x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مغولستان

کشور مغولستان در شمال آسیای میانه قرار دارد؛ این کشور از  شمال با روسیه و از سمت جنوب با چین همسایه است. پایتخت مغولستان شهر اولان باتور است. مساحت مغولستان به طور کلی 1.566 کیلومتر مربع اعلام شده است. آب و هوای کشور مغولستان سرد و خشک است و ارتفاع این کشور از سطح دریا بین هزار تا دو هزار متر متغیر است. قسمت های شمالی و غربی این کشور توسط کوه ها پوشانده شده است. صادرات و واردات از بخش های مهم اقتصادی در کشور مغولستان است، در این کشور محصولات صادراتی بیشتر شامل مس و پوشاک و احشام است؛ در رده بندی های جدید گزارش شده است که پشم و سنگ‌های غیر آهنی نیز بخش مهمی از محصولات صادراتی در کشور مغولستان را تشکیل داده‌اند. بیشتر صادرات کشور مغولستان به چین، کانادا و آمریکا صورت می‌گیرد. در این کشور محصولات وارداتی نیز شامل ماشین آلات، تجهیزات و همینطور سوخت و اتومبیل است و یکی از بهترین کشورهایی است که واردات مواد غذایی را آزاد دانسته است. واردات کالاهای مصرفی صنعتی در کشور مغولستان نیز روز به روز بیشتر می‌شود.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Mongolia عربی: منغوليا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: لهجه‌ها و گویش‌های محلی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: توگروگ هر تو توگروک کشور مغولستان برابر است با 0.000474 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00976
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 72
 • پایتخت: اولان ‌باتور
 • زبان های رسمی: مغولی
 • جمعیت: بیش از 3.076 میلیون در سال 2019
 • منطقه زمانی: UTC+7/+8
 • دامنه اینترنتی: .mn
 • رتبه تولید ناخالص: 13.7 میلیارد دلار آمریکا

سفر به مغولستان

آب و هوای بخش های شمالی کشور مغولستان کمی خنک تر از بخش های جنوبی است. وجود شرایط جوی ناپایدار در این کشور یک بخش گردشگری بسیار مهم محسوب می‌شود. آب و هوای کشور مغولستان مخصوصا در بخش های جنوبی برای فصل تابستان خنک و برای فصل زمستان سرد است. جاذبه های گردشگری در فصل بهار در کشور مغولستان بسیار زیبا هستند. شهر مورون در لیست شهر های مذهبی کشور مغولستان قرار دارد و دارای جلگه های شمالی زیادی است. این شهر برای ورود نیاز به رعایت حجاب دارد و این موضوع بخشی از قوانین شهری محسوب می‌شود. شهر مورون در لیست شهرهایی قرار دارد که کمتر کسی می‌تواند از آن در طول یک روز دیدن کند و بیش از یک روز زمان نیاز است که بازدید از این شهر تمام شود. شهر اولگی یکی از شهرهای قدیمی کشور مغولستان است. این شهر توسط رشته کوه های وسیعی احاطه شده است

سفر به مغولستان

زندگی در مغولستان

کشور مغولستان از سمت شمال با روسیه و از سمت جنوب با چین همسایه است. پایتخت مغولستان اولان باتور است که در لیست سردترین شهرها قرار دارد. بیش از 38 درصد از جمعیت مغولستان در این شهر زندگی می‌کنند. مساحت مغولستان 1.566 کیلومتر مربع اعلام شده است. آب و هوای این کشور سرد و خشک است و ارتفاع آن نیز از سطح آب زیاد است. بلندترین نقطه در مغولستان کوه تاوان بوگد نامیده می‌شود.

میانگین زمان کاری در کشور مغولستان 40 ساعت کار برای هر هفته اعلام شده است که گاهاً با شرایط اضافه کاری به 43 ساعت در هفته نیز می‌رسد. به طور کلی مردم این کشور سعی می‌کنند که به مدت 5 روز در هفته مشغول کار باشند اما بسیاری از شرکت هایی که در کشور مغولستان وجود دارند که 6 روز کار در هفته را در برنامه کاری خود قرار داده‌اند، در برخی از روزهای سال، کار در ایام تعطیل نیز دیده می‌شود.

زندگی در مغولستان

مهاجرت به مغولستان

شهر اولان باتار یکی از شهرهای مدرن در کشور مغولستان است که از سبک های معماری روسی در آن استفاده شده است و توسعه رو به رشد بالایی دارد، این شهر به طور کلی دارای مکان های دیدنی بی نظیر است و جاذبه‌های قدیمی متعددی دارد. این شهر دارای قلعه های زیادی است و به طور کلی پر از دیدنی های مهیج بوده و مکان بسیار عالی برای مهاجرت است. این شهر به طور کلی دارای محله های زیبایی است. ویزای توریستی کشور مغولستان برای مدت محدودی است و برای تفریح صادر می‌شود، با این ویزا انجام فعالیت های تجاری برای شما امکان پذیر نخواهد بود. یک نوع ویزای کسب و کار کوتاه مدت نیز برای کشور مغولستان صادر می‌شود که برای شرکت در تجارت کشور مغولستان بوده و با استفاده از این ویزا تنها با کارفرما وارد صحبت می‌شوید و به شما اجازه استخدام داده نمی‌شود

مهاجرت به مغولستان

تحصیل در مغولستان

تحصیل برای مقطع ابتدایی در کشور مغولستان در دوره های 5 ساله از هفت سالگی تا 12 سالگی دنبال می‌شود، این دوره تحصیلی به طور کلی دارای شرایط مخصوصی است، یعنی شخص باید بتواند یادگیری مهارت های زندگی در این دوره را به صورت جدی دنبال نماید. این دوره تحصیلی به طور کلی به شخص اجازه پیشرفت خوبی می‌دهد و کسانی که در این دوره تحصیل کرده‌اند برای ورود به دوره راهنمایی آماده هستند. رشته مدیریت در این کشور قوانین مخصوصی دارد، 28 واحد اول با ساختار مدیریتی ارزیابی می‌شود. تحصیل رایگان در این کشور در رشته های مدیریتی به صورت بهتری دنبال می‌شود؛ در نظر داشته باشید که اصول تحصیل رایگان در این کشور برای رشته های مدیریتی به صورت دقیق رویت شده است، البته که مسیر تحصیلی در این کشور ارزیابی های دقیقی دارد اما دولت تلاش خود را کرده است که به رشته های مدیریتی در زمینه رشد ثبت شرکت پیشرفت دهد.

تحصیل در مغولستان