معرفی آکادمی پوزا در ترکیه

0 4,853

در سال‌های اخیر کشور ترکیه یکی از مقصدهای پرطرفدار برای داشجویان بین المللی به خصوص دانشجویان ایرانی است. یکی از مهم ترین گزینه‌ها برای تحصیل افراد در کشور ترکیه تحصیل ارزان است. از دیگر مزایای تحصیل در این کشور هزینه‌های پایین و امکان آموزش در یک سیستم با کیفیت برای متقاضیان تحصیل در ترکیه را فراهم می‌کند. آکادمی پوزا ترکیه یکی از گزینه‌های مناسب برای تحصیل در سطح بین المللی است برای آشنایی هر چه بیشتر با پوزا ترکیه با ما همراه باشید.

به عبارتی ساده‌‌‌ تر این آکادمی دروازه‌ی ورود به دانشگاه‌های ترکیه است. این آکادمی از سال ۲۰۰۷ تاکنون با ارائه آزمون‌ها مراحل آماده سازی دانشجویان خارجی را که قصد تحصیل را دارند را یاری می‌کند.

این آکادمی خدماتی را در رابطه با آزمون‌های یوس YÖS ( آزمون ورودی به دانشگاه‌های ترکیه ) ، SAT (آزمون استعداد تحصیلی) و GRE (امتحانات سوابق تحصیلات تکمیلی) را ارئه می‌کند. در کنار این پوزا یک مکان مناسب برای یادگیری زبان ترکی استانبولی است در این مکان افراد توسط یک کادر حرفه‌ای زبان ترکی را می‌آموزند.

برنامه‌ی پذیرش دانشجو آکادمی پوزا ترکیه

آکادمی پوزا

قبل از پذیرش دانشجو متقاضی تحصیل، آکادمی اقدام به برگزاری آزمون تعیین سطح می‌کند و با برگزاری یک آزمون این امر را محقق می‌سازد. این باعث می‌شود که افراد با توجه به سطح و نیازشان در برنامه‌های تحصیلی مناسب قرار بگیرند.

 • آکادمی پوزا از کل روش یادگیری به عنوان پایه‌ای برای آموزش خود استفاده می‌کند. پس از تدریس دروس با جزئیات بیشتر توسط اساتیدی که در کار خود متخصص و خبره هستند برنامه‌های درسی آغاز می‌شوند. در پایان این دوره به افراد برنامه‌ی روزانه داده شده و وظایف محول شده به آن‌ها نیز در هرروز کنترل می‌شود.
 • آزمون‌هایی به صورت هفتگی برگزار شده تا نقاط ضعف هر فرد را تشخیص دهند.
 • برنامه دروس و آموزش اضافی برای دانشجویانی ایجاد می‌شود که نتایج آزمون آن ها در حد استاندارد نبوده و زیر موقعیت مطلوب باشد.
 • ارائه‌ی برنامه یادگیری برای دانشجویانی که احتیاج به یادگیری بیشتر دارند.
 • معلمان و اساتید در آکادمی پوزا مجهز به تبلت بوده که به وسیله‌ی آن برنامه‌ی حضور و غیاب را کنترل می‌کنند.در صورت غیبت هر دانش آموز گزارش ها به شکل هشدارهای فوری به تلفن همراه والدین ارسال می‌شود. در کنار این امر معلمان گزارش های هفتگی خود را در رابطه با محصلان در برنامه‌های مخصوص به آن ها ثبت می‌کنند. همه‌ی این گزارشات در قالب برنامه پوزا برای والدین قابل دسترسی است.
 • یکی دیگر از امکاناتی که آکادمی پوزا در اختیار محصلان قرار می‌دهد ارائه‌ی تدریس با رسانه‌های دیجیتال است تدریس در کلاس های این آکادمی به وسیله‌ی تابلوهای هوشمند ارائه می‌شود. با استفاده از این تابلوهای هوشمند از مواد تخته‌ی سفید تعاملی که برای هر درس به شکل اختصاصی توسط انتشارات پوزا تولید شده استفاده می‌شود. این موضوع باعث می‌شود که اطمینان حاصل شده فرد از تمام حواس خود برای یادگیری استفاده خواهد کرد.
 • دانش آموزان می‌توانند نتایج آزمون خود را به شکل روزانه مشاهده کنند در کنار آن می‌توانند میزان غیبت، برنامه کاری، میزان موفقیت، یادداشت‌ها و سخنرانی‌های معلمان با استفاده از شماره‌ی دانش آموزی و رمز عبور خود از طریق برنامه پیگیری دانشجویی پوزا پیگیری کنند.

علاوه بر این می‌توانند از تست‌های مشاوره‌ای مانند تست استعداد شغلی، تست اضطراب، تست مقیاس اضطراب استفاده کنند. در کنار این والدین نیز می‌توانند با استفاده از رمزهای عبوری که به آن ها داده‌اند وضعیت فرزندان خود را پیگیری کنند.

