x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
زندگی در لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

زندگی در لیبی

مساحت کشور لیبی در حدود 1800.000 کیلومتر مربع مساحت دارد. این کشور به طور کلی رتبه چهارم را کسب کرده است و البته که این کشور رتبه 17 را در دنیا داشته است. به طور کلی جمعیت 6.5 میلیون نفری در این کشور رویت شده است. افرادی که به لیبی می‌روند اغلب شهر طرابلس را انتخاب می‌کنند. طرابلس در بخش شمال غربی لیبی قرار دارد و بر کرانه دریای مدیترانه قرار گرفته است. این شهر در سده هفتم پیش از میلاد ارزیابی شده است و به طور کلی معنی "سه شهر" به آن داده شده است. اگر به فضای جغرافیایی کشور لیبی دقت شود مشخص می‌شود که بیش از 90 درصد از سرزمین های لیبی پوشیده از بیابان و علف است و البته که صحراهای بی آب و علف این منطقه می‌تواند در فضای کاری تأثیر منفی داشته باشد. در کناره های دریای مدیترانه فضای سرسبزی از کشور لیبی رویت می‌شود که برای رشد کاری رونق زیادی دارد. به طور کلی نمی‌توان کشاورزی در این کشور را یک شغل همه گیر دانست اما در لیست کاری کشاورزی قرار می‌گیرد و می‌تواند جنبه درآمدزایی داشته باشد. . اقتصاد کشور لیبی وابسته به جدیدترین ساختارهای علمی است و البته که نیروی کار در این کشور می‌تواند سهم بزرگی در میزان درآمد روزانه داشته باشد. نرخ بیکاری در کشور لیبی به وضعیت 30 درصدی رسیده بود اما امروزه نرخ بیکاری در این کشور در حد 10 درصد اعلام شده است. این کشور توانسته برای مردمی که در آن زندگی می‌کنند اوضاع زندگی متوسط را شکل دهد. وضعیت تورم در کشور لیبی نیز در حدود 3.3 درصد اعلام شده است. محصولات صادراتی در این کشور بیشتر وابسته به گاز طبیعی و مواد شیمیایی است و این موضوع در کشور لیبی و در کشورهایی که وابسته به اقتصاد کشور لیبی هستند می‌تواند شرایط خوب اقتصادی را شکل دهد. صادرات کشور لیبی به کشورهای آلمان و اسپانیا بیش از 14 درصد اعلام شده است.

مشاوره زندگی در لیبی
فهرست

حداقل حقوق در لیبی

حداقل حقوق در لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور لیبی یکی از کشورهای آفریقایی است که بزرگترین ذخایر نفت دنیا را در خود جای داده است. وضعیت تولید ناخالص داخلی در این کشور مرز 78.79 میلیارد دلار را رد کرده است و این موضوع نشان می‌دهد که بیشتر شغل هایی که در کشور لیبی وجود دارد وابسته به فضای نفتی است نفت در این کشور سبب شده است که محصولات فرآوری شده برای بخش های پتروشیمی و گاز طبیعی و مواد شیمیایی بسیار گسترده تر باشد و به این ترتیب یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته در مسیر ایجاد شغل به بهترین شرایط دست یابد. این کشور وضعیت حقوق برای شرکت ها و کارخانه هایی که وابسته به نفت خام هستند را در صدر جدول حقوق و مزایا قرار داده است در این کشور در حدود 7 درصد از مردم زیر خط فقر هستند اما در لیست افراد بیکار قرار ندارند و درآمدزایی تا جای ممکن برای این گروه صورت می‌گیرد. حداقل حقوق در کشور لیبی به صورت آمار اعلام نشده است و در یک پروسه ای مقایسه ای مشخص است که وضعیت حقوق و مزایا در این کشور در حدود 12 درصد بیشتر از سایر بخش ها است و البته که این روال در مسیر های نفتی بیشتر از سایر بخش ها است. وضعیت تولید ماشین آلات در این کشور نیز تا حدی رشد و کارآفرینی در این راستا هم شکل گرفته است مشخص است که تولیدات در این کشور زیر نظر جدیدترین دولت ها بررسی می‌شود و شاخص های روتین اقتصادی این مسائل را بررسی کرده اند مشخص است که وضعیت حقوق و مزایا در این کشور می‌تواند محصولات خوبی را شکل دهد.

میانگین درآمد در لیبی

میانگین درآمد در لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سال های جدید درآمدزایی در بخش کالاهای مصرفی در کشور لیبی شکل گرفته است و این روال درآمد زایی ناشی از رشد فضای وارداتی به این کشور است که اصول حمل و نقل را چند برابر می‌کند مشخص است که برای درآمدزایی در این کشور باید برخی از شرایط کارآفرینی رعایت شده باشد. مشخص است که درآمدزایی در این منطقه می‌تواند جدیداً به صورت حرفه ای ارزیابی شده باشد. درآمد در این کشور می‌تواند شانس ورود به ساده ترین شرکت ها را شکل دهد. مشخص است که مردم این کشور بیشترین درآامد خود را از بخش نفت و فرآورده های نفتی به دست می‌آورند. طبق آمارهای کنونی مشخص شده است که محصولاتی که بر اساس فرآوری های پتروشیمی دسته بندی می‌شود می‌تواند یکی از بهترین شرایط را در زمینه درآمدی شکل دهد مشخص است که شرایط برای محصولات نفتی این کشور می‌تواند بخشی از سرمایه های دولتی باشد. درآمد کارخانه های نفتی در کشور لیبی از ایران هم بیشتر اعلام شده است و بیشتر سرمایه به دست آمده در داخل کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد و صرف امور مردمی می‌شود به این ترتیب درآمدزایی در این کشور می‌تواند لازمه بهترین فضای  اقتصادی باشد و دولت نیز با این رویه می‌بایست به صورت دقیق بررسی نماید در کشور لیبی وضعیت تجهیزات شانس ورود افرادی که مهارت کافی در این بخش دارند را چند برابر کرده است. در این کشور هر شخص این عملکرد را دارد که به صورت حرفه ای از جدیدترین مکانیزم های روز دنیا در زمینه اقتصادی استفاده نماید.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در لیبی

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر به فضای جغرافیایی کشور لیبی دقت شود مشخص می‌شود که بیش از 90 درصد از سرزمین های لیبی پوشیده از بیابان و علف است و البته که صحراهای بی آب و علف این منطقه می‌تواند در فضای کاری تأثیر منفی داشته باشد. در کناره های دریای مدیترانه فضای سرسبزی از کشور لیبی رویت می‌شود که برای رشد کاری رونق زیادی دارد. به طور کلی نمی‌توان کشاورزی در این کشور را یک شغل همه گیر دانست اما در لیست کاری کشاورزی قرار می‌گیرد و می تواند جنبه درآمدزایی داشته باشد. بخش زیادی از مواد غذایی مردم در کشور لیبی از خارج از کشور وارد می‌شود و واردات در این راستا دارای شرایط خاص خود است و می‌تواند یک پارت مهم درآمدزایی باشد مشخص است که ورود مواد غذایی به کشور لیبی می‌تواند ساختار خوبی در زمینه اقلام ضروری زندگی فراهم سازد. مشخص است که این مورد می‌تواند بخش بسیار مهمی از تولیدات غذایی این کشور باشد. تراکم جمعیت در این کشور محدود است و این موضوع نشان می‌دهد که مساحت لیبی به طور کلی کمی از ایران بیشتر است و به این ترتیب با توجه به تراکم جمعیت کمتر ایجاد کار در این کشور می‌تواند آسانتر باشد. این کشور به طور کلی دارای شرایط خاصی است. کاریابی در کشور لیبی می‌تواند مرز مشخصی از اصول اقتصادی را طی نماید مشخص است که اجازه کار در این کشور می‌بایست از سوی دولت های مختلفی ارزیابی شود. در منطقه های زمانی این کشور افراد زیادی هستند که ایجاد کار را یک پارت مهم و اصولی در نظر می‌گیرند و به آن اعتماد دارند.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در لیبی

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آیا هزینه زندگی در کشور لیبی زیاد است؟ کلیاتی در این راستا به دستمان رسیده است که با هم بررسی می‌کنیم. در نظر داشته باشید که اجاره آپارتمان همیشه از موضوعات مهم بوده است و شما می‌توانید با هزینه 458.72 دلاری یک آپارتمان در داخل شهر را اجاره نمایید و این موضوع در شرایط هزینه و صرفه جویی شما به طور دقیق ارزیابی می‌شود. شما برای خرید مایحتاج منزل خود باید در حدود 64.24 دلار هزینه در نظر داشته باشید البته که هزینه برای خرید لباس در این کشور در حدود 321.34 دلار ارزیابی شده است و در صورتی که بخواهید با اتوبوس یا مترو به محل کار خود بروید باید برای هر یک نفر هزینه 28.67 دلاری را ارزیابی کرده باشید.

