ای در عربستان دارای طرح مشخصی هستند. به طور کلی در این کشور 29 شرکت بیمه دولتی دیده می شود که هریک در طرح بیماری و یا سرمایه گذاری مشخصی فعالیت دارند البته که گردش مالی این شرکت ها در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است. وضعیت درمانی در عربستان به طور کلی در سال های اخیر تغییرات خوبی داشته است.

 

خدمات بانکی و مالی در عربستان

خدمات بانکی و مالی در عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بانک الاهلی یک شرکت خدمات مالی در عربستان است و از نظام بانکداری عربستانی تبعیت می کند این مدرک به طور دقیق توانسته میزان دارایی های زیادی را راه اندازی کند در این  بانک به طورکلی 288 شبکه مشخص دیده می شود. شعبه های مرکزی این بانک در شهر جده قرار دارد مشخص است که روتین های بانکی و مالی در عربستان براساس بانکداری خرد و اسلامی و شرکتی ارزیابی می شود. الغامدی مدیرعامل این بانک محسوب می شود.

بانک الانما یک شرکت خدمات مالی و بانکداری عربستانی محسوب می‌شود که توانست با سرمایه گذاری 15 میلیاردی مسیر درستی در زمینه خدمات بانکی فراهم سازد. شعبه های مرکزی این بانک در شهر ریاض قرار دارد. به طور کلی صنعت مورد استفاده در این بانک دانش مالی است. خدمات مالی بانک روز به روز پیشرفت خوبی داشته است.

بانک البلاد یک شرکت خدمات مالی و بانکداری محسوب می شود که در سال 2004 توانسته سرمایه اولیه خود را به میزان 3 میلیارد ریال راه اندازی نماید. این بانک به طور کلی دارای 82 شعبه است که در سال‌های اخیر تغییرات زیادی داشته است. شعبه مرکزی این بانک در شهر ریاض قرار دارد و سهام آن نیز به طور کلی در بازار بورس ارزیابی می شود. وضعیت سرمایه این بانک در سال های اخیر تغییراتی داشته است.

بانک راجحی یک شرکت خدمات مالی و بانکداری عربستانی محسوب می‌شود که تمرکز اصلی آن بر روی بانکداری اسلامی است اما بانکداری خرد و اختصاصی و همینطور شرکتی نیز در این بانک دیده می شود. وضعیت سرمایه گذاری در عربستان به طور کلی بر اساس 470 شعبه در کشورهای دیگر ارزیابی می شود.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در عربستان

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رتبه پاسپورت عربستان 56 اعلام شده و با این پاسپورت می توانید به 80 کشور دنیا سفر کنید.

 

تشابهات فرهنگی عربستان با ایران

تشابهات فرهنگی عربستان با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور عربستان و ایران از بعد اسلام بسیار موافق هم هستند و تشابه فرهنگی در خصوص مناسبت های مذهبی در عربستان دیده می شود.

در این کشور مراسم های مذهبی مانند ایران به صورت گسترده برگزار می شود و مردم فرهنگ دعا و طلب آمرزش از خدا دارند.

 

اعیاد و تعطیلات رسمی در عربستان

اعیاد و تعطیلات رسمی در عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

23 سپتامبر در سال 2019 روز ملی عربستان اعلام شده است. اطلاعاتی از سایر تعطیلات رسمی این کشور در سال 2019 دیده نمی شود.

 

دین در عربستان

دین در عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اسلام در عربستان تنها دین رسمی محسوب می شود به طور کلی فتواهای دینی در این کشور ارزش درستی را در پیش گرفته اند 90 درصد از مردم عربستان عرب های بومی هستند و البته که اهل سنت زیادی در این کشور دیده می شود.

تفریح در عربستان

تفریح در عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ریاض شهری پر پیچ و خم و جذاب است که می تواند یکی از بهترین تفریحات در عربستان محسوب شود ، این شهر پایتخت عربستان است و به طور کلی یکی از آبادترین شهرهای این کشور محسوب می شود و بافت تاریخی آن به طور کلی دارای زیبایی های ده چندان است. دره حنیفه یکی از زیبایی های این شهر است که از وسط شهر گذر کرده و به طور کلی دارای کوه و آبراه در دره های کوچک تر است. این شهر در حدود شش میلیون نفر جمعیت دارد. به طور کلی عربستان یک کشور کاملاً مذهبی است و این موضوع سبب می شود که کمتر کسی برای تفریح این کشور را انتخاب نماید. در صورتی که سفر تفریحی به عربستان دارید می توانید روی شهر ریاض حساب کنید. در این شهر موزه ها و بناهای تاریخی و تلفیقی از سنت دیده می شود طبیعت این شهر بسیار زیاد است و برای خرید کردن نیز گزینه عالی محسوب می شود. این شهر به طور کلی کویری و گرم و خشک است و بهترین فصل سفر به این شهر نیز زمستان خواهد بود.

افرادی که شهر ریاض را برای سفر انتخاب می کنند از جشنواره ملی جندریه دیدن می کنند، این جشنواره در ماه فوریه برگزار می شود و مراسم های قومی و فرهنگی زیادی در آن دیده می شود. روز پادشاهی در عربستان یک روز عالی در ماه سپتامبر است. جشن میلاد پیامبر در این منطقه به طور کلی بسیار دیدنی و جذاب است و جشن هایی که برای دوره عید فطر و قربان نیز برگزار می شود بسیار عالی است.

در زیر لیستی از دیدنی های عربستان را مورد ارزیابی قرار گرفته است:

 1. برج کینگدام (Kingdom Centre)
 2. قلعه مسمک (Masmak Fort)
 3. موزه ملی عربستان سعودی (National Museum of Saudi Arabia)
 4. موزه نیروی هوایی (Royal Saudi Air Force Museum)
 5. مرکز تاریخی شاه عبدالعزیز (King Abdul Aziz Historical Centre)
 6. برج حجایت (Hugayat Tower)
 7. پارک مینیاتوری دیدنی های جهان (Landmarks Park)
 8. کاخ یمامه (Al Yamamah Palace)
 9. میدان دیرا (Deera Square)
 10. کاخ موزه موربا (Murabba Palace)
 11. کاخ پادشاه (King Palace)
 12. برج رفل (Burj Rafal)

 

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در عربستان

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت حمل و نقل شهری در عربستان روز به روز پیشرفت دارد البته که مردم این کشور استفاده از مترو را بهترین گزینه می دانند و اتوبوس برای شلوغی های عربستان مناسب نخواهد بود. تعرفه وسایل حمل و نقل در عربستان مناسب است اما تاکسی ها اغلب از نظر هزینه گران قیمت هستند.

 

فرهنگ عربستان

فرهنگ عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور عربستان اعتقادات مذهبی زیادی دارند و این مورد سبب می شود که در فرهنگ این کشور رویکردهای مذهبی از اهمیت زیادی برخوردار باشد.

در عربستان افراد باید در زمان کسب و کار بسیار دقیق باشند.

بانوان در عربستان حق کار دارند.

در فرهنگ زندگی مردم عربستان مردم سعی می کنند به هم احترام بگذارند.

 

هنر عربستان

هنر عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم عربستان علاقه زیادی به هنر خیاطی دارند به طوریکه اوقات فراغت خود را با خیاطی سپری می کنند در این کشور مردم سعی می‌کنند از این هنر درآمدزایی خوبی نیز داشته باشند.

 

ورزش در عربستان

ورزش در عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ورزش های بومی در عربستان بسیار دنبال شده است به طوری که آقایان علاقه به ورزش های رزمی دارندو سعی می کنند در این ورزش ها به مهارت برسند و بتوانند در مسابقات شرکت نمایند.

 

خرافات در عربستان

خرافات در عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم عربستان در صورتی که پیش از خروج از منزل عطسه بزنند تا آخرین لحظه همان روز منتظر یک اتفاق بد هستند و از خدا طلب بخشش و مغفرت می کنند.

مردم عربستان به اعداد توجه زیادی می کنند یعنی عدد 7 و 13 در عربستان مشکل ساز بوده و هیچ مناسبتی را به این اعداد نسبت نمی‌دهند در هر صورت در عربستان این اعداد باید کنار گذاشته شود.

