مهاجرت به کره جنوبی

مهاجرپذیری کشور کره جنوبی به‌نسبت 10 سال گذشته رشد 53 درصدی داشته است. باتوجه‌به رشد و پیشرفت چشمگیر کرۀ جنوبی درزمینۀ اقتصاد و علم و صنعت، کره جنوبی، کشوری توسعه‌یافته به‌شمار می‌آید که به‌همین‌دلیل، بسیاری از ایرانیان، این کشور را گزینه خوبی به‌عنوان مقصدی برای مهاجرت می‌دانند.

مقدمه

کره جنوبی کشوری با 50 میلیون نفر جمعیت است که دارای ریشه‌های فرهنگی غنی است. پایتخت این کشور، شهر سئول است که یک شهر مدرن و صنعتی محسوب می‌شود و یکی از ده شهر برجسته ازلحاظِ اقتصادی و مالی در جهان است. بهتر است بدانید که امروز، اقتصاد قوی و قدرتمند این کشور الگوی بسیار خوبی برای کشورهای درحالِ‌توسعه است؛ ازاین‌رو افراد بسیاری خواهان مهاجرت به کره جنوبی هستند.

اگر تمایل دارید تا از شرایط، انواع روش‌های مهاجرت و هزینه‌های اقامت در کره جنوبی مطلع شوید، پیشنهاد می‌کنیم که به‌هیچ‌وجه خواندن این مقاله از مؤسسه مهاجرتی GO2TR را از دست ندهید.

روش‌ های مهاجرت به کره جنوبی

آیا به‌دنبال راه‌های مختلف برای مهاجرت به کره جنوبی و آگاهی از شرایط کلی آن هستید؟ اگر تمایل به آگاهی از این‌گونه سوالات دارید و می‌خواهید از شرایط و هزینه‌های اقامت در کره جنوبی مطلع شوید، پیشنهاد می‌کنیم به‌هیچ‌وجه خواندن این مقاله را از دست ندهید.

کره جنوبی یکی از بزرگ‌ترین کشورهای قاره آسیا است که از فرهنگ و تمدن بسیار غنی برخوردار است. مردم این کشور از ادیان مختلف با قومیت و ملیت‌های متفاوت کنار یکدیگر زندگی می‌کنند. رفاه در کره جنوبی بالا است؛ به‌طوری‌که در این کشور جشن‌ها و فستیوال‌های خیابانی، مراسم‌ها و شادی‎‌های‌ گروهی زیادی برگزار می‌شود که همین باعث شده است که غم غربت برای مهاجران کم‌تر شود.

در کره جنوبی هزینه‌ای که برای خرید، خورد‌وخوراک و پوشاک در نظر گرفته شده است ارزان و مقرون‌به‌صرفه است. در نظر داشته باشید که در این روش افراد می‌توانند حتی پس اندازهای خوبی داشته باشند. در این قسمت، به بررسی انواع راه‌های مختلف اخذ تابعیت و شهروندی کره جنوبی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

به‌طورکلی روش‌های مختلف مهاجرت به کره جنوبی به شرح زیر هستند:

 • مهاجرت کاری
 • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق کارآفرینی

مهاجرت از طریق ویزای کار

یکی از روش های بسیار خوب برای اقامت دائم کشور کره جنوبی ویزای کاری است، شما کاریابی در کشور کره جنوبی باید رزومه خوبی داشته باشید و نیاز است که از نظر هزینه ای نیز در وضعیت خوبی باشید. در نظر داشته باشید که در این کشور حداقل حقوق و دستمزد در وضعیت خوبی قرار دارد به طوریکه مردم این کشور می توانند پس انداز خوبی داشته باشند.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

یکی دیگر از روش هایی که منجر به مهاجرت به کشور کره جنوبی از طریق سرمایه‌گذاری است که می تواند در دو لاین خرید ملک و سرمایه‌گذاری ارزیابی شود. از یاد نبرید که کره جنوبی یکی از بهترین کشورهایی است که می تواند خرید ملک را در وضعیت صحیحی قرار دهد. کره جنوبی یکی از کشورهایی است که توانسته شرایط ساده‌تری برای ویزای سرمایه‌گذاری در نظر بگیرد.

مهاجرت از طریق ازدواج

در صورتی که فرد بخواهد با یک فرد از تبعه کشور کره جنوبی ازدواج نماید مادامی که ثابت نشده باشد که ازدواج واقعی است شرایط برای اقامت فراهم نمی شود در این روش نامه تمکن مالی از اهمیت بالایی برخوردار است و فرد باید از پس هزینه زندگی خود به خوبی بر آید. شرایط سنی از دیگر گزینه های مهم در این زمینه محسوب می شود.

مهاجرت از طریق کارآفرینی

از دیگر روش هایی که سبب می شود اقامت کشور کره جنوبی بیشتر از قبل دیده شود کارآفرینی در این کشور است که در بین گروه نخبه می‌تواند یک برگه برنده محسوب شود، صندوق های مالی و درآمدی در کره جنوبی به صورت فعالیت می کنند که می تواند در شرایطی که ایده کاری صحیح است اما بودجه کافی وجود ندارد یک کمک کننده بی‌نظیر باشد.

شایان ذکر است که کره جنوبی ویزای توریستی و شرایط خاص را برای کسانی که قصد دارند در مدت محدودی به این کشور ورود داشته باشند فراهم ساخته است. مشخص است که این کشور در روال های مهاجرتی کنترل دقیقی دارد و هدف آن رشد انسانی و همینطور رشد صعودی در اقتصاد کره جنوبی است.

مهاجرت تحصیلی‌ به کره جنوبی

کشور کره جنوبی یک کشور بسیار مدرن محسوب می شود، پایتخت کشور کره جنوبی شهر زیبای سئول است و این شهر دارای فضای تحصیلی بسیار حرفه ای است. یکی از روش هایی که سبب می شود بتوانید ورود به کار و پس از آن اقامت دائم کشور کره جنوبی داشته باشید ویزای تحصیلی کشور کره جنوبی است.

