x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

پزشکی در لهستان

رشته پزشکی یکی از سخت‌ ترین رشته‌هایی است که در لهستان ارائه می‌شود و برای تحصیل در لهستان در این رشته باید عمیقاً به آن علاقمند باشید. دوره تحصیل پزشکی در لهستان یک دوره شش ساله است. البته پیش از آن باید در دوره آمادگی پیش از دانشگاه نیز شرکت کنید که یک سال طول می‌کشد. اگر شما دارای مدرک لیسانس باشید نیاز به شرکت در این دوره ندارید و پزشکی برای شما چهار سال طول می‌کشد. در کشور لهستان رشته پزشکی در اکثر دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‌شود.  کشور لهستان دارای دانشگاه‌های با سطح علمی بالاست و رشته پزشکی را با بالاترین کیفیت‌ها ارائه می‌دهد. همچنین تحصیل پزشکی در این کشور بسیار مقرون به صرفه است و نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار ارزان‌تر است. زندگی دانشجویی در لهستان نیز از کیفیت خوبی برخوردار است و تمام این موارد باعث می‌شود که تعداد زیادی از دانشجویان برای تحصیل پزشکی در لهستان درخواست دهند. آزمون ورودی رشته پزشکی در شهرهای ورشو، برلین، تورنتو، نیویورک، اوسلو، استکهلم و کوالالامپور برگزار می‌شود و شما برای شرکت در این آزمون باید در یکی از این شهرها حضور پیدا کنید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش پزشکی عبارتند از:

 • ویزای تحصیل در لهستان
 • مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات این دوره به صورت ترجمه شده
 • مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات به صورت ترجمه شده
 • مدرک لیسانس در صورت وجود و به صورت ترجمه شده
 • انگیزه نامه
 • گواهی تمکن مالی
 • مدرک زبان انگلیسی یا لهستانی
 • گواهی سلامت
 • فرم درخواست پذیرش

البته ممکن است دانشگاه مورد نظر شما علاوه بر مدارک بالا به مدارک دیگری نیز برای پذیرش نیاز داشته باشد. به همین دلیل بهتر است پیش از ارسال مدارک خود، وب سایت دانشگاه را چک کنید تا با مشکل نقص مدارک مواجه نشوید.

تحصیل پزشکی

پیشنهادات

مشاهده همه پیشنهادها برای کشور لهستان
مشاوره پزشکی در لهستان

جایگاه پزشکی در لهستان و جهان و اعتبار مدارک آن

جایگاه پزشکی در لهستان و جهان و اعتبار مدارک آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که قصد تحصیل در کشورهای خارجی را در سر دارند و همچنین می‎خواهند در یک کشور اروپایی به تحصیل در رشته پزشکی مشغول گردند، تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان گزینه بسیار مناسب و ایده‌آل برای آنها می‎باشد؛ دانشگاه‌های موجود در این کشور، امکانات تحصیلی و آموزشی ایده‌آلی برای تحصیل در رشته پزشکی در اختیار دانشجویان قرار می‎دهند و همچنین سطح زندگی نیز در کشور لهستان دارای سطح مناسبی است. کشور لهستان یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می‎باشد که درخواست‌های زیادی برای پذیرش در دانشگاه‌های مختلف جهت تحصیل در رشته پزشکی دارد. یکی از دلایل پر تقاضا بودن کشور لهستان جهت تحصیل در رشته پزشکی، مدارک بسیار معتبر و همچنین دانشگاه های معتبر و سطح بالای موجود در این کشور می‎باشد.

اکثر رشته ها در دانشگاه های مختلف این کشور، به خصوص تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان، به زبان انگلیسی ارائه می‎گردد، این امر باعث می‌شود تا دانشجویان بین‎المللی علاقه بیشتری برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان از خود نشان داده و این کشور را به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی خود در نظر بگیرند. البته دانشجویانی که مدارک زبان معتبر نداشته باشند می‎توانند در یکی از دانشگاه ها نسبت به اخذ مدرک زبان مورد نظر خود اقدام نمایند. دانشگاه‌های کشور لهستان دارای تنوع رشته بسیار مناسبی می‎باشند و همچنین گرایش‌های مختلف رشته پزشکی را نیز ساپورت می‎نمایند. برای دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان را در سر دارند این امکان وجود دارد که با هزینه کم در گرایش مورد نظر خود برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان اقدام نمایند.

