x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی یکی از کشورهای قدرتمند در قاره آفریقا است. این کشور در زمینه صنعت و کشاورزی رشد خوبی داشته است. بخش‌های مختلفی از این کشور نیمه کویری اعلام شده است در بخش‌های شرقی شاهد علفزارهای استوایی هستیم که ول نامیده می‌شود. این کشور با نامبیا، بوتسوانا و زیمباوه و لسوتو همسایه است.صادرات طلا در این کشور در حدود 40 درصد از حجم صادرات را به خود اختصاص می‌دهد که رقم قابل توجهی است. کشور آفریقای جنوبی تولید کننده در حد گسترده اورانیوم است و توانسته در سال‌های اخیر فضای صادراتی خوبی برای این ماده نیز ایجاد نماید. از دیگر منابع مالی در کشور آفریقای جنوبی کرومیت است. ایرانیان در کشور آفریقای جنوبی سعی می‌کنند بیشتر در زمینه صادرات انواع قطعات یدکی خودرو و وسایل نقلیه فعالیت نمایند و بسیار دیده شده است که شرکت‌هایی که از سوی ایرانیان در این کشور ثبت شده است و در این زمینه فعالیت دارند.

نام انگلیسی: South Africa
نام عربی: جنوب أفريقيا
پایتخت: پرتوریا، بلوم فونتین، کیپ تاون
قاره: آفریقا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: دموکراسی پارلمانی
زبان‌های رسمی: انگلیسی
زبان‌های رایج: بیش از 11 زبان رایج
واحد پول: راند هر راند 0.075 دلار آمریکا
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 98
جمعیت: 57,725,600 در سال 2018
منطقه زمانی: (GMT+2) . UTC+2(SAST)
دامنه اینترنتی: (GMT+2) . UTC+2(SAST)
پیش شماره تلفن: 0027

سفر به آفریقای جنوبی

سفر به آفریقای جنوبی، سفر به کشور گوناگونی­‌هاست. این کشور نه تنها دارای تنوع قومی و نژادی در جمعیت انسانی خود است، بلکه جاذبه‌های طبیعی این کشور هم دارای مناظر متنوعی است که در دنیا منحصر به فرد است. این کشور به داشتن معادن الماس معروف است. دارای سه پایتخت بوده و یکی از شهرهای معروف توریستی آن ژوهانسبورگ است. نوع حکومت این کشور، جمهوری پارلمانی است و دارای سه پایتخت برای سه قوای مرکزی است. پرتوریا Pretoria پایتخت قوه مجریه و مرکز اداری آفریقای جنوبی است. کیپ تاون Cape Town پایتخت پارلمان و مرکز قانون اساسی است. بلوم فونتینBloemfontein پایتخت قوه قضاییه یا مرکز قضایی آفریقای جنوبی است. بزرگترین شهر آفریقای جنوبی ویکی از شهرهای توریستی، ژوهانسبورگ است.جمعیت این کشور حدود 51 میلیون نفر است. طبق سرشماری سال ۲۰۰۱، حدود ۷8 درصد از جمعیت آفریقای جنوبی را مسیحیان، حدود ۱۵٪ بدون وابستگی مذهبی و بقیه پیروان ادیان اسلام، هندو و دین­های سنتی افریقایی هستند.

سفر به آفریقای جنوبی

مهاجرت به آفریقای جنوبی

مهاجرت به آفریقای جنوبی برای تحصیل و کار و درآمد برای کسانی که به دنبال یک فضای تحصیل خوب با فرهنگ کاری بالا هستند انتخاب خوبی است. میزان مهاجرت به آفریقای جنوبی به نسبت سال‌های گذشته رشد زیادی داشته است. مراحل مهاجرت به آفریقای جنوبی نیز آسان‌تر از دوره‌های قبل است.مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق کسب و کار دارای دسته‌بندی مختلفی است. یکی از موارد اشتغال به طور کلی است. روش دیگر انتقال بین شرکتی است به این معنی که شما در کشور خود در شرکتی مشغول به کار هستید که در کشور آفریقای جنوبی نیز دارای شعبه است به این ترتیب روال برای انتقال بین شرکتی برای شما فراهم شده است. میزان مهاجرت به آفریقای جنوبی 19 درصد رشد داشته است و مردم این کشور سعی کرده‌اند بهترین فضای مهاجرتی را فراهم سازند. مراحل مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق پناهندگی به این صورت است که فرد مورد نظر باید نود روز را در این دوره بگذراند.

مهاجرت به آفریقای جنوبی

زندگی در آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی یکی از کشور‌های مدرن قاره آفریقا است. این کشور دارای فضای ماجراجویانه بسیار خاصی است. درآمدزایی در کشور آفریقای جنوبی برای جوانانی که از نظر تخصص در وضعیت خوبی هستند بسیار عالی در نظر گرفته شده است. هزینه زندگی در این کشور نیز مناسب است.ویزای کاری کشور آفریقای جنوبی به نسبت سایر کشورها آسا‌نتر عرضه می‌شود این موضوع دو دلیل دارد، دلیل اول این است که اگر بخواهید در کشور آفریقای جنوبی کارفرما را مجاب کنید کار ساده‌تری دارید در صورتی که در کشورهای اروپایی باید رزومه بسیار قوی داشته باشید.کشور آفریقای جنوبی در جنوبی‌ترین بخش قاره آفریقا قرار دارد. کشور آفریقای جنوبی کشوری است که درون خود کشور دیگری دارد. کشور آفریقای جنوبی در سواحل دو اقیانوس هند و اطلس قرار دارد و با کشورهای بوتسوانا و موزامبیک همسایه است. این کشور لسوتو را در دل خود جای داده است.در کشور آفریقای جنوبی بیش از 220 حرفه وجود دارد که افراد می‌توانند از آن استفاده نمایند.

زندگی در آفریقای جنوبی

تحصیل در آفریقای جنوبی

تحصیل در آفریقای جنوبی به عنوان یکی از کشورهای مطرح در قاره آفریقا امروزه مورد توجه بسیاری از دانشجویان بومی و بین‌المللی قرار دارد. تحصیل در دانشگاه‌های این کشور با توجه به قوانین و ضوابط خاصی صورت می‌گیرد. دانشجویان متقاضی تحصیل در آفریقای جنوبی می‌توانند تحصیلات خود را در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، دکتری، رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی را به پایان برسانند.تمام رشته‌های دانشگاهی در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در کشور آفریقای جنوبی از اهمیت زیادی برخوردار هستند. تحصیل در آفریقای جنوبی در یکی از رشته‌های دانشگاهی برای بسیاری از دانشجویان خارجی جذاب بوده و متقاضیان ورود به دانشگاه های این کشور هر ساله رو به افزایش است. تحصیل در آفریقای جنوبی، قوانین و شرایط خاص خود را دارد. شهر پرتوریا و کیپ تاون در آفریقای جنوبی، بهترین و زیباترین شهرهای این کشور هستند و دانشگاه‌های آن از اعتبار بالایی در تمام مقاطع برخوردار می‌باشند.در این مطلب به طور کامل در مورد شرایط تحصیل در آفریقای جنوبی صحبت خواهیم کرد. لطفاً با ما همراه باشید.

تحصیل در آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی در جنوبی ترین بخش قاره آفریقا قرار دارد و کشوری است که در دل خود یک کشور دیگر را جای داده است. به طور دقیق تر کشور آفریقای جنوبی در سواحل دو اقیانوس اطلس و هند قرار دارد. این کشور با نامبیا، بوتسوانا و زیمباوه و لسوتو همسایه است. کشوری که در دل این کشور قرار دارد لسوتو است. بخش‌های مختلفی از این کشور نیمه کویری اعلام شده است در بخش‌های شرقی شاهد علفزارهای استوایی هستیم که ول نامیده می‌شود. صادرات طلا در این کشور در حدود 40 درصد از حجم صادرات را به خود اختصاص می‌دهد که رقم قابل توجهی است. کشور آفریقای جنوبی تولید کننده در حد گسترده اورانیوم است و توانسته در سال‌های اخیر فضای صادراتی خوبی برای این ماده نیز ایجاد نماید. از دیگر منابع مالی در کشور آفریقای جنوبی کرومیت است. کشور آفریقای جنوبی بالاترین کیفیت و سطح زندگی را شامل می‌شود و اقتصاد این کشور رو به رشد است سرمایه‌گذاران خارجی در کشور آفریقای جنوبی سعی کرده‌اند که یک فضای اقتصادی بسیار روتین و بزرگ در کشور آفریقای جنوبی ایجاد نمایند که به نوبه خود می‌تواند بسیار ارزشمند باشد. رتبه کاری در کشور آفریقای جنوبی شاید کمی پایین باشد اما به طور کلی این تصور که هرگز کاری نمی‌توان در کشور آفریقای جنوبی پیدا کرد اشتباه است، بخش‌های کارخانه‌ای در کشور آفریقای جنوبی رشد بالایی داشته است و نتیجه خوبی را شامل می‌شود. کشور آفریقای جنوبی به طور کلی دو مجلس دارد. مجلس اول شورای ملی استان‌ها است که به ان مجلس اعیان نیز گفته می‌شود. این مجلس 90 عضو دارد. مورد بعدی مجمع ملی آفریقای جنوبی است که مجلس عوام گفته می‌شود و 400 عضو دارد. اعضای این مجلس به طور کلی بر حسب جمعیت انتخاب می‌شود. ایرانیان در کشور آفریقای جنوبی سعی می‌کنند بیشتر در زمینه صادرات انواع قطعات یدکی خودرو و وسایل نقلیه فعالیت نمایند و بسیار دیده شده است که شرکت‌هایی که از سوی ایرانیان در این کشور ثبت شده است و در این زمینه فعالیت دارند.میزان تورم در این کشور 20.7 میباشد.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی آفریقای جنوبی

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی آفریقای جنوبی

اقتصاد یک کشور قلب تپنده کشور محسوب می‌شود و در کشور آفریقای جنوبی نیز وضعیت اقتصادی با رشد خوبی همراه است. کشور آفریقای جنوبی بزرگترین صادر کننده طلا است که این خبر می‌تواند نشان دهد کشور آفریقای جنوبی در بین سایر کشورهای قاره آفریقا توانسته به رشد و شرایط مالی درستی دست یابد. صادرات طلا در این کشور حدود 40 درصد از حجم صادرات را به خود اختصاص می‌دهد که رقم قابل توجهی است. کشور آفریقای جنوبی تولید کننده در حد گسترده اورانیوم است و توانسته در سال‌های اخیر فضای صادراتی خوبی برای این ماده نیز ایجاد نماید. از دیگر منابع مالی در کشور آفریقای جنوبی کرومیت است و البته سنگ سرمه و پلاتین و زغال سنگ را نیز شامل می‌شود به طوری که می‌تواند سه چهارم از انرژی دنیا را تأمین نماید این رقم بسیار ارزشمند است. قیمت راند کشور آفریقای جنوبی معادل با  0.072دلارآمریکا است. تغییر نرخ راند کشور آفریقای جنوبی براساس سیاست‌های جهانی است.کشور آفریقای جنوبی در بخش صنعتی نیز به رشد خوبی رسیده است به طوری که در زمینه صنایع شیمیایی و همینطور غذایی رشد خوبی داشته است در سال‌های اخیر این کشور در تولید انواع قطعات وسایل نقلیه و همینطور موتوری به رشد خوبی رسیده است. اگر بخواهیم صادرات کشور آفریقای جنوبی به سه دسته تقسیم کنیم کشاورزی و دامداری یک سوم صادرات را تشکیل می‌دهد که شامل تولیدات میوه  می‌شود که البته ذرت نیز در این لیست قرار دارد. در هر صورت در بین کشور‌های آفریقایی، کشور آفریقای جنوبی بالاترین کیفیت و سطح زندگی را شامل می‌شود و اقتصادی این کشور رو به رشد است سرمایه‌گذاران خارجی در کشور آفریقای جنوبی سعی کرده‌اند که یک فضای اقتصادی بسیار روتین و بزرگ در کشور آفریقای جنوبی ایجاد نمایند که به نوبه خود می‌تواند بسیار ارزشمند باشد. این کشور یکی از انتخاب‌های مهاجرتی برای کسانی است که از نظر بودجه در وضعیت متوسط هستند.

میزان دخل و خرج افراد هم در این کشور با هم تناسب دارد.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های آفریقای جنوبی

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی از نظر زیبایی در بین کشور‌های آفریقایی رتبه اول را دارد، این کشور دارای فضای سبز بکر و دست نخورده‌ای است به طوری که به بخش‌های طبیعت آن بسیار رسیدگی شده است و یک فضای روتین و زیبا را فراهم ساخت است. در کشور آفریقای جنوبی موزه‌ها و پارک‌های زیادی دیده می‌شود شاید کسی باور نکند که کشور آفریقای جنوبی اینقدر زیبا و سرسبز است اما واقعیت دارد و دارای آب و هوایی خوبی است.

این کشور در زمینه صنعت نیز رشد و رتبه خوبی دارد در بخش صنایع شیمیایی در سال 2015 رتبه اول در دنیا را به خود اختصاص داد به طوری که بخش عظیمی از صادرات را پوشش می‌دهد. کشور آفریقای جنوبی در تولید انواع قطعات یدکی خورده یک رتبه خوبی در دنیا دارد به طوری که قطعات تولید شده در این کشور همگی از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند. در نظر داشته باشید که به طور کلی کشور آفریقای جنوبی یک کشور قدرتمند در زمینه سلامت و بیمه است و رعایت بهداشت در کشور آفریقای جنوبی برخلاف سایر کشور‌های آفریقایی بسیار اهمیت داده شده و هزینه زیادی از سوی دولت در این زمینه می‌شود.

در کشور آفریقای جنوبی هنوز هم تبعیض نژادی بین سفیدپوست و سیاه پوست وجود دارد اما دولت این کشور تمام تلاش خود را کرده است که این روال از بین برود و افراد بتوانند به سادگی در کنار هم زندگی داشته باشند. کشاورزی کشور آفریقای جنوبی نیز در دنیا شناخته شده است ، این کشور در زمینه تحصیل و آموزش فضای بسیار مدنی را فراهم ساخته است در نظر داشته باشید رشد دانشجو به کشور آفریقای جنوبی به نسبت سال گذشته 17 درصد اعلام شده است و این نشان دهنده فضای تحصیلی بسیار عالی در این کشور است.

رتبه کاری در کشور آفریقای جنوبی شاید کمی پایین باشد اما به طور کلی این تصور که هرگز کاری نمی‌توان در کشور آفریقای جنوبی پیدا کرد اشتباه است، بخش‌های کارخانه‌ای در کشور آفریقای جنوبی رشد بالایی داشته است و نتیجه خوبی را شامل می‌شود. ثبت شرکت در کشور آفریقای جنوبی یکی از روش‌های ورود به کار و سرمایه‌گذاری بسیار عالی است که آینده خوبی را شامل می‌شود در هر صورت رتبه جهانی کشور آفریقای جنوبی در همه زمینه به نسبت سال گذشته بین 4 الی 9 درصد با توجه به نوع بخش رشد داشته است.

نوع حکومت و ساختار سیاسی آفریقای جنوبی

نوع حکومت و ساختار سیاسی آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی به طور کلی دو مجلس دارد. مجلس اول شورای ملی استان‌ها است که نام رسمی‌تر برای آن اعیان است. این مجلس 90 عضو دارد. مورد بعدی مجمع ملی آفریقای جنوبی است که به ان مجلس عوام گفته می‌شود و 400 عضو دارد. اعضای این مجلس به طور کلی بر حسب جمعیت انتخاب می‌شود. اگر اعضا را نصف کنیم، نصفی از آن‌ها از طریق لیست ملی تعیین شده و نصف دیگر از طریق لیست استان‌ها مشخص می‌شود. هر استان دارای 10 عضو به عنوان نماینده است که بدون توجه به جمعیت آن استان تعیین می‌شود. هر دو مجلس نام برده برای 5 سال فعالیت کرده و سپس دوباره رأی گیری صورت می‌گیرد. رهبر حزب اکثریت در مجلس ملی رئیس جمهوری خواهد بود.

در کشور آفریقای جنوبی 9 استان از نظر حکومتی وجود دارد که به 52 بخش تقسیم می‌شود. 6 مورد از آن‌ها شهرداری کلان شهرها بوده و 46 مورد نیز به شهرداری بخش‌ها تقسیم می‌شود. دربین 46 بخشداری شاهد 231 شهرداری هستیم. در بخشداری کشورآفریقای جنوبی 20 مدیریت دیده می‌شود این بخش‌ها توسط بخشداری‌ها اداره می‌شود.

نیروهای مسلح کشور آفریقای جنوبی مشهور به نیروهای دفاعی ملی هستند این نیروها برای آزادی مبارزه می‌کنند و در سال‌های اخیر به عنوان نیروی حافظ صلح کشور آفریقای جنوبی نیز لقب گرفته‌اند.

پایتخت و 9 شهر بزرگ آفریقای جنوبی

پایتخت و 9 شهر بزرگ آفریقای جنوبی

ژوهانسبورگ بزرگترین شهر در کشور آفریقای جنوبی است . مردم کشور آفریقای جنوبی این شهر را شهر طلا نام نهاده‌اند. این شهر پایتخت اقتصادی این کشور محسوب می‌شود به نوعی دارای فضای صنعتی بسیار عالی است. این کشور یکی از 50 شهر بزرگ در دنیا نام دارد


کیپ تاون پس از ژوهانسبورگ در کشور آفریقای جنوبی دومین شهر بزرگ است که جمعیت زیادی دارد. این شهر بندری است و یک مقصد بسیار عالی برای گردشگری محسوب می‌شود. اغلب ساختمان‌های پارلمانی در این شهر قرار دارد. این شهر بهترین مکان برای بازدید سفرهای مختلف محسوب می‌شود.

دوربان از دیگر شهرهای مهم در کشور آفریقای جنوبی است که از نظر وسعت رتبه سوم را دارد، آب و هوای ین شهر استوایی است و ساحل گرمی دارد. یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری این کشور وجود سواحل و همینطور فضای سرسبز و بکری است که می‌تواند برای شما ارزشمند باشد.

پرتوریا پایتخت اداری کشور آفریقای جنوبی است و این شهر به بافت دانشگاهی شهرت دارد و معماری به کار رفته در بخش‌های مختلف آن بسیار قدرتمند است. در نظر داشته باشید رگه‌های بومی در کشور آفریقای جنوبی به طور کلی بسیار خاص است. در این شهر باغ کمی جانور شناسی و همینطور گیاه شناسی برای بازدید قرار دارد.

پورت الیزبت یک شهر بندری در کشور آفریقای جنوبی است که در حدود 3120 هزار نفر جمعیت دارد این شهر در بخش جنوبی کشور آفریقای جنوبی قرار دارد و در بین مردم این کشور بسیار شهرت دارد. این شهر برای ورزشکاران یک انتخاب خوب است

بلوفونتن پایتخت قضایی در کشور آفریقای جنوبی است که در حدود 520 هزار نفر جمعیت ‌دارد و بیشترین موزه‌های کشور آفریقای جنوبی در این شهر قرار دارد افرادی که تاریخ دوست هستند از این شهر لذت می‌برند.

نلسپروت یک شهر بسیار زیبا در بخش شمال شرقی کشور آفریقای جنوبی است که در حدود 222 هزار نفر جمعیت دارد. در این شهر حیات وحش بی نظیری دیده می‌شود.

کیمبرلی ، پولوکوین و پیترماریتسبرگ از دیگر شهرهای بسیار قدرتمند در کشور آفریقای جنوبی است که زیبایی‌های خاصی را شامل می‌شوند. 

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در آفریقای جنوبی

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در آفریقای جنوبی

جمعیت ایرانی که در سال جدید وارد خاک کشور آفریقای جنوبی شده بیشتر از سال گذشته است این موضوع به دلیل وجود فضای کاری خوب در کشور آفریقای جنوبی بوده به طوری که هزینه‌های زندگی نیز کمتر است. ثبت شرکت در کشور آفریقای جنوبی یکی از روش‌هایی است که می‌تواند بسیار نتیجه بخش باشد. ایرانیان در کشور آفریقای جنوبی سعی می‌کنند بیشتر در زمینه صادرات انواع قطعات یدکی خودرو و وسایل نقلیه فعالیت نمایند و بسیار دیده شده است که شرکت‌هایی که از سوی ایرانیان در این کشور ثبت شده است در این زمینه فعالیت دارد. با توجه به اینکه دولت کشور در صدد رشد فضای خدماتی در کشور آفریقای جنوبی است سعی شده است با افرادی که به قصد خدمت رسانی به این کشور مهاجرت می‌کنند موافق شود به این ترتیب تعداد شرکت‌های خدماتی در کشور آفریقای جنوبی از سوی ایرانیان به نسبت 5 سال اخیر رشد 30 درصدی داشته است که رقم بسیار خوبی است. در این کشور در بخش‌های کشاورزی نیز شرکت‌های زیادی دیده می‌شود.

عجایب آفریقای جنوبی

عجایب آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی دارای عجایب خاصی است که دانستن آن می‌تواند بسیار جالب باشد.

کشور آفریقای جنوبی به کشور رنگین کمان شهرت دارد در این کشور 11 زبان رسمی وجود دارد که امروزه هم استفاده می‌شود.

این کشور حدود 57 میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از کشورهای پرجمعیت در دنیا محسوب می‌شود.

اگر در شهرهای کشور آفریقای جنوبی قدم بزنید می‌بینید که بر روی اتومبیل‌ها از شعله افکن استفاده شده است این کار را برای اینکه از سرقت ماشین جلوگیری شود انجام می‌دهند.

نزدیک به نیمی از طلا جهان از کشور آفریقای جنوبی استخراج می‌شود

برخی از مردم شهر سان هنوز هم به سبک غارنشین‌ها زندگی می‌کنند.

در کشور آفریقای جنوبی تبعیض نژادی یک قانون رسمی است البته سعی به از بین بردن این قانون دیده می‌شود.

در کشور آفریقای جنوبی کودتا صورت نگرفته است در واقع این کشور به اندازه یک قرن در یک نظم خاص قرار دارد و مراسم انتخابات را شکل داده است.

در کشور آفریقای جنوبی یک درخت 6000 ساله وجود دارد که درون آن به کافه تبدیل شده است. در نظر داشته باشید که این کشور به طور کلی یکی از کشور‌های اسرارآمیز در دنیا لقب گرفته است.


خلاصه تاریخ آفریقای جنوبی

خلاصه تاریخ آفریقای جنوبی

تاریخ کشور آفریقای جنوبی فراز و نشیب زیادی دارد به طوری که اگر قرار دارد تاریخ این کشور به طور دقیق توضیح داده شود شاید روزها زمان نیاز باشد. رشد کشور آفریقای جنوبی به دو دلیل بسیار متفاوت از سایر کشور‌ها است. تاریخ کشور آفریقای جنوبی با مهاجرت دریانوردانی که از راه‌های بازرگانی وارد این کشور شدند شروع می‌شود. دریانوردان اروپایی اولین کسانی بودند که آبراه بازرگانی کردند. یک کاوشگر پرتغالی به نام دیاس در تاریخ بسیار نمایانگر است که در زمان بازگشت به کشور خود مکانی را کشف می‌کند که دماغه طوفان‌ها نام گرفته است. پس از سال 1488 میلادی برخی از گروه‌های ماهیگیری که البته در میان آن‌ها دریانوردان پرتغالی نیز حضور داشتند در بخش ساحلی ساکن شدند. اما بیش از آن‌ها اطلاعاتی در دسترس نیست. در سال 1653 جان ریسبک به نمایندگی کمپانی‌های هندی وارد کشور آفریقای جنوبی شد و در سده‌های 17 و 18 میلادی رشد جمعیت هلندی در این کشور بیشتر شد به طوری که شاهد جنگ‌های زیادی برای تصاحب زمین و دام‌ها بوده‌ایم. تاریخ این کشور کش و مکش‌های عجیبی را شامل شده است.

خلاصه ای از جغرافیای آفریقای جنوبی

خلاصه ای از جغرافیای آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی در جنوبی‌ترین بخش قاره آفریقا قرار دارد و کشوری است که در دل خود یک کشور دیگر را جای داده است به طور دقیق‌تر کشور آفریقای جنوبی در سواحل دو اقیانوس اطلس و هند قرار دارد. این کشور با نامبیا، بوتسوانا و زیمباوه و لسوتو همسایه است. کشوری که در دل این کشور قرار دارد لسوتو است. بخش‌های مختلفی از این کشور نیمه کویری اعلام شده است در بخش‌های شرقی شاهد علفزارهای استوایی هستیم که ول نامیده می‌شود. رودهای مهم در کشور آفریقای جنوبی اوانؤ و لیموپو و وال است. آب و هوای کشور آفریقای جنوبی به طور کلی بسیار متنوع است. بین ماه‌های دسامبر تا فوریه شاهد آب و هوای بسیار گرم در این کشور هستیم این در حالی است که بالاترین میزان بارندگی در بخش ساحل شرقی این کشور رخ می‌دهد. در مجموع بیشتر سرزمین این کشور خشک اعلام شده است. کشور آفریقای جنوبی دارای سه پایتخت متفاوت است. پر جمعیت‌ترین شهر در کشور آفریقای جنوبی ژوهانسبورگ نامیده می‌شود. شهرهای مهم کشور آفریقای جنوبی بلوم فونتین، دوربا، سووتو و پورت هستند.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری آفریقای جنوبی

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری آفریقای جنوبی

بازیگران در کشور آفریقای جنوبی به طور کلی دسته‌بندی‌های مختلفی دارد. در این کشور دسته‌بندی که برای بازیگران در نظر گرفته می‌شود بر اساس جنسیت و نوع بازیگری است. بازیگران اهل دوربان در کشور آفریقای جنوبی به نام‌های گلینیس باربر، تانیت فونیکس، کندیسه مک کلور و موستا واندر است که بسیار شهرت دارند. بازیگران زن اهل کشور آفریقای جنوبی با نام‌های جکینا مهلپ و میریام ماکبا هستند که در تاریخ بازیگری بسیار سرشناس هستند.

در این کشور راگبی و همینطور تنیس بسیار محبوبیت دارد به طوری که ورزشکاران زیادی در این رده‌ها مشغول به فعالیت هستند و به محبوبیت بالایی دست یافته‌اند. یکی از ورزشکاران مشهور فوری دو پرز نام دارد و البته ورنر کوک نیز‌ای دیگر افراد مشهور در زمینه راگبی در کشور آفریقای جنوبی محسوب می‌شود او توانست در سال‌های طولانی   نفر اول در راگبی باشد. مهابا دسرت از دیگر ورزشکاران مشهور در زمینه تنیس است که در سال 2016 به مقام اول در این زمینه دست یافته است شایان ذکر است که تنیس یکی از ورزش‌های قدرتمند در این کشور محسوب می‌شود.

Nelson Rolihlahla Mandela در 18 جولای 1918 در آفریقای جنوبی متولد شد.او یک مرد انقلابی ، رهبر سیاسی – مردمی و فعال جنبش ضد تبعیض نژادی بود که از 1994 تا 1999 با عنوان ریاست جمهوری آفریقای جنوبی خدمت کرد.
 برایس کورتنی (Bryce Courtenay)

Bryce Courtenay در 14 اگوست 1933 در آفریقای جنوبی متولد شد.او مدیر تبلیغات و رمان نویس آفریقای جنوبی و استرالیا و یکی از نویسندگان پرفروش استرالیا بود که با کتاب " The Power of One" مشهور شد.
شارلیز ترون (Charlize Theron)

چارلیز ترون در 7 آگوست 1975 درآفریقای جنوبی متولد شد .چارلیز بازیگر و تهیه کننده ی فیلم آفریقای جنوبی و آمریکایی است.او جوایز متعددی از جمله اسکار، گلدن گلوب و خرس نقره ای را برای بهترین بازیگر نقش مکمل زن را در کارنامه ی کاری خود ثبت کرده است.

کشورها و مناطق وابسته آفریقای جنوبی

کشورها و مناطق وابسته آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی در سال‌های اول تاریخ خود تحت استعمار هلندی‌ها بوده است به طوری که پس از دوره‌ای هندی‌ها نیز به ان ورود داشته‌اند کشمکش‌هایی در زمینه تصرف خاک این کشور دیده می‌‌شود. این کشور از حکومت دموکراسی پارلمانی برخوردار است و به طور کلی توانسته در سال‌های اخیر به استقلال خوبی دست یابد.

فرهنگ مردم آفریقای جنوبی

فرهنگ مردم آفریقای جنوبی

هسته اصلی در کشور آفریقای جنوبی خانواده است به طوری که قبیله‌های مختلف در این کشور بسیار به هم احترام می‌گذارند.

این کشور هنوز هم دارای جامعه سنتی است به طوری که بانوان حق ندارند صدای خود را برای آقایان بلند کرده و مردان در آن ارزش بالاتری دارند. مردمی که در بخش‌های روستایی زندگی می‌کنند به نسبت مردم شهری تفاوت عقیده بسیار زیادی دارند. زندگی در شهرهای این کشور سریع و به نوعی ماشینی است. مردم شهرهای مختلف این کشور بسیار به شهر خود می‌بالند و این موضوع از طرز صحبت این افراد مشخص است. در این کشور دوستی‌های طولانی مدت دیده می‌شود. رسم و رسوماتی که برای احوالپرسی در بین تیم‌های مختلف این کشور دیده می‌شود با هم فرق دارد و هر قوم بر اساس رسم و رسوم خود اقدام به احوالپرسی می‌کند. مردم کشور آفریقای جنوبی به هنگام معاشرت با خارجی‌ها با آن‌ها دست می‌دهند و بسیار علاقه دارند که ارتباط چشمی برقرار نمایند. هدیه دادن بخش مهمی از زندگی  محسوب می‌شود به طوری که از شکلات برای هدیه استفاده می‌کنند و بسته‌بندی‌های سفید را انتخاب می‌کنند هدیه به محض گرفتن باز می‌شود. 

