northern-cyprus
کشور قبرس شمالی

زندگی در قبرس شمالی

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo

کشور قبرس شمالی سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه محسوب می شود. این کشور تحت تسلط ترک ها بوده و در بخش شمال جزیره قبرس قرار دارد. این بخش در نقشه مانند یک گیتار است. نیکوزیا پایتخت کشور قبرس شمالی محسوب می شود و در مرکز جزیره قرار دارد. اگر شما صاحب مشاغل مالی و یا شغلی که به توریستی و گردشگری نزدیک است، هستید مهاجرت به کشور قبرس شمالی برای شما بی نظیر است. افرادی که معامله کنندگان ارز هستند به طور کلی در این کشور به رشد بالایی دست می یابند. یک اصل بسیار مهم در کشور قبرس شمالی این است که تاجران روز به روز پولدارتر می شوند، پس تا به اینجای کار متوجه شدیم که افراد در زمینه تجارت در کشور قبرس شمالی درآمد خوبی دارند. حداقل حقوق در کشور قبرس شمالی در سال 2018 در حدود 2057 لیر ترکیه اعلام شده است . در صورتیکه فرد از مزایایی نیز برخوردار شود حقوق او به 2365 لیر می رسد. دانشجویان در کشور قبرس شمالی اجازه کار تمام وقت ندارند اما کارهای پاره وقت برای این افراد فراهم شده است که در حدود 1100 الی 1500 لیر با توجه به تایم کاری خواهد بود. تفریحات در کشور قبرس شمالی کمی گران است البته یک سری کارت های تخفیف دار برای سرشکن شدن هزینه های موجود در نظر گرفته شده است که می تواند بسیار ارزشمند باشد. پینت بال در این کشور به طور کلی بین 30 الی 35 لیر هزینه برای هر نفر در بر دارد. به طور کلی هزینه ای که برای خرید ملک در کشور قبرس شمالی در نظر گرفته می شود به میزان 30 درصد در ابتدا اخذ می شود. سپس مابقی پول به طور سه قسط باید پرداخت شود. افرادی که از نظر هزینه در وضعیت خوبی نیستند می توانند از وام های بانکی استفاده نمایند به این ترتیب به سادگی شرایط برای خرید ملک فراهم خواهد شد. البته برخی از بانک های این کشور در زمینه وام به خارجیان کمک می کنند و نیاز به ضامن های معتبر خواهد بود. دریافت گواهینامه رانندگی در کشور قبرس شمالی برای دانشجویان ایرانی در این کشور بسیار آسان است. در صورتیکه شما اصل گواهینامه را در ایران دارید می توانید به اداره بین المللی این کشور مراجعه نمایید با مدرک شما ترجمه شود و با ارائه برگه ترجمه به بخش امور مالیاتی کشور قبرس شمالی به سادگی گواهینامه رانندگی این کشور را اخذ نمایید.

حداقل حقوق در کشور قبرس شمالی در سال 2018 در حدود 2057 لیر ترکیه اعلام شده است

این کشور در زمینه کشاورزی و دامداری نیز رشد خوبی داشته است به طوریکه مزارع سیب زمینی و همینطور جو از بخش های بسیار مهم در کشور قبرس شمالی محسوب می شود، سود خوبی دارد.

شته پر رونق دیگر در کشور قبرس شمالی حسابداری است. حسابداری از دسته شغل هایی است که در کشور قبرس شمالی در طول سال با تقاضای زیادی همراه است. برنامه های بازاریابی و بازرگانی نیز می تواند در لیست شغل های پر درآمد قرار بگیرد.

هزینه اینترنت ماهانه در کشور قبرس شمالی بین 60 الی 90 لیر در نظر گرفته می شود. البته با توجه به نوع بسته انتخابی دسته بندی های مختلفی در این زمینه صورت گرفته است.

پنیر 15 الی 20 لیر

در اقتصاد کشور قبرس شمالی جای خالی زمینه های علمی و فنی احساس می شود به طوریکه جذب نیرو ماهر کاری در این کشور روز به روز در حال پیشرفت است.

این کشور برعکس سایر کشورها در زمینه پزشکی امنیت مالی خوبی ندارد یعنی جراحان و پزشکان در کشور قبرس شمالی برای رسیدن به درآمد خوب باید زمان زیادی در نظر بگیرند و نیاز است که بتوانند تحمل بالایی تا رسیدن به درآمد خوب داشته باشند.

در این کشور بانوان بی سرپرست می توانند از دولت کمک بخواهند و همینطور کودکان بد سرپرست نیز زیر نظر دولت به رشد می رسند.

شما باید در این کشور به مدت حداقل یک سال کار کنید و یا سرمایه گذاری مشخصی داشته باشید. کشور قبرس شمالی سعی کرده است روال کاری خود را به طور دوره ای تغییر دهد.

ازدواج یک خارجی با یک تبعه کشور قبرس شمالی باید مطابق با قانون باشد یعنی باید ازدواج در وضعیت رسمی صورت بگیرد. در این شرایط در ابتدا به او اقامت کوتاه مدت داده می شود و سپس بلند مدت و پس از آن دائمی خواهد شد.

