x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی در جنوبی‌ترین بخش قاره آفریقا قرار دارد. کشور آفریقای جنوبی کشوری است که درون خود کشور دیگری دارد. کشور آفریقای جنوبی در سواحل دو اقیانوس هند و اطلس قرار دارد و با کشورهای بوتسوانا و موزامبیک همسایه است. این کشور لسوتو را در دل خود جای داده است. شرق این کشور پوشیده از علفزارهای استوایی است و رودهای لیموپو و وال رودهای مهم کشور آفریقای جنوبی هستند. در کشور آفریقای جنوبی بیش از 220 حرفه وجود دارد که افراد می‌توانند از آن استفاده نمایند. حداقل حقوق در نظر گرفته شده برای هر شغل بر اساس مهارت تعیین می‌شود و عموماً دستمزد بر حسب ساعت است، و درآمد هر ساعت بر اساس دشواری کار تعیین می‌شود. ویزای کاری کشور آفریقای جنوبی به نسبت سایر کشورها آسا‌نتر عرضه می‌شود این موضوع دو دلیل دارد، دلیل اول این است که اگر بخواهید در کشور آفریقای جنوبی کارفرما را مجاب کنید کار ساده‌تری دارید در صورتی که در کشورهای اروپایی باید رزومه بسیار قوی داشته باشید. در هر صورت شما نیاز به مجوز کار دارید مجوز کار کشور آفریقای جنوبی به مدت 1 ماه صادر می‌شود و عموماً یک سال اعتبار دارد. اجاره خانه در کشور آفریقای جنوبی بر اساس تعداد اتاق تعیین می‌شود. اگر شما بخواهید آپارتمان‌های کشور آفریقای جنوبی را به سه دسته از نظر کیفیت تقسیم نمایید سه دسته قیمت‌‌گذاری برای هر یک در نظر گرفته می‌شود که شاید کمی عجیب به نظر برسد. ما یک مثال می‌زنیم فرض کنید شما قصد اجاره خانه یک خوابه در مرکز شهر را دارید در چنین شرایطی حداقل بودجه‌ای که باید در نظر بگیرید در حدود 7904.74 راند است که این رقم شاید برای عده‌ای اصلاً ارزان نباشد. آینده امنیت اقتصادی در کشور آفریقای جنوبی بسیار روشن است، برای تعیین دقیق سیستم اقتصادی این کشور ارزیابی صورت گرفته است که نشان می‌دهد این کشور در سال‌های آینده می‌تواند به بیشتر محصولات به خودکفایی برسد به این ترتیب هزینه‌های اضافی وارداتی به کشور آفریقای جنوبی کاسته می‌شود و می‌تواند یک فضای برابر از نظر طبقاتی در بین مردم این کشور ایجاد شود. اجازه کار وی تنها در صورت داشتن مجوزهای لازم فراهم می‌شود و افراد بدون داشتن مجوز نباید در این کشور مشغول به کار شوند. ورود به تحصیل برای شخص همراه آزاد است و حتی می‌تواند از امکانات موجود به شکل دقیق و صحیح استفاده نماید این کشور توانسته یک سری سیاست‌های ارزشمند در زمینه اقامت و اخذ ویزای همراه فراهم سازد که به نفع مهاجرانی است که کشور آفریقای جنوبی را به عنوان مقصد اصلی خود انتخاب کرده اند.

مشاوره زندگی در آفریقای جنوبی
فهرست

حداقل حقوق در آفریقای جنوبی

حداقل حقوق در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حقیقت این است که گاهاً مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی از دید افراد عجیب و غریب و منطقی به نظر نمی‌رسد اما ما در این مقاله اطلاعاتی ارائه می‌دهیم تا به شما ثابت شود که مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی نیز می‌تواند با آینده خوبی همراه باشد. کار در کشور آفریقای جنوبی به طور کلی شامل رده‌های درآمدی مختلفی است.

در کشور آفریقای جنوبی بیش از 220 حرفه وجود دارد که افراد می‌توانند از آن استفاده نمایند. حداقل حقوق در نظر گرفته شده برای هر شغل بر اساس مهارت تعیین می‌شود و عموماً دستمزد ساعتی است، ساعت بر اساس سختی کار تعیین می‌شود به طوری که اگر دو کارگر در شغل‌های مختلفی کار کنند بر اساس سختی کار حقوق متفاوتی دارند. کارمندان در کشور آفریقای جنوبی عموماً دستمزد دوره‌ای دریافت می‌کنند و شاید به 45 روز یکبار نیز برسد. این کشور از نظر درآمد در وضعیت متوسطی قرار دارد اما نمی‌توان گفت که همه چیز ایده آل است. حداقل دستمزد در کشور آفریقای جنوبی 25 درصد به نسبت 5 سال گذشته و 29 درصد به نسبت ده سال گذشته رشد داشته است. افرادی که در رشته‌های خاصی تخصص دارند و تحصیلات خوبی را گذرانده‌اند می‌توانند با یک دوره کارآموزی به سادگی در این کشور ورود به کار داشته باشند در نظر داشته باشید که این کشور به طور کلی یک گزینه خوب برای کسانی است که از نظر بودجه در وضعیت کمی هستند، محسوب می‌شود.

میزان دخل و خرج در این کشور با هم تناسب دارد.

میانگین درآمد در آفریقای جنوبی

میانگین درآمد در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

درآمد افرادی که در کشور آفریقای جنوبی مشغول به کار هستند بر اساس نوع تخصص انتخاب می‌شود. افرادی که در رشته‌های مختلف مهندسی تحصیل کرده‌اند در کشور آفریقای جنوبی حقوق خوبی دارند این در حالی است که در ایران رشته‌های مهندسی هرگز حقوق خوبی به همراه ندارد و به طور کلی با کمبود شغل همراه است. کشور آفریقای جنوبی برای شغل‌های مهندسی حقوق 32 درصد بیشتر از ایران در نظر گرفته است این رتبه بسیار ارزشمند است و به طور کلی می تواند در ورود به کار جوانان تحصیل کرده گزینه بسیار عالی باشد.

از دیگر شغل‌های درآمدزا در کشور آفریقای جنوبی مدیریت فروش است مدیران فروش افرادی هستند که در یک مسیر درآمدزایی می‌توانند رشد خوبی داشته باشند و به رتبه خوبی دست یابد در نظر داشته باشید که به طور کلی مدیر فروش فردی است که می‌تواند یک محصول را در فضای گسترده‌تری به فروش برساند در نظر داشته باشید که در این کشور مدیران فروش باید به زبان رسمی مردم تسلط داشته باشند و درآمد این افراد 19 درصد از درآمدزایی در ایران بیشتر اعلام شده است که رقم قابل قبولی است. رسانه‌ها و تولید در کشور آفریقای جنوبی نیز در لیست مشاغل پر درآمد قرار دارند و به طور کلی می‌تواند گزینه خوبی در مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی محسوب شود. درآمد حاصل برای کارگران در کشور آفریقای جنوبی به نسبت ایران شاید کمتر هم باشد و بستگی به نوع کار و میزان تخصص مورد نیاز دارد در هر صورت این کشور سختگیری‌ها را کمتر کرده است تا ورود مهاجران آزادتر باشد به این ترتیب درآمدزایی بهتری شکل می‌گیرد.

باید بدانید که هزینه اصلی زندگی در کشور آفریقای جنوبی در حدود 5 درصد کمتر از ایران است و این در حالی است که درآمدزایی در این کشور به طور میانگین بین 5تا8 درصد از ایران بیشتر است. این روال نشان می‌دهد که کشور آفریقای جنوبی نیز می‌تواند برای کسانی که از نظر تخصص در وضعیت خوبی هستند مناسب باشد و دخل و خرج با هم میتواند در تناسب باشد.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در آفریقای جنوبی

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای کاری کشور آفریقای جنوبی به نسبت سایر کشورها آسان‌تر عرضه می‌شود این موضوع دو دلیل دارد، دلیل اول این است که اگر بخواهید در کشور آفریقای جنوبی کارفرما را مجاب کنید کار ساده‌تری دارید در صورتی که در کشورهای اروپایی باید رزومه بسیار قوی داشته باشید. در هر صورت شما نیاز به مجوز کار دارید مجوز کار کشور آفریقای جنوبی به مدت 1 ماه صادر می‌شود و عموماً یک سال اعتبار دارد، در طول این یکسان بستگی به نوع مجوز شما می‌توانید در این کشور ار نمایید به عنوان مثال اگر در مجوز شما قید شده باشد که نوع کار چیست تنها مجاز به کار در نوع تعیین شده هستید و در صورتی که مشخص نشد می‌توانید در سایر رشته‌ها نیز کار کنید. یکی از شغل‌هایی که می‌تواند برای مهاجران به کشور آفریقای جنوبی خوب باشد. سری‌های مهارتی تخصصی است، این سری از شغل‌ها هر ساله از سوی دولت کشور آفریقای جنوبی تعیین می‌شود و در آن قید شده است که کدام شغل‌ها نیاز به نیرو دارد ، البته در این شغل مهارت شما باید مستند باشد، یعنی اگر برنامه نویس هستید حتماً از شما نمونه کار خواسته می‌شود.

