x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

دانشگاه های برتر در اتریش

دانشگاه‌های کشور اتریش در رتبه‌بندی‌های مختلف و بر اساس ملاک‌های مختلف در رده‌های بالای جهانی واقع می‌شوند. در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه‌های کشور اتریش را به شما ارائه می‌دهیم.

دانشگاه وین

اولین دانشگاه در کشور اتریش دانشگاه وین است. این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه آلمانی‌زبان اروپا محسوب می‌شود و بیش از 180 رشته‌ی تحصیلی در مقاطع مختلف را ارائه‌ می‌دهد. دانشگاه وین استقبال خوبی از دانشجویان بین‌ المللی انجام می‌دهد و بسیاری از اساتید و محققینی که در این دانشگاه فعالیت می‌کنند بین المللی هستند. این دانشگاه دارای 15 دانشکده است. همانطور که گفتیم زبان اصلی دانشگاه وین آلمانی است، اما برخی از رشته‌ها در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند.

دانشگاه صنعتی وین

دانشگاه صنعتی وین که با نام دانشگاه تکنیک وین نیز شناخته می‌شود در رده‌ی دوم برترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در اتریش قرار دارد. رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه در اکثر کشورهای جهان دارای اعتبار هستند و فارغ التحصیلان این دانشگاه می‌توانند در بازارهای بین‌ المللی مشغول به کار شوند. دانشگاه صنعتی وین بزرگترین دانشگاه فنی کشور اتریش محسوب می‌شود و فعالیت‌های بسیاری در زمینه‌های تحقیقاتی مختلف انجام می‌دهد. دانشگاه صنعتی وین دارای هشت دانشکده است.

دانشگاه اینسبروک

رضایت دانشجویان، نحوه‌ی تدریس و شهرت جهانی در ارائه‌ی تعدادی از رشته‌ها باعث شده است که دانشگاه اینسبروک دارای رتبه‌ی خوبی در اتریش باشد و جزو دویست دانشگاه برتر جهان قرار گیرد. این دانشگاه در شهر اینسبروک واقع شده است و 16 دانشکده دارد. البته برخی از ساختمان‌های دانشگاه اینسبروک در شهرهای دیگری مانند وین قرار دارند. دانشگاه اینسبروک در پذیرش دانشجویان بین‌المللی دارای رتبه‌ی 288 جهانی می‌باشد.

دانشگاه گراتس

این دانشگاه پس از دانشگاه وین قدیمی‌ترین دانشگاه کشور اتریش محسوب می‌شود و یکی از بزرگترین دانشگاه‌های اتریش است. دانشگاه گراتس دارای 6 دانشکده است و در ارائه‌ی رشته‌های مختلف هنری و علوم انسانی شهرت خاصی در سطح بین الملل دارد. پیش از این، دانشگاه گراتس دارای دانشکده‌ی پزشکی نیز بود، اما امروزه دانشکده‌ی پزشکی این دانشگاه مستقل شده است و به عنوان دانشگاه علوم پزشکی گراتس شناخته می‌شود.

دانشگاه لینتس

دانشگاه یوهانس کپلر لینتس با وجود این که یک دانشگاه تازه تأسیس است اما به سرعت خود را در بین دانشگاه‌های برتر اتریش جای داده است و همین موضوع دلیلی بر اثبات سطح علمی بالای این دانشگاه خواهد بود. دانشگاه لینتس دارای سه دانشکده است و رشته‌های مختلفی را در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌دهد. لیتنس سومین شهر بزرگ اتریش است و پایتخت فرهنگی این کشور نیز محسوب می‌شود. جایگاه دانشگاه لیتنس در بین 600 دانشگاه برتر جهان است.

دانشگاه زالتسبورگ یا سالزبورگ

دانشگاه پاریس لودرون زالتسبورگ در شهر تاریخی زالتسبورگ اتریش واقع شده است. این شهر یکی از زیباترین شهرهای تاریخی جهان محسوب می‌شود و تحصیل و زندگی در آن برای دانشجویان بسیار لذتبخش خواهد بود. این دانشگاه دارای 115 رشته در مقاطع مختلف است و با دانشگاه‌های دیگر جهان نیز همکاری‌های نزدیکی دارد. برای مثال دوره‌ی کارشناسی رشته‌های مهندسی در این دانشگاه با همکاری دانشگاه مونیخ آلمان ارائه می‌شود.

کشور اتریش دارای مراکز تحقیقاتی بسیاری است  که دانشجو می‌پذیرند و جزو بهترین مراکز آموزشی اتریش محسوب می‌شوند. از نمونه‌ی این مراکز می‌توان به دانشگاه دامپزشکی وین، دانشگاه اقتصاد و کسب و کار وین و دانشگاه دانوب کرمز اشاره کرد.

پیش از این نیز گفتیم که اتریش بهترین مقصد برای دانشجویانی است که قصد تحصیل در گرایش‌های مختلف هنر را دارند. در ادامه بهترین دانشگاه‌هایی که در زمینه‌ی رشته‌های هنر شهرت دارند را به شما معرفی می‌کنیم.

دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین

این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌هایی است که به ارائه‌ی رشته‌های موسیقی و هنرهای نمایشی می‌پردازد. این دانشگاه دارای 24 دپارتمان است که در 20 ساختمان جای گرفته‌اند. نکته‌ی قابل توجه درباره‌ی این دانشگاه معماری بی نظیر ساختمان‌های آن است. 

آکادمی هنرهای زیبای وین

این آکادمی دارای برنامه‌های مختلف آموزشی برای دوره‌های مختلف و رشته‌های متنوع است. آکادمی هنرهای زیبای وین دارای 1300 دانشجو در رشته‌ها و مقاطع مختلف است و جالب است بدانید که بیش از 40 درصد از دانشجویان این آکادمی خارجی هستند و از تمام کشورهای جهان برای تحصیل به این دانشگاه درخواست داده‌اند.

دانشگاه موتسارت دوم زالتسبورگ

این دانشگاه چهارمین دانشگاه هنر اتریش است. یکی از تخصصی‌ترین دوره‌های موسیقی در جهان در دانشگاه موتسارت ارائه می‌شود و موزیسین‌ها و آهنگسازان بی‌نظیری در این دانشگاه تربیت می‌شوند. بسیاری از اساتید این دانشگاه بین‌المللی هستند. نکته‌ی قابل توجه درباره‌ی این دانشگاه فعالیت هنری بسیاری زیاد دانشجویان و اساتید در کنار یکدیگر است که دوره‌ی تحصیلی در این دانشگاه را بسیار پربار می‌سازد.

 

مشاوره دانشگاه های برتر در اتریش
آخرین ویرایش: ‏4 ماه پیش - 2,329 نمایش

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