x
مشاوره:021 43000 021

تحصیل در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- تحصیل در کشور مالزی - go2tr

تحصیل در مالزی می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما باشد. بهتر است ملاک‌های خود را برای انتخاب کشور مقصد روی کاغذ بیاورید و طبق آن‌ها لیستی از کشورهای مناسب برای تحصیل خود تهیه کنید. این لیست به شما کمک می‌کند راحت ‌تر انتخاب کنید و همه جوانب را در نظر بگیرید. در این مقاله قصد داریم تحصیل در مالزی را بررسی کنیم و اطلاعاتی درباره کلیات تحصیل و زندگی در این کشور به شما ارائه دهیم.

کشور مالزی یکی از بهترین کشورهای آسیایی برای تحصیل است. تحصیل در کشورهای پیشرفته آسیا پس از کشورهای اروپا و آمریکای شمالی در اولویت برای بسیاری از دانشجویان ایرانی قرار دارد. مالزی کشوری است که دارای دانشگاه‌های معتبر در سطح بین الملل است. مالزی یکی از امن‌ترین کشورهای آسیا برای تحصیل محسوب می‌شود و هزینه‌ی تحصیل و زندگی در آن نیز نسبت به سایر کشورها کمتر است. همچنین مالزی کشوری است که  جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد و این موضوع باعث می‌شود دوران تحصیل شما کسل کننده نباشد و تفریحات زیادی داشته باشید. همچنین مالزی از کشورهایی است که دانشجویان بسیاری از سطح بین الملل برای تحصیل در مالزی درخواست می‌دهند و همین موضوع باعث می‌شود که شما با فرهنگ‌های بسیاری آشنا شوید. همچنین می‌توانید دوستان زیادی در این کشور پیدا کنید. پایتخت مالزی شهر کوالالامپور است.

تحصیل رایگان در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- تحصیل رایگان در مالزی - go2tr
شرایط تحصیل رایگان در مالزی چیست؟ آیا امکان تحصیل رایگان در مالزی وجود دارد. مالزی یک کشور آسیایی و مقصد توریستی افراد زیادی در سراسر دنیا است. این کشور زیبا با آب و هوای استوایی از یک اقتصاد قدرتمند و وضعیت سیاسی ثابت برخوردار است. سالانه دانشجویان بین المللی زیادی در سراسر جهان متقاضی تحصیل رایگان در مالزی هستند. برای شناخت هر چه بیشتر شرایط تحصیل در مالزی با ما همراه باشید.

بورسیه تحصیلی در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- بورسیه تحصیلی در مالزی - go2tr

دانشجویانی که به تحصیل در خارج از کشور فکر می‌کنند، پیش از بررسی بودجه تحصیلی خود، شرایط بورسیه و کمک هزینه‌های تحصیل در آن کشور را بررسی می‌کنند.

اعتبار دانشگاه های مالزی و انتقال به کشور های دیگر

موسسه اعزام دانشجو- اعتبار دانشگاه های مالزی و انتقال به کشور های دیگر - go2tr

تحصیل در مالزی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افرادی است که می‌خواهند در آسیا تحصیل کنند، چرا که دانشگاه‌های این کشور دارای اعتبار خوبی در سطح جهانی هستند و حتی چهار دانشگاه از دانشگاه‌های این کشور در بین 50 دانشگاه برتر جهان دسته بندی می‌شوند. 

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- آزمون های ورودی مقاطع مختلف در مالزی - go2tr

برای تحصیل در مالزی نیازی به شرکت در آزمون‌ ورودی که عمومی باشد و همه ملزم به شرکت در آن باشند، وجود ندارد. البته از آن‌جایی که تقاضا برای تحصیل در برخی از رشته‌ها مانند پزشکی یا مهندسی بسیار زیاد است، دانشگاه‌هایی که این رشته‌ها را ارائه می‌‌دهند به رزومه تحصیلی و نمرات کفایت نمی‌کنند و آزمون ورودی یا مصاحبه‌های حضوری برگزار می‌کنند.

معادل سازی مدارک در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- معادل سازی مدارک در مالزی - go2tr

دقت کنید که مدارک شناسایی خود را نیز برای ترجمه به دفاتر ترجمه بسپارید. پس از آن لازم است مدارک ترجمه شده خود را به سفارت مالزی تحویل دهید و فرم درخواست پذیرش را پر کنید.

خوابگاه در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- خوابگاه در مالزی - go2tr

در بسیاری از دانشگاه‌های کشور مالزی برای دانشجویانی که برای تحصیل به این کشور سفر امکانات اقامتی و خدمات رفاهی در نظر گرفته می‌شود.

امتیازات کارت دانشجویی در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- امتیازات کارت دانشجویی در مالزی - go2tr

این که بگوییم دانشجویانی که به تحصیل در مالزی می‌پردازند از امکانات ویژه‌ای برخوردارند اشتباه است. هزینه‌های زندگی در کشور مالزی نسبتا پایین است و درآمد در آن وجود دارد.

مشاغل دانشجویی

موسسه اعزام دانشجو- مشاغل دانشجویی - go2tr

اگر به فکر تحصیل در کشورهای خارجی باشید، حتما به پیدا کردن کارهای دانشجویی و تأمین بخشی از هزینه‌های خود فکر کرده‌اید. تحصیل در مالزی امکان پیدا کردن مشاغل دانشجویی را برای شما فراهم می‌کند و شما می‌توانید در زمینه رشته تحصیلی خود و یا زمینه‌های عمومی فعالیت کنید.

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در مالزی - go2tr

دانشجویان بین المللی که به تحصیل در مالزی مشغولند، می‌توانند بیست ساعت در طول هفته کار کنند. البته این محدودیت مربوط به زمانی است که مشغول به تحصیل در دانشگاه و شرکت در کلاس‌ها ‌باشند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در مالزی - go2tr

شرایط و خدمات ارائه شده توسط بیمه نامه‌های مختلف متفاوت است. دانشگاه‌ها معمولا دانشجویان را تحت پوشش بیمه‌های دانشجویی عمومی قرار می‌دهند که هزینه‌های درمان‌های اورژانسی مانند ویزیت پزشک عمومی، مراجعه به اورژانس و داروهای اورژانسی را در بر می‌گیرد و برای سایر درمان‌ها دانشجو شخصا باید هزینه‌ها را پرداخت کند.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در مالزی - go2tr

افتتاح حساب بانکی نیز جزء اولویت‌های دانشجویانی است که برای تحصیل در مالزی وارد این کشور می‌شوند. حساب‌های بانکی در مالزی به دو دسته جاری و حساب پس انداز تقسیم بندی می‌شوند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مالزی - go2tr

اگر پس از فارغ التحصیلی قصد بازگشت به ایران را دارید، باید در دانشگاه‌هایی تحصیل کنید که مورد تأیید وزارت علوم یا وزارت بهداشت باشند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در مالزی - go2tr

چهار دانشگاه برای تحصیل در مالزی در رشته‌های مرتبط با وزارت بهداشت، از نظر این وزارت خانه تأیید شده هستند و شما می‌توانید به تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی و پرستاری و... در آن‌ها بپردازید.

دانشگاه های برتر در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- دانشگاه های برتر در مالزی - go2tr

یکی از معتبرترین رده بندی ‌ها در سطح جهان رتبه بندی qs است که در این رتبه بندی برخی از دانشگاه‌های مالزی در بین 50 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند.

نظام آموزشی مالزی

موسسه اعزام دانشجو- نظام آموزشی کشور مالزی - go2tr

پس از پایان دبیرستان اکثر دانشجویان مالزی وارد دانشگاه می‌شوند. دانشگاه‌های مالزی دولتی و غیردولتی هستند. تعدادی از دانشگاه‌های این کشور دارای پردیس‌هایی نیز هستند که رشته‌های مختلفی در آن‌ها ارائه می‌شود.

لیسانس در مالزی و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- لیسانس در مالزی و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در مالزی - go2tr

برای اینکه بتوانید مشغول تحصیل در مالزی در مقطع لیسانس شوید، لازم است معدل دیپلم بالای 14 داشته باشید. از دیگر شرایط مورد نیاز برای پذیرش گرفتن در دانشگاه‌های مالزی مدرک زبان است.

فوق لیسانس در مالزی و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- فوق لیسانس در مالزی و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در مالزی - go2tr

توصیه نامه و انگیزه نامه یکی از مهم‌ترین مدارکی هستند که شما برای پذیرش در دانشگاه ارائه می‌دهید. برای نوشتن انگیزه نامه نهایت دقت و تلاش خود را به کار بگیرید. توصیه می‌شود این کار را به کمک یک مشاور با تجربه انجام دهید تا بتوانید انگیزه نامه خوبی ارائه کنید.

دکترا در مالزی و شرایط اخذ پذیرش دکترا در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- دکترا در مالزی و شرایط اخذ پذیرش دکترا در مالزی - go2tr

برای اینکه بتوانید در دوره دکترا پذیرش بگیرید و به تحصیل در مالزی بپردازید، لازم است که معدل لیسانس و فوق لیسانس شما بالا باشد. برخی از دانشگاه‌ها دارای شرط معدل بالای 15 است.

تحصیل پزشکی در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- تحصیل پزشکی در مالزی - go2tr

برای رشته پزشکی تعدادی از دانشگاه‌های بین المللی نیز در مالزی شعبه دارند و به همین دلیل شما می‌توانید از کیفیت آموزشی کشورهای دیگر نیز بهره‌مند شوید. تحصیل مالزی در رشته پزشکی مانند تمام کشورهای دیگر دارای تقاضای بسیاری است. بهتر است مدرک زبان را پیش از ورود به مالزی برای تحصیل دریافت کنید، چرا که تحصیل در مالزی در کالج‌های زبان طولانی و هزینه‌ بر خواهد بود. دوره پزشکی در کشور مالزی بین 5 تا 6 سال طول می‌کشد. توجه کنید که تنها تعدادی از دانشگاه‌های این کشور مورد تأیید وزارت بهداشت هستند و این موضوع تا حدودی کار شما را سخت‌تر می‌کند چرا که شرایط ورود به این دانشگاه رقابتی است. برای تحصیل در رشته پزشکی نمرات دروس فیزیک، شیمی و زیست شناسی بیش از سایر دروس اهمیت دارد و باید بالا باشد.در دو سال اول دانشجویان درس‌های تئوری مربوط به رشته خود را می‌خوانند و در سال سوم به یادگیری مهارت‌ها و دروس تخصصی پزشکی می‌پردازند. 

تحصیل دندانپزشکی در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- تحصیل دندانپزشکی در مالزی - go2tr

دوره دندانپزشکی در مالزی یک دوره پنج ساله است. پس از سپری کردن پنج سال تحصیلی باید یک سال را نیز به عنوان کارآموز خدمت کنید تا بتوانید مدرک خود را دریافت کنید و به صورت رسمی یک دندانپزشک شناخته شوید.تقاضا برای تحصیل در مالزی در رشته دندانپزشکی نیز به اندازه رشته پزشکی زیاد است و از آن‌جایی که تعداد دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم زیاد نیست، لازم است رزومه تحصیلی قدرتمندی داشته باشید و دانشجوی سخت کوشی باشید تا بتوانید به تحصیل در مالزی در این رشته بپردازید. با وجودی که شرایط یاد گرفتن زبان پیش از ورود به دانشگاه‌های مالزی وجود دارد، توصیه می‌شود قبل از اقدام برای تحصیل در مالزی مدرک زبان خود را دریافت کنید.دانشگاه پردانا بهترین دانشگاه برای تحصیل در مالزی در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی است. دو سال اول این دوره‌ی پنج ساله شما به تحصیل در دروس پیش بالینی خواهید پرداخت و به صورت تئوری با آن چه لازم است بدانید، آشنا خواهید شد.

تخصص پزشکی در مالزی و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- تخصص پزشکی در مالزی و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در مالزی - go2tr

به طور کلی باید گفت برای این که از یک دانشجوی دیپلمه به یک پزشک متخصص تبدیل شوید به ده سال زمان نیاز است. دوره تخصص پزشکی یک دوره چهار ساله شامل آموزش‌های تئوری و درس خواندن و دو سال دوره رزیدنتی خواهد بود.

تخصص دندانپزشکی در مالزی و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- تخصص دندانپزشکی در مالزی و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در مالزی - go2tr

پس از اینکه دوره دندانپزشکی عمومی را سپری کردید و مدرک آن‌ را گرفتید، می‌توانید دوره سه ساله تخصص دندانپزشکی در مالزی در شروع کنید.

رشته های غیر پزشکی در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- رشته های غیر پزشکی در مالزی - go2tr

داروسازی رشته‌ای است که پس از پزشکی و دندانپزشکی مورد استقبال دانشجویان رشته تجربی است.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- خطرات احتمالی برای دانشجویان در مالزی - go2tr

جو اقتصادی این کشور نیز آرام است و مردم از زندگی خود رضایت نسبی دارند. تمام این موارد به شما تضمین می‌دهند که زندگی در این کشور برای شما امن خواهد بود.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در مالزی - go2tr

 

از آن‌جایی که تعداد ایرانیان مقیم مالزی کم نیست، مدارس ایرانی نیز در این کشور وجود دارند که دانش‌آموزان ایرانی تبار می‌توانند در آن‌ها تحصیل کنند.

چاپ مقالات علمی در مالزی و تاثیر آن

موسسه اعزام دانشجو- چاپ مقالات علمی در مالزی و تاثیر آن - go2tr

البته ارائه مقاله علمی حین تحصیل در مالزی نیز مورد اهمیت است. شما می‌توانید حین پژوهش و به خصوص در مقاطع فوق لیسانس و دکترا مقاله بنویسید و آن را چاپ کنید.

شرکت در آزمون های بین المللی در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- شرکت در آزمون های بین المللی در مالزی - go2tr

همچنین شما می‌توانید در آزمون‌ها و رقابت‌های بین المللی و المپیادهای علمی حین تحصیل در مالزی شرکت کنید.

کنفرانس های علمی در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- کنفرانس های علمی در مالزی - go2tr

چرا که می‌توانند با ارائه مقاله در این کنفرانس‌ها و نشان دادن هوش و مهارت خود در زمینه رشته تحصیلی‌شان، فرصت آشنایی با کارآفرینان را داشته باشند و آینده شغلی خود را تضمین کنند.

جشن های دانشگاه ها در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- جشن های دانشگاه ها در مالزی - go2tr

جشن تایپوسام جشنی است که ابتدا توسط هندوهای مقیم مالزی برگزار می‌شد، اما امروزه در سراسر این کشور برگزار می شود. این جشن به اعتقاد قدیمی‌ها به مناسبت سالروز جنگی است که با دخالت الهه‌ی جنگ به نفع سپاه خیر تمام شده است.