اولین مرحله ای که برای تحصیل در کشور کره جنوبی دیده می شود انتخاب رشته تحصیلی است و البته باید در بین دانشگاه های مختلف کشور کره جنوبی یک گزینه که به شرایط شما سازگارتر است را انتخاب نمایید. مرحله دوم به این صورت است که باید مدارک خود را به دانشگاه ارسال نمایید و منتظر باشید که نامه قبولی برای شما ارسال شود.

در صورتی که مدارک اسناد تأیید شد و نامه پذیرش صادر شد باید مدارک به سفارت کشور کره جنوبی ارائه شود به این ترتیب شرایط برای اخذ ویزای این کشور برای شما فراهم می شود. در نظر داشته باشید که شما برای تحصیل در کشور کره جنوبی باید ویزای نوع D اخذ نمایید تا بتوانید بیش از 90 روز در این کشور زندگی کنید.

شروط لازم برای مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی در کشور کره جنوبی به این صورت است:

 • افراد باید بالای 18 سال سن داشته باشند، البته این شرط برای کسانی که قصد دارند در مقطع لیسانس و یا بالاتر تحصیل نمایند.
 • مورد بعد تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی کشور کره جنوبی است که باید امضا و تأیید شود.
 • افراد باید پاسپورت معتبر داشته باشند . نیاز است که هر شخص یک قطعه عکس رنگی ارائه دهد.
 • توجه نمایید که شما بدون داشتن نامه قبولی از دانشگاه کشور کره جنوبی حق تحصیل در این کشور را ندارید.
 • افراد باید هزینه شهریه دانشگاه و ویزای تحصیلی این کشور را پرداخت نمایند.
 • افراد باید گواهی عدم سوءپیشینه از کشور خود دریافت نمایند.
 • در نظر داشته باشید که گواهی سلامت برای مدت زمان اقامت شما تعیین شده باشد.
 • افراد نیاز به اظهارنامه بانکی دارند، یعنی باید مبلغ مشخصی در حساب بانکی شما وجود داشته باشد و همینطور در مورد ویزا کارت و یا مستر کارت نیز اقدام نمایید.

اگر تمامی مدارک گفته شده تکمیل بود می توانید ویزای تحصیلی کشور کره جنوبی را اخذ نمایید در صورتی که تحصیل شما از مقطع لیسانس آغاز شده و به دکترا برسد یعنی 10 سال در این کشور زندگی نمایید شرایط برای شهروندی شما نیز مشخص می شود. از یاد نبرید که کشور کره جنوبی یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته فضای درآمدزایی روتینی را برای شما ایجاد نماید به طوریکه در طول تحصیل می توانید به مدت مشخص مشغول به کار های پاره وقت شوید.

این کشور توانسته بهترین آزمایشگاه برای رشته های پزشکی را فراهم سازد و در این زمینه نیز بسیار موفق بوده است.

مهاجرت شرایط خاص به کره جنوبی

ویزای کارآفرینی کره جنوبی یکی از گزینه های مهم محسوب می شود که زیر شاخه سرمایه‌گذاری است. در این کشور شرایط مهاجرت ویزای کارآفرینی به این صورت است که هر شخص اجازه دارد ایده خود به همراه توجیه اقتصادی را به دولت کره جنوبی ارائه دهد. شرایط به طور دقیق به این صورت دنبال می شود که فرد می بایست در ابتدا یک نمای کلی از شرایط پیاده سازی و بودجه ای که در دست دارد را ارائه دهد در صورتی که همه چیز درست باشد دولت این کشور پوشش مالی خوبی در زمینه پیاده سازی پروژه ارائه می دهد.

مهاجرت توریستی به کره جنوبی

برای اخذ ویزای توریستی کره جنوبی باید مدارک لازمی را تنظیم نمایید. افراد باید اصل پاسپورت با امضا داشته باشند به طوریکه اعتبار ویزای شما 6 ماه باشد. شما باید پاسپورت جداگانه ای برای هر شخص در نظر بگیرید. افراد باید شش قطعه عکس ارائه دهند به طوریکه زمینه عکس سفید باشد و همینطور فرد بدون عینک باشد.

افراد باید اصل و ترجمه شناسنامه به همراه کپی از تمامی صفحات داشته باشند.

نیاز است که فرد اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضا ارائه دهد نیاز است که گردش حساب بانکی نیز ارائه شود. در این کشور به طور کلی نیاز است که افراد بتوانند از ساده ترین بخش های مالی استفاده نمایند. ویزای توریستی کره جنوبی 90 روزه صادر می شود و در طول این مدت افراد اجازه کار یا تحصیل در کره جنوبی نخواهند داشت.

مهاجرت از طریق همراه به کره جنوبی

شما می توانید از طریق ویزای خویشاوندی به این کشور ورود نمایید که در این شرایط نیاز به ویزای اف 3 دارید. در این ویزا باید یکی از اعضای خانواده شما در کره جنوبی زندگی کند در نظر داشته باشید که با این ویزا شما می توانید به همان اندازه که خویشاوند شما اجازه دارد در کره جنوبی زندگی کند، اجازه زندگی دارید و در صورتی که بخواهید مدت اقامت خود را افزایش دهید باید فرم مخصوص را تکمیل و پیگیری نمایید.

