x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در قبرس شمالی

کشور قبرس شمالی سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه محسوب می شود. این کشور تحت تسلط ترک ها بوده و در بخش شمال جزیره قبرس قرار دارد. این بخش در نقشه مانند یک گیتار است. نیکوزیا پایتخت کشور قبرس شمالی محسوب می شود و در مرکز جزیره قرار دارد. اگر شما صاحب مشاغل مالی و یا شغلی که به توریستی و گردشگری نزدیک است، هستید مهاجرت به کشور قبرس شمالی برای شما بی نظیر است. افرادی که معامله کنندگان ارز هستند به طور کلی در این کشور به رشد بالایی دست می یابند. یک اصل بسیار مهم در کشور قبرس شمالی این است که تاجران روز به روز پولدارتر می شوند، پس تا به اینجای کار متوجه شدیم که افراد در زمینه تجارت در کشور قبرس شمالی درآمد خوبی دارند. حداقل حقوق در کشور قبرس شمالی در سال 2020 در حدود 2057 لیر ترکیه اعلام شده است . در صورتیکه فرد از مزایایی نیز برخوردار شود حقوق او به 2365 لیر می رسد. دانشجویان در کشور قبرس شمالی اجازه کار تمام وقت ندارند اما کارهای پاره وقت برای این افراد فراهم شده است که در حدود 1100 الی 1500 لیر با توجه به تایم کاری خواهد بود. تفریحات در کشور قبرس شمالی کمی گران است البته یک سری کارت های تخفیف دار برای سرشکن شدن هزینه های موجود در نظر گرفته شده است که می تواند بسیار ارزشمند باشد. پینت بال در این کشور به طور کلی بین 30 الی 35 لیر هزینه برای هر نفر در بر دارد. به طور کلی هزینه ای که برای خرید ملک در کشور قبرس شمالی در نظر گرفته می شود به میزان 30 درصد در ابتدا اخذ می شود. سپس مابقی پول به طور سه قسط باید پرداخت شود. افرادی که از نظر هزینه در وضعیت خوبی نیستند می توانند از وام های بانکی استفاده نمایند به این ترتیب به سادگی شرایط برای خرید ملک فراهم خواهد شد. البته برخی از بانک های این کشور در زمینه وام به خارجیان کمک می کنند و نیاز به ضامن های معتبر خواهد بود. دریافت گواهینامه رانندگی در کشور قبرس شمالی برای دانشجویان ایرانی در این کشور بسیار آسان است. در صورتیکه شما اصل گواهینامه را در ایران دارید می توانید به اداره بین المللی این کشور مراجعه نمایید با مدرک شما ترجمه شود و با ارائه برگه ترجمه به بخش امور مالیاتی کشور قبرس شمالی به سادگی گواهینامه رانندگی این کشور را اخذ نمایید.

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره زندگی در قبرس شمالی
فهرست

حداقل حقوق در قبرس شمالی

حداقل حقوق در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شاید با خود بگویید چرا باید بین این همه کشور در دنیا به سراغ کشور قبرس شمالی بروم؟ چه شرایطی در این کشور حاکم است که روز به روز به تعداد مهاجران آن افزوده می شود؟ حقیقت این است که شما با مهاجرت به کشور قبرس شمالی می توانید آینده ای بسیار ارزشمند برای خود فراهم سازید. آینده ای که می تواند نقش مهمی در زندگی شما و خانواده تان داشته باشد. در مهاجرت به هر کشوری آنچه بسیار مهم است درآمدزایی است و وقتی صحبت از درآمد می شود باید ارزیابی شود که وضعیت دستمزد به چه صورت است. قبرس یک کشور جزیره‌ای است و می دانیم که کشورهای جزیره ای از نظر هزینه های انرژی یعنی هزینه الکتریسیته و آب و سوخت اغلب گران قیمت هستند بنابراین زندگی در کشور قبرس شمالی نیاز به درآمد بالایی دارد. حداقل حقوق در کشور قبرس شمالی در سال 2020 در حدود 2057 لیر ترکیه اعلام شده است . در صورتیکه فرد از مزایایی نیز برخوردار شود حقوق او به 2365 لیر می رسد. دانشجویان در کشور قبرس شمالی اجازه کار تمام وقت ندارند اما کارهای پاره وقت برای این افراد فراهم شده است که در حدود 1100 الی 1500 لیر با توجه به تایم کاری خواهد بود. در نظر داشته باشید که اگر شما در این کشور دانشجو هستید دولت شما را بیمه نمی کند پس باید خودتان به فکر بیمه باشید. در کل یک ارزیابی انجام داده ایم تا متوجه شویم که آیا درآمد در کشور قبرس شمالی می تواند ارزشمند باشد؟ آیا من به عنوان یک مهاجری که قصد تحصیل و کار در کشور قبرس شمالی را دارم می توانم از پس هزینه های زندگی بر آیم؟ طبق نظر سنجی که در بین مردم این کشور صورت گرفته است مشخص شده است که زندگی در کشور قبرس شمالی استاندارد است، خبری از گرانی های بی اساس نیست. حقوق به موقع پرداخت می شود و شرایط یک زندگی نرمال برای افراد فراهم شده است. خبر تازه در زمینه دستمزد کشور قبرس شمالی در سال 2020 به میزان 2620 لیر ترکیه اعلام شده است این در حالی است که هزینه ها افزایش نداشته است. در نظر داشته باشید که شما به عنوان یک دانشجو در کشور قبرس شمالی می توانید در واحدهای صنفی کار کنید و برخی از شرکت های خصوصی و رستوران ها نیز در جهت درآمدزایی به شما کمک می کنند. اینطور که مشخص است زندگی در کشور قبرس شمالی مورد رضایت مردم واقع شده است.

 

میانگین درآمد در قبرس شمالی

میانگین درآمد در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یک خبر خوب اینکه نرخ بیکاری در کشور قبرس شمالی بسیار پایین است و رتبه سوم بیکاری را در اروپا دارد. یعنی کاریابی در کشور قبرس شمالی آنقدرها هم سخت نیست!


اگر شما صاحب مشاغل مالی و یا شغلی که به توریستی و گردشگری نزدیک است، هستید مهاجرت به کشور قبرس شمالی برای شما بی نظیر است. افرادی که معامله کنندگان ارز، نفت، طلا و ... هستند به طور کلی در این کشور به رشد بالایی دست می یابند. یک اصل بسیار مهم در کشور قبرس شمالی این است که تاجران روز به روز پولدارتر می‌شوند، پس تا به اینجای کار متوجه شدیم که افراد در زمینه تجارت در کشور قبرس شمالی درآمد خوبی دارند. از نظر بانکداری کشور قبرس شمالی توانسته به رشد خوبی برسد پس اگر شما با نظام مالیاتی این کشور آشنا باشید می توانید به سادگی وارد کار شوید ، بانک و شغل های مرتبط به آن به طور دوره ای جذب نیرو دارد مبرهن است که درآمد حاصل در این روال بالا و ارزشمند است.

