x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

سفر به لهستان

سفر به لهستان، شما را به کشوری پر از فراز و نشیب های تاریخی می­برد. جمهوری لهستان، یک کشور واقع در اروپای مرکزی با حدود ۳۸ میلیون نفر جمعیت، ششمین کشور اروپایی از لحاظ جمعیت است. این منطقه به 16 بخش اداری تقسیم می شود و مساحت حدود 313هزارکیلومتر مربع را پوشش می دهد. از شمال با دریای بالتیک و روسیه، از شرق با اوکراین، از جنوب با جمهوری چک و از غرب با آلمان مرز مشترک دارد. مشهورترین یافته های باستان شناسی از پیش از تاریخ مربوط به عصر برنز و حدود 700 سال قبل از میلاد است. استقرار تمدن آن زمان در بیسکپین Biskupin  بوده که در حال حاضر به عنوان یک موزه هوای آزاد بازسازی شده است. لهستان در اواسط قرن دهم میلادی تحت سلسله پیاست Piast به یک موجودیت واحد و قابل تشخیص تبدیل شد. دوران آزادی طلایی لهستان در سال­های 1313 تا 1370 میلادی تحت حکومت کازیمیر سوم Casimir شروع به رشد کرد. او از طبقه ضعیف بود و از مردم یهودی لهستان طرفداری می کرد. درسالهای 1941 تا 1944 که لهستان درگیر جنگ جهانی دوم گردیده­بود، توسط شوروی و آلمان به دو بخش تقسیم گردید. در زمان جنگ بیش از 150 هزار نفر از مهاجرین لهستانی به شهرهای تهران، بندر انزلی و اصفهان پناه آوردند و با وجود قحطی در ایران از آنان پذیرایی خوبی شد و به تدریج در آن زمان از طریق شهرهای اهواز و بندر شاهپور از ایران به سمت کشورهای دیگر خارج شدند. در سفر به لهستان می­بینید که لهستانی­ها خاطرات خوبی در هنگام پناهندگی به ایران دارند و حدود 300 نفرشان در ایران باقی ماندند. پس از فروپاشی شوروی، دوران حکومت کمونیستی لهستان به پایان رسید. لهستان در تاریخ ۱ مارس ۲۰۰۴ میلادی به اتحادیه اروپا پیوست. در حال حاضر نوع حکومت متشکل از نظام دوگانه جمهوری-دولتی است. گرچه این کشور عضو اتحادیه اروپااست  ولی واحد پول آن، زولتی لهستان یا Polish Zloty است که علامت اختصاری PLNدارد و سمبل آن  است. به طور معمول ارزهای دیگر در فروشگاه­ها پذیرفته نمی­شود. چهارPLN برابر یک یورو و کمتر از چهار PLN برابر یک دلار است. پرچم کشور دو رنگ قرمز و سفید است و نشان کشور عقاب سفید است. پایتخت لهستان، شهر پر جنب و جوش ورشو است که از مهمترین شهرهای این کشور خواهد بود. دیگر شهرهای مهم و دیدنی لهستان، کراکوف و گدانسک از علاقمندی­های بسیاری از مسافران در سفر به لهستان است.

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره سفر به لهستان

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف لهستان

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف لهستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کراکوف (Krakow or Cracow )
 یکی از جاذبه های گردشگری برتر اروپا در سفر به لهستان ، پایتخت سابق کشور لهستان یعنی کراکوف است، که خوشبختانه در طول جنگ جهانی دوم آسیب زیادی ندید. اکثر مهمانان شهر جذب فضای جادویی و معماری پر زرق و برق آن می شوند. در سفر به کراکوف می توانید کلیساهای قرون وسطی، قلعه رنسانس، کلیساهای باروک، تئاتر هنرهای معاصر، و بسیاری از آثار دیگر را ببینید. در حالیکه قدیمی و زیبا است، ولی کراکوف به آثار و موزه ها محدود نیست. طبیعت شگفت انگیز کراکوف و انواع کافی­شاپ­ها، باشگاه ها و رستوران ها، بسیار دلپذیر است، و به خصوص در فصل های گرم، زندگی در آنجا شاداب و سرحال می شود.
 ورشو (Warsaw)
 ورشو پایتخت کشور لهستان، شهری پرجنب و جوش که از نظر اقتصادی، سیاسی و فرهنگی مهمترین شهر این کشور است. این شهر تقریباً در طول جنگ جهانی و در سال 1944 کاملا ویران شد. ولی در سفر به لهستان می­بینید که امروزه بعد از گذشت حدود 70 سال به یک شهر مدرن تبدیل شده­است. در افق شهر، کاخ عظیم فرهنگ و علم، اهدای استالین دیده می­شود که از جاهای دیدنی ورشو به حساب می آید. در تور ورشو، قسمت قدیمی و زیبای شهر ، کاخهای سلطنتی، موزه شکوهمند ، ناحیه یهودی نشین و بازار قدیمی شهر را از دست ندهید.

توریسم سلامت در لهستان

توریسم سلامت در لهستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

انجمن گردشگری پزشکی لهستان انجمن غیر انتفاعی است که از بیمارستان ها و کلینیک های برتر، ارائه دهندگان خدمات بهداشتی، تسهیل کننده های سفر پزشکی، شرکت های بیمه و دیگر شرکت های وابسته و اعضای با هدف مشترک به منظور ارتقاء سطح کیفیت مراقبت های بهداشتی به بیماران بین­المللی علاقمند به سفر به لهستان است. اساس انجمن گردشگری پزشکی لهستان بر سه اصل است: ایمنی درمان، ارتقاء و آموزش. اهداف این انجمن عبارتست از:
 - بالا بردن آگاهی عموم از سطح مراقبت های بهداشتی در دسترس در لهستان.
 - ترویج گردشگری پزشکی به لهستان.
 - ارائه اطلاعات به بیماران، در مورد شرکت های بیمه و کارفرمایان در مورد بیمارستان های برتر، کیفیت مراقبت و نتایج آنها.
 - آموزش بیماران، شرکت های بیمه، نمایندگان، کارگزاران و مشاوران از سراسر جهان در مورد ایمنی درمان در لهستان.
 گذشته از ایجاد امکانات بیمارستانی، استفاده از روشهای آب درمانی و درمان­های طبیعی برای مسافران در سفر به لهستان وجود دارد.
 هتل و اسپا سوپت ماریویت Sopot Marriott 
 این هتل جدید در 2 کیلومتری ایستگاه قطار Sopot و 4 کیلومتری کلیسای Oliwa واقع شده است. گذشته از استفاده از امکانات هتل 4ستاره، امکان استفاده از اسپا، چشمه آب معدنی و حمام آب گرم که دارای خواص سلامتی است، وجود دارد.
 هتل و اسپای پزشکی Malinowy Dwór
 این هتل 4 ستاره در دامنه کوه های تاترا، واقع شده است. امکان استفاده از اسپا، چشمه آب معدنی و حمام آب گرم با خواص درمانی، وجود دارد.

توریسم مذهبی در لهستان

توریسم مذهبی در لهستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به لهستان، سایت های مقدس زیادی را در لهستان می‌بنید که تعداد بیشتر آنها مربوط به دین مسیحیت و تعدادی مربوط به ادیان دیگر است.
 
کلیسای جامع واول (Katedra Wawelska
 
این کلیسای جامع واقع در قلعه واول در کراکوف، مرکز معنوی دولت لهستان است. محل دفن تقریبا تمام پادشاهان لهستانی و قهرمانان ملی است. پاپ جان پل دوم قبل از اینکه به واتیکان برود، اسقف این کلیسای جامع بود. این کلیسای جامع از قرن دهم میزبان جایگاه مراسم سلطنتی و محل اسقف های Kraków بود. از سال 1037میلادی، هنگامی که کراکوف به پایتخت لهستان تبدیل شد، پادشاهان لهستانی در این محل تاج گذاری می­کردند و در اینجا دفن می­شدند. در داخل کلیسا انواع نقاشی­های مذهبی وجود دارد و در محوطه کلیسا گنبد طلایی کلیسا و مجسمه ها و گچ بری­های زیادی وجود دارد. کتابخانه کلیسا حاوی کتاب­هایی از قرن دوازدهم به بعد است. در سفر به لهستان از این کلیسا دیدن کنید.
 از جمله کلیساها و اماکن مقدس معروف دیگر عبارتند از:
 
-کلیسای پیتر و پل در کراکوف
 -کلیسای جسم مسیح در کراکوف
 - تپه­های واندا و کراکوس در کراکوف
 از زمان وقوع حوادث سیاسی سال 1989، احیای فرهنگی یهودیان در لهستان اوج گرفته­ است. امروزه در سرزمین ویستولا، تعدادی از مکان های گوناگون از دوران باستان و دوران جدید وجود دارد که مربوط به فرهنگ یهودی است.
 کازیمیرز دولینی
 یک شهر کوچک زیبا در رودخانه ویستولا، که توسط خرابه های یک قلعه باستانی و تپه هایی سرسبز احاطه شده است. تا اواخر قرن بیستم، تقریبا نیمی از ساکنین این محل یهودی بودند. امروزه، جشنواره تابستانی با ریشه های فرهنگ یهودی در آن برگزار می­شود. در این شهر رستوران مشهور 
U Fryzjera وجود دارد که غذاهای یهودی سرو می­‌کند. گردشگران سفر به لهستان که دوست دارند با فرهنگ و آداب و رسوم یهودیان آشنا شوند از این محل بازدید می­‌کنند. کنیساها و موزه­‌های مختلفی از فرهنگ یهودیان در ورشو، کراکوف و شهرهای مختلف وجود دارد.
 در دوران قرن 13 و 14 میلادی با هجوم تاتارها به اروپا و رفت وآمد تاجران مسلمان به اروپا، اسلام در لهستان ریشه­‌هایی پیدا کرد. در قرن اخیر تعداد مهاجران مسلمان از افریقا و ترکیه به لهستان بیشتر بوده و تعداد مساجد در این کشور زیادتر شده، تعدادی از این مساجد عبارتند از:
 - مسجد 
Centrum Kury i Islamu در ورشو
 - مرکز فرهنگ اسلامی در ورشو
 - مسجد جماعت مسلمانان احمدی در ورشو
 
 

جاذبه های طبیعی در لهستان

جاذبه های طبیعی در لهستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

لهستان از نظر جذب گردشگر در زمره یکی از کشورهای برتر اروپایی و مورد علاقه گردشگران سفر به لهستان است.
 