افراد برای خرید یک دست شلوار جین در این کشور در صورتیکه کیفیت معمولی را انتخاب کرده باشند باید 61.64 دلار هزینه در نظر داشته باشند و در صورتی که قرار باشد از لباس های تابستانی خریداری کنید باید هزینه 93.18 دلار در نظر بگیرید. یک جفت کفش مردانه در این کشور در حدود 87.2 دلار قیمت دارد.

برای هزینه آب و برق و گاز در صورتی که یک آپارتمان 85 متری انتخاب شود باید هزینه 14.33 دلاری در نظر گرفته شود برای یک تماس با سیمکارت در این کشور هزینه 0.04 دلاری ارزیابی می‌شود. هزینه اینترنت پرسرعت در این کشور به طور کلی 22.94 دلار است. هزینه عضویت در باشگاه های بدنسازی در این کشور برای یک ماه در حدود 53.91 دلار در نظر گرفته شده است. شما برای خرید یک عدد بلیط سینما در این کشور باید 7.17 دلار هزینه داشته باشید.

قیمت برخی کالاهای اساسی در لیبی

قیمت برخی کالاهای اساسی در لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR
 1. هزینه یک وعده غذا در رستوران معمولی 8.9 دلار
 2. هزینه یک وعده غذا در رستوران خوب برای دو نفر تقریباً 23.88 دلار
 3. هزینه پرداختی برای یک وعده در مک دونالد 7.24 دلار
 4. هزینه یک نوشیدنی ماءالشعیر داخلی در بار 1.00 دلار
 5. هزینه یک نوشیدنی ماءالشعیر خارجی در بار 3.51 دلار
 6. هزینه یک کافی ( کاپوچینو متوسط ) در بار 1.4 دلار
 7. هزینه یک قوطی کوکا یا پپسی در بار 1.08 دلار
 8. هزینه یک بطری آب در بار0.22 دلار
 9. گوجه فرنگی 1.8 دلار
 10. سیب زمینی 2.00 دلار
 11. برنج 7.00 دلار
 12. نان سفید 1.5 دلار
 13. کاهو و سبزیجات 3 دلار
 14. غذاهای آماده 5 الی 12 دلار

 

اقتصاد در لیبی

اقتصاد در لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

می‌دانیم که کشور لیبی بزرگترین ذخایر نفت آفریقا را به خود اختصاص داده است و ریشه اصلی اقتصادی و مالی این کشور نیز وابستگی مستقیم به فضای نفتی دارد مشخص است که ذخایر نفتی در این کشور بر اساس شرایط تولید ناخالص داخلی ارزیابی می‌شود. در جدیدترین آمار اقتصادی وضعیت تولید ناخالص داخلی این کشور می‌تواند به حد 100 میلیارد دلار نیز دست یابد و این رویه به طور کلی می‌تواند اصول اقتصادی این کشور را تغییر دهد. اقتصاد کشور لیبی وابسته به جدیدترین ساختارهای علمی است و البته که نیروی کار در این کشور می‌تواند سهم بزرگی در میزان درآمد روزانه داشته باشد. نرخ بیکاری در کشور لیبی به وضعیت 30 درصدی رسیده بود اما امروزه نرخ بیکاری در این کشور در حد 10 درصد اعلام شده است. این کشور توانسته برای مردمی که در آن زندگی می‌کنند اوضاع زندگی متوسط را شکل دهد. وضعیت تورم در کشور لیبی نیز در حدود 3.3 درصد اعلام شده است. محصولات صادراتی در این کشور بیشتر وابسته به گاز طبیعی و مواد شیمیایی است و این موضوع در کشور لیبی و در کشورهایی که وابسته به اقتصاد کشور لیبی هستند می‌تواند شرایط خوب اقتصادی را شکل دهد. صادرات کشور لیبی به کشورهای آلمان و اسپانیا بیش از 14 درصد اعلام شده است و البته که صادرات به آمریکا نیز در حدود 6.1 درصد خواهد بود. صادرات این کشور به ترکیه و همینطور فرانسه می‌تواند شاخص های اقتصادی بسیار قدرتمندی را ایجاد نماید. این کشور واردات را وابسته به ماشین آلات و کالاهای مصرفی دانسته است.

امنیت مالی و اقتصادی در لیبی

امنیت مالی و اقتصادی در لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از بخش های مالی و اقتصادی کشور لیبی در بخش های وارداتی ارزیابی شده است، به طوری که واردات به این کشور در زمینه کالاهای مصرفی و تجهیزات حمل و نقلی صورت می‌گیرد این کشور واردات از ایتالیا را به نحو احسنت در پیش گرفته و بیش از 18 درصد از داد و ستدهای وارداتی به کشور لیبی از سوی کشور ایتالیا صورت می‌گیرد. همینطور صادرات برخی کالاهای مصرفی از چین به کشور لیبی نیز سهم زیادی از فضای مالی و اقتصادی را در پیش می‌گیرد مشخص است که تجهیزات حمل و نقلی این کشور وابسته به دولت های مشخصی است و البته که شرایط خاصی در این راستا زیر نظر صادرات کره جنوبی است. نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در کشور لیبی در حدود 104.37 درصد ارزیابی شده است و وضعیت تولید ناخالص داخلی در این کشور نیز رشد 18 درصدی داشته است. وضعیت برای تولید ناخالص داخلی سرانه در کشور لیبی در حدود 12 درصد بیشتر از 6 سال گذشته است. این کشور توانسته تولید ناخالص داخلی به قیمت های ثابت خود را در رده بندی های چند بخشی به مرز 11 درصد برساند و این رویه به نوبه خود می‌تواند برای کشور لیبی با بیشترین سهمیه اقتصادی همراه باشد. امنیت اقتصادی این کشور از سوی دولت نیز بررسی شده است و پیش بینی ها برای چند سال آینده شرایط دقیق و ساخت یافته ای را ایجاد می‌کند مشخص است که اقتصاد این کشور می‌تواند در تقویم اقتصادی به دو پارت مهم تقسیم شده باشد و در وهله اول مواردی که اقتصاد این کشور را تحت تأثیر می‌گذارد و مواردی که به صورت دو بخشی به ریتم مالی کشور لیبی کمک می‌کند مشخص است که کشور لیبی تولیدات ناخالص را مدرن و قابل قبول می‌داند.