این کشور در زمینه کشاورزی و دامداری نیز رشد خوبی داشته است به طوریکه مزارع سیب زمینی و همینطور جو از بخش های بسیار مهم در کشور قبرس شمالی محسوب می شود، سود خوبی دارد. افرادی که در زمینه های دامداری فعالیت می کنند نیز به درآمد خوبی دست می‌بایند و درآمد این افراد در حدود 3 هزار لیر ترکیه اعلام شده است. ساخت و ساز مسکن در کشور قبرس شمالی این روزها به رونق بالایی رسیده است به طوریکه افراد می توانند تا 5 هزار لیر درآمد را نیز در مسیر ساخت و سازهای مسکونی و البته تجاری در کشور قبرس شمالی داشته باشند و در نظر داشته باشید که شما برای ساختن یک خانه برای متر مربع نیاز به 500 یورو هزینه دارید. شایان ذکر است که این کشور به نوبه خود یکی از بهترین کشورهایی است که در زمینه ساخت و ساز مسکن به رشد خوبی رسیده است.


کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در قبرس شمالی

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کار در کشور قبرس شمالی با حقوق بالا از دسته مواردی است که هر مهاجری به آن فکر می کند اما چطور می توان وارد کاری شد که از نظر درآمدزایی در وضعیت خوبی قرار دارد؟ چطور ممکن است این کشور به شما کار بدهد. در نظر داشته باشید که این کشور به طور کلی دارای فضای کاری بسیار قدرتمندی است. افرادی که در زمینه های تجاری فعالیت می کنند در این کشور به درآمد خوبی می رسند. قبرس به طور کلی دارای یک بندر بزرگ است که در زمینه تجارت توانسته به رشد بسیار عالی دست یابد. واردات و رشته های بازرگانی در کشور قبرس شمالی به طور کلی رونق بسیار عالی در این کشور دارد بنابراین افرادی که در زمینه های تجاری در کشور قبرس شمالی مشغول به کار شوند می توانند به درآمد خوبی دست یابند.

رشته پر رونق دیگر در کشور قبرس شمالی حسابداری است. حسابداری از دسته شغل هایی است که در کشور قبرس شمالی در طول سال با تقاضای زیادی همراه است. برنامه های بازاریابی و بازرگانی نیز می تواند در لیست شغل های پر درآمد قرار بگیرد.

یک نکته جالب در زمینه کار در کشور قبرس شمالی این است که تبلیغات در این کشور به طور عجیبی درآمدزایی دارد پس اگر شما در رشته های گرافیکی تحصیل کرده اید و یا تجربه تبلیغات مجازی و همینطور برندینگ را دارید در کشور قبرس شمالی به سرعت وارد بازار کار می شوید. یک خبر خوب که شاید در مورد کمتر کشوری شنیده باشید، تقاضای بالای رشته های هنری در کشور قبرس شمالی است. هنر و شاخه های مربوط به آن در کشور قبرس شمالی بسیار قدرت گرفته‌اند به طور کلی هنر در این کشور دارای رتبه های سازنده ای است. افرادی که در زمینه های هنری فعالیت دارند در کشور قبرس شمالی می توانند به دقت با بیشترین روال پیش بروند.

در نظر داشته باشید که کشور قبرس شمالی به طور کلی از دسته کشورهایی محسوب می شود که می تواند دارای بازدهی کاری بالایی باشد. شما برای اخذ ویزای کار کشور قبرس شمالی باید دو مرحله پشت سر بگذارید: اولین مرحله این است که با یک کارفرما وارد قرارداد شوید. بله ما هم می دانیم که یافتن کارفرما کار ساده ای نیست! اما آنچه بسیار مهم است رزومه شماست. رزومه خود را به طور دقیق تنظیم نمایید و سعی کنید در تنظیم رزومه خود توانایی مهم خود را به شکلی توضیح دهید که مشخص شود از خودتان مطمئن هستید.

مرحله دوم این است که افراد باید مدارک لازم برای اخذ ویزای این کشور را ارائه دهند، مدارک شما باید کامل باشد و مدارک تحصیلی و سابقه کاری در این زمینه بسیار مهم است.


هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در قبرس شمالی

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور قبرس شمالی دو شرکت وجود دارد که ارائه دهنده سرویس های مخابراتی هستند که می تواند خدمات متنوعی برای کاربران در نظر بگیرد قیمت ها به طور کلی از 20 لیر آغاز می شود.یک سری تعرفه ها وجود دارد که برای سرویس های مکالمه بین المللی در ماه با هزینه 100 لیر همراه است.

هزینه اینترنت ماهانه در کشور قبرس شمالی بین 60 الی 90 لیر در نظر گرفته می شود. البته با توجه به نوع بسته انتخابی دسته بندی های مختلفی در این زمینه صورت گرفته است. افراد در صورتیکه بخواهند یک وعده غذایی در یکی از رستوران های متوسط این کشور میل نمایند باید در حدود 15 لیر هزینه پرداخت کنند، این در حالی است که در رستوران های بزرگ و مرغوب هزینه برای هر فرد 50 لیر است. بطری آب معدنی 19 لیتری در این کشور بین 3 الی 66 لیر هزینه در بر دارد این در حالی است که اگر فرد بطری ها را به سوپرمارکت تحویل دهد هزینه او بیشتر می شود.

تفریحات در کشور قبرس شمالی کمی گران است البته یک سری کارت های تخفیف دار برای سرشکن شدن هزینه های موجود در نظر گرفته می شود که می تواند بسیار ارزشمند باشد. پینت بال در این کشور به طور کلی بین 30 الی 35 لیر هزینه برای هر نفر در بر دارد. افرادی که به غواصی علاقه دارند در کشور قبرس شمالی می بایست بیش از 60 لیر هزینه نمایند. بلیط سینما در کشور قبرس شمالی 15 لیر است و برای سوارکاری در این کشور باید 120 لیر در نظر بگیرید. افرادی که به موزه های گردشگری در کشور قبرس شمالی می روند باید 15 لیر هزینه در نظر بگیرند. شما برای صرفه جویی در کشور قبرس شمالی باید سعی کنید زمان هایی که شامل طرح های تخفیف دار است را برای تفریح انتخاب نمایید. در نظر داشته باشید که کشور قبرس شمالی به طور کلی دارای فضای بسیار دقیق در زمینه هزینه های زندگی است و بررسی ها نشان می دهد که هزینه زندگی در کشور قبرس شمالی در حدود 3 الی 7 درصد از ایران بیشتر اعلام شده است.

