x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

آلبانی

کشور آلبانی کشوری است در جنوب شرقی اروپا که از نظر جغرافیایی بسیار حائز اهمیت است. کشور آلبانی از شمال غرب با مونته نگرو همسایه است و از سمت شرق نیز با کوسوو هم مرز است.این کشور لقب کوچکترین کشور بالکان را به خود اختصاص داده است. در اقتصاد این کشور در حدود 21 درصد کشاورزی سهم دارد و حدود 20 درصد نیز در بخش صنعت دیده می‌شود اما بیشترین رشد اقتصادی در بخش خدمات به چشم می‌خورد که 58 درصد را شامل شده است. نیروی کار در این کشور حدود یک میلیون و 120 هزار نفر و نرخ اشتغال، 60.30 است. . رئیس جمهور این کشور با رأی مخفی اعضای پارلمان برای دوره های 5 سال انتخاب می‌شود و رئیس جمهور ، نخست وزیر را انتخاب می‌کند. مردم کشور آلبانی بسیار مهربان هستند، در این کشور در زمان سلام و احوال‌پرسی، مردم با هم دست می‌دهند و بانوان در زمان احوال‌پرسی همدیگر را در بغل می‌گیرند. 

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Albania عربی: ألبانيا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری/ پارلمانی
 • زبان های رایج: یونانی، مقدونی، زبان های بومی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: لک هر لک 0.0092 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: ۰۰۳۵۵
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 114
 • پایتخت: تیرانا
 • زبان های رسمی: آلبانیایی
 • جمعیت: 2 میلیون و 800 هزار نفر در سال 2017
 • منطقه زمانی: (GMT+2) . UTC+1 (CET)
 • دامنه اینترنتی: .al
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 15.120 میلیارد دلار آمریکا

سفر به آلبانی

سفر به آلبانی، سفر به یکی از جالب‌­ترین، ماجراجویانه­‌ترین و مهمان­نوازترین کشورهای اروپایی است. در دیدار از این کشور از سواحل شگفت انگیز، دره های بی نظیر، غذای خوشمزه و مردم مهمان­ نواز آن تعجب خواهید کرد.آلبانی در دو جهت غربی و جنوب غربی با دریاهای آدریاتیک و ایونی مرز آبی دارد. در تنگه اوترانتو Otranto ساحل آلبانی با ساحل ایتالیا فاصله ۷۲ کیلومتری دارد. این کشور، مساحتی حدود 28748 کیلومتر مربع را پوشش می‌دهد و جمعیت آن 2 میلیون و 800 هزار نفر است. جمهوری آلبانی برای اعطای عضویت در اتحادیه اروپا 28 آوریل 2009 درخواست کرده و از ژوئن 2014 نامزد رسمی برای عضویت در اتحادیه اروپا بوده است. زبان آلبانیایی متعلق به خانواده زبان های هندو اروپایی است که یکی از قدیمی‌ترین زبان هاست. بسیاری از زبان‌های اروپایی از خانواده های یونانی، لاتین یا اسلاوئی هستند، اما آلبانی، دارای یک شاخه زبان خاص خود در درخت زبانی است و به هیچ یک از زبان­‌های دیگر در اروپا ارتباط ندارد.

سفر به آلبانی

زندگی در آلبانی

کشور آلبانی یکی از کوچکترین کشورهای بالکان است و از نظر جغرافیایی یک منطقه بسیار مهم است. این کشور دارای کوتاه ترین بندرگاه از مدیترانه به بخش بالکان است. یک سوم از این منطقه توسط جنگل پوشانده شده است و از نظر گونه های گیاهی نیز بسیار غنی است.دستمزد در کشور آلبانی حدود 60494.00 لک اعلام شده است، حداقل دستمزد در این کشور نیز 26000.00 لک برای هر ماه است که البته این رقم در قرارداد تغییر خواهد داشت. این کشور 2 میلیون 800 هزار نفر جمعیت دارد. سن بازنشستگی برای زنان در کشور آلبانی حدود 60 سال و سن بازنشستگی مردان، 65 سال اعلام شده است. یکی از مهمترین محصولات اقتصادی در این کشور گندم است که وارد بخش های صادراتی شده است و کشور آلبانی از نظر تولید محصولات کشاورزی به خصوص گندم به خودکفایی رسیده است. در این کشور تولید کرومیت نیز دیده می‌شود و کشور آلبانی در دنیا مقام بالایی را داشته است

زندگی در آلبانی

مهاجرت به آلبانی

شایان ذکر است که کشور آلبانی یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته فضای خوبی برای کار و زندگی فراهم سازد در این کشور فراورده های صادراتی به یونان حدود 17 درصد و به ایتالیا حدود 32 درصد اعلام شده است.آمار مهاجران به کشور آلبانی نسبت به 5 سال گذشته 29 درصد بیشتر شده است و مشخص است که این کشور توانسته در مهاجرپذیری سختگیری های خود را کمتر نماید. در جدیدترین ارزیابی های صورت گرفته این‌طور به نظر می‌رسد دولت کشور آلبانی روال مهاجرپذیری را کمی ساده‌تر کرده است. هزینه های حسابرسی و مالیاتی در کشور آلبانی باید ارزیابی شود. هزینه تبلیغات و ... نیز مهم است. در صورتی که در کشور خود دچار خطرات زیادی هستید و امکان مرگ و یا شکنجه های زیاد برای شما وجود دارد، می‌توانید پناهندگی در آلبانی را انتخاب کنید. این روش دشوار است اما آخرین گزینه‌ای است که شاید شما را نجات دهد.

مهاجرت به آلبانی

تحصیل در آلبانی

تحصیل دندانپزشکی در کشور آلبانی 6 سال طول می‌کشد و عموماً نیاز است که در ابتدا دوره های پیش بالینی و آموزشی گذرانده شود. در نهایت برای یک ترم آخر فرد می‌بایست به صورت مستقیم با دهان و دندان فرد سروکار داشته باشد. در سال های اولیه تئوری های دندانپزشکی و بافت داخلی دهان ارزیابی می‌شود و در سال دوم به بعد دروس تخصصی تری آغاز می‌شود. تحصیل رایگان در کشور آلبانی بیشتر در دانشگاه اپوکا دیده می‌شود و شرط معدل برای تحصیل رایگان در این کشور رعایت می‌شود. به طور کلی معدل مورد نظر برای تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد در کشور آلبانی بین 17 الی 20 است، یعنی کسانی که در مقطع کارشناسی خود معدل بالای 17 دارند می‌توانند شانس خود را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به صورت رایگان امتحان نمایند در نظر داشته باشید که تخفیف شهریه نیز در این زمینه بسیار دیده می‌شود.

تحصیل در آلبانی