دانشگاه های برتر اتریش

در این مقاله در مورد شرایط تحصیل در دانشگاه‌های اتریش، معرفی دانشگاه‌های برتر، بهترین دانشگاه‌های پزشکی، اخذ پذیرش و هزینه تحصیل و رتبه بندی دانشگاه‌های برتر اتریش توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

دانشگاه‌های کشور اتریش در رتبه‌بندی‌های مختلف و بر اساس ملاک‌های مختلف در رده‌های بالای جهانی واقع می‌شوند. در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه‌های کشور اتریش را به شما ارائه می‌دهیم.

دانشگاه های برتر اتریش

شرایط تحصیل در دانشگاه‌های برتر اتریش

افرادی که نه شهروند EEA هستند و نه سوئیسی هستند و به هر دلیل دیگری از قبل حق اقامت یا عنوان اقامت در اتریش را ندارند، برای تحصیل در اتریش نیاز به اجازه اقامت دارند.

شرایط زیر را باید در مورد تحصیلات یک شهروند خارجی (یا یک فرد بدون تابعیت) به‌عنوان دانشجوی عادی در برنامه‌های تحصیلات دانشگاهی اتریش انجام دهید:

 • برای دوره موردنظر باید مکانی برای تحصیل در دانشگاه موجود باشد.
 • متقاضی باید دارای مدرک دیپلم سطح A یا دبیرستان باشد که بتوان آن را معادل گواهینامه آزمون ماتوره اتریش دانست (یا توسط توافق‌نامه تنظیم می‌شود یا در موارد جداگانه‌ای توسط معاون آموزشی تصمیم گرفته می‌شود، احتمالاً با برخی شرایط خاص) یا اثبات اتمام تحصیل سه‌ساله (حداقل) در یک موسسه آموزشی تحصیلات تکمیلی دیگر

این گواهینامه باید برای پذیرش دوره موردنظر در دانشگاه‌های کشوری که در آن تحصیل شده است کافی باشد. هرگونه الزامات مربوط به تحصیل (به‌عنوان‌مثال کنکور) باید در کشوری که گواهینامه سطح A یا دبیرستان در آن صادرشده است، برآورده شود.

اگر دوره تحصیلی موردنظر در اتریش در کشور اصلی ارائه نشود، این مدرک در مورد مشابه‌ترین دوره تحصیل ارائه می‌شود. فقط درصورتی‌که کشور دانشگاه نداشته باشد، این مدرک لازم نیست که ارائه شود.

علاوه بر این، متقاضی باید دانش آلمانی کافی داشته باشد. در صورت لزوم، آزمون مهارت زبان انجام می‌شود.

در دانشگاه‌های هنر، همان دوره‌های پذیرش برای اتباع خارجی برای اتباع اتریش اعمال می‌شود و پذیرش بر اساس آزمون ورودی است.

لطفاً توجه داشته باشید:

فقط آن دسته از خارجیانی که برای مدت کوتاهی در چارچوب یک برنامه اراسموس به اتریش می‌آیند (و بنابراین قصد ندارند یک دوره کامل تحصیل را بگذرانند) نیازی به شرکت در آزمون ورودی ندارند.

مدارک موردنیاز به شرح زیر است:

 • گذرنامه، شناسنامه یا اثبات تابعیت همراه با شناسنامه رسمی همراه با عکس
 • سطح A، دیپلم دبیرستان یا گواهینامه معادل آن
 • متن با نمرات مربوط به سال تحصیلی گذشته
 • فرم‌های مختلف پر شده
 • فرم درخواست پذیرش
 • فرم ثبت‌نام
 • فرم برای آمار
 • سند هویت دانشجویی همراه با عکس
 • فرم برای ادامه
 • عکس دوم
 • رسید بانکی که نشان‌دهنده پرداخت شهریه در هر ترم است اگر متقاضی در غیر این صورت معاف نباشد

لطفاً توجه داشته باشید:

کلیه اسناد باید در اصل و در ترجمه آلمانی ارائه شود که در کشور مبدأ به تأیید عمومی رسیده و آخرین بار توسط نمایندگی اتریش در آن کشور تأیید شده است. آخرین احراز هویت در کشورهایی که به دلیل توافق‌نامه‌های معاهده توسط اتریش به رسمیت شناخته می‌شوند، لازم نیست.