قیمت برخی کالاهای اساسی در قبرس شمالی

قیمت برخی کالاهای اساسی در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نان 1 الی 5 لیر

شیر 3 الی 4 لیر

روغن زیتون 25 لیر

پنیر 15 الی 20 لیر

سینه مرغ 30 لیر

گوشت قرمز 20 الی 40 لیر

ماهی از 20 لیر

سیب زمینی و موز 1 الی 3 لیر

سیب 3 الی 5 لیر

پرتقال و نارنگی تا 2 لیر


اقتصاد در قبرس شمالی

اقتصاد در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اقتصاد کشور قبرس شمالی از ابتدا مبتنی بر نظام بازار آزاد بوده است. صادرات عمده در این کشور شامل محصولات کشاورزی است و گندم، جو و سیب زمینی و مرکبات توانسته در گردش اقتصادی کشور قبرس شمالی بسیار تأثیرگذار باشد. همینطور این کشور در زمینه تنباکو و محصولات صنعتی و همینطور انواع پوشاک و صنایع دستی نیز به رتبه خوبی رسیده است. واردات عمده در کشور قبرس شمالی نیز شامل مواد خوراکی و نفت و همینطور فرآورده های شیمیایی است. دقت نمایید که کشور قبرس شمالی معدن ندارد بنابراین در این زمینه نیاز به واردات دارد. منبع درآمد بسیار مهم در کشور قبرس شمالی توریسم است. میانگین درآمد سرانه سالانه هر خانوار در کشور قبرس شمالی در حدود 30 هزار دلار تعیین شده است. در ده سال گذشته این کشور در یک بحران اقتصادی بسیار گسترده دیده شد به طوریکه نرخ بیکاری افزایش یافت اما در سال های اخیر شاهد رشد اقتصادی در این کشور هستیم به طوریکه توانسته در رشته های مهندسی برق، سرمایه گذاری های بین الملل، آی تی و ارتباطات و همینطور مهارت و ... به درآمدزایی خوبی دست یابند. در نظر داشته باشید که مهاجران به کشور قبرس شمالی در زمینه توریسم می توانند به سود خوبی دست یابند.

در اقتصاد کشور قبرس شمالی جای خالی زمینه های علمی و فنی احساس می شود به طوریکه جذب نیرو ماهر کاری در این کشور روز به روز در حال پیشرفت است. در نظر داشته باشید که روال استخدام نیروهای خارجی در این کشور روز به روز بیشتر از قبل شده است که می تواند یک گزینه بسیار خوب باشد.

امنیت مالی و اقتصادی در قبرس شمالی

امنیت مالی و اقتصادی در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جنبه های توریستی و تجاری در کشور قبرس شمالی به طور کلی از نظر اقتصادی بسیار در امنیت مالی هستند. در نظر داشته باشید که این کشور به طور کلی دارای فضای امنیت شغلی بالایی است یعنی شغل ها دارای استانداردهای لازم برای خود هستند. در نظر داشته باشید که روز به روز رشد گردشگری در کشور قبرس شمالی بیشتر می شود و مبرهن است که این کشور به طور دوره ای توانسته به رشد خوبی دست یابد. کشور قبرس شمالی یک کشور بسیار عالی در زمینه جذب توریسم محسوب می شود.

این کشور برعکس سایر کشورها در زمینه پزشکی امنیت مالی خوبی ندارد یعنی جراحان و پزشکان در کشور قبرس شمالی برای رسیدن به درآمد خوب باید زمان زیادی در نظر بگیرند و نیاز است که بتوانند تحمل بالایی تا رسیدن به درآمد خوب داشته باشند.

رشته حقوق در کشور قبرس شمالی از امنیت مالی خوبی برخوردار است. به طوریکه افراد در این رشته می توانند به سود و درآمدزایی خوبی برسند. کشور قبرس شمالی یک کشور صنعتی نیست و شاید شغل هایی که در زمینه تولید و صنعت در کشور قبرس شمالی دیده می شود کمتر باشد. اینطور که مشخص است در این کشور امنیت شغلی در زمینه برنامه های بازاریابی و بازرگانی به رشد بالایی رسیده است. واردات و صادرات در کشور قبرس شمالی نیز دارای سیستم های درآمدزایی بسیار عالی است. به این ترتیب می توان حدس زد که امنیت شغلی در کشور قبرس شمالی روز به روز در حال پیشرفت است. این کشور گردش های اقتصادی خود را در زمینه ساخت و ساز نیز بیشتر کرده است. نظام مالیاتی در کشور قبرس شمالی بسیار ساده است به این ترتیب افراد لازم نیست در بخش مالیات هزینه زیادی پرداخت کنند.

امنیت در قبرس شمالی

امنیت در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور قبرس شمالی خبری از بی امنی نیست. سیستم های امنیتی در این کشور روز به روز در حال پیشرفت است به این ترتیب به سادگی می توان به این نتیجه رسیده که کشور قبرس شمالی می تواند یک مکان بسیار امن برای زندگی محسوب شود. در این کشور برای کودکان بهترین سیستم های امنیتی دیده می شود به طوریکه کودکان می توانند وارد حیطه تحصیل و رشد شوند و هیچ تهدیدی شامل حال آنها نشود.

بانوان به هیچ عنوان در این کشور درگیر بی امنی نیستند و می‌توانند با خیالی راحت مشغول به کار شوند. دزدی در کشور قبرس شمالی در سال های اخیر بسیار کم شده است اما در کل چه خوب است که حواسمان به کیف پولمان باشد. در این کشور هیچ کس به شما تعرض نخواهد کرد. رتبه امنیت کشور قبرس شمالی روز به روز بیشتر می‌شود و خوشبختانه گزینه خوبی برای زندگی است.

در این کشور بانوان بی سرپرست می توانند از دولت کمک بخواهند و همینطور کودکان بد سرپرست نیز زیر نظر دولت به رشد می رسند.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در قبرس شمالی

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ اقامت کشور قبرس شمالی باید در ابتدا فرم درخواست اقامت را پر نمایید. در نظر داشته باشید که به طور کلی این کشور در صدور اقامت دائم سیاست های خود را آسانتر از قبل کرده است. یک اصل بسیار مهم این است که شما باید سعی کنید شرایط لازم برای اقامت دائم در کشور قبرس شمالی را داشته باشید.

شما باید در این کشور به مدت حداقل یک سال کار کنید و یا سرمایه گذاری مشخصی داشته باشید. کشور قبرس شمالی سعی کرده است روال کاری خود را به طور دوره ای تغییر دهد.

افرادی که از طریق ویزای سرمایه گذاری وارد کشور قبرس شمالی شده است باید 3 دوره گردش مالی ارائه دهند تا مشخص شود که آیا شرایط برای اقامت دائم را دارند یا خیر. اقامت دائم این کشور عموماً شامل دسته بندی های مختلفی است افرادی که در این کشور تحصیل می‌کنند برای اخذ اقامت دائم باید ویزای تحصیلی خود را به یک گزینه دیگر تغییر دهند تا بتوانید برای همسر و فرزند خود اقامت همراه دریافت نمایید.


ازدواج خارجی ها در قبرس شمالی

ازدواج خارجی ها در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به کشور قبرس شمالی از طریق ازدواج یکی از روش هایی است که می تواند در نهایت منجر به اقامت دائم این کشور شود. فرض ما این است که ازدواج شما واقعی است پس اگر یک مسیر صوری را انتخاب کرده اید تا بتوانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید بدانید که به زودی دستتان رو می شود!

ازدواج یک خارجی با یک تبعه کشور قبرس شمالی باید مطابق با قانون باشد یعنی باید ازدواج در وضعیت رسمی صورت بگیرد. در این شرایط در ابتدا به او اقامت کوتاه مدت داده می شود و سپس بلند مدت و پس از آن دائمی خواهد شد.

