۰۲۱ - ۴۳ ۰۰ ۰۰ ۲۱
صفحه اصلی سامانه پیشنهادها
مشاوره رایگان
سامانه پیشنهادها
وبلاگ
درباره ما
۰۲۱ - ۴۳ ۰۰ ۰۰ ۲۱
:: جستجو

مقصدت رو از بین ۱۹۰+ کشور جستجو کنید

تحصیل رایگان در ترکیه

در این مقاله با شرایط تحصیل رایگان در کشور ترکیه و همینطور مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی رایگان در ترکیه آشنا می شویم.

شرایط تحصیل رایگان در ترکیه

دانشجویان یا افراد زیادی هستند که همواره رویای تحصیل در کشورهای خارجی و استفاده از امکانات دانشگاه های معتبر این کشورها را در سرمی‌پرورانند. این افراد می‌توانند به تحصیل رایگان در کشورهای مختلف فکر کنند. یکی از دلایل نرسیدن افراد به هدف خود که تحصیل در دانشگاه های خارجی است هزینه‌ی بالای تحصیل در کشورهای مختلف است. یکی از گزینه‌های مناسب برای دانشجویان علاقه‌مند به این موضوع تحصیل رایگان در ترکیه است. دانشگاه‌های ترکیه از لحاظ سطح علمی دارای موقعیت استاندارد همسو با دانشگاه‌های معتبر در دنیا است. در حال حاضر برای ارتقای سطح تحصیل دانشگاه‌های این کشور شرایطی مناسبی را ایجاد کرده‌اند.

اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی باعث شده که متقاضیان تحصیل رایگان در ترکیه افزایش پیدا کند. هزینه زندگی با توجه به استانداردهای موجود در این کشور برای دانشجویان مناسب است. این مسئله باعث شده است تا این کشور در یک مدت زمان کوتاه به یکی از مقاصد تحصیل رایگان در دنیا تبدیل شود.

ناگفته نماند که برخی از دانشگاه های برتر ترکیه در حال حاضر با دانشگاه های معتبری مانند هاروارد در ارتباط هستند. ممکن است تحصیل رایگان در ترکیه این نگرانی را برای شما به وجود آورد که مدرک دانشگاه های این کشور معتبر هستند. باید برای اطمینان شما بگویم که مدرک دانشگاه های ترکیه از اعتبار  جهانی برخوردار است و در بیشتر کشورهای دنیا مورد تایید قرار می‌گیرد. گواه این مدعا این مسئله است که سالانه دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل رایگان به این کشور سرازیر می‌شوند.

این موضوع بر همگان روشن است که تحصیل در مقاطع مختلف در هر کشوری در دنیا هزینه ای را در بردارند و دانشجویان ناگزیر از پرداخت آن هستند. در حال حاضر تقریبا تحصیل رایگان در بیشتر کشورهای جهان از بین رفته است. دانشجویان به دنبال راهی برای کاهش این هزینه ها هستند. تا بتوانند تحصیل در یک کشور خارجی را تجربه و به پایان برسانند.

شرایط پذیرش رایگان دانشگاه های ترکیه

شرایط اخذ بورسیه رایگان ترکیه 

دولت این کشور برای محقق شدن امر تحصیل رایگان بورسیه تحصیلی در ترکیه برای دانشجویان خارجی مایل به تحصیل در این کشور در نظر گرفته است. نکته مهم در این موضوع این است که ترکیه دارای 53 دانشگاه است که این بورسیه‌ها را ارائه می ‌دهند و البته شرایط هرکدام از این دانشگاه‌ها متفاوت است؛ اما به شکل معمول و کلی خدمات بورسیه‌ای که در جهت تحصیل رایگان در ترکیه ارائه می‌شود، شامل پرداخت هزینه‌های مربوط به شهریه دانشگاه است. در کنار آن هزینه خوابگاه و بیمه و خدمات دیگری را شامل می‌شود که دانشجو از پرداخت هزینه‌های آن ها معاف است.

همچنین علاوه بر این ها یک حقوق دریافت خواهد کرد. به زبان ساده باید گفت در کنار معافیت از پرداخت انواع هزینه‌ها و دریافت حقوق برای گذراندن زندگی در طول تحصیل، دانشجو می‌تواند با بورسیه تحصیلی در ترکیه معنای واقعی تحصیل رایگان را لمس کند. نکته‌ی دیگر اینکه دانشجویان مشمول بورسیه، می‌توانند از کلاس های آموزشی زبان ترکی استانبولی به شکل رایگان استفاده کنند.