 

طول مدت تحصیل پزشکی عمومی در لهستان

طول مدت تحصیل پزشکی عمومی در لهستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که قصد تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان را دارند، این فرصت را پیدا می‌کنند که در یکی از بهترین دانشگاه های موجود در کل دنیا در عرصه پزشکی تحصیلات خود را انجام دهد؛ معمولا دوره تحصیلی برای رشته پزشکی در کشور لهستان یک دوره شش ساله می‌باشد که بعد از گذراندن این ۶ سال، فرد به عنوان یک پزشک عمومی ‎به حساب می‌آید. همچنین دوره تحصیلات تخصصی در رشته پزشکی حدود چهار سال در کشور لهستان به طول می‌انجامد. البته دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان را دارند، پیش از آن که بخواهند برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان اقدام نمایند، باید در یک دوره سه ساله که تحت عنوان دوره کارشناسی و دوره مقدماتی به حساب می‌آید، شرکت کرده و این دوره را با موفقیت پشت سر بگذارند، این دوره مقدماتی فاندیشن نام داشته و تدریس آن کاملا به زبان انگلیسی انجام می‎شود. دانشجویان بسیار زیادی از سراسر دنیا از کشورهای مختلف از جمله هند، چین، ایران، ترکیه، عربستان، سوئد، آمریکا، کانادا، نروژ و بسیاری از کشورهای دیگر، هر ساله برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان، خود را آزموده و در رقابتی سخت با یکدیگر به چالش می‎پردازند تا در نهایت بتوانند موفق به تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان گردند.

تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان، به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته پرطرفدار پزشکی به زبان انگلیسی را در یک کشور اروپایی معتبر دارند به حساب می‌آید؛ در کشور لهستان ۱۱ دانشگاه بسیار معتبر و با کیفیت جهت تحصیل در رشته پزشکی وجود دارد که تمام این ۱۱ دانشگاه دوره های تحصیلی و آموزشی خود را برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور انگلستان به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. دانشجویانی که بخواهند به زبان لهستانی تحصیلات نمایند، دوران پیش پزشکی آنها کوتاه‌تر شده و معمولاً یک دوره یک ساله برای تحصیلات پیش پزشکی برای افراد در نظر گرفته می‎شود. در نهایت امر دانشجویانی که موفق می‌شوند تا دوران تحصیل خود در رشته پزشکی در کشور لهستان را با موفقیت پشت سر بگذارند، که البته تمام این دوره‌ها که به زبان انگلیسی برگزار می‎گردد، شرایط لازم را برای اخذ دوره های رزیدنتی در بیمارستان های آموزشی در دانشگاه های کشورهای مختلف را دارا می‎باشند.

 

طول مدت تخصص پزشکی در لهستان

طول مدت تخصص پزشکی در لهستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان را داشته و موفق شده‌اند تا دوران تحصیلات خود در رشته پزشکی را در دوره عمومی ‎با موفقیت پشت سر بگذارند، می‎توانند جهت تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان در دوره تخصص اقدام نمایند. معمولاً دوره تخصص در رشته پزشکی در کشور لهستان حدود ۴ سال به طول می‌انجامد. در کشور لهستان و در دانشگاه های معتبر این کشور گرایش‌های مختلفی برای تحصیل در دوران تخصص در رشته پزشکی ارائه می‎گردد که البته اخذ پذیرش و ادامه تحصیل در این دوره‌ها نسبت به تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان در دوره عمومی‎ به مراتب سخت تر و دشوارتر می‎باشد. از جمله مواردی که می‎تواند تاثیر بسیار زیادی در روند بهبود شرایط برای اخذ پذیرش برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان در دوره تخصص داشته باشد، رزومه تحصیلی مناس برای فرد متقاضی می‎باشد. بهتر است فرد متقاضی که خواهان تحصیل در دوره تخصص رشته پزشکی در کشور لهستان است، برای توصیه نامه خود و دریافت آن، از اساتید کمک بگیرد تا در نتیجه توصیه نامه مناسب را برای خود تهیه نمایید.

