x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

دانشگاه های برتر مالزی

همانطور که گفتیم تعدادی از دانشگاه‌های مالزی در بین برترین‌های جهان قرار دارند. ملاک‌ها و رده‌ بندی‌های مختلفی بین دانشگاه‌های مختلف جهان برگزار شده است. یکی از معتبرترین رده بندی‌ها در سطح جهان رتبه‌بندی QS است که در این رتبه‌بندی برخی از دانشگاه‌های مالزی در بین 50 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. کیفیت دانشگاه‌های این کشور یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که دانشجویان را به تحصیل در مالزی تشویق می‌کند. در ادامه برترین دانشگاه‌های کشور مالزی را به شما معرفی می‌کنیم.

دانشگاه مالایا

این دانشگاه اولین دانشگاه مالزی محسوب می‌شود و دولتی است. دانشگاه مالایا در کوالالامپور واقع شده است. این دانشگاه بهترین و قدیمی‌ترین دانشگاه مالزی محسوب می‌شود و در رتبه 114 جهانی قرار دارد. البته این دانشگاه در ارائه گرایش‌های مختلف رشته مهندسی دارای رتبه 83 در جهان است و یکی از بهترین دانشگاه‌های مالزی برای تحصیل در این رشته‌هاست. دانشگاه مالایا یکی از دانشجوپذیرترین دانشگاه‌های مالزی است که 3700 دانشجوی بین‌المللی در آن تحصیل می‌کنند.

دانشگاه ملی مالزی

این دانشگاه در شهر بنگی در نزدیکی کوالالامپور قرار گرفته است. این شهر دارای طبیعت بسیار زیبایی است و باعث شده است که دانشجویان در محیطی بی‌نظیر درس بخوانند. رشته‌های علوم سیاسی، مهندسی و حقوق در این دانشگاه از رونق خوبی برخوردارند. دانشگاه ملی مالزی دارای رتبه 230 جهان است و دومین دانشگاه برتر در مالزی است. این دانشگاه در شهر کوالالامپور نیز ساختمان‌هایی دارد.

دانشگاه صنعتی مالزی

دانشگاه صنعتی مالزی در شهر جهور بهرو قرار گرفته است و قدیمی‌ترین دانشگاه صنعتی این کشور محسوب می‌شود. این دانشگاه در ارائه رشته‌های مهندسی برق، شیمی و مکانیک در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. البته در سایر گرایش‌های مهندسی نیز این دانشگاه خوش می‌درخشد و از اساتید خوب و بهترین امکانات آموزشی بهره می‌گیرد.

دانشگاه علوم مالزی

این دانشگاه جزء 300 دانشگاه برتر جهان قرار می‌گیرد. البته در ارائه رشته‌هایی مانند مهندسی معدن و مهندسی شیمی در بین 50 دانشگاه برتر جهان قرار می‌گیرد. دانشگاه علوم مالزی دارای سه پردیس است. دانشگاه علوم مالزی دانشجویان بین‌المللی زیادی پذیرش می‌کند و شما می‌توانید در رشته‌های مختلف و مقاطع مختلف در این کشور مشغول به کار شوید.

دانشگاه صنعتی پتروناس

این دانشگاه نسبت به موارد قبلی کوچک‌تر است. دانشگاه پتروناس نسبت به سایر دانشگاه‌های برتر مالزی تازه تأسیس است. در این دانشگاه پنج رشته مهندسی در مقاطع کارشناسی ارائه می‌شوند که تعدادی از آن‌ها دارای مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه هستند.

دانشگاه مارا

این دانشگاه یکی از محبوب‌ترین دانشگاه‌های کشور مالزی است. در دانشگاه مارا رشته‌های مختلف علوم پایه، تجارت، مدیریت، رشته‌های فنی و مهندسی و رشته‌های علوم اجتماعی و علوم انسانی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس ارائه می‌شود.

در این لیست بهترین دانشگاه‌های مالزی برای تحصیل را به شما معرفی کردیم. اما بهتر است شما مطابق با ملاک‌های خودتان بررسی کنید که تحصیل در کدام دانشگاه برای رشته‌ای که در نظر دارید، مناسب است.

  • دانشگاه تکنولوژی مالزی utm در سال 1930 و دانشگاه پوترا مالزی upm در سال 1973 تاسیس شده و هردو از دانشگاه‌های معتبر دولتی این کشورهستند.
  • همچنین دانشگاه um یا همان مالایا واقع در کوالالامپور در سال 1934 تاسیس شده که از دانشگاه‌های مهم دولتی این کشور است.
کالج های بسیار معتبری برای زبان انگلیسی در این کشور وجود دارند: کالج‌های ای ال ای اس (elec)،ای ال اس(els)،ای ام اس(ems)، و کالج‌هایی چونawesome ،elicos ،mantissa ،westminster ،london ،taylor و بسیاری دیگر.
مشاوره دانشگاه های برتر مالزی
آخرین ویرایش: ‏2 ماه پیش - 1,237 نمایش

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021