ممکن است که شما جزو آن دسته از افراد باشید که برای تحصیل رایگان در ترکیه مشمول بورسیه شده باشید. نگرانی وجود ندارد برای این افراد هم راه‌هایی وجود دارد از قبیل وام و کارهای حین تحصیل که در بالا به شکل مشروح توضیح داده‌ایم.

مدارک لازم برای تحصیل رایگان در ترکیه

ارزان ترین دانشگاه های ترکیه

مزایای تحصیل رایگان در ترکیه 

از آن جا که هزینه‌های زندگی و تحصیل در ترکیه تقریبا به کشور ایران نزدیک است. متقاضیان ایرانی می توانند با استفاده از راهکارهای مناسب به تحصیل رایگان در ترکیه دست پیدا کنند. یکی از این راهکارها این است که دانشجو از بورسیه های تحصیلی مختلفی که مخصوص دانشجویان خارجی و بین الملل است بهره مند شود.

همچنین برای تحصیل رایگان در ترکیه وام هایی نیز در نظر گرفته شده است. علاوه بر آن وجود کارهای دانشجویی که در ازای آن حقوق دریافت می شود، این کارها در مقاطع مختلف دارای دستمزدهای متناسب با هزینه‌ی آن مبلغ هستند. دانشجویان مایل به تحصیل رایگان در ترکیه می توانند از این خدمات استفاده کنند.

یکی دیگر از خدماتی که دانشگاه‌ها جهت حصول به تحصیل رایگان در ترکیه ارائه می‌دهند، امکانات خوابگاهی برای دانشجویان بین‌المللی است. به این ترتیب که امکان اسکان در خوابگاه باعث می‌شود تا دانشجو یک گام به هدف خود نزدیک‌تر شود.

نکته قابل توجه دیگر در این موضوع این است که دانشجویان در کشور ترکیه از تخفیف 50 درصدی در سیستم حمل و نقل برخوردار می‌شوند.

مشاوره تحصیل رایگان در ترکیه
آخرین ویرایش: ‏1 ماه پیش - 22,451 نمایش

سوالات متداول

امتیازهای بورسیه تحصیلی دولتی ویژه کشور ترکیه در سال 2021 چیست ؟

ارائه مدرک چه آزمون هایی برای اخذ بورسیه ترکیه لازم است ؟

تحصیل رایگان در کشور ترکیه چگونه است ؟

نظرات

سلام رشته من انسانی هستش ولی میخوام برم ترکیه پزشکی بخونم آیا این امکان پذیر هست؟

2019-04-28 09:40:33

سلام دوست عزیز: بله امکان ادامه ی تحصیل در رشته ی پزشکی هست، فقط کافیست در آزمون های ورودی دانشگاه ها شرکت کنید و نمره ی قبولی بگیرید. برای تحصیل به زبان انگلیسی باید در آزمون SAT و برای تحصیل به زبان ترکی باید در آزمون YOS شرکت کنید. البته قبولی در این آزمون ها مستلزم شرکت در دوره های کالج می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره های:02143000021 تماس بگیرید قدردان شما تیم GO2TR.

2019-08-05 10:44:02

سلام آیا کلاسهای دکتری ترکیه در رشته روانشناسی غیر حضوریست؟

2019-05-11 07:09:47

سلام دوست عزیز: دوره های تحصیلی در تمام دنیا برای ایرانی ها به صورت حضوری می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره های: 02143000021 تماس بگیرید. قدردان شما تیم اعزام GO2TR.

2019-07-07 11:07:58

سلام و خسته نباشين من فوق ديپلم كامپيوتر دارم و مى خوام برم ترکیه دانشگاه هنر موسيقى بخونم راهنماييم كنين ممنون ميشم

2019-05-16 07:52:06

سلام دوست عزیز. دانشگاه های ترکیه برای رشته هنر نیاز به نمرات بالایی ندارند .به راحتی می توانید پذیرش بگیرید. برای اطلاعات بیشتر با شماره های: 02143000021 تماس بگیرید قدردان شما تیم اعزام GO2TR.

2019-07-07 09:08:21

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط