x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

سفر به قبرس شمالی

سفر به قبرس شمالی تجربه‌ه­ای  بسیار جذاب و فراموش نشدنی خواهد بود. قبرس شمالی در واقع جمهوری ترکیه قبرس شمالی یا Turkish Republic of Northern Cyprus است. این کشور با علامت اختصاری KKTC به زبان ترکیه­‌ای خوانده می‌شود. جزیره قبرس شمالی در حال حاضر تحت تسلط ترکیه است و نیکوزیای شمالی پایتخت این کشور است.
 در سال 1960 قبرس اعلام استقلال نمود و سه کشور بریتانیا، ترکیه و یونان حاکمیت مستقل آن را به رسمیت شناختند. ولی با وقایعی که در طول زمان پیش آمد، در سال 1974 قبرس به دو قسمت شمالی تحت حاکمیت ترکیه و قسمت جنوبی تحت حاکمیت یونان تقسیم گردید و از آن زمان حدود سی هزار نفر از ارتش ترکیه در ناحیه قبرس شمالی مستقر شده­اند. پایتخت این کشور هم به دو ناحیه تقسیم گردید و نیکوزیای شمالی به عنوان پایتخت قبرس شمالی در نظر گرفته ­شد. البته جمهوری ترکیه قبرس شمالی فقط توسط ترکیه به رسمیت شناخته شده و هیچ کشوری آن را به رسمیت نمی­شناسد. در حال حاضر اتحادیه اروپا قسمت یونانی نشین قبرس را به عضویت اتحادیه اروپا پذیرفته و از دولت ترکیه خواسته قبرس یونانی را به رسمیت بشناسد تا زمینه متحد شدن کشور قبرس فراهم آید.
 در سفر به قبرس شمالی با مشخصات جغرافیایی این کشور آشنا خواهید شد. قبرس سومین جزیره در دریای مدیترانه، در 65 کیلومتری جنوب ترکیه، 100 کیلومتری غرب سوریه و 420 کیلومتری شمال مصر واقع شده ­است. قبرس شمالی به پنج ناحیه تقسیم شده­ که پنج منطقه اصلی آن عبارتند از: ناحیه Lefkosa یا نیکوزیا، ناحیه فاماگوستا یا Famagusta، ناحیه Girne یا کیرنیا Kyrenia، ناحیه مورفو یا Morphou، و ناحیه ایسکله یا Trikomo. نیکوزیای شمالی، پایتخت کشوردر ناحیه لفکوشا قرار دارد. مردم قبرس شمالی از نژاد ترک های استانبولی هستند و به زبان ترکی قبرسی صحبت می­‌کنند. جمعیت این کشور 326 هزار نفر است. ارز رسمی قبرس شمالی، لیره ترکیه است.

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره سفر به قبرس شمالی

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف قبرس شمالی

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفر به قبرس شمالی سفر به کشوری، اعجاب انگیز است. این کشور کاملا سزاوار عنوان "مروارید مدیترانه" است که به آن داده­ اند. این کشور سرشار از زیبایی­های رنگارنگ، شامل آب‌های روشن، آفتاب درخشان، سواحل طلایی و زمین­ هایی است که از گل های وحشی در بهار و درختان کاج­ در ارتفاعات کوه های Besparmak پوشیده شده است.
 نیکوزیای شمالی Nicosia North:
 نیکوزیا که به عنوان Lefkosia هم شناخته می شود، پایتخت تقسیم شده قبرس است. در تور نیکوزیای شمالی می­بینید که این شهر مجموعه­ ای از آثار مختلف از اعصار مختلف است. جاهای دیدنی نیکوزیای شمالی و قدیمی ترین آثار این شهر از جمله مجسمه آفرودیت Aphrodite، مربوط به یافته های باستان شناسی از دوره های نوسنگی تا بیزانس است. دیوارهای اطراف شهر و دروازه های فاماگوستا، کیرنیا و پافوس که در اطراف شهر قرار دارند، مربوط به  قرن شانزدهم میلادی است. در داخل دیوارها، مجسمه­های سنگ مرمر که در کنار کلیسای Faneromeni نشسته­ اند، مربوط به  قرن نوزدهم است. همچنین در سمت جنوب، موزه موتورسیکلت­ های کلاسیک قبرس وجود دارد که دارای بیش از 150 موتورسیکلت، از مدل­ های کلاسیک قرن بیست و یکم است. در سفر به قبرس شمالی شاهد خواهید بود که آثار مذهبی در اطراف این شهر نیز در کمال دوستی در کنار هم  وجود دارند، در شمال و در بخش مرزی، کلیسا و صومعه­ی ارمنی ، Notre Dame de Tire، در شرق، Büyük های قرن 16ام، که مجتمعی از دوران عثمانی است و در غرب، مسجد عرب اهل بیت که بر روی بقایای کلیسای قدیم ساخته شده ­است.
 فاماگوستاFamagusta:
 فاماگوستا مهمترین شهر بندری در جزیره قبرس شمالی است. این بندر به طور طبیعی در کناره دریا بسیار عمیق است و باعث شده کشتی ها، تجار و معامله گران را از سراسر دریای مدیترانه و دیگر نقاط جهان، به خود جذب کند. به همین دلیل این منطقه با سرعت در حال رشد بوده و این ایده که ثروت را می توان با کلیساهائی که در آنجا ساخته می­شود سنجید، الهام بخش تجار ثروتمند آنجا شد که برای ساختن بسیاری از کلیساها اقدام کنند. در سفر به قبرس شمالی می­بینید که فاماگوستا به عنوان "ناحیه کلیساها" شناخته می شود، بطوریکه در باره آن می­گویند، برای هر روز سال، یک کلیسا دارد.