مردم کشور عربستان کمی بدبین هستند و این موضوع سبب رشد خرافات در این کشور شده است در هر صورت علاقه این افراد به رمال و فالگیر بسیار زیاد است و هزینه زیادی در این رابطه در نظر گرفته می‌شود. مردم عربستان استفاده از لباس های که جنبه غربی دارد را نشان شیطان پرستی می دانند و در این زمینه خرافات زیادی دیده می شود در هر صورت عربستان کشوری خرافاتی است.

 

شایعات در مورد عربستان

شایعات در مورد عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شایعات زیادی در عربستان در زمینه نوع غذای نامناسب دیده می‌شود، درست است که مردم عربستان از نظر غذا کمی عجیب هستند اما در این کشور رستوران های بین المللی زیادی دیده می شود.

شایعاتی که مبنی بر امنیت نامناسب در عربستان گزارش شده است را باور نکنید. در این کشور همه چیز به طور دقیق دنبال می شود. مردم عربستان بسیار مهربان هستند و اخلاق بد در عربستان شایعه ای بیش نیست.

موارد ممنوعه در عربستان

موارد ممنوعه در عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

در کشور عربستان حق بدحجابی یا بی حجابی ندارید.

حق ندارید برای کسی قانونی صادر کنید.

با مردم کشور عربستان مهربان باشید و سعی کنید زندگی ساده ای انتخاب کنید.

مردم عربستان جنون رانندگی دارند و بهتر است که به قوانین رانندگی در عربستان بیشتر دقت کنید.

 

خطرات احتمالی برای افراد مقیم عربستان

خطرات احتمالی برای افراد مقیم عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

در عربستان خطرات زیادی وجود ندارد اما شاید هزینه بالای زندگی به نوبه خود خطر بزرگی باشد. مردم عربستان در رانندگی بسیار خطری هستند و این موضوع به درصد تصادفات عربستان افزوده است بهتر است در خرید خانه نیز دقت داشته باشید. خطر فروش یک خانه به چند نفر در عربستان بسیار زیاد است.

تشابهات قوانین عربستان با ایران

تشابهات قوانین عربستان با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در  قوانین رانندگی به شکل مشابه با ایران است اما مردم کشور عربستان دقتی در رانندگی خود ندارند، علاقه زیادی به سرعت دارند و بسیار کم احتیاط می کنند. به طور کلی قوانین رانندگی و همینطور شهری در عربستان بسیار مشابه با ایران است. قوانینی که در مسیر کاری در عربستان دیده می شود نیز شباهت زیادی با ایران دارد، مردم عربستان بسیار علاقه به زندگی لوکس دارند.

گواهینامه و خرید ماشین در عربستان

گواهینامه و خرید ماشین در عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای خرید ماشین در عربستان باید مجوز لازم را اخذ کرده باشید که کمی زمانبر است. نیاز است که بتوانید مسیر خرید اتومبیل را طی کنید و در زمان سندزنی نیز هر دو شخص خریدار و فروشنده باید حضور داشته باشند. در خصوص اخذ گواهینامه نیاز است که یک دوره عملی و تئوری پشت سر قرار بگیرد. به طور کلی اخذ گواهینامه در عربستان باید به شکلی باشد که هر ساله تمدید شود. این پروسه سه ماه زمان نیاز دارد و در نهایت آزمون برگزار می شود.

 

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در عربستان

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت عربستان در تهران ، پاسداران، سه راه فرمانیه، خیابان بوستان، خیابان نیلوفر پلاک 1 قرار دارد

نوع پوشش مردم عربستان

نوع پوشش مردم عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حجاب در عربستان یعنی بدن خود را بجز صورت بپوشانید در واقع لباس های بدن نما برای بانوان در این کشور اصلاً انتخاب درستی نبود و با مجازات همراه است. نوع پوشش در محل کار در عربستان بسیار پر اهمیت است و روند پوشش عربستان بسیار درست و اصولی است. در این کشور مردم سعی می کنند از لباس های زیبایی استفاده کننده و پیراهن های عربی بلند از گزینه های بسیار جالب محسوب می‌شود.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی عربستان

