x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

تحصیل دندانپزشکی ایتالیا

 رشته دندانپزشکی از رشته‌های بسیار پرطرفدار در کشور ایتالیا و همچنین کل دنیا به حساب می‎آید و هر ساله متقاضیان زیادی خواهان تحصیل در رشته دندان‌پزشکی در کشور ایتالیا هستند. چنانچه شما قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا را داشته و می‎خواهید در مورد موضوعات پیرامون این امر مانند چگونگی اخذ ویزا جهت تحصیل در رشته دندان‌پزشکی در کشور ایتالیا و همچنین هزینه‌های مربوط به تحصیل و یا هزینه‌های مربوط به اقامت و موضوعات دیگر این چنین اطلاعات کافی کسب نمایید، می‎توانید مطالب ارائه شده در این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و به اطلاعات کافی در این زمینه دست پیدا کنید.

این کشور از نظر گردشگری و توریستی بسیار مورد توجه جهانیان بوده است. علاوه بر این موارد، تحصیل در کشور ایتالیا در رشته‌های مختلف از جمله رشته دندانپزشکی گزینه بسیار مناسبی برای دانشجویان بین‌المللی به حساب می‎آید چرا که شرایط تحصیلی و آموزشی که توسط دانشگاه‌های بسیار معتبر و با قدمت ایتالیا ارائه می‌شوند، بسیار مطلوب و با کیفیت بوده و همچنین هزینه‌های تحصیل نیز نسبت به اکثر کشورهای اروپایی در سطح پایین‌تری قرار دارند؛ البته این نکته حائز اهمیت است که برای پذیرفته شدن در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا، نیاز است که آزمون‌های ورودی، با موفقیت پشت سر گذاشته شوند.

در حالت کلی دو مزیت بسیار مهم و ویژه متوجه حال دانشجویانی است که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا را دارند، که یکی از آن‌ها تحصیل دندان‌پزشکی در کشور ایتالیا به زبان انگلیسی است و دیگری هزینه پایین تحصیل رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا است.

همچنین در مواردی مانند کیفیت و اعتبار بسیار بالای دانشگاه موجود در کشور ایتالیا باعث شده تا دندانپزشکی در کشور ایتالیا از نظر جهانیان از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و بسیاری از افراد هر ساله به قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا عازم این کشور شوند.

موضوعی که تحصیل در رشته دندان‌پزشکی در کشور ایتالیا را مقرون به صرفه می‌سازد، انواع مختلف بورس‌ها و کمک هزینه‌هایی است که به دانشجویان جهان سوم یا دانشجویانی که شرایط خاصی دارند از طرف دولت ایتالیا تعلق می‎گیرد و از این طریق قسمت قابل توجهی از هزینه‌های دوره تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا و بخشی از هزینه‌های مربوط به زندگی دانشجویی مورد پوشش قرار می‌گیرد و تقریباً هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا برای یک دانشجو رایگان تلقی می‎گردد.

کشور ایتالیا نیز از این سیاست عقب نمانده و چیزی حدود ۱۰ سال است که امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی کشور ایتالیا در دانشگاه‌هایی مانند میلان و روم به زبان انگلیسی فراهم شده و از این طریق دانشجویان موجود در کل دنیا می‎توانند جهت تحصیل در رشته دندان‌پزشکی در کشور ایتالیا به زبان انگلیسی در یک دانشگاه بسیار معتبر موجود در این کشور اقدام نمایند و دوره آموزشی خود را به صورت تمام و کمال در شرایطی کاملا منحصر به فرد و ایده‌آل پشت سر بگذارند.

جایگاه دندانپزشکی ایتالیا در جهان و اعتبار مدارک آن

جایگاه دندانپزشکی ایتالیا در جهان و اعتبار مدارک آن

دانشگاه های فعال موجود در کشور ایتالیا که به دانشجویان خود در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا خدمات آموزشی را ارائه می‌نمایند از شهرت و اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند. تعداد بسیار زیادی از دانشگاه های موجود در کشور ایتالیا، در بین برترین دانشگاه‌های کل دنیا طبقه بندی می‎شوند؛ به عنوان مثال دانشگاه میلان رتبه جهانی 148 را کسب کرده، البته این دانشگاه در زمینه رشته های علوم پزشکی، رتبه بالاتری دارد. دانشگاه میلان، تنها دانشگاه معتبر در کشور ایتالیا نیست و دانشگاه‌های دیگری نیز مانند دانشگاه بلونیا یا دانشگاه ساپینزای رم و تعداد بسیار زیاد دیگری دانشگاه وجود دارند که تمامی ‎آنها از نظر امکانات آموزشی و پژوهشی و علمی در سطح بسیار عالی و ایده آلی هستند. همچنین تعداد زیادی از دانشگاه های موجود در کشور ایتالیا که در زمینه خدمات آموزشی در رشته دندانپزشکی خدمات را ارائه می‌نمایند، از نظر وزارت بهداشت ایران نیز مورد تایید بوده و مدارک ارائه شده توسط این دانشگاه ها مورد تایید این وزارت می‌باشد.

طول مدت تحصیل دندانپزشکی عمومی در ایتالیا

طول مدت تحصیل دندانپزشکی عمومی در ایتالیا

معمولاً دوران تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا حدود 4 سال به طول می‌انجامد. رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا مانند بسیاری از کشورهای توسعه یافته دیگر، توسط بسیاری از نهادهای دولتی و تخصصی ارائه می‎گردد که معمولا این نهادها به یکی از دانشگاه های اصلی کشور وابسته هستند. تمامی نهادهای دانشگاهی که خدمات آموزشی در زمینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا را ارائه می‌دهند، در برنامه تحصیلی خود به صورت تمام و کمال علوم پایه و زیستی را به دانشجویان آموزش می‌دهند تا در نتیجه فردی که دوره تحصیلی خود را در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا به اتمام می‌رساند، خود بتواند خدمات درمانی با کیفیتی در زمینه دندانپزشکی به تمام اقشار جامعه ارائه نماید.

در طول دو سال اول تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا، علوم زیستی به صورت تمام و کمال به دانشجویان آموزش داده می‎شود و از این طریق آنها را با ساختار و عملکرد بدن و بیماری های مختلف آشنا می‌سازند. همچنین یک سری دروس عملی نیز در دروس زمین شناسی و تشخیص دهانی و همچنین ارائه روش‌هایی جهت درمان انواع مختلف در رسانه‌ها و بیماری های مربوط به دهان و دندان نیز برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. دانشجویان در طی سال های اول و دوم دوران تحصیل خود، تا حدودی با بیماران تعامل کرده و به صورت عملی دوره های آموزشی خود را در زمینه دهان و دندان تمرین می‌کنند و بعد از گذشت این مدت، در سال‌های سوم و چهارم بیشتر ساعات تحصیل خود را در جهت شناخت انواع مختلف بیماری ها و راه هایی برای درمان بیماری های دهان و دندان و همچنین مراجعه به انواع مختلف مطالعات کلینیکی پشت سر می‎گذارند. دانشجویان در طی این مدت به خوبی خواهند آموخت که چگونه به تشخیص و درمان انواع مختلف بیماری های دهان و دندان و راه های مختلف پیشگیری و معالجه آن ها اقدام نمایند، آنها همچنین در طی دوران آموزش خود در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا، به خوبی با اصول مختلف تشخیص دهانی و مسائل مربوط به ترمیم دندان پزشکی و موضوعات مربوط به لثه درمانی و موارد مانند ارتودنسی، جراحی دهان و دندانپزشکی کودکان، پروتز دندانی اندودنتیکس یا همان ریشه درمانی و موضوعات دیگر در زمینه درمان دهان و دندان بیمار به خوبی آشنا شده و در این زمینه مطالعات و اقدامات لازم را پشت سر می‌گذارند. بعد از آن که مدت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا به اتمام رسید و دانشجوی مورد نظر در تحصیلات خود فارغ‌التحصیل شد و دانش و مهارت لازم را برای انجام فعالیت‌های شغلی خود به صورت عمومی و خصوصی کسب نمود، می‌تواند در زمینه خدمات بهداشت و سلامت در کشور ایتالیا به کار مشغول شده و از این طریق امرار معاش نماید و یا از طریق مدرک خود به ادامه تحصیل و اشتغال در هر کجای دنیا اقدام نمایند

سر فصل دروس دندانپزشکی در ایتالیا (عمومی و تخصصی)

سر فصل دروس دندانپزشکی در ایتالیا (عمومی و تخصصی)

دانشجویان در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا در حین تحصیل خود در سال اول دوره دندانپزشکی در کشور ایتالیا نیاز است تا ۱۶ واحد بافت شناسی و آناتومی و همچنین ۷ واحد شیمی و ۷ واحد بیولوژی کاربردی و در عین حال نوزده واحد روش‌های علمی و علوم رفتاری را با موفقیت پشت سر بگذارند. دانشجویان در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا در سال دوم از دوره تحصیلات خود نیاز دارند تا ۹ واحد زیست شناسی و بیوشیمی و همچنین 9 واحد فیزیولوژی و ۱۸ واحد مبانی دندانپزشکی و همچنین ۶ واحد پرتو درمانی و تصویربرداری تشخیصی و ۱۰ واحد انکولوژی و آسیب شناسی عمومی را پاس کرده و در تمامی ‎آنها نمره قبولی لازم را کسب نمایند تا به دوره‌های بعدی تحصیل خود در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا راه پیدا نمایند. سپس در سال سوم و در دورانی که دانشجویان بیشتر به تحصیلات بالینی و عملی مشغول می‎شوند لازم است تا دانشجویان در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا ۱۶ واحد علوم پزشکی، ۱۳ واحد میکروبیولوژی و بهداشت، ۱۱ واحد متابولیسم و آسیب‌شناسی دهان و همچنین ۱۴ واحد پروتز و مواد دندانپزشکی و آزمایشگاهی را با موفقیت پاس نموده و نمره قبولی لازم را کسب نمایند. در طی تحصیل، دانشجویان در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا، با علوم زیستی مانند فارماکولوژی، میکروبیو شیمی، بیوشیمی فیزیولوژی و آناتومی‎انسان، پاتولوژی دهان، بافت شناسی دهان و آناتومی دهان و دندان به صورت تمام و کمال آشنا می‎شوند و در نهایت برای گذراندن واحدهای عملی دندانپزشکی، با بیمارانی که در زمینه دهان و دندان مشکل دارند تعامل می‌کنند. دانشجویان همچنین بعد از دریافت مدرک خود می‎تواند برای ادامه تحصیل و دریافت تخصص دندانپزشکی اقدام کنند.

دانشجویان در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا در دو سال ابتدایی تحصیل خود در زمینه علوم زیستی آموزش می‌بینند و به صورت تمام و کمال با عملکرد بدن و ساختار آن و همچنین برخی بیماری ها آشنا می‎شوند و بعد از گذراندن این دوره در دوره‌های تشخیص و ایجاد روش‌های درمانی برای انواع مختلف بیماریهای دهان و دندان که از طریق تمرین بر روی مدل ها و بیماران شبیه سازی شده انجام می‎پذیرد، آشنا می‎گردند. بعد از گذراندن این دوران، افراد در سال های سوم و چهارم از تحصیل خود در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا، به مراقبت از بیمار و انجام فعالیت های بالینی مشغول می‎گردند. بزرگترین بیمارستان و مرکز تحقیق و آموزش در کشور ایتالیا برای رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا بیمارستان امبرتو نام دارد؛ در این بیمارستان اولین پیوند عضو موفق در کل دنیا ثبت شده است. دوره تحصیل دندانپزشکی برای دوران دکترا در ایتالیا حدود 3-4 سال به طول می‌انجامد.