محدودیت‌های پذیرش ممکن است برای دوره‌های تحصیلی زیر اعمال شود:

 • داروشناسی
 • دوره‌های پزشکی
 • روانشناسی
 • دامپزشکی
 • دندانپزشکی

فهرست کامل دانشگاه‌های برتر اتریش

دانشگاه های برتر اتریش

هفت دانشگاه در اتریش در QS World University Rankings حضور دارند.

از این تعداد، پنج دانشگاه اتریش در میان 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارند، ازجمله:

 • دانشگاه وین

دانشگاه وین با داشتن 154 در جهان در رتبه‌بندی دانشگاه‌های QS World با بالاترین رتبه در دانشگاه اتریش قرار دارد. این دانشگاه همچنین بزرگ‌ترین دانشگاه در اتریش است و با داشتن 650 مین سالگرد تأسیس خود در سال 2015، قدیمی‌ترین در جهان آلمانی‌زبان است.

امروز یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌ها در هر جای اروپا است که حدود 94000 دانشجو در آن ثبت‌نام کرده‌اند. این‌یک طیف گسترده‌ای از موضوعات را تدریس می‌کند، بیشتر به زبان آلمانی اما با تعداد قابل‌توجهی مدرک کارشناسی ارشد که انگلیسی آموزش می‌دهد.

این دانشگاه با 15 برنده جایزه نوبل، ازجمله دریافت‌کننده جایزه ادبیات، Elfriede Jelinek، در سال 2004 ارتباط دارد. دانشکده‌های آن در بیش از 60 مکان در سراسر پایتخت اتریش گسترش‌یافته است.

 • دانشگاه صنعتی وین

دومین نماینده اتریش در رتبه‌بندی، دانشگاه فناوری وین است که در جایگاه مشترک 182 قرار دارد. این موسسه در سال 1815 تأسیس شد و یکی از معتبرترین مؤسسات فنی در اروپا است.

این دانشگاه در رشته‌های مهندسی و علوم طبیعی متمرکز است و حدود 29900 دانشجو دارد که با درصد چشمگیری از دانشجویان بین‌المللی بسیار چشمگیر هستند (این دانشگاه در این 100 شاخص در 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد)؛ که دوباره در پایتخت زیبای اتریش واقع‌شده است، این فرصت را به دانشجویان می‌دهد تا از زندگی فرهنگی پر جنب‌وجوش این شهر استفاده کنند.

 • (Universität Innsbruck) دانشگاه اینسبروک اتریش

Universität Innsbruck با رتبه 286 جهانی در کل، حتی در مورد بین‌المللی شدن، حتی از دانشگاه وین پیشی می‌گیرد. این دانشگاه ازنظر تعداد دانشجویان بین‌المللی در 35 کشور برتر جهان و ازنظر اعضای هیئت‌علمی بین‌المللی در 95 رتبه برتر جهان قرار دارد.

کل دانشجو در این دانشگاه حدود 28000 نفر است که سومین دانشگاه در اتریش است. امکانات آن در سراسر شهر جذاب اینسبروک، به سمت غرب کشور گسترش‌یافته است که به‌عنوان قطب اصلی ورزش برف شناخته می‌شود. با توجه به این مکان کوهستانی، جای تعجب نیست که دانشگاه اینسبروک به‌ویژه به دلیل فعالیت درزمینهٔ تحقیقات کوهستان مشهور است.

 • Karl-Franzens دانشگاه گراتس

Karl-Franzens-Universität Graz که معمولاً به‌عنوان دانشگاه گراتس شناخته می‌شود، در فهرست 480 موسسه آموزش عالی جهان قرار دارد. این دانشگاه در سال 1585 تأسیس شد که آن را به دومین دانشگاه قدیمی در اتریش تبدیل می‌کند.

این دانشگاه همچنین با داشتن بیش از 32500 دانشجو، دومین دانشگاه بزرگ اتریش است؛ مانند دانشگاه اینسبروک، دانشگاه گراتس نیز اخیراً از دانشکده پزشکی خود، دانشگاه پزشکی گراتس که اکنون یک موسسه مستقل است، جدا شد. Karl-Franzens-Universität Graz همچنین با دانشگاه صنعتی گراتس همکاری می‌کند تا برنامه‌های مشترکی را در علوم طبیعی و بیولوژیکی ارائه دهد.

