x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

پزشکی در مالزی

تحصیل در مالزی در رشته پزشکی مانند تمام کشورهای دیگر متقاضی زیادی دارد. توجه کنید که تنها تعدادی از دانشگاه‌های این کشور مورد تأیید وزارت بهداشت هستند و این موضوع تا حدودی کار شما را سخت‌تر می‌کند چرا که شرایط ورود به این دانشگاه رقابتی است. دروس رشته پزشکی به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند و به همین دلیل لازم است که دارای مدرک آیلتس باشید. بهتر است مدرک زبان را پیش از ورود به مالزی برای تحصیل دریافت کنید، چرا که تحصیل در مالزی در کالج‌های زبان طولانی و هزینه‌ بر خواهد بود. 

دوره پزشکی در کشور مالزی بین 5 تا 6 سال طول می‌کشد. در دو سال اول دانشجویان درس‌های تئوری مربوط به رشته خود را می‌خوانند و در سال سوم به یادگیری مهارت‌ها و دروس تخصصی پزشکی می‌پردازند. یک یا دو سال آخر دوره مهارت و کارآموزی است که دانشجویان با ورود به بیمارستان‌هایی که دانشگاه‌ها برای آن‌ها در نظر گرفته‌اند؛ دانش‌های خود را از حالت تئوری به صورت عملی پیاده سازی می‌کنند. برای رشته پزشکی تعدادی از دانشگاه‌های بین‌المللی در مالزی شعبه دارند و به همین دلیل شما می‌توانید از کیفیت آموزشی کشورهای دیگر بهره‌مند شوید.

برای تحصیل در رشته پزشکی نمرات دروس فیزیک، شیمی و زیست شناسی بیش از سایر دروس اهمیت دارد و باید بالا باشد. همچنین معدل دیپلم بالا و نمره زبان بالا به تسهیل در پذیرش گرفتن کمک می‌کند.

پیشنهاد می کنیم حتما این مطالب را مطالعه کنید:

تحصیل پزشکی

مشاوره پزشکی در مالزی
آخرین ویرایش: 2020-06-27 05:24:35 1,207