 

طول مدت تحصیل تخصص دنداپزشکی در ایتالیا

طول مدت تحصیل تخصص دنداپزشکی در ایتالیا

در حالت کلی افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا در دوره تخصصی دارند، می‌توانند برای تحصیل در رشته پزشکی در دوره تخصص اقدام نموده و برای تحصیل در این دوران نیز به نمره بالا برای معدل و همچنین ارائه مدرک زبان معتبر نیاز می‎باشد. همچنین به مواردی مانند ریزنمرات سطح بالا و همچنین رزومه تحصیلی و کاری قوی و ارائه پروپوزال معتبر نیاز است که در صورت ارائه تمامی مدارک گفته شده به صورت تمام وکمال، شانس قبولی فرد تا حدود زیادی افزایش پیدا می‌کند. دانشجویانی که مدرک تخصص خود در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا را با موفقیت کسب می‌نمایند، می‎توانند در سراسر دنیا از جمله کشور عزیزمان ایران به اشتغال در زمینه دندانپزشکی و تخصص مورد نظر خود بپردازند زیرا مدرک ارائه شده توسط دانشگاه‌های مختلف در کشور ایتالیا برای دانشجویان در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در دوره تخصص از اعتبار جهانی بسیار بالایی برخوردار می‎باشد.

 

لیست دانشگاه های رشته دندانپزشکی ایتالیا

لیست دانشگاه های رشته دندانپزشکی ایتالیا

در کشور ایتالیا دانشگاه های بسیار معتبر و با کیفیت و همچنین با قیمت مناسب وجود دارد که در زمینه خدمات آموزشی مربوط به رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا در حال فعالیت بوده و خدمات بسیار مطلوب با کیفیت و سطح بالا در اختیار متقاضیان و دانشجویان خود قرار می‌دهند. از جمله مهمترین دانشگاه های ارائه دهنده رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا، عبارتند از:

 

 • دانشگاه دندانپزشکی پاویا
 • دانشگاه دندانپزشکی پادوا
 • دانشگاه دندانپزشکی ناپولی
 • دانشگاه دندانپزشکی گابریل دانونزیو
 • دانشگاه دندانپزشکی مگنا گراسیا کاتانزارو
 • دانشگاه دندانپزشکی اینسوربیا
 • دانشگاه دندانپزشکی لاکویلا
 • دانشگاه دندانپزشکی باری
 • دانشگاه دندانپزشکی بلونیا
 • دانشگاه دندانپزشکی برشا
 • دانشگاه دندانپزشکی کاتانیا
 • دانشگاه دندانپزشکی کالیاری
 • دانشگاه دندانپزشکی فرارا
 • دانشگاه دندانپزشکی مسینا
 • دانشگاه دندانپزشکی میلان بیوکوکا
 • دانشگاه دندانپزشکی میلان
 • دانشگاه دندانپزشکی مودنا و رجیو امیلیا
 • دانشگاه دندانپزشکی پالرمو
 • دانشگاه علوم‌پزشکی پادوا
 • دانشگاه دندانپزشکی پارما
 • دانشگاه دندانپزشکی پاویا
 • دانشگاه دندانپزشکی پروجا
 • دانشگاه دندانپزشکی پیزا
 • دانشگاه دندانپزشکی روم لا ساپینزا
 • دانشگاه علوم پزشکی ساساری
 • دانشگاه دندانپزشکی سیهنا
 • دانشگاه دندانپزشکی تورین
 • دانشگاه دندانپزشکی ورونا
 • دانشگاه دندانپزشکی فردریکو ناپولی دوم
 • دانشگاه دندانپزشکی کاتولیک قلب مقدس
 • و ...

از جمله دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت بهداشت کشور عزیزمان ایران می‎باشند، عبارتند از:

 • دانشگاه دندانپزشکی میلان
 • دانشگاه دندانپزشکی بلونیا
 • دانشگاه دندانپزشکی سپینزا در روم
 • دانشگاه دندانپزشکی کاتالونیا
 • دانشگاه دندانپزشکی پادوا
 • دانشگاه دندانپزشکی فلورانس
 • دانشکده دندانپزشکی نپال فدریکو دوم
 • دانشگاه دندانپزشکی پاویا
 • دانشگاه دندانپزشکی پلی تکنیک تورین
 • دانشگاهدندانپزشکی تور روم
 • دانشگاهدندانپزشکی پیزا
 • دانشگاه دندانپزشکی ویتا سان رافائل
 • دانشگاهدندانپزشکی Bicocca میلان
 • دانشگاه دندانپزشکی ورونا
 • دانشگاه دندانپزشکی جنوا
 • دانشگاه دندانپزشکی پروجیا
 • دانشگاه دندانپزشکی مدنا و رجیو امیلیا
 • دانشگاه دندانپزشکی ساینا
 • دانشگاه دندانپزشکی تریست
 • دانشگاه دندانپزشکی باری
 • دانشگاه دندانپزشکی برشیا
 • دانشگاه دندانپزشکی کاتانیا
 • دانشگاه دندانپزشکی کاتولیک قلب مقدس
 • دانشگاه دندانپزشکیفرارا
 • دانشگاه دندانپزشکی پالرمو
 • و ...

نحوه اخذ پذیرش دندانپزشکی عمومی در ایتالیا

نحوه اخذ پذیرش دندانپزشکی عمومی در ایتالیا

افرادی که خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا هستند، باید در یک آزمون بین‌المللی به نام آی‌مت شرکت نمایند و در صورت کسب نمره قبولی در این آزمون می‎توانند در یکی از دانشگاه‌های معتبر موجود در کشور ایتالیا برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا اقدام نمایند. آزمون آیمت جهت شرکت در رشته‌های مانند رشته های پزشکی جراحی، دندانپزشکی و رشته های مرتبط با این موارد برگزار می‎گردد. نهاد برگزار کننده آزمون آی مت، وزارت آموزش و پرورش ایتالیا و همچنین مرکز ارزیابی کمبریج می‎باشد. برای شرکت در آزمون آی‌مت، باید چند هفته قبل جهت پذیرش در آزمون اقدام نمود، هنگامی که فرایند شرکت در آزمون باز شد، لازم است به سایت مورد نظر مراجعه کرده و برای شرکت در آزمون ثبت نام نمایید و همچنین دانشگاه های خود را به ترتیب اولویت و تحقیقاتی که انجام داده‌اید انتخاب کنید. هر سال قبل از آن که آزمون برگزار گردد لیست شهرها و کشورهایی که این آزمون را برگزار می‌کنند به صورت تمام و کمال در سایت مد نظر اعلام می‌شود. بعد از آن که آزمون برگزار شد و نتایج آن در وبسایت درج شد، می‌توان به سایت مراجعه کرده و از نتیجه آزمون مطلع شد. در صورتی که در آزمون آیمت قبول شدید، می‎توانید برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا یکی از دانشگاه‌های موجود در این کشور انتخاب نموده و با ارائه دادن مدارک مورد نظر خواسته شده توسط دانشگاه مورد نظر جهت اقامت و وارد شدن به کشور ایتالیا و غیره اقدامات لازم را انجام دهید. معمولا آزمون آی مت در روزی در ماه آوریل برگزار می‌شود و اسامی پذیرفته شدگان در ماه اکتبر اعلام می‌شود. آزمون آی مت به دو بخش اساسی تقسیم می‎گردد؛ اولین آزمون مربوط به مهارت های فکری و تفکر انتقادی و همچنین مسائل مربوط به حل مسئله باشد که تعداد سوال های این قسمت ۳۰ سوال ۵ گزینه ای بوده و همچنین قسمت دوم مربوط به علوم مختلف از جمله زیست شناسی، شیمی، فیزیک، ریاضی و غیره است که سوال های مربوط به این قسمت نیز ۳۰ سوال پنج گزینه ای می‎باشد. مدت زمان این آزمون ۹۰ دقیقه ست و تمامی سوالات آزمون ۵ گزینه ای هستند که این آزمون امتیاز منفی دارد و در صورتی که متقاضی به هر سوال به صورت اشتباه پاسخ دهد 0.4 امتیاز منفی کسب کرده و در صورتی که پاسخ صحیح دهد 1.5 امتیاز مثبت کسب می‌نماید. یک آزمون دیگر نیز به نام آزمون BMAT وجود دارد که هر ساله در ماه نوامبر برای رشته های پزشکی، دندانپزشکی، علوم پزشکی و دامپزشکی برگزار می‎گردد که تمامی‎بخش های آزمون آی‌مت به جز بخش مقاله آن کاملا شبیه به آزمون BMAT می‎باشد. آزمون دیگری نیز به نام آزمون OET رشته های مختلف علوم پزشکی مانند دندان پزشکی، فیزیوتراپی، رادیوگرافی، دندانپزشکی، رژیم غذایی، پرستاری، اپتومتری، داروسازی، فیزیوتراپی و غیره انجام می‎گردد و افرادی که قصد ادامه تحصیل در یکی از رشته های نامبرده را دارند باید در این آزمون شرکت کرده و نمره قبولی را کسب نمایند؛ زبان این آزمون نیز انگلیسی می‎باشد. آزمون آیمت به عنوان اصلی ترین آزمون برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا به حساب می‎آید و مورد تایید اکثر دانشگاه های این کشور می‌باشد، یک سری کتاب‌های مرجع نیز برای آن وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:

 • کتاب های مدیریت‌های انتقادی و حل مسئله
 • زیست شناسی
 • -Level Biology OCR نسخه کامل و تمرین شومیز A2
 • کتابژنتیک مولکولی انسان
 • زیست شناسی مولکولی شومیز سلول E5
 • کتاب درسی فیزیولوژی پزشکی گایتون و هال
 • شیمی‎الی: گالینگور دوره کوتاه
 • شیمی: ساختار و پویا گالینگور
 • سؤالات عملی BMAT 400 (وارد دانشکده پزشکی شوید)
 • نحوه تسلط بر BMAT: آمادگی بی نظیر برای موفقیت در آزمون پذیرش BioMedical
 • کتاب من داروی دیجیتال را به زبان انگلیسی یاد می‌دهم. Eserciziario commentato Copertina flessibile
 • L'ammissione در داروهای در زبان انگلیسی Copertina flessibile 1000 EDTest.
 • L'ammissione ai corsi di laurea di medicina Copertina flessibile 1200

دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در ایتالیا را دارند؛ باید قبل از وارد شدن به کشور ایتالیا از کنسولگری کشور ایتالیا درخواست ویزای دانشجویی کرده و تمامی فرآیندهای لازم را برای دریافت ویزای دانشجویی خود را پشت سر بگذارند. در حالت کلی برای گرفتن ویزای دانشجویی حالت‌های مختلفی وجود دارد که بسته به مدل ویزا، مدت زمان دریافت آن نیز متغیر می‌باشد؛ این نوع ویزا به عنوان ویزای اقامت کوتاه شناخته شده و به آن ویزای مسافرتی معتبر نیز می‎گویند که مدت زمان استفاده از آن ۹۰ روز می‎باشد. یک سری از ویزا ها به ویزای اقامت طولانی معروف هستند که این ویزاها بیشتر از ۹۰ روز اعتبار دارند.

 

برای دریافت ویزا برای وارد شدن به خاک کشور ایتالیا یکسری مدارک لازم می‎باشد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

 • تکمیل و ارائه فرم مورد نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی
 • ارائه مدارک شناسایی به صورت تمام و کمال به همراه یک قطعه عکس برای گذرنامه
 • ارائه سند سفر معتبر و همچنین بلیط رفت و آمد دانشجو و تامین هزینه برگشت دانشجو از سفر
 • ارائه مدرک تمکن مالی با مبلغ900 یورو برای هر ماه
 • ارائه نامه مبنی بر پذیرش از دانشگاه های معتبر در کشور ایتالیا
 • ارائه سندی مبنی بر داشتن بیمه درمانی معتبر
 • پرداخت هزینه دریافت ویزا به مبلغ ۵۰ یورو
 • ارائه مدرکی مبنی بر داشتن محل اقامت مشخص در کشور ایتالیا برای فرد دانشجو
 • ارائه مدرک شناسایی به صورت تمام و کمال شامل: کارت ملی، شناسنامه و گذرنامه و کپی آن ها

لازم به ذکر است که بگوییم که تمامی مدارک خواسته شده باید به صورت کامل و رسمی ‎ارائه شده و همچنین به زبان های ایتالیایی و انگلیسی ترجمه شده باشند.