کوه های تاترا
بالاترین سطح کوه بین آلپ و قفقاز کوه های تاترا است. در تمام سال قله های راکی همراه با تپه های تیز، دریاچه­ های زیبا، آبشارها و دره ها با برف پوشانده می شود که این مناظر در لهستان بسیار جذاب است. حدود 250 کیلومتر مسیرهای پیاده روی و دامنه­ های وسیع آن برای مسافران و اسکی بازان پر جاذبه است. اقامت در این شهر در پای کوه ها برای کسانی که دوست دارند چشم انداز مناظر زیبا را ببینند و با فرهنگ عامیانه مردم آشنا شوند، توصیه می‌شود.
 کوه های Bieszczady
 کوه­های بیسکزادی، بهشتی رمانتیک، برای دوستداران طبیعت و مناطق آرام و بی سر و صداست. کوه های سبز که با کلیساهای چوبی سنتی درهم آمیخته شده اند، یکی از مناطق ممتاز اروپا هستند. حیات وحش فوق العاده و منظره های زیبای آن، این ناحیه را به  یک مقصد تعطیلات ایده آل تبدیل کرده­است. کوه­‌های Bieszczady زیباترین مناظر را در فصل­های تابستان و پاییز دارد، در حالی که طرفداران اسکی در زمستان هم به اینجا سفر می­‌کنند.

مکان های تاریخی در لهستان

مکان های تاریخی در لهستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به لهستان از جاذبه های تاریخی زیادی بازدید خواهید کرد. چند نمونه آن در زیر آمده­است:
 معادن نمک باستانی
 در این معدن در مدت 700 سال عملیات استخراج نمک وجود داشته­است. این ناحیه کوچک در حومه کراکوف به عنوان یکی از جذابترین مراکز گردشگری در شرق اروپا، مشهور است. اغلب به عنوان یک قلعه مرموز پادشاهی با پری­های ساخته شده از نمک قلمداد می­شود. سالن ها و راهروهای 300 کیلومتری از نمک خالص که پایین ترین عمق آن 372 متر در زیر زمین است. تورهای بازدید در 2.5 ساعت فقط یک بخش کوتاه از جمله دریاچه نمک، غارها و کلیسای Queen Kinga را نشان می دهند. این معدن محل بازدید گردشگران سفر به لهستان است.
 شهر آشویتس (Oswiecim)
 شهر کوچک ولز Oswiecim که تحت نام آلمانی "آشویتس" شناخته شده بود، شاهد عظیم­ترین جنایت­های ناشی از بشریت بود. در طول جنگ جهانی دوم بزرگترین اردوگاه آلمانی بود که حدود 1.5 میلیون نفر در آن  کشته شدند. بازدید از این اردوگاه سابق باعث می شود بازدیدکنندگان در عقاید خویش برای توجه به اندیشه های بشر دوستانه و کرامت انسانی بازنگری کنند.
 تورونTorun
 سازمان یونسکو، شهر قرون وسطایی تورون را به عنوان میراث جهانی معرفی کرده­است. نیکولاس کوپرنیک - بنیانگذار نظریه ی Heliocentric (که زمین در اطراف خورشید می­چرخد) در اینجا متولد شده است. در سفر به لهستان ازاین ناحیه بازدید کنید و موزه جالب آن را ببینید. قلعه تئوتونیک و برج تکیه گاه یا leaning (که مانند برج ایتالیایی پیزاست) را ببینید. تورون یک شهر دانشگاهی شناخته شده است. شیرینی زنجفیلی­های خوشمزه و موسیقی آن بسیار مشهور است.