در ابتدا فرد قبرسی باید یک نامه گردش مالی ارائه دهد که مشخص سازد می تواند از پس هزینه های زندگی خود برآید. در این نامه باید به طور دقیق روال درآمدزایی وی مشخص باشد و همینطور نیاز به ارزیابی این است که آیا در کشور قبرس شمالی دارای خانه است یا خیر.

در صورتی که یکی از طرفین از ازدواج قبلی خود صاحب فرزند هستند پروسه مهاجرت به کشور قبرس شمالی از طریق ازدواج بسیار کند می‌شود در واقع باید وضعیت سرپرستی فرزند شما مشخص شود و همینطور بودجه بندی که برای آنها در نظر گرفته می شود به طور دقیق ارزیابی شود. در نظر داشته باشید که صلاحیت مالی در ازدواج بسیار مهم است و به طور دقیق ارزیابی می شود. موضوع دیگر این است که افراد باید از نظر سن با هم سازگار باشند، یعنی تفاوت سنی بیش از 15 سال عموماً یک گزینه مشکوک خواهد بود. شما پس از سه سال زندگی با زن یا مرد قبرسی می توانید برای اقامت دائم درخواست دهید. در نظر داشته باشید که وضعیت زندگی شما باید در یک حد استاندارد باشد. دقت نمایید که به طور کلی ثبت ازدواج در کشور قبرس شمالی نیاز به رسمیت و شاهد واقعی دارد.

طلاق در کشور قبرس شمالی نیاز به ارائه مدرکی دارد که ثابت نماید ادامه زندگی مشکل آفرین است، تهدیدهای جانی و مالی، نبود بودجه کافی برای زندگی، عدم تمکن مالی و جنسی، عدم مسئولیت پذیری مواردی است که در پروسه طلاق در کشور قبرس شمالی باید به طور دقیق ارزیابی شود. این کشور به نوبه خود دارای استانداردهای لازم برای زندگی محسوب می شود.

اجاره خانه در قبرس شمالی

اجاره خانه در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای اجاره خانه در کشور قبرس شمالی باید سه نکته مهم را در نظر بگیرید. اول اینکه اجاره خانه در این کشور آسان نیست! حتماً می پرسید چرا؟ دقت نمایید که شما در یافتن خانه مورد نظر خود باید اصول بسیار مهمی را ارزیابی نمایید. منزلی که انتخاب می‌کنید باید از نظر جغرافیا با شما سازگار باشد. خانه ها در کشور قبرس شمالی به صورت آپارتمانی و یک واحدی هستند. در نظر داشته باشید که عموماً تعرفه هایی که به افراد خارجی برای اجاره خانه داده می‌شود بیشتر از حد معمول است، چه باید کرد؟

یک موضوع را در نظر بگیرید که میزان درآمد ماهانه شما بسیار مهم است در صورتی که درآمد خوبی داشته باشید می توانید نظر صاحب خانه را به خود جلب نمایید. مورد بعدی این است که اگر فرد نتوانست این قضیه را به درستی دنبال نماید باید سعی کند از مدارکی استفاده نماید که به طور دقیق مشخص سازد فردی به عنوان ضامن او در نظر گرفته می شود. یک نکته بسیار مهم در این زمینه وجود دارد اینکه افراد باید سعی کنند برای جلب نظر صاحب خانه اطلاعات خوبی ارائه دهند. یعنی فرد باید به عنوان مثال هزینه 3 ماه اجاره را زودتر پرداخت نماید. اجاره خانه در شهر نیکوزیا کشور قبرس شمالی آسان نیست و نیاز به هزینه بالایی دارد برای اینکه برای شما مشخص شود که هزینه ها به چه صورت است باید بدانید که هزینه اجاره خانه در پایتخت کشور قبرس شمالی 17 درصد از اجاره خانه در تهران بیشتر است بنابراین در صورت محدود بودن بودجه مورد نظر می توانید به سراغ حاشیه شهر بروید.خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای خرید ملک در کشور قبرس شمالی باید در نظر بگیرید که ملک در این کشور دسته بندی های مخصوص به خود را دارد. افرادی که قصد دارند به تنهایی به کشور قبرس شمالی مهاجرت نمایند باید سعی کنند به سراغ خرید خانه هایی روند که از نظر مساحت کوچکتر هستند به این ترتیب می توانند با بودجه خود به یک خرید خوب برسند. در نظر داشته باشید که به طور کلی هزینه ای که برای خرید ملک در کشور قبرس شمالی در نظر گرفته می شود به میزان 30 درصد در ابتدا اخذ می شود. سپس مابقی پول به طور سه قسط باید پرداخت شود. افرادی که از نظر هزینه در وضعیت خوبی نیستند می توانند از وام های بانکی استفاده نمایند به این ترتیب به سادگی شرایط برای خرید ملک فراهم خواهد شد. البته برخی از بانک های این کشور در زمینه وام به خارجیان کمک می کنند و نیاز به ضامن های معتبر خواهد بود. خرید خانه در کشور قبرس شمالی نیاز به هزینه زیادی ندارد و تعرفه خانه ها در برخی از زمان های خاص کمتر از قبل خواهد بود. این کشور به نوبه خود توانسته به بهترین شکل ممکن به ساخت و ساز مسکن دست یابد. خرید خانه در شهر نیکوزیای کشور قبرس شمالی نیاز به سرمایه بیشتری دارد. به طوریکه مشاوره های لازم در این زمینه نیز باید بررسی شود.

ثبت شرکت در قبرس شمالی

ثبت شرکت در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ثبت شرکت در کشور قبرس شمالی برای شما اقامت دو ساله از نوع موقت خواهد داشت. به این ترتیب هزینه بیمه و مالیات نیز بر عهده شرکت است. افراد می توانند اقامت خود را تمدید نمایند. هر نوع فعالیت اقتصادی در کشور قبرس شمالی باید در چهارچوب قانون باشد به طوریکه حساب های بانکی در این کشور مدام زیر ذره بین می رود. حتی اگر شما بخواهید یک مغازه ساده هم در کشور قبرس شمالی راه اندازی نمایید باید یک شرکت ثبت نمایید در هر صورت فعالیت شما به عنوان یک بیزینس محسوب می شود.

در حال حاضر هیچ نوع محدودیتی برای ثبت شرکت در کشور قبرس شمالی وجود ندارد. هزینه ثبت شرکت در کشور قبرس شمالی در صورتیکه نیاز به اقامت نباشد حتی کمتر از 1000 یورو خواهد بود. در نظر داشته داشته باشید که حساب بانکی در کشور قبرس شمالی می تواند یک گزینه کمک کننده برای رسیدن به اقامت دائم در این کشور باشد.

به طور کلی دو نوع شرکت در کشور قبرس شمالی می توان به ثبت برساند : شرکت هایی که برای خرید و فروش و صادرات و واردات تعیین شده است. در این شرکت ها ارائه خدمات نیز دیده می شود و محدودیتی نیز وجود ندارد. حداقل سرمایه ای که برای این نوع شرکت ها در نظر گرفته می شود 171 هزار یورو است و نام اصلی این شرکت هاtrading company است.

