x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

استونی

اطلاعات کلی درباره استونی

 

جمهوری کشور استونی در منطقه بالتیک در شمال اروپا قرار دارد، این کشور به طور کلی از بخش غرب به دریای بالتیک و از سمت شمال به خلیج فنلاند می رسد.صادرات از کشور استونی به روسیه با رشد 9.7 درصد اعلام شده است و این کشور در سال های اخیر وارد روابط تجاری با آمریکا نیز شده است و خوشبختانه در این مسیر به رشد تجاری 6.6 درصد رسیده است که نشان می دهد وضعیت اقتصادی استونی به نسبت سایر کشورها بهتر است. تجهیزات حمل و نقل در کشور استونی به طور کلی رتبه بندی های مشخصی را پیش می برد و واردات در این زمینه از نظر بودجه و سرمایه گذاری در وضعیت نرمال و اصولی دیده می شود. در سرمایه گذاری های مستقیم خارجی یک سری اصول به طور دقیق و حتم ارزیابی شده است. گردش سرمایه در این کشور نیز رشد خوبی داشته است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Estonia عربی: استونيا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: دموکراسی پارلمانی
 • زبان های رایج: روسی،اوکراینی،بلاروس
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: یورو هر یورو 1.13 دلار آمریکا است
 • پیش شماره تلفن: 00372
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 163
 • پایتخت: تالین
 • زبان های رسمی: استونیایی
 • جمعیت: بیش از 1.316 در سال 2018
 • منطقه زمانی: (GMT+3) UTC+2(EET)
 • دامنه اینترنتی: ee.
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 35.23 میلیارد دلار آمریکا

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها

سفر به استونی

سفر به استونی، سفر به کشوری کوچک در اتحادیه اروپا با امکانات پیشرفته به حساب می آید. استونیEstonia، در شمال اروپا و در منطقه بالتیک واقع شده است.استونی در جهت همگانی کردن و ارتقاء فرهنگ بومی فعالیت­‌های زیادی انجام داده است. این کشور دارای دو سایت میراث جهانی یونسکو است. یکی از آنها تالین شهر تاریخی و قدیمی که پایتخت این کشور نیز هست، به خاطر معماری قرون وسطایی باشکوه آن مشهور است. دیگری آرک گیودتیک Arc Geodetic Struve، که به عنوان بنای مسیحی قرن شانزدهمی اهمیت دارد. زبان رسمی استونی زبان استونیایی است که به زبان فنلاندی بسیار نزدیک است. در سفر به استونی خواهید دید که در حالی که زبان­های محلی کشور، استونی و روسی هستند، اکثر جوانان به راحتی به زبان انگلیسی صحبت می­کنند. ارز رسمی این کشور یورو است.در حال حاضر، استونی جزء اتحادیه اروپا و عضو معاهده شینگن است. صنایع عمده این کشور، صنایع نساجی، صنایع چوب، و صنایع مهندسی به ویژه صنایع دیجیتال، و فرآوری غذایی هستند.

سفر به استونی

زندگی در استونی

 

مساحت کشور استونی در حدود 45227 کیلومتر مربع اعلام شده است و از نظر منابع طبیعی این کشور کمی ضعیف است. در این کشور در حدود 9.53 هزار پست خالی شغلی وجود دارد که می تواند شانس ورود به کار در افراد را افزایش دهد. اینطور که شواهد نشان می دهد در کشور استونی میزان دستمزد برای هر ماه در حدود 1384.00 هزار یورو اعلام شده است و دستمزد در تولید به ارزش 1307.00 یورو برای هر ماه است. میزان رشد دستمزد در این کشور در حدود 21.20 درصد بوده و حداقل دستمزد نیز 540.00 یورو برای هر ماه گزارش شده است. افرادی که در کشور استونی استخدام تمام وقت هستند به اندازه 599.00 هزار نفر اعلام شده است و رتبه تغییر اشتغال در این کشور نیز در حدود 3.30 درصد است. نرخ اشتغال در کشور استونی به ارزش 76.50 درصد ارزیابی شده است و وضعیت اشتغال بهبود داشته است.

زندگی در استونی

مهاجرت به استونی

مدارس در کشور استونی الکترونیکی است و مبرهن است که یکی از مهمترین بخش های مهاجرتی به کشور استونی از طریق تحصیل و یا بورسیه تحصیلی است.دسترسی به بخش های مختلف کاری و تحصیلی در کشور استونی بسیار مناسب و مستقیم است و مهم است که افراد برای رسیدن به یک وجه اقتصادی خوب در این کشور دسترسی های خوبی را برای خود مدنظر قرار دهند. این کشور خدمات عمومی دیجیتال را به نفع مردم پیش برده است و مشخص است که زندگی در کشور استونی بر اساس رویکردهای مشخص دنبال می شود. از نظر سرمایه گذاری این کشور بسیار جدی عمل کرده است بسیاری از روال های سرمایه گذاری در کشور استونی رشد 22 درصدی داشته اند، پروژه های سرمایه گذاری در این کشور به طور کلی شاخص های مشخصی را دنبال می کنند و مبرهن است که مهاجرت سرمایه گذاری به کشور استونی می تواند ارزش بالایی داشته باشد. 

 

 

 

مهاجرت به استونی

تحصیل در استونی

یک نوع بورسیه دیگر به عنوان بورسیه agur در استونی دیده می شود که برای مقطع دکترا بوده و برای رشته فناوری اطلاعات در نظر گرفته می شود.

هر یک از دانشگاه های کشور استونی دارای سیستم علمی و بورسیه مربوط به خود هستند این موضوع از سوی وزارت علوم تأیید شده است

بورسیه تحصیلی LHV برای دانشجویان رشته ICT است که به طور کلی برای هر ماه مبلغ 1500 یورو برای مقطع لیسانس و 3 هزار یورو برای مقطع کارشناسی ارشد در نظر گرفته می شود. مرحله اول تحصیل در دانشگاه‌های کشور استونی سطح کارشناسی است. هدف اصلی این بخش افزایش سطح تحصیلات عمومی دانشجویان و همینطور ایجاد دانش نظری و مهارت های حرفی بین آن ها محسوب می شود. این دوره انتخاب اشتغال و تحصیلات بیشتر را در بین دانشجویان افزایش می دهد. طول این دوره تحصیلی 3 الی 4 سال اعلام شده است و در نهایت فرد مدرک لیسانس را اخذ می کند.

تحصیل در استونی