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در لهستان

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در لهستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جشنواره های زیادی در این کشور برگزار می­شود که در سفر به سوئیس می­توانید در آنها شرکت کنید. از چند فستیوال معروف آن می­توان جشنواره جاز مونترئوس، جشنواره بین المللی بالون، و جشن کوهنوردی را  نام برد و از دیگر جشنواره ها عبارتند از:
 کارناوال بازله (آلمانی: Basler Fasnacht
 کارناوال بازله، بزرگترین کارناوال در سوئیس است و هر ساله در فاصله ماه­های فوریه و مارس در بازله برگزار می شود. این کارناول به عنوان یکی از پنجاه جشنواره محلی اروپا شناخته شده است و اغلب به عنوان سه روز زیبا نامیده می شود. این کارناوال در ساعت 4 صبح اولین دوشنبه بعداز روز چهارشنبه خاکستری شروع می شود. به طور دقیق 72 ساعت طول می کشد و دقیقا صبح پنجشنبه در ساعت 4 صبح پایان می رسد. در طی سفر به سوئیس در این دوره زمانی، شرکت کنندگان (Fasnächtler) را می­بینید که با لباسهای مخصوص و ماسک، آزادانه در خیابان ها و رستوران های شهر قدیمی بازله رفت و آمد می­کنند. لباس ها و ماسک ها بیشتر به شکل سربازان ناپلئونی، به سیمای سیاستمداران، و یا حتی شخصیت های کمیک و حیوانات تهیه می‌شود.
 جشنواره پائولو،
  جشنواره Nyon Paulo ، معمولا فقط پائولو نامیده می شود. یک جشنواره سالانه موزیک راک در نیون، سوئیس برگزار می شود. اولین بار در سال 1976 به عنوان جشنواره فولکلور نیون آغاز شده و در نزدیکی دریاچه ژنو برگزار می شود. این جشنواره، یکی از بزرگترین جشنواره های موسیقی در فضای باز در سرزمین اصلی اروپا و بزرگترین از نوع خود در سوئیس است. امروزه هنرمندان بین المللی با سفر به سوئیس در این رویداد شرکت می­کنند.

 

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در لهستان

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در لهستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیشتر جشنواره های محبوب لهستان، مربوط به عشق مردم به موسیقی کشورشان است. تعطیلات و رویدادهای لهستان رویدادهای نسبتا مدرنی است که بعد از استقلال کشور از حکومت شوروی در سال 1989 شروع شد. شرکت در این جشن­ها برای گردشگران سفر به لهستان لذت بخش است. 

روز استقلال 
 یکی از مهمترین روزهای تقویم، روز استقلال است که همه ساله در ماه نوامبر برگزار می‌­شود. این روز بزرگ، یادبود رهایی لهستان از اشغال روسیه است. از اوایل دهه 1990، این جشنواره شگفت انگیز در شهرهای مختلف به شیوه­‌های خاص خودشان برگزار می‌­شود. خیابان­های ورشو در این روزها، از جمله جاهایی است که انواع برنامه­‌های آتش بازی، اجرای نمایش، غرفه های غذا و اسب سواری در سرتاسر پایتخت انجام می‌گیرد.

ماراتن کراکوویا
 
در ماه آوریل، کراکوف، ماراتون قاره ای Cracovia را میزبانی می کند. ماراتن کامل برای دونده های هاردکور، و فاصله های کوتاه تر برای دیگر شرکت کنندگان وجود دارد.
 
 
فستیوال ارواح جاز 
 جشنواره ارواح جاز در طول عملیات خود، هر ساله در ماه  نوامبر در شهر کراکوف، جمعیت زیادی را به خود جذب می‌کند. این رویداد به یکی از بزرگترین و مشهورترین رویدادهای موسیقی کشور تبدیل شده است.

جشنواره بین المللی هنر خیابانی
 
فستیوال بین المللی جشنواره جولای راه شگفت انگیزی برای تجربه فرهنگ محلی در خیابان­‌های ورشو است. این یکی از جشن‌های منحصر به فرد در اروپا است، بسیاری از نمایش ها و اجرای نمایش‌ها درست روبروی چشمان شما در خیابان های پایتخت، اجرا می­‌شود.

جشنواره فیلم بین المللی ورشو
 
هزاران نفر از علاقمندان سفر به لهستان، هر ساله در ماه اکتبر، برای دیدن جشنواره فیلم ورشو، به این کشور می روند. فیلم ها و نمایشگاه ها در مکان های مختلف شهر ارائه می‌شوند. این جشنواره، راهی عالی برای تبادل فرهنگ و آثار هنرمندان در حوزه فیلم با ژانرهای مختلف در سراسر جهان است.
 

تورهای تفریحی یک روزه لهستان

تورهای تفریحی یک روزه لهستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تور گشت گدانسک
 این تور برای کسانی است، که در سفر به لهستان می‌­خواهند با یک شهرستان ساحلی شاد با مقاصد توریستی جذاب آشنا شوند. گدانسک در کنار دریا واقع شده است و آب و هوای ملایم و سواحل زیبا دارد. ناحیه ساحلی معروف ساپوت Sopot در نزدیکی این ساحل واقع شده‌ ­است. معماری منحصر به فرد شهر قدیمی، از جمله بزرگترین کلیسای گوتیک آجری در جهان، بدون شک ارزش بازدید را دارد. تصویر فعلی شهر، حاصل سال­‌ها تاریخ پیچیده آن است. این شهر در سال 1980 شاهد تولد جنبش همبستگی بود که پایان کمونیسم را رقم زد.
 تور گشت در کراکوف
 این تور، یک تور کامل برای هر کسی است که می­‌خواهند آشنایی کامل با دیدنی های کراکوف پیدا کنند. با گوش دادن به برخی از داستان‌های عالی راهنمای تور، حقایق مهم و جالبی در مورد این شهر را یاد خواهیدگرفت. بازدید از کراکوف در یک روز بسیار فشرده است، چون در فواصل نسبتا کوتاه آن، تعداد مناظر بسیار زیادی وجود دارد. بازدید از این شهر، زمان بسیار لذت بخشی را برای گردشگران سفر به لهستان تضمین می­‌کند.