نوع دیگر از شرکت ها در کشور قبرس شمالی تنها در زمینه ارائه خدمات است و کسب درآمد نیز در همین روال صورت می گیرد. در صورتیکه فضا تنها برای خرید و فروش فراهم باشد این نوع شرکت ها گزینه های خوبی هستند. حداقل سرمایه اولیه برای این شرکت ها 65 هزار یورو است. پس از آنکه مراحل اولیه ثبت شرکت طی شد فرد باید در یکی از بانک های کشور قبرس شمالی اقدام به افتتاح حساب جاری نماید و نیاز است که سرمایه اولیه اعلام شده را در حساب واریز نماید. در این زمان گواهی موجودی حساب برای صدور اقامت به اداره مهاجرت ارائه می شود. هر شرکت نیاز به یک مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره و یک منشی دارد. وظیفه منشی این است که از جانب شرکت بتواند نامه و یک سری اسناد قانونی را دریافت نماید. در نظر داشته باشید که آدرس ثبتی و قانونی شرکت بسیار مهم است و باید به طور دقیق اعلام شود.

 

انواع ویزا و انواع اقامت در قبرس شمالی

انواع ویزا و انواع اقامت در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از بهترین روش های مهاجرت به کشور قبرس شمالی از طریق کسب و کار است ، ورود به بازار کار در این کشور به طور کلی آسانتر از سایر کشورها است و افرادی که رزومه کاری خوبی دارند به سادگی می توانند وارد بازار کار این کشور شوند و پس از سه سال به اقامت دائم فکر کنند.

روش دیگری که می تواند شما را به اقامت دائم کشور قبرس شمالی نزدیک نماید سرمایه گذاری است، ویزای سرمایه گذاری می تواند با هدف ثبت شرکت صورت بگیرد و یا به صورت نمایندگی از یک شرکت مادر باشد. افراد می توانند به خرید اوراق قرضه در کشور قبرس شمالی نیز بپردازند. در نظر داشته باشید که افراد برای اقامت دائم می‌توانند یک سال پس از سرمایه گذاری درخواست خود را اعلام نمایند.

مهاجرت به کشور قبرس شمالی از طریق ازدواج نیز می تواند یک گزینه خوب باشد هرچند که سخت گیری های این کشور در صدور ویزای ازدواج بیشتر از قبل شده است.

کشور قبرس شمالی دارای سیستم آموزشی خوبی است به طوریکه هر ساله به تعداد دانشجویان در این کشور بیشتر می شود افراد می توانند با اخذ ویزای دانشجویی این کشور به سادگی به این کشور ورود نماید و در طول تحصیل با پیشرفت عالی در زمینه کاری مشخص درآمد خوبی در کشور قبرس شمالی داشته باشند. در نظر داشته باشید که کشور قبرس شمالی به طور کلی دارای یک فضای تحصیلی بسیار عالی است و سختگیری برای اتباع خارجی در ورود به شغل مورد نظر در این کشور کمتر است.

افرادی که ورود به کشور قبرس شمالی از طریق ویزای کارآفرینی را انتخاب کرده اند باید طرح بیزینسی خوبی داشته باشند تا ثابت نمایند که به اقتصاد این کشور کمک می کنند. کشور قبرس شمالی یک سری شرایط ویژه نیز برای صدور ویزا در زمینه های هنری و ورزشی و بیماری های خاص نیز فراهم ساخته است.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم قبرس شمالی

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

اگر شما با ویزای توریستی وارد کشور قبرس شمالی شده باشید باید از بیمه های مسافرتی استفاده نمایید که خرید آن الزامی است. این بیمه مبلغ کمی را شامل می شود و برای شرایطی است که مشکلی رخ دهد.

افرادی که مقیم کشور قبرس شمالی هستند می بایست خود را وارد شرایط بیمه خدمات درمانی این کشور نمایند، دولت شما را بیمه خدمات درمانی نمی کند و شما خود باید از این بیمه ها استفاده نمایید. در نظر داشته باشید که پوشش بیمه درمانی در کشور قبرس شمالی برای دانشجویان از سوی دانشگاه تعیین می شود و 60 درصد از هزینه از سوی دانشگاه و 40 درصد از سوی خود دانشجو می بایست پرداخت شود.

افرادی که در کشور قبرس شمالی مقیم هستند می توانند یکی از دسته بیمه های این کشور را انتخاب نمایند، در صورتی که فکر می کنید دچار بیماری هستید که به زودی نیاز به عمل سنگین جراحی دارید باید به سراغ پکیج مربوط به این گزینه بروید و برای بیماری های خاص نیز برای شما پکیج های مختلفی در نظر گرفته می شود. در این کشور یک نوع بیمه برای دندانپزشکی نیز دیده می شود که البته دارای شرایط مخصوص به خود است و هزینه بیشتری به نسبت سایر بیمه ها دارد. این بیمه شامل  زیبایی دندان نمی شود.

خدمات بانکی و مالی در قبرس شمالی

خدمات بانکی و مالی در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سیستم بانکداری در کشور قبرس شمالی بیشتر بر روی گردش های مالی بانک های خصوصی می چرخد البته علت این امر مشخص نیست اما بانکداری در کشور قبرس شمالی رشد بسیار عالی داشته است و دیگر بحران بانکی در کشور قبرس شمالی دیده نمی شود. در این کشور به طور کلی فضای سپرده گذاری هر بانک با بانک دیگر فرق دارد به طوریکه شما باید با توجه به نوع هدف خود  بانکی را انتخاب نمایید که با شرایط شما سازگار باشد. در نظر داشته باشید که خدمات مالی در کشور قبرس شمالی به چندین بخش تقسیم شده است. افرادی که در کشور قبرس شمالی زندگی می کنند و قصد شروع یک کار مهم را دارند باید بدانند که وام هایی از سوی بانک های خصوصی برای آنها در نظر گرفته می شود که می تواند در شروع کار برای رشد مالی بسیار کمک کننده باشد. در نظر داشته باشید که خدمات بانکی در کشور قبرس شمالی روز به روز در حال پیشرفت است. شایان ذکر است که بانک های این کشور برای خرید ماشین نیز به افراد وام می دهند.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در قبرس شمالی

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

افرادی که ویزای یونان را دریافت کرده باشند می توانند به سادگی به کشور قبرس شمالی نیز سفر نمایند. همینطور افرادی که ویزای کشور قبرس شمالی را دارند به سادگی شرایط برای اخذ ویزای شینگن خواهند داشت به این ترتیب شرایط برای ورود به سایر کشورهای عضو شینگن برای آنها فراهم می شود. این کشور شرایط برای ورود به حوزه شینگن را بسیار عالی اعلام کرده است.

تشابهات فرهنگی قبرس شمالی با ایران

تشابهات فرهنگی قبرس شمالی با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· یکی از وجه تشابه مردم کشور قبرس شمالی با مردم ایران زبان ترکی برای صحبت است. در این کشور نیز ترک زبان های زیادی وجود دارد.

· مردم کشور قبرس شمالی در برخی از مناطق خاص از چاقو و چنگال برای غذا خوردن استفاده می نمایند این در حالی است که برخی از آنها استفاده از قاشق را یک عادت کلی می دانند چیزی که در بین مردم ایران نیز دیده می شود.