پیشنهاد می‎گردد که فرد متقاضی حتما 3 الی 4 توصیه نامه از اساتید خود داشته باشد. پیشنهاد می‎گردد تا فرد متقاضی فرم درخواست و همچنین انگیزه نامه خود را با دقت پر کند، چرا که این قضیه تاثیر بسیار زیادی در روند پذیرش وی توسط دانشگاه های موجود در کشور لهستان خواهد داشت. همچنین در صورتی که فرد متقاضی در آزمون های بین‎المللی و یا المپیادهای علمی‎ شرکت کرده و موفق به کسب جایزه شده است، بهتر است حتماً این موارد را در فرم درخواست خود وارد کند. در حالت کلی کشورهای خارجی و اروپایی بیشتر به دنبال پذیرش دانشجویانی هستند که به عنوان دانشجویان نخبه و ممتاز به حساب می‌آیند و داشتن هر مدرکی که بتواند در این زمینه به فرد دانشجو کمک کند بسیار حائز اهمیت می‎باشد؛ دوره های تخصص پزشکی برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان نیز  همگی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود و از جمله این گرایش های تخصص جهت تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان، می‎توان به گرایش تخصص قلب و عروق، گرایش تخصص جراحی عمومی، گرایش تخصصی مغز و اعصاب، گرایش تخصص پوست، گرایش تخصص ارتوپد و غیره اشاره نمود.

سر فصل دروس پزشکی در لهستان (عمومی و تخصصی)

سر فصل دروس پزشکی در لهستان (عمومی و تخصصی) | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سرفصل دروس رشته‌ی پزشکی در لهستان:

3سال (6 ترم) دروس پیش بالینی و دروس پایه شامل:

 

 • Anatomy

آناتومی

 • Medical chemistry

شیمی پزشکی

 • Biology

زیست شناسی

 • Biophysics

بیوفیزیک

 • Physiology

فیزیولوژی

 • Histology

بافت شناسی

 • Cell biology

زیست شناسی سلولی

 • Microbiology

میکروبیولوژی

 • Pathomorphology

آسیب شناسی

 • Pharmacology

داروسازی  و ...

 

3سال (6 ترم) دروس بالینی شامل:

 • Internal medicine

پزشکی داخلی

 • Pediatrics

پزشکی اطفال

 • Surgery

جراحی

 • Obstetric & Gynecology

زنان و زایمان

 • Psychiatry

روانپزشکی

 • Radiology

رادیولوژی

 • Family medicine

پزشکی خانواده

 • Neurology

عصب شناسی

 • Oncology & palliative care

انکولوژی و مراقبت های آرامبخش

 • Otolaryngology

گوش و حلق و بینی

 • Ophthalmology

چشم پزشکی

 • Infectious diseases

بیماری های عفونی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نحوه اخذ پذیرش پزشکی عمومی در لهستان

نحوه اخذ پذیرش پزشکی عمومی در لهستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان، این امکان را دارند تا به هر دو زبان لهستانی و انگلیسی تحصیلات خود را در رشته پزشکی در کشور لهستان به اتمام برسانند؛ در صورتی که فرد متقاضی خواهان تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان به زبان انگلیسی می‎باشد، حتما باید یک مدرک معتبر مانند آیلتس سطح ۶ را ارائه دهد و در صورتی که این مدرک را نداشته باشد، حتماً باید دوره های لازم برای اخذ مدرک زبان و دوره یک ساله پیش پزشک را به صورت کامل پشت سر بگذارد، بعد از آن که در این دوره موفق به کسب نمره قبولی شد می‌تواند در آزمون پایان دوره شرکت کرده و بعد از آن به تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان مبادرت ورزد. در حالت کلی طبق قوانین آموزشی موجود در کشور لهستان دانشجویانی که مدرک زبان معتبر ارائه دهند این امکان را دارند که به صورت مستقیم به دانشگاه‌های پزشکی جهت تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان وارد شوند.

از جمله مواردی که برای ورود به دانشگاه های موجود در کشور لهستان برای تحصیل در رشته پزشکی مورد نیاز می‎باشد، داشتن مدرک دیپلم ریاضی و تجربی با حداقل معدل ۱۶ به بالا می‎باشد، بعد از آن که دانشجویی مدارک خواسته شده را برای دانشگاه مورد نظرشان را ارسال کرد و دانشگاه، مدارک ارسال شده را تایید نمود، فرد متقاضی باید در یک آزمون که به صورت آنلاین و از طریق نرم افزار اسکایپ برگزار می‎گردد، شرکت نماید. هدف از برگزاری این آزمون آنلاین؛ بیشتر سنجش سطح سواد دانشجو در زبان انگلیسی می‎باشد. سوالاتی که در این آزمون آنلاین جهت تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان مطرح می‎شود، سوالات سخت و دشوار نبوده و صرفاً یک سری سوالات روزمره در زبان انگلیسی می‎باشد تا میزان تسلط به دانشجو به زبان انگلیسی سنجیده شود. در صورتی که فرد متقاضی در این آزمون قبول شود، این امکان را دارد تا وارد کالج پزشکی جهت تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان گردد. در دوره یک ساله پیش پزشکی که فرد دانشجو باید برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان، آن را با موفقیت پشت سر بگذارد، درس های مهندسی فیزیک، شیمی، زیست شناسی و ریاضی به زبان انگلیسی در مدت زمان یک سال به فرد دانشجو آموزش داده می‌شود و بعد از آن که فرد دانشجو در این دوره نمره قبولی لازم را کسب نمود، این امکان برای او به وجود می‌آید که بدون آزمون و مستقیماً به کورس پزشکی در یکی از دانشگاه‌های معتبر موجود در کشور لهستان جهت تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان وارد گردد. البته بعضی دانشگاه ها برای پذیرش دانشجویان آزمونی را در نظر گرفته‌اند که این آزمون پس از کالج پیش پزشکی مطرح می‎گردد و دانشجویان برای ورود به دانشگاه مورد نظر خود باید در این آزمون شرکت کرد و نمره قبولی را کسب نمایند. معمولا دانشگاه های موجود در کشور لهستان که به دانشجو خدمات تحصیلی در رشته پزشکی را ارائه می‎نمایند؛ دو بار در سال نسبت به پذیرش دانشجو اقدام می‎نمایند؛ یکی در ماه اکتبر یا همان مهرماه و دیگر در ماه‌ فوریه یا بهمن ماه. دانشجویانی که خواهان تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان می‎باشند، باید یکسری مدارک را تهیه کرده و تمامی آنها را به زبان انگلیسی ترجمه و بعد از آن که به تایید وزارت امور خارجه و همچنین نهاد دادگستری در کشور عزیزمان رسید، این مدارک را جهت طی کردن مراحل اداری و قانونی به سفارت لهستان تسلیم دارند. در ادامه لیست مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان را عنوان خواهیم کرد:

 • ارائه اصل مدرک دیپلم متقاضی به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی
 • ارائه ریز نمرات دیپلم به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی برای فرد متقاضی
 • ارائه اصل مدرک پیش دانشگاهی به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی برای فرد متقاضی
 • ارائه ریز نمرات پیش دانشگاهی به صورت ترجمه شده برای فرد متقاضی به زبان انگلیسی
 • ارائه گواهی سلامت فرد درخواست کننده به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی
 • ارائه انگیزه نامه فرد متقاضی به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی
 • ارائه مدرک زبان معتبر مانند زبان آیلتس سطح ۶ به بالا
 • ارائه شش قطعه عکس از فرد متقاضی

لیست دانشگاه های رشته پزشکی لهستان

لیست دانشگاه های رشته پزشکی لهستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

دانشگاه ورشو University of Warsaw :

در حالت کلی در کشور لهستان حدود ۵۰۰ دانشگاه وجود دارد که به دانشجویان خدمات تحصیلی در رشته‌های مختلف ارائه می‎نمایند؛ از این تعداد، بسیاری از آنها در بخش خصوصی در حال فعالیت می‎باشد. مهم ترین و معتبرترین دانشگاه موجود در کشور لهستان که خدمات تحصیلی در رشته پزشکی در کشور لهستان ارائه می‎نماید، دانشگاه ورشو می‎باشد که در پایتخت زیبای کشور لهستان، ورشو قرار گرفته است. دانشگاه دولتی پزشکی ورشو جز, بهترین دانشگاه موجود در کشور لهستان به حساب می‌آید و همچنین از نظر وسعت نیز بزرگترین دانشگاه موجود در کشور لهستان است؛ این دانشگاه در رتبه ششم در بین کل دانشگاه های موجود در اتحادیه اروپا به حساب آمده و در حال حاضر حدود ۶۰ هزار دانشجو در دانشکده های مختلف این دانشگاه در حال تحصیل می‎باشند.

 

 

دانشگاه جاژیلونی Jagiellonian University :

از دیگر دانشگاه‌های معتبر موجود در کشور لهستان که به دانشجویان خود خدمات تحصیل در رشته پزشکی را در سطح بسیار بالایی ارائه می‎نماید، دانشگاه جاژیلونی می‎باشد؛ این دانشگاه در شهر کراکوف  (Krakow)در کشور لهستان واقع شده و در حال حاضر حدود ۵۰ هزار دانشجو در رشته‌های مختلف و دانشکده‌های مختلف این دانشگاه در حال تحصیل هستند.