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به لهستان

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به لهستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گردشگران سفر به لهستان، اگر  علاقمند به مسافرت های ماجراجویانه هستند و یا دوست دارند از رانندگی طولانی و مناظر زیبای جاده ای لذت ببرند، برای سفر به لهستان می­‌توانند سفر زمینی به لهستان را انتخاب کنند و راه زمینی در پیش بگیرند. 

شما می­‌توانید از طریق عبور از تهران و استان آذربایجان،  ابتدا خود را به ترکیه برسانید. سفر زمینی به ترکیه بدون توقف و ترافیک از تهران تا استانبول حدود 30 ساعت زمان می­‌برد. می‌توانید پس از عبور از ترکیه از طریق استانبول ترکیه، وارد بلغارستان شوید و سفر زمینی خود در اروپا را شروع کنید. از بلغارستان عبور کنید تا به صربستان برسید. در ادامه مسیر باید از کشورهای بلگراد و مجارستان و اتریش و جمهوری چک بگذرید تا به ورشو در لهستان برسید.

 . این گونه سفر به لهستان از تهران، ، بدون هیچ توقف و ترافیک در زمان­های حرکت، حدود 50 ساعت زمان می­برد.در داخل کشور با خودرو و یا امکانات قطار و اتوبوس ها برای رفتن به مقاصد دلخواه خود اقدام کنید. 

فصول مناسب سفر به لهستان

فصول مناسب سفر به لهستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فصل توریستی برای رفتن به لهستان  ماه­های مارس، آوریل و اکتبرهستند. بهار و پاییز زمان بسیار خوبی برای بازدید از لهستان است، در این فصل­‌ها طبیعت با رنگ های زیبا و متنوع مناظر را تزئین می‌کند. روزهای آفتابی خنک و درجه حرارت در کوه‌ها سرد است. در زمستان‌های لهستان از دسامبر تا مارس، دمای هوا به سرعت کاهش خواهد یافت، روزها کوتاه‌تر می‌شوند و در فواصل زمانی مختلف برف فراوانی وجود دارد. برف‌ها مدت طولانی در کوهستان‌ها باقی می‌­مانند و فرصت خوبی برای دوستداران ورزش اسکی فراهم می‌­کند.
بهترین زمان برای دیدن ورشو، بین ماه‌های ژوئن و اوت است. گرچه این ماهها، فصل اوج یا های سیزن ورشو هستند، درجه حرارت دلپذیر تابستان و فعالیت های زیادی که در این فصل می­‌توان انجام داد جاذبه های زیادی برای سفر به لهستان تشکیل می‌دهند که از شلوغی جمعیت زیاد گردشگران می­توان صرف نظر کرد.

هتل های لهستان

هتل های لهستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هتل عقاب سفید Hotel Polski Pod Białym Orłem
 این هتل 4 ستاره در شهر قدیمی کراکوف قرار دارد، دارای اتاق های با امکانات متنوع و رستوران و وایفای رایگان،  نزدیک به  دروازه فلورین و موزه Czartoryski است. حدود 5 دقیقه با تئاتر و موزه داروسازی Juliusz Slowacki  و حدود  6 دقیقه با ایستگاه قطار کراکوف فاصله دارد. کرایه اتاق دو نفره حدود 58 دلار خواهد بود.
 هتل هیلتون ورشو Hilton Warsaw City Centre 
 این هتل 3 ستاره در مرکز شهر واقع شده، با صبحانه بوفه و وایفای رایگان در همه قسمت­های هتل ارائه می شود. کرایه اتاق دو نفره حدود 35 دلار خواهد بود.
 در سفر به لهستان، قیمت اجاره خانه در ورشو را می­توانید از سایت­های اینترنتی املاک دریافت کنید و برای تعطیلات خود اجاره آپارتمان ارزان در ورشو را از آنها بخواهید. در قسمت قدیمی شهر ورشو خانه مناسبی را انتخاب کنید و فضای آرام و جذابیت­های آن را تجربه کنید، که دور از مناطق تجاری شلوغ اطراف آن باشد. به طور نمونه خانه­ی دنج در سمت Ozarks در نزدیکی دریاچه، در محوطه­ای با دریاچه ی بسیار آرام قرار دارد. محلی مناسب برای خانواده­ها، امکان موج سواری، شنا کردن و یا ماهیگیری از حوضچه خصوصی نزدیک خانه، امکان قایق سواری با قایق شخصی. خانه در نزدیکی جاده و دسترسی آسان به شهر است. مناسب برای شش نفر که کرایه هر شب حدود 85 دلار خواهد بود.