امنیت در لیبی

امنیت در لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مداخله های نظامی از بخش غربی هنوز هم در کشور لیبی وجود دارد. به طور کلی اصول جنگی و مداخله های صورت گرفته سبب سرنگونی شرایط خاصی داشته است. این کشور در دوره زمانی مشخص فاقد نظم و فاقد و امنیت بوده است و البته که شاهکارهایی در این راستا هنوز هم در خرابه های بخش جنوبی دیده می‌شود. به طور کلی رقبای سیاسی و اجتماعی برای کشور لیبی دیده می‌شود و این موضوع خرابکاری های گسترده ای را شکل می‌دهد مشخص است که نماد آینده این کشور زیر نظر فضای امنیتی شکل گرفته است در این کشور اسلام گرایی شانس بهتری به نسبت سایر دین ها دارد مشخص است که قدرت های زیادی در مراسم های رسمی کشور لیبی دیده می‌شود. کنگره های ملی که در کشور لیبی برگزار می‌شود می‌تواند شانس خوبی در کنترل اقتصادی داشته باشد. امنیت این کشور برای افراد مسلمان بیشتر از سایر افراد ارزیابی شده است مسلمانان در این کشور اغلب از سوی دولت های شبه نظامی ارزیابی شده اند مشخص است که مسیر های جنگی در کشور لیبی هنوز هم مورد رویت قرار می‌گیرد در صورتی که نماد هایی که برای آینده دموکراتیک در این کشور وجود دارد سهم زیادی از امنیت را تحت تأثیر قرار داده است. تا به امروز مردم کشور لیبی سعی خود را در راستای بهترین اصول کلیدی اقتصادی داشته اند و قدرت اقتصادی و نظامی در کشور لیبی می‌تواند در دوره های گذشته مورد بررسی قرار بگیرد.امنیت این کشور بر اساس اعضای مجلس قانون گذاری می‌شود.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در لیبی

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بررسی های صورت گرفته برای اقامت کشور لیبی اینطور نشان می‌دهد که شما باید بتوانید در ابتدا مدارک لازم را تهیه کنید. هر شخص باید اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه داشته باشد. رزرو بلیط هواپیما در این کشور باید به طور کلی ارزیابی شود. رزرو هتل بسیار مهم است. فرم سفارت باید ارزیابی شود. نیاز است که اطلاعات فردی در این کشور به صورت دقیق ارزیابی شود. کپی از کارت ملی و شناسنامه نیاز است و البته که باید بتوانید این موضوعات را ارزیابی کنید. ویزای تجاری و ویزای توریستی کشور لیبی دو گزینه قابل استفاده برای ایرانیان است و به این ترتیب شما باید شرایط اقامت از این دو طریق را ارزیابی کنید. در صورتی که بخواهید با ویزای تجاری این کشور وارد آن شوید باید در حدود 10 روز کاری زمان در نظر بگیرید تا اطلاعات ارائه شده برای این بخش ارزیابی شود عموماً پس از 10 روز کاری نتیجه اعلام می‌شود. بیشتر کسانی که اقامت کشور لیبی را انتخاب می‌کنند ساحل عاج را گزینه بهتری می‌دانند مشخص است که شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در کشور لیبی می‌تواند در رده بندی های اقامتی مشخص شده است. شرایط اخذ اقامت در این کشور زیر نظر سفارت ارزیابی می‌شود. شرایط اخذ اقامت در این کشور بر اساس 30 روز اقامت ارزیابی می‌شود. کپی کارت اقامت در این زمینه می‌تواند اقامت مشخصی را شکل دهد. در شرایط اقامتی که در کشور لیبی رویت شده است هر شخص باید بتواند برای خود و همراه ، مدارک لازم را تهیه نماید و بسیار مهم است که مدارک مشخص شده باشد.

ازدواج خارجی ها در لیبی

ازدواج خارجی ها در لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای ازدواج خارجی ها در کشور لیبی قانونی است اما اطلاعات داده شده برای ایرانیان صدق نمی‌کند و کشور ایران در این لیست قرار ندارد. اما اگر در کشور دیگری هستید و قصد دارید با یک فرد از کشور لیبی ازدواج کنید این شرایط در اختیار شما قرار می‌گیرد. ویزای ازدواج و نامزدی این کشور شرایط خاصی است. در هر دو دسته شرایط اقتصادی بررسی می‌شود. از نظر مالی باید شرط حداقلی حقوق ارزیابی شود نیاز است که ارزش 15600 پوند برای زوج بدون فرزند لحاظ شده باشد و نیاز است که ارتباط دو طرف ازدواج ، به طور دقیق پیش و پس از ازدواج ارزیابی شود. در هر صورت اگر بتوانید ثابت کنید که ازدواج شما به طور دقیق صورت می‌گیرد شانس پذیرش بالاتری دارید. در ویزای نامزدی این کشور اعتبار 6 ماهه برای شما در نظر گرفته می‌شود و باید بتوانید در این دوره ثابت کنید که شرایط خوب زندگی ایجاد شده است.

ویزای ازدواج به مدت 33 ماه صادر می‌شود و فرد در طول 6 ماه اول باید ازدواج خود را رسمی نماید. شما پس از 5 سال می‌توانید اقامت دائم کشور لیبی را اخذ کنید و به این ترتیب به سادگی می‌توانید از شرایط شهروندی این کشور استفاده کنید. مشخص است که با ویزای ازدواج به شما اجازه تحصیل و کار به صورت قانونی داده می‌شود و اعتبار ویزای ازدواج شما پس از دوره های مشخصی ارزیابی شده است. ویزای ازدواج این کشور دارای اعتبار بالای 16 درصد است. متقاضی باید بالای 18 سال داشته باشد و شرایط چند همسری در این کشور دیده نمی‌شود.

 

اجاره خانه در لیبی

اجاره خانه در لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای اجاره آپارتمان در کشور لیبی نیاز است که برخی از مسائل را در نظر داشته باشید، یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر بنغازی در حدود 546.31 دلار هزینه دارد البته که نرخ آپارتمان در شهرهای مختلف با هم فرق دارد. در صورتی که آپارتمان شما یک خوابه و در حاشیه بیرونی شهر در یک موقعیت متوسط قرار دارد هزینه ای در حدود 285.3 دلاری در این زمینه در نظر گرفته می‌شود. اجاره آپارتمان در این کشور در صورتی که مرکز شهر انتخاب شود و به طور کلی آپارتمان سه خوابه باشد در حدود 1068.87 دلار است این هزینه نیز برای شهر بنغازی کشور لیبی ارزیابی شده است و البته که هزینه ها بر طبق موقعیت شهری با هم فرق دارد این هزینه به نسبت خانه هایی که در بیرون از شهر قرار دارد و بیش از 2 اتاق خواب دارد گرانتر است به این ترتیب شما با انتخاب بیرون شهر می‌توانید هزینه 641.32 دلاری در نظر داشته باشید. مشخص است که اجاره خانه برای بیرون از شهر در کشور لیبی دارای شانس اقتصادی بالایی است و مشخص است که سهمیه های اقتصادی این کشور در فضای اجاره خانه تغییراتی خواهد داشت. برای اجاره ملک در این کشور می‌توانید در ابتدا ارزیابی بر روی نرخ های متفاوت داشته باشید. تقریباً نرخ تعیین شده برای بررسی اجاره خانه در این کشور در حاشیه شهر بیشتر و قابل رویت است. مشخص است که وضعیت متفاوت اقتصادی کشور لیبی نشانگر اصول خاصی است که می‌تواند به بهترین نحو مورد ارزیابی قرار بگیرد. در تولید ناخالص داخلی این کشور بررسی قوانین اقتصادی می‌تواند در اصول خاصی ارزیابی شود. این کشور موقعیت مالی و اقتصادی را بهبود داده است.

خرید ملک در لیبی

خرید ملک در لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر قصد خرید ملک در کشور لیبی دارید بخوانید!

قیمت خانه در بخش های غربی این کشور بسیار گران است! گاه ندانستن و نداشتن اطلاعات درست در این راستا بسیار مشکل ساز می‌شود و افراد زیادی در این زمینه ضرر می‌کنند حقیقت این است که وضعیت قیمت گذاری خانه برای بخش های شرق تا غرب کشور لیبی بسیار متفاوت است و البته که خانه های غربی این کشور به طور کلی شانس خرید کمتری دارد اما اگر قرار است که سرمایه گذاری کنید و به طور کلی سرمایه گذاری شما در قالب خرید ملک در کشور لیبی است قطعاً که می‌بایست به سراغ خانه های بخش غربی این کشور بروید و این موضوع را نیز در نظر بگیرید که بسیاری از خانه ها دارای تعداد اتاق خواب های زیادی هستند. در بخش های شمالی کشور لیبی نرخی که برای خانه ها در نظر گرفته می‌شود بر اساس موقعیت است و تعداد اتاق خواب چندان تأثیری در نرخ نهایی خانه ندارد البته که افراد برای خرید خانه در کشور لیبی نیاز است که در ابتدا بررسی بازار ارز در فصل های عادی و غیر عادی کشور لیبی را داشته باشند در برخی از ماه های سال قیمت خانه های کشور لیبی سر به فلک می‌کشد و این موضوع جنبه سیاسی بسیار زیادی دارد آپارتمان ها در این کشور می‌توانند در رده بندی های قیمتی مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند. برخی از صاحبان ملک شرایط پیش فروش منازل را نیز ایجاد کرده اند به این ترتیب به سادگی با بررسی این بخش می‌توانید میزان بودجه خود را وارد بخش خرید ملک کنید. مشخص است که نرخ ملک در این زمینه در سال های اخیر بهتر شده است. دسته بندی که برای خرید ملک در کشور لیبی دیده می‌شود در شرایط عادی و زیر نظر دولت خواهد بود.

ثبت شرکت در لیبی

ثبت شرکت در لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از بهترین شرایطی که در اصول ثبت شرکت در کشور لیبی رویت شده است ایجاد شرکت با مسئولیت محدود SARL است. این شرکت ها با دو سهامدار و شرایط مسئولیت به صورت محدود ایجاد می‌شود. شرکتی که دارای مسئولیت محدود با یک سهامدار است باید به صورت واحدهای خاصی ارزیابی شود. سهام مشارکت نماینده سرمایه های آزادانه قابل انتقال نیست. روش های ترکیب ساده تری به نسبت شرکت های سهامی عام رویت شده است سرمایه ای که در شرایط اولیه این کشور رویت شده است 1000 TND است. قانون اساسی این کشور نشان می‌دهد که وضعیت ثبت شرکت می‌تواند به صورت آنلاین شکل بگیرد.

شما می‌توانید از شرکت های سهامی عام SA استفاده کنید، حداقل سهامدار در این کشور 7 نفر است این افراد می‌توانند حقوقی باشند عمر این شرکت ها در نهایت 99 سال است بیش از یک چهارم از سهام مشترک در این کشور می‌‌بایست در زمان مشارکت به صورت نقدی ارزیابی شود. سهم سهام این شرکت ها به صورت سه ساله با محوریت مجاز ارزیابی شده است و حساب های شرکتی در این زمینه بر اساس گزارش های حسابرسی بررسی شده است.

برای ادغام ساختارهای نسبتاً ساده در کشور لیبی نیاز است که محدودیت های زمانی و روند ثبت نام به صورت محدود ارزیابی شود مدیران این شعبه ها از جانب شرکت مادر ارزیابی می‌شود و نیاز به یک هیأت رئیسه قدرتمند است. خدمات ثبت شرکت در کشور لیبی باید به صورت کارآمد و حرفه ای ارزیابی شود جنبه های فرایند در این شرکت ها ارزیابی متوسطی دارد.

 

انواع ویزا و انواع اقامت در لیبی

انواع ویزا و انواع اقامت در لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از بهترین ویزاهایی که برای کشور لیبی تعیین شده است ویزای تجاری یا بازرگانی است، این ویزا با ارائه دعوتنامه از شرکت های لیبیایی صورت می‌گیرد و البته که برای بررسی شرایط این ویزا نیاز است که اصول تجاری ارزیابی شود. مورد بعدی ویزای توریستی کشور لیبی است که می‌تواند با دعوتنامه و همینطور دو قطعه عکس همراه باشد. مدارکی که برای اخذ ویزای لیبی نیاز است اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار است این اعتبار از زمان شروع مسافرت ارزیابی می‌شود. هر شخص باید یک قطعه عکس جدید رنگی با زمینه سفید و به صورت تمام رخ داشته باشد.

این دو ویزا در کشور لیبی ارزش بیشتری دارد و کمتر دیده شده است فردی به سراغ ویزای تحصیلی کشور لیبی برود اما می‌توان برای ویزای تجاری کشور لیبی شرایط بهتری در نظر داشت. شرکت های خصوصی در این کشور اغلب دارای شرایط خوبی در فضای تجاری هستند. تجارت این کشور وابسته به شرایط خاصی است به این ترتیب که شما باید ورود به بخش های نفتی داشته باشید. بررسی های لازم نشان می‌دهد که تجارت این کشور در پروسه های نفتی می‌تواند شانس پذیرش را بیشتر نماید. ویزای توریستی کشور لیبی اعتبار 60 روزه دارد و اجازه تمدید برای این ویزا ارزیابی نشده است با ویزای توریستی کشور لیبی اجازه خرید ملک تا سقف مشخص فراهم می‌شود. یک نکته مهم اینکه اقامت دائم کشور لیبی پس از 5 سال صورت می‌گیرد عموماً اقامت دائم این کشور می‌تواند از طریق ویزای تجاری صورت بگیرد و چیزی به عنوان اقامت دائم در راستای ویزای توریستی کشور لیبی رویت نشده است.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم لیبی

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در هر سفری یک سری تهدیدات خارجی وجود دارد که نیاز است برای آن فکری صورت بگیرد، بیماری های زیادی ناشی از تغییر آب و هوا صورت می‌گیرد، گاهاً مسمومیت های غذای های نامطلوب و همینطور بیماری هایی که در مناطق سردسیر شکل می‌گیرد بسیار مهم است. تهدیدات مربوط به سلامت مسافر ارزیابی می‌شود. بیمه مسافراتی که برای کشور لیبی در نظر گرفته شده است می‌تواند شرایط خوبی ایجاد کند. بیمه مسافراتی سبب محافظت از بیمه گذاران در برابر حوادث مختلفی می‌شود این بیمه برای اخذ ویزای تجاری و توریستی کشور لیبی از صورت سفارتخانه ارزیابی می‌شود و بسیار الزامی است. هزینه های درمانی گاهاً گران است مشخص است این موضوع به اختلاف ارز در کشورها صورت می‌گیرد. بیمه مسافراتی با همسان سازی نرخ ارز می‌تواند به سادگی شرایط خوبی ایجاد نماید. به طور کلی بیمه گذاران زیادی در این کشور تصور های خاصی در راستای درمانی شکل داده اند. بیمه های مسافرتی در این کشور سیاست های خوبی را شکل داده است. بیمه های مسافراتی این کشور به شما اجازه می‌دهد که برخی از شرایط درمانی در بیمارستان های دولتی شکل دهد.

عموماً نحوه پیگیری خسارت باید در محل حادثه صورت بگیرد به این ترتیب که بیمه گذار باید بتواند با شماره ای که بر روی بیمه نامه مسافرتی قید شده تماس حاصل نماید به این ترتیب شماره بیمه و اعتبار آن مشخص می‌شود که میزان سهم مالی در این راستا چقدر است. خسارت های ناشی از مشکلات طبیعی در کشور لیبی بسیار مهم است.

خدمات بانکی و مالی در لیبی

خدمات بانکی و مالی در لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بانک های کشور لیبی محدود هستند اما خدمات بانکی در همان شرایط بسیار خوب است شما می‌توانید در هر نقطه از کشور لیبی از شرایط اینترنت بانک استفاده نمایید. این امکان در اختیار شما قرار می‌گیرد که سپرده های چند امضایی در کشور لیبی داشته باشید و مدیریت خوبی در این راستا داشته باشید مشخص است که خدمات اینترنتی در این کشور می‌تواند شانس بالایی را شکل دهد. در این کشور وب سرویس های مالی خوبی رویت شده است. مشخص است که کارت های الکترونیکی در این کشور بر اساس گردش کارت ها و همینطور کارت های هدیه و شرایط اعتباری شکل می‌گیرد. کارت خانواده و بن کارت ها نیز بخش دیگری از فضای بانکی و مالی برای گردشگران است مشخص است که وب سرویس های بانکی در این کشور دارای شرایط خاصی است. مشخص است که محصولات و خدمات مالی در این کشور شانس پذیرش بالایی دارد. تلفن بانک در این کشور هنوز آنطور که باید برای گردشگران دیده نمی‌شود شما به عنوان فردی که در کشور لیبی فضای تجاری راه اندازی کرده اید می‌توانید از قرض الحسنه پس انداز استفاده کنید و البته که شرایط سپرده جاری نیز به طور دقیق صورت می‌گیرد این موارد برای گردشگران به ندرت دیده می‌شود تسهیلات در این کشور برای برخی از احتیاجات صورت می‌گیرد مشخص است که اصول تسهیلاتی این کشور می‌تواند در شرایط خاصی ارزیابی شود. سپرده های کوتاه مدت عادی در کشور لیبی می‌تواند یک مسیر خوب اقتصادی را شکل دهد.

 

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در لیبی

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که پاسپورت کشور لیبی را اخذ کرده اید می‌توانید تنها به 38 کشور دنیا بدون ویزا ورود کنید. کشور لیبی کشور دیکتاتورهای معروف است که به طور کلی فضای جنگ های داخلی در این کشور بسیار پیوسته و دشوار رویت شده است. شما می‌توانید با پاسپورت کشور لیبی به سادگی به محض ورود به کشور های کلمبیا، کامبوج، ایران، اندونزی و کره جنوبی و ... از ویزای آن کشور استفاده کنید. کشور لیبی بارها قربانی جنگ های داخلی و همینطور درگیری های قومی شده است از کشور لیبی پناهندگان زیادی به سایر کشورها سفر کرده اند و به طور کلی در لیست کشورهایی قرار دارد که در زمینه جنگ های مختلف مطرح شده است. بخش های غربی این کشور از نظر اقتصادی بهتر هستند و سهولت رفت و آمد به این بخش برای سرمایه گذاران و گروه های تجاری رویت شده است. مشخص است که این کشور سعی خود را داشته است که در جدیدترین شرایط به سادگی از اصول اقتصادی استفاده نماید و تجارت در این کشور می‌تواند برای افرادی که ایده کاری قوی دارند بهترین گزینه محسوب شود. ناپایداری کشور لیبی بسیار زیاد بوده است و این موضوع صدمات زیادی به گروه های گردشگری رسانده است و البته که رفت و آمد به سایر کشورها در این کشور بهترین اصول را ایجاد کرده است. محدودیت سفر به کشور لیبی به دلیل فضای ناامنی است که در دوره های گذشته این کشور رویت شده است. صدمات زندگی در کشور لیبی بیشتر شامل موارد روتین است.

 

تشابهات فرهنگی لیبی با ایران

تشابهات فرهنگی لیبی با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر به سراغ قبیله های مختلف این کشور بروید مشخص می‌شود که هسته اصلی جامعه کشور لیبی وابسته به خانواده است،به طوری که در بین والدین و فرزندان شرایط خاصی رویت شده است. در جامعه سنتی این کشور اقامت مشخص و خاصی رویت شده است. اهمیت مردم به فضای فرهنگی کشور لیبی بسیار خوب است به طوری که مردم لیبی به فضای احساسی و مالی اهمیت زیادی می‌دهند. در فرهنگ های سنتی این کشور اقوام دورتر هم به اداره خانواده مهم هستند چنین جریان هایی هنوز هم در ایران رویت می‌شود و تأکیدات در این راستا شرایط خوبی داشته است خانواده در این کشور متشکل از فرزندان و والدین هستند. در این کشور پایگاه نهایی برای قبیله ها ارزیابی شده است و پیوندهای خانوادگی بر اساس تلاش زیادی صورت می‌گیرد. حمایت های مالی از سوی بزرگان فامیل در کشور لیبی صورت می‌گیرد و مشخص است که رسم و رسومات زیادی در فرهنگ کشور لیبی رخ می‌دهد که در ایران نیز شرایط مشابه ای دارد. فرهنگ این کشور وابسته به پیوندهای خانوادگی بوده و تلاش زیادی در این زمینه وابسته به حمایت از اعضای خانواده به سادگی شکل می‌گیرد. اهمیت فرهنگی در این کشور وابسته به جوامع بالاتر زیر نظر سه لاین مشخص اقتصادی ارزیابی می‌شو.فرهنگ کشور لیبی به طور کلی می‌تواند شانس فرهنگی قدرتمندی را ایجاد نماید. در این کشور فرهنگ خاص به صورت شاخص در بین جوانان رویت می‌شود. فرهنگ کشور لیبی با فرهنگ ایران از نظر مذهب و اعتقادات دینی تفاوت هایی دارد.

اعیاد و تعطیلات رسمی در لیبی

اعیاد و تعطیلات رسمی در لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تعطیلات لیست کشور لیبی در سال 2019

تاریخ

مناسبت

3 مارس

اعلامیه تأسیس اقتدار مردم

28 آوریل

روز آزادسازی (انگلیسی)

11 ژوئن

روز ملی

ژوئیه-23

روز انقلاب مصر

سپتامبر - 1

روز آزادسازی (ایتالیایی)

 

دین در لیبی

دین در لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اکثر مردم در کشور لیبی پیرو دین اسلام هستند به این ترتیب اسلام در لیست دین های رسمی این کشور قرار دارد. مشخص است که بررسی های صورت گرفته برای فضای دیدنی این کشور نشان می‌دهد که در حدود 97 درصد از مردم این کشور در لیست پیروان اهل تسنن هستند و این موضوع ریشه در فضای فرهنگی آنها نیز دارد. به طور کلی اسلام در این کشور با ایران تفاوت های زیادی دارد و مشخص است که بسیاری از مردم اسلام را شاخص های خوبی می‌دانند تا مسیر مذهبی را طی نمایند. ارزیابی اصول دینی در کشور لیبی به این صورت است که هر شخص باید بتواند شرایط دینی خاصی را بررسی کند. در صورتی که فضای دینی در این کشور وابسته به دولت باشد دین می‌تواند خط مشی گروه های زیادی باشد. میزبانی های اینترنتی در این کشور زیر نظر اینترنت و شرایط خاصی رویت می‌شود. زبان رسمی در بین مردم کشور لیبی عربی است و برخی از گروه ها و قومیت ها زبان بربری را برای استفاده روزمره خود می‌دانند شرایط دیدنی این کشور می‌تواند اقلیت های خاصی را تعیین نماید. دین در کشور لیبی بسیار وابسته به ادبیات است. البته که افراد زبان نوشتاری را عربی یا انگلیسی انتخاب کرده اند مشخص است که شرایط دینی در این کشور بر اساس اقلیت های خاصی رتبه بندی شده است و گرایش های دینی و عربی در این کشور می‌تواند به آشکارترین شکل ممکن اصول اسلامی را فراهم سازد.

تفریح در لیبی

تفریح در لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تفریح در شهر دیر لیبی برای شما یک جایگاه فرهنگی بسیار عالی ایجاد می‌کند این شهر کوچک اما سنتی است و دارای بهترین فضای گردشگری برای گروه های مختلف خواهد بود. به طور کلی این شهر زیبا یک بهشت کوچک در قلب کویر محسوب می‌شود و البته که فضای این شهر بسیار خاص و دل انگیز است گردشگری در این شهر به طور کلی وابسته به روستاهای قدیمی ارزیابی می‌شود. در این شهر خانه های سنتی زیادی وجود دارد و از سال های گذشته تا به امروز طراحی شده اند در بین مکان های گردشگری این شهر بهترین گزینه محسوب می‌شود.

موزه قصر سرخ در این کشور یکی از موزه های برتر محسوب می‌شود و در لیست بناهای قدیمی شهر طرابلس قرار دارد به طوری که طیف گسترده ای از آثار تاریخی را شکل داده است این موزه توسط گروه های عثمانی و حکومتی حمایت شده است و در طول سال های مختلف بیش از 150 هزار نفر از این موزه دیدن می‌کنند. محبوبیت این موزه بسیار زیاد است و به طور کلی یکی از بهترین مکان های دیدنی محسوب می‌شود. این موزه برای افرادی که دوست دارند در کشور لیبی به ساده ترین و ارزان ترین شکل ممکن گردشگری داشته باشند فراهم شده است.