 • دانشگاه زیگموند فروید

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌های اتریش و دانشگاه‌های خصوصی اتریش است که در رشته‌های علوم انسانی آموزش جداگانه می‌دهد. در این دانشگاه شهریه تحصیلی را آغاز ترم می‌گیرند.

 • دانشگاه سالزبورگ

این دانشگاه با رشته‌های متنوع و خوبی در حال تحصیل است و می‌توان گفت یکی از گزینه‌های مناسب برای تحصیل در اتریش است که توانسته با روش تدریس نوین یکی از بهترین دانشگاه‌های اتریش شود.

از دیگر دانشگاه‌های اتریش که در بین بهترین‌های جهان قرار دارند می‌توان به دانشگاه Johannes Kepler Linz، Alpen-Adria-Universitaet Klagenfurt و Paris Lodron University of Salzburg اشاره کرد.

بهترین دانشگاه‌های پزشکی اتریش

دانشگاه های برتر اتریش

مدارس برتر پزشکی در اتریش به شرح زیر است:

 1. دانشگاه پزشکی وین

دانشگاه پزشکی وین که در اصل بخشی از دانشگاه وین بود، در سال 2004 به استقلال رسید. از سال 1365 در اینجا پزشکی تدریس می‌شود. امروزه، دانشگاه پزشکی وین در میان 50 دانشگاه برتر جهان است و چهاردهمین رتبه پزشکی مدرسه در اروپا و بهترین در اتریش.

در طول برنامه 6 ساله مدرک پزشکی، هدف این است که شما را به یک پزشک در تمام تخصص‌ها آموزش دهیم، به همان اندازه تئوری و عمل. ارزش بالایی وجود دارد که به تمرین مفاهیم آموزش داده‌شده در کلاس‌ها نسبت داده می‌شود.

به همین ترتیب، یک برنامه کارمندی 18 هفته‌ای به‌عنوان بخشی از 6 سال تحصیل و همچنین یک دوره کارآموزی بالینی 48 هفته‌ای وجود دارد. مورد آخر در سال گذشته در دانشگاه انجام می‌شود، زمانی که می‌توانید در تعدادی از بیمارستان‌های معتبر آموزشی با یک مربی اختصاصی تمرین کنید.

 1. دانشگاه پزشکی گراتس

دانشگاه پزشکی گراتس که قبلاً بخشی از دانشگاه کارل و فرانتس گراتس بود، از سال 2004 یک موسسه مستقل بوده است.  فریتز پرگل (فیزیک)، جولیوس واگنر (دارو) و اوتو لووی (پزشکی) از برندگان جایزه نوبل این دانشگاه بودند.

برنامه پزشکی عمومی در این دانشکده پزشکی اتریش Human Medicine نام دارد و فقط به زبان آلمانی ارائه می‌شود. تحصیل در رشته‌ دندانپزشکی و داروسازی همراه با طیف گسترده‌ای از مطالعات خاص تحقیقاتی و مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان‌پذیر است.

 1. دانشگاه پزشکی اینسبروک

در اینسبروک، دانشگاه اصلی توسط یسوعیان در سال 1562 تأسیس شد، این مدرسه با یک مدرسه گرامر آغاز شد و درنهایت منجر به افتتاح دانشگاه در سال 1669 با نام دانشگاه لئوپولد-فرانتس (با افتتاح امپراتور لئوپولد اول) شد.

دانشكده پزشكي يكي از برترين دانشکده‌های پزشكي در اتريش در سال 1769 آغاز به کارکرد و متعاقباً توسط دانشگاه 2002 از دانشگاه اينسبروك جدا شد. هم‌اکنون 3000 دانشجو را آموزش می‌دهد و به‌عنوان يك مركز اصلي تحقيقات و آموزش پزشكي به خود می‌بالد.

تحصیل در منطقه تیرول که اینسبروک در آن مستقر است نیز یک تجربه بی‌نظیر فرهنگی را ارائه می‌دهد. این منطقه در کوه‌های آلپ است؛ بنابراین در کوهستان خواهید بود، فاصله چندانی با جاذبه‌هایی مانند اسکی و پیاده‌روی ندارید. این منطقه همچنین یک منطقه منحصربه‌فرد است که فرهنگ ایتالیا و اتریش به دلیل سابقه ترکیبی مالکیت در این منطقه درهم‌آمیخته است. غذاها، آداب‌ورسوم و جشنواره‌های اینجا بسیار متفاوت از بقیه اتریش است و مطمئناً اثری برجای خواهد گذاشت.

 1. دانشگاه خصوصی پزشکی Paracelsus، سالزبورگ

دانشگاه خصوصی Paracelsus دارای مکان‌هایی در سالزبورگ و نورنبرگ است. آن‌ها متمرکز بر آموزش و همچنین مراقبت از بیمار هستند و دارای سه مرکز تحقیقاتی و شش برنامه تحقیقاتی در بالای 22 موسسه دانشگاهی هستند.

دانشگاه پزشکی در کنار بیمارستان دانشگاه سالزبورگ ساخته‌شده و متعاقباً با همکاری بیمارستان نورنبرگ توسعه‌یافته است. مطالعه پزشکی عمومی پزشکی انسانی نامیده می‌شود و همچنین برنامه‌هایی درزمینهٔ داروسازی و علوم پرستاری و همچنین تعدادی برنامه مطالعه تحقیقاتی در مناطقی مانند پزشکی مولکولی وجود دارد.

آن‌ها همچنین بسیاری از برنامه‌های همکاری بین‌المللی ازجمله با دانشکده پزشکی مایو، دانشگاه‌ هاروارد، دانشگاه میلان، دانشگاه کمبریج و غیره را ارائه می‌دهند.

شایان‌ذکر است، ازآنجاکه این‌یک دانشگاه خصوصی است، هزینه‌های آن به‌طور قابل‌توجهی بالاتر از هزینه‌هایی است که در مدارس پزشکی دولتی در اتریش ذکر شد. شما باید انتظار پرداخت c را داشته باشید. 14000 یورو در هرسال تحصیلی با شهریه.

 1. مدرسه استئوپاتی وین

این دانشکده یکی دیگر از دانشکده‌های پزشکی خصوصی در اتریش است که منحصراً به مطالعه پوکی استخوان اختصاص دارد. این شهر در وین واقع‌شده است. 350 دانشجو به‌صورت تمام‌وقت ثبت‌نام کردند. درحالی‌که در اینجا نمی‌توانید دیپلم MD دریافت کنید، می‌توانید تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد در پوکی استخوان دنبال کنید.

این پیشنهاد با همکاری دانشگاه دانوب کرمس نیز ارائه می‌شود. همچنین یک بیمارستان آموزشی وابسته برای تمرین عناصر تحت پوشش شهریه دانشگاهی وجود دارد.

دوره‌های آموزشی منحصراً به زبان آلمانی است و کلیه اطلاعات مقدماتی نیاز به تسلط شما به زبان آلمانی برای مشورت با وب‌سایت و شرایط پذیرش را دارد. به‌طور خاص درزمینهٔ پوکی استخوان، این دانشکده پزشکی بسیار موردتوجه است. البته هزینه آن بیشتر از دانشگاه‌های دولتی است؛ زیرا توسط دولت تنظیم نمی‌شود.