 

هزینه تحصیل دندانپزشکی ایتالیا

هزینه تحصیل دندانپزشکی ایتالیا

در حالت کلی تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی که خدمات آموزشی برای رشته های مختلف پزشکی ارائه می‌نمایند ارزانتر است و این خدمات به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. توجه داشته باشید در صورتی که دانشجو از بورسیه تحصیلی استفاده نماید، هزینه های او تقریباً به صفر میل کرده و تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا برای دانشجوی مورد نظر رایگان به حساب می‎آید. بورسیه تحصیلی باعث شده تا کشور ایتالیا به عنوان یکی از بهترین گزینه ها جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کل دنیا به حساب بیاید؛ به این صورت که دانشجویان بین‌المللی که تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند از خدمات بورسیه تحصیلی استفاده کرده و از این طریق وارد دانشگاه ایتالیا شوند و با کمترین هزینه به تحصیل خود ادامه دهند. البته لازم به ذکر است که دریافت بورسیه تحصیلی و همچنین تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا کاری بسیار دشواری بوده و سختی بسیار زیادی در این راه وجود دارد و فقط یک عاشق علم و تحصیل می‎تواند موفق به انجام این کار سخت شود. از جمله هزینه های زندگی که هزینه های فراوانی برای دانشجویان در حال تحصیل به بار می‎آورد؛ می‎توان به مواردی مانند اجاره مسکن، هزینه حمل و نقل، هزینه خورد و خوراک و هزینه تهیه نوشت افزار و لوازم تحریر اشاره نمود. البته با توجه به شهری که دانشجو در آن زندگی می‌کند و در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا می‎باشد هزینه های زندگی با هم تفاوت خواهند داشت، یک قاعده کلی وجود دارد و آن این است که هر شهر پرجمعیت هر چه بزرگ تر و مشهور تر باشد؛ هزینه های زندگی در این شهر گران تر خواهد بود و در عین حال هر چه شهر کوچکتر، کم جمعیت ترین و نام آن ناآشنا تر باشد، هزینه ها برای زندگی در آن شهر کمتر می‎شوند و همچنین یک قانون دیگر نیز برای شهرهای موجود در کشور ایتالیا وجود دارد و آن این است که شهرهای شمالی نسبت به شهرهای جنوبی گرانتر بوده و زندگی در آنها از نظر اقتصادی کمی سخت تر است. هزینه ی زندگی در رم اندکی گرانتر از سایز شهر ها است و افراد برای زندگی در این شهر باید در ماه حدود 700 تا 800 یورو در ماه در نظر داشته باشند.

در صورتی که دانشجویان از طبقه پایین و متوسط جامعه باشند و برای تحصیل خود به هزینه‌های کمک تحصیلی نیاز داشته باشند، راه های مختلفی برای تامین هزینه های تحصیلی خود برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا پیش رو خواهند داشت؛ یکی از راه های بسیار کارآمد جهت تامین هزینه های تحصیلی، درخواست برای دریافت وام دانشجویی از دانشگاهی است که دانشجو در آن در حال تحصیل می‌باشد؛ به این ترتیب دانشجو می‎تواند مبلغی به عنوان وام دانشجویی دریافت ‌کند و هزینه‌های مربوط به یک یا دو ترم از مدت زمان تحصیل خود را پوشش دهد. همچنین در کشور ایتالیا از سمت دولت یکسری کمک هزینه های تحصیلی و یکسری دفاتر به نام EDiSU تعلق می‎گیرد که این دفاتر وظیفه دارند تا این هزینه های کمک درسی را بین دانشجویان نیازمند پخش نمایند. تعداد بسیار زیادی کمک هزینه تحصیلی نیز به دانشگاه های مختلفی که خدمات تحصیلی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا ارائه می‌کنند اختصاص داده می‌شود و این دانشگاه‌ها می‌توانند با توجه به وضعیت هر دانشجو و میزان درآمد او و خانواده‌اش و همچنین میزان دستاوردهای علمی که یک دانشجو ایجاد کرده است از مبلغ این کمک هزینه استفاده کرده و آنها را به دانشجوی موردنظر اختصاص دهند. در این صورت دانشجو به هیچ وجه نمی‎تواند از انواع مختلف بورسیه تحصیلی استفاده نمایند.