توریسم سلامت در قبرس شمالی

توریسم سلامت در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هیات مدیره بیمارستان دانشگاه خاور واقع در جمهوری ترک قبرس شمالی، در جهت تبدیل این کشور به یک جزیره سلامتی و مرکز جذب توریسم سلامت و بهداشت و درمان در سفر به قبرس شمالی تلاش می­نمایند. رئیس هیئت مدیره اذعان داشته که جهت توسعه تنوع گردشگری و کمک به رشد اقتصادی این کشور فعالیت های مهمی در جهت تبلیغات و معرفی جمهوری ترک قبرس شمالی به یکی از مراکز مهم توریسم درمانی در کل جهان انجام داده­اند. او معتقد است که انواع شاخه­ های توریسم جایگزین به ویژه توریسم بهداشت و درمان در مقایسه با توریسم توده ای، ارزش افزوده بیشتری برای کشور به همراه خواهد داشت. او اطلاع داد که تعداد توریستهایی که با هدف گردشگری درمانی از این کشور بازدید میکنند، ده برابر از توریست هایی که برای تعطیلات به این کشور سفر می‌کنند، بیشتر هستند. در حال حاضر، مراکز لقاح مصنوعی در جمهوری ترک قبرس شمالی از بخش های مهم توریسم درمانی کشور به شمار می‌رود.
 در کنار توریسم درمانی، تعداد زیادی از مراکز اسپا و آرامبخشی در نواحی مختلف کشور وجود دارد که از آن جمله­ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 مراکز اسپا و سلامتی در Deryneia ناحیه فاماگوستا:
 مرکز اسپای مراکشی، اولین و منحصر به فردترین حمام مراکشی در سراسر قبرس است. حمام دارای مراسم خاص شامل حمام بخار و سپس فرآیند تمیزکاری و خالص سازی بدن است. اگر در سفر به قبرس شمالی از این مرکز استفاده کنید، از انواع ماساژهای خاص با روغن آرگان، صابون سیاه و سفید روغنی و غسول یا خاک رس برای آرامش و نوسازی بهره مند خواهید شد. 


 مراکز اسپا و سلامتی در Trikomo ناحیه فاماگوستا:

در این مرکز از امکانات حمام عالی و ماساژ بافت عمیق به سبک هاوایی و کلاسیک بهره مند می­شوید. جهت آرامش بدن و ذهن، پاکسازی کامل بدن و ماساژ درمانی صورت می­پذیرد. 

توریسم مذهبی در قبرس شمالی

توریسم مذهبی در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به قبرس شمالی با فرهنگ و مذهب مردمان این کشور آشنا می­شوید. مسیحیان 73 درصد جمعیت قبرس را تشکیل می‌دهند. اکثر قبرس یونان و در نتیجه اکثریت جمعیت قبرس، اعضای کلیسای ارتدوکس یونانی هستند، در حالی که  اکثریت شهروندان قبرس شمالی، مسلمان سنی هستند. قبل از حمله ترکیه به قبرس در سال 1974، جامعه مسلمان قبرس شمالی 18 درصد از جمعیت این جزیره را تشکیل دادند و در سراسر جزیره قبرس زندگی می‌کردند. امروزه بیشتر مسلمانان در شمال جزیره و در قبرس شمالی مستقر هستند و تعدادشان به 264172  نفر می­رسد. هنگامی که جزیره قبرس در سال 1571 توسط فاتحان عثمانی تسخیر شد، اسلام در قبرس گسترش یافت و در آن زمان، اکثریت جمعیت کاتولیک این جزیره، همراه با بخش کوچکی از جمعیت ارتدوکس یونان، به دلیل وضع قوانین مالیاتی، به اسلام گرویدند.
 مسجد حلال سلطان:
 در سفر به نیکوزیای شمالی در حومه این شهر، بنای یک مسجد بزرگ را می­بینید که توسط تركیه بنا شده و نزدیک به اتمام است. این مسجد، بزرگترین مسجد در قبرس شمالی است، و گنجایش3000 عبادت کننده را دارد. البته این مسجد هم مشابه هر مسجد نوی دیگری که در شمال جزیره ی ترکیه واقع شده اند، تنها تعداد کمی از مسلمانان قبرس را به خود جذب کرده و به ندرت پر می شود. در سفر به قبرس شمالی از این مسجد بازدید کنید.
 کلیسای سنت بارناباسSaint Barnabas :
 از دیدنی های فاماگوستا این کلیسای تاریخی است که در قرن 17 میلادی در شهر فاماگوستا ساخته شده و مقبره سنت بارناباس در این کلیسا واقع شده است. مسیحیان قبرس شمالی این کلیسا را که برایشان مقدس است، زیارت می­کنند. بارناباس، یک مسیحی اولیه و یکی از شاگردان برجسته مسیحیت در اورشلیم بود. او ابتدا یهودی بود ولی پس از گرویدن به مسیحیت، از مسیحیان در مقابل یهودیان دفاع کرد. او زاده قبرس بود و در همانجا در گذشت.
 