 

دانشگاه لودز Lodz University :

 بعد از دو دانشگاه نام برده شده، دانشگاه لودز در کشور لهستان به عنوان سومین دانشگاه معتبر در زمینه خدمات آموزشی برای تحصیل در رشته پزشکی کشور لهستان به حساب می‌آید که امکانات و خدمات آموزشی موجود در این دانشگاه از سطح بسیار بالایی برخوردار می‎باشد. این دانشگاه همچنین به نام منچستر لهستان نیز شهرت دارد. دانشگاه لودز به عنوان یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین دانشگاه‌های موجود در کشور لهستان به حساب می آید که دانشجویان بین‎المللی زیادی برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی و همچنین گذراندن دوره تخصص در رشته پزشکی در کشور لهستان، این دانشگاه را انتخاب می‎نمایند. در ادامه لیست مهمترین دانشگاه‌های موجود در کشور لهستان که به دانشجویان خود خدمات تحصیل در رشته پزشکی ارائه می‎نمایند را خواهیم آورد و همچنین به مدت زمان دوره های تحصیلی در این دانشگاه ها خواهیم پرداخت:

 • آکادمی‎پزشکی بیالیستوک ، برنامه های 4 ساله و 6 ساله؛
 • دانشگاه علوم پزشکی بیدگوزس ، دانشکده دوم ، برنامه 6 ساله؛
 • آکادمی‎پزشکی گدانسک ، برنامه 6 ساله؛
 • دانشگاه علوم پزشکی لودز ، برنامه پزشکی 4 ساله پزشکی 6 ساله پزشکی؛ برنامه دندانپزشکی 5 ساله؛ برنامه پرستاری 3 ساله؛ 1 سال علاقه؛ برنامه دکتری 3 ساله و غیره
 • دانشگاه پزشکیورکلاو ، برنامه های 5 و 5 ساله ؛
 • دانشگاه علوم پزشکی لوبلین ، برنامه های 4 ساله و 6 ساله؛
 • دانشکده پزشکی دانشگاه جاگلیونیان ، برنامه های 4 ساله و 6 ساله؛
 • آکادمی‎پزشکی پومرانیان ، برنامه 6 ساله؛
 • دانشگاه علوم پزشکی پوزنان: برنامه 4 ساله D. ، برنامه M.D. 6 ساله ، D.D.S 5 ساله. برنامه ، Phar.D. 6 ساله. برنامه و دوره 3 ساله لیسانس برنامه های فیزیوتراپی در English ،
 • دانشگاه علوم پزشکی سیلسیا ، برنامه های 4 ساله و 6 ساله؛
 • دانشگاه علوم پزشکی ورشو ، برنامه های و 6 ساله؛ دندانپزشکی 5 ساله ، دوره 5 ساله کارشناسی ارشد داروسازی؛

 

نحوه اخذ پذیرش تخصص پزشکی در لهستان

نحوه اخذ پذیرش تخصص پزشکی در لهستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

لهستان یکی از کشورهای حاضر در منطقه اروپای شرقی به حساب می‌آید که در سال‌های اخیر پیشرفت‌های بسیار زیادی در زمینه های آکادمیک و تحلیلی به خود دیده است، از همین رو لهستان برای بسیاری از دانشجویان که قصد ادامه تحصیل در دوره تخصص در رشته پزشکی را دارند به عنوان یک مقصد بسیار مناسب به حساب می‌آید و هر ساله تعداد بسیار زیادی دانشجو و حتی پزشکان که قصد ادامه تحصیل در دوره تخصص را دارند از سراسر دنیا به این کشور وارد می‌شوند؛ دلیل این امر، سطح علمی ‎بسیار بالای دانشگاه های موجود در کشور لهستان و همچنین مراکز درمانی و آکادمیک که در این کشور وجود دارد می‌باشد. از جمله مهمترین مواردی که در دوره‌های تخصص رشته پزشکی در کشور لهستان به افراد متقاضی آموزش داده می‌شود، موضوعات و مباحث اصلی مربوط به تخصص های پزشکی و دوره های بالینی و تئوری مختلف می‎باشد. پزشکان و دانشجویان بسیار زیادی وجود دارند که سطح علمی و سواد برای آنها مهم بوده و می‌خواهند دوره های تخصص خود را در کشوری پیشرفته مانند لهستان و دیگر کشورهای اروپایی ادامه دهند؛ دلیل این مسئله این است که معمولا بهترین دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز درمانی و بیمارستانی در پیشرفته ترین کشورهای دنیا وجود دارد، همچنین کشورهای پیشرفته دنیا از جمله کشورهای اروپایی مانند لهستان به دلیل صنعتی بودن، بهترین تجهیزات پزشکی روز دنیا را در خود داده و از طریق آنها می‌توان به بروز ترین علم موجود در زمینه پزشکی دست یافت.