مهاجرت کاری کره جنوبی

فرصت های شغلی در کشور کره جنوبی بسیار متنوع است و این موضوع سبب شده است که مهاجرت به این کشور از طریق ویزای کاری بهتر از سال های گذشته باشد. این کشور در زمینه صنعت و تولید رشد زیادی داشته است از طرفی مهاجران زیادی به کشور کره جنوبی سفر کرده‌اند و به این ترتیب ثبت شرکت نیز در این کشور صورت گرفته است. در نظر داشته باشید که اگر به دنبال ویزای کاری کشور کره جنوبی باشید نیاز است که از یک شرکت و یا نهادی نامه پذیرش کارمندی دریافت نمایید.

اینطور که مشخص شده است مجوز کاری باید از سمت دولت کشور کره جنوبی برای شما صادر شود. طبق قراردادی که با رئیس شرکت بسته می شود باید ساعت کاری و حقوق ثابت نیز ارزیابی شود. یکی از محبوب ترین شغلی هایی که در کشور کره جنوبی پیشنهاد می شود تدریس زبان است. البته در حوزه های دیگر از جمله فناوری اطلاعات و آی تی نیز فرصت های شغلی در این کشور فراهم شده است. شرکت های ساختمانی و همینطور شرکت هایی که در زمینه ساخت و ساز فعالیت دارند در کشور کره جنوبی بیشتر از قبل شده اند و مشخص است که این کشور توانسته فضای شغلی خوبی برای مهاجران فراهم سازد. شرط لازمی که برای اخذ ویزای کار در کشور کره جنوبی دیده می شود یادگیری زبان کشور کره جنوبی است.

در واقع باید ثابت شود که شما توانایی و یا صلاحیت انجام کارهای مهم در کره جنوبی را دارید. در نظر داشته باشید که هر قرارداد کاری که در این کشور بسته می شود به شما مجوز یک سال اقامت موقت را می دهد و پس از یک سال کار شما و  سود و زیان وارده ارزیابی می شود و در صورتی که همه چیز مناسب باشد می توانید ویزای کره جنوبی را تمدید نمایید. در صورتی که در رشد اقتصاد کره جنوبی سهم خوبی داشته باشید اجازه تمدید تا 5 سال را داشته و پس از آن می توانید تقاضای لازم در زمینه اقامت دائم این کشور را داشته باشید.

در این کشور معلم زبان انگلیسی درآمدی برابر با یک کارمند عالی رتبه خواهد داشت و این یعنی تدریس در این کشور یک شغل بی نظیر است. ساعت کاری در کره جنوبی 68 ساعت در هفته اعلام شده است و برای بیمه سلامت و همینطور روال بازنشستگی کره جنوبی در حدود 35 درصد مالیات در نظر گرفته می شود. ویزای کاری کره جنوبی از اعتبار بالایی برخوردار است و اجازه می دهد افراد در زمانی کم به رتبه خوبی دست یابند.

مهاجرت پناهندگی به کره جنوبی

درزمینۀ مهاجرت به کره جنوبی از طریق پناهندگی، درصورتی‌که هویت فرد قابل تشخیص نباشد، شانس او در پناهندگی کره جنوبی بسیار کم است؛ همچنین درصورتی‌که فرد اظهارات دروغ و مدارک جعلی ارائه دهد و یا قبلاً به کشور دیگری درخواست پناهندگی داده باشد، با درخواست او مخالفت می‌شود.

مهاجرت به کره جنوبی از طریق پناهندگی نیاز به مدارک مشخصی دارد:

در ابتدا باید گذرنامه یا مدرک شناسایی معتبر ارائه شود و سپس باید فرم مخصوص تکمیل شده و مصاحبه نیز صورت بگیرد و همچنین باید عکس مشخصی ارائه شود. در نظر داشته باشید که اگر حضور و ورود شما به کره جنوبی دلیل امنیتی داشته باشد به‌طوری‌که برای کشور کره جنوبی ضرر به همراه داشته باشد با درخواست شما مخالفت خواهد شد. درصورتی‌که هویت فرد قابل تشخیص نباشد شانس وی در پناهندگی کره جنوبی بسیار کم است.

در نظر داشته باشید که به‌طورکلی در کره جنوبی شرایط خوبی برای پناهندگی دیده نمی‌شود.

مهاجرت از طریق تولد به کره جنوبی

تابعیت از طریق تولد در تمام کشورها دیده می شود و این موضوع در کره جنوبی نیز بر اساس سیستم خون فراهم شده است به طوریکه فرزند متولد شده در کره جنوبی در صورتی که پدر و مادر وی تبعه کره‌جنوبی باشند تابعیت کره جنوبی را اخذ می کند.

در این کشور سیستم خاک و تابعیت مضاعف پیش بینی نشده است.

مهاجرت از طریق ازدواج به کره جنوبی

یکی دیگر از روش هایی که سبب می شود به کشور کره جنوبی مهاجرت داشته باشید ویزای ازدواج است. در این روش شما باید چند سالی در این کشور زندگی کنید تا شرایط برای اقامت شما فراهم شود. در نظر داشته باشید که نیاز به شناسنامه هر دو شخص و همینطور گواهی تابعیت شهروندی همسر شما است، نیاز است که گواهی ضمانت حمایت مالی از همسر خود اخذ نمایید و باید سعی کنید که مدارک لازم را در زمان تعیین شده به سفارت ارائه دهید.

نامزد شما می بایست  به دولت کشور کره جنوبی علت مهاجرت و همینطور ازدواج با شما را به طور دقیق توضیح دهد. تمکن مالی که برای ویزای ازدواج کشور کره جنوبی نیاز است در حدود پانزده هزار وون کشور کره جنوبی است و باید فرد از تبعه کشور کره جنوبی این هزینه را پوشش دهد. گاهاً دیده شده است که این هزینه در حدود سی هزار وون کشور کره جنوبی بوده و البته نیاز است که 100 وون کشور کره جنوبی نیز هزینه شود تا صلاحیت طرفین برای ازدواج مورد تأیید قرار بگیرد.