· احترام گذاشتن بخش بسیار مهمی در بین مردم کشور قبرس شمالی محسوب می شود. مردم کشور قبرس شمالی سعی می کنند به کوچکتر از خود نیز احترام بگذارند و این گزینه یکی از صفت های بسیار مهم در بین مردم این کشور است.

· استفاده از لباس جین در بین مردم کشور قبرس شمالی بسیار دیده می شود به این ترتیب سبک لباس پوشیدن مردم این کشور همانند جوانان در ایران است. البته لباس های سنتی نیز دیده می شود.

· مردم کشور قبرس شمالی سعی می کنند پس از صرف غذا از خدا سپاسگذاری نمایند این عادت مهم در بین مردم ایران نیز دیده می شود و بسیار مشهور است.

اعیاد و تعطیلات رسمی در قبرس شمالی

اعیاد و تعطیلات رسمی در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سال رسمی در کشور قبرس شمالی سال میلادی است. به طوریکه روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است. روزهای کاری در این کشور دوشنبه تا جمعه است.

اول ژانویه روز سال نو محسوب می شود و افراد در این روز سعی می‌کنند از لباس های نو استفاده نمایند و با هم دید و بازدید کنند.

ششم ژانویه در کشور قبرس شمالی عید تعمید است. در این روز افراد سعی می کنند از لباس روشن استفاده نموده و از مراسم های سنتی نیز یاد می شود.

نهم مارس دوشنبه سبز محسوب می شود به طور کلی در این کشور افراد اقدام به درختکاری می کنند و سعی می کنند از فضای سبز لذت ببرند.

25 مارس در کشور قبرس شمالی روز استقلال است در این روز برنامه های آموزشی زیادی در زمینه استقلال افراد برگزار می شود.

اول آوریل سالگرد مبارزات آزادی بخش قبرس محسوب می شود این روز به طور کلی از ارزش و احترام زیادی برخوردار است.

27 آوریل روز عید پاک است در این روز به طور کلی افراد سعی می‌کنند از غذاهای سنتی استفاده نمایند و به کودکان خود زندگی سالم را یادآور می شوند.

دین در قبرس شمالی

دین در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور قبرس شمالی  99 درصد از مردم این کشور مسلمان هستند. از دیگر دین های این کشور مسیحیت ارتدوکس ،ارمنی ها، مارونیت ها و کاتولیک های رومی است. برخی از افراد در این کشور لباس های مذهبی به تن می کنند و برخی دیگر نه بنابراین همه چیز آزاد است. به طور کلی کشور قبرس شمالی افراد مسلمان زیادی دارد که تحت نفوذ ترکیه است. در این کشور مردم سعی می کنند افراد برای دین های مختلف آزاد بگذارند به طور یکه هیچ کس اجباری به ورود به یک دین ندارد ، حجاب هم در کشور قبرس شمالی آزاد است و اما افراد سعی می کنند از لباس های پوشیده استفاده نمایند. اقلیت های ترک نشین در این کشور به طور کلی دارای عقاید دینی بالایی هستند.

تفریح در قبرس شمالی

تفریح در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

گیرنه یکی از بخش های بسیار دیدنی محسوب می شود. این بخش دارای قلعه های بسیار دیدنی است به طوریکه برای جوانان بسیار عالی و خاص محسوب می شود. در صورتی که کشور قبرس شمالی را برای بازدید انتخاب کردید سری به رستوران های این بخش بزنید حتماً شگفت زده می شوید.

قلعه گیرنه نیز از دیگر بخش های دیدنی در کشور قبرس شمالی است که در کنار بندر گیرنه قرار دارد. معماری خاص و ترکیب بی‌نظیری که در معماری این قلعه دیده می شود قطعا شگفت انگیز است.

ساحل لاکپشت یک ساحل بسیار خاص در کشور قبرس شمالی محسوب می شود که برای رفت و آمد لاک پشت ها در نظر گرفته شده است با ورود به این بخش با سیل عظیمی از لاکپشت ها روبرو می شوید که قطعاً تا به حال تجربه نکرده اید.

کلیسای بلاپایس یک کلیسای بسیار زیبا در قرن 13 است که یکی از آرام ترین بخش های دیدنی در کشور قبرس شمالی محسوب می شود.در این بخش می توانید از آثار به جامانده در دوران پادشاه هیو سوم دیدن نمایید.

قلعه سنت هیلاریون از دیگر بخش های تاریخی و بسیار جذاب محسوب می‌شود. این منطقه برای کسانی که به ورزش علاقه دارند بسیار عالی است افراد می توانند از پله های باریک و پیچ در پیچ پایین آیند. در نظر داشته باشید که برای طی کردن این پله ها باید ورزشکار باشید.

 

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در قبرس شمالی

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور قبرس شمالی سیستم های حمل و نقل عمومی شما با سیستم هایی است که به آن عادت دارید. در واقع فضای حمل و نقل در این کشور رشد نکرده است. در صورتی که بخواهید از خودروهای شخصی استفاده نمایید هزینه بیشتری باید پرداخت نمایید و علت آن نیز گران بودن بنزین در این کشور است. در نظر داشته باشید که مترو در این کشور به میزان محدود دیده می شود و ظرفیت کمی دارد این در حالی است که افراد از اتوبوس های شهری در این کشور استفاده می کنند. افراد می توانند از کارت های حمل و نقل عمومی استفاده نمایند این کارت به صورت هفته ای ، ماهانه یا سالانه برای شما فراهم شده است که تعرفه کارت های سالانه اغلب ارزانتر از هفتگی است.

در کشور قبرس شمالی به طور کلی هزینه ای که برای حمل و نقل عمومی در نظر گرفته می شود 5 درصد بیشتر از ایران است. این در حالی است که مردم این کشور باید سعی کنند از ساده ترین روال های حمل و نقل استفاده نمایند. تاکسی در این کشور بر اساس تایمی که برای هر کیلومتر اختصاص داده می شود تعرفه بندی می شود.

در نظر داشته باشید که کشور قبرس شمالی به طور کلی در زمینه های مختلف توانسته به رتبه خوبی دست یابد اما هنوز سیستم های حمل و نقل در این کشور از تکنولوژی کمتری برخوردار هستند.

 

فرهنگ قبرس شمالی

فرهنگ قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خانواده در کشور قبرس شمالی از ارزش بسیار بالایی برخوردار است به طوریکه مردم این کشور سعی می کنند روزهای آخر هفته را در کنار خانواده خود بگذرانند. مردم کشور قبرس شمالی به پدربزرگ و مادربزرگ خود بسیار احترام می گذارند و علاقه زیادی به افراد مسن در این کشور دارند.

مردم این کشور دوست ندارند کسی در جمع اشتباهشان را اعلام نماید. در صورتی که به خانه یک فرد قبرسی دعوت می شوید بهتر است با خود شیرینی به عنوان هدیه به همراه داشته باشید. در صورتی که هدیه دیگری ببرید هدایای شما همان موقع باز نمی شود و این موضوع در فرهنگ مردم این کشور است. استفاده از گل سوسن سفید در این کشور خوش یمن نیست. در نظر داشته باشید که افراد در کشور قبرس شمالی همیشه از لباس های تمیز و سفید استفاده می کنند. دست دادن بخش مهمی از فرهنگ مردم کشور محسوب می شود به طوریکه سعی می کنند در زمان ورود و خروج از منزل با هم دست دهند.