ویزای توریستی لهستان

ویزای توریستی لهستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شهروندان اتحادیه اروپا می­توانند برای مدت نامحدود در لهستان اقامت داشته باشند، اما اگر بیش از سه ماه بمانند ، باید با مراجعه به مقامات محلی دوباره ثبت نام کنند. مهاجران استرالیا، کانادا و ایالات متحده آمریکا ممکن است تا 90 روز بدون ویزا اقامت کنند.
 گردشگران بقیه کشورها که می خواهند سفر به لهستان داشته باشند، باید ویزای توریستی لهستان را بگیرند. صدور ویزا به طور معمول چند هفته طول می­کشد. توجه به موارد زیر برای گرفتن ویزای لهستان مهم است:
 - ویزای توریستی لهستان برای 90 روز اعتبار دارد.
 - شما باید دو قرار ملاقات داشته باشید، یکی برای مرکز درخواست ویزا (VAC) و دیگری برای مصاحبه ویزا در سفارت یا کنسولگری، اول، قرار ملاقات خود را در مرکز درخواست ویزا قرار دهید.
 - برای گرفتن وقت ویزای شینگن باید از طریق وبسایت   ودرخواست آنلاین اقدام نمایید.
 - پرکردن فرم درخواست ویزای توریستی لهستان از طریق سایت سفارت لهستان در ایران و به صورت آنلاین باید انجام شود.
 - فرم را به زبان انگلیسی تکمیل و ایمیل نمایید. از آدرس ایمیل شما برای مکاتبات بعدی استفاده خواهد شد.  
 - پس از ارسال اطلاعات، در زمان مناسب، از طرف سفارت و از طریق ایمیل با شما مکاتبه خواهند نمود.
 مدارک زیر جهت دریافت ویزای توریستی سفر به لهستان لازم خواهد بود:
 - ثبت ‌نام و پر کردن فرم ویزا
 - اصل گذرنامه و کپی آن
 - دو قطعه عکس رنگی 3در4 بازمینه سفید
 - اصل شناسنامه و کپی تمام صفحات آن
 - بلیت رزرو شده رفت و برگشت
 - تاییدیه رزرو هتل
 - گرفتن بیمه نامه برای طول مدت ویزای توریستی
 - مدارک نشان دهنده تمکن مالی
 - ترجمه مدارک باید توسط مترجمین مورد تایید، انجام شود.
 - برای هرکدام از کارمندان، بازنشستگان، تجار و مشاغل آزاد، مدارک نشان دهنده وضعیت شغلی شان لازم است.
 - فرم درخواست ویزا در سایت موجود است.
 متقاضی سفر به لهستان می­تواند بعد از گرفتن دعوتنامه از افراد آشنا در لهستان، اقدام به دریافت ویزای توریستی نمایند. فرم دعوتنامه را فرد میزبان شما در لهستان باید تکمیل نموده و مدارک لازم را تهیه نماید. فرم دعوتنامه و لیست مدارک در وبسایت اداره مهاجرت لهستان  وجود دارد.

پروازها از ایران به لهستان

پروازها از ایران به لهستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای سفر به لهستان تقریبا در هر روز هفته از ورشو به تهران پرواز وجود دارد. این پروازها توسط شرکت­های هوایی امارات Emirates - لهستان  - Austrianترکیه - Turkish  لوفتهانزا  - Lufthansa قطر   Qatar  انجام می­گیرد. پروازها به طور معمول توقف در یک کشور را خواهد داشت.
 رلغ اختلاف ساعت بین دو شهر تهران و ورشو 2ونیم ساعت است. طول مدت پرواز 7 ساعت و 20 دقیقه است. البته در خرید بلیت لهستان، بستگی به مسیری که انتخاب کنید و توقفی که در کشوری داشته باشید این زمان تا 9 ساعت و 35 دقیقه هم می‌رسد.
 ترکیش ایرلاینز، لوط پولیش ایرلاینز، هواپیمایی لهستانی، اوکراین اینترنشنال ایرلاینز، ایران ایر و هواپیمایی ایرفلوت شرکت­های هواپیمایی هستند که از تهران به ورشو پرواز دارند
 و بلیط لهستان را از این شرکت­ها می‌­توانید تهیه کنید. معمولا اولین پرواز روز ساعت 3 و 20 دقیقه صبح و آخرین پرواز روز ساعت 7 و 20 دقیقه صبح خوهد بود. اختلاف زمانی تهران تا ورشو دوساعت و نیم است که ساعت تهران جلوتر است.
 بلیط ارزان ورشو را از شرکت هواپیمایی ایرفلوت می­‌توانید تهیه کنید که یکشنبه ها در مسیر تهران به ورشو پرواز انجام می­‌گیرید. 
         