یکی از شرط هایی که برای اخذ ویزای ازدواج کشور کره جنوبی دیده می شود یادگیری زبان این کشور است، در نظر داشته باشید که اگر زبان این کشور را در طول دوره ای که در کنار همسر خود زندگی کرده اید یاد نگرفته باشید مأمور به شما مشکوک می شود. شما باید در طول زندگی در این کشور درآمد ثابتی داشته باشید و همینطور برای اقتصاد این کشور بسیار سودمند باشید. در صورتی که بتوانید به زبان کره ای صحبت کنید اقدام به اقامت دائم این کشور بسیار ساده تر می شود.

شما باید 5 سال با همسر خود زندگی کرده باشید و در تمام این مدت می بایست به تمام ضوابط و قوانین کره جنوبی تسلط داشته باشید و همینطور نیاز است که گواهی عدم سوء پیشینه ارائه دهید. در نظر داشته باشید که در این 5 سال باید محل اقامت شما در شهرداری مشخص باشد. برای کار در طول این دوره باید مدارک لازم به دولت کره جنوبی ارائه شود تا مجوز لازم اخذ شود.

شایان ذکر است که ازدواج در کشور کره جنوبی برای کسانی که از نظر مالی در وضعیت خوبی هستند به طور روتین آسانتر از سایر افراد است البته شرط سنی بالای 18 سال نیز در این کشور ( مخصوصاً برای آقایان) فراهم کرده است و می تواند یک مورد بسیار مهم محسوب شود. کره جنوبی یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته وضعیت ازدواج را برای جوانان فراهم سازد.

مهاجرت سرمایه‌گذاری به کره جنوبی

ویزای سرمایه‌گذاری یکی از قدرتمندترین ویزاهای موجود محسوب می‌شود که اجازه می دهد اقامت دائم کره جنوبی را اخذ نمایید. شما در این روش می توانید برای هدف خاصی که داشتن سرمایه اولیه یکی از ملزومات آن است برای مدت 5 سال اقامت بگیرید، گزینه ای که در دیگر روش ها برای کمتر از 5 سال دیده می شود. شما پس از گذشت 10 سال می توانید شانس تابعیت کشور کره جنوبی را داشته باشید.

در نظر داشته باشید که برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری باید در ابتدا نوع سرمایه به طور دقیق مشخص شود. در مرحله بعد نیاز است که شهری که قرار است سرمایه‌گذاری در آن صورت بگیرد مشخص شود. همینطور باید اولویت تاریخ اعتبار برای ویزا شما حداقل یک سال باشد. در نظر داشته باشید که مدارک لازم برای سرمایه‌گذاری در کشور کره جنوبی به این صورت است که باید فرم درخواست ویزای سرمایه‌گذاری به طور دقیق تکمیل شود. افراد نیاز به پاسپورت داشته و باید  گواهی سلامتی جسمی و روانی به طور دقیق ارائه شود.

مبلغی که باید برای سرمایه‌گذاری در کشور کره جنوبی در نظر بگیرید ( فرض ما این است که شما به دنبال تابعیت این کشور هستید) در حدود حداقل 50 الی 100 میلیون وون کشور کره جنوبی است که البته نیاز به شریک با یک فرد از تبعه کشور کره جنوبی خواهید داشت. پس از یک سال میزان سرمایه شما توسط دولت کشور کره جنوبی به طور دقیق سنجیده می شود تا مشخص شود که میزان پیشرفت شما چقدر بوده است.

در نظر داشته باشید که شما باید در حدود 5 نفر از مردم کشور کره جنوبی را نیز ورود به کار و یا تحت پوشش کارمندی قرار دهید ( یعنی 5 نفر باید حقوق ثابت دریافت کنند) . در صورتی که سرمایه‌گذاری شکل گرفت و شما در این زمینه در لیست افراد مفید کشور کره جنوبی در رده اقتصادی قرار گرفتید و توانستید 3 فرصت شغلی برای شهروندان این کشور فراهم سازید شرایط برای اقامت دائم شما به سادگی فراهم می شود.

هزینه سرمایه‌گذاری در کشور کره جنوبی کمی بالا است و شاید برای عموم افراد نتوان ویزای سرمایه‌گذاری را پیشنهاد نمود اما یکی از مطمئن ترین روش‌هایی است که منجر به اقامت دائم کشور کره جنوبی می شود و شما می توانید همسر و فرزندان خود را نیز با خودتان همراه نمایید البته دولت کشور کره جنوبی سعی کرده است که هزینه اولیه را تا حد زیادی کاهش دهد.

راحت‌ترین روش مهاجرت به کره جنوبی

حقیقت این است که در بین روش هایی که برای مهاجرت به کشور کره جنوبی دیده می شود ویزای کاری یکی از گزینه های راحت است، البته این موضوع کمی عجیب به نظر می رسد که چطور در یک کشور اخذ ویزای کاری می تواند در لیست روش های ساده قرار بگیرد اما دولت کره جنوبی سعی کرده است از بهترین شرایط کاری و سرمایه‌گذاری در این زمینه استفاده نماید.

کره جنوبی یک کشور مدرن و همینطور صنعتی است به طوریکه یکی از بزرگترین شهرهای دنیا پایتخت کشور کره جنوبی محسوب می شود. این کشور از نظر رشد اقتصادی رتبه دوم را دارد و این یعنی دولت توانسته مشاغل زیادی ایجاد نماید. تنوع مشاغل در کره جنوبی آنقدر زیاد است که قطعاً رشته تحصیلی شما هرچه که باشد شرایط برای اخذ ویزای آن به طور دقیق برای شما فراهم می شود.