در حقیقت با شرکت در دوره های تخصص در رشته پزشکی در کشور لهستان، دانشجویان و پزشکان می‎توانند سطح دانش و سواد خود را بالا برده و در به‌روز ترین و بالاترین حد ممکن در کل دنیا  نگه دارند، همچنین دانشجویانی که در دوره تخصص در رشته پزشکی در کشور لهستان شرکت می‎کنند، این امکان را دارند تا با مدرن‌ترین و مجهزترین تجهیزات پزشکی روز دنیا آشنا شوند. دانشجویان و پزشکانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان در دوره تخصص را دارند، این امکان را دارند که در دانشگاه‌های خود به روزترین تجهیزات پزشکی را به متقاضیان و دانشجویان در حال تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان در دوره تخصص ارائه نمایند. این کشور با توجه به توافق نامه های موجود، تبادلات علمی ‎بسیار مناسب و سطح بالایی را با دیگر کشورهای اروپایی و روز دنیا داشته و به همین جهت، گذراندن دوره‌های تخصص در رشته پزشکی در کشور لهستان می‌تواند سطح دانش و تجربه پزشکان را مانند بسیاری از کشورهای سطح بالا مانند آمریکا ارتقا بخشد. از جمله مهمترین مواردی که در روند پذیرش دانشجو جهت تحصیل در دوره تخصص در رشته پزشکی در کشور لهستان تأثیر مثبتی دارد، می‌توان به ارائه پروپوزال سطح بالا و همچنین سوابق تحصیلی مناسب اشاره نمود.

تحصیل پزشکی هزینه ها و تمام هزینه های جانبی در لهستان

تحصیل پزشکی هزینه ها و تمام هزینه های جانبی در لهستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سیستم آموزشی در کشور لهستان به گونه ای طراحی شده است که یک فرد لهستانی نیازی نیست که هیچ هزینه‌ای بابت تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان بپردازد و تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان برای آن فرد کاملاً رایگان به حساب می‌آید. در صورتی که فرد متقاضی، یک دانشجوی بین‎المللی باشد، موظف است تا شهریه دانشگاه در لهستان را به صورت تمام و کمال بپردازد. دانشجویان در حال تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان در صورت داشتن کارت دانشجویی در تمامی ‎خدمات و هزینه‌های عمومی ۵۰ درصد تخفیف را از طرف دولت لهستان دریافت خواهند کرد و در نتیجه هزینه زندگی نسبت به سایر کشورهای هم سطح کشور لهستان بسیار پایین تر خواهد آمد.

به عنوان مثال هزینه خوابگاه برای هر دانشجوی در حال تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان حدود 100-150 یورو می‎باشد و همچنین هزینه تحصیل در کالج به زبان انگلیسی حدود ۶ هزار یورو در سال است و در صورتی که به زبان لهستانی تحصیل صورت بگیرد، این هزینه به ۳ هزار و ۲۰۰ یورو در سال کاهش پیدا می‌کند. همچنین هزینه مربوط به تمدید ویزا مبلغی حدود ۱۴۵یورو در سال می‎باشد. ویزای تعلق گرفته به دانشجوی در حال تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان از نوع شینگن بوده و دانشجو این امکان را دارد تا به همه کشورهای حوزه شینگن در طول مدت تحصیل خود در رشته پزشکی در کشور لهستان سفر نماید. همچنین هزینه مربوط به بیمه خدمات درمانی ۱۰۰ یورو در سال می‎باشد. هزینه های مربوط به شهریه دانشگاه های موجود در کشور لهستان با توجه به دانشگاه انتخاب شده و همچنین زبان مورد نظر جهت خدمات آموزشی متفاوت می‎باشد. در دانشگاه لودز لهستان، در صورتی که فرد متقاضی خواهان تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی باشد، شهریه او حدود ۱۱ هزار یورو برای هر ترم تخمین زده می‎شود و در صورتی که این فرد خواهان تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان به زبان لهستانی باشد، این هزینه به ۸ هزار یورو در ترم کاهش پیدا می‎کند. همچنین در دانشگاه پزشکی ورشو لهستان برای آن که یک فرد و دانشجوی بین‌المللی بتواند به تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان مشغول گردد، باید ۱۱ هزار یورو در هر ترم پرداخت کند؛ البته زبان تحصیل و آموزش در این مورد انگلیسی می‎باشد و در صورتی که فرد بخواهد به زبان لهستانی جهت تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان مشغول گردد، این هزینه به ۱۰ هزار یورو در هر ترم کاهش پیدا می‎کند. همچنین کلاس های زبان لهستانی که توسط دانشگاه مورد نظر برای فرد متقاضی جهت تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان برگزار می‎گردد به مدت یک سال بوده و حدود دو هزار یورو در سال هزینه در پی خواهد داشت.

علاوه بر هزینه‌های تحصیلی، یک سری هزینه‌ها نیز مربوط به زندگی و گذران دوران تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان می‌باشد که به آنها نیز خواهیم پرداخت. با توجه به اینکه کشور لهستان در سال های اخیر رشد اقتصادی بسیار خوبی را به خود دیده است، اما هنوز این کشور مانند سایر کشورهای اروپایی هزینه زیادی را برای زندگی نمی‌طلبد و این گزینه بسیار مهم می‎باشد. در حالت کلی هزینه زندگی و گذران دوران تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان با توجه به نوع زندگی هر شخص متفاوت می‎باشد اما اگر بخواهیم به صورت تخمینی هزینه زندگی در کشور لهستان را حساب کنیم، هزینه زندگی یک دانشجو در لهستان حدود 450-650  یورو در ماه تخمین زده می‎شود، برای زندگی در شهر ورشو، این هزینه ها بیشتر شده و حدود 500-650 یورو در ماه خواهد بود.

 

مزایای تحصیل در رشته پزشکی در لهستان

مزایای تحصیل در رشته پزشکی در لهستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

لهستان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن است که به عنوان یک گزینه بسیار مناسب جهت تحصیل در رشته پزشکی برای دانشجویان بین‎المللی به حساب می‌آید؛ از مهمترین مواردی که لهستان را به عنوان یک گزینه بسیار مناسب جهت تحصیل در رشته پزشکی عنوان می‌کند، هزینه پایین زندگی در کشور لهستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی می‎باشد. در ادامه به لیست مهمترین مزایای تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان خواهیم پرداخت:

 • امکان ایجاد زندگی فرهنگی و پویا برای دانشجویان در حال تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان
 • وجود هزینه تحصیلی مناسب جهت تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان برای هر فرد متقاضی بین‎المللی
 • هزینه های تحصیل و زندگی مقرون به صرفه و پایین جهت تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان
 • وجود دانشگاه های با سطح علمی‎بالا و منحصر به فرد برای خدمات آموزشی و پژوهشی بسیار مناسب توسط دانشگاه های موجود در کشور لهستان
 • عضویت کشور لهستان در آراسموس
 • ارائه مدارک بسیار معتبر و شناخته شده از طریق دانشگاه های موجود در کشور لهستان که مدارک در کل دنیا دارای اعتبار بوده و همچنین کیفیت آموزشی دانشگاه ها را نیز نشان می‌دهد
 • امکان استفاده از بورسیه های مختلف تحصیلی برای دانشجویان بین‎المللی و همچنین دانشجویانی که زادگاه آن ها کشوری است که عضو اتحادیه اروپا نمی‎باشد.
 • ارائه برنامه‌های تحصیلی و آموزشی توسط دانشگاه های موجود در کشور و استان جهت تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان مطابق با استانداردهای روز دنیا و هم سطح کشورهای آمریکا آلمان انگلیس و غیره
 • با تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان، برای دانشجویان بین‎المللی این امکان به وجود می‌آید تا با استفاده از سیستم انتقال واحد اروپایی به ادامه تحصیل و گذراندن دوران تحصیل خود در هر یک از کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا هستند اقدام نمایند.
 • استفاده از امکانات و آپشن های ویزای شینگن با توجه به این موضوع که کشور لهستان به عنوان یکی از اعضای اتحادیه شینگن به حساب می‌آید.
 • امکان انجام کار پاره وقت و حین تحصیل برای دانشجویان در حال تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان
 • امکان استفاده از خدمات خوابگاهی

 

شرایط و نکات مهم در مورد رشته پزشکی در لهستان

شرایط و نکات مهم در مورد رشته پزشکی در لهستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حالت کلی، برنامه های آموزشی و تحصیلی که توسط دانشگاه‌های مختلف موجود در کشور لهستان ارائه می‌گردد در چند زمینه کلی از نوع پیش بالینی، تئوری و بالینی تشکیل می‎گردد. معمولا دوره‌های آموزشی برای دریافت مدرک عمومی ‎پزشکی در کشور لهستان، حدود ۶ سال به طول می‌انجامد و همچنین دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان را دارند باید در دو پایه مهندسی شیمی و فیزیک دارای سطح درسی بالایی باشند. همچنین اکثر دانشگاه های موجود در کشور لهستان این امکان را دارند تا خدمات آموزشی و تحصیلی خود را برای رشته پزشکی به زبان انگلیسی به دانشجویان خود ارائه نمایند.

جهت تحصیل در رشته پزشکی کشور لهستان از دو روش می‎توان اقدام نمود؛ در روش اول در صورتی که فرد متقاضی، دارای مدرک لیسانس در یکی از رشته های علوم پایه باشد، می‎تواند دوره شش ساله پزشکی خود را به دوره چهار ساله کاهش دهد، البته این دوره بیشتر برای دانشجویانی که از کشورهایی مانند آمریکا و کانادا به کشور لهستان وارد می‎شوند میسر می‎باشد، چرا که در این کشورها گذراندن دوره های علوم پایه برای وارد شدن به رشته پزشکی امری مهم و ضروری به حساب می‌آید. در روش دوم دانشجویانی که دارای مدرک دیپلم می‎باشند، این امکان را پیدا می‌کنند تا جهت ادامه تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان مشغول گردند. افراد جهت تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان، حتما باید یک دوره پیش نیاز را پشت سر بگذارند، همچنین باید مدرک دیپلم فرد متقاضی در یکی از رشته های تجربی و ریاضی بوده و همچنین معدل بالای ۱۶ داشته باشد؛ برای این افراد دوره تحصیل ۶ ساله بوده و همچنین این افراد این امکان را دارند تا از بورسیه تحصیلی استفاده نمایند.

برای استفاده از بورسیه‌های تحصیلی مختلف، از سمت دولت کشور لهستان، بورسیه ای برای دانشجویان بین‎المللی در نظر گرفته می‌شود که اولین مدرک مورد نیاز جهت اخذ این بورسیه، داشتن رزومه قوی دانشجو و ارائه آن به دانشگاه مورد نظر خود می‎باشد. در صورتی که فرد دانشجو که خواهان تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان است؛، زبان تحصیل خود را انگلیسی انتخاب می‌کند، بهتر است علاوه بر تسلط به زبان انگلیسی، به زبان لهستانی نیز به صورت نسبی تسلط داشته باشد، چرا که در دوره‌های پایانی تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان، این فرد باید با بیماران و در حالت کلی جامعه کشور لهستان در ارتباط بوده و بتواند با آنها ارتباط برقرار کند و به کشف بیماری و درمان بیماری‌های افراد بپردازد، بنابراین در صورتی که فرد مورد نظر با زبان لهستانی آشنایی نداشته باشد، دچار مشکل می‌شود. یکی دیگر از مواردی که در هنگام پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های موجود در کشور لهستان جهت تحصیل در رشته پزشکی مورد بررسی قرار می‌گیرد، فاصله ای است که میان زمان اخذ آخرین مدرک و زمان تقاضا برای ورود به دانشگاه افتاده. متقاضی باید علاوه بر تقاضایی که جهت تحصیل در دوره های زبان ارائه می‎نماید؛ برای دوره‌ای پیش پزشکی نیز تقاضا ارسال نموده تا از این طریق بتواند به اخذ ویزای تحصیلی از طریق سفارت لهستان اقدام نمایند.

خدمات تحصیلی مربوط به رشته های مختلف از جمله رشته پزشکی در دوره عمومی و همچنین دوره های تخصص مربوط به رشته پزشکی و یا رشته های دیگر مانند دندانپزشکی؛ پرستاری و داروسازی در تمامی ‎دانشگاه‌های پزشکی موجود در کشور لهستان ارائه می‎گردند. دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان هستند بعد از آنکه دوران تحصیل خود را با موفقیت پشت سر گذاشته و مدرک خود را مبنی بر پایان دوران تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان دریافت نمودند، این امکان را دارند تا ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل کرده و بعد از چند سال زندگی و کار به اخذ اقامت دائم در کشور لهستان بپردازند و یا این که با در دست داشتن مدرک خود به کشورهای دیگر سفر کرده و به ادامه تحصیل و یا اشتغال مشغول شود. در مورد هزینه های زندگی و تحصیل نیز باید بگوییم با توجه به این که دانشگاه‌های مختلف این کشور، در استان های مختلف وجود دارند، این هزینه متغیر می‌باشد اما به صورت تخمینی و میانگین هر فرد برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور لهستان باید حدود ۱۲هزار یورو در ترم را در نظر بگیرد.