غذاهای یونانی در کشور قبرس شمالی بسیار طرفدار دارد البته مردم این کشور به دسر و شیرینی جات بسیار علاقه دارند. در نظر داشته باشید که در زمان صرف غذا باید میزبان در ابتدا اجازه دهد و سپس افراد آغاز به صرف غذا نمایند. مردم کشور قبرس شمالی بسیار مهربان هستند و خبری از رفتارهای خشونت آمیز در این کشور نخواهد بود.

 

 

هنر قبرس شمالی

هنر قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· هنر در کشور قبرس شمالی رشد بسیار زیادی دارد به طوریکه در زمینه های کاری توانسته یک فضای درآمدزایی بی نظیر داشته باشد. بانوان کشور قبرس شمالی سعی می کنند در زمینه دوخت بر روی پارچه فعالیت های گسترده ای داشته باشند به طوریکه خیاطی بخش مهمی از هنرهای بانوان محسوب می شود.

· موسیقی در کشور قبرس شمالی یک اصل بسیار مهم است به طوریکه افراد در طول زندگی خود سعی می کنند از موسیقی به رتبه خوبی دست یابند. موسیقی در این کشور اغلب در قالب های سنتی دیده می شود و البته آوازخوانی های گروهی نیز به نوبه خود بسیار مناسب است.

· افراد در زمینه سینما نیز توانستند به رتبه خوبی دست یابند به طوریکه نوجوانان در شهرها به تئاتر می پردازند.

ورزش در قبرس شمالی

ورزش در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· مردم کشور قبرس شمالی بسیار علاقه به غواصی دارند، این کشور جزیره است و غواصی بخش مهمی از ورزش های آن محسوب شده و در سال 2015 شاهد رشد بسیار قوی مردم کشور قبرس شمالی در زمینه غواصی در جهان هستند. در نظر داشته باشید غواصی در زمینه های مسابقه ای نیز در این کشور برگزار می شود.

· مردم کشور قبرس شمالی در زمینه قایقرانی نیز به رشد خوبی رسیده اند، قایقرانی از دسته ورزش های محبوب در بین بانوان است به طوریکه در مسیرهای مسابقه ای توانسته به رتبه خوبی دست یابند. شایان ذکر است که در این کشور قایقرانی با جدیدترین روش های روز پیش می رود.

· سوارکاری از دیگر ورزش های بسیار مشهور در کشور قبرس شمالی محسوب می شود به طوریکه مردم این کشور در زمینه سوارکاری توانستند در سال 2020 مقام اول در دنیا را کسب نمایند. جوانان در کشور قبرس شمالی در زمینه سوارکاری زیر نظر بهترین مربیان پیشرفت می کنند.

خرافات در قبرس شمالی

خرافات در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· مردم کشور قبرس شمالی به زنان باردار ماکارونی و غذاهای رشته دار نمی دهند البته دلیل اصلی آن هنوز مشخص نیست اما معتقد هستند که غذاهای رشته دار سبب می شود که زیبایی فرزند کم شود.

· مردم کشور قبرس شمالی سعی می کنند برای خود یک دفترچه یادداشت شخصی داشته باشند و هر روز در آن از خط و خطوط استفاده می کنند که مفهوم خاصی ندارد و معتقد هستند که  ارواح از آنها دور شود.

· مردم کشور قبرس شمالی به دختری که تازه ازدواج کرده است هرگز پیشنهاد استفاده از لباس های تیره نمی کنند استفاده از لباس های تیره به معنی بدشانسی است و در این کشور شگون ندارد.

· کودکان باید تا سه سال اول در کنار مادر خود بخوابند این موضوع بسیار مهم است و در صورتیکه رعایت نشود کودک تا آخر عمر خود دچار نگرانی می شود.

شایعات در مورد قبرس شمالی

شایعات در مورد قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· اطلاعاتی که در زمینه خشونت مردم کشور قبرس شمالی به دست شما رسیده است یک دروغ محض است. مردم این کشور بسیار مهربان هستند اما از بی احترامی فراری هستند و سعی می کنند با کسانی که بی احترامی می کنند برخورد جدی داشته باشند. در نظر داشته باشید که اگر با بی احترامی روبرو شدید حتماً تقصیر خودتان است.

· مورد بعدی این است افراد سعی می کنند امنیت این کشور زیر سوال ببرند که این گزینه شایعه است. شایعاتی که در این زمینه گفته می شود هرگز واقعیت ندارد.

· اینکه مردم این کشور علاقه ای به صحبت به زبان انگلیسی ندارند نیز شایعه است و واقعیت ندارد و مردم کشور قبرس شمالی سعی می کنند از هر طریقی شده با توریست ها ارتباط بگیرند.

· هزینه زندگی در کشور قبرس شمالی به نسبت ایران تنها 5 الی 11 درصد بیشتر است و شایع افزایش هزینه زندگی در کشور قبرس شمالی در حد 56 درصد دروغ است.

· کاریابی در کشور قبرس شمالی آنقدر ها که می گویند سخت نیست.

 

موارد ممنوعه در قبرس شمالی

موارد ممنوعه در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· در کشور قبرس شمالی شما اجازه ندارید یک فضای خصوصی برای خود ایجاد نمایید. یعنی درگوشی حرف زدن در این کشور یک بی‌احترامی بسیار بزرگ است.

· مردم کشور قبرس شمالی هرگز در زمان غذا خوردن بلند نمی‌خندند.

· در این کشور کودکان در سه سال اول زندگی خود اجازه ندارند تنها بخواهند.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم قبرس شمالی

خطرات احتمالی برای افراد مقیم قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· شما زمانی که قصد دارید از خیابان عبور نمایید باید حواستان جمع باشد چون هنوز از قوانین رانندگی در کشور قبرس شمالی اطلاع ندارید.

· بهتر است که در ابتدا برای فرزندان خود از سرویس برای رفت و آمد به مدرسه استفاده نمایید.

· در کشور قبرس شمالی خطر زیادی شما را تهدید نمی کند.

تشابهات قوانین قبرس شمالی با ایران

تشابهات قوانین قبرس شمالی با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· در کشور قبرس شمالی افراد باید سعی کنند به قوانین رانندگی احترام بگذارند.

· احترام به بزرگتر بخشی از قانون است و در صورتیکه در مدرسه رعایت نشود احتمال اخراج وجود دارد.

· کشور قبرس شمالی به طور کلی دارای یک سری قوانین بهداشتی بسیار مهم است.

گواهینامه و خرید ماشین در قبرس شمالی

گواهینامه و خرید ماشین در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دریافت گواهینامه رانندگی در کشور قبرس شمالی برای دانشجویان ایرانی در این کشور بسیار آسان است. در صورتیکه شما اصل گواهینامه در ایران را دارید می توانید به اداره بین المللی این کشور مراجعه نمایید و باید مدرک شما ترجمه شود و با ارائه برگه ترجمه به بخش امور مالیاتی کشور قبرس شمالی به سادگی گواهینامه رانندگی این کشور را اخذ نمایید. قوانین گاهی تغییر می کند و دانشجویان باید در آزمون های تئوری و عملی نیز شرکت نمایند و البته نیاز است که سیستم رانندگی در این کشور را به طور دقیق بشناسید.