از یاد نبرید که ثبت شرکت در کشور کره جنوبی نیز از دیگر گزینه های آسان و البته مقرون به صرفه محسوب می شود. این کشور سعی کرده است نهادهای دولتی در زمینه کاری را نیز بیشتر نماید. در نظر داشته باشید که مجوزهای کاری در کره جنوبی به طور دوره ای مشخص می شود و اینطور که شواهد نشان می دهد قراردادهایی که در زمینه کاری در این کشور دیده می شود همگی زیر نظر دولت ارزیابی خواهد شد. ویزای کاری کره جنوبی منجر به اقامت دائم این کشور می شود. اقامت کشور کره جنوبی برای ایرانیان به طور کلی با آینده ای درخشان همراه است.

میزان رضایت مهاجران به کره جنوبی

یکی از مزایای بسیار جالبی که با رضایت 100 درصد مهاجرانی که واجد شرایط بوده اند دیده می شود، به این صورت است که اگر فرد برای سرمایه‌گذاری و یا بورسیه تحصیلی به این کشور ورود داشته است و یا قرارداد کاری وجود دارد که از قبل مورد تأیید دولت کره جنوبی در آمده باشد مکان زندگی فرد توسط دولت تأمین می شود و دیگر نیازی به پرداخت هزینه زیاد در این زمینه وجود دارد.

سیستم امنیتی در کره جنوبی بسیار پیشرفته است به طوریکه آپارتمان‌های این کشور مجهز به جدیدترین سیستم های امنیتی هستند که سبب می شود که نرخ دزدی در کره جنوبی به حداقل برسد در این کشور مزاحمت برای بانوان با جریمه زندان همراه خواهد بود.

در نظر داشته باشید که در این کشور هرجا که بروید می توانید از سنتها و آداب و رسوم های قدیمی و غذاهای سنتی یاد نمایید در هر صورت این کشور اصالت خود را در مدرن ترین حالت ممکن حفظ کرده است. هزینه اقامت در کشور کره جنوبی به نسبت سایر کشورها ارزانتر است.

رفاه در کره جنوبی بالا است به طوریکه در این کشور جشن های خیابانی و شادی های گروهی زیادی برگزار می شود که توانسته برای مهاجران غم غربت را کمتر نماید. در کره جنوبی هزینه ای که برای خرید خوراک و پوشاک در نظر گرفته می شود ارزان و مقرون به صرفه است در نظر داشته باشید که در این روش افراد می توانند حتی پس‌اندازهای خوبی داشته باشند.

ورود به کار در کشور کره جنوبی بسیار ساده تر از سایر کشورها است و مشخص است که افراد اجازه دارند به سراغ اقامت کشور کره جنوبی با اجاره خانه و یا خرید خانه در کشور کره جنوبی و گرفتن اقامت بروند. سیستم تحصیلی و امکانات آموزشی که در کره جنوبی دیده می شود بسیار پیشرفته است، بسیاری از دانشگاه های کشور کره جنوبی دارای وسایل مجهز و اینترنت هستند و به طور کلی روال آموزشی در این کشور طبق جدیدترین شرایط روز دنبال می شود.

ثبت شرکت در کشور کره جنوبی به طور کلی بر اساس میزان بودجه افرا کمی هزینه بر است اما آینده خوبی دارد. در کشور کره جنوبی هزینه های درمانی بسیار پایین در نظر گرفته شده است به طوریکه اگر فرد توانایی پرداخت دارو و یا درمان را ندارد می تواند از پوشش بیمه ای بی نظیری که در اختیار وی قرار دارد استفاده نماید. در نظر داشته باشید که افرادی که به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند در این کشور به سادگی می توانند معلم باشند. اگر شما به زبان کره ای تسلط داشته باشید نیز فرصت های شغلی بی نظیری پیش روی شما است البته داشتن مدرک لیسانس از گزینه‌های مهم و ضروری محسوب می شود.

مهاجرت از طریق UN کشور کره جنوبی به طور دقیق برای شما فراهم شده است. اداره مهاجرت کشور کره جنوبی شرایط مهاجرت به کشور کره جنوبی را در سال 2020 در زمینه کاری با رشد 22 درصد پیش بینی کرده است.

آمار مهاجران به کره جنوبی

آمار مهاجرانی که به کشور کره جنوبی سفر کرده اند این روزها بیشتر از قبل شده است به طوریکه در این کشور روال برای مهاجرت دسته بندی صحیحی دارد. اینطور که مشخص شده است کشور کره جنوبی یکی از کشورهایی است که امنیت بالایی برای مهاجران خارجی فراهم ساخته است. آمارها نشان می دهد که در چند سال اخیر رشد مهاجرانی که به قصد سرمایه‌گذاری به کشور کره جنوبی سفر کرده اند 26 درصد بیشتر شده است که در حدود نیمی از این مهاجران بانوان بوده اند و این روال نشان می دهد که کشور کره جنوبی توانسته وضعیت امنیتی خود را به طور دقیق و روتین ارزشمند نماید.

این کشور برای افرادی که به قصد کار ورود می کنند نیز شرایط خوبی را مدنظر قرار داده است و مشخص است که کار و سرمایه های کاری در این کشور در یک فضای امن ارزیابی می شود. آمار مهاجرانی که به کشور کره جنوبی اقامت داشته اند دسته بندی های مشخصی دارد ، برخی از افراد به سراغ روش های سرمایه‌گذاری رفته اند و برخی نیز ایده های کاری خود را به دولت کشور کره جنوبی اعلام داشته اند برخی از افراد نیز تحصیل در کشور کره جنوبی را گزینه خوبی می دانند.

آمار مهاجرانی که با هدف ازدواج به کشور کره جنوبی سفر کرده اند نیز بیشتر از سال 2017 اعلام شده است. شرایط اقامت در کشور کره جنوبی توانسته در دسته بندی های مختلف دیده شود.

مهاجرپذیری کره جنوبی

زندگی در یک کشور پرجمعیت با شهرهایی که از بهترین تکنولوژی های پیشرفته دنیا استفاده کرده است سبب می شود که رفاه کاملی برای افراد فراهم سازد. به این روال سبب شده است که کشور کره جنوبی نگاه دقیقی به بخش گردشگری داشته باشد و این بخش را نیز وارد حیطه اقتصادی خود نماید. کشور کره جنوبی یکی از بهترین کشورهایی است که می تواند برای سرمایه‌گذاری انتخاب شود.

این کشور دارای فرهنگ غنی و تمدن مدرنی است به طوریکه ساختمان های مسکونی در کشور کره جنوبی در عین مدرن بودن توانسته اند شکل گذشته خود را حفظ نمایند. دولت کشور کره جنوبی تأکید زیادی به بخش تحصیلی دارد و این روال سبب شده است که برای جوانانی که قصد تحصیل در کشور کره جنوبی را دارند فضای مهاجرت ساده تر از قبل باشد، در زمان های قبل تحصیل در این کشور بسیار سخت بود و با آزمون های عجیبی همراه بود.

در صورتی که برای سرمایه‌گذاری یا بورسیه تحصیلی این کشور اقدام نمایید قطعاً آینده درخشانی پیش روی شما است. هدف اصلی کشور کره جنوبی بر افزایش بخش مهاجرتی این است که سرمایه این کشور در وضعیت ثابت قرار بگیرد و کنترل صحیحی در این زمینه نیز فراهم شود. از یاد نبرید که کشور کره جنوبی یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته بررسی دقیق و صحیحی در زمینه هزینه های زندگی داشته باشد این موضوع نیز سبب می شود که مهاجران به کشور کره جنوبی از تصمیم خود راضی باشند. رشد مهاجرپذیری کشور کره جنوبی به نسبت 10 سال گذشته 53 درصد بیشتر شده است به طوریکه ایرانیان زیادی نیز این کشور را گزینه خوبی برای مهاجرت می دانند.

اقامت کشور کره جنوبی برای رده های سنی کم فراهم شده است.

شهرهای مهاجر پذیر کره جنوبی

نیمی از جمعیت کره جنوبی در شهر سئول یعنی پایتخت این کشور زندگی می کنند به طوریکه ایرانیان نیز این شهر را گزینه خوبی برای مهاجرت می دانند. این شهر دارای بیشترین سرآمد اقتصادی بوده و فناوری های خوبی در آن دیده می شود به طوریکه درآمدزایی در این شهر شرایط خوبی دارد.

بوسان دومین شهر بزرگ در کشور کره جنوبی محسوب می شود ک در بخش جنوبی قرار دارد این شهر دارای مناطق صنعتی بسیار زیادی است و البته از دسته شهرهای پر رفت و آمد نیز محسوب می شود. این شهر دارای سواحل و رستوران و کافه های بسیار خوبی است. اینطور که مشخص شده است این شهر به نوبه خود توانسته در فضای مهاجرپذیری رشد خوبی داشته باشد. این شهر از نظر جغرافیایی به کره جنوبی بسیار نزدیک است.

اینچئون در شمال غربی کره جنوبی قرار دارد و سومین شهر بزرگ این کشور محسوب می شود و بسیار زیبا و ساحلی است. این شهر به طور کلی دارای مراکز خرید و فضای بین المللی است و از نظر هزینه ای شهر گران قیمتی محسوب می شود. این شهر برای زندگی بومیان کره جنوبی گزینه خوبی است و کمتر دیده می شود که مهاجران در آن زندگی کنند. این شهر توانسته فضای آموزش زبان انگلیسی را به طور رایگان برای افراد فراهم سازد. در نظر داشته باشید که این شهر به طور کلی یکی از گزینه های عالی برای سرمایه‌گذاری محسوب می شود. در نظر داشته باشید که کره جنوبی از دسته کشورهایی است که توانسته از ساده ترین بخش های گردشگری را به سود دهی خوبی برسند و در این زمینه موفق بوده است.

اقامت کره جنوبی

اقامت کره جنوبی برای شخص اصلی و همسر و فرزند وی فراهم شده است، اقامت این کشور پس از 5 سال زندگی در وضعیت قانونی قرار می‌گیرد. درصورتی‌که اقامت شما باطل شود نیاز است که همه مسائل را به‌طور دقیق بررسی نمایید.

اخذ پاسپورت کره جنوبی

اخذ پاسپورت کره جنوبی

اخذ پاسپورت کره جنوبی برای کسانی که از نظر مالی در وضعیت خوبی هستند فراهم شده است. پاسپورت کره جنوبی پس از 8 سال فراهم می شود و باید سعی کنید بهترین شرایط را در این زمینه در نظر داشته باشید. کره جنوبی برای کسانی که ایده های کارآفرینی دارند شرایط خوبی برای پاسپورت در نظر گرفته است.

اخذ ویزای کره جنوبی

برای اخذ ویزای کشور کره جنوبی باید شرایط خوبی در نظر داشته باشید:

 • باید سعی کنید درخواست خود برای ویزای کره جنوبی را در حدود 2 ماه زودتر ارائه دهید.
 • نیاز است که مدارک شما کامل باشد و بتوانید در این زمینه رتبه خوبی برای خود فراهم سازید.
 • باید سعی کنید در خرید بیمه مسافرتی دقت ویژه داشته باشید.

مشاوره

خبر خوب ما به شما این است که نیاز نیست در نوبت‌های طولانی سفارت منتظر بمانید و یا اینکه نگران زمان باشید؛ فقط کافیست با مشاوران ما در ارتباط باشید تا در اولین فرصت، امکان مهاجرت به این کشور را برایتان فراهم سازند.
ارزیابی
برای ارزیابی، با موسسه ما تماس بگیرید.
اقامت کره جنوبی از طریق خرید ملک امکان پذیر است؟
ورود به کار در کشور کره جنوبی بسیار ساده تر از سایر کشورها است و مشخص است که افراد اجازه دارند به سراغ اقامت کشور کره جنوبی با اجاره خانه و یا خرید خانه در کشور کره جنوبی و گرفتن اقامت بروند. از یاد نبرید که کره جنوبی یکی از بهترین کشورهایی است که می‌تواند خرید ملک را در وضعیت صحیحی قرار دهد.
مهاجرت به کره جنوبی برای تحصیل برای چه کسانی بهتر است؟
افراد باید بالای 18 سال سن داشته باشند، البته این شرط برای کسانی است که قصد ادامه‌تحصیل در مقطع لیسانس و یا بالاتر تحصیل نمایند. مورد بعد تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی کشور کره جنوبی است که باید امضا و تأیید شود. افراد باید پاسپورت معتبر، گواهی عدم سوء‌پیشینه از کشور خود، گواهی سلامت و اظهارنامه بانکی نیز موردنیاز است.


39 دیدگاه برای “مهاجرت به کره جنوبی

 1. ناشناس گفته:

  با سلام من ۱۵ سال دارم و مدرک انگلیسی دارم ولی زبان کره ای ۱ سال هست که میخونم رشته ریاضی هستم میخواستم برای لیسانس اقدام کنم برای itولی به صورت بورسیه به نظر شما شانسی دارم؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی به خصوص برای کشور کره امر بسیار سختی است. با این حال با داشتن رزومه تحصیلی مناسب این امکان در مقطع ارشد وجود دارد. برای کسب اطاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 2. ناشناس گفته:

  سلام ببخشید من رشتم تجربیه و معدلم بالای ۱۷ هستش امسال دوازدهمم و اصلا قصد دادن کنکور ندارم ولی به نظرم بورسیه تحصیلی بهترین گزینست به نظر شما من میتونم با این شرایط معدل و … به بورسیه تحصیلی بشم برای رشته عکاسی؟ اگر نه واقعا نمیدونم دیگه چیکار باید بکنم ‍♂️

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، رشته های هنری مانند عکاسی معمولا شامل کمک هزینه و بورسیه نیستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره ی 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 3. ناشناس گفته:

  سلام خسته نباشید من دانشجوی رشته مهندسی پزشکی هستم و برای ارشد و دکترا قصد تحصیل و بورسیه در کره جنوبی را دارم چطور میتونم بورسه شم و شرایطش چجوریه؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز،به طور کلی شرایط اقدام به تحصیل در کشور جنوبی به نسبت سایر کشورها سخت تر است،اما چنانچه شما به زبان کره ای تسلط داشته باشید و رزومه قوی داشته باشید شانس دریافت بورسیه را دارید.
  برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید.
  قدردان شما هلدینگ مهاجرتی Go2tr

 4. ناشناس گفته:

  یک سوال دارم
  .
  اگه ما توی اودیشن آنلاین قبول شدیم
  مثلاً خوانندگی
  و هنوز به سن قانونی نرسیدیم
  اون وقت بهمون اقامت نمیدن؟؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز
  به طور کلی افراد زیر ۱۸ سال امکان کسب اقامت را دارند اما شرایط کمی متفاوت تر است.
  برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.
  قدردان شما هلدینگ مهاجرتی Go2tr

 5. ناشناس گفته:

  ببخشید باتوجه به اینکه تویه کره جنوبی به ایرانی ها کارت بانکی نمیدن پس اگر کسی بخواهد مهاجرت کنه باید چیکار کنه؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، در صورت داشتن شرایط مناسب و عدم نقصی در پرونده منعی برای صدورکارت بانکی برای استفاده ی دانشجویی وجود ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره ی 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 6. ناشناس گفته:

  سلام من ۱۶ ساله هستم و ۸ سال دیگه میخوام به کره جنوبی مهاجرت کنم از چه سنی باید اقدام کنم و برای زبان باید مدرک داشته باشم؟ لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، استاندارد های پذیرش دانشجو در این کشور بسیار بالا هستند با این حال با داشتن نمرات بالا و دانش اولیه ی زبان کره ای میتوانید از کالج های زبان این کشور پذیرش بگیرید و در مرحله بعد وارد دانشگاه شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره ی 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 7. ناشناس گفته:

  سلام اگر کسی زیر ۱۸ سالش باشه می‌تونه به کره بره و اینکه باید به زبان کره ای مسلط باشیم و تو چه رشته ای تحصیل کنیم برای کسب درامد در کره بهتر است و در چه سنی میتونیم سفر کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ و در کره برای زندگی و تحصیل کدوم زبان رو باید یاد بگیریم زبان کره ای یا انگلیسی؟؟؟؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، متاسفانه زیر 18 سال برای کره جنوبی ویزا نمیشوند همچنین باید به زبان کره ای مسلط باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید.
  قدر دان شما ، هلدینگ مهاجرتی Go2tr.

 8. ناشناس گفته:

  سلام برای کسب درامد در کره چه رشته‌هایی و چه کارهایی جواب میده و با چه شغلی که درانجا باب هست میتوانی مهاجرت کنیم ؟ این رو می‌دونم که رشته های هنری در ان جا اشباع شده است لطفاً راهنمایی کنید.

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز
  به طور کلی اقدام برای کار در این کشور بسیار سخت می باشد،بهتر است شما مشغول به تحصیل شده و سپس برای کار اقدام نمایید.
  برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.
  قدردان شما هلدینگ مهاجرتی Go2tr

 9. ناشناس گفته:

  ایا در کره جنوبی شغل اشپزی خوب است و طرفدار دارد

  پاسخ:
  ُسلام دوست عزیز،
  باید رزومه کاری شما مورد بررسی قرار گیرد.
  برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید.
  قدردان شما، هلدینگ مهاجرتی Go2tr.