اخذ پذیرش در دانشگاه‌های اتریش

 • برای درخواست تحصیل در اتریش، باید برنامه و مدارک لازم را به دانشگاه، دانشگاه علمی کاربردی Fachhochschule / UAS یا برنامه مدرک UAS ارسال کنید. درخواست‌های ارسالی به مقامات نمایندگی اتریش به موسسه آموزشی ارسال می‌شود.
 • درخواست‌ها باید به‌موقع وارد دانشگاه شوند. به خاطر داشته باشید که ممکن است حمل‌ونقل مدتی طول بکشد و ارسال درخواست در موسسه نمایندگی باید در اولین فرصت انجام شود. برخی از دانشگاه‌ها برنامه‌های آنلاین را ارائه می‌دهند و سپس اطلاعات بیشتری را از طریق ایمیل برای شما ارسال می‌کنند.
 • کلیه مدارک باید تا اول سپتامبر برای ترم زمستان و اول فوریه برای ترم تابستان وارد دانشگاه اتریش شوند. این مهلت‌ها قابل تمدید نیستند. ازآنجاکه پردازش برنامه‌ها مدتی طول می‌کشد، توصیه می‌شود در اسرع وقت درخواست را ارسال کنید.
 • برای ساکنان اتریش و اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا / EEA و اتباع سوئیس، مهلت درخواست عمومی هر دانشگاه بسته به دانشگاه انتخاب‌شده تقریباً اواسط / پایان ماه اکتبر برای ترم زمستان و اواسط / پایان مارس برای ترم تابستان است. یک دوره درخواست اضافی در دسترس است (30 نوامبر برای ترم زمستان، 30 آوریل برای ترم تابستان).
 • برخی از برنامه‌ها برای تکمیل یک آزمون ورودی به دانشجویان نیاز دارند، به‌عنوان‌مثال دانشگاه‌های پزشکی، دانشگاه‌های هنر و برنامه‌های UAS. لطفاً به‌موقع در مورد مهلت برنامه، شرایط خاص و تاریخ برای امتحانات ورودی سؤال کنید. تاریخ پایان درخواست برای کنکور می‌تواند حداکثر 6 ماه قبل از شروع ترم باشد.

مدارک موردنیاز برای پذیرش برای تحصیل در اتریش:

 1. درخواست پذیرش – فرم درخواست دانشگاه (می‌توانید از صفحه اصلی دانشگاه بارگیری کنید یا توسط آن‌ها ارسال می‌شود). داوطلب باید برنامه‌ای را که می‌خواهد مطالعه کند و اطلاعات شخصی مربوطه را ذکر کند.
 2. اثبات ملیت همراه با کپی شناسنامه رسمی به همراه عکس یا سند سفر معتبر (در صورت لزوم).
 3. شرایط عمومی ورود به دانشگاه (نسخه‌های تأییدشده برای دانشجویان بین‌المللی)
 • برای تحصیلات لیسانس و دیپلم: گواهی ترک تحصیلات متوسطه یا معادل آن
 • برای تحصیلات کارشناسی ارشد: لیسانس یا مدرک معادل آن
 • برای تحصیلات دکترا: دیپلم، فوق‌لیسانس یا مدرک معادل آن

4- برای بسیاری از برنامه‌ها اثبات مهارت در زبان آلمانی: ضروری است و در صورت موجود بودن باید در اسناد درخواست نیز وجود داشته باشد (به‌عنوان‌مثال امتحان زبان آلمانی با امتحان ترک تحصیل، مدارک دوره زبان).

اسناد خارجی باید همراه با نسخه اصلی ارائه شده و قانونی شوند. اگر اسناد به زبان‌های دیگر به‌غیراز آلمانی تهیه‌شده باشد، ترجمه‌های قانونی باید اضافه شوند. ترجمه‌های انجام‌شده در خارج از کشور نیز باید قانونی شوند.

دانشگاه‌های هنر و برنامه‌های مدرک UAS اغلب به مدارک ورودی دانشگاه خاص نیاز ندارند. در عوض، دانشجویان احتمالی باید در یک آزمون ورودی قبول شوند یا مدرکی از صلاحیت حرفه‌ای مربوطه ارائه دهند. اطلاعات مربوط به‌پیش نیازها (این مؤسسات به موسسه دیگری متفاوت است) از دانشگاه‌های هنر، دانشگاه‌های علمی کاربردی و برنامه‌های مدرک UAS در دسترس است.

در صورت احراز کلیه پیش‌شرط‌ها، موسسه آموزشی اعلان پذیرش یا دعوت‌نامه شرکت در آزمون ورودی را به آدرس مشخص‌شده توسط متقاضی ارسال می‌کند. دانش آموزان ممکن است به‌عنوان دانشجویان دوره تحصیلات پذیرفته شوند یا – در صورت نیاز به امتحانات تکمیلی و در مورد دوره‌های آموزشی دانشگاه / دوره‌های سطح دانشگاه Universitätslehrgänge) – به‌عنوان دانشجویان برنامه غیر درجه.