قیروانی یک شهرستان بسیار معروف در کشور لیبی است که به طور کلی در لیست مناطقی با قدمت زیاد است این منطقه به طور کلی دارای قدیمی ترین سازه های کشور لیبی است و البته که از نظر باستان شناسی نیز مورد حمایت قرار گرفته است. این بخش بسیار جذاب است.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در لیبی

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهمترین مواردی که یک مهاجر باید بررسی نماید رفت و آمد است. به هر صورت شما برای رفت و آمد در کشور لیبی نیاز است که بلیط تهیه کنید. هزینه ای که برای بلیط های یک طرفه در کشور لیبی در نظر گرفته می‌شود در حدود 0.71 دلار است که هزینه بالایی است و البته که این هزینه بر اساس امکانات خوب وسایل نقلیه این کشور ارزیابی می‌شود. در صورتی که بخواهید یک کارت یک ماهه برای رفت و آمد در کشور لیبی داشته باشید باید هزینه ای در حدود 21.38 دلار در نظر داشته باشید این کارت ها دارای شرایط ویژه ای هستند و البته که جریان رفت و آمد را آسانتر می‌کنند. در صورتی که بخواهید از تاکسی استفاده کنید می‌بایست برای هر یک ساعت معطلی تاکسی در حدود 3.56 دلار هزینه در نظر داشته باشید که این رقم گران است و هنوز هم دولت سعی به کاهش آن نداشته است ورودی برای تاکسی عموماً به ارزش 2.14 دلار ارزیابی می‌شود و شما به ازای هر یک کیلومتر در این کشور باید هزینه 14.25 دلاری را در نظر بگیرید و البته که شرایط حمل و نقل در این کشور می‌تواند بر اساس اصول درون شهری ارزیابی شود. در این کشور تاکسی های زیادی وجود دارد که می‌توانند شرایط خاصی برای فضای درون شهری داشته باشند. قیمت بنزین در کشور لیبی نیز زیر نظر دولت و با سرمایه های مشخصی روبرو است البته که اصول حمل و نقلی در این کشور می‌تواند بر اساس هزینه های بنزین نیز تغییراتی داشته باشد. برای اینکه نوسانات لازم در زمینه حمل و نقل در کشور لیبی را بررسی کنید باید در ابتدا شهری که قرار است در آن سکونت داشته باشید را انتخاب نمایید.اصول حمل و نقل شهری در کشور لیبی می‌تواند لازمه یک شرایط خوب باشد.

فرهنگ لیبی

فرهنگ لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

عرب ها در این کشور در حدود 87 درصد از مردم و 7 درصد نیز شامل بربر ها هستند و در حدود 9 درصد الباقی موارد را شکل می‌دهد. امید به زندگی در این کشور برای بانوان در حدود 79 درصد است.در فرهنگ مردم کشور لیبی شرایط زندگی بین مردم شهر با روستا فرق زیادی دارد به طوری که مردم در شهر بیشتر درگیر زندگی ماشینی و کار هستند و تایم زیادی از زندگی خود را درگیر کار می‌کنند این در حالی است که روستانشینان در این کشور دیدگاه دیگری به زندگی دارند و به کم قانع هستند مشخص است که این موضوع در نسل های جوان نیز نفوذ داشته است.

مردم کشور لیبی شهرنشینی را یک مزیت می‌دانند و به نوعی نشانه کمال تلقی می‌کنند اصول شهرنشینی در این کشور نشان می‌دهد که فرد موفق می‌تواند زندگی در شهر را تجربه نماید. کمال و فرهنگ مردم این کشور بهره زیادی را شکل داده است. به هر صورت فرهنگ مردم کشور لیبی بر اساس جایگاه اجتماعی آنها ارزیابی می‌شود مثلاً دوستی های بلند مدت بخشی از فرهنگ این کشور است. افراد تحصیل کرده در بین مردم لیبی احترام زیادی دارند. وابستگی بین سیاه پوستان بسیار زیاد است. در فرهنگ این کشور هر شخص باید بتواند اهمیت خوبی به اصول مردمی بدهد. مشخص است که محیط اطراف و فضای بین المللی در این کشور وابستگی های خاص خود را دارد. مشخص است که در فرهنگ این کشور جایگاه اجتماعی افراد فضای گسترده ای را مشخص می‌سازد.

هنر لیبی

هنر لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هنر ساخت هدایای تزئینی در لیبی بسیار دیده شده است. مردم این کشور با ساخت جعبه هدایا درآمدزایی می‌کنند و درآمدزایی بخشی از هنر این کشور است به طوری که بانوان این کشور هنر ساخت جعبه های هدیه در این کشور را بر اساس بسته بندی های خاص آن ارزیابی می‌کنند. ساخت جعبه های تزیینی در این کشور اغلب با کارتون و با ربان های رنگی صورت می‌گیرد و از طرح های خاصی بر روی آن استفاده می‌شود که اغلب به صورت گلدار و خوش رنگ هستند. این هنر آنقدر همه گیر شده است که افراد می‌توانند از آن برای ساخت سایر اصول تزیینی استفاده کنند. استفاده از گل و شکلات در این جعبه ها نیز به زیبایی آن افزوده است. مردم لیبی جعبه های رنگی و تزیینی را بسیار دوست دارند و البته که در نمایشگاه های صنایع دستی این کشور این سری از جعبه ها بسیار نمادین و خاص هستند. جعبه های طرح دار در این کشور دارای سایزبندی مناسبی هستند و اغلب ورود به بخش صادراتی نیز داشته اند. هنر ساخت جعبه های رنگی در این کشور اغلب توسط بسیاری از ابزارهای ساده صورت می‌گیرد و هزینه زیادی ندارد و این شرایط به کارآفرینی در لیبی کمک زیادی کرده است. برای ساخت جعبه در این کشور نیاز است که بتوانید در ابتدا تمرین کنید و البته که اموزشگاه های زیادی در این کشور در ساخت جعبه به شما کمک می‌کند. ساخت جعبه در این کشور اهمیت زیادی دارد. هنر در این کشور بر اساس ارزش مشخصی دنبال می‌شود.

ورزش در لیبی

ورزش در لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ورزش در این کشور قبیله ای صورت می‌گیرد، برای ورزش در این کشور نیاز است که بتوانید از نظر ورزشی شرایط خوبی داشته باشید مثلاً ورزش در این کشور اغلب به صورتی است که بتوانید هم به صورت گروهی فعالیت کنید و هم سعی کنید انفرادی کار کنید. بازیکنان فوتبال در لیبی اغلب بر پایه باشگاه های مشخصی فعالیت می‌کنند. اصول ورزشی در این کشور زیر نظر دولت بررسی می‌شود. برای ورزش در این اغلب افراد فوتبال را انتخاب کرده اند فوتبال در لیبی به صورت مسابقات بین المللی صورت می‌گیرد، تیم های فوتبال ملی در این کشور دارای شرایط خاصی هستند و فدراسیون های مشخصی در این زمینه رویت شده است. تیم های فوتبال این کشور اغلب در مسابقات بین المللی فعالیت می‌کنند. تیم ملی فوتبال این کشور نماینده کشوری است و زیر نظر کنفدراسیون فوتبال این کشور ارزیابی می‌شود. هر یک از ورزشگاه های این کشور دارای کد فیفا مخصوصی هستند و در رده بندی های صورت گرفته مشخص است که رتبه 105 به آنها اختصاص داده است. رده های ورزشی این کشور زیر نظر فدراسیون فوتبالی شکل می‌گیرد. ورزش در این کشور در دوره های خاصی بررسی شده است به طوری که برترین رده فوتبال این کشور در سال 1985 صورت گرفته است و پایین ترین الگو نیز در سال 2003 دیده می‌شود. ورزش در این کشور بر اساس جدیدترین قوانین موجود ارزیابی شده است وضعیت ورزشی این کشور بسیار مشخص و بر پایه فعالیت های خاصی خواهد بود. ورزش در لیبی می‌تواند ساختار دقیقی داشته باشد.

خرافات در لیبی

خرافات در لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر به سراغ سفیدپوستان لیبی برویم مشخص است که شیوه زندگی این افراد بسیار مشابه با شیوه زندگی سفید پوستان اروپای غربی است.  این موضوع باعث شده تا ارزیابی خرافات در این کشور به طور دقیق بررسی شده باشد. رنگین پوستان در این کشور علاقه زیادی به داشتن فضای گسترده زندگی داشته و این موضوع سبب حساس شدن سیاه پوستان است. یکی از خرافات این است که اگر در زمان غروب آفتاب یک سفید پوست با سیاه پوست دست بدهد اتفاق بدی برای فرد سیاه پوست رخ می‌دهد و این موضوع آنقدر عمیق است که به طور کلی ارتباط بین سفیدپوست و سیاه پوست در این کشور بسیار مشکل ساز شده است. زبان مردم سیاه پوستان در این کشور در سال های اخیر تغییراتی داشته است مردم این کشور اهمیت زیادی به برخی از خرافات می‌دهند. به عنوان مثال برخی از سیاه پوستان در این کشور زندگی خود را وابسته به شرایط خاصی می‌دانند به هر صورت خرافات در این کشور می‌تواند جنبه های خاصی داشته است مشخص است که سیاه پوستان برای عبادت زمان طولانی در نظر می‌گیرند و این موضوع در بین سفید پوستان متفاوت بوده و آن ها معتقد هستند عبادت طولانی مدت در این کشور می‌تواند یک بی احترامی خاص باشد. خرافات در این کشور می‌تواند شانس بالایی فراهم سازد در هر صورت در خرافات این کشور افراد حق دارند شیوه زندگی خود را تغییر دهند. ارتباط بین افراد در این کشور در لابلای خرافاتشان ارزیابی شده است. 

شایعات در مورد لیبی

شایعات در مورد لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

زندگی سریع در لیبی در بخش های شهری بسیار رخ می‌دهد به طوری که شایعات زیادی در این راستا دیده می‌شود این موضوع سبب شده است که افراد سعی کنند نوع زندگی خود را تغییر دهند. دیدگاه هایی وجود دارد که نشان می‌دهد که زندگی سریع در این کشور تا حدودی صحت دارد و عدم وجود تمرکز و نظم در این کشور غیر قابل باور بوده و استناد نشده است. شایعاتی که در لیبی زمینه ارزش های اقتصادی دیده می‌شود بیشتر در شهر و روستا رویت شده است شهر و روستا در این کشور اغلب درگیری های زیادی در فضای زندگی دارند و این موضوع سبب عقب نشینی روستانشینان شده است مشخص است که بسیاری از روستانشیان در این کشور شهری ها را برهم زننده آرامش می‌دانند این موضوع به دلیل کار و فعالیت زیاد در بین مردم شهر است که سبب می‌شود عبور و مرور و رفت و آمد در این کشور را چند برابر نماید. مشخص است که شایعات زیادی در لیبی در زمینه ارزش های اقتصادی دیده می‌شود. مردم در این کشور سبک زندگی خود را به ساده ترین اصول در نظر می‌گیرند. شایعاتی که در لیبی در زمینه آب های آلوده رخ داده است تا حدی قابل قبول است و بهتر است که سایر بخش ها ارزیابی نشده باشد در شایعات این کشور زندگی به ساده ترین شکل ممکن بررسی می‌شود و البته که اصول زندگی خاص و مورد حمایت قرار گرفته است. شایعه زندگی غیر مدرن در لیبی وابسته به سبک زندگی خواهد بود.

موارد ممنوعه در لیبی

موارد ممنوعه در لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پز دادن و خودنمایی در بین مردم روستانشین لیبی ممنوع است و قطعاً سبب می‌شود که زیر سوال بروید بنابراین در زمینه کار در کشور لیبی هرگز فخر فروشی نکنید و سعی کنید خودمانی باشید این موضوع در بین مردم شهرنشین لیبی دقیقاً برعکس است آنها حاضرند ساعت ها در زمینه شرایط کاری کشور لیبی برای خود صحبت کنند، در صورتی که مهاجر بوده باشند همیشه بهترین شرایط اقامت به کشور لیبی را برای خود تصور می‌کنند و این موضوعات عادت شده است.

در این کشور محیط های بین المللی بسیار مورد احترام و ارزش هستند در محیط های بین المللی و فضای ملی این کشور سنت های مختلفی رویت شده است مردم این بخش ها شرایط خوبی را شکل می‌دهند و اصول بین المللی در این بخش ها سبب شده است که استفاده از لباس های رسمی یک نماد واقعی باشد و البته که تهیه هدایا در این راستا می‌تواند شرایط خاص خود را داشته باشد. هدایا در این کشور می‌تواند بخشی از خشنودی افراد باشد اما اینکه بخواهید هدیه ای گران قیمت بدهید قطعاً کار خوبی انجام نداده اید.

در این کشور اهمیت زیادی به بخش های تاریخی نیز داده می‌شود توهین و تعارض به فضای تاریخی در این کشور بسیار مشکل ساز بوده و قطعاً افراد زیادی در این زمینه دچار شرایط ناصحیحی می‌شوند. شما برای اینکه در تاریخ این کشور ورود کنید باید مجوز داشته باشید در غیر این صورت میراث فرهنگی و قومی برای شما دردسر ایجاد می‌کند.معاشرت با خارجی ها در این کشور مشخص است.

 

خطرات احتمالی برای افراد مقیم لیبی

خطرات احتمالی برای افراد مقیم لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جنگ های داخلی در لیبی خطرآفرین بوده و به طور کلی این موضوع از سوی اسلام گرایی های افراطی نیز قابل ارزیابی است. برخی از جنگ های داخلی در این کشور دارای جنبه های خاص خود هستند هشدار دولت لیبی به مردمی که قصد دارند به این کشور مهاجرت نمایند این است که زندگی در بخش های شمالی و جنوبی را انتخاب کنند و در صورتی که از نظر سرمایه در شرایط خوبی هستند به سراغ بخش های غربی لیبی بروند مشخص است که در جنگل های داخلی این کشور افراد باید بدانند که بسیاری از اصول زیر نظر حمایت های دولت مورد بررسی قرار گرفته است. دولت لیبی سرمایه های زیادی در زمینه های علمی در نظر دارد مشخص است که دولت لیبی برای ایجاد فضای امنیتی خوب در این کشور هشدارهایی را اعلام کرده است که علیه استقلال این کشور است و می‌تواند مشکل ساز باشد. در لیبی هر شخص این امکان را دارد که از استقلال خوبی برخوردار باشد اما باید قوانین به خوبی رعایت شود.

افرادی که مقیم در لیبی هستند دو نکته بسیار مهم را می‌دانند، اول اینکه ورود به فضای سیاسی در این کشور قطعاً دردسرساز است و فعالیت های سیاسی می‌تواند شانس اخذ پاسپورت لیبی را به حداقل برساند مورد بعد اینکه اجاره خانه در شهر طرابلس کشور لیبی به شما این اجازه را می‌دهد که بتوانید ورود به برخی جریان های سیاسی و اجتماعی داشته باشید که زیر نظر دولت بررسی می‌شود. در زمینه های علمی این کشور اصول گردشگری بسیار مهم هستند.

تشابهات قوانین لیبی با ایران

تشابهات قوانین لیبی با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قوانینی که در لیبی در راستای زندگی مدرن دیده می‌شود به شکلی است که اگر فرد بخواهد در این کشور به صورت انفرادی زندگی کند مشکلی برای وی ایجاد نمی‌شود و تفاوت جنسیتی در این زمینه رخ نمی‌دهد. موضوع دیگر اینکه قوانین زندگی در کشور لیبی برای همه کسانی که دارای سهم اقتصادی خوبی هستند به صورت جدی دنبال شده است. قوانین زندگی در این کشور رشد داشته است و البته که برخی از قوانین مشابه با ایران است. اگر دقت کنید شرایط بیمه تأمین اجتماعی در ایران به این صورت است که یا توسط فردی بیمه می‌شوید و یا خودتان بیمه را پرداخت می‌کنید در هر صورت می‌توانید به سادگی شرایط خوبی در زمینه بیمه تأمین اجتماعی در نظر بگیرید این روال در لیبی نیز بسیار مشابه دنبال می‌شود و افراد با پرداخت حق بیمه خود می ‌توانند در نهایت بازنشسته باشند. قوانین زندگی در کشور لیبی در سال های اخیر مشخص شده و البته که این کشور در دوره های قبلی به صورت حرفه ای در نظر داشته که از سهم اقتصادی خوبی برخوردار باشد. قوانین در این کشور از سوی شرایط اسلامی نیز بررسی می‌شود و قوانین دینی بخشی از شرایط قانون گذاری کشور محسوب می‌شود. این کشور مراکز بیمه ای خصوصی زیادی دارد. قوانین این کشور بر اساس خبرگذاری های خاصی رویت می‌شود. شما برای اینکه قوانین زندگی در لیبی را بررسی کنید باید بتوانید استقلال و حاکمیت مدرنی را پیش بینی کنید. قوانین این کشور در زمینه رانندگی متفاوت از سایر بخش ها است. در این کشور قوانین بر اساس حواله های اقتصادی مشخص می‌شود.

گواهینامه و خرید ماشین در لیبی

گواهینامه و خرید ماشین در لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما با اخذ گواهینامه بین المللی لیبی در واقع سندی به شکل یک کارت یا دفترچه دارید که برای مدت بین یک الی سه سال اعتبار دارد و می‌تواند به شما اجازه رانندگی به وسایل موتور نقلیه را بدهد. به طور کلی این سری از گواهینامه هایی که در لیبی استفاده می‌شود می‌تواند شرایط خوبی داشته باشد. گواهینامه بین المللی شما باید به زبان عربی اخذ و یا ترجمه شود و البته که نیاز است که بررسی شود که اعتبار آن ساقط نشده باشد. در سازمان جهانی اتومبیلرانی این کشور صدور گواهینامه بین المللی بر اساس عضویت مشخصی ارزیابی می‌شود و البته که مدرک بین المللی بسیار مهم خواهد بود. صدور مدرک بین المللی گواهینامه در لیبی مدت مشخص 6 ماه را طی کرده است.

نیاز است که بتوانید یک قطعه عکس تمام رخ داشته باشید و باید اصل یا تصویر از صفحه اول گذرنامه خود را ارائه دهید. نیاز است که فرم درخواست این مدرک به زبان فارسی و انگلیسی مشخص شده باشد و درج تاریخ به میلادی در بخش های انگلیسی می‌بایست قید شود.

هزینه ای که در نظر گرفته می‌شود برای گواهینامه یک ساله بین المللی مشخص و برای دوره های بیش از یک سال می‌تواند نوسان داشته و متغیر باشد. شما برای اینکه بتوانید از گواهینامه اختصاصی این کشور استفاده نمایید باید بتوانید اصول خاصی را بررسی کنید. پرداخت هزینه ای برای خرید جلد نیز الزامی خواهد بود. خرید ماشین و اخذ گواهینامه بین المللی می‌تواند موازی با هم صورت بگیرد.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در لیبی

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت لیبی در ایران تهران خیابان مطهری روبروی سلیمان خاطر قرار دارد. در حال حاضر اینطور که آمارها نشان می‌دهد پرواز مستقیم از ایران به کشور لیبی وجود ندارد اما پرواز های غیر مستقیم با توقف در استانبول به این کشور دیده می‌شود. مشخص است که کنسولگری در این کشور زیر نظر دولت ارزیابی می‌شود. 

 

نوع پوشش مردم لیبی

نوع پوشش مردم لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

لباس پوشیدن در بین مردم این کشور عادی و معمولی است و رسم و رسوم خاصی برای لباس پوشیدن که همه گیر باشد وجود ندارد. بانوان از تیشرت و لباس های راحت استفاده می‌کنند و گاه پیراهن را گزینه خوبی برای گرمای تابستان می‌دانند و آقایان نیز اغلب سعی می‌کنند لباس های مردانه اما راحت به تن کنند. استفاده از شلوارهای پارچه ای و یا جین در بین آقایان بسیار دیده می‌شود این موضوع می‌تواند به خاطر راحت بودن و همه گیر بودن آن باشد. آقایان اغلب موی سر خود را کوتاه نگه می‌دارند. بانوان نیز موهای بلند داشته و سعی می‌کنند که همیشه مرتب باشند کودکان در این کشور اغلب لباس های بسیار راحت استفاده می‌کنند. کودکان در این کشور علاقه‌ای به لباس های رسمی ندارند و جز مدارس سعی می‌کنند لباس های راحت و بدون مدل یا جنس سخت را استفاده نمایند. به هر صورت پوششی که در لیبی دیده می‌شود تا حدودی می‌تواند جنبه مذهبی داشته باشد زیرا مردم این کشور اسلام را قبول دارند و به آن اهمیت زیادی می‌دهند مشخص است که بانوان در این کشور اغلب لباس هایی که برای مراسم مهمانی مناسب است را استفاده می‌کنند . وضعیت پوشش افراد در این کشور لازمه یک منش اجتماعی است و اصول اجتماعی در این کشور می‌تواند یکی از مهمترین اصول اجتماعی محسوب شود. سعی به داشتن پوشش خاص و مرتب در این کشور یکی از بهترین فرهنگ مردم محسوب می‌شود و این موضوع بیشتر ریشه در طرز تفکر آنها دارد و بسیار ارزشمند است.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی لیبی

جغرافیا و شرایط آب و هوایی لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

لیبی در حدود 1800.000 کیلومتر مربع مساحت دارد. این کشور به طور کلی رتبه چهارم را کسب کرده است و البته که این کشور رتبه 17 را در دنیا داشته است. به طور کلی جمعیت 6.5 میلیون نفری در این کشور رویت شده است. افرادی که به لیبی می‌روند اغلب شهر طرابلس را انتخاب می‌کنند. طرابلس در بخش شمال غربی لیبی قرار دارد و بر کرانه دریای مدیترانه قرار گرفته است. این شهر در سده هفتم پیش از میلاد ارزیابی شده است و به طور کلی معنی "سه شهر" به آن داده شده است.از دیگر شهرهای این کشور بنغازی است که دومین شهر بزرگ لیبی محسوب می‌شوند و فضای صنعتی و تاریخی را شکل داده است. این منطقه به طور کلی دارای نوار ساحلی گسترده ای است و البته که شرایط خاص خود را دارد.

در حدود 90 درصد از سرزمین لیبی شامل بیابان و صحراهای بی آب و علف است و کسانی که قصد بازدید این کشور را دارند اغلب در کناره دریای مدیترانه قرار دارند. هیچ رودخانه دائمی در این کشور دیده نمی‌شود و به طور کلی تنها دو درصد از خاک این کشور برای کشاورزی مناسب است. بخش عمده ای از مواد غذایی این کشور وابسته به تراکم جمعیت گسترده ای است. باریکه های مدیترانه در این کشور بر اساس مناطق خالی از خانه و سکنه ارزیابی می‌شوند. به طور کلی قبیله های زیادی ساکن در بیابان های این کشور هستند و شرایط آب و هوایی در برخی از بخش ها خوب است. مردم این کشور از نژادهای مختلفی هستند و جمعیت گسترده ای از این مردم در فضای عرب نشین دیده می‌شود.

 

غذاهای لیبی

غذاهای لیبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کوسکوس بیل نام یک نوع بلغور گندم است که با گوشت بره در زمانی طولانی پخته می‌شود این غذا از نظر 90 درصد از مردم کشور لیبی بسیار خوش طعم است و یکی از بهترین انتخاب ها محسوب می‌شود. برخی از افراد در این غذا از نخود و همینطور سیب زمینی استفاده می‌کنند و برخی دیگر علاقه به استفاده از گوجه پخته شده در این غذا دارند در هر صورت یکی از غذاهای بسیار خوش طعم مربوط به این منطقه است. این غذا کمی تند است و ادویه های زیادی در داخل آن استفاده شده است. این غذای خوش طعم بسیار دل انگیز است. این غذا با و بدون گوجه طبق سلیقه افراد تهیه می‌شود و با سبزیجات طعم دار می‌شود این غذا بسیار بی نظیر و خاص است.

ماهی حرایمی یک غذای عربی است و در لیست غذاهای دریایی نیز قرار دارد این ماهی با سبزیجات بسیار خوش طعمی تهیه می‌شود این غذا با رب مزه بهتری دارد و اغلب افراد آن را به رنگ قرمز تهیه می‌کنند این غذا به طور کلی با طعم فلفل نیز تهیه می‌شود و استفاده از لیمو و فلفل در این غذا با ذائقه ایرانی ها بسیار عالی است. مشخص است که برای طعم بهتر این غذا باید سیب زمینی در قطعات کوچک نیز استفاده نمود این ماهی ها اغلب ترش تهیه می‌شوند و استفاده از طعم دهنده های ترش در آن سبب می‌شود که غذا عمر بیشتری داشته باشد. غذاهایی که در کشور لیبی با طعم خاصی تهیه می‌شود اغلب برای مردم یک تنوع عالی خواهد بود. این غذا ها می‌توانند در جدیدترین جریان های خاص استفاده شود.