کشور قبرس شمالی مستعمره کشور انگلیس است به این دلیل افراد در این کشور باید از سمت چپ حرکت نمایند. جهت خیابان ها در قبرس شمالی برعکس ایران است و افراد باید سعی کنند رانندگی درست در این کشور را به خوبی یاد بگیرند.

در نظر داشته باشید که شما برای خرید خودرو در کشور قبرس شمالی باید در ابتدا از نظر بودجه در وضعیت خوبی باشید در غیر این صورت یک سری روال برای خرید خودرو از سوی بانک های این کشور به شما ارائه می شود. شایان ذکر است که کشور قبرس شمالی به طور کلی در لیست کشورهایی است که در صدور گواهینامه یک سری سختگیری های جدید را وارد نموده است که افراد باید رعایت نمایند. شرایط زندگی در کشور قبرس شمالی شاید به سختی سال های قبل نباشد.

 

 

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در قبرس شمالی

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کنسولگری ایران در شهر نیکوزیای کشور قبرس شمالی قرار داشت اما افراد می توانند در صورت نیاز به سفارتخانه واقع شده در بخش جنوبی ارتباط بگیرند. در نظر داشته باشید که نمایندگان این سفارتخانه یک روز در هر هفته برای رسیدگی به درخواست های افراد حضور به عمل می آورند. به این ترتیب هر هفته روزهای چهارشنبه در شهرهای لفکوشا و فاماگوستا حضور دارند.

ساعت کاری از 8 صبح الی 12 ظهر اعلام شده است..

کد کشور و محل: 00357

 

نوع پوشش مردم قبرس شمالی

نوع پوشش مردم قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

استفاده از لباس های جین در بین مردم کشور قبرس شمالی بسیار دیده می شود، مردم در این کشور سعی می کنند از شلوارهای جین با رنگ های روشن استفاده نمایند و در فصل زمستان از رنگ های روشن تیره استفاده می کنند.

آقایان در کشور قبرس شمالی از لباس های سنتی استفاده می کنند لباس های یکسره و یک رنگ به طوریکه دارای کمربندهای پهن هستند. استفاده از کلاه برای افراد مسن در این کشور یک امر طبیعی است. به طور کلی کشور قبرس شمالی در زمینه پوشش بسیار عالی عمل کرده است به طوریکه بد حجابی در آن بسیار کم دیده می شود. بانوان سعی می کنند در مکان های مذهبی موی خود را بپوشانند و از لباس های برهنه نیز استفاده نمی کنند . دختران جوان استفاده از پیراهن های بلند را بسیار دوست دارند. اعتقاد مردم کشور قبرس شمالی در زمینه پوشش آزاد است اما خود علاقه به استفاده از لباس های طرح دار و پوشیده دارند.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی قبرس شمالی

جغرافیا و شرایط آب و هوایی قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور قبرس شمالی سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه محسوب می شود. این کشور تحت تسلط ترک ها بوده و در بخش شمال جزیره قبرس قرار دارد. این بخش در نقشه مانند یک گیتار است. نیکوزیا پایتخت کشور قبرس شمالی محسوب می شود و در مرکز جزیره قرار دارد.

مردم این کشور اغلب مسیحی و مسلمان هستند. آب و هوای کشور قبرس شمالی معتدل است و طراوت بسیار خوبی دارد. این کشور دارای شهرت زیادی است. 320 روز از سال هوا در این کشور آفتابی است. در این کشور برنامه های تفریحی و بسیار جذاب دیده می شود. کشور قبرس شمالی یک کشور با ساحل طولانی است و دارای اقامتگاه بسیار عالی برای مهاجران محسوب می شود. فصل شنا در این کشور از اواخر ماه آوریل تا اوایل نوامبر اعلام شده است. گرم ترین ماه های سال ژوئیه و آگوست است. آب های این جزیره بسیار شفاف است. به طور دقیق تر کشور قبرس شمالی مدیترانه ای است. تابستان های این کشور گرم هستند و دارای زمستان های معتدل است. بالا ترین درجه هوا در ماه آگوست در کشور قبرس شمالی به 45 درجه می رسد. و سردترین زمان نیز در حدود 15 درجه اعلام شده است. شرایط اقامت در کشور قبرس شمالی ساده تر از قبل شده است.

آب و هوای کشور قبرس شمالی در بهار و پاییز مطبوع است و بهترین زمان برای گردشگری به این کشور زیبا محسوب می شود. روزهای تابستانی در کشور قبرس شمالی به نسبت شب های آن گرمتر است.

نیکوزیای شمالی یکی از بزرگترین شهرهای غیر ساحلی در کشور قبرس شمالی محسوب می شود که بیش از نیمی از میراث تاریخی این کشور در این شهر قرار دارد. البته نام دیگر این شهر لفکوشا است. لیماسول یک شهر بسیار پرجمعیت در کشور قبرس شمالی است که دارای مراکز خرید بسیار مشهوری است و افرادی که مهاجرت به کشور قبرس شمالی را انتخاب کرده اند می توانند از موزه های متعدد این بخش دیدن نمایند.

آیاناپا یکی از بهترین و مجلل ترین شهرهای کشور قبرس شمالی است که اقامتگاه تفریحی برای مسافران محسوب می شود. در این منطقه شاهد جشن های شبانه هستیم و بهترین فضای شاد برای عموم افراد فراهم می شود.

غذاهای قبرس شمالی

غذاهای قبرس شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هالومی یکی از غذاهای بسیار خوش طعم در کشور قبرس شمالی محسوب می شود. این غذا یک نوع پنیر سفید است که طعم کمی شور دارد. از هالومی به عنوان پیش غذا استفاده می شود.

کوپس یکی از غذاهای بسیار خوش طعم در کشور قبرس شمالی است، این غذا از گندم، آرد و آب و روغن تهیه شده است و برای چسبندگی بهتر این غذا از تخم مرغ استفاده می شود و پر از ادویه های خوش طعم است. طعم و مزه این غذا بسیار عالی است.

اکمک کادایف یک دسر بسیار خوش طعم در کشور قبرس شمالی است که با آردهای مخصوص تهیه می شود. این شیرینی با قهوه سرو می شود.

کلفتیکو یکی از بهترین غذاهای کشور قبرس شمالی است که این غذا ریشه یونانی دارد و یکی از محبوب ترین غذاهای کشور قبرس شمالی محسوب می شود و برای درست کردن این غذا از گوشت بره تهیه می شود و در کنار آن از سیب زمینی سرخ کرده استفاده می شود.

شفتلیا یک نوع سوسیس قبرسی است که برای علاقه مندان به فست فود است. این غذا در رستوران ها به طور دقیق سرو می شود. این غذا بر روی زغال کبابی سرو می شود.

 استیفادو یک خورشت سنتی در کشور قبرس شمالی است که با پونه و سیر و پیاز طعم دهی می شود. در این غذا از گوشت نیز استفاده می‌شود.

 

آخرین ویرایش: 2020-01-08 14:25:12 9,151