لوکیشن یا محل قرار گرفتن آکادمی پوزا

آکادمی پوزا در یک منطقه‌ی مناسب و محبوب همچنین شناخته شده و خوشنام واقع شده است. به عبارت دیگر ساختمان یا مرکز مجلل آکادمی در خیابان پرجنب و جوش و پرتردد در خیابان فلسطین قرار گرفته که از نظر سطح اجتماعی دارای پرستیژ بالایی است. اطراف ساختمان آکادمی با رستوران‌های درجه یک، کافه تریا های محبوب، کلوپ های ورزشی، پارک‌های مجلل و سینما ها احاطه شده است.

آکادمی اجتماعی و سرگرمی

یکی از موارد بسیار مهم که در آکادمی پوزا ترکیه به آن توجه می‌شود، کسب مهارت های اجتماعی است که به عنوان یک کلید برای یادگیری دانشگاهیان و سازگاری آن ها با محیط‌های بین فرهنگی ایجاد می‌شود. این آکادمی برای ارتقا سطح روحیه‌ی اجتماعی دانشجویان فعالیت‌های بسیاری را برای آن ها ارائه می‌دهد که این فعالیت‌ها شامل شرکت در اجتماعات و کلوپ ها، شرکت در مسابقات شطرنج، ارائه‌ی تورها و سفرها همچنین فعالیت‌های از این قبیل در قالب گروه‌های دانشگاهی است.

امکانات آکادمی پوزا

 • آکادمی پوزا برای رفاه دانشجویان امکانات ویژه‌ای را در نظر گرفته است که عبارتند از:
 • کتابخانه ی مجهز و به روز
 • فعالیت های اجتماعی
 • سفرهای فرهنگی
 • دسترسی به آسانسورها
 • امکان دسترسی و عبور و مرور با صندلی چرخدار یا ویلچر
 • سالن غذاخوری مجهز و شیک
 • دسترسی به اینترنت رایگان
 • امکان استفاده از اینترنت بی سیم
 • برگزاری سمینارهای بعد از کلاس درس
 • سالن مخصوص مطالعه
 • کادر آموزشی آکادمی پوزا ترکیه
 • بیش از 50 درصد از کادر آموزشی این آکادمی از بومیان ترکیه هستند.
 • همه معلمان مجوز تدریس ترکی را دارند.
 • همه ی معلمان دارای مدارک معتبر دانشگاهی هستند.

ملیت و میانگین سنی در آکادمی پوزا

ملیت و سن دانش آموزان آکادمی پوزا در ترکیه در دوره‌ها و سطوح مختلف متفاوت است. البته معمولا این میانگین در طول سال تحصیلی و تابستان حدود 18 سال برآورد شده است. دانش آموزانی که از سراسر جهان به این آکادمی برای تحصیل مراجعه می‌کنند به شرح ذیل هستند:

ایران 40%
روسیه 10%
آلمان 5%
الجزایر 3%
چین 3%
قزاقستان 3%
نیوزلند 3%
بلاروس 3%
عراق 1%
مراکش 1%
سومالی 1%
کره جنوبی 1%
سودان 1%
سودان 1%
تونس 1%
ترکمنستان 1%
ایالات متحده آمریکا 1%
اوکراین 1%
قطر 23%

تعطیلات آکادمی پوزا ترکیه

تاریخ روزهای رسمی مدرسه           در طول سال

تعطیلات رسمی                           23 آوریل 19 ، 30 اوت 19 ، 31 دسامبر 19 – 01 ژانویه 20

پشتیبانی برای ویزا

آکادمی پوزا در ترکیه این اجازه را ندارد که از سوی دانشجویان برای درخواست ویزا اقدام کند. اما در عین حال آکادمی همه‌ی مدارکی را که شما برای اخذ ویزا نیاز دارید در اختیار شما قرار می‌دهد . پس از دریافت ویزا نامه پذیرش شما از طریق پست بدون دریافت هیچ هزینه‌ای به شما ابلاغ خواهد شد. شما برای طی این مراحل می‌توانید به موسسه مهاجرتی به عنوان نماینده‌ی رسمی آکادمی پوزا در ایران مراجعه کرده و از مشاوره‌ی کارشناسان حرفه‌ای بهره مند شوید.

پرواز و حمل و نقل از طریق فرودگاه ها

نکته‌ی قابل توجه در مورد این آکادمی در ترکیه این است که این مرکز برای دانشجویان خود امکان رزرو بلیط هواپیما را ارائه نکرده است. پوزا برای اطلاع افراد در رابطه با هزینه‌های هواپیما توصیه می‌کند از موتور جستجو Kayak.com استفاده کرده و برای بررسی هزینه‌های پرواز را از کشور خود به آنکارا می‌توانید بودجه و برنامه های خود را برآورد کنند.