 
 

آب و هوای لهستان

آب و هوای لهستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آب و هوای لهستان، قاره ای است، با زمستان های بسیار سرد، اغلب زیر نقطه صفر و در حالت انجماد (0 درجه سانتی گراد) و تابستان های گرم دارد. آب و هوای کراکوف در تابستان و در ماه ژوئیه که بیشتر گردشگران سفر به لهستان، در این ماه به کراکوف می آیند، در طول روز دارای بالاترین دمای متوسط سال و بیشترین ساعتهای نور خورشید را مشاهده خواهید کرد. بالاترین دما به 25 درجه سانتیگراد و پایین درجه حرارت به 12 درجه سانتیگراد می­رسد.
تابستان می تواند واقعا گرم باشد، اما معمولا درجه حرارت حدود 20 تا 25 درجه سانتی گراد است و بهترین زمان برای تعطیلات در اینجا ماه اوت است، که عموما روزهای آفتابی و گرم دارد. زمستان می تواند واقعا سرد باشد، از ماه نوامبر تا مارس احتمال بارش برف وجود دارد.
 سردترین ماه های سال ژانویه و فوریه با دمای پایین حدود چند درجه پایین تر از صفر است. در کوه ها شرایط آب و هوایی برای ورزش های زمستانی به طور کلی خوب است.

وسایل ضروری برای سفر به لهستان

وسایل ضروری برای سفر به لهستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای سفر به لهستان لازم است وسایلی مانند : کتابچه های راهنمای کشور لهستان ، دیکشنری کوچک ،دوربین عکاسی ، شارژ گوشی همراه و یک مینی لپ تاپ همراه خود داشته باشید.

کیف کمری همراه با تمام مدارک شناسایی اعم از شناسنامه ، کارت ملی ، کارت بیمه نامه و ... نیاز است.

همجنین حتما همراه خود لباس های مناسب و راحت ، داروهای شخصی و حیاتی ، کرم های مرطوب کننده و وسایل بهداشتی  داشته باشید. 
 
 

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در لهستان

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در لهستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کارت های رایج بانکی که در لهستان مورد قبول است Europay ، MasterCard، Visa و American Express هستند. اگر کارت بانکی خود را همراه می­‌برید قبل از سفر به لهستان مطمئن شوید که می‌توانید از آنها استفاده کنید. بسیاری از بانک ها، زمانی که چیزی را در خارج از کشور خریداری می کنید، معمولا 3٪ هزینه های معاملات خارجی را به شما تحمیل می‌کند. در غیر اینصورت ارز رسمی کشور لهستان یعنی زولتی به همراه داشته­باشید.
 زولتی Zt واحد پول لهستان به صد گروز  gr تقسیم می­شود. در بانکهای کراکوف شما می­توانید عملا همه ارزهای جهان را مبادله کنید. دفاتر مبادله ارزی به نام "کانتور"، در همه جای کراکوف و لهستان، شعبه دارند و مبادله ارزهای اصلی مانند یورو، دلار آمریکا، پوند انگلیس، فرانک سوئیس و دلار کانادا و استرالیا و همچنین پول برخی از کشورهای اروپای شرقی مانند کرونا چک و انگلستان را انجام می­‌دهند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در لهستان

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در لهستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

چون هزینه های درمانی در سفر به لهستان برای مسافران ایرانی زیاد است، گردشگران جهت مراقبت های درمانی بهتر است قبل از سفر به این کشور برای خود و خانواده و همراهان، بیمه مسافرتی مناسب خریداری کنند تا بتوانند با خیال راحت به سفر بروند. مسافران می توانند به صورت آنلاین یا با مراجعه حضوری به شرکت های بیمه، بیمه درمانی را خرید نمایند. به توریست های بین المللی توصیه می شود که که در سفر به لهستان از بیمه مسافرت پزشکی خود برای سفر برخوردار شوند، زیرا مراقبت های بهداشتی بدون پوشش مناسب بیمه بهداشتی، می تواند برای گردشگران بسیار گران باشد. در واقع برای همه سفرهای خارج از کشور لازم است مسافران، بیمه نامه مسافرتی تهیه کنند، به خاطر بالا بودن هزینه سفر به لهستان و هزینه های بهداشت و درمان و سایر هزینه ها در خارج از کشور و هنگام سفر به لهستان، دارا بودن بیمه نامه مسافرتی معتبر، یکی از شرایط گرفتن ویزا است. لیست قیمت بیمه نامه ها را می­توانید از شرکت های تامین کننده بیمه نامه مسافرتی، تهیه نمایید. اگر شخص مسافر، شهروندی از هر یک از کشورهای اتحادیه اروپا / آمریكا یا سوئیس باشد، قبل از سفر به لهستان باید برای بیمه نامه بهداشتی اروپا (EHIC) در كشور خود ثبت نام و آن را دریافت كنید. کارت EHIC جایگزین بیمه پزشکی و مسافرتی نیست، اما به شما اجازه استفاده از درمان پزشکی اورژانسی را ارائه می دهد که ممکن است در طول سفر شما ضروری باشد.