یک سوالی که بارها پرسیده می‌شود این است که آیا ویزای کاری کشور آفریقای جنوبی تبدیل به اقامت دائم می‌شود؟ پاسخ به این سوال دسته‌بندی‌های مختلفی دارد افرادی که دوست دارند سری شغل‌های ساده‌تری را انتخاب نمایند باید مدت بیشتری در کشور آفریقای جنوبی مشغول به کار شوند تا به دولت این کشور ثابت شود که آیا شرایط برای درخواست اقامت دائم فراهم شده است یا خیر. در صورتی که شما ورود به حرفه‌های سخت دارید ( مثلاً حرفه‌هایی که مخصوص به بخش‌های معدن است) پس از گذشت 1 الی 2 سال به سادگی می‌توانید وجود به کار در این کشور را برای خود فراهم سازید. درخواست اقامت به صورت کتبی بوده و بر اساس شرایط شما پاسخ دهی می‌شود.

مهندس کشاورزی،معمار،مدیر پروژه،نقشه کش،حسابرس،مدیر بیمارستان، دامپزشک، داروشناس،مهندس شیمی، مهندس برق، مهندس عمران،نقاش، لوله کش، جوشکار،زلزله شناس، مدیر ناوگان، تکنسین برنامه ریزی شهری، ارزیاب ریسک، مدیر زراعت، مدیر مهندسی از جمله مشاغل موردنیاز اعلام شده در سال 2020 آفریقای جنوبی هستند.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در آفریقای جنوبی

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای صرف غذا در یک رستوران معمولی در کشور آفریقای جنوبی باید در حدود 95.00 راند هزینه در نظر بگیرید مبرهن است که همه چیز بستگی به نوع غذای شما دارد مثلاً اگر بخواهید یک وعده مک دونالد سرو کنید باید در حدود 47.00 راند هزینه پرداخت کنید. هزینه‌ای که برای غذای دو نفر در رستوران متوسط در نظر گرفته می‌شود در حدود 400.00 راند اعلام شده است. اینطور که شواهد نشان می‌دهد این کشور از نظر هزینه زندگی بسیار عالی و مقرون به صرفه است. شایان ذکر است که کشور آفریقای جنوبی در کمتر از هزینه‌های زندگی موفق عمل کرده است و جای بسی شادمانی است.

شما برای خرید یک بلیط یک طرفه در شرایطی که حمل و نقل داخلی باشد یعنی بیرون از شهر صورت نگیرد باید 11.00 راند هزینه در نظر بگیرید. این در حالی است که شروع تاکسی از 10.00 رانده آغاز می‌شود. در این کشور آخرین نرخی که در زمینه بنزین اعلام شده است به لیتری 12.62 راند باز می‌گردد. مردم کشور آفریقای جنوبی علاقه‌ای به داشتن ماشین شخصی ندارند و اغلب کسانی که در این کشور مهاجر هستند از ماشین‌های شخصی برای خود استفاده می‌کنند، به طور کلی مردم کشور آفریقای جنوبی سعی می‌کنند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند و یا پیاده روی نمایند.

هزینه‌های اصلی در کشور آفریقای جنوبی بر اساس پارامترهای برق و آب و وسایل گرمایش و سرمایش برای یک آپارتمان 85 متر مربع در حدود 1099.35 راند اعلام شده است.این رقم در وضعیت حداقل قرار دارد و عموماً افراد باید بیش از این مبلغ را پرداخت نمایند.

افرادی که به ورزش علاقه دارند می‌توانند در باشگاه‌های بدنسازی نیز شرکت نماید که برای هر ماه در حدود 439.56 راند هزینه در نظر گرفته می‌شود.این در حالی است که یک جوان باید زمین تنیس برای یک ساعت را به میزان 62.22 راند در نظر بگیرد. هزینه سینما در این کشور برای هر یک بلیط در حدود 65.00 راند است. با توجه به اطلاعات گفته شده مشخص شد که هزینه اصلی زندگی در کشور آفریقای جنوبی در حدود 5 درصد کمتر از ایران است این در حالی است که درآمدزایی در این کشور بین 5 الی 8 درصد از ایران بیشتر است این روال نشان می‌دهد که کشور آفریقای جنوبی نیز می‌تواند برای کسانی که از نظر تخصص در وضعیت خوبی هستند مناسب باشد. 

هزینه زندگی در آفریقا جنوبی 5.91 درصد از ایران بیشتر است و capetown شهر گرانتر و polokwane  شهر ارزان تر است و هزینه اجاره تقریبا 20.44 درصد گرانتر میباشد اما درآمد در این کشور به گونه ایست که شما به مشکل بر نخواهید خورد.

قیمت برخی کالاهای اساسی در آفریقای جنوبی

قیمت برخی کالاهای اساسی در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


· شیر ( ثابت)، ( 1 لیتری) : 11.66 راند

· یک قرص نان سفید تازه ( 500 گرم) : 10.65 راند

· برنج ( سفید)، (1 کیلوگرم): 17.78 راند

· شانه ی تخم مرغ ( 12 عدد): 20.30 راند

· پنیر محلی ( 1 کیلوگرم): 87.29 راند

· سینه ی مرغ ( بدون استخوان، بدون پوست)، ( 1 کیلوگرم): 59.04 راند

· گوشت گاو ( 1 کیلوگرم) ( یا گوشت قرمز راسته): 92.06 راند

· سیب ( 1 کیلوگرم): 16.72 راند

· موز ( 1 کیلوگرم): 13.68 راند

· پرتقال ( 1 کیلوگرم) : 13.11 راند

· گوجه فرنگی ( 1 کیلوگرم) : 15.26 راند

· سیب زمینی ( 1 کیلوگرم) : 11.10 راند

· پیاز ( 1 کیلوگرم) : 11.03 راند

· کاهو (1 سر): 10.61 راند

· آب ( بطری 1.5 لیتری) : 12.89 راند

· پاکت سیگار ( مارلبورو) : 35.00 راند

اقتصاد در آفریقای جنوبی

اقتصاد در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وقتی صحبت از کشور آفریقای جنوبی می‌شود برخی از افراد معتقد هستند که این کشور از نظر درآمدزایی در وضعیت خوبی قرار ندارد و اقتصاد خوبی را شامل نمی‌شود. اما کشور آفریقای جنوبی توانست در سال‌های اخیر به رشد چندین برابر در زمینه اقتصادی برسد. کشور آفریقای جنوبی بزرگترین کشور صادر کننده طلا محسوب می‌شود که در حدود 40 درصد از صادرات این کشور را به خود اختصاص می‌دهد، طلای این کشور بیشترین عیار را دارد. کشور آفریقای جنوبی در زمینه اورانیوم، کرومیت و سنگ و پلاتین نیز به رتبه بسیار خوبی رسیده است به طوری که سه چهارم نیاز کشور از طریق موارد گفته شده تبدیل به انرژی می‌شود. در این کشور صنعت نیز رشد خوبی داشته است به طوری که صنایع شیمیایی و غذایی در کشور آفریقای جنوبی با بهره‌گیری از بهترین امکانات روز دنیا به تولیدات بسیار وسیعی رسیده‌اند. این کشور در زمینه مهندسی برق هم توانست خود را به رشد بالایی برساند به طوری که امروزه نیروی متخصص در رشته برق در این کشور درآمدزایی خوبی دارند. کشاورزی و دامداری از دسته شغل‌های درآمدزا در کشور آفریقای جنوبی محسوب می‌شود این کشور صادر کننده میوه و ذرت به کل جهان است. سطح زندگی مردم کشور آفریقای جنوبی به نسبت سایر بخش‌های قاره آفریقا بالاتر است و بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که در این کشور سعی شده است که رقابت سفیدپوست و سیاه پوست کمتر دیده شود البته هنوز هم تبعیض نژادی وجود دارد. در سال‌های اخیر تعداد قابل توجهی از سرمایه‌گذاران از سرمایه‌گذاری در کشور آفریقای جنوبی انصراف دادند این روال سبب شد که کشور خود به وضعیت خودکفایی قابل قبولی دست یابد. در نظر داشته باشید که کشور آفریقای جنوبی یک کشور بسیار قدرتمند در زمینه تولید و صادرات است و اقتصاد این کشور رشد 68 درصد به نسبت 6 سال اخیر داشته است که این رقم بسیار قابل توجه خواهد بود.خرید ملک در کشور آفریقای جنوبی در ابتدا بسیار گران بود اما امروزه خرید خانه در کشور آفریقای جنوبی با تعرفه‌های مشخصی همراه است.

نحوه انتقال پول در کشور آفریقای جنوبی به چند روش انجام میشود :
ویزا کارت و مستر کارت 
استفاده از پی پال
وب مانی
سوئیفت
وسترن یونیون

امنیت مالی و اقتصادی در آفریقای جنوبی

امنیت مالی و اقتصادی در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در بخش کشاورزی کشور آفریقای جنوبی امنیت اقتصادی بسیار بالایی دارد به طوری که تخمین‌هایی به اندازه 10 سال آینده نیز زده شده است، می‌دانیم که در هر کشوری زمانی که بخش کشاورزی قدرتمند ظاهر شود به این معنی است که کشور در زمینه صادرات نیز توانسته به رتبه خوبی دست یابند به این این ترتیب کشور آفریقای جنوبی هم یک کشور بسیار ارزشمند و درآمدزا در زمینه صادرات است.

دامداری از دیگر گزینه‌های درآمدزایی در کشور آفریقای جنوبی است، دامداری در این کشور در وضعیت وسیع صورت می‌گیرد و توانسته رشد 18 درصدی به نسبت سال‌های گذشته داشته باشد. شرایط اقامت در کشور آفریقای جنوبی به طور روتین ساده‌تر از سایر کشورها است.

اقتصاد کشور آفریقای جنوبی بر اساس بازده سود بیشینه تعیین می‌شود این کشور در زمینه طلا نیز دارای ثبات اقتصادی قابل قبولی است به طوری که در زمینه صادرات طلا توانسته حجم بسیار وسیعی را مورد پوشش قرار دهد

آینده امنیت اقتصادی در کشور آفریقای جنوبی بسیار روشن است، برای تعیین دقیق سیستم اقتصادی این کشور ارزیابی صورت گرفته است که نشان می‌دهد این کشور در سال‌های آینده می‌تواند به بیشتر محصولات به خودکفایی برسد به این ترتیب هزینه‌های اضافی وارداتی به کشور آفریقای جنوبی کاسته می‌شود و می‌تواند یک فضای برابر از نظر طبقاتی در بین مردم این کشور ایجاد شود.

امنیت اقتصادی برای کسانی که در رشته‌های خاصی تخصص دارند نیز در کشور آفریقای جنوبی فراهم شده است به طوری که آمارها نشان می‌دهد هیچ فرق متخصصی در کشور آفریقای جنوبی بدون شغل باقی نمی‌ماند. ارزیابی نمایید که صنایع در این کشور دسته بندی‌های متنوعی دارد که هر یک می‌تواند یک پتانسیل درآمدزایی خوب محسوب شود. امنیت مالی در رشته‌های پزشکی و شاخه‌های آن بسیار گسترده و عالی اعلام شده است به طوری که افراد می‌توانند به سادگی با ورود به این رشته و شغل یک سری درآمدزایی خوبی و ارزشمند در کشور آفریقای جنوبی داشته باشند. در بررسی‌های اخیر دسترسی به بخش‌های مشخص به شکل اصولی فراهم شده است و دولت این کشور تضمین کرده است که شاخص ثبات مالی در کشور آفریقای جنوبی تا سال‌های 2030 در وضعیت مشخص قرار بگیرد این ارزیابی جنبه دقیق و صحیحی را شامل می‌شود. اگر تخصص دارید یافتن کار در کشور آفریقای جنوبی با حقوق بالا اصلا سخت نیست.

نحوه انتقال پول در کشور آفریقای جنوبی به چند روش انجام میشود :
ویزا کارت و مستر کارت 
استفاده از پی پال
وب مانی
سوئیفت
وسترن یونیون

 

امنیت در آفریقای جنوبی

امنیت در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

امنیت کشور آفریقای جنوبی به دو دسته مشخص تقسیم شده است.

امنیت در محیط‌های عمومی کشور آفریقای جنوبی به شکل دقیق و صحیحی فراهم شده است، در این کشور شاید در ابتدا برای افراد سفید پوست کمی سخت بگذرد در هر صورت این این واقعیت نمی‌شود دور ماند که هنوز آثار تبعیض نژادی در کشور آفریقای جنوبی دیده می‌شود اما امنیت عمومی در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد. فضا به شکلی است که افراد می‌توانند در یک فضای دقیق و صحیح در کنار هم زندگی کنند و میزان دزدی در این کشور در فضای عمومی به حداقل رسیده است که ارزش بسیار زیادی دارد.

امنیت در مکان‌های خصوصی مانند ادارت و محل کار به طور کلی بسیار راندمان بالایی دارد به شکلی است که در اغلب شرکت‌ها دوربین مدار بسته استفاده می‌شود. دولت این کشور کنترل خوب و دقیقی بر روی شرایط موجود داشته است شواهد نشان می‌دهد کشور آفریقای جنوبی یک کشور قدرتمند در زمینه ایجاد امنیت عمومی محسوب می‌شود. بیشترین تأکید سرویس‌های امنیتی در این کشور بر روی کودکان و بانوان است به طوری که سبب شده است یک فضای گردشگری بسیار دقیق و صحیح فراهم شود. در این کشور سرویس‌هایی که برای رفت و آمد کودکان در نظر گرفته می شود به طور دقیق و روتین ارزیابی و کنترل می‌شود تا از کیفیت و استاندارد آن اطمینان حاصل شود. کشور آفریقای جنوبی در زمینه امنیت عمومی سعی کرده است از بهترین استراتژی روز استفاده نماید و در کنترل روال تبعیض نژاد نیز تا حد زیادی موفق بوده است. شایان ذکر است که این کشور توانسته برای بانوانی که به تازگی وارد کشور آفریقای جنوبی شده‌اند یک سری کلاس‌های مشاوره ای نیز فراهم سازد.

 ماهانه مبلغ بسیار زیادی از سمت دولت برای حمایت از شهروندان در نظر گرفته شده و سیستم توزیع عادلانه سرمایه برای رفاه بیشتر در این کشور وجود دارد.

 امار قتل نسبتا بالایی را داراست
آمار قتل و تعرض جنسی در آفریقای جنوبی در 2018/19 به ترتیب 3.4 درصد و 4.6 در افزایش داشته است. 
 سال گذشته دزدی از فروشگاه ها و سرقت های نقدی حدود 1.7 درصد کاهش گزارش شده است.

 

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در آفریقای جنوبی

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ اقامت کشور آفریقای جنوبی به طور کلی نیاز است که در ابتدا هدف شما از سفر مشخص باشد، هدف شما باید در راستای شرایط و بودجه و تخصص باشد. در صورتی که بخواهید کشور آفریقای جنوبی تحصیل نمایید به شما ویزای دانشجویی داده می‌شود که اجازه دارید همسر و یا یکی از اعضای خانواده خود را نیز همراه نمایید به این ترتیب به مدت مشخصی که به روی مجوز داده می‌شود می‌تواند در کشور آفریقای جنوبی زندگی نماید. افرادی که از طریق کار و درآمدزایی وارد کشور آفریقای جنوبی شده اند باید بدانند که در ابتدا باید یک دوره شش ماه را به تنهایی در کشور آفریقای جنوبی مشغول به کار شوند و در صورت استاندارد بودن همه چیز می‌توانند به سادگی ویزای همراه را نیز دریافت نمایید. اقامت از طریق کار نیاز به حداقل یک الی دو سال کار در کشور آفریقای جنوبی است. افرادی که در کشور آفریقای جنوبی تصمیم به سرمایه‌گذاری دارند از همان روز اول می‌توانند برای خود و اعضای خانواده خود ویزا دریافت نمایند، ویزای دریافتی به طور کلی دسته‌بندی‌های مختلفی دارد ، یعنی شما درخواست ویزای همراه را به شکل دقیق و مکتوب ارائه دهید خوشبختانه ورود همراه به کشور آفریقای جنوبی آسانتر از سایر کشور‌ها است دو مورد مهم در زمینه ورود همراه این است که تا زمانی که شما اقامت این کشور را ندارید او نمی‌تواند اقامت دریافت نماید، اجازه کار وی تنها در صورت داشتن مجوزهای لازم فراهم می‌شود و افراد بدون داشتن مجوز نباید در این کشور مشغول به کار شوند. ورود به تحصیل برای شخص همراه آزاد است و حتی می‌تواند از امکانات موجود به شکل دقیق و صحیح استفاده نماید این کشور توانسته یک سری سیاست‌های ارزشمند در زمینه اقامت و اخذ ویزای همراه فراهم سازد که به نفع مهاجرانی است که کشور آفریقای جنوبی را به عنوان مقصد اصلی خود انتخاب کرده‌اند.

ازدواج خارجی ها در آفریقای جنوبی

ازدواج خارجی ها در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شرایط ازدواج در کشور آفریقای جنوبی مانند سایر کشورها بوده و قوانین به این شکل است که اگر قرار است شما به عنوان یک فرد خارجی با یک تبعه کشور آفریقای جنوبی ازدواج نمایید باید ثابت نمایید که ازدواج شما واقعی است، یک اصل بسیار مهم را بدانید که اگر سفید پوست هستید روال ازدواج برای شما دشوار می‌شود و سختگیری‌های زیادی در این زمینه شکل می‌گیرد. مورد بعدی این است که باید مدارک لازم برای ازدواج وجود داشته باشد این مدارک شامل کارت شناسایی برای هر دو شخص به همراه نامه‌ای مکتوب و مستند که نشان دهد که شما مجرد هستید. افراد باید نامه گردش مالی خوبی ارائه دهند که روال ساپورت مالی در زندگی نیز ارزیابی شود.

مورد بعدی برای ازدواج در کشور آفریقای جنوبی این است که افراد باید به مدت حداقل سه سال در این کشور زندگی کنند و پس از این دوره به آن‌ها گفته می‌شود که آیا شرایط برای درخواست اقامت دائم دارند یا خیر. در صورتی که در این دوره صاحب فرزند شده باشید شرایط برای شما به طور دقیق و صحیحی فراهم می‌شود. زندگی در کشور آفریقای جنوبی از نظر هزینه‌ای در وضعیت خوبی است.

طلاق در کشور آفریقای جنوبی فضای خوبی ندارد، در این کشور افراد معتقد هستند که طلاق چیزی خوبی نیست و افرادی که زندگیشان به طلاق می کشد عموماً طرد شده هستند این یک واقعیت است که هنوز هم یک سری فرهنگ‌ها وجود دارد که سبب آسیب‌های بزرگ اجتماعی می‌شود. مردم کشور آفریقای جنوبی در زمینه طلاق کمی سختگیر هستند و در صورتی که فرزند نیز وجود داشته باشد این گزینه سختگیرانه‌تر می‌شود. در نظر داشته باشید که یک مورد بسیار جالب در خصوص ازدواج در کشور آفریقای جنوبی این است که هیچ نوع شرایط سنی برای ازدواج وجود ندارد یعنی دیده شده است که یک پسر 8 ساله با زن 60 ساله نیز ازدواج می‌کند! در هر صورت هر شکوری قوانین مخصوص به خود را دارد.

اجاره خانه در آفریقای جنوبی

اجاره خانه در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اجاره خانه در کشور آفریقای جنوبی بر اساس تعداد اتاق تعیین می‌شود. اگر شما بخواهید آپارتمان‌های کشور آفریقای جنوبی را به سه دسته از نظر کیفیت تقسیم نمایید سه دسته قیمت گذاری برای هر یک در نظر گرفته می‌شود که شاید کمی عجیب به نظر برسد. ما یک مثال می‌زنیم فرض کنید شما قصد اجاره خانه یک خوابه در مرکز شهر را دارید در چنین شرایطی حداقل بودجه‌ای که باید در نظر بگیرید در حدود 7904.74 راند است که این رقم شاید برای عده‌ای اصلاً ارزان نباشد حال اگر بخواهید همان آپارتمان را در منطق دورتری اجاره نمایید باید در حدود 5105.26 راند هزینه در نظر بگیرید به نظر می‌رسد که تعرفه مناسبی باشد در هر صورت شما می‌بایست بدانید که شرایط و بودجه به چه صورت است و چطور می‌توان نتیجه بهتری در این زمینه کسب نمود. اجاره خانه در شهر ژوهانسبورگ کشور آفریقای جنوبی شاید کمی گران باشد.

در صورتی که تعداد اعضای خانواده زیادتر باشد باید به سراغ آپارتمان‌های سه خواب رفت ، سیتسم ساخت آپارتمانی‌های سه خواب در کشور آفریقای جنوبی به این صورت است که تنها یک اتاق خواب بزرگ است و دو گزینه دیگر اغلب کوچک‌تر هستند و فاقد کمد بوده و حتی از سرویس‌های مشترک نیز استفاده می کند چنین آپارتمانی در صورتی که در مرکز شهر باشد 17598.48 راند هزینه در بر دارد که هزینه آن بیرون از مرکز شهر در حدود 11065.62 راند است در نظر داشته باشید که به طور کلی خرید خانه در کشور آفریقای جنوبی آسان‌تر از اجاره خانه است، افراد برای اجاره خانه باید از نظر درآمد در وضعیت خوبی باشند در این کشور چیزی به عنوان پیش پول وجود ندارد و شرایط برای رهن یک خانه بسیار محدود است پس شما باید بودجه خوبی برای اجاره خانه داشته باشید حقیقت این است که گاهاً هزینه اجاره یک خانه با خرید آن چندان تفاوتی ندارد. افرادی که قصد اجاره خوابه دارند باید برای جلب رضایت صاحب خانه اجاره سه ماه اول را زودتر پرداخت نمایند.

هزینه زندگی در آفریقا جنوبی 5.91 درصد از ایران بیشتر است و capetown شهر گرانتر و polokwane  شهر ارزان تر است و هزینه اجاره تقریبا 20.44 درصد گرانتر میباشد اما درآمد در این کشور به گونه ایست که شما به مشکل بر نخواهید خورد.

 در واقع صرفا به واسطه خرید ملک در آفریقای جنوبی اقامتی به خریدار ارائه نمی گردد، اما شما به واسطه ثبت شرکت و اخذ ویزاهای تجاری و سرمایه گذاری برای اخذ ویزا و اقامت در این کشور واجد شرایط می گردید.
شاخص قیمت املاک در آفریقا رو به افزایش می باشد
خرید ملک در آفریقای جنوبی محدود به افراد خاصی نمی باشد. اتباع خارجی نیز می توانند مانند ساکنین آفریقای جنوبی بدون هیچ گونه محدودیتی اقدام به خرید ملک در این کشور نمایند. تنها گروهی که امکان خرید ملک ندارند افراد خارجی هستند که به صورت غیر قانونی وارد این کشور شده باشند.

خرید ملک در آفریقای جنوبی

خرید ملک در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای خرید خانه در کشور آفریقای جنوبی باید به سراغ املاک این کشور بروید، املاکی که در کشور آفریقای جنوبی مشغول به فعالیت هستند هر یک در زمینه‌های مختلف می‌توانند مشاوره خوبی به شما بدهند در هر صورت این شما هستید که تصمیم گیرنده نهایی خواهید بود یک اصل مهم دیگر این است که باید بدانید که خانه‌ای می‌خواهید و قیمت روز خانه به چه صورت است. عموماً پیشنهادی که به شما می‌شود دسته بندی‌های مشخصی دارد، یعنی از شما سوال می‌شود که تعداد اعضای خانواده چقدر است و یا خانه باید چند اتاق خواب و چند سرویس بهداشتی داشته باشد. در کشور آفریقای جنوبی در ابتدا مطمئن می‌شوند که از نظر بودجه در وضعیت خوبی هستید و سپس به شما خانه مورد نظر را نشان می‌دهند، یعنی اگر در مورد یک خانه گران قیمت با مشاور املاک صحبت نمایید باید ثابت کنید که پول خرید آن خانه را دارید سپس شرایط برای بازدید خانه فراهم می‌شود.