آزمون‌های ورودی برای ورود به آکادمی پوزا ترکیه

اگر به فکر تحصیل در آکادمی پوزا در ترکیه هستید در وهله‌ی اول باید آزمون YOS را بگذرانید. این آزمون مخصوص اتباع خارجی است که برای تحصیل به کشور ترکیه سفر می‌کنند. در گذشته آزمون به شکل سراسری و مشابه کنکور در ایران برگزار می‌شده است. اما در حال حاضر این آزمون توسط هر موسسه به شکل اختصاصی برگزار می‌شود. حدود دو هفته پس از برگزاری آزمون متقاضیان از نتیجه‌ی آن مطلع می‌شوند. افرادی که قصد دارند در کالج‌ها و دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنند باید مدرکی معادل دیپلم را ارائه دهند تا اجازه‌ی شرکت در آزمون برای آن‌ها صادر شود.

نکته‌ی بسیار مهم که در این زمینه وجود دارد این است که این آزمون به دو زبان ترکی استانبولی و انگلیسی برگزار می‌شود.

این برای افرادی که مدرک TOFEL, IELTS, GRE, GMAT دارند جای نگرانی وجود ندارد. آزمون YOS در دو بخش اصلی که بخش اول شامل 45 سوال هوش است و بخش ریاضیات که از 35 سوال شامل هندسه و ریاضی است. بخش دوم این آزمون مربوط به سوالات ترکی استانبولی است. در صورتی که افراد دانشگاه‌های انگلیسی زبان را برگزینند دیگر احتیاج به آموزش زبان ترکی نخواهند داشت. البته برخی از موسسات و آکادمی ها در ترکیه وجود دارند که آزمون YOS را معیار قرار نداده و معدل بالا را برای پذیرش قرار داده‌اند. آزمون YOS چندان مشکل نیست متقاضیان تحصیل در آکادمی پوزا برای آشنایی با آزمون ورودی به این آکادمی مطالعه‌ی خود را بر اساس کتاب های IQ ,Geometri , Matematik 2 , Matematik 1 و آزمون‌های آزمایشی که توسط انتشارات پوزا در دسترس متقاضیان قرار گرفته است تنظیم کنند. دانش آموزان در طول تحصیل 2100 آزمون تک برگی را نیز در این آکادمی انجام می‌دهند.

دوره های زبان ترکی در آکادمی پوزا

برنامه‌ی آموزشی زبان ترکی در آکادمی پوزا برای دانشجویان خارجی مناسب بوده این برنامه‌ها با مجوز از (ELP) با زبان‌های اروپایی بوسیله‌ی مربیان خبره و انتشارات پوزا برگزار می‌شود.

انتشارات آکادمی پوزا

انتشارات PUZA منابع به روز از قبیل کتاب ، تست برگ ، تست تکالیف ، آزمونها ، تست تمرین هفتگی ، تست‌های پیمایشی عمومی و تست های تمرین تهیه شده با کل روش یادگیری را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. علاوه بر این انتشارت پوزا ترکیبی از آموزش و فناوری است که به شکل کالاهایی با برنامه کاربردی، به شکل ویدئویی و آموزشی ارائه می‌شود.

کادر آموزشی آکادمی پوزا

آکادمی پوزا ترکیه متشکل از کادر آموزشی مجرب و متخصص در زمینه‌ی تحصیل این افراد معمولا از دانشگاه‌های برتر فارغ‌التحصیل شده و گواهینامه یا مدرک TESOL را دارند. علاوه بر این کادر آموزشی شامل کسانی بوده که به انگلیسی تسلط کامل دارند. مباحثی که در دوره های زبان آکادمی پوزا ارائه می‌شود شامل گوش دادن ، صحبت کردن ، تلفظ ، خواندن ، نوشتن ، واژگان ، دستور زبان و فعالیت‌های دیگر است.

دلایل انتخاب آکادمی پوزا برای آموزش چیست؟

در این مرکز آموزش به شیوه‌ی فراگیر و جامع برگزار می‌شود ، ساعات درسی شامل بازه‌ی زمانی گسترده‌ای است ، کلاس ها بدون در نظر گرفتن حد نصاب برای دانش آموزان تشکیل می‌شود ، به کارگیری اساتید مجرب در زمینه تدریس ،برای هر فرد برنامه ریزی منحصر به فردی در طول دوره‌ی آموزشی ارائه می‌شود، امکان حمل و نقل آسان و قرار گرفتن در یک منطقه‌ی امن به دور از دغدغه‌های یک شهر بزرگ است.