برای مهمانی‌های شام باید به موقع برسید و معمولاً تأخیر در این کشور چندان گزینه خوبی نخواهد بود. در مهمانی‌ها افراد از لباس‌های راحتی استفاده می‌کنند. کمک کردن به میزبان بخشی از فرهنگ مردم این کشور محسوب می‌شود.

تمامی روابط‌های کاری در شرکت‌ها صورت می‌گیرد و افراد موظف هستند از لباس‌های رسمی استفاده کنند و با هم ارتباط خوبی بگیرند. در این کشور سمت‌های برابر و مساوی دیده می‌شود. سبک برقراری ارتباط به طور کلی با توجه به میراث فرهنگی این کشور در نظر گرفته می‌شود. در این کشور برای توضیح یک موضوع بیشتر از دست‌های خود استفاده می کنند. حجاب کشور آفریقای جنوبی آزاد است و افراد از لباس‌های راحتی استفاده می‌کنند.

پیشرفت در آفریقای جنوبی

پیشرفت در آفریقای جنوبی

پیشرفت در کشور آفریقای جنوبی در بخش‌های آموزشی بسیار مشخص است، به طوری که در ده سال گذشته دانشگاه و فضای تحصیلی در این کشور بسیار محدود بوده اما امروزه این مورد کمتر دیده می‌شود و رشد خوبی در زمینه تحصیل و همینطور فضای تحصیلی خوب برای دانشجویان بومی و خارجی فراهم شده است دولت کشور آفریقای جنوبی معتقد است که هر فنی باید با علم و دانش درست پیش برود و حتی هزینه زیادی برای ورود اساتید ارزشمند از کل دنیا داشته است.

مورد بعدی در زمینه بهداشت و فضای بیمارستانی است، در کشور آفریقای جنوبی فضای بیمارستانی رتبه بسیار خوبی را به خود اختصاص داده است این در حالی است که در سال‌های گذشته شاهد فضای نامساعد بهداشتی در این کشور بوده‌ایم که بیش از 70 درصد بهبودی را داشته و این ارقام نشان می‌دهد که دولت همه تلاش خود را در زمینه بهداشت فردی و عمومی انجام می‌دهد.

از دیگر پیشرفته‌های موجود شرایط زیرساخت اقتصادی در کشور آفریقای جنوبی است که شاید در ابتدا آن طور که باید نبود اما امروزه از ایده‌های نو در زمینه اقتصادی پوشش دهی می‌شود و مشخص است که دولت این کشور توانسته دسته‌بندی خوبی در زمینه‌های اقتصادی داشته باشد. شایان ذکر است که کشور آفریقای جنوبی یک کشور قدرتمند ظاهر شده است و امید که آینده‌ای بسیار پیشرفته برای خود به ثبت رساند.

قوانین عمومی در آفریقای جنوبی

قوانین عمومی در آفریقای جنوبی

دست دادن قانون جدیدی از کشور آفریقای جنوبی است که در تمام بخش‌ها دیده می‌شود.

این افراد در رانندگی به تمام اصول توجه دارند و هرگز سرپیچی نمی‌کنند.

در کشور آفریقای جنوبی در برخورد با رئیس شرکت باید سعی شود که به چشم او نگاه کنید.

مادر بزرگ و پدر بزرگ در کشور آفریقای جنوبی بسیار ارزشمند هستند و بررسی احوال آن‌ها یکی از قوانین بسیار مهم محسوب می‌شود.

پرچم کشور آفریقای جنوبی برای مردم این کشور بسیار مهم است به طوری که هرگز نباید زیر پا قرار بگیرد

زبان کشور آفریقای جنوبی متفاوت است و اجاره مسخره کردن زبان یکدیگر را ندارید. 

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021