x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

دانشگاه بغازیچی

همه چیز درباره ی دانشگاه Boğaziçi ترکیه

اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی به ترکیه هستید، بی شک برای انتخاب دانشگاه مناسب نیاز به مشاوره دارید.

Boğaziçi  ترکیه یکی از بهترین دانشگاه های این کشور است و دارای انواع امکانات علمی و رفاهی ست.

پس اگر به دنبال پذیرش در یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه هستید، مطلب زیر می تواند همه ی آنچه که نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهد.

 تاریخچه ی تاسیس دانشگاه Boğaziçi

دانشگاه Boğaziçi در 12 سپتامبر سال 1971 به  عنوان  کالج دانشگاه رابرت ( اولین موسسه ی آموزشی آمریکا  در خارج از این کشور)، در ببک ترکیه تاسیس شد و از آن پس Boğaziçi در راستای ادامه سنت‌های آکادمیکِ کالج رابرت، به یکی از برترین دانشگاه های کشور ترکیه تبدیل شد.

این دانشگاه  در ابتدای تاسیس ، دارای 3 دانشکده و 1 مدرسه ی آموزش عالی بود. دانشگاه Boğaziçi از سال 1982 تا کنون رشد بسیاری داشته است، به طوری که در حال حاضر4 دانشکده، 6 موسسه ی  تحصیلات تکمیلی، انستیتو های گوناگون و مدرسه های آموزشی مختلف دارد. دانشگاه Boğaziçi 10هزار دانشجو و919   استاد و هییت علمی دارد.

دانشکده‌های Boğaziçi شامل:

  •  دانشکده علوم پایه و ادبیات – دانشکده اقتصاد و علوم اداری – دانشکده مهندسی- دانشکده تربیت معلم و همچنین مدرسه علوم عملی است.

چشم انداز و ماموریت دانشگاه Boğaziçi

دانشگاه Boğaziçi ماموریت دارد افرادی تربیت کند که به ارزش‌های وجودی خود احترام بگذراند، نگاه خلاقانه و نقادانه را توامان داشته باشند، پایبند به اصول اخلاقی باشند، به طبیعت احترام بگذراند و در راستای کمک به بشریت گام بردارند.

همچنین چشم انداز دانشگاهBoğaziçi ، ساخت دنیایی بهتر از طریق اشاعه‌ی علم و فرهنگ در سرتاسر دنیاست.

 امکانات دانشگاه Boğaziçi

دانشگاه Boğaziçi در ببک استانبول واقع شده است و چهار پردیس مجزا دارد.

پردیس جنوبی دانشگاه در شرق بوسفورس واقع شده و شامل ساختمان‌های قدیمیِ  Boğaziçi و بعضی از اولین دانشکده‌هاست. پردیس شمالی، شامل دو قسمت به نام های Hisar و Kilyos است . این دوقسمت از دانشگاه، بسیار جدید است و ساختمان‌های نوساز در آن قرار دارد.

آخرین و مدرن ترین پردیس در در قسمت آسیایی بوسفروس قرار دارد و مجهز به مدرن ترین ایستگاه تحقیقاتی و لرزه نگاری ترکیه است.

از دیگر امکانات این دانشگاه می‌توان به خوابگاه، کتابخانه ای با 300 هزار جلد کتاب از زبان‌های مختلف، زمین‌ها و باشگاه های ورزشی، سالن‌های غذا خوری و رستوران و... اشاره کرد.

همچنین برنامه‌های فرهنگی مختلفی در طول سال در دانشگاه Boğaziçi ترکیه برگزار می‌شود که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به برگزاری کنسرت‌های موسیقی و مسابقات ورزشی، نمایش فیلم و... اشاره کرد.

گستردگی  دانشگاه Boğaziçi یکی از دلایلی ست که دانشجویان بسیاری را به تحصیل در ترکیه ترغیب می‌کند.

 مدریت دانشگاه Boğaziçi

رییس دانشگاه، مسولیت مدریت اجرایی ، ریاست مجلس سنا و ریاست شورای اجرایی دانشگاه Boğaziçi برعهده دارد.

هییت اجرایی متشکل از ریاست دانشگاه و اعضای هییت علمی است ، این افراد منتخب مجلس سنای دانشگاه هستند.

کمیته های مجلس سنا مسولیت رسیدگی به امور فرهنگی و علمی را برعهده دارند.

علاوه بر این هر دانشکده شورای اجرایی و هییت علمی مخصوص به خود را دارد، این افراد بر حوزه ی کاری خود مدریت می‌کنند.

 سیاست های علمی و دوره های تحصیلی

برای تحصیل در دانشگاه Boğaziçi ترکیه قوانین مشخصی وجود دارد. برای مثال دوره‌ی کارشناسی شامل هشت ترم، دوره‌ی کارشناسی ارشد شامل 4 ترم و دوره دکتری شامل 6 ترم است.

تحصیل همزمان در دو رشته‌ی کارشناسی، برای دانشجوییان نخبه با دو مدرک دیپلم، امکان پذیر است.

همچنین امکان تغییر رشته در دو سال اول کارشناسی وجود دار د و مزیتی که دانشگاه  Boğaziçi نسبت به دیگر دانشگاه های ترکیه دارد این است که واحد‌های مشترک گذرانده شده محاسبه و دوران تحصیل از حالت عادی  بیشتر نمی‌شود.

زبان تدریس در Boğaziçi تماما انگلیسی ست و کلیه‌ی دانشجویان خارجی موظف به گذراندن دوره‌های فشرده‌ی زبان در مدرسه‌ی زبان‌ها‌ی انگلیسی هستند. پس اگر قصد مهاجرت به ترکیه و تحصیل در دانشگاه Boğaziçi را دارید حتما زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

 معرفی رشته ها و دانشکده های Boğaziçi

دانشگاه Boğaziçi شامل 4 دانشکده است که رشته های تحصیلی متفاوتی را در غالب مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارایه می دهد. 

در ادامه با دانشکده ها و رشته های تحصیلی دانشگاه Boğaziçi, اشنا می شویم.

  • دانشکده ادبیات و علوم، شامل رشته های: 

شیمی، تاریخ، زیست شناسی مولکولی و ژنتیک، ریاضیات، فیزیک، فلسفه، روانشناسی، زبان و ادبیات ترکیه، زبان و ادبیات غرب، جامعه شناسی

  • دانشکده اقتصاد و علوم اداری ؛ شامل رشته های:

اقتصاد، مدیریت، علوم سیاسی و روابط بین المللی

  •  دانشکده مهندسی، شامل رشته های:

مهندسی معدن، مهندسی شیمی، مهندس کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک

  •  دانشکده ی تربیت مدرس، شامل رشته های: 

آموزش علوم، آموزش ابتدایی، آموزش زبان های خارجی، آموزش ریاضیات دبیرستان، کامپیوتر و تکنولوژی آموزشی

همچنین این دانشگاه شامل انستیتو ها و مراکز و مدارس علمی  مختلف است.

با توجه به طیف گسترده رشته های ارایه شده بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به ترکیه و تحصیل در دانشگاه Boğaziçi ترکیه هستند.

رنگینگ دانشگاه Boğaziçi

رنکینگ و رتبه بندی جهانی دانشگاه ها یکی از مهم ترین دلایلی ست که دانشجویان را به ادامه تحصیل در یک دانشگاه ترغیب می کند.

برای ایرانیان متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه، رنکینگ دانشگاه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

برای مثال دانشگاه Boğaziçi در حال حاضر جزء 10 دانشگاه برتر ترکیه است و در رتبه بندی QS در سال 2017 رتبه ای بین ۵۰۱ تا ۶۰0 بهترین دانشگاه‌های دنیا را را به خود اختصاص داده است.

از میان همه ی رشته های Boğaziçi رشته های مهندسی، علوم پایه، علوم اجتماعی، علوم آموزشی و هنرهای زیبا بسیار پرطرفدار است و باعث ترغیب دانشجویان برای مهاجرت و تحصیل در ترکیه می‌شود.

 شرایط پذیرش در دانشگاه Boğaziçi

بسیاری از ایرانیان مایل‌ هستند برای تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه به این کشور مهاجرت کنند. یکی از دانشگاه‌های مطرح ترکیه Boğaziçi است. 

پس اگر می‌خواهید این دانشگاه را برای ادمه تحصیل انتخاب کنید به نکات زیر توجه کنید.

  • ارایه ی ریز نمرات تحصیلی و پیش دانشگاهی
  •  حداقل نمره در آزمون SAT
  •  حداقل نمره در آزمون زبان انگلیسی آیلتس یا تافل یا آزمون زبان خود دانشگاه (مثلا حداقل نمر آیلتس 6.5 )
  •  گرفتن ویزای دانشجویی بعد از اعلام پذیرش از سوی دانشگاه

 در صورت نداشتن مدرک زبان، قبل از ورود به دانشگاه باید دوره های فشرده ی زبان را به مدت یک سال در مدرسه ی زبان های خارجی این دانشگاه بگذرانید.

مشاوره دانشگاه بغازیچی
آخرین ویرایش: ‏2 ماه پیش - 5,054 نمایش

نظرات

سلام. وقت بخیر و ممنون از سایت خوبتون. چند تا سوال دارم؛ ۱- هزینه تحصیل تو دوره ارشد برای رشته های مهندسی دقیقا چند لیر هستش؟ (چون یه جا خوندم نوشته بود قبل ۲۰۱۴-۲۰۱۵ ترمی حدود ۲۲۰۰ لیر بود اما بعد از اون حدود ۹۰۰۰ لیر) ۲ـ رشته ارشد گرایش هوش مصنوعی داره این دانشگاه؟ ۳- رشته مهندسی پزشکی چطور؟

2020-01-05 11:42:21

سلام دوست عزیز هزینه رشته ها و دانشگاه ها متفاوت است و اکثر رشته ها مانند مهندسی پزشکی تدریس می شوند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره (داخلی ۷۶ ) 02143000021 تماس بگیرید. .تیم اعزام GO2TR.

2020-05-21 09:27:27

سلام دوست عزیز هزینه رشته ها و دانشگاه ها متفاوت است و اکثر رشته ها مانند مهندسی پزشکی تدریس می شوند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره (داخلی ۷۶ ) 02143000021 تماس بگیرید. .تیم اعزام GO2TR.

2020-05-21 09:27:27

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021