 10. ناشناس گفته:

  اشپزی در کره جنوبی خوب است؟؟؟؟؟؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، بستگی به نحوه مهاجرت شما دارد. کاری سختر هست ولی تحصیلی شانس بیشتری دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی با شماره تلفن 02143000021 تماس حاصل فرمایید.
  قدردان شمت، هلدینگ مهاجرتی Go2tr.

 11. ناشناس گفته:

  اشپزی خوب است در کره جنوبی?؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز
  بله شغل مناسبی می باشد ام کسب ویزای کاری این شرکت بسیار دشوار می باشد.
  برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید.
  قدردان شما هلدینگ مهاجرتیGo2tr

 12. Elmira گفته:

  سلام من لیسانس آموزش ابتدایی دارم میخواستم بپرسم میشه با این مدرک برای تدریس در کره بتونم اقامت بگیرم؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، برای آموزش در این کشور شما باید مدرک مرتبط را در دانشگاه های کره کسب کرده باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 13. •Maria• گفته:

  سلام خسته نباشید وقتتون بخیر
  من یه سوالی داشتم
  من الان ۱۷ سال سن دارم و می خوام به کره جنوبی مهاجرت کنم در آینده و نگران پاسپورت و ویزا و….. هستم
  گرفتن پاسپورت کره جنوبی چقد طول می کشه؟
  من تو سایتتون خوندم که نوشته بود ۸ سال و برای همین نگران شدم
  هزینه گرفتن اقامت و پاسپورت و ویزا چقدره
  ممنون میشم پاسخ بنده رو بدید ممنون
  بنده تا حدودی به زبان کره ای مسلطم

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز، مسئله اولیه ای که با آن روبرو هستید دریافت یکی از انواع ویزا برای شروع دوره ی اقامتی شما است. در این مورد بهترین روش برای شما اقدام برای ویزای تحصیلی است که از شرایط آن میتوان به تسلط بر زبان کره ای اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ی تخصصی با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید. قدردان شما هلدینگ مهاجرتی GO2TR.

 14. خانم گفته:

  من ۳۵ سالمه و تصمیم دارم در آینده به کره مهاجرت کنم. در حال حاضر ، در حال یادگیری زبان کره ای هستم و همچنین در حال تکمیل زبان انگلیسی. دکتری مدیریت محیط زیست دارم و مربی تکوان-دو هستم.
  میخواستم، ببینم با این توضیحات که دادم امکان مهاجرت به این کشور را دارم یا خیر؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز
  به طور کلی مهاجرت کاری به کشور کره کمی دشوار است اما در صورت داشتن مدرک زبان کره ای و رزومه ی قوی شانس مهاجرت را خواهید داشت.
  برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02143000021 تماس بگیرید.

 15. علیرضا گفته:

  با سلام من دانشجو ترم ۵ هستم و میخام برای ویزا کار یا ویزا تحصیلی اقدام کنم ولی زبان کره ای نمیدونم . آیا شانسی هست ک بتونم ویزا بگیرم

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز
  در کشورهایی مثل کره جنوبی و ژاپن شما حتما و حتما به مدرک زبان نیاز خواهید داشت.
  برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱تماس حاصل فرمائید.
  قدردان شما هلدینگ مهاجرتی Go2tr

 16. Ellie گفته:

  سلام ببخشید من دارم در رشته تربیت بدنی تحصیل میکنم (دوره لیسانس) میخواستم ببینم چطوری میتونم برای زندگی در کره جنوبی اقدام کنم و چقدر پول باید پرداخت کنم و هزینه های مهاجرت به کره چقدر هست و ایا راهی هست که کمک مالی برای هزینه مهاجرت دریافت کنم. لطفا راهنماییم کنید خواهش میکنم

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز
  به طور کلی چه برای کار و چه برای تحصیل در کشور کره راه بسیار دشواری را پیش رو خواهید داشت و حتما به مدرک زبان کره ای نیاز خواهید داشت.
  کسب اقامت این کشور بسیار بسیار رقابتی است و هرچه شما رزومه ی قوی تری ارائه دهید شانس بیشتری خواهید داشت.
  برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱تماس حاصل فرمائید.
  قدردان شما هلدینگ مهاجرتی Go2tr

 17. فاطمه گفته:

  اگر بورسیه بشم کره جنوبی هزینه های من رو ساپرت میکنه؟ و اینکه چطور می تونم در انجل برای همیشه زندگی کنم؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز
  چنانچه بورسیه تحصیلی دریافت کنید هزینه های تحصیلی شما را تا حدودی بسته به نوع بورسیه ساپورت می کنند اما هزینه های دیگر زندگی به عهده خود شما خواهد بود.
  هم چنین پس از 5 سال اقامت می توانید برای کسب اقامت دائم اقدام کنید.
  برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02143000021 تماس حاصل فرمایید.

 18. Mhl گفته:

  سلام ایا به ورزشکاران پناهندگی میدن امتیاز محسوب میشه؟

  پاسخ:
  سلام
  رقابت در حوزه های بین المللی و یا کسب مقام در آنها امتیاز برای شما محسوب میشود.
  با تشکر

 19. فرهاد گفته:

  سلام میخاستم بپرسم ک ایا ارایشگر مردانه بلد باشیم و مدرکشم داشته باشیم میتونیم بریم اقامت بگیریم و اینکه ب زبان انگلیسی مسلط هستن یا ن فقط زبان خودشون باید بلد باشیم؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز
  به طور کلی مهاجرت کاری به کشور کره سخت تر از سایر کشور ها می باشد و برای مهاجرت به عنوان یک آرایشگر باید مدارک بین المللی داشته باشید یا مهارت خود را به روش های مختلف به اثبات برسانید.
  همچینین برای مهاجرت به کره حتما باید به زبان این کشور تسلط داشته باشید.
  برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02143000021 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه‌بندی: مهاجرت