جاذبه های طبیعی در قبرس شمالی

جاذبه های طبیعی در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حتی اگر قبرس شمالی جزیره ای کوچک باشد، اما شما در سفر به قبرس شمالی، جاذبه های طبیعی فراوانی را مشاهده خواهید کرد، نمونه­ای از آنها عبارتند از:
 کوه های کیرنیا Kyrenia:
  کوه­های کیرنیا، کوه های طولانی و کشیده ای است که با طول حدود 160 کیلومتر در امتداد ساحلی شمالی جزیره قبرس گسترده است. این کوه ها عمدتا از سنگ آهک و سنگ مرمر ساخته شده است. بلندترین قله آن در 1024 متر ارتفاع دارد. این کوه ها شبیه به پنج انگشت دست انسان است.
 آگلانجیا Aglandjia:
  وسیعترین حومه نیکوزیا است، که تحت اداره شهرداری نیکوزیا، در قبرس است. در سفر به قبرس شمالی، از حومه Aglandjiaدر نزدیکی منطقه بافر دیدن نمایید. بزرگترین بخش این منطقه بر روی تپه ها یا در دامنه کوه­ها قرار دارد. این ناحیه در قرون وسطی قبل از حکومت عثمانی، به عنوان یک مکان مهم برای اهداف دفاعی، و ایجاد منابع طبیعی و آب و هوای سالم ساخته شد. در حال حاضرحدود 31 کیلومتر مربع است که 14 کیلومتر مربع آن زمین کشاورزی است که از سال 1974 توسط ارتش ترکیه اشغال شده است. از 17 کیلومترمربع باقیمانده، 9 کیلومتر مربع، پارک های جنگلی ملی و بقیه آن، پارک آکادمی آموزشی است.

مکان های تاریخی در قبرس شمالی

مکان های تاریخی در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به قبرس شمالی از مکان­های تاریخی آن که چند نمونه از آن در ادامه آمده­است، بازدید کنید.
 قلعه سنت هیلاریون 
Saint Hilarion:
 
 این قلعه در قبرس شمالی در ارتفاع ۶۷۰ متری در کوه­های کیرنیا Kyrenia قرار دارد. این قلعه در قرن یازدهم میلادی پس از حمله اعراب  به جزیره نامگذاری شد به پاس خدمات سنت هیلاریون که در این قلعه و دو قلعه دیگر به نام­های Buffavento و Kantara به دفاع از جزیره پرداخته بود. سنت هیلاریون در قرن چهارم در فلسطین و قبرس فعالیت­های مبارزات زیادی در جهت منافع قبرس داشت.
 این قلعه یک جاذبه دیدنی، با هوای بسیار مطلوب، فرصت خوبی برای پیاده روی را فراهم می­کند. برای بالارفتن از کوه و تماشای قله، کفش مناسب داشته باشید زیرا بعد از باران، مسیر لغزنده خواهد شد.
 قلعه کیرنیا 
Kyrenia:
 
 این قلعه از قرن 10 پیش از میلاد وجود داشته است. کاوش ها نشان داده اند که ساخت قلعه به قرن هفتم پیش از میلاد باز می گردد، هنگامیکه این مکان دیدنی به یک شهر تحت حکومت روم تبدیل شده بود. در سفر به قبرس شمالی، از موزه کشتی­ها دیدن کنید. یکی از اتاق­های واقع در حیاط بیرونی قلعه، موزه­ای از کشتی­های ویران است که بقایای یک کشتی تجاری یونانی که از قرن چهارم قبل از میلاد باقی­ مانده­است، در این موزه موجود است. خندقی که در اطراف زمین­های قلعه ­است، قبل از قرن 14 میلادی پر از آب بوده و به عنوان لنگرگاه قلعه در نظر گرفته شده­است. یک پل روی خندق قرار دارد که از طریق ورودی شمال غربی می­توان به قلعه وارد شد. کلیسای سنت جورج و اتاق­های پادشاهی و قلعه لوزیان Lusignan در سمت دیگر  دیوارهای قلعه است. با عبور از سمت چپ راهرو می­توان به کلیسای سنت جورج وارد شد. گنبد این کلیسا بر روی ستون هایی از سنگ مرمر بنا شده است. آرامگاه موجود در سمت چپ ورودی قلعه لوزیان متعلق به دریادار عثمانی، صدیق پاشا است که در قرن 15 کیرنیا را فتح کرد.
 قلعه 
Buffavento:
 
در سفر به قبرس شمالی از این قلعه، که در شمال قبرس است، بازدید کنید. تاریخ دقیق ساخت و ساز آن هنوز ناشناخته مانده است ولی احتمالا از دوره بیزانس است، زیرا سبک معماری آن، ترکیبی از معماری بیزانس و فرانک است. این قلعه در قرن چهاردهم به بعد غیرقابل استفاده شد. سه قلعه در کنار هم ساخته شده اند و از آنجا که هر دو قلعه دیگر از Buffavento قابل مشاهده هستند، مشخص است از آن برای انتقال سیگنالها و پیام­های هشدار بین قلعه ها استفاده می­شده­است.
 
 

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در قبرس شمالی

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به قبرس شمالی با جشنواره­های فرهنگی و سنتی آن آشنا خواهید شد.
 جشنواره موسیقی بین المللی قبرس شمالی:
 جشنواره موسیقی بین المللی قبرس شمالی هر ساله 21 ماه می آغاز می شود و 23 ژوئن به پایان می رسد. جشنواره ها در کلیسای بلاپایس، تئاتر عتیقه Salamis و قلعه Kyrenia برگزار می‌شود. برنامه های مختلفی از قبیل سمفونی، راک، همخوانی کر، ارکستر، تانگو فلامنکو و رسیتال در آن اجرا می­شوند.
 فستیوال انگور Gehmetcik:
 جشنواره انگور یک رویداد فرهنگی بزرگ منطقه ای است که گردشگران سراسر جزیره را جذب می کند. جشنواره در هفته اول ماه اوت برگزار می شود. شرکت کنندگان می توانند از انواع نوشیدنی ها و غذاهایی که از انگور تهیه شده اند، لذت ببرند. مسابقاتی مانند مسابقه پادشاه و ملکه انگور، مسابقات والیبال، رقص های مردمی و مسابقات زیبایی بچه ها، در این جشنواره برگزار می­شود. توریست­ها می­توانند در اجرای مسابقات به آنها بپیوندند یا فقط تماشاگر باشند.
 جشنواره پیله کرم ابریشم Bellapais :
 هر سال در ماه می، انجمن اقدام " صلح سبز " این رویداد را در Bellapais سازماندهی می­کند. در این جشنواره، روستاییان صنایع دستی خود را که توسط ابریشم تولید شده اند را، نمایش می دهند. در این مدت می­توان به خوبی از صومعه بلاپایس بازدید کرد. در سفر به قبرس شمالی از صنایع دستی آنها می‌توانید سوغاتی تهیه کنید.

 

جشنواره گل در لیماسول،قبرس

فستیوال موسیقی کلاسیک در لارناکا،قبرس

دوشنبه پاک قبرس

کارناوال لیماسول ، قبرس

جشنواره و مسابقه پرواز بادبادک در لیماسول قبرس

جشنواره Chrysorrogiatissa Monastery پافوس

روز ظهور و تجلی عیسیEpiphany Day در قبرس

روز عید نو یا Agios Vassilios

آییا ناپا جشنواره زمستان فرهنگی

جشنواره زمستان فرهنگی پارالیمنی

جام آفتاب - دوچرخه سواری در اروکلینی لارناکا منطقه

مسابقه بین المللی FIS سالانه در ترودوس

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در قبرس شمالی

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بسیاری از علاقمندان سفر به قبرس شمالی در کنفرانس­های علمی این کشور شرکت می­کنند.
 کنفرانس بین ‏المللی پژوهش‏های پیشرفته در علوم و مهندسی:
 کنفرانس بین ‏المللی در رابطه با موضوع پژوهش‏های پیشرفته در علوم و مهندسی ، در روزهای سیزدهم و چهاردهم آبان‏ماه، در قبرس شمالی برگزار می‏شود. کارشناسان و متخصصان صنعتی ، دانشگاهیان، و علاقمندان از سراسر دنیا در این گردهم‏آیی شرکت می­کنند. این کنفرانس بین ‏المللی در دانشگاه مدیترانه شرقی (Eastern Mediterranean University)، و با همکاری شرکت مهندسی هوافضا و موسسه بین المللی پژوهشی NSTI برگزار می­گردد.
 کنفرانس بین المللی انرژی پاک ICCE:
 این کنفرانس در رابطه با موضوعات مختلف در زمینه تولید انرژی­های پاک در تاریخ دهم ماه می، برگزار می­شود. موضوعاتی که در این کنفرانس مورد بحث قرار می­گیرند عبارتند از: بهینه سازی مصرف انرژی در خانه های سنتی براساس انرژی­های Bioclimatic و بر اساس طراحی بیوشیمیایی، نقش بیوتکنولوژی میکروسکوپی در رسیدن به انرژی­های پاک،  قابلیت استفاده از انرژی خورشیدی. این کنفرانس بین ‏المللی در دانشگاه مدیترانه شرقی (Eastern Mediterranean University)، و با شرکت کارشناسان و متخصصین از کشورهای مختلف از جمله ایران، برگزار می­گردد.

تورهای تفریحی یک روزه قبرس شمالی

تورهای تفریحی یک روزه قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شرکت در تورهای گشت روزانه در سفر به قبرس شمالی، امکان آشنایی با همه مناطق این کشور را به شما می­دهد.
 تور گشت روزانه برای بازدید قلعه سنت هیلاریون
و کلیسای Bellapais:
 
در سفر به قبرس شمالی از محل اقامت خود در نیکوزیا به سمت مکان های شگفت انگیز در کوه پنج انگشت بروید. در آنجا می‌توانید از این قلعه و کلیسای آن دیدن کنید. این قلعه در تپه ساحلی، و در فاصله یک ساعت و نیمی از کیرنیا، واقع شده­است. این قلعه و کلیسای قدیمی آن و  ویرانه های جالبی که بیش از 1000 سال قدمت دارد، دارای دیدگاه فوق العاده ای هستند. از پارکینگ یا ایستگاه وسیله نقلیه تا محل بازدید باید مقداری پیاده روی کنید، اما ارزش دیدن را دارد. در مسیر حرکت خود، می توانید ساختمان آشپزخانه، خرابه های کلیسای قدیمی، قلعه، کلیسای سنت سوفیا و مجتمع سابق عثمانی که در حال حاضر یک محل خرید و ناهار خوری محبوب است، را مشاهده نمایید.
 پیاده روی بر روی ساحل لاک پشت­های آلاگادی:
 در فصل تابستان، ساحل طولانی و ماسه ای
 آلاگادی، محل عبور لاک پشت­های سبز رنگ است، که برای تخم گذاری به این ساحل می‌آیند. اگر در تابستان از این ساحل بازدید کنید می­توانید در دریای روشن و آبی شنا کنید. گل­های سفیدی در سرتاسر ساحل هست که البته چیدن آنها جریمه دارد. در زمستان از سکوت و آرامشی که در این سواحل هست، لذت خواهید برد. در هر زمانی از سال، یک مکان مورد علاقه بازدیدکنندگان در سفر به قبرس شمالی است. در هنگام بازدید این ساحل، در حفظ نظافت ساحل و محیط زیست کوشا باشید.
 
 

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به قبرس شمالی

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

علاقمندان سفر زمینی به قبرس شمالی، ابتدا از تهران بایستی به مقصد استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز حرکت کنند و از آنجا به سمت خوی بروند. پس از آن به شهر مرزی ایران و ترکیه یعنی شهر رازی می­رسند. در ورود به ترکیه مسیر خود را به سمت جنوب ترکیه در پیش بگیرند تا به شهر آدنا و سپس بندر جنوبی مارسین برسند. در آنجا خط ساحلی را دنبال کنند در استان مارسین متوقف شوند. از این بندر سفر دریایی خود را در دریای مدیترانه شروع کنند تا به بندر گیرنه  در قبرس شمالی برسند. طول این مسیر دریایی بدون احتساب معطلی ­ها حدود 8 ساعت زمان لازم دارد. از آن پس بایستی به سمت جنوب و مرکز کشور، مسیر زمینی سفر به قبرس شمالی را ادامه دهند تا به نیکوزیای شمالی پایتخت این کشور برسند. مسیر حرکت از تهران تا نیکوزیای شمالی در صورتیکه بدون ترافیک و بدون توقف باشد، حدود سی ساعت زمان لازم دارد.

فصول مناسب سفر به قبرس شمالی

فصول مناسب سفر به قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بهترین زمان برای بازدید از قبرس شمالی، بستگی به سلیقه شما در نوع سفر دارد. این کشور به طور کلی در طول سال، آب و هوای ایده آلی را دارد. ماه­های فصل تابستان از جمله ماه‌های ژوئن، جولای و اوت گرم هستند و اکثریت گردشگران را جذب سفر به قبرس شمالی می کنند. فصل پاییز نیز می­تواند در قبرس بسیار دلپذیر و ملایم باشد. زمستان فصل بارش باران است، اما حتی از ماه دسامبر تا فوریه، بازدیدکنندگان تعداد زیادی از روزها می­توانند شاهد تابش خورشید و بسیاری از روزهای گرم باشند. اگر حرارت گرمای تابستان را دوست نداشته باشید، ماه­های نوامبر، و دسامبر زمان خوبی برای بازدید از قبرس است. قبرس شمالی دارای آب و هوای گرم و مدیترانه ای است که تابستان های گرم و زمستان­های خفیف و مرطوب را با خود دارد. درجه حرارت هوا از کمترین میزان یعنی 17 درجه سانتیگراد در زمستان و تا بالاترین درجه حرارت یعنی 31 درجه سانتیگراد در تابستان متغیر است. ماه اوت نسبتا گرم است، اما معمولا از اوایل ژوئن تا اکتبر هوا بسیار گرم است.