هنگام ورود به اتریش، دانشجویان باید شخصاً در برنامه دانشگاه یا مدرک UAS ثبت‌نام کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های برتر اتریش

دانشگاه های برتر اتریش

اگر قصد تحصیل در اتریش را دارید یا به فکر آن هستید، باید بدانید که بسیاری از دانشجویان بین‌المللی تجربه تحصیل در خارج از کشور را در این کشور بسیار عالی ارزیابی می‌کنند.

دلایل اصلی این موارد بود:

 • استاندارد بالای محیط دانشگاهی در دانشگاه‌های اتریش
 • کلاس‌های دانشجویی و روش‌های تدریس
 • اتریش یکی از امن‌ترین کشورهای اروپایی است
 • دانشگاه‌ها شهریه کم می‌گیرند
 1. شهریه دانشجویان بین‌المللی در اتریش
 • هزینه‌های تحصیل برای دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس

در دانشگاه‌های دولتی، دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA که مدرک تمام‌وقت خود را دنبال می‌کنند یا برای یک برنامه مبادله ثبت‌نام می‌کنند، مجبور به پرداخت شهریه نیستند. آن‌ها فقط باید 20 یورو در ترم بپردازند که این هزینه عضویت اتحادیه دانشجویی و بیمه حوادث دانشجویی را پوشش می‌دهد.

 • هزینه‌های تحصیل برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA

علاوه بر 20 یورو در هر ترم، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA باید به‌طور متوسط ​​726.72 یورو در هر ترم برای شهریه پرداخت کنند.

بسیاری از دانشگاه‌های دولتی برای دانشجویان کشورهای درحال‌توسعه که هیچ شهریه‌ای از آن‌ها دریافت نمی‌شود، استثناهایی را ایجاد می‌کنند. برای دیدن اینکه آیا کشور شما در این لیست است یا نه اطلاعات را در صفحه رسمی دانشگاه بررسی کنید.

 • هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های علوم کاربردی (UAS)

دانشگاه‌های علمی کاربردی می‌توانند تصمیم بگیرند که برای برنامه‌های تحصیلی خود چقدر هزینه می‌گیرند. دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA معمولاً 363 یورو در ترم پرداخت می‌کنند. برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EEA، هزینه‌ها بین 727 – 7،500 EUR / ترم است.

 • هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی

مؤسسات دانشگاهی خصوصی گران‌تر از دانشگاه‌های دولتی هستند. درحالی‌که هزینه‌های تحصیل از یک برنامه تحصیلی به برنامه دیگر متفاوت است، دانشجویان خارجی باید انتظار داشته باشند که هرساله بین 3000 تا 23000 یورو در سال پرداخت کنند. برخی از برنامه‌های تخصصی شهریه‌ای معادل 35000 یورو در سال یا بیشتر را طلب می‌کنند.

 1. هزینه‌های زندگی دانشجویی در اتریش

با توجه به کیفیت بالای زندگی در اتریش، می‌توان گفت که هزینه‌های زندگی کاملاً مقرون‌به‌صرفه است. قیمت‌ها از منطقه‌ای به منطقه دیگر متفاوت است.

در وین و سالزبورگ، شما باید یک بودجه ماهانه 900 تا 1300 یورو برای تأمین هزینه‌های خود (محل اقامت، غذا، فعالیت‌های اجتماعی و حمل‌ونقل عمومی) تهیه کنید.

در سایر شهرهای دانشجویی، مانند لینز یا گراتس، هزینه‌های زندگی بین 900 تا 1000 یورو در ماه است.

 • هزینه‌های اقامت در اتریش

نرخ اقامت در اتریش بین 200 تا 500 یورو در ماه است. برخی از شهرها مانند وین از سایر شهرها گران‌ترند. اگر در مرکز شهر یا بسیار نزدیک به آن زندگی کنید قیمت‌ها نیز بالاتر است.

به‌طور متوسط ​​، دانشجویانی که به‌تنهایی زندگی می‌کنند حدود 400 یورو در ماه پرداخت می‌کنند، دانشجویان ساکن در محل اقامت دانشجویان حدود 260 یورو در ماه پرداخت می‌کنند، درحالی‌که کسانی که با یک شریک / همکار زندگی می‌کنند حدود 370 یورو در ماه هزینه می‌کنند.