کارشناسی روانشناسی آموزشی

یکی از عوامل اصلی برای قبولی در کنکور داشتن اطلاعات صحیح و کافی در کنار روش مطالعه‌ی درست ، تجربه و مهارت در حل کردن تست ها است. مشاوران تحصیلی پوزا در طی مدت زمان آموزش مهارت‌ها و تکنیک‌های لازم را در حل تست‌ها را به دانشجویان آموزش می‌دهند. آن‌ها علاوه برآموزش مطالعه‌ی صحیح وضعیت عمومی، پیشرفت و موفقیت دانش آموز را در طول ترم تحصیلی توسط جلساتی که با فرد برگزار می‌شود را پیگیری می‌کنند. سیستم آموزشی آکادمی پوزا از الگوی کلاسیک آموزشگاه های خصوصی فراتر نهاده و به پیگیری وضعیت دانشجویان بیشتر از والدین آن ها می‌پردازد.

هدف اصلی این آکادمی برای محدود کردن ظرفیت پذیرش دانشجو این است که بتواند به مسائلی مانند مشاوره‌ی روانشناسی و مربیگری آموزشی به نحو احسن پرداخته و وضعیت افراد را با جزئیات بیشتری پیگیری کند. یکی از مواردی که این آکادمی بر آن تاکید دارد ایجاد سلامت روانی برای دانش آموز است. هرگز نمی‌شود از دانشجویی که استرس و مشکلات شخصی دارد انتظار داشت که در امتحان نمره‌ی مناسب را کسب کند بنابراین کارشناسان روانشناسی وظیفه دارند که وضعیت روانی دانش آموز را تا پایان امتحانات و کسب نمرات مناسب پیگیری کنند.

مزایای تحصیل در ترکیه چیست؟

زمانی که تصمیم می‌گیریم در ترکیه تحصیل کنیم اولین سوالی که به ذهن ما خطور می‌کند این است. چرا ترکیه را برای تحصیل انتخاب کنیم؟ مزایای تحصیل در ترکیه چیست؟ در حال حاضر ترکیه در سطح جهان یک مکان مناسب و ایده آل برای زندگی است. در این سرزمین فرهنگ ها و قومیت های مختلف در کنار تعدد مذاهب در حال زندگی کردن هستند. دومین مزیت یا گزینه که در این امر بسیار حائز اهمیت است که ترکیه یکی از ارزانترین کشورها برای تحصیل و زندگی است. تحصیل در ترکیه در مقایسه با کشورهایی که سطح و سیستم آموزشی شان مشابه است بسیار کم هزینه تر است. در این مورد می‌توانیم به این موضوع اشاره کنیم که هزینه‌های زندگی، مسکن و غذا نسبت به دیگر کشورها در ماه به نصف کاهش می‌یابد. ترکیه از سال 2001 تاکنون به عنوان یک دپارتمان فعال در آموزش اروپا مطرح شده است.

در کل معنای این موضوع این است که دانشجویانی که در ترکیه تحصیل کرده و به اخذ مدرک نائل می‌شوند مدرکی دارای اعتبار جهانی را کسب کرده‌اند. این مدرک برای کار یا تحصیل در سراسر جهان از جمله ایران معتبر است. شما می‌توانید انتظار داشته باشید که در داخل یا خارج از ترکیه به مشاغل مناسبی دست پیدا کنید. از دیگر مزایای تحصیل در این کشور این است که معمولا تدریس در بیشتر دانشگاه‌ها به شکل دو زبانه برگزار می‌شود. از دیگر ویژگی های تحصیل در ترکیه این است که در ترکیه با چند گزینه‌ی اقامتی روبرو هستید که انتخاب خوابگاه‌های دانشجویی یکی از گزینه‌های بسیار راحت در آن است.

دانشجویان می‌توانند برای تامین هزینه‌های زندگی در حین تحصیل در کشور ترکیه به کار پاره وقت بپردازند که در صورت تسلط به زبان‌های خارجی نظیر آلمانی و انگلیسی از موقعیت مناسب تری برخوردار خواهند بود.لازم به ذکر است بدانید که دانشگاه‌های ترکیه به دو دسته تقسیم شده یک دسته اول دانشگاه‌های دولتی بوده که تحصیل در آن‌ها با هزینه‌ی کمتری امکان پذیر است. دسته‌ی دوم دانشگاه‌های خصوصی هستند که هزینه‌ی تحصیل در آن ها نسبتا بالاتر است. در صورتی که متقاضی تحصیل رایگان در ترکیه هستید می‌توانید به اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های این کشور فکر کنید.

موسسه مهاجرتی GO2TR به عنوان نماینده رسمی آکادمی پوزا در ایران با تجربه ی بالا در زمینه اعزام دانشجو به ترکیه و دیگر کشورها یاری خواهد کرد.

در همین رابطه مطالب اعزام دانشجو به کشورهای پرطرفدار را مطالعه نمایید:

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!
ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021