x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

استونی

جمهوری کشور استونی در منطقه بالتیک در شمال اروپا قرار دارد. این کشور به طور کلی از بخش غرب به دریای بالتیک و از سمت شمال به خلیج فنلاند می‌رسد. صادرات کشور استونی به روسیه با رشد 9.7 درصد اعلام شده است و این کشور در سالهای اخیر وارد روابط تجاری با آمریکا شده است و خوشبختانه در این مسیر به رشد تجاری 6.6 درصد رسیده است که نشان می‌دهد وضعیت اقتصادی استونی به نسبت سایر کشورها بهتر است.

تجهیزات حمل و نقل در کشور استونی به طور کلی رتبه‌بندی‌های مشخصی را پیش می‌برد و واردات در این زمینه از نظر بودجه و سرمایه‌گذاری در وضعیت نرمال و اصولی دیده می‌شود.
 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Estonia عربی: استونيا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: دموکراسی پارلمانی
 • زبان های رایج: روسی،اوکراینی،بلاروس
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: یورو هر یورو 1.13 دلار آمریکا است
 • پیش شماره تلفن: 00372
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 163
 • پایتخت: تالین
 • زبان های رسمی: استونیایی
 • جمعیت: بیش از 1.316 در سال 2018
 • منطقه زمانی: (GMT+3) UTC+2(EET)
 • دامنه اینترنتی: .ee
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 35.23 میلیارد دلار آمریکا

سفر به استونی

سفر به استونی، سفر به کشوری کوچک در اتحادیه اروپا با امکانات پیشرفته به حساب می‌آید. در حال حاضر، استونی جزء اتحادیه اروپا و عضو معاهده شینگن  است. ارز رسمی این کشور یورو است. استونی در شمال اروپا و در منطقه بالتیک واقع شده است.

این کشور در جهت همگانی کردن و ارتقاء فرهنگ بومی فعالیت­‌های زیادی انجام داده است و دارای دو سایت میراث جهانی یونسکو است. یکی از آنها تالین ، شهر تاریخی و قدیمی‌ای است که پایتخت این کشور بوده و به‌خاطر معماری قرون وسطایی باشکوه آن مشهور است و دیگری آرک گیودتیک است که به عنوان بنای مسیحی قرن شانزدهمی اهمیت دارد.

زبان رسمی استونی زبان استونیایی است که به زبان فنلاندی بسیار نزدیک است. در سفر به استونی خواهید دید که در حالی که زبان­‌های محلی کشور استونی و روسی هستند. اکثر جوانان به راحتی به زبان انگلیسی صحبت می‌­کنند. صنایع عمده این کشور، صنایع نساجی، صنایع چوب، و صنایع مهندسی (به‌ویژه صنایع دیجیتال و فرآوری غذایی) هستند.

سفر به استونی

زندگی در استونی

مساحت کشور استونی در حدود 45227 کیلومتر مربع اعلام شده است و از نظر منابع طبیعی، کمی ضعیف است. در این کشور در حدود 9.53 هزار پست خالی شغلی وجود دارد که می‌تواند شانس ورود به کار در افراد را افزایش دهد. اینطور که شواهد نشان می‌دهد، در کشور استونی، میزان دستمزد برای هرماه در حدود 1384.00 هزار یورو اعلام شده است و دستمزد در تولید به ارزش 1307.00 یورو برای هرماه است. میزان رشد دستمزد در این کشور در حدود 21.20 درصد بوده و حداقل دستمزد 540.00 یورو برای هرماه گزارش شده است.

نرخ اشتغال در کشور استونی به ارزش 76.50 درصد ارزیابی شده است و وضعیت اشتغال بهبود داشته است.
افرادی که در کشور استونی استخدام تمام وقت هستند، به اندازه 599.00 هزار نفر اعلام شده است و رتبه تغییر اشتغال در این کشور در حدود 3.30 درصد است.
زندگی در استونی

مهاجرت به استونی

مدارس در کشور استونی الکترونیکی است و مبرهن است که یکی از مهمترین بخش‌های مهاجرتی به کشور استونی از طریق تحصیل و یا بورسیه تحصیلی است. دسترسی به بخش‌های مختلف کاری و تحصیلی در کشور استونی بسیار مناسب و مستقیم است و مهم است که افراد برای رسیدن به یک وجه اقتصادی خوب در این کشور، دسترسی‌های خوبی را برای خود مدنظر قرار دهند.

 از نظر سرمایه‌گذاری این کشور بسیار جدی عمل کرده است. بسیاری از روال‌های سرمایه‌گذاری در کشور استونی رشد 22 درصدی داشته‌اند و پروژه‌های سرمایه‌گذاری در این کشور به طور کلی شاخص‌های مشخصی را دنبال می‌کنند و مبرهن است که مهاجرت سرمایه‌گذاری به کشور استونی می‌تواند ارزش بالایی داشته باشد. 

این کشور خدمات عمومی دیجیتال را به نفع مردم پیش برده است و مشخص است که زندگی در کشور استونی بر اساس رویکردهای مشخص دنبال می‌شود.

 

 

 

مهاجرت به استونی

تحصیل در استونی

هدف اصلی این بخش، افزایش سطح تحصیلات عمومی دانشجویان و همین‌طور ایجاد دانش نظری و مهارتی بین آن‌ها است. مرحله اول تحصیل در دانشگاه‌های کشور استونی سطح کارشناسی است. تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور استونی انتخاب اشتغال و تحصیلات بیشتر را در بین دانشجویان افزایش می‌دهد. طول این دوره تحصیلی 3 الی 4 سال اعلام شده است و در نهایت فرد مدرک لیسانس را اخذ می‌کند. هر یک از دانشگاه‌های کشور استونی دارای سیستم علمی و بورسیه مربوط به خود هستند و این موضوع از سوی وزارت علوم ایران  تأیید شده است؛ بورسیه تحصیلی LHV برای دانشجویان رشته ICT است که به طور کلی برای هر ماه مبلغ 1500 یورو برای مقطع لیسانس و 3 هزار یورو برای مقطع کارشناسی ارشد در نظر گرفته می‌شود.

یک نوع بورسیه دیگر به عنوان بورسیه agur در استونی دیده می‌شود که برای مقطع دکترا بوده و برای رشته فناوری اطلاعات در نظر گرفته می‌شود.

 

تحصیل در استونی

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها