x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

تحصیل رایگان در ترکیه

شرایط تحصیل رایگان در ترکیه چیست؟

دانشجویان یا افراد زیادی هستند که همواره رویای تحصیل در کشورهای خارجی و استفاده از امکانات دانشگاه های معتبر این کشور ها را در سرمی پرورانند. این افراد می توانند به تحصیل رایگان در کشورهای مختلف فکر کنند. یکی از دلایل نرسیدن افراد به هدف خود که تحصیل در دانشگاه های خارجی است هزینه ی بالای تحصیل در کشورهای مختلف است. یکی از گزینه های مناسب برای دانشجویان علاقه مند به این موضوع تحصیل رایگان در ترکیه است. دانشگاه های ترکیه از لحاظ سطح علمی دارای موقعیت استاندارد همسو با دانشگاه های معتبر در دنیا است. در حال حاضر برای ارتقای سطح تحصیل دانشگاه های این کشور شرایطی مناسبی را ایجاد کرده اند.

اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی باعث شده که متقاضیان تحصیل رایگان در ترکیه افزایش پیدا کند. هزینه زندگی با توجه به استاندارد های موجود در این کشور نیز برای دانشجویان مناسب است. این مسئله باعث شده است تا این کشور در یک مدت زمان کوتاه به یکی از مقاصد تحصیل رایگان در دنیا تبدیل شود.

ناگفته نماند که برخی از دانشگاه های برتر ترکیه در حال حاضر با دانشگاه های معتبری مانند هاروارد در ارتباط هستند. ممکن است تحصیل رایگان در ترکیه این نگرانی را برای شما به وجود آورد که مدرک دانشگاه های این کشور معتبر هستند. باید برای اطمینان شما بگویم که مدرک دانشگاه های ترکیه از اعتبار  جهانی برخوردار است و در بیشتر کشورهای دنیا مورد تایید قرار می گیرد. گواه این مدعا نیز این مسئله است که سالانه دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل رایگان به این کشور سرازیر می شوند.

این موضوع بر همگان روشن است که تحصیل در مقاطع مختلف در هر کشوری در دنیا هزینه ای را در بردارند و دانشجویان ناگزیر از پرداخت آن هستند. در حال حاضر تقریبا تحصیل رایگان در بیشتر کشورهای جهان از بین رفته است. دانشجویان به دنبال راهی برای کاهش این هزینه ها هستند. تا بتوانند تحصیل در یک کشور خارجی را تجربه و به پایان برسانند.

تحصیل رایگان در ترکیه چه خدماتی را به دنبال دارد؟

از آن جا که هزینه های زندگی و تحصیل در ترکیه تقریبا به کشور ایران نزدیک است. متقاضیان ایرانی می توانند با استفاده از راهکارهای مناسب به تحصیل رایگان در ترکیه دست پیدا کنند. یکی از این راهکارها این است که دانشجو از بورسیه های تحصیلی مختلفی که مخصوص دانشجویان خارجی و بین الملل است بهره مند شود.

همچنین برای تحصیل رایگان در ترکیه وام هایی نیز در نظر گرفته شده است. علاوه بر آن وجود کارهای دانشجویی که در ازای آن حقوق دریافت می شود، این کارها در مقاطع مختلف دارای دستمزد های متناسب با هزینه ی آن مبلغ هستند. دانشجویان مایل به تحصیل رایگان در ترکیه می توانند از این خدمات استفاده کنند.

یکی دیگر از خدماتی که دانشگاه ها در جهت حصول به تحصیل رایگان در ترکیه ارائه می شود. امکانات خوابگاهی برای دانشجویان بین المللی است. به این ترتیب که امکان اسکان در خوابگاه باعث می شود تا دانشجو یک گام به هدف خود نزدیکتر شود.

نکته قابل توجه دیگر در این موضوع این است که دانشجویان در کشور ترکیه از تخفیف 50 درصدی در سیستم حمل و نقل برخوردار می شوند.

بورسیه تحصیلی در ترکیه چه مزیت هایی دارد؟

دولت این کشور برای محقق شدن امر تحصیل رایگان بورسیه تحصیلی در ترکیه برای دانشجویان خارجی مایل به تحصیل در این کشور در نظر گرفته است. نکته مهم در این موضوع این است که ترکیه دارای 53 دانشگاه است که این بورسیه ها را ارائه می دهند و البته شرایط هرکدام از این دانشگاه ها متفاوت است.

اما به شکل معمول و کلی خدمات بورسیه ای که در جهت تحصیل رایگان در ترکیه ارائه می شود شامل پرداخت هزینه های مربوط به شهریه دانشگاه است. در کنار آن هزینه خوابگاه و بیمه و خدمات دیگری را نیز شامل می شود که دانشجو از پرداخت هزینه های آن ها نیز معاف است.

همچنین علاوه بر این ها یک حقوق نیز دریافت خواهد کرد. به زبان ساده باید گفت در کنار معافیت از پرداخت انواع هزینه ها و دریافت حقوق برای گذراندن زندگی در طول تحصیل دانشجو می تواند با بورسیه تحصیلی در ترکیه معنای واقعی تحصیل رایگان را لمس کند. نکته ی دیگر اینکه دانشجویان مشمول بورسیه می توانند از کلاس های آموزشی زبان ترکی استانبولی نیز به شکل رایگان استفاده کنند.

ممکن است که شما جزو آن دسته از افراد باشید که برای تحصیل رایگان در ترکیه مشمول بورسیه شده باشید نگرانی وجود ندارد برای این افراد هم راه هایی وجود دارد از قبیل وام و کارهای حین تحصیل که در بالا به شکل مشروح توضیح داده ایم.

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره تحصیل رایگان در ترکیه
آخرین ویرایش: 2020-03-26 13:48:44 15,496