هتل های قبرس شمالی

هتل های قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

روستای صومعه Bellapais:
 این هتل جذاب با امکان دیدار از شهر و بندر جدید، 2 کیلومتر از کلیسای بلاپایس، 19 کیلومتر از قلعه سنت هیلاریون و 4 کیلومتر از ایستگاه اتوبوس و بندر Kyrenia فاصله دارد. اتاق های ساده شامل تلویزیون، مینی بار، چای و قهوه ساز، بالکن و گاوصندوق است و دارای پارکینگ و شاتل رایگان هستند. دیگر امکانات هتل شامل رستوران روباز، 2 استخر در فضای باز و 1 استخر سرپوشیده است، به علاوه یک آبگرم با سونا، حمام بخار و خدمات ماساژ همچنین یک رستوران داخلی، و همچنین یک کتابخانه وجود دارد. 
 در سفر به قبرس شمالی جهت اطلاع از قیمت اجاره آپارتمان در نیکوزیای شمالی و اجاره آپارتمان ارزان در نیکوزیای شمالی می­توانید از سایت­های املاک که با ایرانیان در ارتباط هستند کمک بگیرید.  از جمله هزینه اجاره خانه در فاماگوستا با  مشخصات یک ویلا دارای 6 اتاق خواب و 6 حمام جداگانه با گنجایش 12نفر مهمان، در پروتاراس, در ناحیه Famagusta, قبرس شمالی، هفته­ای 3000 پوند است.

ویزای توریستی قبرس شمالی

ویزای توریستی قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به قبرس شمالی برای پذیرفته شدن هر فرد مسافر، ویزای توریستی مورد نیاز است، البته شرایط ویزا بسته به ملیت هر توریست متفاوت است. توصیه می کنیم به عنوان اولین رکن در برنامه تور قبرس شمالی به موارد زیر در مورد ویزای توریستی توجه نمایید:
 - با سفارتخانه قبرس شمالی که نماینده کشوری است که می‌خواهید به آنجا سفر کنید، هماهنگی کنید.
 - ویزای توریستی قبرس شمالی، برای مسافران حداکثر برای مدت دو هفته و برای یکبار ورود صادر می گردد.
 - پس از تمام شدن مدت اقامت توریستی و انقضای مدت اعتبار لازم است مسافر خاک کشور قبرس را ترک نماید.
 - در صورتیکه مسافر قصد ماندن بیشتر دارد بایستی قبل از اتمام اعتبار ویزا برای تمدید کردن تاریخ آن اقدام نماید.
 - اگر اثر مهر ورود به قبرس شمالی در گذرنامه مسافر باشد و شخص تصمیم به سفر به کشورهای  قبرس جنوبی، ایتالیا و یا یونان را داشته­ باشد، بهتر است قبل از اقدام به اخذ ویزا از این کشورها، گذرنامه خود را تعویض نماید.
 مدارکی که مورد نیاز است تا مسافر ایرانی بتواند ویزای توریستی سفر به قبرس شمالی را دریافت نماید عبارتند از:
 - مدارک هویتی شامل کارت ملی و شناسنامه (اصل و کپی)
 - پاسپورت دارای حداقل 6 ماه اعتبار (اصل و کپی)
 - عکس پاسپورتی یعنی رنگی با زمینه سفید،3 در 4
 - تکمیل فرم درخواست ویزا
 - بلیط رفت و برگشت سفر به قبرس
 شمالی
 - مدرک نشان دهنده رزروکردن هتل یا محل اقامت در قبرس
 شمالی
 - در صورت داشتن پاسپورت­های قبلی (کپی آنها لازم است)
 - ارائه گواهی تمکن مالی به میزانی که سفارت اعلام می­کند.
 - ارائه گواهی اشتغال به کار و یا اشتغال به تحصیل برای متقاضیان شاغل یا دانشجو
 - همه مدارک به زبان انگلیسی ترجمه شوند.
 
 

پروازها از ایران به قبرس شمالی

پروازها از ایران به قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

توسط شرکت هوایی ترکیش ایر لاینز از طریق استانبول می­توانید سفر به قبرس شمالی را تجربه کنید. طول مدت پرواز از تهران با یک توقف 5 ساعت و 35 دقیقه زمان خواهد برد.
 بلیط قبرس شمالی را از خط هوایی ترکیش ایرلاینز 
Turkish Airlines می­توانید تهیه کنید. در حال حاضر از شهرهای مختلف تهران، مشهد، شیراز، تبریز، اصفهان و اهواز به مقصد قبرس شمالی پرواز وجود دارد، ولی پس از یک توقف در استانبول به سمت قبرس شمالی پرواز می کند.
 بلیت قبرس شمالی و بلیط نیکوزیای شمالی را می­توانید از شرکت هوایی پگاسوس یا 
Pegasus Airlines نیز تهیه کنید. در حال حاضر این شرکت از تهران به مقصد قبرس شمالی پرواز وجود دارد که البته پس از یک توقف در استانبول به سمت مقصد پرواز می کند.
 ارجان شهر تفریحی و ییلاقی در قبرس شمالی واقع است و علاقمندان زیادی برای سفر به ارجان وجود دارد.
 جهت سفر به قبرس شمالی  به مقصد ارجان، می­توانید از شرکت‌های هواپیمایی زیادی که از ترکیه به به قبرس شمالی پرواز دارند، استفاده کنید. ترکیش ایرلاینز خط هوایی است که بلیط ارزان ارجان را دارد و با توقف در ترکیه به سمت ارجان پرواز می­کند. اکثریت پروازها در فرودگاه ارجان در بخش لفکوشا فرود می­­آیند و اگر قصد سفر به شهر دیگری را دارید پس از آن می­توانید با اتومبیل به شهر مقصد خود بروید.

