شرایط کلی ورود و خروج از مرز های زمینی ترکیه در سه پایانه آذربایجان غربی

مرز ترکیه
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

به افراد دارای شرایط زیر در صورت داشتن مدرک معتبر در مورد وضعیتشان و پس از کنترل سلامت آنان که در دربهای مرزی  با ایرن انجام خواهد گرفت اجازه ورود – خروج به ترکیه داده خواهد شد.


افرادی که می توانند از درب مرزی زمینی  ایران به ترکیه وارد شوند:
۱) افراد دارنده گذرنامه سیاسی و بستگان درجه یک آنان
۲) افراد دارای مجوز اقامت در ترکیه (اعم از دارندگان پروانه کار، افرادی که در موسسات آموزشی ثبت نام کرده اند. افرادی که وارد آزمون های دوره کارشناسی و یا تحصیلات تکمیلی خواهند شد) و همسر و فرزندان آنان
۳) اتباع خارجی که دارای همسر تبعه ترک بوده و دارای مجوز اقامت در ترکیه نمی باشند به شرط ارائه سند ازدواج و یا رونوشت ثبت سجلی تائید شده.
۴) همسران اتباع جمهوری ترکیه که هنوز ازدواج خود را در دفتر سجلی خود در ترکیه ثبت نکرده اند/ نتوانسته اند ثبت بکنند به شرط ثبت دریافت برگه تائیدیه ازدوجشان در نمایندگی های خارج از کشور جمهوری ترکیه و فرزندان تبعه خارجی آنان به شرط ارائه برگه ی که نشان دهد فرزند محصل از این ازدواج بوده،
۵)افرادی که هنگام تولد دارای تابعیت ترکیه بوده و با کسب اجازه ترک تابعیت، تابعیت ترکیه را از دست داده اند و دارندگان برگه رسمی (کارت آبی) که به فرزندان و نوادگان آنان قید شده در ماده ۲۸ قانون تابعیت جمهوری ترکیه به شماره ۵۹۰۱ داده می شود.
۶) بیماران خارجی و همراهان خارجی آنان که طبق مقررات بین المللی گردشگری سلامت قصد ورود به ترکیه را دارند.
۷) در چارچوب پیشبرد روابط تجاری و اقتصادی بین ترکیه و ایران: اتباع ایرانی که دارای ارتباطات تجاری در ترکیه می باشند به شرط ارئه مدرک ثبت کننده فعالیت های تجاری آنان.


تذکر: غیر از افراد قید شده در ماده ۱، تمامی افرادی که وارد کشورمان خواهند شد تا رفع خطر پاندمی تنها یک بار می توانند از این حق داده شده اسفاده نمایند.

افرادی که می توانند از درب مرزی زمینی با ایران از ترکیه خارج شوند:
۱) افراد دارنده گذرنامه سیاسی و بستگان درجه یک آنان،
۲) اتباع جمهوری ترکیه که در ایران دارای پروانه اقامت می باشند.
۳) اتباع جمهوری ترکیه که دارای همسر تبعه ایرانی می باشند،
۴) اتباع ایرانی که قصد سفر از ترکیه به ایران را دارند.
۵) در چارچوب پیشبرد روابط جاری و اقصادی بین ترکیه و ایران؛ اتباع ترکیه که دارای ارتباطات تجاری در ایران می باشند به شرط ارائه مدارک اثبات کننده فعالیت های تجاری آنان.


تذکر: غیر از افراد قید شده در ماده ۱، تمامی افرادی که از کشورمان خارج خواهند شد تا رفع خطر پاندمی تنها یک بار می توانند از این حق داده شده اسفاده نمایند

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021