شما برای خرید متر مربع آپارتمان در مرکز شهر نیاز به 22358.62 راند هزینه دارید این هزینه گاهاً بسیار زیاد است که سبب می‌شود کل سرمایه خود را به صفر برسانید به این ترتیب می‌توانید از خانه‌های بیرون از شهر استفاده نمایید که هزینه‌های در نظر گرفته شده نصف هزینه اولیه در نظر گرفته می شود. شایان ذکر است که تعرفه‌ها به طور کلی دسته بندی‌های مختلفی دارد و می‌تواند بسیار ارزشمند باشد. بانک‌های کشور آفریقای جنوبی یک سری شرایط خوب برای افرادی که قصد خرید خانه دارند در نظر گرفته است به طوری که سرمایه اولیه شما را به مدت 6 ماه وارد گردش‌های سوددهی بالا کرده و سپس بر اساس همان مبلغ به شما وام تعلق می‌گیرد. به این ترتیب افرادی که علاقه‌ای به مستأجری در کشور آفریقای جنوبی ندارند می‌توانند از این روش استفاده نمایند.

هزینه زندگی در آفریقا جنوبی 5.91 درصد از ایران بیشتر است و capetown شهر گرانتر و polokwane  شهر ارزان تر است و هزینه اجاره تقریبا 20.44 درصد گرانتر میباشد اما درآمد در این کشور به گونه ایست که شما به مشکل بر نخواهید خورد.

در واقع صرفا به واسطه خرید ملک در آفریقای جنوبی اقامتی به خریدار ارائه نمی گردد، اما شما به واسطه ثبت شرکت و اخذ ویزاهای تجاری و سرمایه گذاری برای اخذ ویزا و اقامت در این کشور واجد شرایط می گردید.
 شاخص قیمت املاک در آفریقا رو به افزایش می باشد
خرید ملک در آفریقای جنوبی محدود به افراد خاصی نمی باشد. اتباع خارجی نیز می توانند مانند ساکنین آفریقای جنوبی بدون هیچ گونه محدودیتی اقدام به خرید ملک در این کشور نمایند. تنها گروهی که امکان خرید ملک ندارند افراد خارجی هستند که به صورت غیر قانونی وارد این کشور شده باشند.

ثبت شرکت در آفریقای جنوبی

ثبت شرکت در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ثبت شرکت در کشور آفریقای جنوبی زیر مجموعه ویزای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود هدف اصلی در این روش گسترش یک تجارت است این تجارت می‌تواند به صورت خرید یک سهام و یا مالکیت باشد و همینطور می‌تواند به منظور تأسیس شرکت جدید باشد.

حقوق مالکیت در کشور آفریقای جنوبی به شکل خاصی است به این ترتیب که شهروندان خارجی در کشور آفریقای جنوبی می‌توانند مسکن و یا اماکن تجاری و صنعتی خود را به تملک درآورند این مورد از نظر قانون نباید منع شده باشد. شما برای اخذ ویزا از طریق مالکیت به طوری که شرکت از قبل به ثبت رسیده است نیاز است که حداقل 25 درصد از سهام شرکت را خریداری نمایید که این رقم به نوبه خود بسیار ارزشمند است. افراد برای ثبت شرکت در این کشور باید یک سی مراحل شش گانه را به طور دقیق طی نمایند و نیاز است که مستندات نیز ارائه شود. در هر صورت اینطور تخمین زده شده است که اگر همه چیز درست باشد سبک شرکت در این کشور کمتر از یک ماه زمان را به خود اختصاص می‌دهد و نیاز به پروانه آغاز فعالیت دارد. افراد باید پاسپورت معتبر داشته باشد این پاسپورت باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.

افراد باید آدرس فیزیکی معتبر داشته باشد برای ثبت هر شرکت در کشور آفریقای جنوبی نیاز است که یک آدرس فیزیکی فراهم باشد در صورتی که این شرط را دارا نیستید باید از مشاوران خبره در این زمینه استفاده نمایید.

افراد باید ثبت نام اینترنتی داشته باشند این گزینه برای کسانی است که هنوز در کشور خود هستند در کشور آفریقای جنوبی زندگی نمی‌کنند به این ترتیب با ثبت سفارش اینترنتی خودشان را وارد لیست می‌کنند. شما باید اسکن تمام مدارک خود را ارائه دهید. و نیاز است که مراحل ثبت نام آنلاین به شکل صحیحی شکل بگیرد. در نظر داشته باشید که افراد باید کارت‌های اعتباری بسیار ارزشمندی نیز برای ثبت شرکت دریافت نماید. شرکت باید نام تجاری داشته باشد تا بتواند هدف از فعالیت شرکت را به شکل دقیق و صحیحی نشان دهد. در کشور آفریقای جنوبی 5 نوع شرکت برای ثبت فراهم شده است.

انواع ویزا و انواع اقامت در آفریقای جنوبی

انواع ویزا و انواع اقامت در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اقامت در کشور آفریقای جنوبی نیاز به گذشت زمان مشخصی است که بر اساس نوع ویزا متفاوت است. افرادی که با ویزای تحصیلی وارد این کشور شده است مادامی که در این کشور زندگی می‌کنند اقامت موقت خواهند داشت مبرهن است که ویزای تحصیلی کشور آفریقای جنوبی هرگز نمی‌تواند فضایی برای اقامت دائم به شکل مستقیم را فراهم سازد. مورد بعدی این است که اگر شما با ویزای کاری وارد کشور آفریقای جنوبی شده‌اید باید به اندازه بیش از یک سال در این کشور کار کرده و شرایط مالیاتی را پیش ببرید در صورتی که همه چیز مشخص باشد می‌توانید درخواست خود را برای اقامت دائم فراهم سازید. در نظر داشته باشید که اقامت دائم در این کشور مستلزم رعایت قوانین موجود در کشور بوده و افرادی که در لیست فعالان سیاسی هستند و به نوعی نظم عمومی را به هم می‌زنند در این لیست قرار ندارند. برای کاریابی در کشور آفریقای جنوبی از سایت‌های مربوطه استفاده نمایید.

از دیگر ویزای کشور آفریقای جنوبی می‌توان به ویزای سرمایه‌گذاری اشاره نمود که خود شامل زیر شاخه‌های مختلف تجاری و ثبت شرکت و یا سرمایه‌گذاری نقد است که هر یک می‌تواند در صورت طی نمودن روال کاری صحیح منجر به اقامت دائم این کشور شوند. در صورتی که شما ویزای ازدواج کشور آفریقای جنوبی را اخذ کرده باشید به سادگی پس از یک دوره 1 2 الی سه ساله می‌توانید فضا را به شکل دقیق فراهم سازید. شایان ذکر است اقامت دائم کشور آفریقای جنوبی برای کسانی که رشد اقتصادی خوبی دارند با سرعت بیشتری فراهم شده است. اینطور که مشخص است این کشور می‌تواند یک فضای درآمدزایی خوبی نیز برای جوانان متخصص باشد.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم آفریقای جنوبی

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیمه درمانی ملی کشور آفریقای جنوبی به طور کلی شامل دسته‌بندی‌های مختلفی است که می‌تواند ارزشمند باشد. در این کشور سیستم‌های درمانی برای کودکان شامل دسته‌بندی‌های مختلفی است. دسته‌بندی‌های استفاده شده به این صورت است که اگر فرزند شما بیماری خاصی دارد دولت این کشور سیستم‌های صندوق پولی وسیعی را برای درمان او در نظر می‌گیرد. این در حالی است که اگر کودک از بیماری برخوردار باشد که دارو و یا شرایط درمان وی در این کشور وجود نداشته باشد دولت باید تصمیم بگیرد که آیا او می‌تواند در این شکرو زندگی نماید یا خیر. مورد بعدی در خصوص بانوان باردار است که شرایط درمانی و زایمان بسیار بی نظیر در کشور آفریقای جنوبی برای آن‌ها فراهم شده است این گزینه در سایر کشورهای آفریقایی در وضعیت بسیار بدی قرار دارد. تسهیلات درمانی برای بانوان و افرادی که بی سرپرست و یا بد سرپرست هستند نیز به شکل دقیق فراهم می‌شود. شایان ذگر است که در این کشور فضای درمان به طور دقیق و کاربردی دیده می‌شود و بیمارستان‌ها نیز به دو شکل خصوصی و عمومی دیده می‌شود. شایان ذکر است که درمان در کشور آفریقای جنوبی می‌تواند به شکل روتین و با بهترین امکانات فراهم شود.

خدمات بانکی و مالی در آفریقای جنوبی

خدمات بانکی و مالی در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حقیقت این است که ارتباط مالی کشور آفریقای جنوبی با ایران در زمینه بانکی بسیار محدود است اما در این کشور سرویس استاندارد بانک وجود دارد که در زمینه خدمات بانکی و بانکداری به طور جدی فعالیت می‌کند. نوع این بانک خدمات مالی است و مدیرعامل آن فردی به مان بن کروگر است. رئیس هیئت مدیره نیز فردی به نام فرد فاسوانا است. در این سرویس یانکداری شرکتی، بانکداری سرمایه‌گذاری و مدیریت سرمایه‌گذاری و همینطور بانکداری خرد دیده می‌شود. این سرویس به طور کلی بیش از 53 هزار نفر کارمند دارای و شعبات زیادی را شامل می‌شود. این گزینه برای ایرانیان مهاجر کشور آفریقای جنوبی بسیار عالی اعلام شده است و سرویس‌های بسیار عالی مالی را فراهم می‌سازد. استاندارد بانک در سال 1826 راه اندازی شده است و شعبه مرکزی آن در شهر ژوهانسبورگ کشور آفریقای جنوبی قرار دارد. این بانک دارای بخش سهام بسیار وسیعی است و بزرگترین سهام اقتصادی این کشور را نیز پوشش داده است. این بانک در فضای بازار بورس نیز قرار دارد و معامله‌های مختلفی را نیز شامل می‌شود. در نظر داشته باشید که شعبه‌هایی که برای ارائه خدمات به مهاجران فراهم شده است و در ابتدای هر سال اعلام می‌شود. این بانک بر پایه صنعت نیز فعالیت می‌کند و می‌تواند روال‌های صنعتی بسیار ایده آلی نیز فراهم سازد.

نحوه انتقال پول در کشور آفریقای جنوبی به چند روش انجام میشود :
ویزا کارت و مستر کارت 
استفاده از پی پال
وب مانی
سوئیفت
وسترن یونیون

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در آفریقای جنوبی

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


افراد با داشتن پاسپورت کشور آفریقای جنوبی می‌توانند به بدون نیاز به اخذ ویزا به ۹۸ کشور سفر کرد. گذرنامه این کشور به طور کلی می‌تواند برای کسانی که قصد دارند در این کشور زندگی و کار نمایند فراهم شده است در نظر داشته باشید که مراقبت‌های بهداشتی و درمانی نیز شامل امکانات این کشور برای مهاجران می‌شود.

§ شما می‌توانید روال سفر به سایر کشورها از طریق گذرنامه کشور آفریقای جنوبی را در لیست زیر مطالعه نمایید:


§ برزیل(90 روز)

§ آنتیگوا و باربادا(1 ماه)

§ آرژانتین(30 روز)

§ کارتاریکا(90 روز)

§ ایرلند(30 روز)

§ بهاماس باربادوس(6 ماه)

§ ماهچیل(90 روز)

§ ونزوئلا(90 روز)

§ تبین(30 روز)

§ هلیتی(3 ماه)

§ بوتسوانا(90 روز)

§ گویانا(3 ماه)

§ کیتس ونویس(3 ماه)

§ ناپال(90 روز)

§ دودنیگا(6 ماه)

§ کلمبیا(180 روز)

§ سن لوسیا(6 ماه)

§ گواتمالا(90 روز)

§ مالاوی(90 روز)

§ جمهوری دومنیک(30 روز)

§ السالوادور(90 روز)

§ زامنیا(90 روز)

§ پرو(180 روز)

§ نابمبیا(3 ماه)

§ فیجی(4 ماه)

§ گرجستان(90 روز)

§ پاراگوئه(90 روز)

§ مکزیک(30 روز)

§ نیکاراگوئه(90 روز)

§ اروگوئه(90 روز)

§ فیلیپین(30 روز)

§ پاناما(180 روز)

§ کره جنوبی(30 روز)

§ ماداگاسکار(90 روز)

§ مازامبیک(3 ماه)

§ ترنیدا توباگو(90 روز)

§ تایلند(1 ماه)

تشابهات فرهنگی آفریقای جنوبی با ایران

تشابهات فرهنگی آفریقای جنوبی با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· هسته اصلی جامعه کشور آفریقای جنوبی خانواده است و به طور کلی احترام به خانواده مانند ایران بسیار ارزشمند است.

· سنت گرایی در برخی از محله‌های کشور آفریقای جنوبی همانند ایران دیده می‌شود این موضوع در سبک لباس پوشیدن افراد نیز دیده می‌شود.

· در فرهنگ کشور آفریقای جنوبی طلاق مناسبت خوبی نیست این موضوع در بین مردم ایران نیز هنوز تا حدودی دیده می‌شود.

· فرهنگ افراد شهرنشین و روستانشین در کشور آفریقای جنوبی با هم فرق دارد به طوری که مردم روستانشین از گذشت و صبر بیشتری برخوردار هستند چنین چیزی دقیق در ایران نیز دیده می‌شود.

.این کشور هم مانند ایران غذاهای مخصوص به خود و ذائقه مردمش را دارد.

اعیاد و تعطیلات رسمی در آفریقای جنوبی

اعیاد و تعطیلات رسمی در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این بخش می‌خواهیم در خصوص اعیاد و مناسبت‌های رسمی در کشور آفریقای جنوبی صحبت کنیم. 1 ژانویه روز سال نو محسوب می‌شود که بسیار مهم بوده و پیر و جوان و زن و مرد در کنار هم جمع شده و لحظات به یاد ماندنی را فراهم می‌سازند هدیه دادن در این روز بسیار ارزشمند است.

21 مارچ روز حقوق بشر در کشور آفریقای جنوبی است که تعطیل رسمی اعلام می‌شود این روز به طور کلی از دسته روزهایی است که افراد می‌توانند در کنار هم جمع شوند و در مورد تاریخچه حقوق بشر صحبت نمایند.

27 آپریل روز آزادی است در این روز افراد سعی می‌کنند در جشن‌ها و اعیادی که در زمینه آزادی برگزار می‌شود شرکت نمایند، این روز آزاد هستید که لباس مورد علاقه خود را به تن نمایید

1 می روز کارگر است، این روز به طور کلی یکی از بهترین روزهای عمومی محسوب می‌شود که به پاس حمایت از کارگران برگزار می‌شود و ارزش و جنبه بالایی را نیز شامل می‌شود در چنین روزی افراد سعی می‌کنند در کنار هم جمع شوند و برای اعضای خانواده خود که به شغل شریف کارگری مشغولند هدیه دهند.

25 می روز جهانی آفریقا است، این روز بسیار مهم است به طوری که افراد سعی می‌کنند این روز را پاس داشته و از کشور خود حمایت و قدردانی نمایند. چنین روزی به طور کلی می‌تواند برای همه افرادی که در کشور آفریقای جنوبی زندگی می‌کنند ارزشمند باشد.

16 ژوئن در کشور آفریقای جنوبی روز جوانان است و جوانان حرف‌های دل خود را به گوش دولت این کشور می‌رسانند این روز نیز تعطیل رسمی است. روز زن در کشور آفریقای جنوبی به 9 آگوست باز می‌گردد یک روز بسیار ارزشمند محسوب می‌شود. در چنین روزی افراد سعی می‌کنند برای مادر و همسر خود هدیه خریداری نمایند.

دین در آفریقای جنوبی

دین در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حدود 80 درصد از مردم کشور آفریقای جنوبی پیرو آئین مسیحیت هستند. در این کشور هندوان، مسلمانان و یهودیان زیادی نیز زندگی می‌کنند. به طور کلی اینکه بگوییم مردم این کشور پیرو دین‌های بزرگی هستند و تعصب خاصی دارند، کمتر دیده می‌شود. اما سنت گرایی در این کشور هنوز هم در وضعیت گسترده‌ای دیده می‌شود. در قانون اساسی کشور آفریقای جنوبی آزادی عادت و مسائل دینی به طور دقیق و اصولی فراهم شده است به شکلی که افراد می‌توانند در دوره‌ای از سال به دین خاص و در دوره دیگر دین خود را تغییر دهند.

جامعه مسلمانی در کشور آفریقای جنوبی هنوز کوچک اما پویا و در حال رشد است. اینطور که مشخص شده است جمعیت یهودیان در کشور آفریقای جنوبی کمتر از 100 هزار نفر است و یهودیان ارتدکس در این کشور رتبه خوبی دارند.

جمعیت بودایی در کشور آفریقای جنوبی بسیار کم است. جمعیت زرتشتی در کشور آفریقای جنوبی نیز در سال‌های اخیر بسیار کم و محدود در نظر گرفته شده است بخش دیگری از این کشور را بهاییان تشکیل می‌دهند در نظر داشته باشید که به طور کلی آخرین آمار‌ها در زمینه پیروان ادیان مختلف در کشور آفریقای جنوبی به این صورت است که هرکس می‌تواند طبق اعتقاد خود برای خود مذهب داشته باشد.

تفریح در آفریقای جنوبی

تفریح در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از تفریحات بسیار عالی در کشور آفریقای جنوبی شنای نهنگ‌ها است. ماه‌های مرداد و شهریور فصل زایش نهنگ‌ها در این کشور محسوب می شود به طوری که حرکات نمایشی بسیار جالبی از نهنگ‌ها دیده می‌شود. طبیعت گردی در بخش‌های مختلف کشور آفریقای جنوبی و بازدید بازی‌های جالب نهنگ‌ها بسیار دلچسب است.

کشور آفریقای جنوبی سراسر ماجراجویی است، در این کشور دره‌های عمیق و کوه‌های بسیار وحشی برای بازدید فراهم شده است که می‌تواند برای جوانان گزینه بسیار جالبی باشد. سواحل زیبای کشور آفریقای جنوبی گزینه‌ای بسیار زیبا و خاص است که می‌تواند ارزش خوبی را فراهم سازد

پیاده روی در منطقه حفاظت شده امپومالانگا بخش مهمی از فعالیت‌های روزمره محسوب می‌شود شما می‌توانید به اندازه یک الی چهار ساعت در این منطقه پیاده روی نمایید. در نظر داشته باشید که جذاب‌ترین مسیر‌های پیاده روی در این منطقه فراهم شده است. رودخانه‌های زیبا در این منطقه بسیار دلچسب هستند. مسیر پیاده روی مرغان گینه شما را به منطقه آبشارها و رودخانه‌هایی می‌برد که می‌تواند شنا کردن شما را به شما نمایش دهد. چشمه‌های آبگرم طبیعی ریمواسماک از دیگر معجزات طبیعی در کشور آفریقای جنوبی محسوب می‌شود که سبب می‌شود حس طراوت بسیار دل انگیزی فراهم شود.

عاشقان طبیعت در کشور آفریقای جنوبی به طور کلی می‌توانند سری به هاگسبک بزنند، این منطقه دارای فضای بسیار ارزشمند و دیدنی هستند که تفریحات بسیار دل انگیزی را نیز فراهم می‌شود درون این طبیعت وحشی آبشارهای زیادی وجود دارد که می‌تواند یک مقصد بسیار عالی را فراهم سازد.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در آفریقای جنوبی

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای گشت و گذار در بخش‌های مختلف این کشور می‌توانید از بلیط قطار استفاده نمایید که هزینه بلیط قطار یک طرفه 11.00 است، این در حالی هزینه خرید بلیط عبور ماهانه در این کشور به اندازه 293.12 راند تعیین شده است که رقم قابل قبولی است در نظر داشته باشید که تاکسی‌ها در این کشور از تعرفه 10.00 راند آغاز می‌شوند و به ازای هر یک کیلومتر 10.00 راند هزینه در نظر گرفته می‌شود. شایان ذکر است که در کشور آفریقای جنوبی هزینه‌ها شامل دسته‌بندی‌های مختلف است که هر یک می‌تواند برای شما مناسب باشد.

تاکسی در این کشور به اندازه یک ساعت تأخیر 48.00 راند هزینه در نظر گرفته است. اینطور که مشخص است هزینه حمل و نقل در کشور آفریقای جنوبی 25 درصد از ایران بیشتر است که اگر از کارت‌های حمل و نقل عمومی طولانی مدت استفاده شود هزینه‌ها به نصف کاهش می‌یابد.

کرایه متروریل در این کشور براساس کیلومتر و نوع صندلی بین 7 تا 22 راند متغیر است. برای صرفه جویی در هزینه میتوانید از کارت های هفتگی یا ماهانه استفاده نمایید.

تاکسی مینی بوس های 14 تا 16 صندلی دارند و در مراکز مهم و مرکز بسیار زیاد یافت شده و مقرون به صرفه اند و کرایه اش از 5 راند شروع میشود و بسته به جاده و ساعت و روز متغیر خواهد بود.

مای سیتی اتوبوس هایی جدید که از 2010 شروع بکار کردند و مقرون به صرفه و رو به رشد هستند و اتوبوس گردشگری که یک روز کامل برای گردش مسافران استفاده میشود و در حدود 170 راند کرایه اش است.

 هزینه تورهای دوچرخه سواری بین 400 تا 600 راند میباشد

از تاکسی های معتبر در این کشور استفاده نمایید تا هزینه مضاعف پرداخت نکنید. تاکسی معمولا هر کیلومتر را 10 راند حساب میکنند و احتمالا بطور حداقل برای مسافت ها 30 40 راند کرایه شما خواهد بود.

فرهنگ آفریقای جنوبی

فرهنگ آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· مردم کشور آفریقای جنوبی در زندگی شهری به طور کلی زندگی سرعتی دارند و کمیت از ارزش بالاتری برخوردار است این در حالی است که روستانشیان ترجیح می‌دهند کیفیت زندگی بالاتری داشته باشند.

· رسوم احوالپرسی در کشور آفریقای جنوبی به طور قومی با هم فرق دارد برخی از افراد با هم دست می‌دهند برخی دیگر تنها سر تکان می‌دهند.

· ارتباط چشمی بخشی از فرهنگ معاشرت در کشور آفریقای جنوبی محسوب می‌شود که با خارجیان نیز دیده می‌شود.

· در این کشور افراد سعی می‌کنند به هم هدیه دهند این گزینه در تولدها و کریسمس بیشتر دیده می‌شود.

هنر آفریقای جنوبی

هنر آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· در کشور آفریقای جنوبی هنر صنایع دستی بسیار قدرتمند است. به طوری که بانوان این کشور در این هنر به شهرت خوبی رسیده‌اند

· در برخی از بخش‌های این کشور دیده می‌شود که افراد به هنر نقاشی های خاص نیز مشغول هستند.

· مردم کشور آفریقای جنوبی به طور کلی در زمینه موسیقی نیز فعالیت‌های گسترده‌ای دارند.

ورزش در آفریقای جنوبی

ورزش در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· فوتبال و کریکت و راگبی از دسته ورزش‌های بسیار ارزشمند در کشور آفریقای جنوبی محسوب می‌شود.

· بسکتبال از دیگر ورزش‌های ارزشمند در کشور آفریقای جنوبی است.

· شنا و همینطور گلف از دیگر ورزش‌هایی است که می‌تواند بسیار ارزشمند باشد و جنبه خوبی داشته باشد.

خرافات در آفریقای جنوبی

خرافات در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· در هر صورت بد شگون بودن طلاق یکی از بخش‌های بسیار مهم در کشور آفریقای جنوبی محسوب می‌شود ، به طوری که ارتباط یک جوان با یک فرد طلاق گرفته می‌تواند بخت او را ببندد.

· رسم و رسومات زیادی در کشور آفریقای جنوبی دیده می‌شود که بیشتر مانند خرافات است، مثلاً در این کشور در روز جهانی آفریقا هیچ کس حق ندارد از لباس با رنگ سیاه استفاده نماید علت این خرافه مشخص نیست اما در مجموع به این معنی است که رنگ سیاه رنگی تاریکی و ناامیدی است.

· کودکان تا سن 5 سالگی در کنار پدر و مادر خود می‌خوابند تنها خوابیدن کودک در کشور آفریقای جنوبی اصلاً رواج ندارد و گفته می‌شود که ارواح کودک را تصرف می‌کنند!

شایعات در مورد آفریقای جنوبی

شایعات در مورد آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· در کشور آفریقای جنوبی با یک خانم که تازه ازدواج کرده است نباید زیاد حرف زد . این جمله‌ای است که بارها در مورد کشور آفریقای جنوبی شایعه شده است و واقعیت ندارد

· عدم ارتباط خوب بین مردم روستا و شهر در کشور آفریقای جنوبی یک شایعه است و همه مردم با هم ارتباط خوبی دارند.

· اینکه سفیدپوستان حق ندارند به سیاه پوستان هدیه دهند نیز یک شایعه محسوب می‌شود و ارزشی ندارد.

موارد ممنوعه در آفریقای جنوبی

موارد ممنوعه در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· در صورتی که به خانه یک فرد از تبعه کشور آفریقای جنوبی می‌روید نباید در مورد متراژ منزل و یا میزان درآمد وی سوال نمایید

· شما حق پرسش در زمینه تحصیلی و تاهل و تجرد را ندارید

· در این کشور سر کشیدن نوشابه و ( مایعاتی که در بطری قرار دارد) برای بانوان ممنوع است

· استفاده از مشروبات الکلی در مکان‌های عمومی ممنوع است.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم آفریقای جنوبی

خطرات احتمالی برای افراد مقیم آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· اینکه یک سیاه پوست در یک لحظه با شما رفتار خوبی نداشته باشد یک چیز طبیعی است پس بهتر است بیخیال باشیم

· درآمدزایی در کشور آفریقای جنوبی شاید در ابتدا کمی دشوار باشد پس یکی از خطراتی که مهاجران به این کشور را تهدید می‌کند بی پولی است

· مردم کشور آفریقای جنوبی به گوشی موبایل بسیار علاقه دارند بهتر است حواسمان به تلفن همراهمان باشد

 امار قتل نسبتا بالایی را داراست
آمار قتل و تعرض جنسی در آفریقای جنوبی در 2018/19 به ترتیب 3.4 درصد و 4.6 در افزایش داشته است. 
 سال گذشته دزدی از فروشگاه ها و سرقت های نقدی حدود 1.7 درصد کاهش گزارش شده است.

 

تشابهات قوانین آفریقای جنوبی با ایران

تشابهات قوانین آفریقای جنوبی با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· به موقع رسیدن در کشور آفریقای جنوبی یک قانون بسیار مهم است که اگر رعایت نشود بسیار مشکل ساز است

· پیش از اینکه به خانه کسی بروید باید به او زنگ بزنید و سوال کنید که آیا تمایل دارد که با خود غذایی به همراه ببرید یا خیر! چنین چیزی در ایران دیده نمی‌شود!

· در این کشور احترام گذاشتن به همه اعضای خانواده یک موضوع بسیار مهم است.

گواهینامه و خرید ماشین در آفریقای جنوبی

گواهینامه و خرید ماشین در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما در این کشور می‌توانید خودرو اجاره نمایید. در صورتی که گواهینامه کشور خودتان به زبان انگلیسی باشد می‌توانید با آن در کشور آفریقای جنوبی رانندگی نمایید. گواهینامه افراد باید عکسدار باشد در غیر اینصورت نیاز به گواهینامه بین‌المللی است.

شما برای کرایه خودرو در این کشور باید کردیت کارت داشته باشید. در صورتی که در حال رانندگی افسر از شما گواهینامه و پاسپورت بخواهد و نداشته باشید جریمه خواهید شد.
سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در کشور آفریقای جنوبی

سفارت کشور آفریقای جنوبی در ایران تهران، خیابان ولیعصر مقابل پمپ بنزین باغ فردوس است. ساعت کاری سفارت روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 الی 16 اعلام شده است.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در آفریقای جنوبی

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت کشور آفریقای جنوبی در ایران تهران، خیابان ولیعصر مقابل پمپ بنزین باغ فردوس است. ساعت کاری سفارت روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 الی 16 اعلام شده است.

نوع پوشش مردم آفریقای جنوبی

نوع پوشش مردم آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· مردم کشور آفریقای جنوبی از نظر لباس بسیار مدرن هستند استفاده از تیشرت بسیار رایج است و از دسته لباس‌های اسپرت محسوب می‌شود

· بانوان علاقه ای به بستن موهای خود ندارند و در صورتی که بخواهند از بافت‌های آفریقایی استفاده می‌کنند.

· در این کشور به طور کلی روال زندگی در نظر پوشش در وضعیت آزاد قرار دارند اما در زندگی شهرنشینی بانوان و آقایان هر دو یک سبک لباس می‌پوشند و استفاده از شلوار جین بسیار زیاد است

· مردم این کشور در برخی از مراسم‌ها از لباس‌های سنتی نیز استفاده می‌کنند.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی آفریقای جنوبی

جغرافیا و شرایط آب و هوایی آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور آفریقای جنوبی در جنوبی‌ترین بخش قاره آفریقا قرار دارد. کشور آفریقای جنوبی کشوری است که دورن خود کشور دیگری دارد. کشور آفریقای جنوبی در سواحل دو اقیانوس هند و اطلس قرار دارد و با کشورهای بوتسوانا و موزامبیک همسایه است. این کشور لسوتو را در دل خود جای داده است. شرق این کشور پوشیده از علفزارهای استوایی است و رودهای لیموپو و وال رودهای مهم کشور آفریقای جنوبی هستند. آب و هوای کشور آفریقای جنوبی به طور کلی معتدل است. ماه‌های دسامبر یا فوریه در این کشور بسیار گرم است اگ شما قصد سفر به کشور آفریقای جنوبی برای گشت و گذار را داشته باشید شاید این هوا برای شما کمی گرم باشد. در بخش‌های ساحل شرقی کشور آفریقای جنوبی بیشترین میزان بارندگی دیده می‌شود اما بیشتر این سرزمین در وضعیت خشک قرار دارد.

کشور آفریقای جنوبی دارای سه پایتخت متفاوت است. دوربا و پورت از شهرهای بسیار مهم کشور آفریقای جنوبی محسوب می‌شود. تاریخ این کشور به نسبت سایر کشورها بسیار متفاوت است. رشد کشور آفریقای جنوبی متفاوت از سایر کشورها است، در ابتدا مهاجرانی از اروپا وارد کشور آفریقای جنوبی می‌شوند و یک سری شرکت‌های هلندی را تأسیس می‌کنند در این بین این کشور دچار تنش‌های زیادی می‌شود. بیشتر مناطق داخلی در کشور آفریقای جنوبی در ارتفاعات بالاتر قرار دارد به این نیست زمستان‌ها در این بخش به نقطه صفر نیز می‌رسد.  یک منطقه کوچک در بخش شمال غربی کشور آفریقای جنوبی قرار دارد که آب و هوای بیابانی دارد، این منطقه بسیار زیباست  زمین‌ها رنگ‌بندی‌های مختلفی دارد و آب و هوا به شکل عجیبی است. روز‌های این منطقه آفتابی است اما شدت سرما در شب بسیار زیاد است. در بخش جنوب غربی کشور آفریقای جنوبی شاهد بارش باران به میزان زیادی هستیم. در این کشور الگوهای بارشی در طول زمستان با فشار بالا دیده می‌شود، در طول تابستان سیستم‌های کم فشار در کشور آفریقای جنوبی رخ می‌دهد. حداکثر درجه حرارت در تابستان‌های این کشور بیش از 32 درجه سانتی گراد اعلام شده است و در برخی مناطق شمال کشور نیز شاهد دمای 38 درجه هم بوده این. بیشترین میزان دمای ثبت شده از این کشور در حدود 48 درجه سانتیگراد است.

غذاهای آفریقای جنوبی

غذاهای آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خوراک گوشت بوبوتی از دسته گوشت‌های بسیار خوش طعم محسوب می‌شود که کیفیت عالی دارد. این غذای خوشمزه به طور کلی با برگ‌های معطر و گوشت چرخ کرده تهیه می‌شود و از گوشت گاو و گوساله نیز استفاده می‌شود. کره و سیر و پیاز از دیگر موارد این غذا محسوب می‌شود.

پپ یک نوع حریره ذرتی برای غلیظ کردن سس‌های باربیکیو بوده و با نان‌های سنتی مصرف می‌شود و طعم بی نظیری دارد این غذا یک نوع پوره ذرت بوده و برای کودکان بسیار عالی است.

بوئرورس سوسیس‌های دست ساز خانگی هستند که با کیفیت بالایی درست می‌شود و طعم گیاهی دارد. در این غذا از گوشت تازه و نیم پز شده استفاده می‌شود و بخش دیگر آن نیز ادویه‌های خوش طعم است. این غذا تازه و داغ داغ استفاده می‌شود.

آپریکوت یک مکمل غذایی است که مانند ترشی‌های ایرانی است در این ترشی از برگه‌های زردآلو استفاده می‌شود و طعم بسیار دل انگیزی دارد. خوراک مرغ و کاری دوربان یکی از مشهورترین غذاهای کشور آفریقای جنوبی محسوب می‌شود که از فیله مرغ تازه تهیه می‌شود و نیاز به تخم و مرغ و نمک و فلفل دارد. این خورشت بسیار خوش طعم و بی نظیر بوده و به ذائقه ایرانیان سازگار است. تارن شیر از دیگر غذاهای خوش طعم در بین کودکان کشور آفریقای جنوبی است که بسیار مقوی بوده و اغلب در وعده صبحانه استفاده می‌شود.

آخرین ویرایش: 2019-04-15 07:07:21 5,900