آب و هوای قبرس شمالی

آب و هوای قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

به طور معمول در قبرس شمالی، بارش برف زیاد نیست، اما می‌تواند آثار آن در صخره­های Troodos در بخش جنوبی، مدتی روی زمین باقی بماند. در دشت های نوار ساحلی بارش باران نسبتا کم است، و به طور متوسط از 340 تا 500 میلی متر، بارش در فصل زمستان وجود دارد. در سفر به قبرس شمالی می‌بینید که آب و هوای این کشور، مدیترانه ای است بنابراین دارای تابستان های بسیار گرم و زمستان های سرد است. دمای متوسط ماه­های ژوئیه و اوت می تواند تا 40 درجه سلسیوس باشد و در ماه­های زمستان پایین ترین درجه حرارت به حدود 15 درجه سانتیگراد می رسد. در ماه آوریل نواحی کیرنیا Kyrenia با دمای متوسط حدود 16 درجه سانتیگراد گرم می شود. علاوه بر این، در ماه آوریل بالاترین درجه حرارت حدود 22 درجه سانتیگراد است و در  کمترین دما به 9 درجه سانتی گراد می­رسد. ماه می یکی از گرم ترین ماه های سال در کیرنیا Kyrenia با دمای متوسط 21 درجه سانتیگراد است. در طول روز میانگین بالاترین دما به 28 درجه سانتیگراد می­رسد و تا دمای 14 درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

وسایل ضروری برای سفر به قبرس شمالی

وسایل ضروری برای سفر به قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به قبرس شمالی به یک کشور با آب و هوای مدیترانه­ای می­روید و بایستی خود را برای چنین آب و هوایی آماده نمایید. در هوای گرم تابستانی از تی­شرت و شلوارک برای پوشش خود می­توانید استفاده کنید ولی در طول ماه های خنک و سرد پاییز و زمستان، لازم است کت و پلوور با خود همراه داشته‌باشید . اگر موضوع سفر شما برای شرکت در سمینارها و یا ملاقات کاری  و یا تفریحی است، همراه بردن لباس مناسب با موضوع سفر الزامی است.
 در تور­های روزانه، حمل کوله پشتی برای جاگذاری وسایل ضروری گشت روزانه از جمله خریدهای روزانه، ژاکت اضافی، بطری آب، و وسایل دیجیتال، از ضروریات سفر شماست. البته همیشه سعی کنید کوله پشتی را در سمتی از خود حمل کنید که مراقب آن باشید.  همراه داشتن یک کیف بند دار یا  کیف کمری کوچک برای حمل چیزهای کوچک ارزشمند مثل وسائل قیمتی، پول، مدارک شناسایی و دیگر وسایل به شما احساس امنیت بیشتری می­دهد. در سفر به قبرس شمالی، برای ثبت خاطره­ها عکاسی از مهمترین نکات است. سعی کنید وسایل دیجیتال از جمله  دوربین عکاسی، موبایل، و کارت حافظه و شارژر اضافی همراه ببرید. 

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در قبرس شمالی

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پول رسمی در قبرس شمالی لیره ترکیه است که شامل 100 کوروس جدید است. پوند انگلیس به طور سنتی قوی­تر از لیره ترکیه است، به همین دلیل است که در سفر به قبرس شمالی خواهید دید که در فروشگاه­ها در بعضی معاملات از دریافت پوند انگلیس نیز استقبال می­کنند. به طور معمول اکثر مشاغل با خوشحالی می‌توانند پرداخت های ارزهای خارجی مانند یورو، پوند استرلینگ، و دلار آمریکا را قبول کنند. اکثر کارت های اعتباری بین المللی توسط هتل ها، رستوران ها و مغازه ها پذیرفته می شوند.
 سفیر قبرس در تهران اعلام کرده­است که بعضی مسائل بانکی باعث شده که تبادلات تجاری بین ایران و قبرس شمالی کند شود و در صدند که با برداشتن این موانع، ارتباطات بانکی بین دو کشور را سرعت عمل بخشند. دانشجویان ایرانی پس از ثبت نام در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس EMU، می­توانند در بانک ایش برای خود حساب باز کنند ولی برای توریست­ها با مدت اقامت محدود، این امکان در حال حاضر وجود ندارد. توریستهای ایرانی در سفر به قبرس شمالی بایستی پول نقد شامل ارز رسمی کشور و یا ارزهای خارجی مثل دلار و پوند با خود همراه داشته باشند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در قبرس شمالی

