x
مشاوره:021 43000 021

سفر به قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - سفر به کشور قبرس شمالی - gotootr

سفر به قبرس شمالی تجربه‌ه­ای  بسیار جذاب و فراموش نشدنی خواهد بود. قبرس شمالی در واقع جمهوری ترکیه قبرس شمالی یا Turkish Republic of Northern Cyprus است. این کشور با علامت اختصاری KKTC به زبان ترکیه­‌ای خوانده می‌شود. جزیره قبرس شمالی در حال حاضر تحت تسلط ترکیه است و نیکوزیای شمالی پایتخت این کشور است.
 در سال 1960 قبرس اعلام استقلال نمود و سه کشور بریتانیا، ترکیه و یونان حاکمیت مستقل آن را به رسمیت شناختند. ولی با وقایعی که در طول زمان پیش آمد، در سال 1974 قبرس به دو قسمت شمالی تحت حاکمیت ترکیه و قسمت جنوبی تحت حاکمیت یونان تقسیم گردید و از آن زمان حدود سی هزار نفر از ارتش ترکیه در ناحیه قبرس شمالی مستقر شده­اند. پایتخت این کشور هم به دو ناحیه تقسیم گردید و نیکوزیای شمالی به عنوان پایتخت قبرس شمالی در نظر گرفته ­شد. البته جمهوری ترکیه قبرس شمالی فقط توسط ترکیه به رسمیت شناخته شده و هیچ کشوری آن را به رسمیت نمی­شناسد. در حال حاضر اتحادیه اروپا قسمت یونانی نشین قبرس را به عضویت اتحادیه اروپا پذیرفته و از دولت ترکیه خواسته قبرس یونانی را به رسمیت بشناسد تا زمینه متحد شدن کشور قبرس فراهم آید.
 در سفر به قبرس شمالی با مشخصات جغرافیایی این کشور آشنا خواهید شد. قبرس سومین جزیره در دریای مدیترانه، در 65 کیلومتری جنوب ترکیه، 100 کیلومتری غرب سوریه و 420 کیلومتری شمال مصر واقع شده ­است. قبرس شمالی به پنج ناحیه تقسیم شده­ که پنج منطقه اصلی آن عبارتند از: ناحیه Lefkosa یا نیکوزیا، ناحیه فاماگوستا یا Famagusta، ناحیه Girne یا کیرنیا Kyrenia، ناحیه مورفو یا Morphou، و ناحیه ایسکله یا Trikomo. نیکوزیای شمالی، پایتخت کشوردر ناحیه لفکوشا قرار دارد. مردم قبرس شمالی از نژاد ترک های استانبولی هستند و به زبان ترکی قبرسی صحبت می­‌کنند. جمعیت این کشور 326 هزار نفر است. ارز رسمی قبرس شمالی، لیره ترکیه است.

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف قبرس شمالی -  گو تو تی آر

سفر به قبرس شمالی سفر به کشوری، اعجاب انگیز است. این کشور کاملا سزاوار عنوان "مروارید مدیترانه" است که به آن داده­ اند. این کشور سرشار از زیبایی­های رنگارنگ، شامل آب‌های روشن، آفتاب درخشان، سواحل طلایی و زمین­ هایی است که از گل های وحشی در بهار و درختان کاج­ در ارتفاعات کوه های Besparmak پوشیده شده است.

توریسم سلامت در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - توریسم سلامت در قبرس شمالی -  گو تو تی آر

هیات مدیره بیمارستان دانشگاه خاور واقع در جمهوری ترک قبرس شمالی، در جهت تبدیل این کشور به یک جزیره سلامتی و مرکز جذب توریسم سلامت و بهداشت و درمان در سفر به قبرس شمالی تلاش می­نمایند

توریسم مذهبی در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - توریسم مذهبی در قبرس شمالی - go2tr

در سفر به قبرس شمالی با فرهنگ و مذهب مردمان این کشور آشنا می­شوید. مسیحیان 73 درصد جمعیت قبرس را تشکیل می‌دهند. اکثر قبرس یونان و در نتیجه اکثریت جمعیت قبرس، اعضای کلیسای ارتدوکس یونانی هستند، در حالی که  اکثریت شهروندان قبرس شمالی، مسلمان سنی هستند.

جاذبه های طبیعی در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - جاذبه های طبیعی در قبرس شمالی - gotootr

حتی اگر قبرس شمالی جزیره ای کوچک باشد، اما شما در سفر به قبرس شمالی، جاذبه های طبیعی فراوانی را مشاهده خواهید کرد.

مکان های تاریخی در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - مکان های تاریخی در قبرس شمالی - go2TR

قلعه Buffavento:
 در سفر به قبرس شمالی از این قلعه، که در شمال قبرس است، بازدید کنید. تاریخ دقیق ساخت و ساز آن هنوز ناشناخته مانده است ولی احتمالا از دوره بیزانس است، زیرا سبک معماری آن، ترکیبی از معماری بیزانس و فرانک است. این قلعه در قرن چهاردهم به بعد غیرقابل استفاده شد.

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در قبرس شمالی - gotootr

 در سفر به قبرس شمالی با جشنواره­های فرهنگی و سنتی آن آشنا خواهید شد.

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - نمایشگاه ها و کنفرانس ها در قبرس شمالی - go2TR

بسیاری از علاقمندان سفر به قبرس شمالی در کنفرانس­های علمی این کشور شرکت می­کنند.