 • هزینه‌های غذا در اتریش

برای اتریشی‌ها، ناهار مهم‌ترین وعده غذایی روز است. به همین دلیل، بیشتر رستوران‌ها منوهای ارزان‌قیمت حدود ظهر ارائه می‌دهند. معمولاً ارزان‌ترین رستوران‌های چینی هستند، اما اگر می‌خواهید غذاهای سنتی اتریش را امتحان کنید، به سراغ Gasthaus یا Gasthof بروید که غذاهای سنتی را با قیمت مناسب سرو می‌کنند.

قیمت متوسط ​​وعده‌های غذایی در برخی از بارها یا رستوران‌های محلی ارزان‌قیمت حدود 7 تا 10 یورو است. یک گولاش سوپ حدود 7 یورو است و قیمت دسر آن حدود 4 یورو است.

بااین‌حال، در مناطق توریستی، باید انتظار قیمت حدود 12 تا 18 یورو برای وعده اصلی و 6 یورو دیگر برای یک نوشیدنی را داشته باشید. یک وعده غذایی سه وعده در یک رستوران میان رده برای هر نفر در حدود 20 تا 30 یورو هزینه دارد.

سوپرمارکت‌ها قیمت‌های بسیار مقرون‌به‌صرفه‌ای دارند، بدین معنی که شما ماهیانه 200 تا 250 یورو برای خرید مواد غذایی خود صرف خواهید کرد. ارزان‌ترین سوپرمارکت‌ها Hofer (آلدی اتریش)، Zielpunkt، Spar و Billa هستند.

 • حمل‌ونقل در اتریش

حمل‌ونقل عمومی، چه با قطار، اتوبوس یا تراموا، راحت‌ترین و آسان‌ترین راه برای سفر در اتریش است. یک بلیت مترو یا اتوبوس برای یک کرایه تنها حدود 2 یورو است، درحالی‌که هزینه حمل‌ونقل ماهانه بین 30 تا 50 یورو است. برای دریافت تخفیف می‌توانید از کارت دانشجویی خود نیز استفاده کنید.

 • هزینه‌های اضافی

تأسیسات: 100 تا 200 یورو در ماه. این هزینه اضافی فقط در صورت زندگی در یک آپارتمان اجاره‌ای خصوصی اعمال می‌شود. اگر با 1 یا 2 همسایه زندگی می‌کنید، معمولاً پایین‌تر هستند.

مواد مطالعه و فعالیت‌های اوقات فراغت (کتاب، فرهنگ، تفریح): حدود 300 یورو

شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EEA باید هزینه بیمه درمانی را پرداخت کنند. اگر آن‌ها واجد شرایط بیمه دانشجویی باشند، حدود 60 یورو در ماه پرداخت می‌کنند. در صورت عدم احراز شرایط، همچنان می‌توانند از یک شرکت بیمه عمومی اتریش درخواست بیمه کنند، اما هزینه آن 427 یورو در ماه است.

رتبه‌بندی بین‌المللی Qs دانشگاه‌های اتریش

دانشگاه بار رتبه‌بندی آموزش عالی (2021)   شانگهای رتبه‌بندی دانشگاه جیائو تانگ (2020)  رتبه‌بندی TopUniversities (2021)  U.S. News & World Report Ranking (2020) 
University of Vienna 164 151 150 200
Medical University of Graz 201 401 398
Medical University of Innsbruck 201 501 388
Medical University of Vienna 201 201 232
University of Klagenfurt 301 801 511
University of Innsbruck 351 201 265 319
Vienna University of Technology 401 301 191 331
Graz University of Technology (TU Graz) 501 601 275 660
Johannes Kepler University Linz 601 901 362 780
Karl-Franzens University of Graz 601 401 581 577

منابع

 1. Tuition Fees and Living Costs for Studying in Austria in 2021
 2. Best 15 Universities & Colleges in Austria
 3. cost of living country

مشاوره

برای اطلاع از شرایط تحصیل در دانشگاه های برتر اتریش با مشاورین متخصص ما در GO2TR تماس بگیرید.

ارزیابی تحصیلی
برای ارزیابی تحصیلی، با موسسه ما تماس بگیرید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه‌بندی: آرشیو تحصیل
برای مهاجرت از متخصصان GO2TR مشاوره بگیرید:تماس: ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