اجاره اتومبیل در لهستان

اجاره اتومبیل در لهستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به لهستان ، کرایه خودرو از شرکت های معتبر کرایه خودرو امکان پذیر است و از طریق آنلاین یا حضوری می توان سفارش کرایه خودرو را انجام داد. شرکت هایی مثل Europcar در بسیاری از کشورهای اروپایی مثل لهستان و در ایران نمایندگی دارد که تسهیلاتی برای ایرانیان در جهت کرایه ماشین فراهم می کند.مدارکی که شرکت ها برای کرایه دادن خودرو بدون راننده در کشور لهستان از شخص متقاضی دریافت می کنند:
 - حداقل سن قانونی متقاضی خودرو 18 سال
 محدودیت سن به نوع خودروی اجاره­ای هم بستگی دارد و زمانی که درخواست رزرو خودرو می­کنید، سن و مشخصات در فرم درخواست درج می­شود.
 - کارت شناسایی عکس دار معتبر
 - داشتن گواهینامه  بین‌المللی
 - گواهینامه رانندگی باید حداقل یک سال از زمان اعتبارش باقی مانده باشد.
 - کارت اعتباری معتبر دارای موجودی با مبلغی به عنوان وثیقه کرایه خودرو
 - اجازه رانندگی بین المللی (IDP) برای لهستان لازم است. این مجوز را می توان از طریق باشگاه AAA خریداری کرد و برای یک سال معتبر است. هنگام رانندگی در خارج از کشور، هر دو IDP و مجوز رانندگی خود را همراه داشته باشید. مجوز IDP به عنوان یک ترجمه رسمی و بین المللی از مجوز شما عمل می کند.
 نکته مهمی که متقاضی برای کرایه خودرو در سفر به لهستان باید به آن توجه کند همراه بودن مدارک مربوط به بیمه خودرو با خودرو است، که در صورت تصادف، شرکت بیمه جبران خسارت نماید.
 اگر کارت اعتباری داشته باشید می توانید در لهستان و از طریق اینترنت، ماشین اجاره کنید. البته بعضی از شرکت های اجاره دهنده خودرو بدون کارت اعتباری و با پول نقد هم خودرو اجاره می­دهند.

خطرات احتمالی برای گردشگران در لهستان

خطرات احتمالی برای گردشگران در لهستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

به طور کلی، لهستان یک کشور امن برای گردشگران است، اگر چه برخی از مناطق بهترین امنیت را دارد. برای جلوگیری از احتمال خطر و یا نیاز به مراقبت در طول اقامت در لهستان از طریق  SafeAround اطلاعاتی را از منابع مختلف در مورد احتمال خطر در بعضی نقاط دریافت کرده و اطمینان حاصل کنید که در سفر به لهستان امنیت کامل داشته باشید و از تمام خطرات بالقوه مطلع شوید.
 لهستان عموما امن تر از اکثر کشورهای اروپایی، شرق یا غرب است. با این حال، متأسفانه، جرم­های کوچک در همه شهرها بسیار معمول است، صرف نظر از به کاربردن اقدامات احتیاطی اولیه، کافی است تا گردشگری با موقعیت کاملا امن به خاطر پیش آمدن مسئله­ای کوچک در کراکوف یا شهر دیگری نگه داشته شود.

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به لهستان

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به لهستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بهتر است گردشگران قبل از هر سفری به خارج از کشور، از مقامات ذیصلاح بهداشت و درمان در ایران جویا شوند که اگر بیماری خاصی در کشوری که قصد سفر به آن را دارند، شیوع پیدا کرده است، نسبت به آن واکسینه شوند. در حال حاضر بعضی واکسن ها طبق دستورالعمل CDC و WHO به طور عموم برای سفر به لهستان پیشنهاد می شود و بهتر است مسافران قبل از رفتن، خود را برای بیماری­های هپاتیت A، هپاتیت B، هاری، دیفتری، مننژیت، فلج اطفال، سرخک، اوریون و سرخجه، زونا، ذات الریه و آنفولانزا واکسینه کنند. البته اگر قبلا این واکسن ها را زده اید برای انجام دوباره آن از مرکز بهداشت سوال کنید.

واکسن هپاتیت A
 استفاده از غذا یا آب ناسالم در سفر می تواند باعث انتشار بیماری هایی مانند هپاتیت A شود. این بیماری باعث التهابات کبد شده و در بعضی از کشورها دیده می­شود. در صورت تمایل با مرکز بهداشت مربوطه در شهر اقامت خود مشاوره کنید. در مصرف آب و غذای خود در سفر به لهستان مراقبت های لازم را انجام دهید.

واکسن هاری
هاری بیماری است که  از طریق گاز گرفتن برخی حیوانات به خصوص سگ ها به انسان منتقل می شود. سگ های خیابانی در اغلب مسافرت ها ممکن است برای گردشگران مشکل به وجود بیاورند.  بنابراین تزریق واکسن هاری توصیه می‌شود.

واکسن دیفتری
 واکسن سه گانه یا توأم حاوی واکسن برای سه بیماری دیفتری، سیاه سرفه و کزاز است و برای ایمن‌سازی افراد تزریق می­شود.


آخرین ویرایش: 2019-02-27 21:14:19 4,913