جغرافیا و شرایط آب و هوایی عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

عربستان بزرگترین کشور در بخش غرب آسیا محسوب می شود که از بخش شمال با عراق و همینطور اردن و کویت همسایه است. این کشور از سمت شرق با امارات هم مرز است . عربستان بزرگترین کشور در غرب آسیا محسوب می شود و مسلمانان زیادی دارد. این کشور در زمینه تولید نفت بسیار کارآمد عمل کرده است. ثروت نفت این کشور به طورکلی به کل دنیا رسیده است. عربستان دارای سه صحرای بزرگ به نام های دهنا و ربع الخالی و نفوذ است. بزرگترین شهر در عربستان ریاض است و به طور کلی مرکز تجاری و اداری عربستان نیز محسوب می‌شود. مکه از شهرهای مهم عربستان است و به طور کلی دارای فضای مذهبی بسیار عالی است و مقدس ترین شهر دنیای اسلام محسوب می شود.

جده شهری بر کرانه دریای سرخ است و پایتخت اقتصادی و گردشگری عربستان محسوب می شود این شهر بزرگ و دیدنی است.

شهر مدینه در عربستان مرکز اصلی تأسیس حکومت اسلامی بوده و به طور کلی دارای مکان های مقدس زیادی است.آب و هوای عربستان گرم و خشک است. در این شهر مردم سعی می کنند زندگی خاصی داشته باشند و به اعتقادات هم احترام می گذارند. ماهیگیری در عربستان بسیار رایج است و مردم علاقه زیادی به آن دارند. در عربستان بخش های طبیعی و جنگلی کمی دیده می شود این شهر به طور کلی دارای فضای مذهبی زیادی است و گردشگری تنها در شهر ریاض بیشتر است. وضعیت جغرافیایی عربستان در اقتصاد جهانی تأثیر زیادی گذاشته است.

 

 

 

غذاهای عربستان

غذاهای عربستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خوراک مندی یک نوع غذای بسیار خوش طعم در عربستان است و به طورکلی برای تهیه آن از گوشت مرغ و گوشت قرمز استفاده می شود. این غذا به طور کلی دارای برنج و ادویه جات زیادی است و طعم و رایحه خاصی دارد این غذا در سواحل عربستان بسیار استفاده می شود و البته که در آن ادویه جاتی استفاده شده است.

کپه یک غذای ترکیبی از گوشت و بادام و پسته است که در آن از بلغور برای طعم بهتر استفاده می شود. این غذا در هاون تهیه می‌شود و به طور کلی بانوان برای تهیه آن حضور دارند. این غذای خوش طعم به صورت گرد و به صورت سرخ شده یا آب پز تهیه می‌شود.

کشری یک نوع غذای محلی بسیار مشهور است که به طور کلی از عدس و برنج و پیاز سرخ شده و رب گوجه تهیه می شود و از این غذا در ماکارونی نیز استفاده می شود. طعم این غذا بسیار جالب است و طعم عالی دارد

خوراک کبسه یک نوع غذا با برنج های دانه بلند است و به طور کلی با گوشت گوسفند و بز و مرغ تهیه می شود. برای طعم بهتر این غذا از کشمش و خشکبار استفاده می شود و به  طور کلی گوشت گوسفند و بز در آن طعم عالی دارد. این غذا بسیار مقوی است.

منسف یکی از معروف ترین غذاهای عربی است و به طور کلی مردم این غذا را از ماست منجمد تهیه می کنند این غذای محلی با آداب و رسوم کشور عربستان بسیار سازگار است و در مجالس این کشور استفاده می شود.

مسخن یک غذای بسیار عجیب است که از نان تنوری و روغن زیتون به همراه مرغ و سماق استفاده می شود در این غذا از ادویه نیز استفاده می شود.

برگ انگور یک غذای خاص با برنج و گوشت است و سبزیجاتی که در آن استفاده می شود معطر هستند این غذا با آبلیموی تازه سرو می شود و بسیار خوش طعم است.