 

مزیت تحصیل در رشته دندانپزشکی در ایتالیا

مزیت تحصیل در رشته دندانپزشکی در ایتالیا

در حالت کلی کشور ایتالیا و تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا از بهترین گزینه ها برای افرادی است که قصد تحصیل در رشته پرطرفدار پزشکی را دارند. از جمله مهمترین نکات مثبت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا این است که یک میلیارد هزینه تحصیلی معادل ۵ هزار یورو در سال به فرد دانشجو تعلق می‎گیرد و در صورتی که شخص درخواست کننده برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا ایرانی باشد، بعد از آن که مراحل پذیرش خود را به صورت تمام و کمال انجام داد، می‎تواند برای دریافت کمک هزینه تحصیلی خود مدارک مالی مربوط به خانواده اش یعنی پدر و مادر را ارائه کرده و کمک هزینه تحصیلی خود را دریافت نماید. یکی دیگر از مزایای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا این است که علاوه بر کمک هزینه‌های تحصیلی که از سمت دولت به دانشجویان در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا تعلق میگیرد، در صورتی که دانشجوی ممتازی می‎باشد و به عنوان یک مخترع و یا یک دانشجوی دارای معدل بالا انتخاب گردد، می‎تواند از کمک هزینه‌های دیگری در حدود ۱۰ الی ۱۵ هزار یورو در سال نیز استفاده نموده و به راحتی دوران تحصیل خود را در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا پشت سر بگذارد. در حالت کلی هزینه های تحصیل برای دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا هستند نسبت به دیگر کشورهای اروپایی و صاحب‌نام دنیا بسیار پایین بوده و در عین حال در سطح دانشگاه های موجود در این کشور بسیار بالا است و خدمات آموزشی و پژوهشی ارائه شده توسط دانشگاه ها در سطح بسیار بالایی در کل دنیا قرار دارند.

 

تحصیل در رشته دندانپزشکی در ایتالیا به زبان ایتالیایی

تحصیل در رشته دندانپزشکی در ایتالیا به زبان ایتالیایی

در صورتی که افراد مختلف بخواهند به زبان ایتالیایی در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا تحصیل نمایند، باید قبل از ورود و پذیرش، توسط یکی از دانشگاه های موجود در کشور ایتالیا در آزمون ورودی که به زبان ایتالیایی است شرکت نمایند و در این آزمون نمره قبولی موردنظر را کسب کنند. موسسه اسکولا لئوناردو داوینچی یکی از اولین موسساتی است که دوره های آمادگی را به زبان ایتالیایی برای افرادی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا دارند ارائه می‌نماید. در حالت کلی هدف از دوره های آمادگی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا به زبان ایتالیایی، این است که دانشجویان خارجی و بین‌المللی که می‌خواهند دوران تحصیل خود را در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا به زبان ایتالیایی پشت سر بگذارند به خوبی با دانش زبان ایتالیایی آشنا شده و دوره های یادگیری و آموزش این زبان را به صورت تمام و کمال پشت سر بگذارند. افرادی که قصد دارند در رشته دندانپزشکی در ایتالیا به زبان ایتالیایی تحصیل کنند، باید حتماً مدرک B1 از زبان ایتالیایی را کسب کرده و سپس به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا بپردازند. از جمله درس ها و واحدهایی که به زبان ایتالیایی در دانشگاه ها تدریس می‎گردد می‎تواند زیست شناسی، آناتومی، علم شیمی مادیات، طبقه بندی حیوانات و گیاهان، ژنتیک، ساختار پایه سلول ها، ترکیبات شیمی‎پایه سلولی پروتئین و غیره اشاره نمود.

 

مشاوره تحصیل دندانپزشکی ایتالیا
آخرین ویرایش: ‏2 ماه پیش - 4,754 نمایش

نظرات

دندانپزشكى به زبان انگليسى در ايتاليا فقط براى يك دانشگاه ميتونين امتحان بديم. كه ٩ تا -١٢ نفر ميخواد. دانشگاه سيهنا اگه اشتباه ميكنم راهنمايى بفرماييد. ممنون

2019-09-06 13:05:18

سلام دوست عزیز بله درست می فرمائید ممنون از اطلاعات خیلی خوبتون قدردان شما تیم اعزام GO2TR

2020-06-08 07:30:25

سلام دوست عزیز بله درست می فرمائید ممنون از اطلاعات خیلی خوبتون قدردان شما تیم اعزام GO2TR

2020-06-08 07:30:25

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021