تورهای تفریحی یک روزه قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - تورهای تفریحی یک روزه قبرس شمالی - go2TR

شرکت در تورهای گشت روزانه در سفر به قبرس شمالی، امکان آشنایی با همه مناطق این کشور را به شما می­دهد.

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به قبرس شمالی - gotootr

علاقمندان سفر زمینی به قبرس شمالی، ابتدا از تهران بایستی به مقصد استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز حرکت کنند و از آنجا به سمت خوی بروند. پس از آن به شهر مرزی ایران و ترکیه یعنی شهر رازی می­رسند. در ورود به ترکیه مسیر خود را به سمت جنوب ترکیه در پیش بگیرند تا به شهر آدنا و سپس بندر جنوبی مارسین برسند

فصول مناسب سفر به قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - فصول مناسب سفر به قبرس شمالی - gotootr

بهترین زمان برای بازدید از قبرس شمالی، بستگی به سلیقه شما در نوع سفر دارد. این کشور به طور کلی در طول سال، آب و هوای ایده آلی را دارد. ماه­های فصل تابستان از جمله ماه‌های ژوئن، جولای و اوت گرم هستند و اکثریت گردشگران را جذب سفر به قبرس شمالی می کنند. 

هتل های قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - هتل های قبرس شمالی - go2TR

روستای صومعه Bellapais:
این هتل جذاب با امکان دیدار از شهر و بندر جدید، 2 کیلومتر از کلیسای بلاپایس، 19 کیلومتر از قلعه سنت هیلاریون و 4 کیلومتر از ایستگاه اتوبوس و بندر Kyrenia فاصله دارد.

ویزای توریستی قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - ویزای توریستی قبرس شمالی - go2TR

در سفر به قبرس شمالی برای پذیرفته شدن هر فرد مسافر، ویزای توریستی مورد نیاز است، البته شرایط ویزا بسته به ملیت هر توریست متفاوت است.

پروازها از ایران به قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - پروازها از ایران به قبرس شمالی - go2TR

توسط شرکت هوایی ترکیش ایر لاینز از طریق استانبول می¬توانید سفر به قبرس شمالی را تجربه کنید. طول مدت پرواز از تهران با یک توقف 5 ساعت و 35 دقیقه زمان خواهد برد.

آب و هوای قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - آب و هوای قبرس شمالی - go2TR

به طور معمول در قبرس شمالی، بارش برف زیاد نیست، اما می‌تواند آثار آن در صخره¬های Troodos در بخش جنوبی، مدتی روی زمین باقی بماند. در دشت های نوار ساحلی بارش باران نسبتا کم است، و به طور متوسط از 340 تا 500 میلی متر، بارش در فصل زمستان وجود دارد.

وسایل ضروری برای سفر به قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - وسایل ضروری برای سفر به قبرس شمالی - gotootr

در سفر به قبرس شمالی به یک کشور با آب و هوای مدیترانه¬ای می¬روید و بایستی خود را برای چنین آب و هوایی آماده نمایید. در هوای گرم تابستانی از تی¬شرت و شلوارک برای پوشش خود می¬توانید استفاده کنید ولی در طول ماه های خنک و سرد پاییز و زمستان، لازم است کت و پلوور با خود همراه داشته‌باشید .

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در قبرس شمالی - go2TR

پول رسمی در قبرس شمالی لیره ترکیه است که شامل 100 کوروس جدید است. پوند انگلیس به طور سنتی قوی¬تر از لیره ترکیه است، به همین دلیل است که در سفر به قبرس شمالی خواهید دید که در فروشگاه¬ها در بعضی معاملات از دریافت پوند انگلیس نیز استقبال می¬کنند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در قبرس شمالی- gotootr

برای گردشگران، در کنار هزینه سفر به قبرس شمالی در نظر گرفتن  هزینه های درمانی در سفر خیلی زیاد خواهد شد، بنابراین جهت استفاده از مراقبت های درمانی در طول سفر لازم است مسافران قبل از سفر به این کشور برای خود و دیگر همراهان، خریداری بیمه مسافرتی مناسب را انجام دهند تا با خیال راحت به مسافرت بروند.

اجاره اتومبیل در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - اجاره اتومبیل در قبرس شمالی  - go2TR

مسافران در سفر به قبرس شمالی می¬توانند از طریق شرکت های اجاره خودرو در این کشور اقدام کنند. یکی از این شرکت¬ها که از طریق آنلاین امکان اجاره خودرو از آن وجود دارد دارای آدرس سایت  Rentalcars.com است.

خطرات احتمالی برای گردشگران در قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - خطرات احتمالی برای گردشگران در قبرس شمالی - go2TR

در حال حاضر به مسافران علاقمند به سفر به قبرس شمالی توصیه می¬شود در هنگام بازدید از این کشور، محتاطانه رفتار کنند و نکات ایمنی را رعایت نمایند.

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به قبرس شمالی

موسسه اعزام دانشجو - بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به قبرس شمالی - gotootr

در هنگام سفر به قبرس شمالی در استفاده از غذا و آشامیدنی خود مراقب سلامت آنها باشید، زیرا آلودگی در آنها می تواند سبب انتشار بیماری هپاتیت A شود که باعث التهابات کبدی می‌گردد. جهت اطلاع از چگونگی این واکسن با مرکز بهداشت محل زندگی خود مشورت کنید.