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای گردشگران، در کنار هزینه سفر به قبرس شمالی در نظر گرفتن  هزینه های درمانی در سفر خیلی زیاد خواهد شد، بنابراین جهت استفاده از مراقبت های درمانی در طول سفر لازم است مسافران قبل از سفر به این کشور برای خود و دیگر همراهان، خریداری بیمه مسافرتی مناسب را انجام دهند تا با خیال راحت به مسافرت بروند.
 بیمه درمانی اتحادیه اروپا یا EHIC، فقط شامل مراقبت های بهداشتی در کشور های اتحادیه اروپا می شود و پوشش EHIC در قبرس شمالی معتبر نیست. بنابراین، بسیار مهم است که گردشگران اروپایی و غیر اروپایی، در سفر به قبرس شمالی خودشان تدارکات بیمه سفر را با مقادیر کافی که شامل بیمه های پزشکی، بیمارستانی، حوادث و سایر مزایای سفر باشد، خریداری نمایند. مسافران ایرانی می توانند توسط مراجعه حضوری و یا به صورت آنلاین از شرکت های تامین کننده بیمه مسافرتی، بیمه درمانی خود را تهیه نمایند.

اجاره اتومبیل در قبرس شمالی

اجاره اتومبیل در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مسافران در سفر به قبرس شمالی می­توانند از طریق شرکت های اجاره خودرو در این کشور اقدام کنند. یکی از این شرکت­ها که از طریق آنلاین امکان اجاره خودرو از آن وجود دارد دارای آدرس سایت Rentalcars.com است. امکان جستجو در این سایت جهت پیدا کردن خودروی مناسب و با کمترین هزینه در این سایت وجود دارد.  به طور معمول رانندگان بین المللی که درخواست اجاره خودرو دارند باید حداقل، دارای 21 سال سن باشند و گواهینامه بین­المللی آنها برای کرایه ماشین، باید دارای اعتبار سه ساله باشد.
 هزینه اجاره خودرو بسته به نوع اتومبیل انتخابی از حدود 58 تا 200 دلار برای یک روز 24 ساعتی خواهد بود.
 شما نمی‌توانید با ماشین شخصی از مرز بین دو قبرس عبور کنید. اگر شما قصد سفر به جنوب قبرس دارید و از قبرس شمالی خودرویی اجاره کرده­اید، باید ماشین خود را در مرز بگذارید و طبق قوانین مرزی به سمت دیگر بروید.

خطرات احتمالی برای گردشگران در قبرس شمالی

خطرات احتمالی برای گردشگران در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حال حاضر به مسافران علاقمند به سفر به قبرس شمالی توصیه می­شود در هنگام بازدید از این کشور، محتاطانه رفتار کنند و نکات ایمنی را رعایت نمایند. نرخ جرم در کشور کم است، اما مسافران باید از تهدیدات کلی که در مقیاس جهانی گسترده است، آگاهی داشته باشند، البته اطمینان داشته باشند که هیچ تهدیدی از سوی مرزهای سوریه وجود ندارد. قبرس شمالی یک مکان نسبتا امن است و میزان جرم نسبت به جنوب بسیار پایین است و گردشگران نباید نگران جرم و جنایت باشند. احتمالا به این دلیل که این کشور گردشگران کمتری دارد و کیپریوت های ترکیه­ای سکولار هستند و به هیچ وجه مذهبی نیستند. در واقع شما می توانید به راحتی در خیابان ها گردش کنید. در مورد دیگر خطرات احتمالی از قبیل سرقت، ایمنی نسبی وجود دارد و جای نگرانی نیست. گردشگران باید همانند هر سفری به دیگر کشورهای جهانی، از خود و وسایل‌شان مراقبت کنند و اصول ایمنی در سفر را رعایت نمایند.

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به قبرس شمالی

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

طبق پیشنهاد سازمان مراقبت بهداشتی و واکسیناسیون این کشور، برای سفر به  قبرس شمالی واکسیناسیون خاصی لازم نیست. هپاتیت A و کزاز تنها موارد قابل توصیه هستند.

 واکسن هپاتیت A

 در هنگام سفر به قبرس شمالی در استفاده از غذا و آشامیدنی خود مراقب سلامت آنها باشید، زیرا آلودگی در آنها می تواند سبب انتشار بیماری هپاتیت A شود که باعث التهابات کبدی می‌گردد. جهت اطلاع از چگونگی این واکسن با مرکز بهداشت محل زندگی خود مشورت کنید.

 واکسن کزاز

 بیماری کُزاز یا ( Tetanus) یک نوع بیماری عفونی است که به سبب سم باکتری بی‌هوازی پدید می‌آید و از طریق زخم به بدن راه می‌یابد. این باکتری در خاک مزارع و باغچه‌ها و کوچه‌ها و اصطبل‌ها پیدا می‌شود و ممکن است در گرد و خاک قالی به  وسیله کفش آلوده هم وجود داشته ­باشد.
 سه مورد از مالاریا ترتیانا  در اواخر ماه اوت 2017 در قبرس شمالی در نواحی (Esentepe، Kyrenia) مشاهده شده است. به مسافران توصیه می شود که در سفر به قبرس شمالی  از مواد دافع حشرات را استفاده کنند.

آخرین ویرایش: 2019-04-20 08:59:27 4,714