یک موضوع را در نظر بگیرید که میزان درآمد ماهانه شما بسیار مهم است در صورتی که درآمد خوبی داشته باشید می توانید نظر صاحب خانه را به خود جلب نمایید.

برخی از بانک های این کشور در زمینه وام به خارجیان کمک می کنند و نیاز به ضامن های معتبر خواهد بود.

در حال حاضر هیچ نوع محدودیتی برای ثبت شرکت در کشور قبرس شمالی وجود ندارد. هزینه ثبت شرکت در کشور قبرس شمالی در صورتیکه نیاز به اقامت نباشد حتی کمتر از 1000 یورو خواهد بود.

مهاجرت به کشور قبرس شمالی از طریق ازدواج نیز می تواند یک گزینه خوب باشد هرچند که سخت گیری های این کشور در صدور ویزای ازدواج بیشتر از قبل شده است.

افرادی که مقیم کشور قبرس شمالی هستند می بایست خود را وارد شرایط بیمه خدمات درمانی این کشور نمایند، دولت شما را بیمه خدمات درمانی نمی کند و شما خود باید از این بیمه ها استفاده نمایید.

در این کشور به طور کلی فضای سپرده گذاری هر بانک با بانک دیگر فرق دارد به طوریکه شما باید با توجه به نوع هدف خود  بانکی را انتخاب نمایید که با شرایط شما سازگار باشد.

همینطور افرادی که ویزای کشور قبرس شمالی را دارند به سادگی شرایط برای اخذ ویزای شینگن خواهند داشت

· استفاده از لباس جین در بین مردم کشور قبرس شمالی بسیار دیده می شود به این ترتیب سبک لباس پوشیدن مردم این کشور همانند جوانان در ایران است. البته لباس های سنتی نیز دیده می شود.

نهم مارس دوشنبه سبز محسوب می شود به طور کلی در این کشور افراد اقدام به درختکاری می کنند و سعی می کنند از فضای سبز لذت ببرند.

برخی از افراد در این کشور لباس های مذهبی به تن می کنند و برخی دیگر نه بنابراین همه چیز آزاد است.

ساحل لاکپشت یک ساحل بسیار خاص در کشور قبرس شمالی محسوب می شود که برای رفت و آمد لاک پشت ها در نظر گرفته شده است با ورود به این بخش با سیل عظیمی از لاکپشت ها روبرو می شوید که قطعاً تا به حال تجربه نکرده اید.

در کشور قبرس شمالی به طور کلی هزینه ای که برای حمل و نقل عمومی در نظر گرفته می شود 5 درصد بیشتر از ایران است. این در حالی است که مردم این کشور باید سعی کنند از ساده ترین روال های حمل و نقل استفاده نمایند.

غذاهای یونانی در کشور قبرس شمالی بسیار طرفدار دارد البته مردم این کشور به دسر و شیرینی جات بسیار علاقه دارند.

· افراد در زمینه سینما نیز توانستند به رتبه خوبی دست یابند به طوریکه نوجوانان در شهرها به تئاتر می پردازند.

· مردم کشور قبرس شمالی در زمینه قایقرانی نیز به رشد خوبی رسیده اند، قایقرانی از دسته ورزش های محبوب در بین بانوان است به طوریکه در مسیرهای مسابقه ای توانسته به رتبه خوبی دست یابند.

· مردم کشور قبرس شمالی به دختری که تازه ازدواج کرده است هرگز پیشنهاد استفاده از لباس های تیره نمی کنند استفاده از لباس های تیره به معنی بدشانسی است و در این کشور شگون ندارد

 مردم این کشور بسیار مهربان هستند اما از بی احترامی فراری هستند و سعی می کنند با کسانی که بی احترامی می کنند برخورد جدی داشته باشند.

· مردم کشور قبرس شمالی هرگز در زمان غذا خوردن بلند نمی‌خندند.

· بهتر است که در ابتدا برای فرزندان خود از سرویس برای رفت و آمد به مدرسه استفاده نمایید.

· احترام به بزرگتر بخشی از قانون است و در صورتیکه در مدرسه رعایت نشود احتمال اخراج وجود دارد.

کشور قبرس شمالی مستعمره کشور انگلیس است به این دلیل افراد در این کشور باید از سمت چپ حرکت نمایند.

ساعت کاری از 8 صبح الی 12 ظهر اعلام شده است..

آقایان در کشور قبرس شمالی از لباس های سنتی استفاده می کنند لباس های یکسره و یک رنگ به طوریکه دارای کمربندهای پهن هستند.

آب و هوای کشور قبرس شمالی در بهار و پاییز مطبوع است و بهترین زمان برای گردشگری به این کشور زیبا محسوب می شود. روزهای تابستانی در کشور قبرس شمالی به نسبت شب های آن گرمتر است.

 استیفادو یک خورشت سنتی در کشور قبرس شمالی است که با پونه و سیر و پیاز طعم دهی می شود. در این غذا از گوشت نیز استفاده می‌شود.

مطالب مرتبط